Buttler in alle nummers gekloptl ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 3 JUNI 1935 Motoren. Van Dijk en houtop de snelsten van allen. Van Dijk rijdt een gemiddelde van 80.5 K.M. VEEL VALPARTIJEN. Bovendien lijkt het ons niet goed gezien van de K.N.M.V., om de gras- baanwedstrijden concurrentie aan te doen. Het is toch een bekend feit, dat de grasbaanraces als 't ware op één oor liggen, zoodat de enkele banen, waarop nog gereden wordt, voor de volle 100 pCt. gesteund moeten worden door de K.N.M.V. Maar ondanks alles zijn de wedstrijden geslaagd. Alleen reeds het feit, dat Buttler voor het eerst geklopt werd, wijst daar op. Buttler, die sinds April 1934 steeds op de Nederlandsche grasbanen is uitgekomen en nimmer een race verloor, moest dezen keer in van Dijk zijn meerdere erkennen. Dat kwam nie, omdat Buttler zich niet geheel gaf, maar dat kwam, omdat van Dijk sneller was. De Eysink liep buitengewoon regelmatig, trok zeer snel op en hoe de Duitscher in de boch ten ook „broad-side"-te, het gaf niets. De enkele meters, die Buttler in de bochten won, waren lang niet voldoende, om de snel lere Eysink voorbij te komen. Toch bleek Buttler een meester op de mo tor. In een der laatste races, toen van Dijk weer voor lag en de Duitscher een vrij on gunstige start had, liep Buttler op een be paald moment langs de rest heen en kwam toen in één rush op de vierde plaats. Toen moest Hartman gepasseerd worden. Buttler naderde en kwam voor de tribune vlak ach ter Hartman. Maar ziet, heel even raakte h: met zijn voorwiel het achterwiel van Hart- man's Husqvarna en meteen begon Buttler te slingeren. Krampachtig hield hij het stuur vast, zelfbewust reed hij door en zonder zelfs zijn plaats te verliezen, bleef hij op de motor en rende verder. Kijk, dat was een staaltje van beheersching, dat we nog nim mer gezien hebben! Dat was bewonderings- waardig, dat was meesterlijk. Van Dijk won de hoofdnummers in de 500 c.M.3-klasse, won ook de lustrumrace. Deze was alleraardigst, omdat er premies voor ronden waren beschikbaar gesteld. Van Dijk won de eerste premie, Buttler de tweede en derde en toen snelde van Dijk weer naar vo ren en won de overige ronden en dus ook den eersten prijs. Houtop deed ook al uitstekend werk met zijn Ruage, won ook al door zijn enorme snelheid en toonde ook twee keer zijn meer derheid tegenover Buttler. Verder kunnen we nog opmerken, dat de overige races over het algemeen zeer span nend waren en dat er steeds zeer veel strijd was. Wat tenslotte nog opviel waren de vele valpartijen. Kwam dat, omdat de baan heel snel was, zoodat de bochten te snel geno men werden? Of kwam het, omdat de baan vooral in de bochten glad was door het zeer kort geschoren gras? Of lag het aan nog-wat anders? Gelukkig liepen alle valpartijen goed af. Wel werden er eenige renners op de bran card weggedragen en zelfs werd Ziemer naar het ziekenhuis getransporteerd, maar ook dat bleek meer een voorzorgsmaatregel dan een noodzakelijkheid; want ook Ziemer bleek des avonds al weer in staat te zijn, om naar zijn land te kunnen vertrekken. De