LICHT IN MISDADIG OSS. Binnenland De bekentenis van Ceeten. Een misdadiger in groot formaat. Moeder bad voor hem Zich zelf verminkt. GROOTER VEILIGHEID VOOR FIETSERS. DANK AAN DE MARECHAUSSEE TE OSS. De procureur-generaal uit Den Bosch te Oss. De jarenlang gehandhaafde funeste stil VAN OPWINDING GESTORVEN. N.V. ROTTERDAMSCHE VERZEKERING-SOCIETEITEN (R. V. S.) BOERDERIJ AFGEBRAND. Alleen de varkens gered. MERKWAARDIG GEVAL VAN BLIKSEMINSLAG. Tc Bilthoven. MOTORONGEVAL TE BAKEL. AUTO TE WATER GEREDEN. bestuurder verdronken. GELD GESTOLEN. Ir. A. A. MUSSERT NAAR INDIE. NIET TOEGELATEN ALS RAADSLID. Met vernietiging van een besluit van den Haagschen gemeenteraad. JONGETJE DOOR AUTO GEDOOD. HET CONFLICT TE BUDEL. £ucfUoaaet Spott DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE KOETILANG TE BATAVIA AANGEKOMEN. Het begin van het nieuwe tijd perk. Groote belangstelling bij aankomst en onderweg. FOKKER EN DE ACTIE IN EE ENGELSCHE VLIEGTUIG INDUSTRIE. Langs de N.H.V.B.-velden. Bij de mooie 5—0 overwinning van Alkmaarsche Boys H, Reeds morgen kan de beslissing vailen. KORTEBAANDRAVERIJEN TE WORMERVEER. Veaaq. en Aanbad S. W. VET, Verdronkenoord 5. zonder pijnlijk getroffen heeft, dat de steen van het gre»' van den heer J. v. Eeten ver wijderd is. De voorzitter antwoordde, dat de verwij dering berust op een bestaande verordening. De heer Sijbrands wilde zijn presentiegeld voor de herplaatsing beschikbaar stellen. De heer Sijbrands verklaarde den steen van den heer van Eeten op eigen kosten te zullen plaatsen. Hierna ging de raad in comité. Over de geruchtmakende bekentenis van den wielrenner Ceelen schrijft de Tel.: „Ik was een menschelijke hyena", heeft de „Ceel" bij een van zijn verhooren gezegd. Bit ter berouw heeft deze jonge, 24-jarige Ossche wielrenner thans over zijn daden. Al moet ik er m'n heele leven voor in de gevangenis zit ten zoo heeft hij zich uitgelaten ik ben toch blij, van den ondragelijken last van het zwijgen af te zijn. Dat was niet meer vol te houden, ik wist mij op den duur geen raad meer". In details heeft Ceelen al zijn misdaden be kend. Het is een sinistere lijst van een achttal wandaden, het schuldenconto van J. P. Ceelen. Zoo ziet het er uit: 1. Moord op caféhouder J. v. d. Pas. Dezen heeft hij in het nachtelijk uur meegelokt naar een afgelegen weide en hem met zes schoten gedood. Hij was v. d. Pas langzaam gaan haten omdat hij liefde had opgevat voor diens vrouw en niet kon verdragen, dat v. d. Pas zijn echt- genoote op minder juiste wijze behandelde. Langzaam groeide in den jongen Ceelen een .verschrikkelijke haat tegen den caféhouder. Op diens verjaardag, toen er een partijtje thuis Was, zei v. d. Pas: „Ik ben den laatsten tijd zoo arm". Ceelen zei: „Nu ik weet wel een aardig kraakje te zetten". „Dan wil ik wel mee", zei v. d. Pas, „maar ik wil alleen op den uitkijk staan". Zij zijn toen samen een nachtelijke wandeling gaan maken. Naast elkander liepen zij door de velden, v. d. Pas geheel vervuld van de in braak, en er aldoor over sprekende. Ceelen vertelt nu: „Ik hoorde niet eens wat hij zei, ik dacht maar, waar zal ik hem nu op den kogel nemen". Toen zij ver genoeg van de bewoonde buurt van Oss verwijderd waren, zoo ver, dat het geluid van schoten niet meer de nachtelijke stilte van het stadje zou versto ren, keerde Ceelen zich eensklaps om. „Wat doe je nou, Ceel", riep v. d. Pas, maar reeds vielen de schoten, de caféhouder strui kelde en tuimelde in de struiken. Aan den mor gen van den anderen dag vond men zijn lijk. „Ik haatte dezen man", aldus Ceelen, „ik haatte hem zoo, dat hij door mijn hand moest sterven", 2. Dan is er de roofoverval in