Amstetdamsche Jieucs £ucfUoaact JUchtsnakeu £aatste A JCeekóL School Mackt&ecichtw Adoectwtim Wordt er in het dorp op verkeersgebied veel verbeterd, rondom Egmond is reeds heel wat tot stand gebracht. Schitterende wegen verbinden thans de gemeente met Alkmaar en Castricum. Daarbij komt de thans vrijwel voltooide Zeeweg naar Heiloo. Alleen de Heerenweg naar Bergen vraagt nog dringend om verbetering, die in zoo verre thans voor de deur staat, dat een vrij- liggend rijwielpad wordt aangelegd. Wist men nog kort geleden niet hoe men het beste in Egmond kon komen, thans zul len de vreemdelingen mogen het er vele zijn langs moderne verkeerswegen, van alle kanten het dorp bereiken kunnen. EGMOND BINNEN De Abdij. 'Naar wij vernemen zal er, te begin nen met Hemelvaartsdag en vervolgens NOORDSCHARWOUDE. Kloos Vorrink, de voorzitter der S. D. A. P. spreekt. Salarisvermindering en bezuiniging op het onderwijs staan op het programma, dit laat ste beoogt de onderwijzers als kweekeling voor de klas te laten optreden. Dit noemde spr. een politiek schandaal. Verlaging van vaste lasten is ook aange kondigd. Wij, soc.-dem., zijn voorstanders van stich ting van Centrale Industriebanken en het verheugt ons, dat ook in R.K. kringen stem "ten opgaan in die richting. Het rente-type '|?(1 al lang verlaagd moeten worden en zou fit millioenen besparing kunnen geven. Wat t*teekent een verlaging van lasten in het be drijfsleven? De gelden liggen opgehoopt bij banken inplaats dat men deze bedragen Aanwend tot het uitvoeren van groote wer ken. Dit als bestrijding der werKloosheid. Is het geen nationaal belang, vroeg spr., als dit gebeurt? Wij soc.-dem. willen het Ned. volk voor leggen een „plan van den arbeid", zooals dit op het Paaschcongres van de S.D.A.P. is behandeld. Ook in andere kringen, zoowel in werkge vers-, als in chr. kringen gaan stemmen op, die zeggen, dat het zoo niet langer gaat. Tot de christelijke en R.K. arbeiders zeide spr.: wendt in uw kringen allen invloed aan. Vervolgens had spr. het over den uitslag der verkiezingen, waarbij gebleken is, dat de S.D.A.P. zich krachtig gehandhaafd heeft en een verzwakking van de regeeringspar- tijen te zien gaf. Dit laatste verheugde spr. niet. Het kan anders en het moet anders, zeide spr. In verband hiermede gaf spr. een relaas van de delegatie naar Scandinavië, waar de crisis krachtig bestreden wordt onder soc.- dem. leiding met steun der radicale groe pen. In deze landen schroomt men niet het volksvermogen te mobiliseeren in 't belang van het geheele volk en niet met loonsverla ging, sociale afbraak enz. Deze politiek kan ook gevoerd worden als gij de actie der soc.-dem. steunt en spr. wekte allen op om bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen te stemmen op de candidaten der S.D.A.P., opdat deze regeering een dui delijke uitspraak krijgt van het Nederland- sche volk, tot heil van de geheele menschheid en een betere toekomst. (Daverend applaus.) Na een kwartier pauze werd gelegenheid gegeven tot debat, waaraan werd deelgeno men door de heeren Borst, Groet Sr. en Vol kers. De heer Groet vond de S.D.A.P. niet rood genoeg meer, terwijl de twee anderen zich op het standpunt stelden, dat alleen de communisten redding kunnen brengen. Na beantwoording der debaters volgde sluiting. DE MARABOE NAAR INDIE. Morgen, 30 Mei a.s. zal het K. L. M.- Fokker-Douglastoestel de Maraboe van Schiphol naar Indië vertrekken. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk heden Woensdagavond te Amsterdam zijn. De bemanning van de Maraboe zal be staan uit de heeren I. W. Smirnoff, eerste bestuurder; J. A. Bach, tweede bestuurder; M. Westrate, werktuigkundige en M. L. Koopman, radio-telegrafist. DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. VIER MILITAIRE VLIEGERS VERONGELUKT, VERDUISTERING DOOR EEN POSTAMBTENAAR. De 31-jarige brievenbesteller A. K., gede tineerd, heeft voor de rechtbank van Rotter dam terecht gestaan terzake, dat hij op 4 Maart een paar couranten, een tijdschrift en een briefpostpakket, inhoudende een doosje met een emailleplaatje, welke aan de paste rijen ter vervoer waren toevertrouwd en wel ke bij ingezetenen van Rotterdam moesten worden bezorgd, zich wederrechtelijk had toegeëigend. Verdachte bekende. Hij bad de couranten en het tijdschrift eerst willen le zen. Wat zijn bedoeling was geweest met het pakje, bleek niet. Dit werd, van den om slag ontdaan in zijn tasch gevonden. Een collega van verdachte, die als getui ge werd gehoord, verklaarde op de bestel lerskamer gezien te hebben, dat verdachte iets apart legde. Dat was hem verdacht voor gekomen en getuige had daarop den hoofd besteller R. C. J. v. Gorkum gewaarschuwd. Getuige van Gorkum verklaarde verdachte te zijn nagegaan. Na zijn wijk te hebben af- geloopen, was verdachte een café aan den Goudschen Rijweg binnengegaan. Daar had hij ongeveer een half uur vertoefd. Nadat verdachte het café verlaten had, had getuige hem aangesproken. Hij had gevraagd, of hij niets van zijn post had overgehouden. Ver' dachte had eerst ontkend, en daarop toege geven, dat hij nog een paar couranten had die hij later wel zou bezorgen. In zijn tasch had getuige het geopende en van zijn omslag ontdane pakje gevonden. Dr. K. Penon, die een psychiatrisch onder zoek naar verdachte had ingesteld, was van oordeel dat de daad gepleegd was in een periode van zenuwoversoanning. Getuige adviseerde een voorwaardelijke straf. Het O.M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter wees er op, dat in de stukken een reclasseeringsrapport aanwezig is, dat tot een ander advies komt. Het O.M. was van oordeel, dat het hier een ernstig misdrijf be treft, omdat verdachte als rijksambtenaar misbruik van vertrouwen heeft gemaakt. Het O.M. eischte 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. M. J. Pool pleitte op legging van een clemente straf. (Ongecorrigeerd.) DE EX-GEMEENTE-ARCHITECT VAN HUIZEN. Strafzaak uitgesteld tot 5 Juni. VERGADERING N. V. V. Voortzetting congres. In het voortgezette congres van het Neder- landsch Verbond van Vakvereenigingen is na een inleiding van den heer F. S. Noord- hoff omtrent de tuberculose-bestrijding een resolutie aangenomen, waarbij het congres zich stelt op het standpunt, dat de tubercu lose zoo krachtig mogelijk dient te worden bestreden. Het kan er verder zijn instemming mede ring mede niet gepaard gaande verkorting betuigen, dat zal worden nagegaan of en in hoeverre deze eventueele samenwerking te zijner tijd tot de andere of tot andere bij het N. V. V. aangesloten organisaties, die reeds actief op het gebied der tuberculose-bestrij ding werkzaam zijn, zou kunnen worden uitgebreid. Door den heer T. van der Heeg werd in geleid het onderwerp: „De herstelpolitiek van Roosevelt". In zijn uitvoerig betoog heeft de heer Van der Heeg o.m. in het licht gesteld dat de politiek van Roosevelt hoofdzakelijk berust op de stelling, dat met factoren van interna tionalen aard de belangrijkste oorzaak der crisis is de geweldige productievermeerde- in landbouw en industrie en