Agenda 2covinciaal Tlieuws JCeck óL School £uchtvaact Spoct Stad w Omgeving. Weee&ecUht HEILOO De Coöp. Veilingsver. „St. Wil- lebrordus" maakte een slecht jaar. WINKEL Dep. tot Nut van 't Algemeen. Alkmaar-Packet. ESPERANTO-NIEUWS. DE POSTVLUCHTEN IN INDIE. HARDDRAVERIJVEREENIGING TE STOMPETOREN. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat dagelijks geopend van 9 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Goud Eiland (hist.-rom.); hoofdrollen Wal- lace Beery en Jackie Cooper; extra-nummer Pat en Pattachon (Watt en Half-Watt) in Comedianten. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Het is voor den bakker (kom hoofdrol Eddy Cantor. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8 hoofdnummer De stalen straal (sens.); hoofdrollen Dorothea Wieck en Carl Ludwig Diehl. Toegang voor eiken leeftijd. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, tot en met Maan dagavond, hoofdnummer Kom je ook bij de marine (kom.), hoofdrollen James Cagney, Pat O'Brien en Gloria Stuart Toegang voor eiken leeftijd. Van Dinsdag t/m. Donderdag, telkens half 8, reprise van de Holl. film Op hoop van zegen (dram.); hoofdrol Esther de Boer —van Rijk. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen vanaf 2 uur door- loopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 10 Juni. (2e Pinksterdag). 2 en 6 uur, Sted. Muziektuin, concours N.-H. Bond van chr. harm.- en fanf. corp sen. 2 uur, Alkm. Wielerbaan, wedstrijden. In het Heilooërbosch Kampdag Leger des Heils (stichter William Booth). Dinsdag 11 Juni. 2.30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, propagan- da-rede Nederlandsch fabrikaat. van zou kunnen verzwakken - hetgeen snel een einde zou maken aan de politiek, die tot dusverre het land door zijn moeilijkheden heeft heengebracht en het vertrouwen heeft gegeven en de vooruitzichten, die het thans voor zich ziet. Een kabinet, vereenigd in het practische werk van uitvoering van een ge meenschappelijke nationale bank is nog ver- eischt, wanneer men den nationalen vooruit gang wil behouden en de problemen in bin nen- en buitenland te boven wil komen. MacDonald eindigt deze boodschap met he; uitspreken van de hoop, dat het vertrouwen en de steun, die het land gegeven heeft aan de nationale combinatie, waarvan hij het hoofd geweest is, wederom zal worden ge geven aan de nieuwe combinatie onder den nieuwen minister-president. De Coöp. Veilingsver. „St. Willebrordus" hield Donderdagavond jaarvergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer J. Admiraal, op-nde en deelde mede dat de vergadering zoo laat in het jaar wordt gehouden, omdat men moest wachten op het accountantsrapport. Aangeboden werden gebruikte en nieuwe sloffen voor resp. 3 en 5 per 100. De bestel- li g kan geschieden tot 13 Juni. De voorzitter bracht in herinnering dat de kooplieden het ge- wenscht vinden om de eerste aardbeien in nieuwe sloffen aan te voeren. Daarna vroeg het bestuur medewerking van alle aanvoerders om de post „presenteerden" te schrappen, men moest dan elkander behulpzaam zijn. Besloten werd om het bestuur mandaat te geven. Blijkt dat mogelijk, dan wil men mee werken, om de kosten te verminderen. De emballage kan men alleen afhalen na af loop der veilingen en niet meer eiken dag en uur. Dat wordt te duur en te lastig. Een zeer uitvoerige discussie werd gevoerd over de eenheidsfust van vroege aardbeien, door Beverwijk ingevoerd. Het is een handig kistje, waarin 16 doosjes geplaatst kunnen worden; het geheel wordt gepresenteerd en verkocht (dus aardbeien en fust). De kosten zijn echter nog een beletsel meenden meerdere leden, n.1. 