Oud-hoofdcommissaris van politie ernstig beschuldigd. ^Eitutadand JUchtsnakm JtjMowdaal Hieuw Hoofdpijn,Kiespijn.h)j;"„m"tef Brochure Horcharit Sensationeele onthulling in de Residentie. HET BEZUINIGINGSONTWERP. Het voorloopitf verslag. OVERREDEN DOOR EEN TRACTOR. Het slachtoffer overleden. DE ENCEPHALITIS. Belangwekkende onderzoekin gen van prof, Aldershoff. ARBEIDER DOOR AUTO GEDOOD. „TOT VERWEER". N. V. v.h. Herms. Costor Zoon, Kantongerecht te Alkmaar. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 7 Juni 1935. SCHAGERBRUG HEERHUGOWAARD EEN OUDE MOORD OPGEHELDERD. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Landshut (Neder-Beieren) dat twaalf jaar na de daad thans een moord is opgehelderd, die destijds is gepleegd op den herbergier Koringer te Traundorf bij Mitterkirchen. Thans is gebleken, dat zijn vrouw hem heeft vergiftigd. Reeds na den dood van den herbergier in 1923 heeft men de vrouw ver dacht, doch er waren geen voldoende termen om haar te arresteeren. Zij is toen hertrouwd. Toen zij eenigen tijd geleden wegens een ander delict te Traunsfein in hechtenis werd genomen, doken opnieuw de geruchten op De officier van justitie heeft daarop het lijk van den vermoorde laten opgraven en aarde uit het graf chemisch laten onderzoeken Bij het verhoor gaf de schuldige tenslotte onom wonden toe, dat zij haar man vergiftigd "d GEARRESTEERD WEGENS VERSPREIDEN VAN „GRUWELBERICHTEN". De politieke politie te Daiuig heeft den Berlijnschen correspondent van het Neus Wiener Tageblatt", den Zuid Slavischen on derdaan Eauard Penkala, die zich te Danzig ophield, gearresteerd wegens hét verspreiden van „gruwelberichten". Pen kala is gehuwd met 'n Nederlandsche vrouw. SPOORWEGONGELUK BIJ BRESLAU. r, 20 gewonden. Ue persafdeeung van de rijksspoorweg directie Breslau deelt mede, dat sneltrein 150 GlatzBreslau op 7 Juni om 14 uur 52 bij het binnenloopen van het station Wan- gern met Locomotief, bagagewagen en 6 personenwagens uit de rails is geloopen. Twintig personen werden licht gewond, De gewonden konden hun reis voortzetten. De materieele schade is aanzienlijk. DE „NORMANDIE" OP DE THUISREIS. Gistermiddag te 13 uur 53 is de Norman die uit New York naar Frankrijk vertrokken. Een menigte van duizenden menschen sloeg het vertrek gade; opnieuw loeiden de sirenes, terwijl een eskader vliegtdigen boven het zeekasteel cirkelde. Onder de passagiers bevindt zich ook thans mevrouw Lebrun, de echtgenoote van den Franschen president. Er zal op deze reis niet getracht worden, het record te breken; gevaren zal worden met een gemiddelde snelheid van 28 knoooen. DE ONTHULL'NGEN UIT OSS. Weer eenige arrestaties: een maaier, dit betrokken was bij den overval op het echtpaar van Bergen en de directeur van de Ossche wielerbaan, die een con- sumptietsnt in brand had laten steken. De Kon. marechaussee te Oss blijkt met de verschillende arrestaties, die zij in den loop van de laatste dagen heeft verricht, op den goeden weg te zijn. Zooals wij reeds hebben gemeld, werd in verband met den overval met geweldpleging op het bejaarde echtpaar van Bergen, ge pleegd in het laatst van 1933, gearresteerd zekere Sch., die voor de marechaussee een volledige bekentenis aflegde. Als zijn mede< daders noemde hij P. de B., de Rut en een zekeren P. O., bijgenaamd „het Noesje". De ze persoon vertoefde niet meer te Oss, doch, zooals thans gebleken is, was hij werkzaam bij een landbouwer te Hoofddorp zooge naamd om gras te maaien. De marechaus see te Sloterdijk heeft den man weten op te sporen. Hij werd overgebracht naar Oss, waar hij gisteravond om half zes is aange komen en in de marechausseekazerne werd opgesloten. De verdachte werd aan een verhoor on derworpen en bekende ten slotte het hem ten laste