valpartijen waren in zooverre nog merkwaardig, dat meer dan eens door een rijder getoond werd, hoe gevallen moet wor den. Het was vaak in den stijl van Jan Rijk: slippen, afremmen, maar niet te krachtig, en wegglijden! En dan gebeurde er niets. De motor deed niet raar, maakte geen bokke- sprongen en de rijder bleef ongedeerd! Een kleine huldiging. Tenslotte moeten we nog even gewag ma ken van een kleine huldiging. In de pauze kwam het bestuur der A.P.S.V. Alcmaria V.V.V. de gelukwenschen aanbieden met het derde lustrum. Voorzitter ter Horst sprak eenige sympathieke woorden, waarin gewag werd gemaakt van de prettige verhouding tusschen Alcmaria en de politie, de heer Margadant sprak als waarnemend voorzitter bedank-woorden en nam de fraaie bloemen mand in ontvangst en de heer Breeman heeft daarna namens de K.N.M.V. de Alk maarsche politie dank gebracht voor de wij ze, waarop zij altijd de motorrijders heeft be handeld en wees er op, dat de Alkmaarsche politie een voorbeeld genoemd kan worden voor haar collega's in andere gemeenten. De wedstrijden. Nieuwelingen tot 250 c.c.: Aan den start komen: Q. v. d. Berg, F. v. d. Kleij, R. v. d. Linden, J. C. van der Wal en van Rijssel. Het begin is sensationeel. Van Rijssel valt en doet dat zeer geroutineerd. En v. d. Kleij, die er vlak achter zit, stuurt buitengewoon handig en ontwijkt hem. Na een kort opont houd rijdt van Rijssel verder, om 2 ronden later nog eens te vallen. v. d. Berg is verreweg de sterkste en wint. De uitslag is: 1. Q. van den Berg (H.D.); tijd 3.10.6; 2. J. C. van der Wal (Bayliss Thomas), tijd 3.14.4; 3. F. v. d. Kleij (Ariel), tijd 3.20; 4. R. v. d. Linden (Rudge), tijd 3.22.2; van Rijssel (Panther) gevallen. Nieuwelingen tot 350 c.c.: Aan den start komen: De Jonge, J. Roest, W. Peters en J. W. Huykman. In een kalme start neemt Huykman de lei ding, maar Peters passeert hem al in de eerste ronde en Roest even later. Maar Roest vergist zich in de bocht, glijdt weg en de monstreert ook al een fraaie val. Afgekeken indertijd van Jan Rijk?! Hij rijdt verder, maar is natuurlijk kansloos. De uitslag is: 1. W. Peters (Excelsior), tijd 3.13.6; 2. J. W. Huykman (Velocette), tijd 3.18; 3. de Jonge (Rudge), tijd 3.31; J. Roest (Eysink) gevallen. Juniores 350c.c., 1 e serie: Aan den start komenJ. Versluijs, G. van Ekris, J. Lüdeke, W. Rijnders en C. Ouwe hand. Van Ekris neemt resoluut de leiding, ter wijl de drie overige stuivertje wisselen. In de derde ronde laat van Ekris zich verrassen en ligt plotseling derde. Rijnders en Ouwehand voeren dan een zwaren strijd om de eerste plaats, welk duel Ouwehand na twee ronden in zijn voordeel beslist. In de laatste ronde tracht Lüdeke van Ekris nog te verdringen, wat niet gelukt. En intusschen is Rijnaers weer naast Ouwehand gekomen en juist op de streep wordt het duel beslist. De uitslag is: 1. C. Ouwehand (Jap. Spe cial), tijd 3.09.6; 2. W. Rijnders (Velocette), tijd 3.09.8; 3. G. van Ekris (Eysink), tijd 3.10.8; 4. J. Lüdeke (Ariel), tijd 3.11; 5. J. Versluijs (Royal Enfield). 