Aspirin Minister Steenberghe afgetreden, CONGRES N.V.V. EN S. D. A. P. De Landbouwtentoonstelling te Opmeer. Een mooie expositie. Binnenland. Ontslag gevraagd, omdat Zijne Excellentie de eenige minister in hei kabinet is, die vóór devaluatie van den gulden is. PROF. DR. GELISSENZIJN OPVOLGER, Protest tegen het bezuinigings-ontwerp. BETROUWBAAR TRAGISCH ONGEVAL TE LEEUWARDEN. Jnqezonden Stukken B. Land- en Tuinbouw DRUK BEZOEK. De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, heeft aan H.M. de Koningin ontslag uit zijn ambt verzocht. Naar aanleiding van dit verzoek wordt het volgende meege deeld: Het kabinet was en is eenstem mig van oordeel, dat de nood van den tijd verdere aanpassing nood zakelijk maakt, en dat die aanpas sing moet worden nagestreefd, zoo wel in het maatschappelijk leven als bij de publieke financiën. Deed zich ten aanzien van het ingediende be- zuinigings-ontwerp geen enkel ver schil van meening voor, zulk meeningsverschil ontstond wel bij de vraag langs welken weg de aan passing in het maatschappelijk le ven moest worden nagestreefd. Terwijl het kabinet in zijn- grootst moge lijke meerderheid van meening was, dat be proefd moest worden de aanpassing en met name de verlaging van vaste lasten door speciale maatregelen te verkrijgen, was mi nister Steenberghe van oordeel, dat alleen devaluatie hiertoe zal kunnen leiden. ggig v-vv^' li:"::|As Minister Steenberghe. Volgens hem kan de aanpassing in het maatschappelijk leven, welke den verderen teruggang van het bedrijfsleven moet tegen gaan, onder de huidige monetaire en econo mische verhoudingen alleen langs den mone- tairen weg verkregen worden. Waar terzake overeenstemming niet te verkrijgen was en minister Steenberghe zich niet kon neerleg gen bij het gevoelen van de overige leden van van het kabinet, gevoelde hij zich ver plicht aan H.M. de Koningin ontheffing uit zijn ambt te verzoeken. 's Ministers levensloop. De heden afgetreden minister van econo mische zaken werd in 1899 te Leiden gebo ren. Na met goed gevolg het gymnasium te Utrecht te hebben doorloopen, ging hij aan de Universiteit aldaar rechten studeeren en reeds op 21-jarigen leeftijd deed hij zijn doctoraal examen. Kort daarop werd hij be noemd tot rechtskundig adviseur bij de N.V. H. v. Puijnenbroek's Textielmaatschappij te Goirle. Na een jaar werd hij bij deze maat schappij benoemd tot directeur. In 1922 volg de zijn benoeming tot lid van den Ned. Werk- loosheidsraad. Twee jaar later werd hij be noemd tot lid van den Nijverheidsraad, waarna in vlug tempo de volgende benoemin gen afkwamen: (1926) lid centrale commissie voor de Staten; (1929) lid van den Hoogen Prof. dr. ir. H. C, J. H. Gelissen. Raad van arbeid en commissaris van ver schillende Ned. en Belgische fabrieken. Van zijn hand verscheen voor de RK. Staatspartij een prae-advies over „Bedrijfs organisatie". Toen min. Verschuur wegens gezondheids redenen zijn ambt in April 1934 neerlegde, werd de toen 35-jarige mr. Steenberghe be noemd tot minister van economische zaken. Een dezer dagen is de benoeming te verwachten van prof. d r. i r. H. C. J. H. G e 1 i s s e n tot mi nister van economische zaken. Vermoedelijk zal de overdracht van het departement a.s. Donder dag plaats vinden. ,J| Biografie van den nieuwen minister. Ofntrent de loopbaan van den nieuwbe- noemden minister van economische zaken kan o.a. het volgende worden meegedeeld: Professor Gelissen werd 15 Mei 1895 te Venlo geboren en studeerde aan het gymna sium te Venlo en de H.B.S. te Rolduc, daar na aan de Technische Hoogeschool te Delft, te Charlottenburg en te Londen. Hij deed op 1 Januari 1917 „met lof" zijn examen voor scheikundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft en promoveerde vanuit de practijk eveneens met lof aan de Techni sche Hoogeschool te Delft 1 September 1925 tot doctor in de technische wetenschappen. Reeds voor zijn ingenieursexamen was hij hoofdassistent van de chemische technologie aan de Technische Hoogeschool te Delft, daarna bedrijfsingenieur aan de Vondelin genplaat te Schiedam, aan de Voltmetaal- draadlampenfabrieken te Tilburg en vervol gens adjunct-directeur der superfosphaat- en zwavelzuurfabrieken Coenen Schoenma kers te Uden-Veghel. Van 1920 tot 1926 was hij als hoofdinge nieur, zoowel in Nederland als in het buiten land werkzaam in het concern Noury v. d. Lande. Van 1926 tot 1930 was hij directeur der N.V. Electro-Chemische industrie te Roer mond, welke fabriek een dochterfabriek van Noury v. d. Lande is. Sedert Augustus 1930 is hij directeur van de N.V. Provinciale Limburgsche Electriciteitsmaatschappi] en tevens buitengewoon-hoogleeraar in de in- dustrieleer aan de R.K. Handelhoogeschool te Tilburg. In het N.V. Huis te Utrecht hadden de be sturen van het N.V.V. en de S.D.A.P. Zater dag een demonstratief congres belegd tegen de bezuinigingsplannen der regeering. Het congres stond onder leiding van den heer Koos Vorrink. De heer S. de la Be 11 a Jr., besprak de bezuinigingen op het hoofdstuk Sociale Zaken, dat van de 77 millioen besparing er 17 voor haar rekening krijgt. De verminderde uitkeering bij de Ziekte- en Ongevallenwet beteekent een vermindering van sociale las ten, welke door het bedrijfsleven moeten wor den opgebracht. Door hetgeen wordt voorge steld, wordt een bedrag van 2.475.000 be spaard, waarvan voor de werkgevers 1.575.000 en 900.000 voor de arbeiders Spr. acht dit punt van het bezuinigingsont- werp onaannemelijk. Vervolgens ging hij uit voerig in op de financiering van de Invalidi- teits- en Ouderdomsverzekering. Wij zijn vóór renteverlaging, aldus spr., maar niet uitsluitend ten koste van de sociale verzeke ring. Als er iets is, dat geschikt is het mo- reele gezag van den Staat een klap toe te brengen, dan is het, dat men aanstuurt op het niet-nakomen van verplichtingen, die krachtens betaalde premies bestaan. Ook het voorstel met betrekking tot de Wa renwet keurde de heer De la Bella af. De keuringsdiensten moeten niet alleen gehand haafd blijven, zij moeten in staat gesteld worden hun werk zoo te kunnen doen als noodig is in verband met de mindere draag kracht van ons volk. Onaanvaardbaar noemde spr. het, dat de regeering zich bemoeit met de loonen in het particuliere bedrijf. De heer F. van Meurs, voorzitter van de A-C O P-, wees °P de offers, die het wets ontwerp van het overheidspersoneel zal vra gen. Het zijn de ambtenaren en de arbei dersklasse die de klappen krijgen. Bij de vaststelling van de loonen en de pensioen kwestie deelde de regeering, zonder onder handelingen, eenvoudig aan het parlement mee, dat zij de loonen ging herzien. Felle critiek oefende spr. op de eenzijdige positie van de regeering. De rechtsverhouding van het overheidspersoneel zal anders moeten worden. Sedert 1920 is reeds 6514 millioen op de loonen van de rijksambtenaren en werklieden gekort; nu weer 10 millioen. Pro moties zijn stop gezet, takken van dienst in gekrompen en groote salarisschalen inge steld. De regeering vermindert haar eigen aandeel in de pensioenpremie, doch verhoogt het aandeel dat de ambtenaren er in hebben; het wordt hoog tijd, dat de ambtenaren iets te zeggen krijgen in het pensioenfonds. Wij moeten zoo besloot de heer van Meurs naar een planmatige voortbren ging- In de