I I 8 8 8 8 I 8 Jtadiopcogtam Financieel Overzicht. vaak de vergaderingen bij. Over 1847 schrijft Gleichman: „Het ging er nu en dan vrij levendig toe. Een van Van Hall's amhtgenooten teekende daarom trent op: „In den Kabinetsraad is de Koning niet altijd billijk voor Van Hall. Telkens als Van Hall spreekt, staat de Koning op en trommelt tegen het ven ster: „Malbrouck" Van Hall is bij wijlen te veel advocaat in zijn omgang met den Koning". Uit heel de parlementaire geschiede nis van die dagen blijkt, dat Van Hall een zeer bijzondere en knappe figuur iê geweest. Men weet, dat Thorbecke hem in zijn laatste periode zeer scherp, ja, bijna vernietigend heeft beoor leeld. Ook Gleichman ziet zijn fouten geenszins over het hoofd, en erkent, dat Thorbecke tot op zekere hoogte gelijk had: Van Hall beriep zich te vaak „hooghartig" op het geen hij gedaan had, hij vertrouwde gelijk Van Boneval Faure schreef „meer zijn slimheid dan zijn wijsheid". „Hij haakte ook in 1860 niet naai het gozag, maar maakte den indruk alsof hij er niet ongaarne mee speelde, als op een schaakbord". Maar het eind-oordeel van Gleichman, die hem zoo goed gekend had, was toch, dat Van Hall „vele groote hoedanigheden" bezat. Nu: men kan zich dan ook niet ont trekken aan den indruk, dat deze man, die herhaaldelijk Kamerlid, herhaalde lijk Minister en herhaaldelijk Premier was; wiens groote bekwaamheden hem voor verschillende portefeuilles geschikt maakten; die destijds in vier dagen een Kabinet formeerde; die meer dan eens in scherpe botsing met zijn Koning kwam, maar zich niet alleen in den adelstand verheven, doch ook +ot Minister van Staat benoemd zag; die men zijn groote leening de financiën van ons iand red de; die door zijn wet op de kerkgenoot schappen rust bracht na de scherpe April-beweging; die na veel strijd de Spoorweg-wetten wist aangenomen te krijgen, dat deze man een even begaafd als beproefd dienaar is geweest van zijn vaderland en zijn vorst. Tn ieder geval: hii is een der meest marquante en sprekende figuren uit onze parlementaire historie. D. HANS. Zal de saneering der Fransche staatsfinanciën slagen? De bank van Frankrijk remt den infla- tionistischen aandrang. Groote leening der Fransche spoorwegen tegen hooge rente. Engeland steunt de valutapolitiek der goud landen. Bankmoeilijkheden in Zwitserland. Gunstige jaarver slagen van Indische rubbermijen. Sombere vooruitzichten voor de suikercultuur. Op den laatsten beursdag vóór de Pink- ster-vacantiedagen was de rust op de markt voor een groot deel teruggekeerd, maar sinds dien heeft de ontspanning nog geen aanmer- kelijken voortgang kunnen maken. Volkomen zekerheid, dat de kalmte binnen korteren of langeren tijd niet opnieuw verstoord zal worden, bestaat er nog altijd niet. De toe stand der staatsfinanciën in verschillende goudlanden, met name in Frankrijk, is im mers van dien aard, dat hij de speculatie te eeniger tijd gemakkelijk nieuwe wapenen kan fourneeren, die zich wederom tegen de goud valuta's kunnen gaan richten. Al is het acu'e gevaar bezworen, er is dan ook nog geen reden voor de Fransche regeering, om victo rie te kraaien, zoolang zij er niet in geslaagd is, de staatsbegrooting in evenwicht te bren gen en aldus de bron van het kwaad: het wantrouwen niet misplaatst is, hebben de ge beurtenissen der laatste weken duidelijk aan het licht gebracht. De nood der Fransciie