gelegde. Zoo is ook deze zaak, die in 1933 Oss in beroering bracht, opgehelderd. Drie der ver dachten hebben een volledige bekentenis af gelegd. De vierde, de verstokte misdadiger P. dé B., zal echter wel halsstarrig blijven ontkennen. Wij zijn echter nog niet aan het einde van de arrestaties en onthullingen over de vele misdrijven, welke de laatste jaren in Oss en omstreken werden gepleegd. De vele bran den, die in dien tijd voorkwamen, waren oorzaak, dat verschillende verzekeringsmaat schappijen eenvoudig de verzekeringsposten annuleerden: dit had tot gevolg, aat deze posten dan ondergebracht werden bij maat schappijen welke niet zoo goed op de hoogte waren van de Ossche toestanden en later bleek dan ook, dat deze verzekeringsmaat schappijen door hun agenten bij den neus genomen waren. Verschillende branden, waarvan steeds gemeld moest worden „oorzaak onbekend" en waarvan de politie meestal meende, dat er brandstichting in het spel was, konden nooit worden opgehelderd. De schuldigen konden niet worden gevonden. Wei was men van meening, dat er tal van brandstiditers te Oss waren en bij de laatste onthullingen is dan ook gebleken, dat de meening van de politie op waarheid berustte. Gisteravond heeft de gemeentepolitie de hand gelegd op den 38-jarigen J. V., bijge naamd „Jan Bol", die er ernstig van wordt verdacht aan A. H., bijgenaamd „de dikke Toon de Soep", een bedrag aan geld te heb- gegeven om een consumptietent, staan de op het gemeentelijke sportpark te Oss, en hem toebehoorende, in brand te steken. De verdachte is in het politiebureau te Oss op gesloten en zal aan een verhoor worden on derworpen. De arrestatie heeft te Oss veel opzien gebaard, daar deze man tot de bete re standen van Oss behoort. Niettegenstaan de dit schijnt deze verdachte geen gunstige reputatie te hebben, daar bij de behandeling voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch van een zaak tusschen hem en een zekeren K., één der wachtmeesters van de marechaus see verklaarde, dat V. zeer ongunstig bekend stond en hij hem tot alles in stgpt achtte. V. is ook directeur van de wielerbaan te Oss. In het jongste nUmmer van „Volk en Vader land" wordt een hoogst ernstige beschuldiging geuit tegen den eenigen tijd geleden met eervol ontslag uit den dienst getreden Haagschen hoofdcommissaris van politie. Reeds in het vo rig nummer van 1 Juni had „Volk en Vader- land" in algemeene termen geschreven over een vordering welke tegen den gewezen hoofdcom missaris zou zijn ingesteld, omdat deze laatste de eischende partij met onware beweringen zou hebben bewogen hem een bedrag ter hand te stellen ter uitbetaling aan derden. Over het ge beurde werden daarbij echter geen nauwkeuri ge inlichtingen gegeven. Die volgen nu echter in een tweede artikel in „Volk en Vaderland" van deze week. Het blad noemt nu man en paard. Volgens deze lezing zou kort vóór de begrafenis van een in het buitenland overleden Nederlandsch gezant, een dame zich bij den toenmaligen Haagschen hoofdcommissaris hebben vervoegd, die verklaarde met den overledene in buiten echtelijke verhouding te hebben gestaan, waar uit een kind zou zijn geboren. Zij verlangde een uitkeering van twee ton, De hoofdcommissaris zou zich tijdens de begrafenis die in Den Haag plaats vond, door bemiddeling van een oud minister tot de familie van den gestorven ge zant hebben gewend, die naderhand den hoofd commissaris een bedrag van veertig duizend gulden ter hand stelde ter uitbetaling aan de dame in kwestie. Later zou hij voor hetzelfde doel nog eens tienduizend gulden ter uitbetaling aan de dame hebben gevraagd en gekregen. Vervolgens zou echter aan de familie van den gezant zijn ge bleken, dat de beweringen omtrent de buiten echtelijke verhouding