Agenda jBmneuland !Pxaviiiciaal Tlieuws taaiste Aecicfiten Stad en Omgeving. WeecèecuAt •Mooie. jottte tonden,' 6¥©i©L met WINKEL DIRKSHORN NIEUWE NIEDORP TEXEL Brochure Marcharit „TOT VERWEER". N. V. v.h. Herms. Coster Zoon, Juni Stedelijk Museum, ingang 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 2 Juni, van 10—6 uur, in de Unie, tentoonstelling van schilderijen. Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Dame voor één dag; extra num mer Cohen en Kelly op zoek naar een baan tje. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, hoofdnummer De pa trouille des Doods (sens.); hoofdrollen Bo- ris Karloff en Victor Mac Laglen. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, tot en met Maan dagavond, hoofdnummer Om een men- schenleven (dram.); hoofdrollen Harry Baur, Inkynioff, Gina Manes en Dania Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond, half 8, reprise De vier Muller; ook Woens dagmiddag. Toegang alle leeftijden. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer De roman van een nacht (rom.), hoofdrollen Liane Haid, Gustav Diessl en Paul Kemp Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zondag 2 Juni. 1.30 uur, Sportpark Alkmaar, lustrum motorraces. 2.30 en 8 uur, Sted. Muziektuin, zang concours. Maandag 3 Juni. 11 uur, te Opmeer, landbouwtentoonstel ling, concours-hippique, kortebaan-draverij. HET NIEUWE DUITSCHE LEGER. Met den op 21 Mei van kracht geworden wet zijn verschillende bepalingen gewijzigd. In den vervolge gelden uitsluitend de vol gende termen: De Führer en rijkskanselier is: de opperste bevelhebber van de weer macht. Vervangen moeten worden: De „rijksweerminister" door de „rijksmi nister van oorlog en opperbevelhebber der weermacht". „Rijksweerministerie" door „rijksministerie van oorlog". „Rijksweer" door „weermacht", „Rijksleger" door „leger". „Rijksmarine" door „marine". Daar komt dan bij het „luchtwapen". In verband daarmede moeten worden ge wijzigd: „De chef der legerleiding" door „de opperbevelhebber van het leger". ,De chef der marineleiding" door „de op perbevelhebber van de oorlogsmarine". Daar komt bij „De opperbevelhebber van het luchtwapen". 78STE VERJAARDAG VAN PAUS PIUS XI. Paus Pius XI heeft gisteren zijn 78sten verjaardag gevierd. Gisterochtend heeft Z.H. de gelukwenschen in ontvangst genomen van het college van kardinalen. DE NORMANDIE IS SNEL. Esn nieuw record verwacht. Het laat zich aanzien, dat de Normandië de overtocht over den oceaan in een recordtijd zal afleggen. Volgens draadloos ontvangen berich ten van het schip heeft de Normandië Vrijdag 244 zeemijl afgelegd, hetgeen voor een passa giersschip een recordsnelheid is. WIELRIJDSTER DOODGEREDEN. Gistermiddag is in de gemeente Bodegra ven (Z.H.) een ernstig ongeluk geschied. De ongeveer 40-jarige mevr. Batelaan reed op haar rijwiel aan de linkerzijde van den weg en wilde bij de Noordpolderbrug oversteken vlak voor een uit tegenovergestelde richting komende auto. De bestuurder van deze auo kon een aan rijding niet meer vermijden. Mevr. B. werd gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot zoowel als de auto zijn door de politie in beslag genomen. Bij genomen proeven is evenwel gebleken, dat de remmen van den wagen goed func- tionneerden. VOORZITTERSCHAP KATHOLIEK DEMOCRATISCHE PARTIJ. In de op 25 dezer gehouden vergadering van het partijbestuur der katholiek-democra tische partij is besloten dat in een op 21 September te houden buitengewoon congres zal worden voorzien in de vacature van partij-voorzitter, welke is ontstaan door het ontslag van prof. dr. J. A. Veraart. Tot zoolang zal mr. P. J. Arts, lid der Tweede Kamer als waarnemend voorzitter optreden, terwijl de heer mr. A. P. C. Peters het 2e voorzitterschap zal waarnemen. NEDERLANDSCHE SCHOLIEREN