DU omstUijvfo# De Kabinets-wisseling, ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 4 JUN11935 %uUett£and DE NORMANDIE TE NEW YORK AANGEKOMEN. Onder het geloei der sirenen. De „Normandie" is gistermiddag te New- York aangekomen, zoodat het schip de over tocht heeft volbracht in 4 dagen, 11 uur en 32 minuten. Deze gemiddelde snelheid tusschen Southampton en New-York heeft 29.68 knoppen bedragen. De belangstelling in de haven was buiten gewoon groot. Toen het reuzenschip bin nenvoer, loeiden de sirenen van schepen en fabrieken, terwijl de passagiers van talrijke gepavoiseerde booten luide juichten. Een es kader vliegtuigen cirkelde boven het schip. Mevrouw Lebrun, de echtgenoote van den Franschen president, die zich onder de 2170 passagiers van de „Normandie" bevond, werd verkelkomd door Amerikaansche hoog- waardigheidsbekleeders. NIEUWE HUISZOEKINGEN TE PARIJS. Te Parijs zijn gister in verband met de frankenspeculatie weder talrijke huiszoe kingen verricht bij particulieren en in ban ken. Naar verluidt is veel materiaal in be slag genomen. De namen der verdachten worden geheim gehouden, doch wel acht men het zeker, dat vreemdelingen, die zich heb ben schuldig gemaakt aan een aanval op den frank, zullen worden uitgewezen. DE DUITSCH—ENGELSCHE VLOOT- BESPREKINGEN. De Duitsche delegatie te Londen. Von Ribbentrop is gistermiddag door den Engelschen minister van buitenlandsche za ken, Sir John Simon in het Lagerhuis ver welkomd. In aansluiting daarop bracht de leider der Duitsche vloot-delegatie een be zoek aan minister president Macdonald. Na beëindiging van het onderoud begaf hij zich naar de admiraliteit waar hij een eerste be spreking had met den minister van marine. De Dinsdagmorgen om 10 uur aanvangen de Egelsch-Duitsche vlootbesprekingen zul len door den Engelschen minister van bui tenlandsche zaken, Sir John Simon geopend worden, ofschoon deze geen deel zal nemen aan de eigenlijke besprekingen der vloot-des- kundigen. DE TORNADO'S IN AMERIKA. De vernielingen in de Westelijke staten. Het aantal dooden tengevolge van de overstroomingen en de tornado's in de Wes telijke staten van Amerika is gestegen tot 185. In Nebraska alleen zijn reeds 140 men- schen om het leven gekomen. In het zuid-westen van Kansas en in het noorden van Oklahoma heeft de Republikein- sche Rivier in zijn geheele stroomgebied groote verwoestingen aangericht. Duizenden zijn dakloos geworden, terwijl de totale scha de wordt geschat op 12 millioen dollar. Over een afstand van 400 K M. zijn alle bruggen weggeslagen. De situatie wordt ernstiger gemaakt door het opsteken vau zandstormen. De nationale garde is gerequireerd om het vee in Missouri en in Mississippi te redden van het uit het noorden naderende water. Ook' het federale leger zal hulp verleenen. STAKING OP MAN. Op het eiland Man is gisterochtend een staking van transportarbeiders uitgebroken, nadat hun eisch van 48 shilling loon voor 48 uur werken verworpen was. De menschen verdienen thans 40 shilling; in een werk week van 50 uur. Te Douglas werd de in vloed der staking heel spoedig gevoeld door het uitblijven van electrischen stroom en in het ziekenhuis moest op behandeling van 15 zieken deswege onderbroken worden. Te Liverpool hebben de dok- en bootwer kers geweigerd goederen voor Man in te la den of te lossen, maar een schip met passa giers is nog vertrokken. Er waren een paar demonstraties bij aankomst van deze boot te Douglas maar tot ernstige incidenten