schatkist was zoo hoog gestegen, doordien de loopende behoeften niet meer door de uitgifte van schatkistpapier konden worden gedekt, dat een gedwongen stopzetting der uitbeta lingen dreigde. De banken waren niet meer in staat, de schatkist geld te verstrekken, daar zij hun vlottende middelen beschikbaar moesten houden voor de opvragingen van deposito's, die op groote schaal plaats von den. Het publiek, dat geen vertrouwen in de regeering stelde, verkocht zijn staatsfond sen in plaats van nieuw geld ter beschikking van de schatkist te stellen. De Bank van Frankrijk was de eenige., die de regeering uit haar nood had kunnen red den. Van bepaalde zijden in de Fransche Kamer is er het bestuur van de circulatie bank een verwijt van gemaakt, dat dit niet zonder meer den gevraagden steun heeft ver strekt. Men zag blijkbaar niet in, dat het alleen aan den krachtigen weerstand, dien de Fransche bank aan den op haar geoefen- den inflationistischen drang geboden heeft, te danken is, dat de franc behouden is ge bleven. Had zij hieraan toegegeven, en schat kistbiljetten naar gelang van de behoeften van de staatskas gedisconteerd, dan zou het hek al spoedig van den dam zijn geweest. De noodzaak tot inperking der staatsuitgaven zou zijn verdwenen; het wantrouwen in bin nen- en buitenland tegen den franc zou zijn toegenomen en alle technische maatregelen tegen de speculatie of wat men als zoodanig beschouwde zouden een val van den franc niet hebben kunnen voorkomen. Terecht heeft het bestuur van de Bank van Frankrijk zich op het standpunt gesteld, dat het, als drager van de verantwoordelijkheid voor stabiele monetaire verhoudingen in het land, toe te zien heeft op de credietwaardig- heid van den staat, welks schatkistpapier het zou moeten disconteeren Tegen een uitbrei ding van de schatkistportefeuille gedurende een beperkte periode maakt het geen be zwaar; het verbond hieraan echter de voor waarde van een definitieve saneering der staatsfinanciën, met de hiermede noodzake lijkerwijze gepaard gaande bezuiniging op de staatsuitgaven. De nieuwe Fransche regeering ziet zich thans voor de taak gesteld, deze saneering met spoed ter hand te nemen. De haar ver strekte volmachten geven haar voldoende soeelruimte voor de te nemen maatregelen. Af te wachten blijft, op welke wijze zij hier van gebruik zal maken. De eerste stap van de nieuwe regeering op financieel gebied is reeds gezet. Zij bestaat in de uitgifte van een leening, waarvoor geen maximum bedrag is vastgesteld, door de gezamenlijke groote spoorwegmaatschappijen, ter dekking van een del van het, door de Fransche schat kist gefinancierde, spoorwegtekort. Zeer gelukkig lijkt ons dit debuut niet. De leening, die een rente draagt van 5 wordt tegen een koers van 83 3/4 uitgegeven, zoodat het rendement aanmerkelijk hooger is dan dat der oude leeningen. Het moest dit ook wel zijn, om het Fransche ubliek te bewegen, zijn gehamsterde gelden in het nieuwe fonds te beleggen. Het zou voor een herstel van 't vertrouwen in de Fransche staatsfinanciën echter heel wat beter geweest zijn, wanneer met de uit gifte van een nieuwe leeningen zou zijn ge wacht, tot eenig tastbaar resultaat van de voorgenomen saneering had kunnen worden aangetoond. In dat gezal zouden de emissie- voorwaarden voor de schatkist ook minder onereus zijn geweest en zou de uitgifte een minder sterken druk op de oude