2e se rie: Aan den start komen: J. H. Iesberts, P. Maller, L. Breeman en C. de Jong. Iesberts en Maller strijden al direct een vinnigen strijd, die helaas ontijdig een einde neemt, als Maller in de vijfde ronde pech krijgt en met een onwilligen motor sukkelt. Iesberts is dan zeker van de eerste plaats. De uitslag is: 1. J. H. Iesberts (Lady), tijd 3.10.6; 2. G. de Jong (Royal Enfield), tijd 3.14; 3. L. Breeman (O.K. Supreme), tijd 3.30.6; P. Maller (Norton) kettingpech. Herkansingsrit: Aan den start komenBreeman, Lüdeke en v. Ekris. Alle drie blijven bij elkaar, totdat Lüdeke in de Zuidelijke bocht valt. Breeman heeft alle stuurkunst noodig, om hem te ontwij ken en dat lukt. Maar daardoor is Breeman meteen uit den strijd en van Ekris wint zon der moeite. De uitslag is: 1. v. Ekris (Eysink), tijd 3.21.8; 2. Breeman (O.K. Supreme), tijd 3.32.2; Lüdeke (Ariel) gevallen. Finale: Zeven deelnemers komen aan den start. Het zijn: Ouwehand, Rijnders, Iesberts, de Jong v. Ekris, Breeman en Maller. 't Gaat heel hard en alle zeven blijven in eikaars nabijheid. Ouwehand heeft de lei ding voor Iesberts en Rijnders, die echter vlak achter hem liggen. De overige vier lig gen wat verder achter, maar hun strijd is zeer hevig. De laatste bocht brengt de beslissing. Ouwehand valt net in de laatste bocht en Iesberts wint nu! Jammer voor Ouwehand, die den eersten prijs al in zijn zak had De uitslag is: 1. Iesberts (Lady), tijd 3.07.2; 2. Rijnders (Velocette) tijd 3.08.4 3. v. Ekris (Eysink), tijd 3.13.2; 4. Breeman (O.K.Supreme), tijd 3.13.8; 5. Maller (Nor ton), 6. de Jong (Royal Enf.), 7. Ouwehand (J.A. Special) gevallen. Juniores t o t 500 c. c.: Ter afwisseling komt er een race van drie junioren, het zijn: M. Eeninkwinkel, K. Rie mersma en P. J. W. Aartsen. 't Gaat niet al te hard en niet al te zeker ook, maar als Eeninkwinkel de tweede plaats verovert, zien we toch nog een aardig duel om die tweede plaats tusschen hem en Rie- mersma. Ze hebben beiden om beurten deze plaats en tenslotte laat Riemersma den moed zakken. De uitslag is: 1. P. J. W. Aartsen (New Rapid), tijd 3.14; 2. M. Eeninkwinkel (Ariel) tijd 2.19.2; 3. K. Riemersma (Norton), tijd 3.46.8. Senioren 350 c.c., Ie serie: Aan den start verschijnen: P. Oosterbaan, Jac. Al, H. Hamers, J. Westerop. Reeds bij het uitgaan van de eerste bocht duikelt Oosterbaan en is dus meteen uit den strijd. De anderen strijden zeer fel met Ha mers en Westerop voorop. In de tweede ron de slipt Jac. A1 en laat zich prachtig tegen den vloer glijden. Even later rijdt hij weer en wordt nog derde. De twee overigen strijden ronde na ronde voort en pas voor de tribune wordt het gevecht beslist. De uitslag is: 1. J. Westerop (Velocette), tijd 3.10.4; 2. H. Hamers (Royal Enfield), tijd 3.10.8; 3. Jac. Al (Royal Enfield), tijd 3.33.2; P. Oosterbaan (New. Imperial) ge vallen. 