van allen grond ontbloot waren en dat noch de dame, noch het kind be stonden. Een klacht zou toen zijn ingediend bij het parket te 's-Gravenhage, dat evenwel wei gerde een vervolging in te stellen, wat later verliet de hoofdcommissaris wegens ziekte den dienst met eervol ontslag. De vordering tegen hem zou nu worden behandeld door een com missie van scheidsmannen, die volgens „Volk en Vaderland" uit drie vooraanstaande Kamer leden zou bestaan. Aldus de feiten, zooals zij door „Volk en Va derland" nu worden medegedeeld. In „De Tele graaf" van gisteravond vinden wij een uitvoe riger lezing van het geval, dat echter in hoofd zaken met het relaas in „Volk en Vaderland" overeenkomt, en dat berust op gegevens welke het blad reeds eenigen tijd in bezit zegt te heb ben gehad, maar niet wilde gebruiken alvorens het ingestelde scheidsgerecht een uitspraak zou hebben gedaan; nu de publicatie in „Volk en Vaderland" is verschenen, wil „De Telegraaf" echter niet langer zwijgen. Aan het verhaal van „De Telegraaf" ontleenen wij nog dat de hoofd commissaris zich op het standpunt schijnt te stellen dat hijzelf het slachtoffer is geworden van de dame in kwestie, die hem dus als het ware zou hebben gebruikt om onder haar val- sche voorwendsels het geld los te krijgen. De familie van den gezant zou zelf niet heb ben gewenscht tot openlijke rechtsvervolging tegen den hoofdcommissaris over te gaan. Zij zou voorkeur hebben gegeven aan een eereraad, bestaande uit het oud-Kamerlid Sasse van IJsselt, den gewezen minister-president Ruys de Beerenbrouck en prof. De Savornin Lobman, De minister van Justitie, die van het geval hoorde, zou echter hebben ingegrepen en, han gende het onderzoek, den H.C. hebben ver hinderd om zijn ambt uit te oefenen. Deze nam ziekte-verlof. Tegelijkertijd gaf de minister aan mr. Brandts, procureur-generaal, en mr. De Visser, advocaat-generaal, opdracht een zelf standig onderzoek in te stellen. Deze officieele vertegenwoordigers der rechterlijke macht woonden de zittingen van den bovengenoemden eereraad bij, maar namen geen deel aan de verhooren. Zij volgden slechts de debatten om zich nader te informeercn. Zij waren het die dr. Van Ledden Hulsebosch opdracht gaven het door den hoofdcommissaris opgestelde proces verbaal (inzake de uitbetaling der gelden aan de dame in kwestie) te onderzoeken, waar door zou zijn komen vast te staan, dat het een valsche handteekening droeg, Zij waren echter niet bereid het belastende materiaal, waarover zij zelf beschikten, aan den eereraad te over handigen. Aldus het relaas in „De Telegraaf", De daar in vermelde lezing bevat veel dat reeds langen tijd bij geruchte de ronde deed, zonder dat het echter mogelijk was om uit gezaghebbende bron de juiste toedracht der zaken te verne men. Ook nu nog is men te bevoegder plaatse in Den Haag, hangende het gading, niet tot het doen van nadere mededeeüngen bereid, zooals ons gisteren bij onderzoek is gebleken. De eere raad zal in eersten aanleg uitspraak moeten doen. De justitie is van de zaak op de hoogte, Wanneer het noodig is en de feiten daartoe aanleiding geven, zal zij ongetwijfeld zonder aanzien des persoons haar plicht doen De Haagsche Hbld.