TE BRUSSEL. Vier honderd en vijftig jongens en meisjes leerlingen der Nederlandsche middelbare scholen, die op het oogenblik in België ver toeven, zijn gistermiddag in het Paleis der Academieën te Brussel ontvangen. Onder de aanwezige autoriteiten bevon den zich de minister van onderwijs Bovesse, de Belgische gezant te Den Haag, de direc teur-generaal van het onderwijs te Den Haag prof. van Poelje en de wethouders van onderwijs van Amsterdam, Den Haag en Haarlem. Door de heeren Bovesse en Van Poelje wer den toespraken tot de scholieren gehouden. VERDUISTERING DOOR AGENT VAN POLITIE. Naar het Hbld. verneemt, heeft een 29- jarige gehuwde politie-agent te Den Haag op zeer geraffineerde wijze ten nadeele van particulieren verduisteringen gepleegd, in totaal voor een bedrag van eenige honderden guldens. De gemeente is niet benadeeld. De man, die zeer goed stond aangeschreven, is na ontdekking dezer handelingen onmiddellijk ontslagen. DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL. De hulp van den G.G.D. te Amsterdam werd gistermiddag ingeroepen voor twee mannen die op het s.s. „Brunla", liggende aan den kop van de Handelskade, getroffen waren door een mast, die tijdens het hij- schen was gebroken. Een van de twee had een groote hoofdwonde en een hersenschud ding opgeloopen. Hij werd opgenomen in het Binnengasthuis. De tweede kwam er beter af. Hij werd na verbonden te zijn, naar huis vervoerd. MOTORRIJDER OVER DEN KOP GESLAGEN. Betrekkelijk goed afgeloopen. Gisteravond omstreeks tien uur is op den Haarlemmerweg tusschen Halfweg en Slo- terdijk een ernstig ongeluk geschied, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Waarschijn lijk tengevolge van te groote snelheid raak te de bestuurder van een motorrijwiel, de heer Messeling uit Amsterdam, de macht over het stuur kwijt, waardoor hij dwars over het voet- en rijwielpad heen in een sloot kwam, terwijl het motorrijwiel op het wei land terechtkwam. De heer M. bekwam een aantal vieeschwonden en klaagde over in wendige pijnen. Hij is naar het Binnen Gasthuis te Amsterdam vervoerd DOODELIJKE VAL. Van den toren. De 17-jarige Van de Luytgaarden uit Bre da was gistermiddag op het dak geklommen van den watertoren der oude Fiat-fabriek aan den Bredaschen weg. Plotseling verloor de knaap zijn evenwicht en tuimelde naar beneden, zoodat hij met een smak op het dak van de fabriek terecht kwam. Hij is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhuis ver voerd, waar hij later is overleden. MET DIAMANTEN ER VAN DOOR Bij de Amsterdamsche politie is aangifte gedaan van vermoedelijke oplichting door een der firmanten van een diamantfirma al daar van 12000. Dit bedrag vertegen woordigde een waarde van een partij dia manten, waarmede de firmant enkele dagen geleden naar Antwerpen was vertrokken om haar te verkoopen. Hij is echter niet uit Bel gië teruggekeerd, terwijl bovendien is geble ken, dat ook zijn ccMgenoote het land heeft verlaten. Het onderzoek van de politie heeft inmiddels uitgewezen, dat de firmant ook in Frankrijk is geweest. Een arrestatie is tot nu toe niet geschied. DOODELIJK ONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. Op den Haarlemmerweg, onder Sloterdijk, is gistermiddag een ernstig ongeluk geschied. Een 15 jarige jongen reed daar ter hoogte van de Patria-fabriek op zijn fiets achter de tram. Plotseling week hij links uit, met het gevolg, dat nij door een van den tegenover- gestelden kant komenden vrachtauto werd overreden. De zware wagen ging den jongen over het lichaam, waardoor hij op slag dood was. Het stoffelijk overschot is naar het Binnengasthuis vervoerd. LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De minister van defensie heeft bepaald: De in art. 10 der Dienstplichtwet bedoelde loting ter bepaling