middagbijeenkomst was het woord aan den heer I h. T h ij s s e n van den Ned. Bond van Onderwijzers te Amsterdam, die het hoofdstuk Onderwijs aan diverse be schouwingen onderwierp. Op de 3 millioen moet 114 millioen worden bezuinigd, hetgeen beteekent, dat de opleiding van onderwijzers moet worden gehalveerd. Indien dit ge schiedt, zal men onvoldoende onderwijs krachten hebben om de scholen te-voorzien. Daarom moet als eisch gesteld worden, dat reeds in 1937 het openbaar onderwijs over neutraal opgeleide leerkrachten zal beschik ken Spr. wees op het gevaar, dat gelegen is in de t w e e-jarige ambachtsscholen, die nu algemeen zullen worden. Hij noemde dit een diskwalificatie van den arbeider. Bij het lager onderwijs wordt het al niet beter. Van het personeel zal één derde buiten bezoldi ging worden gesteld. De derde onderwijs kracht op school zal „kweekeling" heeten, dit 6 jaar achtereen blijven en eerst op 25-jari- gen leeftijd zijn carrière kunnen beginnen met een aanvangsalaris. Rede van ir. Albarda. De laatste spreker was de leider der S. D. A= P., ir. J. W. Albarda, Met statisti- werkt bij verkoudheid steeds Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. sche gegevens betreffende in- en uitvoer toonde hij aan, hoe zwaar de crisis Neder land heeft getroffen. Geen regeering kan zich onder zulke omstandigheden aan bezui nigingen onttrekken. Spr. noemde het onbe hoorlijk ernstige critiek te disqualificeeren zooals in de toelichting bij het bezuinigings ontwerp s geschied, als „gebrek aan inzicht" of „verachtelijke demagogie". De begrootingstekorten scheppen een ern- stigen toestand. Herstel van het evenwicht is noodig, maar wij staan vierkant tegenover de methoae, daartoe door het kabinet-Col ij n ge volgd. De methode-Colijn is de aanpassing naar verouderd liberale opvatting. Zij brengt steeds nieuwe begrootingstekorten voort. Voor belastingverlaging is de tijd nog niet gekomen, zoolang de nood zoo groot is. Als de accijnsverlaging op jenever en bier inder daad de opbrengst zal vermeerderen, moet daarmee spoed gemaakt worden, los van het groote voorstel. Vermindering van het aan tal gemeenten kan belangrijke besparing ge ven. Groote aandacht verdient verder het voor prof. dr. C. A. Verrijn Stuart in 1932 aanbevolen denkbeeld om het zilvergeld door nikkelgeld te vervangen. Nederland en Indië zouden daarbij een bate van 70 mil lioen krijgen. Inflatie-gevaar is daaraan niet verbonden. Liquidatie van de muntfondsen verdient ook ernstige overweging. Zij zijn een 130 millioen groot. De heer Albarda bepleitte verder strenge maatregelen tegen belastingontduiking en drong aan op belasting van Nederlanders, die in het buitenland hun pensioenen en an dere inkomsten verteren. Het capitulanten- stelsel is een aanslag op de autonomie der lagere besturen. Voor de sociaal-democraten is dit stelsel reeds onaanvaardbaar, omdat het onder het regime-Deckers leidt tot het uitsluiten van sociaal-democraten ook uit burgerlijke betrekkingen. De grootste teleurstelling noemde ir. Al barda het werkfonds, dat in 1934 een som van 60 millioen zou verwerken en tot dus ver nog geen derde daarvan heeft gebruikt. Alleen door constructieve crisis-politiek kan men gaandeweg weer omhoog komen. Na afloop van het congres stelde zich in het Willemsplantsoen een stoet samen van de S.D.A.P. en het N.V.V., die een rondgang door de stad maakte, waarna in het Jaar beursgebouw een groote meeting plaats vond. Veekoopman verdronken. Gistermorgen werd in de vaart langs den Groninger Straatweg bij Leeuwarden in de nabijheid van de eerste hooge brug door eenige voorbijgangers een pet dijvende ge vonden. Onmiddellijk rees het vermoeden, dat hier een ongeluk was gebeurd. De politie werd gewaarschuwd, die terstond begon de vaart af te dreggen. Al spoedig werd het lijk van een bejaard manspersoon opgehaald. Het slachtoffer bleek te zijn zekere D. de Jong, veekoopman te Rijperkerk. Per vrachi- auto werd het stoffelijk overschot naar de woonplaats van het slachtoffer vervoerd Omtrent de oorzaak van dit droevig ongeval tast men nog in het duister. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld. KANO-VAARDER VERDRONKEN. Tijdens een stoeipartijtje. Gistermiddag om halfzes is in de Vliet achter Park Vronesteyn te Voorburg een kano, waarin zich twee jongelieden be- vonuen, vermoedelijk doordat zij aan het stoeien waren, omgeslagen. Eén van hen, de 19-jariee R. uit Den Haag kon spoedig gered worden doch de ander, de 18-jarige v. d. P. eveneens uit Den Haag, afkomstig, verdween in de diepte. De politie uit Voorburg die spoedig ter plaatse was, heeft korten tijd later het lichaam van den jongeman met een dreg opgehaald. Hoewel onder leiding van dr. Van Laarhoven een uur lang ge tracht werd door kunstmatige ademha ling de levensgeesten weder op te wek ken, mocht dit niet meer baten. Het stoffelijk overschot is naar het lijken- huisje te Stompwijk vervoerd. EEN VERWAARLOOSDE TUIN. Mijnheer de Redacteur; Gaarne zou ik voor onderstaande een plaatsje willen verzoeken in Uw blad, waar voor ik U vriendelijk dank zeg. Donderdag (Hemelvaartsdag) was ik op bezoek in.Westerlicht en zag ik het gaan en komen van honderdtallen, die een kijkje kwa men nemen naar het ik zou haast zeggen beroemde Westerlicht. Wij, als Alkmaar- ders, zijn dan ook maar niet wat trotsch op deze prachtige aanwinst van onze Hou*, met zijn schitterende bouwwerk en fraaien aanleg. Maar nu vergis ik mij even, want vorig jaar was het een schitterende aan winst wat de tuin betrof, maar zoo als het er nu uitziet is het met recht een doorn in het oog van hen, die zoo prat gaan op wat eens het oog streelde, maar nu zou ik durven zeggen? een verwaarloosde bende is. Was men voorheen geregeld aan het werk aan deze mooie tuin, thans wordt er geen hand naar uitgestoken. Het troetelkindje van on zen bekenden tuinarchitect en directeur der plantsoenen wordt nu schromelijk verwaar loosd. Hoe lang zal het nog duren voor het gras wordt gemaaid, of is het gazon een „hooiland" geworden? Is het misschien de bedoeling, dat deze tuin, welke een wandel plaats is voor allen (tenminste volgens de bordjes bij de beide ingangen) een kweek plaats wordt voor onkruid, om daarvan nieuwe soorten te kriigen, geschikt voor plantsoenversiering? Als ik het wel heb, schijnt men den tuin thans te gebruiken als kweekerij van mooie struiken, welke, als ze het goed doen, er worden weggehaald, om elders het oog te bekoren. Da bekende Janus Kuiper te den Helder, die xeer vele schip breukelingen van een wissen dood heeit gered, met zijn echt- genoote, vieren heden hun diamanten bruiloft Ik erger me niet gauw, maar Donderdag deed ik het bij uitstek goed, toen ik ettelijken met een smalende glimlach zag wijzen op het onkruid, dat er welig tiert ten aanschou- we van iedereen. Is dat de manier soms om goed uit te laten orr.en hoe men moet bezui nigen en hoe florissant de gemeentefinanciën er voor staan? Ik meende altijd dat die kern gezond waren. Ik weet wel, dat 't onderhoud van zoo'n tuin niet goedkoop is, maar tus- schen onderhouden en onderhouden is zeker verschil, maar zooals men nu bezig is, is toch wel vervallen van het eene uiterste in het andere. Hierbij zal ik het laten, ik heb de af<L. Plantsoenen waarschijnlijk geen pluim