-correspondent schreef gisteravond: Naar aanleiding van de geruchten, die thans in enkele bladen zijn gepubliceerd, in verband met zekere gebeurtenissen, waarbij de vorige hoofdcommissaris van politie uil 's-Gravenhage zou zijn betrokken, kunnen wij nog het volgende melden De geruchten, welke over den vorigen Haagschen hoofdcommissaris van politie de ronde doen, dateeren reeds van het vorige jaar. Ze zijn feitelijk onmiddellijk ontstaan, nadat de hoofdcommissaris met ziekteverlof was gegaan. De aard van de ziekte werd omschreven als overspanning, maar voor velen was dit niet aannemelijk, omdat niets er op zou hebben gewezen, dat de hoofdcom missaris inderdaad overwerkt zou zijn. Een feit is, dat toen wij den hoofdcommissaris het laatst spraken, en dat is'volgens onze her innering geweest in de dagen van de ziekte en het overlijden van H.M. de koningin-moe der, hij op ons geenszins den indruk heeft gemaakt, noodzakelijk rust te moeten nemen. In den nazomer zijn de eerste geruchten over den nog steeds met ziekteverlof zijn den hoofdcommissaris tot ons gekomen. We hebben toen gemeend, alvorens daarvan melding te maken, ons in verbinding te moe ten stellen met den burgemeester. We hebben den burgemeester, als de superieur van den hoofdcomissaris gevraagd, wat er Juist was van het gerucht, dat aan den hoofdcommis saris ontslag zou worden verleend. We heb ben toen van den burgemeester ten antwoord gekregen, dat er hem van een ontslag van den hoofdcommissaris niets bekend was. Op onzev raag of hem iets omtrent bepaalde ge ruchten bekend was, antwoordde de burge meester bevestigend, zonder ons evenwel de juistheid van die geruchten te bevestigen. We hebben den burgemeester toen gevraagd wanneer de hoofdcommissaris weer in func- tie zou treden, waarop de burgemeester ons moest antwoorden, dit niet te weten. Eenigen tijd later doken de geruchten om trent een ontslag opnieuw op en wederom hebben wij ons toen tot den burgemeester gewend. Deze kon ons toen de juistheid van het gerucht evenmin bevestigen, maar op onze vraag of de mogelijkheid niet bestonq, dat de hoofdcommissaris niet meer op zijn post zou terugkeeren, zeide de burgemeester ons, dat inderdaad die mogelijkheid be stond. Een toeval bracht ons toen op het spoor van den oorsprong der geruchten, welke over den hoodcommissaris de ronde deden. We kregen er n.1. kennis van, dat de hoofd commissaris aanwezig was geweest In een samenkomst van verscheidene vooraanstaan de personen in den lande, waarvan er ons toen eenigen met name zijn genoemd. Bij onze verdere informatie is ons toen ge bleken, dat de heer Van 't Sant in een ge schil was gewikkeld, waarover men ons hangende de beslissing geen mededeelingen wenschte te doen, een standpunt, dat ons volkomen billijk voorkwam. Dat het niet her vatten van zijn werkzaamheden op het hoofdbureau met dit geschil samenhing, kon men ons intusschen niet ontkennen, althans niet als een mogelijkheid verwerpen. Toen de beslissing over het onderhavige geschil uitbleef, zijn we in onze mcening ver sterkt, dat de heer Van 't Sant niet meer op zijn post zou terugkeeren. Na ook toen nog maals te hebben geïnformeerd, zijn we tot publicatie daarvan overgegaan. Eenigen tijd daarna kwam het bericht, dat de hoofdcom missaris ontslag had gevraagd. Op het eind van het jaar werd hem dit ontslag verleend. Het ligt voor de hand, dat we van de re den, waarom de heer Van 't Sant zoo lang met ziekteverlof bleef, en tenslotte ontslag verkreeg, geen melding hebben gemaakt, omdat we Het, hangende het geschil, niet juist hebben geacht daaraan ruchtbaarheid te geven. We kunnen ons trouwens op dit oogenblik nog niet vergewissen van de Juist heid der verschillende geruchten over den aard van het geschil. Naar de Standaard verneemt, zal van daag of begin volgende week het voor- loopige verslag op het wetsontwerp tot beperking van de rijksuitgaven (bezul- niglngsontwerp) gepubliceerd worden. Gistermiddag is te Schiedam de 34- jarlge C. v. Luyk, uit de Korverstraat te Rotterdam, op den Vlaardingerdijk overreden door een tractor met opleg ger van de firma A. Hoogstad te Schie dam. Het slachtoffer, dat per rijwiel van zijn werk kwam, wilde den vrachtauto op de juiste wijze pasaeeren, toen een echter hem komende wielrijder hem in de wielen reed, waardoor hij