2e serie: Aan den start verschijnen: A. Hartman, J. Bosman, L. Rehorst, J. C. Houtop en E. Ziemer. Houtop is het eerste weg en Bosman maakt al in de eerste ronde kennis met den grond. In de derde ronde komt Rehorst naast Houtop te liggen en weet dezen in de vol gende ronde te passeeren. Maar Houtop geeft niet op en verdringt hem weer van de eerste plaats door sneller bochtenwerk. De laatste ronde moet de beslissing brengen. Houtop blijkt de snelste en wint. En Ziemer, De uitslag is: 1. J. C. Houtop (Rudge), tijd 3.04.2; 2. L. Rehorst (Lady), tijd 3.05; 3. Ziemer (Rudge Sunbeam), tijd 3.11.8; 4. A. Hartman (Velocette), tijd 3.12.2; J. Bosman (Velocette) gevallen. Aan den start komen: Jac. Al, Ziemer, Hartman, Oosterbaan en Bosman. Het groepje is aan elkaar gewaagd en Ziemer leidt met minimum voorsprong. In de 3e ronde neemt Oosterbaan de leiding over en even later komt Hartman tweede te liggen. Zelfs verliest Ziemer de derde plaats, doordat Bosman hem voorbij komt. De drie eerste komen in de vijfde ronde naast elkaar te liggen en nu leidt Jac. Al voor Hartman en Oosterbaan! 't Wordt zeer spannend, maar Jac. Al houdt het en wint! De uitslag is: 1. Jac. Al (Royal Enf.), tijd 3.09.2; 2. Hartman (Velocette), tijd 3.09.8; 3. Bosman (Velocette), tijd 3.10.2; 4. Ooster baan (Eysink), tijd 3.17.4; Ziemer (Rudge) gevallen. Finale: Aan den start komen de volgende zeven renners: Westerop, Hamers, Jac. Al, Houtop, Rehorst, Hartman en Jan Rijk. Het gaat heel hard, zoo hard zelfs, dat Rijk duikelt en een geweldige val maakt. En in de volgende ronde op dezelfde plaats maakt Al een leelijke val. De rest rijdt door met Houtop ver voorop en Hartman nog net tweede en Rehorst derde. De uitslag is: 1. Houtop (Rudge), tijd 3.00.2; 2. Hartman (Velocette), tijd 3.04.8; 3. Rehorst (Lady), tijd 3.05; 4. Westerop (Ve locette), tijd 3.06.4. Seniores tot 500 c.c., Ie serie: Aan den start komen: J. de Ridder, A. van Wingerden, A. Hartman en Sedan Graf. v. Wingerden kan niet weg komen, terwijl Sedan Graf en de Ridder met elkaar in bot sing komen en duikelen. De wedstrijd wordt overgereden.' We krijgen dan eerst de tweede serie. 2 e serie: Aan den start komen: C. A. van Dalsum, Walter Buttler, J. C Houtop en H. Bever- dam. 't Gaat zeer snel en Buttler weet in de, Ie ronde Houtop niet van zich af te wer pen. Zelfs neemt Houtop in de 3e ronde de leiding en Buttler, vol gas gevend, schuift zeldzaam draaiend door de bochten. In de laatste ronde probeert Buttler nogmaals Houtop te passeeren, laat zich weer enorm slippen, maar.... haalt het niet! En de da verende race wordt door Houtop gewonnen. Het publiek juicht om deze schitterende prestatie. De uitslag is: 1. J. C. Houtop (Rudge), tijd 3.01.8; 2. Walter Buttler (Imperia), tijd 3.02.8; 3. C. A. van Dalsum (Motosacoche), tijd 3.15.2; H. Beverdam (Jap. Special) uit gevallen. -1 3e serie: Voor de derde serie starten: H. Hamers, J. H. Rijk en G. J van Dijk. Rijk start het beste en leidt al direct, on middellijk gevólgd door van Dijk, die in de tweede ronde naast hem komt en hem voor de tribune passeert. Als Rijk dan iets afzakt, kan van Dijk niets meer gebeuren en aange zien Hamers in de verte toert, is er weinig spanning. Toch gaat het hard, want van Dijk maakt de snelste ronde van den dag tot nu toe! De uitslag is dan: G. J. van Dijk (Eysink), tijd 3.03.2; 2. J. H. Rijk (Norton), tijd 3.05.6; 