leeningen hebben uitgeoefend. De directe kasbehoeften van de Fransche schatkist waren echter klaarblijkelijk zoo dringend, dat men de emissie niet tot een later tijdstip heeft kun nen uitstellen, ook al heeft men zich hierdoor althans voorloopig den weg afgesneden naar een verlaging der uitgaven voor rente betaling op staatsfondsen enz., die toch in de eerste plaats past in het kader van bezuini ging en vermindering der staatsuitgaven. Als de gebeurtenissen der laatste weken iets goeds met zich hebben gebracht, dan is dit wel gelegen in de uitbreiding van het in zicht, dat een verdere valuta-ontwrichting niet alleen voor de betrokken landen, maar voor het economische leven van de geheele wereld funeste gevolgen zou hebben. Het duidelijkst komt dit groeiende inzicht wel tot uiting in de actie, welke de Bank van Enge land heeft ondernomen, om de bedrijvigheid van speculanten in goud, wier speculaties zoo zeer hebben bijgedragen tot de jongste koersdaling der goudvaluta's, tegen te gaan. In een circulaire heeft zij den Londenschen banken en makelaars in edele metalen ver zocht, dat zij zullen weigeren, orders voor goudtransacties te behandelen, indien deze afkomstig zijn van speculanten. Het feit, dat deze circulaires vergezeld was van een brief van de zijde der Engelsche schatkist, wekt. het vermoeden op, dat het hierbij om meer gaat dan om een zuiver technische, intern- Engelsche maatregel. Men mag wel aannemen, dat er achter de schermen besprekingen hebben plaats gehad tusschen de circulatiebanken der goudlanden en de Engelsche circulatiebank, waarbij deze laatste haar medewerking heeft toegezegd bij het bestrijden van speculatieve bewegingen tegen de goudvaluta's. Deze medewerking is vermoedelijk te gereedelijker verleend, omdat de Engelsche valuta-instanties in de laatste weken de gevolgen van een eventueele deva luatie in de goudlanden onder de oogen heb ben moeten zien, waarbij zij tot de conclusie moeten zijn gekomen, dat deze de Engelsche valuta-politiek voor geheel nieuwe moeilijk heden zou stellen. Alleen door een nieuwe waardevermindering van het Pond had En geland dan den „voorsprong" op de andere valuta's kunnen behouden en voor de hieruit voortspruitende „devaluatie-ewdloop" schrikt men in Engeland stellig terug. Men is er blijkbaar nog niet zoo ver, om in te zien, dat alleen een definitieve valuta-stabilisatie over de geheele wereld voor goed een eind zou maken aan het gevaar van een dergelijke be weging. Dit neemt niet weg, dat een bemoei lijking van de goudaankoopen in de Londen- sche City een krachtigen steun kan vormen voor de goudlanden in den strijd om hand having van hun valuta, zoo deze te eeniger tijd opnieuw mocht uitbarsten. De aankondiging van de nieuwe Fransche spoorwegleening met hoogen rentevoet heeft tot gevolg gehad, dat de terugkeer van de rust op politiek gebied vooralsnog niet ge leid heeft tot het verwachte koersherstel van Fransche staatsfondsen. Ook de koers van den Franschen franc stond aanvankelijk nog onder den druk van allerlei alarmeerende geruchten omtrent de saneeringsplannen der regeering. Zoo heette het, dat de aflossing van alle staatsleeningen tijdelijk worden stopgezet. Een officieele tegenspraak was noodig om het absurde van een dergelijk plan, dat het Fransche staatscrediet immers met één slag zou vernietigen, in het licht te stellen. Berichten omtrent