kwam te vallen en onder den auto terecht kwam. Dr. Groenewegen kon slechts den dood constateeren. Naar het „U. D." verneemt, heeft prof. dr. Aldershoff, hoogleeraar bij de medi sche faculteit te Utrecht, onlangs'in een wetenschappelijken kring te Leiden me- dedeeling gedaan van de resultaten van een door ham ingesteld onderzoek met betrekking tot de encephalitls (hersen ontsteking), aan welke ziekte de patiën ten in den regel komen te overlijden, In deze mededeelingen heeft de Utrechtsche hoogleeraar uiteengezet, hoe het hem gelukt Is, door huid-enting de encepha litls over te brengen van dier op dier. Dit resultaat, dat tot dusver in medl- schen kring onbekend was, sluit de mo gelijkheid in zich, dat door verder expe rimenteel onderzoek belangrijke con clusies zullen kunnen worden getrokken tei. opzichte van encephalitls bij den mensch. De wijze van overbrenging de- ver ziekte was tot dusverre niet bekend. De onderzoekingen van prof. Aldeishoff hebhen derhalve een belangrijken weg geopend, waarlangs men hoopt te kun nen komen tot verdere belangwekkende onderzoekingen die perspectieven kun nen openen voor de genezing van de en cephalitls bij den mensch. LANDDAG VAN DEN B. V. L. Te Barneveld. Oisteren is te Barneveld een landdag ge houden van den Bijzonderen Vrijwilllgcn Landstorm- Tegen 8 uur Donderdagavond verzamel den zich eenige honderden landstormers in de Eierhal tc Barneveld. Een kwartier later arriveerden de ministers van defensie en van binnenlandsche zaken. Verder waren aan wezig luitenant-generaal Duymaer van Twist en verschillende andere autoriteiten Namens de afdeeltng Nijkerk van den B. V, L, werd aan ds. A. Hoeneveld, voorzitter van het uitvoerend comité van den Landdag, een gouden vulpenhouder aangeboden. Vervolgens marcheerde de lange optocht naar het schitterend gelegen landgoed De Schaffelaar, dat de eigenaar, de heer W. baron van Nagell, voor den landdag beschik baar had gesteld. Nadat ds, Hoeneveld den landdag geopend had verklaard, werd een groote militaire taptoe ten gehoore gebracht. Luitenant-generaal Duymaer van Twist is op bijzonder hartelijke wijze gehuldigd. 1100 Landstormers van het Veluwsch Land- stonnverband hebben hem een album met handteekenjngen aangeboden. Mevrouw Duymaer van Twist ontving een bloemen mand. Hierbij heeft de commandant van de ,af- deeling Barneveld, reserve-luitenant D. G. Sanders, het woord gevoerd. Vrijdagmorgen was het al vroeg een drukte van belang is het anders zoo stille dorp. Verscheidene muziekkorpsen trokken door het dorp. Van de militairen trokken vooral de gele rijders de aandacht. 's Morgens zijn schietwedstrijden gehou den, afgewisseld door een hippisch program ma. Tegen half twaalf had op het gemeente huis een officieele ontvangst plaats. pijnen verdrijven is ®®n Mijnhardfs Po®» dar. Per stuk 8 et.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. De komst van de koningin. De groote gebeurtenis van den dag was de komst van de koningin, die tegen twee uur op het terrein arriveerde. Nadat H. M, de auto had verlaten, werd Zij ontvangen door de commissie van ontvangst, bestaande uit de minister van binnenlandsche zaken en van defensie, generaal Duymaer van Twist; gene raal de Jonge en ds. Hoeneveld van Nijkerk. welke commissie de koningin naar de tribune geleidde, waar de autoriteiten aan Haar wer den voorgesteld. Het dochtertje van den heer H. B. Wfllemars bood H. M. bloemen aan. Daarna begon het défilé van 1100 land stormers, Na afloop van het défilé verliet H, M,, geestdriftig toegejuicht door de vele aanwezigen, het landdagterrein. De commandant van het Veluwsch Ver- band heeft meegedeeld, dat H. M. aan alle landstormers Haar tevredenheid heeft be- tuigd voor de wijze, waarop de B.V.L. heeft