19 cent. Bovendien vond men de pootjesbak, een fust die burgerrecht heeft ver worven, doelmatiger. Besloten werd tot invoe ring doch zoodanig dat de pootjesbak intact blijft. De secretaris deelde mede dat de Groen te- en Fruitcentrale, die de minimumprijzen vaststelt, en die groente en fruit vergoedt welke den minimumprijs niet opbrengt, ook verlangt dat de aanvoer aan zekere eischen voldoet. Laat men groente die aan geen eischen voldoen liever thuis laten. De balans, winst- en verliesrekening, uit gebracht door het accautantsbureau van de Centrale Boerenleenbank te Eindhoven, wa ren somber gesteld. De omzet was slechts 77.236.18 en wil de veiling draaien dan moet men minstens 100.000 omzetten. De prijs der aardbeien was wel goed, doch de opbrengst abnormaal laag, veel lager dan Beverwijk en omgeving. De administrateur gaf een reeks van cijfers, doch het bleek wat ook het rapport meld de dat het beheer zuinig was. De balans, zeer uitvoering behandeld, was allerminst geflatteerd. Het bestuur meende dat men de gebouwen en inventaris niet te hoog moet schatten. Het crediet a 11500 bij de Boe renleenbank en Ned. Landbouwbank kan niet opgevoerd worden. De heer J. Lengers bracht een woord van dank aan de aanvoer ders uit de Egmonden en Schoorl, die hier hun producten aanvoeren. Hieruit blijkt dat de prijzen hier niet lager zijn dan elders. Beschamend is het en spreker zeide dit met verheffing van stem dat de groote tuinders uit onze gemeente met hun produc ten naar Beverwijk gaan. Spreker wekte al len op om de veiling te steunen. (Applaus). De balans werd aangeboden in ontvangsten en uitgaven op 14144.35 en de rekening op een bedrag van 5851.44. Nadat de fi- nancieele commissie, bij monde van den heer P. Haanraads Sr. rapport uitbracht werden balans en rekening goedgekeurd De hoofde lijke schuld werd bepaald op 60 (vorig jaar 50). De som bij uittreding op 125. De heeren J. Korthouwer en P. Kuijper wer den als bestuursleden herkozen. Daarna kwam ter tafel de uiikeering door het rijk. Men klaagde dat Kennemerland, vergeleken bij het Westland en de Koolstreek met uit- keering (riikssteun) ten slecht figuur maakt. Wordt er wel genoeg op het aanbeeld ge hamerd dat Kennemerland zoo straatarm is, vroeg men. De administrateur zeide, dat de regeering alleen dan steunt als de garantieprijs niet behaald is. Met slechten oogst bemoeit men zich niet. Wij werden gehandicapt door de slechte opbrengst. Er wordt veel gewerkt om wat te bereiken. Ook op kring- en federatie vergaderingen. We staan in contact met Ka merleden en dat geeft meer dan demonstree- ren. De vergadering stelde vast, dat de ga rantieprijs voor aardbeien en boonen veel te laag is, men hield geen rekening met den ar beid van het product. Bij de rondvraag vroeg men hoe men nu doet met die leden die hier geteekend hebben en naar Beverwijk gaan. Treedt men eens op of niet? Men doet maar wat men wil. De voorzitter vond het moeilijk. Er zijn zooveel mazen waar men door kan. Als men in Be verwijk die personen keert (op de georgani- seede veiling) gaat men naar de straatvei lingen. Niettemin zal men doen wat men kan. Zonder vergunning van het bestuur mag men niet veilen. Bij den rijkssteun moet er een verklaring van het bestuur zijn. Daarna sluiting. 'Donderdagavond vergaderde het Departement Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, ten huize van den heer R. Laan, alhier. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter allereerst het overlijden van den heer T. Beumkes, die gedurende een reeks van jaren een belangrijke functie in het Nut heeft heeft verricht en de waardeerende wijze waarop dit heeft plaats gehad zal bij het Nut in dankbare herinnering blijven. Ingekomen wa6 een uitnoodiging voor het bijwonen van een districtsvergade ring en hoewel daar 2 afgevaardigden werden aangewezen, kon door onvoor ziene omstandigeden daaraan geen ge volg geven worden. Van het hoofdbestuur was een circu laire gezonden aan het departement, waarin het gewaagt van het goed ge slaagde herdenkingsfeest en de waar deerende wijze, waarop over het Nuts- werk is geschreven en gesproken en wekt de departementen op actief te blijven en het Nutswerk krachter ter hand te nemen. Medegedeeld werd de beschrijvings brief voor de op 12 Juni a.s. te houden algemeene vergadering. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd be- s'eten deze vergadering niet bij te wonen. Door het hoofdbestuur werd nu reeds mededeeling gevraagd domtrent de aan vrage van een filmavond, aangezien, zal het filmwerk van het Nut in stand blij ven, meer belangstelling noodig zal zijn. Met het oog op gemaakte plannen, kan echter geen bindende toezegging wor den gedaan. Van het districtsbestuur was een dank betuiging ingekomen voor de bijdrage aan het geschenk, dat aan het hoofdbe stuur is aangeboden bij de herdenking van het 150-jarig bestaan. Bij de Nutsspaarbank werd aan spaar gelden ingelegd 11834.91, terugbetaald 12801.96. In omloop waren 148 boek jes, tegen 154 in 1933. Nutsbibliotheek. Gedurende 12 zittin gen werden uitgegeven 638 boeken, 21 personen maakten daarvan geregeld ge bruik. De bibliotheek telt thans 690 werken. Tot bestuurslid in de vacature wegens periodieke aftreding van den heer S. P. Vries, die wel herkiesbaar is, werd ge kozen de heer J. Zwart. Tot beheerder der Nutsspaarbank in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer T. Beumkes, werd gekozen de heer G. J. van Leersum, thans commissaris en in dien6 plaats werd tot commissaris ge kozen de heer J. Zwart. Het bestuur stelde voor de contributie te herzien en met het oog op de tijdsom standigheden te bepalen voor gezins hoofden van 3 op 2.50 met het recht van introducfie van huisgenooten en Iogé's, tot een leeftijd van 20 jaar, voor avonden, die daarvoor door het bestuur worden aangewezen, en voor eenloopen- de personen 1 50, zonder het recht van introductie. Na uitvoerige discussie werd daartoe besloten en ter voorko ming van misverstand zal daaraan een ruime bekendheid worden gegeven. Het bestuur stelde thans voor het komen de seizoen een tooneelwedstrijd te organi- seeren. Het is bekend, dat ook in andere plaatsen dit voornemen bestaat. Het zou de bedoeling zijn een 4-tal vereenigingen te doen optreden en gedacht wordt aan prij zen van 150, 100, 75 en 50. Uitvoerige discussies volgden en verschil lende wenken en raadgevingen werden gege ven. In beginsel werd besloten tot het hou den van een tooneelwedstrijd en de uitvoe ring aan het bestuur opgedragen. Aan het einde der vergadering sprak de voorzitter een woord van dank uit tot den heer Vries, die als secretaris-penningmeester op 1 Juli a.s. aftreedt en voorts tot de leden der commissies als spaarbank en bibliotheek, voor hetgeen zij blijkens de overgelegde ver slagen in het belang van het Nut hebben ge daan. 1 I Op 8, 9, 10, 11, 23, 30 Juni en van 1 Juli t/m 2 Septr. 1935 J DAGELIJKS: van Alkmaar: 5.40, 11.14.18. uur Dagret. Ie k. f 1.2e k. 65 ct. ACTE-EXAMEN LAGER ONDERWIJS. Aan do rijkskweekschool te Alkmaar zijn gister geëxamineerd twee candida- tcn, die beiden slaagden, t.w. de heeren C. Wiegers en G. Zijp alhier. KAMPDAG LEGER DES HEILS. Den tweeden Pinksterdag zal het Leger des Heils (stichter William Booth) een grooten kampdag hebben in het Heilooër bosch nabij den Kattenberg. Daar zullen dien dag vereenigd zijn de korpsen Den Helder, IJmuiden, Enkhuizen en Alkmaar. In de samenkomsten, die aan vangen v.m. 11 uur en n.m. 6 uur, zullen verschillende officieren spreken Het muziek korps en de zargbrigade, welke beiden in de samenkomsten zullen assisteeren, geven des n.m. om 2.30 uur een groot muziek- en zang feest. Op het terrein zijn zitplaatsen Ook is er een volledige cantine. De afd. Alkmaar van de Fed. van Arbei ders Esperantisten verzoekt ons opname van het volgende: Het is thans een jaar geleden, dat op het congres van de Federatie van Arbeiders Es perantisten in Antwerpen, de voorzitter den optimistischen wensch uitsprak: „op het vol gende congres