bankmoeilijkheden in Zwitserland, waar aan een van de groote banken, de Basler Handelsbank, een mora torium voor een deel van haar verplichtingen is verleend, hebben eveneens een deprimee- rende uitwerking gehad. Het is nog niet te overzien, hoe ver de bankcrisis in Zwitser land om zich heen zal grijpen en welke ge volgen deze zal hebben. De Zwitsersche groote banken hebben alle aanzienlijke vor deringen op landen met beperkt betalings- verkeer, met name op Duitschland. De in deze landen „vastgevroren" bedragen over treffen vaak de eigen middelen der instellin gen. Met de Basler Handelsbank is dit in zeer sterke mate het geval. Hoe moeilijker de kans op afwikkeling van de uitstaande cre- dieten wordt, des te gevaarlijker wordt de positie van de deposanten. Gelukkig, dat de groote Nederlandsche banken, die oorspronkelijk eveneens op groo te schaol bij de Duitsche Stillhalte waren betrokken, tijdig maatregelen hebben geno men, om hun Duitsche credieten grooten- deels af te wikkelen. De bedragen, die onze banken thans nog in Duitschland hebben uitstaan, zijn betrekkelijk gering, zoodat hieruit geen gevaren voor het bankwezen hier te lande kunnen voortvloeien. Hoewel op de Amsterdamsche beurs het meerdere vertrouwen in den gulden tot een koersherstel op de obligatiemarkt heeft ge leid, kon de verbetering toch geen krachti- gen voortgang maken, wegens de gebeurte nissen buiten onze grenzen. Wanneer echter nieuwe storingen op valutagebied achterwe ge blijven, zullen geleidelijk weer grootere bedragen op de obligatiemarkt belegging gaan zoeken. Dit zal te eerder het geval zijn, nu het rendement van Nederlandsche staats- en gemeentefondsen, spoorwegobliga- tiën enz. in verband met de sterk gedaalde koersen veel aantrekkelijker is dan tijdens de jongste conversie-periode, toen men nog nau welijks 3Vs, pCt. rente op zijn obligatiën kon maken. Thans noteeren de VA pCt. leenin gen, die enkele maanden geleden op om streeks pari waren uitgegeven, slechts wei nig boven de 90 pCt. Voorloopig zal dan ook niet aan een hervatting van de conversie beweging gedacht kunnen worden. Op de aandeelenmarkt was het koersver loop eenigszins weifelend. Eenerzijds is er voor diegenen, die hun gelden uit valuta motieven tijdelijk in aandeelen hadden be legd, alle aanleiding, om op het aanmerke lijk verhoogde koerspeil tot winstneming over te gaan. Aan den anderen kant vormt de vaste stemming, welke de New-Yorksche beurs na de Pinksterdagen aan den dag is gaan leggen, een stimulans voor de Euro- peesche fondsenmarkten. Terwijl men in Amerika aanvankelijk door de plotselinge opheffing der Nira voor ernstige storingen in de prijsvorming en moeilijkheden op ar beidsgebied vreesde, ziet men er thans voor namelijk de voordeelen, die uit een grootere bewegingsvrijheid voor het Amerikaansche bedrijfsleven voortspruiten en disconteert men deze in het koersniveau der ter beurze genoteerde fondsen. Ook de op de Amster damsche beurs vehandelde Amerikaansche fondsen zijn aanmerkelijk in koers opgeloo- pen. Van de Nederlandsche aandeelen werden Philips' gunstig beïnvloed door de stijging in den uitvoer van radio-artikelen in Mei, die bijna 300.000 grooter was dan in April en ruim 700.000 grooter dan in Mei 1934. Aandeelen Unilever profiteerden van den tijdelijk weer vasten Pondenkoers, Aku's van een stijging van den uitvoer van kunst zijde in de maand