gedefileerd. Hierop sprak ds. Hoeneveld een rede uit, waarna een valkenjacht is gehouden door ruiters in kleurige kleedij. Vooral Prins Wil lem van Oranie en zijn gemalin Anna van Egmond, werden warm toegejuicht. Het slot van dit nummer was getiteld: Waterloo, waarbij men een batterij in de kleedij van 1813 een bivak zag betrekken. Al deze num mers werden verrassend mooi uitgevoerd. Ook het rijden a la fleche door acht officie ren was schitterend. Hierna heeft minister De Wilde, minister van binnenlandsche zaken, een rede gehou den, waarin hij op het nut van het B.V.L. wees. 80.000 man staan toch uit vrijen wil gereed om zoo noodig Vorstin en Vaderland met hun leven te verdedigen. Gisteravond omstreeks 7 uur is de 32-jarige C, Luik uit Rotterdam, toen bij uit de fabriek van Wilton kwam om zich naar huie te bege ven, door tot nu toe onverklaarbare oorzaak op den Vlaardingerdijk door aen vrachtauto gegre pen en op slag gedood. INPERKING DER WERKLOOSHEID. Amsterdam verwerpt soc.-dem.-plan. Door de Amsterdamsche soc.- dem. raadsfractie waren groote plannen ingediend tot inperking van de werkloosheid. De kosten van uitvoering van deze plannen zou den een bedrag vorderen van 35 millioen. B. en W. waren echter van mee ning in hun prae-advies, dat deze voorstellen niet behoorden te wor den aangenomen, omdat B. en W. met medewerking van de regeering en behulp van het werkfonds reeds zooveel mogelijk paal en perk stel len aan de werkloosheid. De voorstellen der soc.-dem.-frac tie werden, nadat eenige zittingen aan deze materie waren gewijd, verworpen met 22 te gen 21 stemmen. Ook werden voorstellen .van de Communistische Partij tot inper king der werkloosheid verworpen. De soc.-dem. stemden hier tegen en zij werden daardoor verworpen met 37 tegen 6 stemmen. DOODELIJK ONGEVAL TE LOOSDUINEN. Gistermorgen omstreeks 10 uur is op den Nieuweweg, ter hoogte van de kistenfabriek te Loosduinen, de 56-jarige wielrijder Ey. M., wonende in de Westerstraat aldaar, het slachtoffer geworden van een ernstig ver- keersongeval. Op genoemd tijdstip reed op den Nieuwe- weg van vrachtauto, afkomstig uit Amster dam en bestuurd door den 28-jarigen J. C, C uit Amsterdam, welke vrachtauto door tot nu toe onbekende oorzaak over den kop is geslagen. Juist voor deze auto reed de wiel rijder M., die de vrachtauto op zich kreeg, tengevolge waarvan hij op slag werd gedood Het stoffelijk overschot van den man, die een schedelbreuk bleek te hebben bekomen, is door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Verkrijgbaar bij Voordam, C 9 Alkmaar. Overtredingen van de Motor en Rijwielverordening: J. A. T. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. C. v. d, B. te Heiloo, J. A. V. te Amsterdam, J. B. te Zaandam, W, D. te Alkmaar, H. J. op de W, te Castricum, ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis. N, C. A. te Beverwijk, C. J. de K. te Am sterdam, R. B. te Zaandam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenii. C. G. Jaczn. te Egmond aan Zee, A. C, L, te Caitricum, T. J. V. te Hoorn, A. T. te Zijpe, A. B. te Uitgeest, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. B, te Beemster, D. D. te Abbekerk, J. K. te Amsterdam, D. W. te Rotterdam, C. S. te Zaandam, J, C, B. te Alk maar, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. M. te IJmuiden, E. F. A. L. te Amsterdam, J. T. te Opsterland, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, J. J. V. te Zuid- en Noord-Schermer, C, v. O. te den Helder, D. v. L. te Beemster, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, J. Z. te Zaandam, 5 en 3 boete of 5 en 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Politie verordeningen! J. Ch. K. te Bergen, 5 boete of 1 week tuchtschool, J. A. G, te 's