van den ingeschrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmerking komt om tot gewoon dienstplichtige te worden be stemd, heeft in het openbaar plaats voor de lichting 1937 op Vrijdag 14 Juni, des mid dags om 2 uur, te 's-Gravenhage, in de Rol zaal, Binnenhof 8. De loting geschiedt uit een getal genum merde biljetten, overeenkomende met het getal der personen, vermeld in het alpha- betisch register der gemeente Amsterdam van de lichting 1934. De tweede dag van het concours van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fan. faregezelschappen verliep al onder gelijke gun stige wijze als de eerste dag en het aantal be zoekers was weer zeer groot. De uitslag was als volgt: Afd. Uitmuntend Harmonie: le prijs Medem- blik „Crescendo", 149 J4 p. Donderdag 30 Mei 1935: derde afd. Fanfare: 2e prijs Texel (Oost), „Vooruitgang is ons stre ven", 120 p. Tweede Afd. Fanfare: 2e prijs Venhuizen, „Door Wilskracht Saamgebracht", 123)4 p.; 2e prijs Abbekerk-Lambertschaag, „Concor- dia", 129 p.; le prijs Andijk (Oost), „Kunstmin", 147 p. Afd. Uitmuntend Fanfare: 2e prijs Opperdoes, „T.A.V.E.N.U. 122 p.j 2e prijs Texel, „Texels Fanfarecorps 127)4 P-: le prijs Schoorl „De Vriendschap", 159 p. Eere-Afd. Fanfare: 3e prijs Lutjebroek, „Wil len is Kunnen 115)4 p.; le prijs Oosthuizen, „Andante 168 p.; le prijs Wieringen, „Harmo nie", 165 p.; 2e prijs Zwaag, „De Herleving", 143y, p.; 2e prijs Andijk (West), „Excelsior", 129y, p.; le prijs Wijdenes, „Ons Genoegen, 169)4 p.; le prijs Dirkshorn, „Onder Ons", 157 p.; le prijs Twisk, „West-Frisia", 159)4 P- De eerste prijswinners speelden des avonds in den eerewedstrijd en na afloop daarvan werden de uitslagen van den op beide dagen gehouden eerewedstrijd bekend gemaakt. De uitslag daarvan is als volgt: Afd. Harmonie: le pr. niet toegekend; 2e pr. Wieringen, Den Oever, Apollo, met 72 ptn.; 3e pr. Medemblik, „Crescendo", met 70 punten. Afd. Fanfare: le pr. Oostwoud „Oefening kweekt kennis", met 80 ptn.; 2e pr. Wierin- en „Harmonie", met 76 ptn.; 3e pr. Andijk West) „Excelsior". De wisselprijs werd gewonnen door Apol lo uit Wieringen, Den Oever, die het hoogst aantal punten in dit concours heeft behaald. Aan het einde van dit concours sprak de voorzitter êen woord van dank tot de jury die deze moeilijke en aan critiek blootstaande taak op zich heeft willen nemen en tot een goed einde heeft gebracht; tot Winkel's Har monie voor haar hartelijk optreden als gast vrouw en de goede zorgen waarmee dit con cours is voorbereid; tot de groote schare be langstellenden voor hun aanwezigheid en aan ingezetenen en corporaties in Winkel, die tal van prijzen hebben beschikbaar ge steld. Met den wensch, dat dit concours moge hebben medegewrkt tot het doel van den bond, n.1. de verheffing van de muziek, wordt dit als geëindigd beschouwd. Prijs behaald. Met een gevoel van tevredenheid kwamen Donderdag, Hemelvaartsdag, de directeur en de leden van de muziekvereeniging „Onder Ons" te Dirkshorn, thuis. Hun ernstige studie was op het Muziekcon cours te Winkel wederom bekroond door een len prijs met 157)4 punt in de Eere-afdeeling Fanfare. In dezen somberen crisistijd een gunstig be wijs van volharding. Staatspensionneering. Woensdagavond had een algemeene ver gadering plaats van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering bij den heer H. J. Kossen. De opkomst was niet groot. Het jaarverslag werd goedgekeurd, waar uit we aanteekenen, dat de afd. thans 120 leden telt. De rekening 1934 gaf aan een ont vangst van 148, een uitgaaf van 127,31, batig slot 20.69 De financiën betrekking hebbende op den autotocht der ouden van da gen, zijn buiten deze rekening gehouden. Bij de bestuursverkiezing werd het be stuurslid herkozen de heer F. Krap en in de plaats van den heer C. Kroon, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer P. Strijder. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering te Am sterdam werd den afgevaardigde vrij man daat gegeven. Tot afgevaardigde werd ge kozen de heer H. Borst. De heer Strijder informeerde nog of ook dit jaar wederom een autotocht voor de ouden van dagen zal worden georganiseerd, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit wel in de bedoeling ligt. Binnenkort zal het bestuur vergaderen teneinde een en ander nader onder de oogen te zien. De geheele ver gadering oordeelde het gewenscht zoo eenigs- zins mogelijk, een dergelijken autotocht door gang te doen vinden. Onthulling Esperanto-monument. Meer dan 200 personen waren Donderdag naar Texel gekomen voor den Esperanto-dag die aldaar gehouden werd. Dit feit was ditmaal van grooter beteekenis, omdat tevens de ont hulling plaats had van het Esperanto-monu ment. 't Grootste gedeelte van het gezelschap arri veerde Donderdagmorgen met de boot, die om 9 uur uit den Helder vertrekt. Toen de Dr. Wagemaker de Texelsche haven binnenstoom- de, geleek Texel, ons mooie vogeleiland, bo vendien wel een Esperanto-eiland, allerlei uit roepen, begroetingen, enz. werden in Esperanto geuit, en in vroolijke opgewekte stemming be gaven allen zich aan wal, waar de auto-bussen gereed stonden om het gezelschap naar den Burg te vervoeren. Aan het Schilde-eind werd halt gehouden,en vandaar marcheerden de deelnemers, begeleid door de dragers van de Esperanto-vlag; naar de Groeneplaats, waar in Pen's bioscoopzaal een Esperanto-bijeenkomst werd gehouden, waar o.a. films en lichtbeelden werden vertoond. Om half twee arriveerden nog een groep Es perantisten, die te veraf woonden om reeds met de boot van 9 uur mee te kunnen komen. Het gezelschap begaf zich daarna naar het plantsoen aan de Koogerstraat, waar het mo nument is opgericht. De straten in de omge ving waren voor 't doorgaand verkeer afgezet. Om 2 uur werd eerst het woord gevoerd door den heer M. J. Oele, voorzitter van de Tex. Esp. Fed. Spr. betuigde zijn ingenomenheid, dat op Texel het tweede Esperantomonument van Nederland opgericht werd, en hoopte, dat de ijver, waarmede deze taal hier geleerd wordt nog steeds moge toenemen, opdat men anders, indien deze verflauwde, wel eens kon zeggen, dat onder het monument de Esperanto begra ven lag. Hierna sprak ir. J. R. G. Isbrücker, die als ri geeringsvertegenwoordiger naar Texel was gekomen, om 't monument te onthullen. Spr zeide met het grootste genoegen deze opdracht te hebben aanvaard, daar hier de Esperanto zoo dru kbeoefend wordt, en omdat hier pio nierswerk verricht is. Hoogstwaarschijnlijk zul len in Nederland nog tal van monumenten worden onthuld, doch nu hier een van de eerste gebouwd wordt, is dit pionierswerk. Na dit in de Nederlandsche taal te hebben gespro ken, hield ir. Isbrücker nog een korte rede in Esperanto, waarna hij 't monument onthulde en aan de gemeente Texel overdroeg. Hierna sprak de heer W. B. Oort, burge meester van Texel, die zeide trotsch te zijn op dit tweede monument in Nederland, dat een sieraad is voor de omgeving en prachtig uit komt tegen 't zoo mooie Texelsche landschap. Hoewel persoonlijk geen Esperantist ging burgemeester Oort voort begrijp ik ten volle, dat met Lehulp van Esperanto de volke ren nader tot elkaar gebracht worden, hetgeen den wereldvrede zeer zal bevorderen. Verder s.