Mei, zoowel naar waarde als naar hoeveelheid. Aandeelen Koninklijke konden na een lich te reactie nog een koersavans boeken, hoe wel uit Amerika berichten komen over een nieuwen benzine-oorlog, 'als gevolg van de uitspraak van het Hoogste Gerechtshof in zake de Nira en de hiermede gepaard gaan de opheffing der petroleum-„codes". Men gelooft echter, dat aeze nieuwe prijsverla gingscampagne zich niet ver zal uitbreiden. Bovendien werkten de gunstige mededee- lingen uit het jaarverslag van de Koninklijke nog na. Ondanks verschillende moeilijkhe den, zware belastingen op petroleumpro- ducten, vervaardiging van synthetische pro ducten, monetaire verhoudingen, is zoo wel de productie als de nettowinst aanmer kelijk toegenomen. De laatste bedroeg 38.13 millioen tegen 30.54 millioen in 1933. De verdere daling van den Ponden- koers heeft nieuwe verliezen voor de maat schappij met zich gebracht, die naar men weet een groot deel van haar kasmiddelen in Ponden belegd heeft. Daar echter slechts op beperkte scnaal uitbreidingen hebben plaats gehad, is de kaspositie nog belangrijk versterkt. In den jongsten tijd zijn verschillende jaarverslagen van belangrijke Indische on dernemingen gepubliceerd, die hun uitwer king op het koersniveau niet hebben gemist. Voor zoover het rubberwaarden betreft, was deze uitwerking onverdeeld gunstig, dank zij het feit, dat de meeste maatschappijen be tere resultaten hebben geboekt dan in het voorafgaande jaar. Een aantal ondernemin gen hebben het dividend kunnen hervatten; zoo keert de Lampong Sumatra een dividend uit van 4 pCt., de V.I.C.O. 5 pCt., de Wai Sumatra zelfs 8 pCt. De „Serbadjadi" be stemt haar winst ad 115.853 tegen een verlies van 26.147 vorig jaar voor afschrij ving en reserveering; de Hessa Rubber doet hetzelfde met haar winst, die 40.670 be droeg, tegen 41.052 verlies vorig jaar. Heel wat minder gunstig zijn de jaarver- slagen van de Indische suikermaatschap- piien. Vooral dat van de Handelsvereeniging „Amsterdam" is in mineur gesteld. Op de suiker werd een verlies geleden van ruim 5 millioen, terwijl ook de exploitatie der diverse cultures dit jaar zeer onbevredigend was. Wel wijst de laatste een voordeelig saldo aan van 1.56 millioen, doch hierin zijn geen afschrijvingen begrepen op de on dernemingen, waarin een kapitaal van 100 millioen is belegd. De winst- en verliesreke ning toont nog wel een saldo aan van 1.60 millioen, waaruit een dividend van 4 pCt. wordt uitgekeerd, maar dit is alleen te dan ken aan het feit, dat het uit vroegere winsten ten bate van het boekjaar 1934 gereserveer de bedrag van 2 1/4 millioen wordt opge bruikt. Ten aanzien van de vooruitzichten uit het verslag zich zeer pessimistisch: „Het produceeren van Java-suiker is een weinig aantrekkelijk en zeer riskant bedrijf gewor den, waarvan de voortzetting alleen voor de best gesitueerde fabrieken mogelijk en aan vaardbaar zal zijn", aldus de desbetreffende passage. De Koloniale Bank moet op haar suiker- voorraden eveneens weer aanzienlijke bedra gen afschrijven en zij zal haar suikerbelan gen, zoodra de toestand der suikermarkt overzichtelijker is, moeten herwaardeeren. Voor het sluitend maken van haar winst en verliesrekening heeft zij 884.736 uit de reserve moeten terugboeken. Tabaksaandeelen waren na een tijdelijke inzinking in herstel. De laatste Sumatra-ta- baksinschrijving had dan ook een bevredi gend verloop. Hieronder volgt een overzicht van het knpr^vpH non 4 pCt. Nederland 97 3/8, 981/8, 97 3/4; 3 pCt. Nederland 82 1/8, 81 3/4; VA pCt. N.W.S. 72 3/8, 72, 72 5'8; 4 pCt. Ned.