Mariaheide. Een welgestelde landbouwersfamilie lag in die pe nachtrust toen vijf mannen binnendrongen. Het waren vijf van de beruchtste Ossche misda digers, J. P. Ceelen, Peter de Bie, v. d. Heuvel bijgenaamd De Brus, L. Vos, bijgenaamd Bijs de Sijp, A. Hendriks „Toon de Soep". Zij hadden maskers voor. Ineens stonden zij allen in de slaapkamer van het gezin. „Je geld of je leven", luidde het; de huis- genooten werden in bedwang gehouden, 1600 gulden namen de gemaskerde mannen mee. 3. Roofoverval te Uden op een echtpaar. In het rieten dak van een eenzame boerderij was een gat gemaakt, daar waren zij doorgedron gen. Verder hadden zij een opening in den muur gemaakt. Daar waren zij doorgekropen om ten slotte in de slaapkamer van de oude menschen te komen. De jonge kerels knevelden op lafhartige wijze de twee oudjes en onder een lossen tegel in den grond vonden zij 1900 gulden. 4. Brandstichting en inbraak te Uden. Hier hebben zij een groote boerderij in brand ge stoken, met geen ander doel dan de omwonen den uit hun huizen te lokken en dan in die huizen binnen te dringen om te stelen. Hoog lekten de vlammen in den donkeren nacht op. Onderwijl stonden de daders om de woning van een der nabijgelegen boeren ge schaard, wachtende of deze zijn erf zou ver laten om naar den brand te gaan kijken. Doch, was het een instinct of een gevoel, dat den boer gewaarschuwd heeft om in zijn huis te blijven. Hij bleef thuis, en zoo is deze landbouwer in Uden aan zijn noodlot ont snapt. Nog drie maal heeft men daarna ge probeerd bij hem binnen te dringen, doch steeds was de boer op zijn hoede. 5. Het plan van de brandstichting liet Cee len en zijn kornuiten niet los. Ceelen had zich inmiddels tot het hoofd van de bende opge werkt en zij besloten nu den truc met den brand in Ctes te probeeren. Zij staken aan den Berghemscheweg een huis in brand. Het woei vrij krachtig, in minder dan geen tijd deelde het vuur zich aan twee andere huizen mede, zoodat er een geweldige vuurzee in Oss ontstond. De bewo ners van de straat 6tonden in hun huizen te kijken naar het vuur. Van deze gelegenheid maakte de bende gebruik om in een der hui zen te sluipen, waar zij zeventig gulden roofde. 6. Het zesde misdrijf is de befaamde roof overval in Deurne. Van dezen roofoverval zijn J. P. Ceelen en Pieter de Bie voor de Roermondsche rechtbank vrijgesproken. Nog Vvrsch ligt in het geheugen, hoe Ceelen zich daar verdedigde. Hij ontkende alle schuld, ook toen de boer hem bijna herkende. „Ik heb het niet gedaan'' zei hen, „en ik vind het een schande, dat ik door de herken ning van zoo'n dommen boer zoo lang in voorarrest heb gezeten". De officier van Justitie, mr. Rietere. riep hem toen toe: „Al zat jij Ceelen, ook dertig jaar in voorarrest, dan zou ie schuld nog lang niet genoeg ge boet zijn Deze woorden zijn thans wel juist gebleken. Ceelen heeft bekend den ouden man gekne veld en beroofd te hebben en hij vertelt nu daarvan: „Piet de Bie zei: „Hang dien ouwen vent toch op, dan maken we meteen schoon schip, en voorkomen we groote narig heid." „Maar", zei Ceelen, „dat heb ik toch niet gedurfd. Toen dacht ik aan mijn moeder en ik dacht nee, dat mag ik toch niet doen 7. Het zevende misdrijf is van geheel an deren aard. Op een dag kwam Ceelen op de gedachte, dat verschillende dagbladen ên tijd schriften geld uitkeeren bij verlies van een of meer lichaamsdeelen. Hij is toen gaan houthakken en heeft een vriend verzocht hem zijn wijsvinger af te slaan, na zich op ver schillende bladen geabonneerd te hebben. Zij zijn toen samen naar een erf gegaan. Ceelen heeft hier zijn vinger op een blok gelegd en zijn vriend uitgenoodigd om dezen af te hakken