is het nog niet gekomen. LAMPERSBERGER UITGELEVERD. Van officieele Tsjechische zijde wordt medegedeeld, dat de Duitsche emigrant Lam persberger, die op 27 April bij het grens station Eisenstein op Tsjechisch gebied werd gearresteerd en naar Duitschland gebracht, gister is uitgeleverd aan de Tsjechische auto riteiten. ZWARE BRAND TE OTTAWA. [Geslote11 niet stoot tocU ztktt hUI öfi uw auto-?! Provinciaal Hieuw* ZIJPE De hr. A. Appel, die tal van jaren voor zitter was van de woningbouwvereeniging „Zijpe" heeft om gezondheidsredenen be dankt als bestuurslid van genoemde vereeni- ging. In plaats van den heer Appel is tot bestuurslid benoemd de heer Jb. Zeeman te Schagerbrug. heiloo De Ned. Ver. tot Afschaffing van Alco holische Dranken, afd. Heiloo, heeft op het drukste punt van de buurt, aan den Kenne- mer Straatweg een kiosk gehuurd voor haar actie. Aan de linkerzijde ziet men den „vijand", n.1. de alcohol. Men ziet gevulde glazen met vermelding van gehalte en den man die zich aan die „lekkernijen" heeft ge laafd. Aan de linkerzijde ziet men hoe men den „vijand" kan bestrijden. Een blauwe vlag, het embleem van de drankbestrijders wijst den weg. Ook is er een bloempjesver- koop georganiseerd, welke 37.42J4 op bracht. Door den R.-K. Volksbond is een comité opgericht om de leden, die dringend steun behoeven, te helpen. Het komt nog al eens voor dat men voor uitgaven komt. die men uit de gewone middelen niet kan bestrijden Vandaar het „Klein Comité Hulpverleening" Tot voorzitter is benoemd de heer G. Dekker Mzn. LIHHEN Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank W. A. hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. Door ernstige ziekte van der. voorz.. den heer D. D. Swart, opende de heer J. Valke- ring Tzn. Spr. hoopte op een spoedig herstel van den voorzitter. In 1934 beleefde de bank een jaar van groote zorg. Land- en tuinbouw, alsmede bloembollencultuur, maakte een zeer moeilijken tijd door en daarom was het goed, de zaken der bank meer critisch te be kijken, wilde men executie voorkomen. Trots alle moeilijkheden is de bank in goede con ditie met een reserve van 11059.68. Het ledental ging met 2 terug en is thans 178. Het aantal spaarders liep terug met 6 en be draagt 343. Met den wensch dat 1935 een gezegend jaar moge zijn en de bedrijven opbloeien, verklaarde spr. de vergadering voor geopend. De heer Keesom, accountant te Alkmaar, bracht rapport uit. De bank verkeert in bla- kenden welstand. Er is 39000 meer inge legd en 18000 rneer afgelost op de voor schotten dan 2 jaar geleden. Er is een inleg van 339.000 aan spaargelden tegen ƒ164.000 aan uitstaande vorderingen. Wan neer plotseling alle spaargelden werden op gevraagd, zou de bank aan al zijn verplich tingen kunnen voldoen. Alle rente is betaald en dergelijke banken moet men met een kaarsje zoeken. Bovenal dank aan den kas sier, den heer C. j. Admiraal. Spr. eindigde om de beste wenschen' voor de bank en wekie op om spaargelden te beleggen (Dave rend applaus). De voorzitter stelde voor om de winst over 1934, groot 1407.26, aan de reserve toe te voegen. Dit werd goedgekeurd. Aangeboden werd de rekening 1934. De ontvangsten en de uitg. waren f 468.657 03. Aan spaargelden is ingelegd 156.760.19 en terug betaald 103.587.36. Ontvangen is aan terug betaalde voorschotten 23.888.42, van de leden 97.833.11, van vereenigingen 11000, van de bankier 156.036.36. Uit gegeven is aan voorschotten 18267,91 aan d eleden 120.147,94, aan vereenigingen 11300 aan de bankier 193.984.20. De balans sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 386.052,30. Alles goed gekeurd. De rente werd gewijzigd. Het bestuur had met toestemming van de vergadering de rente gewijzigd en bepaald op 414 pet. voor voorschotten en 3 pet. voor spaar gelden. De voorzitter stelde voor om dit ook voor 1935 te handhaven. Dit werd goed gekeurd. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden aangewezen heeren D. D. Swart en J. Valkering Tzn. Als financieele experts werden benoemd de heeren G. J. Blauw en J. Nuijens Mzn. De heer D. D. Swart werd als lid van den Raad van Toezicht herkozen met 116 van de 121 stemmen De heer S. Wokke Wzn. werd met 95 van de 121 stemmen herkozen als lid van het bestuur. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. wisïwoud Prijsnoteering. De Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" heeft de uitbetalingsprijs voor de melk over het afgeloopen tijdvak bepaald op 2.78 per 100 K.G. of 2.86 per 100 liter, gemiddelde noteering. hoorn Bot gevangen. hoogkarspel Hef vee ziek. Onder het vee van de erven Sch. doen zich ernstige ziekteverschijnselen voor In een week tijd zijn reeds drie dieren gestor ven. Daar het vee niet verzekerd is, beteekerft dit voor de betrokkenen een belangrijke schadepost. schermerhorm Vrijdagmiddag 31 Mei werd het huwe lijk voltrokken van de onderwijzeres van de o. 1. school, mej. M. Meijer en den heer Deutekom te Beemster. De belangstelling voor het huwelijk van deze algemeen ge achte onderwijzeres was zoo groot, dat zeer veel ouders en alle schoolkinderen zich voor •het raadhuis hadden geschaard. Na de vol trekking van het huwelijk, toen het jonge paar en de familie nog op den stoep van het gemeentehuis stond, zongen de kinderen hun uit volle borst een lied toe. Het aantal bouquetjes dat door de kinderen werd aan geboden, was zoo groot, dat de auto de bloemen haast niet kon bergen. Uit vele woningen wapperde de driekleur. oude niedorp De rekening van dit waterschap over 1934 werd onderzocht door een commissie bestaande, uit de .heeren W. H. Bierman, P. Koomen en J. van Sehagen en goedgekeurd op de volgende bedragen. Ontvangsten 758.72, uitgaven 735.50, batig saldo 23.22. Tengevolge van het bedanken van P. van Baar te Zijdewind als lid van het R.K. Arm bestuur te t Veld was diens mandaat om zit ting te nemen in het bestuur van het water schap vervallen en werd in zijn plaats geko zen P. Koomen te 't Veld. Het nieuwe bijzonder reglement van be stuur werd behandeld. Bij dit besluit zijn nu ook de gebouwde eigendommen in het waterschap belastingplichtig geworden. Het nieuw algemeen reglement voor de waterschappen in Noordholland is voor het waterschap van kracht verklaard. Tengevol ge hiervan werden verschillende besluiten f;enomen ter voldoening aan de nieuwe bepa- ingen. De begrooting voor 1935 werd opgemaakt in ontvangst en uitgaaf op 847.50. De lasten werden bepaald op 18 per H.A. moordscharwoude De bouw van de Ned. herv. kerk, welke eenige dagen geleden werd aanbesteed, werd in de Vrijdagavond gehouden vergadering van de Kerkvoogdij gegund aan den laag- sten inschrijver, den heer T. Abma te Enk huizen. Het werk zal worden uitgevoerd in genuanceerde Waalsteenen. De aanneemsom daarvoor was 23.409. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen zal deelnemen aan de a.s. wed strijden om het kampioenschap van Neder land. Een zestal renners zal zich hiervoor trainen. Gisteren heet Jan Langedijk de eer ste trainingsrit gehouden over een afstand van 140 K.M.; d.i. tweemaal het traject van de verleden Zondag verreden vaardigheids- rit. Deze afstand werd door Langedijk, on danks den stevigen wind, afgelegd in 4 uur en 24 minuten. De eerstaankomenden van de vaardigheidsrit deden over de 70 K.M. 1 uur en 50 minuten. Deze eerste rit heeft Langedijk dus al een aardige snelheid ontwikkeld! H. Quant, die eerst ook onder de deelne mers was gerangschikt, zal niet meerijden. oudkarspel De hengelclub vergaderde in het lokaal van den heer C. Vis, alhier. De voorzitter, de heer A. Timmerman, heette allen hartelijk welkom, het betreuren de, dat de opkomst niet grooter was. Medegedeeld werd, dat het aantal leden teruggeloopen is. Inplaats dat er zijn bijge komen door de ledenwervings-actie hebben een aantal leden bedankt. Thans zijn er nog dertig. De slechte tijdsomstandigheden zijn hiervan wel de oorzaak. Het wordt sommige menschen onmogelijk de contributie te beta len, zoodat zij zich gedwongen zien, te be danken. Dit wordt zeer betreurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester, de heer J. Bruin, gaf aan, dat er nog een klein voordeelig saldo in kas was. De rekening werd goedgekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer A. Timmerman herkozen verklaard. Hierna was aan de orde de vaststelling van den eersten wedstrijddatum. Na eenige besprekingen werd de wedstrijd vastgesteld op 16 Juni a.s. in de Kerkmeer. lahgenduk Men deelt ons mede, dat bij de gemeen tebesturen, die werkloozen hebben geplaatst bij het Staatsboschbeheer te Schoorl, bericht is ingekomen, dat de tewerkstelling met in gang van 1 Juli a.s. wordt opgeheven we Sens aanvang van het seizoen. Per Septem- er zal de werkverschaffing aldaar weer be ginnen. Voor de gemeenten, welke in deze positie verkeeren is het dus weer de vraag: waarheen met de werkloozen? hehsbroek Zaterdag werd de algemeene vergade ring gehouden van de tuinbouwvereeniging „Ons Belang" 's avonds TA uur in de zaal van den 'heer P. Groot. De voorzitter, de heer Joh. Koning, be treurde den slechten opkomst, maar kon zich den toestand wel indenken, want zooals die toestand op 't oogenblik is, zouden wij er moedeloos onder worden. Naar aanleiding van het besprokene in de vorige vergadering was door den heer Komen van Oostwoud een schrijven ge richt aan den secretaris van „Ons Belang" over het gesprokene van de heeren Groen veld en Vlaar in verband met het verkrijgen van teeltvergunningen en de janboel daar op die bureaux. Boven het verslag stond: „Als het waar is, is het een schandaal". Genoemde heer Komen vroeg in zijn schrijven naar de betrouwbaarheid van die woorden, om indien ze waarheid bevatten, direct tegen die toestanden op te komen. De secretaris heeft direct de betrouwbaarheid van de heeren Groenveld en Vlaar mede- edeeld, maar tot op heden niets meer van em vernomen. De vergadering erkende ook de volle waarheid. De voorzitter deelde mee, dat na een onderhoud met den schipper deze weer bereid is voor denzelfden prijs de producten te veilen. Enkeie personen dachten, dat het mis schien wel voor iets minder zou kunnen, maar het slot is dat de prijs gehandhaafd blijft. Ook de producten naar Alkmaar zullen weer op dezelfde wijze en voor denzelfden prijs worden vervoerd. Daar de betaalmeester weer voor den zelfden prijs voor de vereeniging werkzaam wil blijven werd hij weer voor een jaar aangesteld. De