-Indië 951/8, 96, 95 3/8; 4 pCt. Amsterdam 93 1/8, 92 3/4, 93; 4 pCt. 's-G raven hage %'A, 97; 3% pCt. Noordholland 90 3/4, 91 1/8, 90 3/4; 4A pCt. Rotterdam 93 1/16, 94 1/4; VA pCt. Frankrijk 791/4, 81 5/8, 79 7/8; Aku 31 1/4, 33 3/8, 33; Ford Automobielfabr. 263 'A, 262, 266; Philips' 260'/i, 265. 257 1/4, 258 1/4; Unilever 103 'A, 104 5/8. 103 1/4; Koninklijke Petroleum 189, 185 3/4, 189 3/4 188 3/8; Handelsver. „Amsterdam" 186 3/4, 175; Amsterdam Rubber 113V£, 117, 115; Indische Rubber 94K, 105, 10314; Lampong Sumatra 85 3/4, 92'A, 91 1/4; Oost Java Rubber 121 7/8, 129, 12814; Serbadjadi 67, 71 'A; Wai Sumatra 13714, 153 1/4, 152; V.I.C.O. 113%, 128; Deli Mij. 147, 143, 149, 14714. Zondag 16 Juni. HILVERSUM, 301 M. (8.55— 12.— en 5.-6— VARA, de VPRO van 6.8.en de AVRO van 12.5.en 8.12.uur). 8.55 Gr.pl. 9.01 Postduivenber. 9.05 Tuinbouwhalfuur S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.40 J. Paauw: Goedkoop toerisme. 10. Grpl. en pianosoli Cor Steyn. 10.30 Schaakpraatje S. Landau. 10.50 VAR A-orkest olv. P. Tiggers. 11.15 A Pleysier: Van Staat en Maat schappij. 11.30 VARA-orkest olv. >P, Tiggers. 12.— Klokkenspel en uurslag van het Raadhuis te Eind hoven. 12.05 Omroeporkst olv. N. Treep. 12.45 Disco-nieuws. 1 15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2. Boekbespreking dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Boedapester Trio. 3.— Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residentie orkest olv. I. Neumark mmv. mevr. Atie BrederodeBettink, zang. 4.30 Gr.pl. (4.45 Vaz Dias). 5— Orvi- tropia olv. J. v. d. Horst. 5.30 Sportpr. 5.45 Vaz Dias en gr.pl. 6.Boekbespr. mr. H. J. Wijtema. 6.45 Wijdingsdienst uit de Studio Spr. dr. A. v. Iterson, mmv S. An kersmit, zang en mevr. Paris Koene, piano. 8.Vaz Dias. 8.15 „Radio-Cavalcade 1835—1935", gev. progr. olv. G. Czopp 9 30 Om roeporkest olv. N. Treep, mmv. H. Temianka, viool. 10— The Humo resk Melodios. 10.30 Avro-decibels olv. E. Meenk. (11— Vaz Dias). 11.3012.Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (830-9.30, 12.15—5— en 7.45—11.30 KRO, de NCRV van 9 3012.15 en 5— 7.45 uur). 8.30 Morgenwijding 9.30 Gewijde muziek, gr.pl. 10.15 Orgelspel H. F. Bos. 10.30 Kerk dienst uit de Ned. Hiv. kerk (Dom kerk) te Utrecht. Spr. prof. dr. G. van der Leeuw mmv. H. F. Bos, or- gel. Hierna orgelspel. 12.15 Orkest concert en lezing. 1.20 Schlagermu- ziek. 2.Causerie. 2.30 Koorcon cert en gr.pl. 3.30 KRO—PHOHI- progr. 4.30 Ziekenhalfuur. 5. Jeruzalemkerkkoor olv. W. v. Laar, mmv. G. Matter, sopraar en J. H. G. Bley, orgel. 5.50 Kerkdienst uit de Zuidwijkkape, A'dam. Spr. ds. J. J Buskes. Orgel J. H. G. Bley. Hierna Gewijde muziek. 7.45 Sport nieuws. 7.50 Causerie. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Orkestconcert. 8.30 Con cert. 9.Orkestconcert mmv. solis ten. 9.45 Reportage. 10.05 Orkest concert. 10.35. Vaz Dias 10.40 Epiloog. 11.—11.30 Causerie. DROITWICH, 1500 M. 12 50 BBC-Northern-Ireland-orkest o. 1. v. Montgomery. 1.50 Solistenconcert, sopraan en piano. 2.35 BBC-Mili- tair-orkest olv. B. Walton O'Don- nell, mmv. T. Kinniburgh, bas. 3.20 Gr.pl. 3.50 J. H. Squire's Celeste Octet mmv. C. Willis, alt. 4.50 Voor de kinderen. 