met een van tevoren gescherp te bijl. Ceelen telde tot drie. Maar telkens telkens weer aarzelde zijn vriend. Ten slotte wierp hij de bijl weg en zei: Neen, dat kan ik niet doen. Ceelen uitte een vloek, pakte den bijl, en zei: Ben jij een kerel, kijk zoo moet je dat doen. Het staal glinsterde in de lucht Het viel neer: Ceelen was voor zijn leven verminkt. Van verschillende kanten heeft hij toen uitkeeringen ontvangen. Ik had het geld noodig om te gaan wielrijden, verklaarde hij nu, daarom heb ik het gedaan, en per slot van rekening och, vingers heb je er tien. 8. Serie inbraken hier en daar gepleegd. Dit is om zoo te zeggen kleingoed, het is 'n kraakje hier, een diefstalletje daar, op den uitkijk staan elders. Zij vormen nog allerlei bezwarend materiaal tegen den jongen wiel renner en zijn trawanten. Ceelen heeft thans zijn geweten ontlast. Als ik in Leeuwarden kom, dan heb ik wel lust iemand er een boek over te laten schrijven, zegt hij zelf. De bekentenis is zeer dramatisch geweest. Het is hem niet gemakkelijk gevallen om aan zijn vijanden van natuur, de marechaus sees alles op te biechten, doch 't was hem de laatste dagen aan te zien, dat hij een zwaren inwendigen strijd streed. In den nacht van Zaterdag op Zondag, gedurende een lang verhoor, heeft hij toege geven. Hij fluisterde over de tafel: Ik heb het gedaan, geef me een glas water. In een slok dronk hij het leeg, en zijn geheele biecht volgde. De sluier van het eene misdrijf na het andere werd langzaam opgeheven. Een verschrikkelijke kijk op het misdadig milieu van Oss kregen de politiemannen die ademloos toeluisterden. Vooral aangrijpend was het toen hij vertelde van zijn moeder. Als hij diep in den nacht thuiskwam, zei hij, sloop ik door een achterdeur naar binnen, en dan zag ik altijd mijn moeder opzitten, die den rozenkrans bad. Ik wist dat zij dat voor mij deed, en ik wist ook, dat het oude mensch 's morgens om zes uur naar de kerk strom pelde, ook voor mij. Maar nooit heeft zij iets gezegd. Nu zit zij bij hem in de cel, en zegt: Zoo alles komt nu goed mijn jongen, het is goed geweest, ik ben nu gelukkig, dat je verteld hebt, en je zult nog eens een keer gelukkig worden. Door de bekentenis van Ceelen staat een heele serie rechtszaken te wachten. Waar schijnlijk zullen deze na de gebruikelijke rechtelijke vacantie voor verschillende recht banken worden behandeld. Wetsontwerp gereed. Geruimen tijd geleden is gemeld, dat het Motor- en Rijwielreglement gewijzigd zou worden, ten einde de veiligheid voor rijwielen en bakfietsen op den weg in het donker te vergrooten. Bij die gelegenheid is meerma len de aandacht gevestigd op de eenvoudige beveiliging door middel van een gedeeltelijk wit achterspatbord. Naar de Tel: verneemt, ligt thans op het departement van waterstaat een wijzigings- ontwerp te dien aanzien gereed. Echter is hierin niet de door vele adviseerende colleges van Gedeputeerde Staten en van andere zij den aanbevolen keuze tusschen een wit spat bord en een rood achterlicht voor rijwielen opgenomen. Het ontwerp algemeene maatregel van be stuur zal dezer dagen in handen van den Raad van State worden gesteld. Invoering van deze nieuwe regeling is dus nog dezen zomer te verwachten, wanneer niet, doordat de Raad van State een andere zienswijze zou bliiken te zijn toegedaan, nadere overweging van deze materie noodig geach' zou worden Alvorens wielrijders dus voorbereidingen treffen tot het laten wit-maken van een deel van hun achterspatbord, zullen zij dus goed doen, af te wachten, hoe de komende alge meene maatregel van bestuur er zal uitzien. Op het oogenblik zou het op zijn minst voor barig zijn om reeds als