boeken enz. van den betaalmeester zijn in de beste orde bevonden. Door periodiek aftreden van den C. Bas als controleur werd benoemd de heer C. Dekker, zoodat voor dit jaar de heeren D. Kort en C. Dekker als controleurs zijn aangesteld. Hierna volgde het jaarverslag van de ge veilde producten. In de rondvraag dacht de heer D. Groot dat, gezien den slechten stand der aardappe len waaruit blijkt dat de meesten hier niets zullen teelen, de steun per kilo opgeschreven moest worden, daar dan degenen, die niets veilen, ook geen steun ontvangen. Spr. wilde een steun per snees of iets dergelijks. De voorzitter antwoordde, dat dit zeer terecht wordt opgemerkt en verwachtte dat dit ook wel in dien geest zal gebeuren. De heer F. Klinkhamer had dezelfde ge dachte, maar zou niet willen wachten, maar een directe actie op touw zetten, door andere vereenigingen aan te schrijven en gezamen lijk te probeeren direct steun te krijgen. De voorzitter en trouwens het geheele be stuur was het met den heer K. eens, maar dacht, dat ze niets kunnen doen voor we weten, wat wordt gerooid. Na langdurige be spreking werd over het voorstel K. gestemd. Het voeren van directe actie werd met 7 stemmen voor, 13 tegen en 5 blanco ver worpen. De voorzitter gaf echter de volle zekerheid, dat als men begint te rooien, direct actie zal worden gevoerd. De heer Jn. Bart bracht die handelsbetrek kingen met de Sovjet-Unie ter sprake. Spr. laakte de houding van de regeering. De heer Bart was van meening, dat als de mogelijkheid bestaat dat Rusland onze tuin bouwproducten wil koopen, de regeering ver plicht is om zich hiermee te bemoeien. Hier over ontstond tusschen den heer Bart en de voorzitter een heele discussie totdat op 't laatst de voorzitter hem het woord ontnam, waarmee de heer Bart geen genoegen zou nemen. De heer Jb. Heertjes vroeg nog of degene, die augurken verbouwen, dit even bij hem willen opgeven. Daarna sluiting. JBwtiwtaad DUIZENDEN KISTEN GROENTEN NAAR DE MESTVAALT. Lage prijzen op de Venlosche veilingen. Nauwelijks is het seizoen begonnen of reeds blijken vele groentensoorten onverkoopbaar en moeten deze, omdat zij de minimum-prij zen niet opbrengen naar de mestvaalt wordt vervoerd. Op de Venlosche veiling bleven in de afge loopen week dagelijks ongeveer 2000 kisten sla en 3000 kisten spinazie liggen, omdat zij het minimum-bod niet haalden. Deze over tollige sla en spinazie wordt naar de mest vaalt vervoerd en voor de consumptie on bruikbaar gemaakt. Ook de mindere kwaliteit asperges is niet gewild, zoodat enkele honderden kisten on verkoopbaar bleken. De lage prijzen vinden voornamelijk hun oorzaak in het feit, dat de export naar Duitschland, waarop de Venlosche groenten- veilingen van oudsher voor meer dan 90 pCt. waren aangewezen, belangrijk is teruggejoo- pen en naar veel producten in verband met de gestadige uitbreiding der groententeelt in Duitschland zelf, slechts weinig vraag meer is. Ook het beschikbaar bedrag waarvoor groenten naar Duitschland mogen worden geëxporteerd is veel te gering, waardoor de exporteurs te zeer gebonden zijn en hun han del niet ten volle kunnen ontplooien. DE REIS VAN DE K 18. be commandant van de onderzeeboot K 18 seinde 2 Juni: Ware plaats 2 Juni 12 uur 24 gr. 16 m. Zuid, 58 gr. 11 m. Oost. Alles wel. Niets bijzonders. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is de 5-jarige M. Herman te 's Hertogenbosch, te water geraakt en ver dronken .Twee personen hebben zich gekleed te water begeven om het kind te redden, doch tevergeefs. Het lijkje is later opgehaald. Naar de V. K. P. van welingelichte zijde verneemt, staat 't thans vast, dat min. Slotemaker de Bruine zijn portefeuille voor Sociale Zaken zal verwisselen voor Onderwijs, welke hij thans ad interem beheert. De onderwijs-specialisten in V.D.-krin- gen konden wegens hun leeftijd be zwaarlijk worden aangezocht. Voor de portefeuille voor Sociale Zaken is aanvankelijk gevraagd Prof. Mr. A. C. Josephus Jitta (V.D.) die echter bedankt heeft. Thans is aangezocht Mr. M. Slin- genberg, Vrijzinnig-Demoratisch Wethouder van Haarlem. DE NIEUWE MINISTER. Levensbeschrijving van prof. ir. Gelissen. •Het Deventer Dagblad heeft prof. dr. J. van Loon te Deventer, die vele jaren met prof. ir. Gelissen in de bedrijven van Noury v. d. Lande te Deventer heeft samengewerkt, be reid gevonden nog iets naders mede te deelen omtrent datgene uit den levensloop van den nieuwen bewindsman, dat valt buiten het kader van de eigenlijke levensbeschrijving. Prof. van Loon wees in de eerste plaats op het feit, dat prof. Gelissen die op 17- jarigen leeftijd reeds student te Delft was en zeer snel afstudeerde, toen al hooge ver wachtingen wekte bij degenen die hem ken den. Hij slaagde bij zijn examens altijd cum laude. Óp zijn vele reizen, ook die voor de firma Noury v. d. Lande, trok hij nage noeg de geheele wereld door, woonde eenige jaren te Berlijn en reisde meermalen in de Ver. Staten. Daardoor verschafte hij zich een ruimen •kijk op hetgeen elders in de wereld te koop is. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd heeft de a s. minister reeds een zeer werkzaam leven achter den rug Het is te begrijpen, dat voor hem als ingenieur vooral de techniek zijn groote belangstelling had, doch steeds heeft hij zich daarnaast rekenschap gegeven van de economische vraagstukken die met de techniek zijn verbonden en steeds is zijn streven er op gericht geweest, practische resultaten te bereiken, zooals ieeds blijkt uit het feit, dat hij een groot aantal instellingen mede heeft opgericht die voor de industrie en techniek van groot belang zijn. Het is merkwaardig met welk beleid prof. Gelissen zijn ideeën in dit opzicht heeft ge propageerd. Men kan veilig zeggen, aldus prof. van Loon, dat het aan zijn onvermoeid werk te danken is, dat langzaam in Neder land de tijd rijp is geworden voor een plan matige industrialisatie. Als man van buitengewone energie, die mede de gave bezit voor het te verrichten werk de goede menschen te kiezen is hij te vens een man van groot beleid, die hart heeft voor zijn personeel en zeer sociaal gevoelt. Door deze laatste eigenschap is hij dan ook in arbeiderskringen van verschillende rich ting zeer gezien. Door zijn breeden blik en verdraagzaamheid telt prof. Gelissen ook onder niet-katholieken zeer vele vrienden. Naar de Limburger Koerier verneemt, zal voor prof. Gelissen, die aan de koningin zal worden voorgedragen als opvolger van mi nister Steenberghe aan de directie van de Stroomverkoop-Maatschappij te Maastricht, voorloopig geen opvolger worden benoemd De directie zal worden waargenomen door de twee onder-directeuren, ir. H. G. A. Kortland en ing. V. R. P. J. Blom. J. A. CABALT t De man van de poppenkast op den Dam. Cabalt, de man van de poppenkast op den Dam te Amsterdam is dood. Gisterenmiddag is hij, na ongeveer een half jaar ziek te zijn geweest, in zijn woning in de Rozenstraat 82, overleden. De oude