een daar van der den arbeidstijd en evenredige verhooginj, koopkracht der landbouwende en arbeidende bevolking. Uitgaande van deze opvatting stelt de herstelpolitiek zich als doel eenerzijds door: Een vermindering der lasten, drukkende op de landbouwers; het verleenen van steun aan den landbouw; het scheppen van redelijke prijzen voor landbouwproducten; de koop kracht der boeren als belangrijke afnemers van industrieele goederen te doen stijgen; anderzijds door: verkorting van den ar beidstijd, met als gevolg inschakeling van werkloozen in het productieproces; het ver- hoogen der loonen; het verstrekken van steun aan de werkloozen; het op groote schaal door den staat uitvoeren van werken van openbaar nut; de koopkracht der industrieele bevolking, de belangrijkste afneemster van landbouwproducten, ie verfioogen. Het „nieuw systeem" (New Deal) is, naar spr. uiteenzette, een complex van Herstelwet- ten en Regelingen, waarvan de Nationale Industrieele Herstelwet (N. I. R. A.) de be langrijkste is. De N. I. R. A. is ingedeeld in drie aeelen: de reorganisatie der industrie, een plan tot uitvoering van werken voor openbaar nut en het verleenen van directen steun. De eerste resultaten der herstelpolitiek maakten een grooten indruk, zegt spr. Het aantal werkloozen, dat in April 1933 bedroeg 13.265.000, daalde in enkele maancen tot 10.108.000. In Maart 1935 bedroeg dit aantal onge veer 11.000.000. De herstelpolitiek is vooral op tegenstand gestuit bij verschillende groote werkgevers, omdat de vakbonden zich konden ontwikke len. Zij weigerden de vakbonden te erkennen. Het Amerikaansche Vakverbond, dat aan vankelijk de herstelpolitiek van Roosevelt met geestdrift heeft gesteund, wenscht wijzi ging der herstel-wetten, waarbij aan de vak beweging een grooteren invloed wordt toe gekend en scherper kan worden opgetreden tegen die ondernemers, die de bepalingen der herstelwetten en codes overtreden. Spreker noemde het een verdienste van Roosevelt, dat hij in het op sociaal terrein achterlijke Amerika met zijn herstelpolitiek den stoot heeft gegeven tot het weren van kinderen beneden 16 jaar uit de fabrieken en dat zijn regeering sociale voorzieningen heeft tot stand gebracht, bevattende werk loosheidsverzekering en ouderdomszorg. De mogelijkheid is niet buitengesloten, zei spreker, dat de herstelpolitiek ten deele schipbreuk zal lijden, eenerzijds als gevolg van den tegenstand van de groot-industrie en van de financieele wereld, anderzijds als gevolg van het ondergraven van den in vloed van Roosevelt door „radicale" leiders. Voor de arbeiders in Europa, zoo besloot spreker zijn betoog, ligt de groote beteeke- nis van het optreden van Roosevelt in de er kenning, dat in een zeer ver ontwikkeld ka pitalistisch land als Amerika het kapitalis me in zich zelf niet de krachten bezit, die tot een economisch herstel kunnen leiden. PREDIKBEURTEN. ALKMAAR, Vrije Evang. Gemeente, v. d. Meystraat 16, Zondag 2 Juni v.m. 10.15 uur, ds. Ruys; nam. 2.30 uur, Zondagsschool. HEILOO, Nederl. Herv. Evang. Vereeni- ging, aan de Kerktoon, Hemelvaartsdag v.m. 10 uur, ds. Beker, van Haarlem. CORRESPONDENTIE. Buurtver. S. I. S. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Mei 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- beien per 100 doos 10—25; Andijvie per 100 stuks 1.90—4.40; Asperges per 100 bos 10—19; Bloemkool le s. per 100 stuks 8—11, 2e s. 4—6.50; Kropsla per lOOstuks ƒ1—/ 5.10; Komkommers per 100 stuks 4.50—11.50; Prei per 100 bos 3.90; Postelein per bakje 16—24 ct. Rabarber 1.50—3.50, Raapstelen 0.70 1, Radijs 0.60-/ 2.50 en Selderie 1.60 per 100 bos; Spinazie per 100 bak 16—32; Snijboonen per 100 pond 26; Tomaten per 100 pond 1011; Worte len per 100 bos 36.50. SCHAGEN, 29 Mei 1935. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Paarden 100150; 27 Geldekoeien (mag.) 80—130; 10 Geldekoeien (vette) 160190; 12 Kalf- kceien 110—160; 140 Nuchtere kalve- ren 3—10; 25 Schapen (vette) 10— van Woensdag 29 Mei 1935. OPGAVE VAN NpORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: H. V. A. i i i i 957i6 187, 1111/4 317/8 43% 811/4 106% 641/s 263% 267 1007/g 180i/,* 45 pl.m. 1.30 96%-* 96% 941/4-1 94%-* 18*-7/a 23% pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 15ï-i%6 9-%« 9%s 15*-i%s ifyio 201/ie 61-i/ie 1071/,-8 6-i/ig 108*-% 1 2»/I6-J 6-V16 1"A6 17; 85 Overhouders 9—14; 316 Lam meren 36Tokken en geiten 7—8 10 Varkens (mag.) 15-/ 19; 81 Biggen 9—15; 10 Konijnen 0.751.25; 41 Kippen 30—60 cent. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 Mei 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 308200 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Mei 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 320 Vette kalveren, le kw. 40—48 cent, 2e kw. 2838 cent, 3e kw. 20—26 cent per K.G. levendgewicht; 58 Nuchtere kalveren 2.506; 208 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 42 cent, zware varkens 40—41 cent en vette varkens 37—39 cent per K.G. slacht- gewicht. Ter veemarkt waren heden aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken. HOORN, 29 Mei 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 stapels kleine fabriekskaas 13, 8 stapels kleine boerenkaas 14. To taal 13 stapels, wegende 8691 K.G. De han del was matig. ZAANDAM, 28 Mei 1935. Veiling- vereen. „De Zaanstreek". Sla 2560 en An dijvie 30—70 cent per kist; Peen 5—9 cent per bos; Pieterselie 24 cent, Selderie 36 cent per bos; Bloemkool le s. 712 en 2e s 15 cent per stuk; Raapstelen K—1% cent per bos; Komkommers 8—11 cent per stuk; Rabarber 35 cent per bos; Spinazie 10—25 cent per kist; Postelein 15—30 cent per kl. kist; Tomaten 1113 cent per pond; Radijs Yi—1 cent per bos. EIERENVEILÏNG TEXEL. TEXEL, 27 Mei 1935. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 96237 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 2 2.20, 62—64 9 2.15-/ 2.35, 66—70 2.40-/ 2.90, 52—56 1.80-/ 2. TEXEL, 27 Mei 1935. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 5 Paarden 180200; 10 Koeien 100—150; 1 Vette koe 160; 7 Graskalveren 1525; 18 Nuchtere kal veren 5—7; 17 Schapen 7—12; 53 Biggen 12—14; 1 Stier 100; 6505 Lammeren 3.50—6. PURMEREND, 28 Mei 1935. „Afslag ver. Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen: Borgers 5053 cènt per kist, 25 K.G.; Aardbeien le s. 1117 cent en 2e s. 7—13 cent per doosje; Tomaten A 21 per 100 K.G. Bloemkool 15010 per 100 stuks; Spinazie 1224 cent en Poste lein 6016 cent per kist, 6 K.G.; Sla 1 3.80 per 100 krop; Andijvie 828 cent per kist; Radijs C.802, Raapstelen 0.60—1 en Rabarber 2.604 per 100 krop; Wortelen 4.2010.60 per 100 bos; Sjalotten (preij) 2 per 100 bos. Inplaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon JACOB WILLEM. J. WAGENAAR. A. WAGENAAR—v. d. MEULEN. Oterleek, 27 Mei 1935. Hiermede geven wij kennis van het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer PIETER HOEK SPAANS, in den ouderdom van 72 jaar. Alkmaar, E. HOEK SPAANS— SCHUIJTEMAKER. Spanbroek, G. STAPEL- HOEK SPAANS. Dr. P. STAPEL. Wognum, G. WEEDER— SPAANDER. P. WEEDER. En kleinkinderen. Alkmaar, 27 Mei 1935. Westerweg 37. Verzoeke geen rouwbeklag. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 31 Mei, te drie uur, op de Algemeene Begraafplaats te Oudendijk. Vertrek vanaf het sterfhuis te één uur. Hiermede geven wij U kennis, dat na een kortstondige ziekte van ons is heengegaan onze lieve, beste Man en Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer HERMANIJS LIJNBACII, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Alkmaar, 28 Mei 1935. Oudegracht D 104. Uit aller naam, G.M LIJNBACH—BOOGH. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Alge meene Begraafplaats te Alk maar Vrijdag 31 Mei. Vertrek sterfhuis n.m. 3 unr. iederen Zondag, de gelegenheid bestaan de Abdij te bezichtigen, v, aarbij uitleg over verschillende bijzon Jerheden zal worden gegeven. Uitgaande van de afdeeling der S. D. A. P. werd Dinsdagavond een groote openbare ver gadering gehouden in „Concordia". Naar schatting waren ongeveer 500 personen aanwezig. De voorzitter, de heer J. v. d. Abeele, opende met een hartelijk welkom, in het bijzonder aan den spreker, die ook deel heeft uitgemaakt van de delegatie der S. D. A, P. naar Scandinavië. Hierna gaf spr. het woord aan den heer Vor rink, voorzitter der S. D. A. P., die als onder werp had gekozen „Wat kan de wereld red den?" De heer Vorrink begon met te zeggen, dat het voor allen in Nederland geen nieuws is, dat wij tegenwoordig in een crisistijd leven. Vele groe pen die zich voorheen van alles niets aantrok ken, roeren zich nu in het bijzonder. Wij soc.- dem. kunnen ons hier niet anders dan over verheugen. Wij soc.-dem., die reeds een strijd van 40 jaar achter den rug hebben in naam der democratie, willen toch wel tegen deze men- schen zeggen: als gij critiek wilt leveren, moet gij u ook afvragen, hoe de ontwikkelings gang van onze maatschappij zich heelt vol trokken. Wij hooren om een leider roepen, een Führer of een duce, hoe of men het ook noemen wil. Dit noemde spr. het standpunt van den anti christ en hiermede staat 20 eeuwen van het christendom op het spel. Bi, de gehouden Statenverkiezing werden 8 pet. der stemmen uitgebracht op de partij van Mussert en spr. is er van overtuigd, dat het grootste deel dezer kiezers het programma de zer partij niet kent. Dit vindt spr. jammer, daar een der punten b.v. zegt: „wij beginnen genoeg te krijgen van koning-kiezer". De kiezers zijt gij en deze zeggen dus genoeg te krijgen van zich zelf, wat spr. bewust zelfmoord noemde. Vervolgens gaf spr. een beeld van de groote werkeloosheid, waardoor duizenden op den rand van den afgrond worden gebracht. Wat is de oorzaak van de crisis. Wij zijn zoo knap en hebben zooveel techniek en productie middelen, maar er worden geen groote winsten meer gemaakt. In de tijden van hoogconjunc tuur worden er steeds nieuwe machines ge bouwd, totdat het vastloopt en er geen winst mee r gemaakt wordt. De fabrieken worden ge sloten en de arbeiders werkloos. Wij beheer- scl.en niet het probleem van vraag en aanbod. Hoe moeten wij uit deze ellende komen? De menschheid die alles beheerscht heeft getoond dit probleem niet te kunnen oplossen, getuige de vernietiging van het geproduceerde, ook in ons land. Het is in strijd met alle moraal en cb -'.tendom dat de gewassen vernietigd wor den, waar men vooraf voor gebeden heeft. Ons socialisten wordt altijd gezegd dat wij materia listen zijn, maar indien men ons zoo noemt om dat wij den grooten nood luide verkondigen, dan schamen wij ons niet ons