5.10 en 5.30 Le zingen. 5.50 Brosa Strijkkwartet m. m v. A. Fear, bariton. 7.05 Lezing. 7.35 Concert door J. Szigeti, viool en S. Wearing, piano. 8.20 Kerk dienst. 8.35 Religieuze causerie. 9 05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Ber. 9.20 L. Jeffries en zijn orkest mmv. E. Hooke, zang. 10.20 A Ca- poli's trio. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 en ll.20Gr.pl. 11.35 Orgel spel Marthe Bracqumond. 12.25 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. R. Labis. 2.50 Zang. 4.20 Gevarieera progr. 8 20 Zang. 8.50 ,,Le mystère de la Passion", uit de Notre-Dame te Parijs. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 12.50 Gr.pl 3.35 Rep. 4.35 Har monieconcert olv. HyeKnudsen. 6.20—6.50 Koorconcert. 8.20 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl. 9.05 Koorconcert. 9.30 Omroeporkest o. I. v. Gröndahl. 9.55 Rep. 10.35 Omroeporkest olv. Gröndahl. 11.20 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 Havencon cert. 9.35 Weragkamerorkest o.l.v. Hagestedt. 10.50 Vervolg concert II.20 Orgel-en koorconcert. 12 Concert. 12.20 Militair concert. 120 en 2.50 Concert. 5.20 Rep 6.20 Uit Hamburg: 1ste acte „Lo- hengrin", Wagner. 8.35 Uit Stutt- gart: Omroeporkest o. 1. v. Drost. 10.40 Gevar. progr. 11.20—12.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.50 Ber. en Gr.pl. 9.20 Orkestconcert olv. Yessella. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gr.pl. 11.20 Salonorkest. 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest. I.50-2.20 Gr.pl. 5.20 Concert. 6.20 Omroeporkest. 7.35 Gr.pl. 8.20 Salonorkest. 9.05 Hoorspel. 9.20 Salonorkest. 10.30—12.20 Concert. 484 M.: 10.20Gr.pl. 11.20 Om roeporkest. 12.20 Gr.pl. 12.50 Sa lonorkest olv. Walpot. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Concert. 6.20 Pianoreci tal en gr.pl. 8.20 Orkestconcert. 10.3012.20 Concert. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Gevar. progr. 10.20 Ber. en tot 1.15 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.20—9 35, Brussel Fr. 10.20—11— Parijs R. II.—12.35, Keulen 1235—13.20, Brussel VI. 13.2014.20, Luxem burg 14.20-14.50, Keulen 14 50- 17.20, Brussel VI. 17.20—1820, Keulen 18.20—20.20, Brussel Fr. 20.20—21.50, Beromünster 21.50— 22.30, Brussel Fr. 22.30—24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.30— 10.20, Brussel VI. 10.20—12.50, Droitwich 12.5016.50, Lond. Reg. 16.50—19.35 Droitwich 19.35 —20.15, Lond. Reg. 20.15—21.05, Kalundborg 21.05—21.20, Droit wich 21.20—23.— en Parijs P. Par. 23.—24.— Maandag 17 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO- uitz., Alg. progr.) 8.— Gr.pl. 9. Ensemble C. Alberts. 10.Mor- genwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ver volg Ensemble C. Alberts. 11. Orgelconcert P. v. Egmond Jr., m. m. v. Nita van Os—Pool, zang. 12.De Minstreels en gr.pl. 2. Pianospel G. Bunk, gr.pl. en zang door H. Merx, a. d. vleugel E. Veen. 3.-4.Concert door het Omroeporkest olv. N. Treep. 4.15 Gr.pl. 3—4.— Concert door het Omroeporkest olv. N. Treep. 4.15 Gr.pl. 4.30 Max Tak: De City- Films. 5.30 Renova-kwintet. 6.20 Gr.pl. 6.35 Avro-Decibels olv. E. Meenk. 7.30 Kamermuziek door de Société Beige de Musique de Cham- bre. 8.— Vaz Dias. 8.05 Omroep orkest olv. A. van Raalte, mmv. H. Bosmans, piano. 9.— Koos Koen: Valschheid in klank. 9.35 Fransche chansons door Liesje v. d. Poll, m. m v. Kovacs Lajos. 