en de jonge Amsterdammers zul len dit bericht niet zonder een lichte ontroe ring vernemen. Ruim veertig jaar heeft Cabalt in Amsterdam zijn poppenkast ver toond, op den Vijgendam, het Rembrandt- plein, in „De Pijp'' en tenslotte op den Dam. Hij, of liever gezegd zijn poppenkast want den baas van dit zaakje zag je bijna nooit die zat altijd maar tusschen de linnen wanden van zijn poppenkast is langza merhand een zoo vertrouwd element gewor den in het stadsdeel, dat we den Dam bijna niet meer zonder poppenkast kunnen voorstellen. Dat behoeft ook niet, want Am sterdam bezit nog een tweeden poppenkast- vertooner, den heer van Hemert, die zijn be drijf zeker op de traditioneele wijze zal blij ven voortzetten. VROUW DOOR TREiN GEGREPEN EN GEDOOD. Gistermiddag is op den onbewaakten overweg aan de Teersdijk te Wijchen (Gld een vrouw door den sneltrein, die om 1.57 uur uit Nijmegen vertrekt, gegrepen en eeni ge meters meegesleurd. Zij was op slag dood. Omtrent de identiteit van de vrouw is niets bekend. BOERENHOFSTEDE UITGEBRAND. Te Oosterhout (N.B.) is gistermiddag door onbekende oorzaak de groote boerenhofstede van den heer J. P. Maassen, afgebrand. Het vuur breidde zich over de rieten da ken der naastgelegen hofsteden uit. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon weinig tegen het vuur uitrichten. De ge heele behuizing met de inboedel gingen ver loren. Het vee kon tijdig in veiligheid wor den gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt Kantoorgebouwen verwoest. Gisterochtend is een groote brand uit gebroken in het centrum van Ottawa. In een der voornaamste straten der stad, waar tal van groote firma's hun kanto ren hebben, werden verscheidene kan toorgebouwen door het vuur vernield. Ook het daarnaast gelegen blok van de partementsgebouwen werd door het vuur ernstig beschadigd. De schade wordt geraamd op 200.000. \iera®e° ieo Ata 0ve«genS \dcn t0\ veel 8PeUng, cheiAen' DE „REMAVI" TE DEN HELDER. De vaardag op het Marsdiep I De eerste dagen van de groote ten toonstelling „REMAVI", op het gebied Van Reddingwezen, Marine en Visscherij zijn voorbij en zij hebben reeds getoond, dat de „REMAVI" een groot succes is. Duizenden bezochten reeds het exposi tiegebouw, dat zich zoo bij uitstek leent voor een dergelijke gelegenheid en dat aan de Buitenhaven te Den Helder zoo mooi gelegen is. Voor Donderdag is er weer een groote gebeurtenis op til. Dan staat den Helder niet alleen in het toeken van de „REMAVI", doch bovendien in dat van den vaartocht, die met mede werking van allerlei schepen op het Marsdiep gehouden wordt. Loodsbooten, Marinevaartuigen, botters en kotters, /ij alle doen aan dit. waterfeest mede en aan boord van een dezer schepen kan iedereen het tochtje meemaken. Vooral zij, die in 1925 bij de herden king van het 100-jarig bestaan van het Groot Noor 1-Hollandsch Kanaal den vaartocht medegemaakt hebben, zullen ongetwijfeld nog de aangenaamste her inneringen aan dien tocht bewaard heb ben. Zij zullen, als zij daartoe in staat zijn, ongetwijfeld Donderdag a.s. present zijn om zich in te schepen op een der deelnemende booten. Gedurende de laatste dagen wordt hier uit het IJsselmeer nog al wat bot aange voerd. Een 13-tal vaartuigen brachten 453 pond aan de veiling. Tjaddingxrijterpolder. Wielrennen Onderling Genoegen. Minister Slotemaker de Bruine neemt onderwijs Mr. Slingenberg (V.D.) wordt genoemd voor Sociale 5aken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9