3. H. Hamers (Royal Enfield), tijd 3.162. We krijgen dan weer de eerste serie. Aan den start komen de Ridder, v. Win gerden, Hartman en Sedan Graf. De beide duikelaars doen het nu wat kal mer aan en vormen de achterhoede, terwijl Hartman de leiding heeft, direct gevolgd door v. Wingerden, die in de derde ronde naast Hartman komt. Deze slaat den aanval af, maar de eerste poging wordt door een tweede gevolgd; iets minder snel echter. En nog eens probeert van Wingerden het, komt weer naast Hartman en moet weer wijken. En het gevecht duurt tot de laatste meter! Van Wingerden snelt tenslotte Hartman «oorbij en wint met een meter verschil. De uitslag is: 1. v. Wingerden (Royal En field), tijd 3.02.6; 2. Hartman (Husqvarna), tijd 3.02.8; 3. de Ridder (Norton), tijd 3.13.4; 4. Sedan Graf (Rudge), tijd 3.14. Herkansingsrit: Aan den start komt het volgende trio: Ha mers, v. Dalsum en de Ridder. Van Dalsum is heel snel weg en de Ridder komt vlak achter hem te liggen. Hoewel Ha mers vrij ver achter ligt, vecht het eerste tweetal hard! Onverstandig, want de twee eersten worden toch geplaatstHet ge vecht is heel hard en de Ridder komt zelfs even voor. Maar van Dalsum blijft één. De uitslag is: 1. v. Dalsum (Motosacoche), tijd 3.10.8; 2. de Ridder (Norton), tijd 3.11 4; 3. Hamers (Royal Enf.), tijd 3.16.8. Finale: Deze finale brengt zelfs 8 renners aan den start. Het zijn: Houtop, Buttler, v. Dijk, Rijk, v. Wingerden, Hartman, v. Dalsum en de Ridder. Buttler is nu het beste weg, achtervolgd door van Dijk die in de tweede ronde al weer de leiding neemt. En Buttler wordt zelfs nog bedreigd door Hartman, terwijl Houtop in de derde ronde hard naar voren komt en vierde wordt. En in de vierde ronde zelfs even derde, maar dan valt hij en is uit den strijd Van Dijk wint tenslotte met grooten voor sprong voor Buttler, onder daverend ap plaus van het publiek. De uitslag is: 1. van Dijk (Eysink), tijd 2 56.2 2. Buttler (Imperia), tijd 2.58.4; 3. Rijk (Norton), tijd 3.02.2; 4. Hartman (Husq varna), tijd 3.02.8; 5. v. Wingerden (Royal Enf.), tijd 3.05; 6. de Ridder (Norton), tijd 3.09.2; 7. v. Dalsum (Motosacoche); Houtop (Rudge) gevallen. Lustrumrace: Aan den start komen: Buttler, Rijk, Hart man, Houtop, v. Dijk, de Ridder, v. Winger den en v. Dalsum. De start is zeer fraai en de race zeer snel. Van Dijk leidt in de eerste ronde, Buttler in de tweede en zoo blijft het in de derde ron de ook. En dan gaat van Dijk Butler weer voorbij en wint de derde premie! En ook de vierde en de vijfde en de zesde! En het publiek davert voor dezen zeer fraaien strijd, die van Dijk prachtig won voor Buttler en de anderen! Van Dijk won in 2.54.6 (80.5 K.M. gem.), met een snelste ronde van 28.2 sec. De uitslag is: 1. van Dijk, tijd 2.54.6; 2. Buttler, tijd 2.57.4; 3. Hartman, tijd 2.58.2; 4. Houtop, tijd 3.00.2; 5. v. Wingerden, tijd 3.04; 6. Rijk, tijd 3.08.2. Langebaan seniores 350 cc., 10 baanronden: Aan den start komen: P. Oosterbaan, H. Hamers, J. Westerop, J. Bosman, L. Rehorst, J. C. Houtop en A. Hartman. 