10— Circuspr door mr. H. M. Merkelbach. 10.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11. Vaz Dias. 11.10—12.Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz.) 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 —9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. A. C. Diederiks. 11.Chr. Lectuur. 11.30—12.—en 12.15 Gr. pl. 12.30 A'damsch Salonorkest o. 1 v. Kiekens en gr.pl. 2.— Orgel spel R. Parker. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15—3.45 Gr.pl. 4.— Bijbellezing ds. W. Faber mmv. so praan en orgel. 5.— Gr.pl. 5.30 N. Oortman—Haiie, alt en J. van Dijk, piano. 6.30 Vragenhalfuur. 7. Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Cause rie H. v. d. Tol. 7.30 Vragenhalf uur. 8.— Vaz Dias. 8.05 Gr.pl. 8 45 Causerie G. Keyzer. 9.15 Muziek corps 1ste Halfreg. Huzaren Amersfoort olv. M. Kleynen Jr. (10.— Vaz Dias). 10.30—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 1050 Morgenwijding. 11.20 Gr.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgel concert P. J. Mansfield. 12:35 Gr, pl 1.20 BBC-Variété-orkest olv. K. Kelley mmv. L. Mussi, tenor. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gr.pl. 3.55 Duitsche les. 4.20 J. Slater, fluit en M. Korchinska, harp. 5.— Newhali Town-orkest olv. Sibson mmv. R. Green, conferencier. 5.35 Victor Olof-sextet. 6.45 Cricketverslag. 6 55 en 7.10 Lezingen. 7.30 Bach- concert. 7.50 Muzikale causerie. 8.20 1ste Acte „The Yeomen of the Guard" van Sullivan. 9.30 Piano duetten. 9.50 Ber. 10.10 Lezing, 10 25 B. Crook-kwintet mmv. K. Destournel, sopraan. 11.20 Voordr. 11.3512.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert o. 1 v. Touche, mmv. so 'stc. 8.20 Or gelconcert P Revel. 9.05 Gev. pro gramma. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 —2.20 Strijkorkest olv. H. Ander- sen. 3.505.50 Omroeporkest olv. Reesen. 8.20 Zangvoorar. 8.40 Om roeporkest olv. Reesen. 10.35 Gr.pl. 10.45 Kamermuziek. 11.1512.50 Moderne dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkest concert. 12.20 Uit Hamburg: Or kestconcert en solisten. 5.20 Uit Stuttgart: Orkestconcert. 7.20 Schrammelmuziek. 8.30 Gevar. con cert. 9.30 Pianorecital. 11.10— 12.20 Orkestconcert. ROME, 421 M. 910 „Der Zare- witschoperette van Lehar. Lei ding: C. Lombardo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Max Alexys' orkest. 6.20 Kwartetconcert. 7.35 Gr.pl. 8.20 Kamermuziek. 9.05 Gr. pl. 9.20 Symph.-concert olv. De- fauw. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Gason. 1.50— 2.20, 5.20. 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Douliez. 9.35 en 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 „Laszt uns singen und fröhlich sein", populair concert. 9.30 „Die ehrlichen Fauste", spel van J. Müser. 10.20 en 11.05 Ber. 11-2012.20 Concert uit Breslau GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 812.20, Brus sel VI. 12.20-14.20, Keulen 14.20 —15.10, Droitwich 15.10—15.50, Kalundborg 15.50—17.20, Keulen 17.20—18.50, Brussel Fr. 18 50— 19.20, Keulen 19.20—19.50, Dsen- der 19.50—20.20, Keulen 20.20— 21.30, Beromünster 21.3022.35, Brussel Fr. 22.35—23.20, Boeda pest 23.20—24.—. Lijn 4: Parijs R. 8.05—10.35, Lond. Reg. 10.35—17.35, Droit- wich 17.35—18.20, Brussel (VI 18 20—18.45, Lond. Reg. 18 45— 20.20, Droitwich 20.20—21 50 en Lond. Reg. 21 50-24

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10