Gra- venhage, G. V. te Haarlem, C. S, te Haarlem, R, R. te Anna Paulowna, P. K. te Alkmaar, J. J. Z. te Alkmaar, J, J. Z. te Alkmaar, M. V, te Santpoort, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. Overtreding van Art. 459 van het Wetboek van Strafrecht (loopen over verboden g r o n d): J. S. en Fr. V. te Egmond aan Zee, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van Art. 46! van het Wetboek v. Strafrecht (vee laten loopen op verboden grond): B. G, H. te Egmond aan Zee, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Arbeids wet: L. Z. te Winkel 5 maal 1 boete of 5 maal 1 dag hechtenis. C. v. d. B. te Bergen 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van het Algemeen Reglement Vervoer: W, v. R. te Leeuwarden, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Witte Kruis-vergadering. 'Donderdagavond werd ln „Het Wa pen van de Zijpe" alhier 'n algemeene vergadering gehouden van de afd, „Zijpe-Callantsoog" van Het Witte Kruis. Met het oog op ongevallen aan het strand (drenkelingen) werd be sloten een demonstratie aan te vragen met een zuurstofapparaat, aangeboden door fa. Duiker te Den Haag. Werd goedgekeurd de rekening dienst 1934, aanwijzende in ontvangst 3830.21 en in uitgaaf 2116.06, batig saldo alzoo 1714.15. Eveneens werd goedgekeurd de reke ning, dienst 1934, van de plaatselijke t.b.c.*commissie, met een ontvangst van 2320.39, een uitgaaf van 2296.78 en een batig slot van 25.94. Vervolgens besloot men tot vaststel ling van de begrooting voor 1935, aanwij zende in ontvangst en uitgaaf 3526, met een post voor onvoorziene uitgaven van 1185. Uit het verslag over den toestand van het magazijn en de verplegingsmiddelen bleek, dat de controle-commissie alles in uitstekende orde bad bevonden. Vastgesteld werden het jaarverslag 1934 der afdeeling „Zijpe-Callantstoog" en dat van de plaatselijke t.b.c.-commis- sie, eveneens over 1934. Na eenige besprekingen werd besloten om het feit, dat de afdeeling op 12 Juli a.«. veertig jaar zal hebben bestaan, te herdenken door het organiseeren van een tentoonstelling in de maand Novem ber 1936. Het bestuur kreeg opdracht om deze zaak nader te onderzoeken. Nu de gemeente Zijpe geen bijdrage meer beschikbaar stelt aan de commis sie voor de malaria-bestrijding in Noord holland, werd besloten uit de kas der afdeeling een jaarlijkscbe bijdrage te verleen en van 1 cent per Inwoner der gemeenten Zijpe en Callantsoog. Voorts werd besloten aan de stichting sanatorium „Juliana-Oord" te Laren een jaarlijkscbe bijdrage van 10 te ver- leenen. Tenslotte besloot men een bedrag van 10 te voteeren ten bate van het Na tionaal Koninginmoeder Herdenkings fonds. Donderdagavond trachtte de jeugdige B. met eenige kornuiten op het terrein voor de voormalige fabriek Vita-Nova bezig het edele voetbalspel te beoefenen, een „keiharde" in het vijandelijke doel te plaatsen. Als onbewuste en onwillige keeper fungeerde de ongeveer 40-jarige arbeider van S. der Coöp. Malerij „de Goede Verwachting" te Heer- hugowaard, die in de auto der fabriek naast den chauffeur in de cabine gezeten was, welke auto op dat oogenblik juist aldaar den Midden weg langs kwam .Benevens den bal kreeg van S. de noodlge glassplinters der voorruit van de cabine in het gelaat, met gevolg dat hij bloe dend verwond werd. De oude heer B„ minder gesticht door deze schitterende prestatie van zijn spruit op voet- balgebied, zegde blijmoedig toe, dat hij de schade zou vergoeden. WIERINGEN Werkloosheid. Het aantal tewerkgestelde arbeiders bij de werkverschaffing in de Wieringermeer bedroeg 1 Juni j i. 368. Bovendien staan bij den agent van de arbeidsbemiddeling nog een tiental arbeiders als werkzoekend te boek,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7