't Wordt een enorm gevecht tusschen de cracks, van wie Houtop de leiding neemt en na 2 ronden ver weg loopt. En Westerop moet in de derde ronde zijn tweede plaats afstaan aan Rehorst, terwijl hij direct daar op zelfs nog verdrongen wordt door Hart man. Intusschen moeten Hamers en Oosterbaan den strijd staken en kan Bosman het tempo lang niet bij sloffen. Houtop blijft ver voor, Bosman ver achter en de drie overigen leveren een vinnigen strijd om de premies. De uitslag is: 1. J. C. Houtop (Rudge), tijd 5.02.2; 2. L. Rehorst (Lady), tijd 5.09.2; 3. A. Hartman (Velocette), tijd 5.09.8; 4. J. Westerop (Velocette). tijd 5.10.4; 5. J. Bos man (Velocette), tijd 5.46.8; P. Oosterbaan (New. Imp.) en H. Hamers (Royal Enf.) uit gevallen. Seniores 500 c.c., 10 ronden: Tot slot krijgen we dan de volgende 10 renners aan den start voor de langebaan- race: J. de Ridder, J. H. Rijk, A. van Win gerden, Walter Buttler, A. Hartman, C. A. van Dalsum, J. C. Houtop, H. Hamers, J. Bosman en G. J. van Dijk. Al weer neemt van Dijk de leiding en Butt ler neemt zelfs de vierde plaats in, achter Hartman en de Ridder, 't Duurt echter niet lang, of de Ridder is gepasseerd en dan de monstreert de Duitscher een enorme stuur- vastheid, door voor de tribune te slingeren en het toch te houden. Hij blijft derde, nu achter van Dijk en Houtop. Het blijft hard gaan en van Dijk gaat in de negende ronde van Dalsum voorbij, wat in de laatste ronde ook Houtop doet. En van Dijk wint tenslotte voor de derde keer dezen middag. De uitslag is: 1. G. J. van Dijk (Eysink), tijd 4.59.4; 2. J. C. Houtop (Rudge), tijd 5.03.2; 3. Walter Buttler (Imperia), tijd 5.08.4; 4. A. Hartman (Husqvarna), tijd 5.08.8; 5. J. de Ridder (Norton), tijd 5.18; 6. H. Hamers (Royal Enf.), tijd 5.21.4; 7. G A. van Dalsum (Motosacoche), J. H. Rijk (Nor ton) en A. van Wingerden (Royal Enf.) uit gevallen. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. Zondag heeft de A. S. V. Victrix, onder mooie weersomstandigheden en met tamelijk publieke belangstelling, een koppel-trainings- rit gehouden over een afstand van 40 K.M. met 3 klassementen. In een flink tempo werd deze rit begonnen en op een kleine uitzondering na werd dit tempo goed volgehouden. De tijd bewijst, dat de renners hun best hebben gedaande verschillen in de koppels onderling was niet groot. Toch leert zoo'n rit alweer, dat het aflos sen nogal eenige oefening eischt en een elkaar begrijpen; sommige renners letten niet voldoende op, verliezen zoodoende tijd en kiijgen daardoor eenigen achterstand. Deze achterstand is bij flink temporijden van an deren niet gemakkelijk in te halen. Het enthousiasme, waarmede een groot deel der renners de rijdende jongens aan moedigden, bewijst, dat de onderlinge ver standhouding goed is in die groote renners- groep. Juist dien kant moet het heen om de wielersport populair te maken. De uitslagen waren: A Klasse, 40 K.M.: 1. G. Oukes—Jb. Schipper 7 ptn (1 uur 3 min.); 2. P. Zand- voortW. Wouters 6 ptn.; 3. J. Zandvoort J. C. v. Beek 3 ptn, B Klasse, 40 K M.: 1. R. v. DijkC. Mol- levanger 6 ptn. (1 uu 11 min 2. W. Visser I. Min 5 ptn.; 3. K. Gotfriedt—W. Harms 4 