-.ak spr. den wensch uit, dat de Esperantis ten die Texel zullen bezoeken, door dit monu ment hun hier thuis zullen vinden. Hierna werd namens de gemeente een krans aan 't monument bevestigd. Hierna werd nog gesproken door den heer Roggeveen, voorzitter van de N. Holl. Feder. La Norda Stella. Spr. feliciteerde namens deze vereeniging de gemeente Texel met het hier opgerichte monument, en bracht vervolgens dank en hulde aan den heer Joh. Duinker, die als bestuurslid der Tex. Esp. Federatie, als pio nier voor Esperanto, en als mentor van 't mo numentfonds zooveel had verricht. De heer Oele bracht dank aan de sprekers. Het Esperanto-monument is gebouwd naar een ontwerp van den architect L. Igesz, door den heer S. de Waal, die als Esperant-wereld- reiziger een groot propagandist voor deze taal is geweest. Prachtig is het opgericht in een aardig plantsoen, waar de roode steenen, waaruit de zuil is gebouwd, zeer goed uitko men. Het bouwwerk wordt bekroond met een als windwijzer dienende ster, die rust op een wereldbol, bestaande uit 5 ringen als zinne beeld dat de Esperantoster de 5 werelddeelen bestraalt. Na de onthulling maakten de Esperantisten nog een fraaie wandeling over Texel, waarna allen hoogst voldaan met de laatste boot weer vertrokken. Het was een prachtige dag bij zeer gunstig weer. Ongetwijfeld hebben de Esperantisten een goeden indruk van Texel meegenomen. Alleen de tram mag tonder richting aan te geven en met een altijd geldend voorrangsrecht rijden. Voor anto- mobilisten en wielrijders rijn de regels van weg en veiligheid gegeven en het is hun eigen belang om geen „trammetje te spelen". (Ongecorrigeerd.) DE AARDBEVING JN BELOETSJISTAN. De Europeesche slachtoffers. Uit Quetta wordt geseind, dat het aantal slachtoffers onder de Europeanen meer dan 300 bedraagt. Er zijn ongeveer 100 dooden en meer dan 200 gewonden. Volgens in den afgeloopen nacht ontvangen telegrammen zijn bij de aardbeving in Quetta 20.000 per sonen om het leven gekomen, tot dusver zijn 50 Europeanen en 153 kinderen levend uit de puinhoopen geborgen en naar de zieken huizen overgebracht. Verkrijgbaar bij Voordam C 9, Alkmaar. GESLAAGD. Voor het laatste gedeelte van het examen van het Ned. Instituut van Accountants slaagde de heer C. van Riel, alhier. ACTIE WERKLOOZEN STRIJD- COMITE. De actie van het Werkloozenstrijdcomité uit Alkmaar en Limmen ten behoeve van het huisgezin, dat te Limmen met de meubelen op straat was gezet, heeft ten gevolge gehad, dat na een demonstratie een onderhoud is toegestaan met den burgemeester. Deze heeft hulp toegezegd. De betrokken familie heeft een kleine geldsom gekregen en heeft daarna de gemeente verlaten. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE JONGEREN ORGANISATIE. Woensdagavond hield de afd. Alkmaar der Vrijz. Dcm. Jong. Org. een propaganda- avond in de groote zaal van café Centraal, waarbij mr. B. W. Stomps uit Heemstede een rede uitsprak met als onderwerp „Rechts- staat of Machtstaat". Spr. schetste hierbij de van personen en partijen onafhankelijke rechtspraak als één der eerste cultuurgoederen en vond daarbij gelegenheid, te wijzen op de uitstekende re putatie, die de Nederlandsche rechtspraak geniet, o.m. herinnerend aan het reclassee- ringswerk, aan het pro-deo-instituut en aan den naam der Nederlandsche rechtsgeleer den. Spr. ontkende tenslotte met klem het be staan van een klassenjustitie in Nederland. Na de redevoering werd de film „V.D.J.O.- flitsen" vertoond, waarbij de aanwezigen vooral een indruk kregen van het kampwerk der organisatie. De heer D. J. A. Geluk, voorzitter van het hoofdbestuur der V.D.J.O., sprak ten slotte over het doel en bet wezen der V.D. J.O. Spr. wekte daarbij o.m. de aanwezigen op, den landdag, die op Zondag 14 Juli a.s. te Soesterberg zal worden gehouden, te be zoeken. Een gezellig samenzijn, waarbij werd ge danst, besloot dezen zeer geslaagden avond. Op Hemelvaartsdag werd een gezamenlij ke wandeltocht, waaraan door vele Noord- Hollandsche afdeelingen der organisatie werd deelgenomen, in de omgeving van Schoorl gehouden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,8 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 