vaststaand aan te nemen, dat alleen het witte spatbord als ver plicht zal worden voorgeschreven. Gistermiddag te vijf uur verscheen de pro cureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Her- togenbosch, mr. baron Speyart van Woer den, te Oss en begaf zich naar de marechaus seekazerne aan den Hcescheweg, waar de brigade onder commando van opperwacht meester Mintjes stond opgesteld De procureur-generaal wees er op, dat een bende misdadigers tot voor kort met groote driestheid en brutaliteit in Oss en wijde omgeving opereerde, de bevolking terroriseerde en wandaden bedreef, die het geheele land met ontzetting vervulden. zwijgendheid van de bevolking moest worden verbroken. Deze groote en moeilijke taak heeft de marechaussee in een zeer snel tempo en met volledig succes volbracht. De misdaden zijn volledig opgehelderd. De stilzwijgendheid van de bevolking is verbroken, men kan in Oss en omgeving weer vrij adem halen. Spr. is gistermiddag speciaal naar Oss gekomen om de marechaussee voor dat schitterende werk te danken en hij richtte zich daar in de eerste plaats tot den brigadecommandant opperwachtmeester Mintjes, en tot de wacht meesters De Gier en Van der Weerd, die door hun groote doortastendheid en men- schenkennis en onvermoeide nasporingen dit resultaat hebben bereikt, en verder tot alle manschappen van de brigade, die door hun nauwgezette plichtsbetrachting een zoo be langrijk aandeel in het mooie werk hebben gehad. Hulde aan de marechaussee voor haar kranige prestatie. Stram in de houding hoorden de mannen de toespraak van hun chef aan en direct daarna rukte de brigade in, weer aan het werk, want er is nog veel werk te doen. Woensdagmiddag is te Rotterdam een kanovaarder onder zeer tragisch omstandig heden gestorven. De jongeman, de 21-jarige J. Momberg uit de Wandeloordstraat, voer met zijn kano door de Rotte. Ter hoogte van den ouden ingang van de begraafplaats Crooswijk hebben jongens van den kant af met steenen naar hem gegooid. Hij is naar den kant gevaren en de jongens nage rend. Toen hij hen verdreven had, is hij naar zijn kano teruggekeerd en er weer mee weggevaren. Na eenigen tijd werd de jonge man, die hartlijder was, onwel. Hij ging naar een woonschip in de buurt. Toen hij daar aan boord kwam, is hij in elkaar gezakt en overleden. Het jaarverslag der Vennootschap over 1934, is gister door de directie uitgebracht in de gewone algemeene vergadering van aandeelhouders. De balans en de winst- en verliesrekening werden goedgekeurd. Het voorstel van commissarissen tot ver deeling van het winstsaldo werd aangeno men. Het dividend zal zijn 20 pCt. op de ver plicht en 8 pCt. op de onverplicht gestorte bedragen en de uitkeering op winstbewijzen 79.99 per stuk. Gistermiddag is brand ontstaan in de groote boerderij van den landbouwer Ebbes te Ange- ren (Geld.) In een oogwenk stond het pand, dat met riet was gedekt, in volle vlam. Ook de schuren en de hooiberg geraakten in brand Men is er in geslaagd de varkens te redden. Verder is alles verloren gegaan. De spuit was spoedig ter plaatse7 doch aan blusschen viel niet meer te denken. De brand is waarschijnlijk ontstaan door vonken uit een fornuispot. De schade wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Tijdens onweder is de boekerij van het „Tiha" Tuinkunst Instituut te Bilthoven op merkwaardige wijze aan vernietiging ontkomen. De bliksem sloeg in en versplinterde een balk van het dak der boekerij, waarlangs een electrische leiding ligt. Via den kabel, die de boekerij met het woonhuis verbindt, is de stroom langs het lichtnet verdwenen, na de stoppen van het schakelbord te hebben ver nield. Gisterenavond laat is