ptn. C Klasse, 32 K.M.: 1. P. Evers—J. Bruin 6 ptn (57 min.)) 3. J. de Bood—koppelge- noot uitgevallen 4 ptn.; 3. W. de Zeeuw koppelgenoot uitgevallen 2 ptn. Junioren, 16 KM.: 1. N. MinC. Zoeter 3 ptn (30 min. 30 sec.) 2. J. Ravenstein—J Sfroet. Voetbal. OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. P S. V. en Go ahead winnen. P.S.V. had gisteren bezoek van Velocitas. dat zich krachtig verweerde tegen de thuis club en dat nimmer de mindere was. De rust kwam zonder dat er gedoelpunt werd, daarna nam P.S.V. de leiding, terwijl Velo citas later gelijk maakte. Pas 5 minuten voor tijd maakte P.S.V. het winnende puntje (2-1). Go ahead had bezoek van Ajax, dat met de rust met 1—0 leidde. Spoedig na de rust werd het gelijk en direct daarop kwam Go ahead's winnende doelpunt. De stand is thans: P.S.V. 6 5 1 0 21—10 11 Go ahead 6 3 2 1 11—10 8 Ajax 7 3 0 4 8—10 6 Velocitas 6 2 13 10-8 5 D.W.S. 7 0 2 5 3—15 2 In het Zuiden viel een promotiebeslissing. Roermond won uit van Middelburg met 30 en was daarmee eerste klasser. Wel deed Willem II haar best en won met 3—1 van Palemig, maar het hielp niet meer. De eindstand is: Roermond 6 4 1 1 20—9 9 Willem II 6 3 2 1 12-9 8 Middelburg 6 1 3 2 8-8 5 Palemig 6 0 2 4 10—24 2 In het Westen In onze afdeeling moest Hercules den wed strijd tegen de Volewijckers overspelen, 't Werd nu 11, heel wat anders dan een 5O-zege, die Hercules veertien dagen gele den behaalde. De stand is thans: Volewijckers 4 12 1 3—4 4 D.W.V. 3 111 5-4 J Hercules 3 0 3 0 3—3 3 A t h 1 e t i e k. TE WERVE-WEDSTRIJDEN. Een record verbeterd. Gisteren werden te den Haag athletiek- wedstrijde ngehouden, die bizonder goed geslaagd zijn. Er kon een nieuw recort gevestigd worden, n.1. dat op het num« mer hoogspringen. Roelofs van A. A. CL sprong 1.884 M. en verbeterde het re cord dat op 1.857 M. stond De voornaamste uitslagen waren: 100 M.: 1. Osendarp (Trekvogels) ll.f sec.; 2. v. Beveren (A. V. *23) 11.2 sec J 3. Geul (V. en L.) 11.3 sec. 110 M. horden: 1. W. Kaan (Haarlem# 161 sec.; 2. N. Leeuwen (A.A.C.) 16.4 sec.| 3. Jansz (V. en L.) 16.7 sec. 1500 M.: 1. Feenstra (Trekvogels) 4 min. 14.1 sec.; 2. Krtise (S.V.V.) 4 min» 15.8 sec.; 3. Heymans (A.A.C.) 4 min. 158 sec. 5000 M.: 1. Groeneweg (R'dam) 16 min. 34.1 sec.; 2. Meyer (A.A.C.) 16 min. 38.4 sec.; 3 .Peters (V.U-C.) 16 min. 41.6 sec. Olymp. estafette: 1. Haarlem, 3 min» 42 8 sec.; 2. A. A. C. 3 min. 45.1 sec.; A. V *23, 3 min. 49.3 sec. Verspringen: 1. Peters (P.EC.) 6.58 M.J 2. v. Welsenes (Haarlem), 6.45 M.; 3. Eymers (A.V. '26) 6.36 M. Speerwerpen: 1. Brasse (A.A.C) 57.13 M.; 2. v. d. Poll (A.V. ^3) 56.85 M.; t. Lutkeveld (A.A.C.) 54.30 M. Kogelstooten: 1. Nasse (Zeemacht) 12.46 M.; 2. Eysker (Haarlem) 12.415 M.j 3. Houtzager (V. en L.) 12.38 M. Discuswerpen: 1. Eysker (Haarlem^ 36.50 M.; 2. Vreeken (Haarlem) 35.52 M.J 3. Coster (V. en L.) 35.515 M. Hoogspringen: 1. Roelofs (A.A.C.) 1.884 M.; 2. v. Royen (A.V. '26) 1.85 M.J 3. Klinkenberg (Haarlem) 1.80 M. Totaal: 1. Haarlem 43.5 ptn.; 2. V. en L. 38 ptn.; 3. A. A. C. 31.5 ptn., 4. A.V. "Z3 22 ptn. Tennis. DE