op den hoed gestoken, maar meende goed te doen die afdeeling op deze tuin en diens ha- velooze toestand te wijzen, in de hoop, dat - die „glad vergeten" is een beurt te geven en er nu op mijn manier aan wordt herinnerd dat dit hard noodig is. U, mijnheer de redacteur, nogmaals vrien delijk dank gezegd voor de opname en... „op hoop van zegen". Gedurende 25 jaar heeft de afd. Op meer van de H. M. v. u den len Maan dag in Juni een landbouwtentoonstelling en een concours-hippique georganiseerd. Ondanks het feit, dat de laatste drie jaren deze tentoonste ling met slecht weer te kampen had, waardoor de finan- cieele resultaten gedrukt werden, heeft het bestuur de traditie gehandhaafd en heden ook de 26ste georganiseerd. Deze dag valt samen met de jaarlijk- sche paardenmarkt die reeds veel be zoekers naar Opmeer brengt. Toen wij heden door de H.-Hugowaard over Hensbroek, Obdam en Spanbroek naar Opmeer togen, dachten wij on willekeurig aan de vroeger bijna onbe gaanbare wegen die thans plaats hebben gemaakt voor behoorlijke asfaltwegen. Het viel ons op hoe keurig de bouwlan den, ondanks de geringe opbrengst der producten, nog worden bewerkt. De in het groen verscholen boerderijen maak ten een welvarenden indruk en de niet ingewijden kunnen bij het aanschouwen moeilijk bevroeden, met welke zorgen de boer, die voor zijn melk met inbegrip van den regeeringssteun, slechts 3 cent per liter ontvangt, te kampen heeft. Vandaag was het echter, dank zij den stralenden zonnedag, geen dag w aarop de West-Fries zich door deze dingen laat beinvloeden. Reeds vroeg trokken zij uit alle rich tingen naar de tentoonstelling waar den bezoekers in de verschillende rubrieken bevredigende inzendingen wachtten. Vooral de inzending merrie's met veu lens was zoo groot als in geen jaren het geval was geweest, zoodat de jury het noodzakelijk oordeelde in deze rubriek een extraprijs toe te kennen. De opening. Om half 10 opende de voorzitter, bur gemeester Stapel van Sijbekarspel, de tentoonstelling en aangezien zijn toe spraak voor de microfoon werd gehou den en met behulp van de luidspreker v erden uitgezonden was het mogelijk dat zijn speech ook door de ver af staan der kon worden gevolgd. Spr. deed het bijzonder aangenaam aan, dat het bestuur van de afd. Opmeer van de H. M. v. L. weer den moed had gevonden dezen dag te organiseeren. Wij hebben de laatste jaren nog al met weei'stegenspoeden te kampen ge had, waardoor financieel de resultaten niet bevredigend waren. Het vorig jaar vierden wij echter het zilveren jubileum van de tentoonstelling en konden nog constateeren, dat de tentoonstelling zich van 1909 af in op gaande lijn had bewogeqn. Nu gaan wij de 2e 25-jarige periode in. De tijdsomstandigheden zijn niet rooskleurig. Moge die zaak spoedig wij zigen en daarmede de belangstelling van de tentoonstelling toenemen. Het weer zette zich vanmorgen mooi in en dit belooft veel. Wanneer wij de tentoonstelling in stand willen houden, dan kunnen wij niet buiten de belang stelling van het publiek. Moge het resultaat van dezen dag zoo zijn dat het bestuur in de tentoonstel lingscommissie daarin aanleiding vindt op den ingeslagen weg vöort te gaan. Na deze opening werd een rondwande ling over het terrein gemaakt en vingen de verschillende commissies aan met het keuren der inzendingen. Zoo langzamerhand stroomde het pu- blek toe en toen om half twee de hai 1- draverij aanving, waarvoor 23 paarden waren ingeschreven waarvan 18 waren opgekomen, kon het aantal bezoekers beslist bevredigend worden genoemd. De aanvoer op de paardenmarkt was groot, evenals de belangstelling er voor. De handel was goed en de prijzen va rieerden van 120 tot f 260, Bekroningen. Hieronder laten wij de bekroningen van de tentoonstelling volgen: Rijks goedgekeurde hengsten, 3 jaar en ouder: le prijs M. van WierAngen, Anna-Paulownapolder. 