de motorrijder D, op den weg HelmondDeurne onder de gemeente Bakel (N.Br.) in botsing gekomen met een transportrijwiel, waardoor het motorrijwiel aan het slingeren raakte, zoodat de berijder kwam te vallen. Hevig bloedend en met diepe wonden aan het gelaat is hij overgebracht naar het ziekenhuis te Helmond, Zijn toestand is zeer ernstig. In het nieuwe Omsnijdingskanaal onder de gemeente Aduard ontdekten passeerende arbeiders te ongeveer 6 uur vanmorgen een auto, welke in het water lag en waarvan de koplampen nog brandden. De bestuurder van de auto, de 28-jarige J. P. Rijkens, uit Groningen, werd levenloos achter het stuur vandaan gehaald. Het ongeluk moet in den voornacht hebben plaats gehad. Omtrent de oorzaak is niets met zekerheid bekend, ofschoon wordt vermoed dat Rij kens, die alleen in den wagen had gezeten, door slaap overmand is geraakt. Gebleken is dat de auto niet is geslipt en regelrecht in de diepe vaart is gereden. Gisternacht is te Rotterdam uit een woning aa nde Zwartepaardenstraat uit een linnen- zakje f 5<X) gestolen, uit een tasch 40 en uit' een kistje 75 aan contanten, benevens een spaarbankboekje. Naar „Volk en Vaderland", het orgaan der N.S.B., mededeelt, zal de algemeen leider dier beweging, de heer ir. A. A. Mussert, een be zoek brengen aan Oost Indië, om door per soonlijke aanschouwing een indruk te krijgen van Insulinde, van het leven en werken der Europeanen en Aziaten aldaar. Een aantal N.S.B.-ers. die in Indië geweest zijn of nog in Indië zijn, hebben het benoodigdc bedrag bijeengebracht en voor dit doel den heer Mussert aangeboden. De reis heen en terug zal per vliegtuig ge schieden. Omstreeks half Juli zal het vertrek plaatsvinden en aanvang September hoopt de leider der N.S.B. weer in Nederland terug te zijn. Ged. Staten van Zuidholland hebben den gemeenteraad van 's-Gravenhage medege deeld, dat naar hun meening mevrouw Bleu- mink—Louman niet behoort te worden toegelaten als lid van dien raad. Tegen het raadsbesluit van 6 Mei jl. tot toelating, was door den burgemeester een be zwaarschrift bij Ged. Staten ingediend. Ge deputeerden hebben bij hun beslissing over wogen, dat de heer Bleuming als portier bij de stichting Haagsche sport en speelterrei nen, beschouwd moet worden een ambt te bekleeden, waarin hij rekenplichtig is aan een aan het gemeentebestuur ondergeschikte administratie. Zijn echtgenoote is daardoor volgens de bepalingen der Gemeentewet van het lidmaatschap van dien raad uitgesloten E>onderdagmorgen omstreeks negen uur heeft op den rijksstraatweg te Dubbeldam een aanrijding plaats gehad. Op dien weg reed een personenauto, bestuurd door den heer R. v. W., het 11-jarig zoontje van de familie L. aan, die met zijn rijwiel aan de hand op den weg liep. L. werd tegen den grond gesmakt en in ernstigen toestand naar net ziekenhuis te Dordrecht vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Ten Departemente van Sociale Zaken is een bespreking gehouden tusschen den rijksbemiddelaar prof. mr. P. J. M. Aalbers®. met partijen betrokken bij Let conflict bij de zinkfabriek te Budel. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het gevolg van deze bespreking zal zijn dat ge zocht zal worden naar een weg tot oplossing van het conflict. I van technisch en aeronautisch adviseur, zoo wel van Airspeed als van de bekende maat schappij Swan Humpten en Wigham Ri- chardson Ltd., die in hoofdzaak het kapitaal i fourneert voor de nieuwe onderneming. In verband met de plannen tot uitbreiding van de Britsche luchtmacht wordt er hard e- werkt in de nieuwe onderneming, maar wan neer men gereed zal zijn om aan den bouw van vliegtuigen te beginnen, is nog