ALKMAARSCHE TENNISCLUBS. Koog-Zaandijk IIBe nuick 44» Heeren-enkelspel: W. Honig sl. J. J. Haasbroek 64, 6—0; R. Aten sl. G. Kusters 6—2, 6—0. Dames-enkelspel: mej. A. Veenis vork v. mej. K. Wessels 57, 16; mevr. Gk AtenHoekstra verl. v. mej. J. M. Asjes 6—8,6—2,0—6. Gemengd dubbelspel: mej. A. Veenis en D. M. Bus sl. mej. K. Wessels en J. J. Haasbriek 62, 6—3; mevr. G. Aten Hoekstra en W. Veenis verl. v. mej. J. M. Asjes en G. Kusters 36, 36. Heeren-dubbelspel: D. M. Bus en W. Veenis sl. J. J. Haasbroek en G. Kusters 4—6, 7—5, 7—5. Dames-dubbelspel: mevr. G. Aten Hoekstra en mej. A. Veenis verl. v. mej. J. M. Asjes en mej. B. A. Bos 4—6, 3—6. Be Quick IIAdvendo II 71. Heeren-enkelspel: J. Deetman verliest van D. Nap 36,4—6; M. Zweedijk slaat C. Asjes 63, 64. Dames-enkelspel: mej. J. Hagcdoorn slaat mej. A. Groot 61,86; mevr. A. Haasbroek—de Witte slaat mej. T. Bruin 60, 63. Gemengd dubbelspel: mej. N. Blaau- boer en M. Zweedijk slaan ruej. A. Groot en P. Krom 62, 64; mej. M. Postma en J. Deetman slaan mej. T. Bruins en C. Asjes 63, 63. Heeren-dubbelspel: J. Deetman en M. Zweedijk slaan P. Krom en D. Nap 06, 6—2, 6—3. Dames-dubbelspel: mej. N. Blaauboer en mej. M. Postma slaan mej. A. Groot en mej. T. Bruins 6—1, 6—2. Alkmaar Heiloo I verliest van T. O. P. Beverwijk met 35. Heeren-enkelspelP. Schut verliest van A. Erdman 0—6, 6—4, 36; A. Offers verliest van J. v. d. Bliek 0—6, 57. Dames-enkelspel: Mej. A. Stroink slaat mej. R. Teer 61, 61; mevr. M. Schut slaat mej. J. Niepoort 7—5, 6—1. Heeren-dubbelspel: A. Offers en P. Schut verliezen van A. Erdman en J. v. d. Bliek 2-6, 3-6. Dames-dubbelspel: mevr. M. Schut en mej. A. Stroïnk verliezen van mej. Teer en mej. Niepoort 4—6, 36. Gemengd dubbelspel: mej. A. Stroïnk en A. Offers verliezen van mej. J. Niepoort en J. v. d. Bliek 26, 2—6; mevr. M. Schut en P. Schut slaan mej. Teer en A. Erdman 6—2, 4-6, 7-5. Alkmaar Heiloo II slaat Shot Alkmaar met 8—0. Heeren-enkelspel: Jhr. N. v. Foreest slaat W. Spruijt 46,6—1,97; Ir. C. Brouërius v. Nidek slaat J. Spruijt 62, 6—4. Dames-enkelspel: mevr. Keijmas slaat mej A. Apeldoorn 62, 64; mej. R. Koppen slaat mej. R. Hanraads 64, 6—0. Heeren-dubbelspel: Ir. C. Brouërius v. Ni- dek en Jhr. N v. Foreest slaan W. en J. Spruijt 62, 6—4. Dames-dubtxispelmevr. M. Keijman en mej. R. Koppen 6laan mej. A. Apeldoorn en mej. T. Peet 61, 86. Gemengd dubbelspel: mevr. Keijman en Ir. G Brouërius v. Nidek slaan mej. A. Apeldoorn en W. Spruijt 63, 62; mej. R. Koppen en Jhr. N v. Foreest slaan mej. Hanraads en B. Koster 6—2, 6—1. SPORT ÉN WEDSTRIJDEN Er was veel concurrentie voor de Alkmaarsche grasbaan. In België trok de Dumonceau-beker-rit tal van Hollandsche motrrijders en in den Haag bleek een H.D.-sterrit zeer veel animo op te leveren. Het gevolg was, dat het bezoek aan de Alkmaarsche baan minder groot was dan gewoonlijk. Dat was jammer, want de thuisblijvers hebben wel heel erg ongelijk ge had. die vijf ronden lang vierde ligt, passeert bij verrassing Hartman juist voor de finish. Herkansingsrit: f

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9