3-jarige paarden: le pr. A. Zwart, Heiloo; 2e pr. Gebr. Groot, Ursem; 3e pr. Wed. C. Stoop, Wognum. 2-jarige paarden: le pr. C. Oly Jr., Heiloo; 2e pr. A. van Diepen, Heiloo; 3e pr. Jn. Conijn, Sijbekarspel. 1-jarige paarden: le pr. S. Broers, Wognum; 2e pr. H. Wessel6, Hoogwoud; 3e pr. P. Langedijk, Labertschaag. Merries met veulensle pr. P. D. de Graaf, Lutjewinkel; 2e pr. C. Oly Jr., Heiloo; 3e pr. C. Schoen, Bergen en 3a pr. Gebr. Groot, Ursum. Wolvee, 4 reregistreerde Texelsche melk- schapen: 1ste pr. C. Wijdenes Pz., Sijbecars- pel; 2e pr. G. Glas, Hoogwoud. 4 niet-geregistreerde melkschapen: 2e pr. Jn. Conijn, Sijbecarspel. 4 geregistreerde ooilammeren: 1ste pr. J. Stapel Sr., Sijbecarsjjel; 2e pr. C. Donker, Schellinkhout en E. V. J. Wagemaker, Abbe- kerk. 4 geregistreerde ramlammeren: 1ste pr. J. van Berkel, Wognum; 2e pr. C. Wijdenes Pz., Sijbecarspel. 4 niet-geregistreerde lammeren: 1ste pr. A. Schipper, Opmeer; 2e pr. G. Stapel Jr., Sijbecarspel. Geregistreerde Texelsche ram van 1 jaar; lste pr. J. van Berkel, Wognum; 2e pr. wed. H. Langedijk, Abbekerk en Eerv. verm. C, Wijdenes Pz., Sijbecarspel. Geregistreerde Texelsche ram ouder dan 1 jaar: lste pr. Jn. Wagemaker, Abbekerk en 2e pr. P. Kooima te Wognum. Varkens, geegistreerde groot Yorkshire zeug met minstens 6 biggen: lste en 3e pr. G. Vlaar, Benningbroek; 2e pr. D. Schoen, Benningbroek. Drachtige geregistreerde zeug: lste pr. C. Wagemaker, Sijbecarspel. Geregistreerde groot Yorkshire Beer: lste pr. P. Borst, Heerhugowaord en 2e pr. Var- kensfokvereeniging Spierdijk. Geregistreerde beer, jonger dan 1 jaar: le en 2e pr. P Borst te Heerhugowaard. Geiten Melkgevende geit: le pr. C. Bak ker te Spierdijk; 2e pr. S. Groot Jz. te Span broek; 3e pr. C. Bos te Baarsdorpermeer. Pluimvee: In de rubriek pluimvee werden in de afdeeling hoenders eerste prijzen toege kend aan P. Groen te Langerijs 4 stuks, J. Blauwboer te Alkmaar, D. Hoogland te Hoogwoud 2 stuks, Jb. v. Zon te Alkmaar, A. H. Bood Az. te Langereis, J. K. de Jong te Spanbroek, C. de Geus te Alkmaar en 2e prijzen aan A. H. Dam te Hoogwoud 2 stuks, A. Bos te Oudorp 2 stuks, Jb. Groot te Alk maar 2 stuks. Jb. v. Zon te Alkmaar, J. H. Bood te Langereis. Eenden: 'e prijzen Jb. Smit te Spanbroek 2 stuks en C. Borst Pz. te heerhugowaard. Konijnen: In de rubriek konijnen behaaide le prijzen G. Braas te Avenhorn, J Reek te Oostwoud, C. Kieftenburg te Spanbroek, G. Blauwboer te Winkel 2 stuks, Jb. Smit te Spanbroek 4 stuks, H. Schuring te Bobeldijk 2 stuks, J. v. Aakster te Alkmaar, W. Delissen te Opmeer, A. Bakkum te Alkmaare G. Vriend Kz. té Zomerdijk; 2e prijzen G. Vriend te Zomerdijk, C. W. Delissen te Op meer 2 stuks Jb Smit te Spanbroek, C. Kief tenburg te Spanbroek, P. Wit te Zijdewind, S. Buis te N. Niedorp en J. v. d. Aakster te Alkmaar; 3e prijzen Joh Hollander te Sijbe karspel, G. Blauwboer te Winkel, C. Kieften burg te Spanbroek. Ter opluistering: le pr. J. Tijsma te Scha- gen, landbouwwerktuigen; 2e pr. A. Peere boom te N. Niedorp, zadelmakerij en 3e pr. G. v. Leeuwen te Wognum, driewieler karren. Concours-hippique: spannen betuigde landbouwpaarden, le pr. Gebr. Groot, Ursem; 2e pr. Gebr. Hoed, Alkmaar; 3e pr. Jn. Schouten, Ooster-Blokker. Betuigde landbouwpaarden: le pr. J. Klaver, H.-Hugowaard; 2e pr. C. Stapel Pz., Hoogkarspel; 3e pr. A. Schagen, Aarts woud.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8