moeilijk te zeggen. De heer Fokker bevindt zich op het oogenblik weer in Engeland, en men mag I aannemen, dat zijn aanwezigheid aldaar de bespoediging van een en ander in de hand zal werken. De „Maraboe" (uitr.) kwam gisteren te Athene aan. Aneta meldt uit Batavia: Terwijl de Pelikaan zich voor de laatste reis naar het Moederland spoedde, is zoo even op het vliegveld Tjililitan de eerste Douglas in den dienst van Nederland op In- die, de Koetilang, geland, waarmede de nieu we snelheid in de verbinding tusschen Ne derland en koloniën is geintroduceerd. Alhoewel de Koetilang het reistempo nog niet tot het mogelijke heeft opgevoerd, bleek reeds aanstonds dat de beschikking over snelle vliegtuigen een belangrijk voordeel oplevert. Op Tjililitan bestond groote be langstelling voor de aankomst, ook van de zijde van hen die niet direct bij de luchtvaart zijn betrokken. Met vreugde werd de PH-A HK om 14.50 in de lucht opgemerkt -en toe gejuicht. Bij de prachtige daling viel op, dat de vlag van de K.L.M. aan den kop woei. De gezagvoerder Scholte stapte vroolijk uit het er viel geen enkele klacht te noteeren. De ac- lang in een kooitje aangeboden. Verschillende passagiers zijn met de Koe tilang aangekomen, o.a. de heer Taylor van Maclaine Watson, die in Singapore aan boord was gekomen. De heer Hans Martin verklaarde in een interview met den vertegenwoordiger van Aneta, dat het vliegtuig boven de Duizend Eilanden voor Priok door een muur van zware regenbuien had moeten heenbreken, evenals boven Palembang. Langs de geheele route van Nederland naar Indië bestond groote belangstelling; deze was in Bagdad en Calcutta zelfs overweldigend. De passagiers, onder wie er verschillende waren, die reeds verschillende malen hadden gevlogen, waren buitengewoon enthousiast; er viel geen enkel klacht te noteeren. De ac- comodatie, het voornaamste op de lange rou- te, aangezien men weinig anders doet dan lezen en slapen, liet niets te wenschen over. Het groote voordeel bij slecht weer was, dat men tot drie a vierduizend meter hoogte kon stijgen, waardoor alle onaangenaamheden worden vermeden. De heer Martin zal in Ned.-Indië lezingen houden over de versnelling van het luchtver keer, de verdubbeling van den dienst en de economische mogelijkheden. Hij zal 12 Juni terugvliegen. De heer Martin vertelde nog dat de K.L.M. thans 25 toestellen dagelijks in de lucht heeft. In antwoord op een gestelde vraag verklaarde hij nog dat de kwestie van de ver- laging der porti een zaak is die den P.T.T.- dienst en dus niet de K.L.M. aangaat. Hij wees er in dit verband op, dat het Europee- sche luchtrecht in Nederland' reeds is afge schaft. Hans Martin bezoekt Indië thans voor de tweede maal; hij is hier vijf jaar geleden langs de landingsterreinen gezonden, waar hij een grondinspectie heeft gehouden. Hij mili" Z'C"1 t10®' '10e hiJ' me* de Fokker v IIcl zonder radio terugvloog, zoodat de vlucht met de Koetilang voor hem een ware pleizierreis was. Eenigen tijd geleden hebben wij melding gemaakt van de onderhandelingen, die Fok ker in Engeland gevoerd heeft over den bouw van zijn vliegtuigtypes aldaar en de overeenkomst met de Airspeed Ltd. te Ports- mouth, die van deze onderhandelingen het gevolg is geweest. Te Newcastle on Tyne wordt nu een groote vliegtuigenfabriek gebouwd, waarin de grootste land- en watervliegtuigen in uit gebreide series zullen worden vervaardigd De heer Fokker heeft de benoeming aanvaard Voetbal. J.l. Donderdag Hemelvaartsdag speelden de Alkmaarsche Bosy-reserves op eigen veld tegen Beemster I; zeker wel de grootste concurrent. Natuurlijk gaven we de rood-wit-geblokten kans op de overwinning, maar deze