materialisten of sl-fvergoders te noemen. De captains of industrie die het huidige kapi talisme willen handhaven, verkondigen als mid del tegen de crisis verlaging van loon, afbraak der sociale voorzieningen enz. Toch, zei spr., is er iets veranderd in de wereld der arbeidende klasse, die niet bereid is zich zoomaar blinde lings over te geven, wat beteekent een sterke aanklacht legen het huidige maatschappelijke stelsel. Tot de R.K. zeide spr.: neem goed op wat de Pa dezer dagen gezegd heeft, n.1. een scherpe veroordeling van het bankkapitaal, wat in deze encycliek een despotische economische heerschappij genoemd wordt met willekeur en dictatoriale neigingen. Wat ons land betreft, moeten wij constatee- ren dat onze regeering bestaat uit menschen van leidzame christelijke beginselen. Zij stoelen op denzelfden wortel des geloofs en hun poli tiek is liberaal-kapitalistisch. In 1933 werd om een sterke man geroepen en stemden duizenden vrijzinnigen en liberalen op Colijn. Het gevolg was een lawine van afbraak en groote werkeloosheid, minder koopkracht enz. Wij moeten aanpassen, maar waar is de grens vraagt spr. zich af. De staatsbegrooting over 1935 wijst een tekort aan van 75 millioen en o.1936 zal een belangrijk te kort aanwijzen, De „Ijsvogel" (thuisreis) legde gisteren het traject Caïro-Athene af. De „Koetilang" (uitreis) vloog van Jodhpur naar Calcutta. Uit Presno (Californië) wordt gemeld, dat een groote bommenwerper met vier militairen aan boord is verongelukt. De inzittenden zijn gedood. Het vliegtuig behoorde tot een eskader van 25 bommenwerpers, die aan de luchtmanoeu- vres deelnamen. De zaak tegen den ex-gemeente-architect van Huizen, waarin bij interlocutoir arrest was bepaald, dat vandaag nog eenige getuigen zou den worden gehoord, is uitgesteld tot Woensdag 5 Juni a.s. Wat U thans ter plaatsing opgaf is een zuivere advertentie. Red. Alkm. Crt. Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned.-Indië 4 5)4 Duitschland idem met kettingverklaring. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Baak t Handel Mpij. Cert. v. 1000 i Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie t v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda .«iiiii,, Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. Java Cultuur i Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito aptions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 97V< Oostkust 32'/j 97»A« 97»/i* 95?/i« 24Vi« 28% 64 277/16 §10»/l6 17%« l7/» 21'/» 4% 184 105 98 207/g 158% 172% 187 90% 13%« 6UA« 110% 09 23 41% 28% 28% 28%-* 260 260-% 99-% 25% 97» 16 20 41/4 179 260-17, 99-% 2607, 99-% 15?-i%j IV4-V16 258 60* 99j-% 1777,-8 178 40 159 1827a-1 90 96 32 181?-2* I8i;-2J 182-7, 12%« Serbadjadi667, Interc. Rubber l16/i6 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 4% Scheepvaart Unie 351/g TABAKKEN. Deli Batavia 142% 140 Oude Deli 130% 129 Senembah 146 140 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka 25% 25 Southern Railw. Cert. 6%g 67g Union Pacific 59 59 §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. 70 6-l/l6 108% 1% 1287,-9 1387, PROLONGATIE Vorige koers 2% pCt. Heden 3% pCi WISSELKOERSEN AMS1ERDAM. Vorige Koers op koers heden 2 uur NIET OFFICIEEL. New-York1 48 1 47% Londen7 297, 7 311/. Berlijn59 627, 59 60 Parijs 9.74 9 3% Brussel (Belga) 25.15 2530 Bazel 47.£0 47 78 Kopenhagen 32.60 32 70 Stockholm37 60 37.70 Oslo 3ö 60 36 70 Madrid20.177, 20.227, Italië iistssttis 12 17% 12.17%

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3