telle de federatie 100 afdee lingen". Welnu, op het congres, dat plaats vond ge durende de Paaschdagen in Groningen, telde de federatie 108 afdeelingen. Dit aantal is nu echter gegroeid tot 118, terwijl het aantal leden van 2800 aan het einde van 1934, thans met 1050 opgevoerd is tot 3850. Na Januari van dit jaar werden in een 21-tal plaatsen nieuwe afdeelingen opge richt. Wel een bewijs, dat esperanto door dringt, ook in ons land. Voor belanghebbenden wordt er op ge wezen, dat er nog examens zullen worden af genomen op 16 Juni te Rotterdam; 22 Juni te Leeuwarden en 7 Juli te Amsterdam en 30 November te Deventer, door de Algemeene Nederlandsche Esperanto Examen-commis sie, die samengesteld is uit de twee grootste esperanto-organisaties in ons land, n.1. de „Federatie van Arbeiders-Esperantisten" en de Nederlandsche Esperanto-vereeniging „La estonto estas nia". Reeds slaagden in Mei j.1. 21 candidaten voor diploma A en 3 voor diploma B. Prospectus wordt op aanvraag gratis toe ezonden. Adres: Algemeene Nederlandsche isperanto Examen-commissie, secr.-esse mej. W. A. Smith, Rokin 57, Amsterdam C. De V.A.R.A. heeft ook voor het seizoen 1935—36 in haar programma esperanto-uit- zendingen opgenomen. Deze uitzendingen, die verzorgd worden in samenwerking met de Federatie van Arbeiders-Esperantisten, vinden des Zaterdagsmiddag om de 14 dagen plaats. Vooraanstaanden uit de arbeiders beweging hebben hun medewerking voor deze uitzendigen reeds toegezegd. De Lijster landde op de uitreis in Athene. De Havik vloog op de thuisreis van Bang kok naar Calcutta. De Maraboe is heden te Bandoeng aange komen. Paarden. Vrijdagavond vergaderde de Harddrave- rijvereeniging in café Renses onder leiding van den heer Jb. Posch, die eenige gevoel volle woorden sprak ter nagedachtenis van den overleden secr.-penningmeester, den heer F. Woerdeman. Met algemeene stemmen besloot men om zich bij den bond aan te sluiten. De voorzitter wees er vervolgens op, dat men financieelen en moreelen steun noodig heeft en men had de belofte gekregen, dat de bond in dit bijzonder geval achter de afdee- ling zou staan. Op Dinsdagmiddag van de kermis zal de draverij gehouden worden, waarvoor men prijzen beschikbaar wil stellen van 250, 100 en 25. Men besloot de contributie van 1.50 op f 1 te brengen in de hoop, dat vele nieuwe leden gewonnen zullen worden. Dit jaar zal het buffet publiek worden verpacht. De heer Kramer Groenewoudt zou de han dicap-draverijen door het Hoofdbestuur ge regeld willen zien, en de bestaande gebruiken bij de prijsuitdeeling eenigszins willen wijzi gen. Met een woord van opwekking om alles zoo goed mogelijk te doen slagen, sloot de voor zitter de bijeenkomst. BOTSING OP HET SCHARLOO. Gistermiddag te omstreeks 1 uur vond op het Scharloo nabij de garage van Dam Co een aanrijding plaats tusschen een auto en een met een paard bespannen wagen. De autobestuurder wilde de garage inrijden, doch kwam door het schrikken van het paard in aanraking met dit dier, tengevolge waar van het linkervoorbeen tusschen den achter bumper terecht kwam. Het paard liep hierbij een vleeschwonde op en is door een dieren arts verbonden, waarna het zijn weg kon ver volgen. Dit ongeval kan worden geweten aan een samenloop van omstandigheden. De ontstane schade is onderling geregeld. AUTO'S BOTSTEN TEGEN ELKAAR. Gistermiddag had een aanrijding plaats op den hoek HeiligheidTienenwal tusschen twee vierwielige motorrijtuigen bestuurd door P. L. C. v. d. M., wonende te Aker sloot en L. v. d. Hooff, wonende te Alkmaar. De botsing was zoo hevig dat beide motor rijtuigen vrij ernstig beschadigd werden. Terzake het verkeer, komende van rechts, geen voorrang verleenen, is contra v. d. M. proces-verbaal opgemaakt. WERKLOOZEN AGITATIE-COMITE. Men schrijft ons: Hedenmorgen heeft het Werkloozen Agitatie-Comité een onderhoud gehad met den uitvoerder