hadden we toch geenszins ver wacht in den vorm van een 5—0 uitslag. Beide partij toch wogen, en vooral voor de rust, betrekkelijk tegen elkander op. Na rust gaven de Alkmaarders een betere ea rustiger techniek te zien, die echter niet den uitslag in juiste verhouding bracht. Dit was hoofdzakelijk te danken aan de uiterst ge vaarlijke aanvallen, de grootere schotvaar digheid der kaasmenschen en een enkele maal aan het volkomen falen van den Beemster- doelman. In dit falen stond hij echter niet alleen, want door de Beemster aanvalslinie werden enkele malen werkelijk goede kan- sen jammerlijk om zeep gebracht. Nadat de Alkmaarsche linksbuiten Venmk kort na het begin den Beemsterdoelman on houdbaar wist te passeeren (10), hielden de Beemsternaren goed stand, zoodat de rust slechts met een kleinen voorsprong kon ingaan. Na rust zochten eerst Meuleman en Schen- ke het doel op, waarna de Groot een van doel terug komenden bal in een doelpunt wist om te zetten en Vennik ten slotte het vijftal vol maakte. Hoe de gasten ook zwoegden, zij vermochten niet mede door het goede werk van de Alkmaarsche halflinie en verdediging de eer te redden. De stand is thans: Alkm. Boys II 2 2 0 0 8—0 '4 Beemster I 3 1 0 2 7—10 2 Ilpendam I 10 0 1 2—7 0 Morgen zou in deze afdeeling reeds het pleit beslist kunnen zijn, waarbij Ilpendam slechts haar tweeden degradatie-wedstrijd te spelen krijgt. De Ilpendammers spelen n.1. op eigen veld tegen de kaasmenschen en geven de rood- wit-geblokten eenzelfde partij te zien als bij het vorige treffen, dan vreezen we voor de eerste klassers en kunnen de Westerweg- bewoners ongetwijfeld jubelen. Komaan Alk maarsche Boys,nog eenmaal slechts! Paarden. Te Wormerveer had een kortebaandraverij plaats over 300 M. De uitslag was: 1. Quita (eig. H. Hofland, ber. W. Cnos- sen), Beverwijk; 2. Otelha (eig. S. Kuiper, ber. J. v. Leeuwen), Zaandam; 3. Betty Wcrthy (eig. S. v. d. Oord, ber. eigenaar), Haarlemmermeer; 4. Pinkerton (eig. mevr. Jakoos, ber. K. Bakker), Amsterdam. Ingeschreven waren 19 paarden. Opgeko- men 16 paarden. (Uitsluitend Ze hands arfflmtanfr 1 Van 1—S regels M eent M) vooruit' betaltnn te voldoen- Solide Gebr. HEERENRIJWIEL (hooge maat) 14.50, pracht DAMESRIJWIE LEN 11.00, 12.50, 15.00, JONGENS- RIJ W. (10—12 jaar) 14.00, enz. NIEROP, Koningsweg 40. TË KOOP AANGEBODEN EEN DAMESFIETS. Te bevragen K. v. 't Veerstraat 60. Te koop: fornuis 41 X 61 cM. 7.50, blauwbrander 1.50, centrifugaalpomp 5, mooie blauwe kinderwagen (koopje) en nog eenige haarden en kachels. Adres Smederij Kooimeerlaan. 2 pers .kleine AUTO, merk Opel, ter overname, goede conditie, flinke bagage ruimte, zeer zuinig in gebruik, tegen elk aannemelijk bod. iRtsevoort 20A of telefoon 2464. Prima Handnaaimachine 9.50, Sin- ger trapmachine 12.50, Singer ring- spoel trapmachine 27.50, Naumann trapmachine 25, Pfaff kleermakers- machine 45, z. g. a. n. Dekker, Laat 182. TE KOOP DAMESRIJW. 5.00, MEIS- JESRIJW. 3.50, JONGENS 5 00, HEEREN 10.00, MAGNETEN 1.00 p. st., MOTORRIJWIEL 3.50, loese MOTOR 2.50. LIMMERHOEK 18. Gebr. BOEKEN v. kunsth. v. theïsten o. d. volmaakte schepping, O. en N. Tes tament in chromodr. m. bijsch. v. h. huisgezin, geneesk. natuur-gen. m. pl. RAMEN 8. Pracht Mangel z. g. a. n. 20, Gemaks koffer met pot 2.50, Closetstoel 7.50, mooie Crapauds (rood pluche) 6.50, Stoelen, Kasten, Bedden, Naaimachines, Piano's. (Koopjes. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een beste BURG No. 1 TRANSPORTFIETS, elk aannemelijk bod. 2de KANAALSTRAAT 21. TE KOOP z. g. a. n. GOUDEN HEEREN- en ARMBANDHORLOGES, COLLIERS en VERLOVINGSRINGEN.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 14