752,3 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van 2 Juni: Zwakke veranderlijke wind; afnemende bewolking; weinig of geen regen; iets war mer overdag. Weeroverzichf. In onze omgeving is de barometer Iant zaam gestegen en dit zet zich in noor Duitschland nog voort, maar het noordelijke hooge-drukgebied trekt zich noordwaarts te rug. De depressie in Scandinavië nam toe en ook die in het westen begint actiever te worden, zoodat de windrichting veranderlijk zal worden, maar geleidelijk weer meer warmte kan worden verwacht. In 't Oostzee-gebied en in noord-Duitsch- land is de lucht opgeklaard, overigens is de lucht bijna overal zwaar bewolkt met sneeuw in noord- en midden-Scandinavië en regen in Noorwegen en zuid-Duitschland. De temperatuur daalde in Duitschland en steeg in onze omgeving. Alleen in Zwitser land en zuid-Duitschland viel nog meer dan matige regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9.36 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE, (In Zomertijd). Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 2 4.39 5.08 1.09 1.30 3 5.23 5.51 1.51 2.13 4 6.05 6.32 233 2.52 5 6.47 7.10 3.09 3 29 6 7.25 7.47 3.46 4.05 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 2 4 36 5.05 0.57 1.18 3 520 5.48 1.39 2.01 4 6.02 6.29 221 240 5 6.44 7.07 2.57 3.17 6 7.22 7.44 3.34 3.35 ORGELCONCERTEN GROOTE KERK. Donderdagavond 6 Juni van 8—9 uur eerste orgelconcert door den heer Zwart te Amsterdam. De toegang is vrij. Een pro grammaverkoop en een collecte bij het einde voor het Restauratiefonds der kerk, stellen ieder in de gelegenheid van zijn waardeering blijk te geven voor het toegankelijk stellen van kerk en orgel door H.H. kerkvoogden der Ned.-herv. gemeente. LEGER DES HEILS. STICHTER WILLIAM BOOTH. Morgen zullen ter gelegenheid van het Bloemenfeest, in de zaal van het oude Leger des Hei ls, aan den Limmerhoek 40, twee bij zondere samenkomsten worden gehouden onder leiding van adjudante C. C. v. d. Berg van het Hoofdkwartier. Tevens zal op Maandag en Dinsdag a.s. 'n bazar worden gehouden ten bate van 't werk in Alkmaar. De aanwezige bloemen, planten en andere artikelen zullen dan verkocht worden en mu ziek zal niet ontbreken. MOTIE VAN HET WOONWAGEN- KAMP. De bewoners van het woonwagenkamp te Alkmaar in vergadering bijeen in het café van D. de Boer aan de Tienenwal, alhier, bespraken hun grieven aangaande de steun- toepassing en de inrichting van het kamp. Zij besloten de volgende eischen te stellen: 1. Opname in de plaatselijke steunrege ling. 2. Het verkrijgen van vrije ventvergun ning voor hen die niet armlastig zijn. 3. Het verplaatsen van de W.C. van het midden van het kamp naar een hoek. 4. Geheele bestrating van het terrein. DRANKBESTRIJDING. De verkoop van het drankbestrijdings- bloempje, door het Alkmaarsch Drankweer- Comité, heeft opgebracht 80.92)4. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR Maandbericht Mei 1935. In den loop der maand Mei werd op de spaarbankboekjes ingelegd 184.310,21 en terugbetaald 181.534,81. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 3.956.238,26. Het aantal in den loop van Mei nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 81. Ingetrokken werden 55 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 11556. Van dit aantal behooren 7999 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2052 aan personen elders woonachtig en 1505 aan schoolspaarders. Onder de in Mei uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 8 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaats de Spaarbank een eersten inleg van 1 De lediging in den loop der maand Mei van 283 spaarbusjes leverde een bedrag van 4032,54 aan kleine besparingen op.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2