van de Asphalteering- en Wegenbouwonderneming, gestationneerd voor wegwerkzaamheden aan den Omval alhier. Geëischt werd het betaal Je uurloon van f 0.40 te brengen op het contractloon van Alkmaar en verstrekking van de vacantiebon. Bij niet-inwilliging zal het werk a s. Dins dag niet hervat worden. DE NED. AUTOCARONDERNEMING. Men verzoekt ons te melden, dat men zie de desbetreffende aankondiging en de dienstregeling van de Ned. Autocar-Onder neming zoodanig is gewijzigd, dat van 's morgens 7.45 tot 's avonds 8.15 in beide richtingen een haltuur-dienst wordt gereden op de route Egmond aan ZeeAlkmaar. ALKMAAR-PACKET. Met Pinksteren op het water. Op verzoek verwijzen wij gaarne naar de dienstregeling van de Alkmaar-Packet in dit nummer. Als het weer een beetje meewerkt, is een tochtje per boot het mooiste en rus tigste, dat men zich kan denken. HET HEMD IS NADER DAN DE ROK! Men schrijft ons: De Nederlander is wakker geworden en heeft ingezien, dat het zijn eigen belang, maar ook zijn plicht is om de Nederlandsche industrie te helpen boven die van andere landen. De onbenullige, op niets berustende mee ning, dat alles wat uit het buitenland komt, beter is dan hetgeen Nederland zelf ople vert, heeft thans plaats gemaakt voor de degelijke opvatting: in de eerste plaats Ne derland en alles wat des Nederlands is. Men heeft ingezien, dat het Nederlandsche product niet voor het buitenlandsche behoeft onder te doen en, dat men door het koopen van buitenlandsche goederen den buitenlan der bevoordeelt en zijn landgenoot bena deelt, jazelfs broodeloos maakt. Men wil thans Nederlandsch fabrikaat koopen. Maarwelke producten zijn Neder landsche? Hoe weinigen onder ons weten wat hier al zoo gemaakt wordt? Aan de raadgeving „Koopt Nederlandsch fabrikaat" heeft de Nederlander weinig, als hij niet weet welke fabrikaten Nederlandsch zijn. Om het Nederlandsche publiek met de Nederlandsche fabrikaten in kennis te brengen, daarvoor is de tentoonstelling van het Nederlandsch fabrikatenhuis. Op Woensdag 12 en Donderdag 13 Juni a.s. wordt deze tentoonstelling alhier in schouwburg ,,'t Gulden Vlies" gehouden. Onnoodig ieder aan te sporen daar een kijkje te nemen. Aangezien zooals gezegd het doel is eiken Nederlander de Nederlandsche producten te doen kennen wordt geen entréegeld ge heven. Op Dinsdag 11 Juni a.s. te 2.30 en 8 uur n.m. houdt de directeur van het Neder landsch fabrikatenhuis een propaganda-re- de over het onderwerp: „Het is ons aller du re plicht de werkloosheid te bestrijden en de regeeringsactie te steunen". De toegang tot deze propaganda-redevoe- ring is eveneens kosteloos. Iedere bezoeker kan in aanmerking komen voor een der vele fraaie of nuttige geschenken, welke door de industrie ter beschikking zijn gesteld. BENOEMINGEN P. T. T. De heer W. M. Scheidemans, referendaris 2e klasse te Alkmaar, is per 1 Aug. te Breda benoemd tot adjunct-districts-hoofd. Verplaatst van Zaandam naar Alkmaar de vakwerkman le klasse, de heer J. P, Ver meulen. Verplaatst van Broek op Langendijk naar Amsterdam de adjunct-commies, de heer E, J. Mooi. Verplaatst van telefoondistrict naar telefoon bureau alhier de heer T. J. Hof. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag (le Pinksterdag) en Maandag (2e Pinksterdag) is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark. Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,8 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 740,5 m.M. te Lervick Verwachting, geldig tot den avond van 9 Juni: Krachtige tot matbe later verder afne mende westelijke tot zuidelijke wind; afne mende bewolking; weinig of geen regen in het westen; in het oosten nog kans op regen buien iets warmer overdag. Weeroverzicht. De depressie, die gisteravond nog onweer hier te lande bracht, trekt snel noord-oost- waarts en wordt door belangrijke stijgingen in het westen en zuiden gevolgd, zoodat de vooruitzichten voor de Pinksterdagen veel zijn verbeterd. In zuid-Frankrijk en zuid-Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk is het weer reeds windstil en zonnig met vrij hooge tempera tuur in oost-Duitschland. In Schotland viel een koele noordelijke luchtstroom, die ook in onze omgeving nog eenige neerslag zal ver oorzaken. Langs het Kanaal en op de Noord- en Oost zee waait het nog krachtig uit zuidwest, in Scandinavië is de lucht betrokken en valt nog regen. Bij IJsland wijst de toestand op een nieuwe depressie verder in het westen. Blijft de barometer zooals te verwachten is tot morgen in onze geheele omgeving stijgen, dan behoeft deze nieuwe depressie ook voor den tweeden Pinksterdag geen vermindering van het weer te brengen en kan zelfs stijging van temperatuur verwacht worden. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 9.40 uur licht op. EEN NIEUWE ZAAK. In d© Boterstraat, vlak bij d« Laat (het perceel waar tot voor kort een zaak in antiquiteiten was gevestigd), heeft gister de heer G. Nijenianting een win- ke' geopend in rookartikelen. Dit is de tweede van dezen ondernemer, van wien men mag aannemen, dat hij zoo langza merhand wel zal hebben becrepen wat zijn klanten begeeren: goed en toch goedkoop! Niet voor niemendal heet de zaak in de St. Annastraat „De Alkmaar- sche bokswinkel." Deze tweede zaak nu in de Boterstraat is ook geheel naar dat principe inge richt. De rookartikelen (ook tabaks pijpen) zijn er reeds te koop voor een paar snoepcenten, terwijl zij, die méér kunnen en willen besteden, er evenzeer wat van hun gading zullen vinden, om dat alle gangbare merken sigaren, siga retten en tabak voorhanden yjn. Beoekers van de Zaterdagavond- markt, die den heer N., wiens stalletje ook daar niet ontbreekt, reeds zullen kennen, zullen zeker niet nalaten ook den nieuwen winkel eens te komen kijken. NEDERLANDSCHE KENNELCLUB „CYNOPHILIA". Deze vereeniging organiseert 2 Sept. te Alkmaar een ééndaagsche honden tentoonstelling. Het groote succes van de in November alhier gehouden club match bracht het bestuur tot de over weging, dat ook een groote hondenten toonstelling voor Alkmaar en omstreken grcote propagandistische waarde kan hebben. Behalve een groot aantal fraaie rasdieren uit alle oorden des lande ver wacht het bestuur hier ook talrijke honden uit Alkmaar en omgeving. Voor bezitters van rashonden, die niet over voldoende kennis aangaande de haar- behandeling en het voorbrengen hunner dieren beschikken, belegt de afd. Alk maar een vergadering op Woensdag avond 12 Juni in het hotel Proot. De bekende kynologische official, de heer Harms te Amsterdam, keurmeester op Nederlandsche en buitenlandsche ten toonstellingen, geeft daar voor alle be langstellenden een overzicht van alles wat de bezitter van een rashond, die voornemens is zijn dier te exposeoren, moet weten. In het bijzonder de zoo moeilijke behandeling van draadharige terriers, Schnauzers en Bouviers, zal door dezen deskundige in de puntjes worden behandeld en practisch aan een dergel ijken hond worden gedemon streerd. In Alkmaar en omgeving Ioopen talrijke ruwharige foxjes en Airedale- terriers, vaak in zéér onverzorgd baar kleed, rond. Bezitters van deze rassen vinden hier een prachtige gelegenheid, hun licht op te steken. Mochten zij voor nemens zijn hun hond op de a.s. honden- tentoonstelling op de bcnch te brengen, dan moeten zij thans reeds aan de be handeling van het haarkleed beginnen. Maar ook hondenbezitters, die er prijs op stellen hun huishondje in nette con ditie te houden (vooral bij warm zomer weer een eerste eisch voor de gezond heid van het dier!) kunnen hier een denkbeeld krijgen van een juiste, des kundige verzorging. Het bestuur van „Cynophilia" zal dien avond gaarne gastvrijheid aan alle be langstellenden verleenen!

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2