Bond van Waterschappen in N.-H. De oproeping voor 't examen thuis gekregen?. DE LAATSTE LES VAN LANGELOT t ^4' 1*1L> Provinciaal nieuws Het P. E. N. te bureaucratisch. Herziening stroomtarieven voor de electrische bemaling. GEMEENTE RAADSVERKIEZINGEN JCeck ÓL School SCHOOLFEESTVERGADERING TE OUDKARSPEL. yUiAlicaties zouden niet bestaan, als de S.D.A.P. trouw was gebleven aan haar beginsel. Ernstige ontrouw legde spr. ook ten laste aan de communisten, aie niet de zuivere be ginselen van Lenin hebben bewaard. De sociaal-democratie is hoorende doof en ziende blind, waar het gaat om de noodzaak van eenheid onder de arbeidersklasse. Spr. constateerde, dat ontredderde mid denstanders en verarmde boeren in drommen optrekken achter Mussert, die als ingenieur had kunnen slagen, maar als Messias zal verongelukken. Dat zij niet achter de arbei dersbeweging aanloopen, is voor spr. het bewijs, dat deze in hun oogen geen kans zal kunnen bieden tot redding. De tijd voor het veroveren van verbeterin gen voor de arbeiders is voorbij, heeft de heer yiiegen in een brochure gezegd en daaruit moet men concludeeren, dat de soc.- democratie naar andere wegen dan de tot nu toe gevolgde heeft te zoeken. Er moet verzet komen van de arbeidersklas se. Maar de wijze waarop Het Volk schreef daan te Amsterdam ontneemt de soc. het recht om zich de verdedigers van het proletariaat te noemen. Spr. wees op toenemend oorlogsgevaar (ItaliëAbessinië b.v. waar een strijd wordt voorbereid die onberekenbare gevolgen kan hebben, en voorts in China, waar het impe rialistisch Japan weer een deel zal willen annexeeren) en daarom is er niet veel tijd meer voor het proletariaat om zijn houding daartegenover te bepalen. Een klassefront en klasse-eenheid moet gevormd worde.n en er mag geen enkele concessie worden* gedaan aan de reactie. Van méér belang dan dé vraag naar een zetel meer of minder in de volksvertegenwoordigingen is de vraag naar een stijgend aantal arbeiders, dat het zuivere rood wil handhaven. De heer van der Wal sloot hierop de vergadering met een terugneming van de gewraakte uitlating aan het adres van den heer Bonsema en een opwekking om morgen de R.S.A.P. te stemmen. In Krasnapolsky te Amsterdam werd Maandagmorgen de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Waterschappen in Noordholland, onder voorzitterschap van den heer Commandeur, burgemeester van Wognum, die mededeelde, dat het bestuurs lid de heer Dekker door ziekte verhinderd was. Het jaarverslag, dat blijk gaf van veel arbeid ten behoeve van de afaeelingen, werd onder applaus conform vastgesteld. De rekening werd in ontvangsten 4768.78, uitgaven 4072.95, batig saldo 695.83, vastgesteld. De begrooting voor het jaar 1936 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een be drag van 3520, met een post van 50 voor onvoorzien. De heeren J. Hoek Spaans en C. G. de Jongh werden als bestuursleden herkozen. De voorzitter deed de volgende mededee- Jing: Zooals u per circulaire en in het jaarver slag is medegedeeld, is het rapport omtrent de bestaande stroomcontracten op 22 Febr 1935 met het P.E.N. besproken, nadat over de denkbeelden in het rapport ontwikkeld omtrent nieuwe tarieven vooraf een schrifte lijke gedachtenwisseling had plaats gehad. Bij de onderhandelingen brachten wij be paaldelijk twee punten naar voren, n.1. le. verlaging van de tarieven; 2e. meer uniformiteit in de voorwaarden van aansluiting. Wat het eerste punt betreft, de verlaging van de tarieven, bleek, dat door het rapport en de gewisselde brieven de zaak zoodanig was voorbereid, dat de directie van het P.E. N. zeer ontvankelijk was voor onze wen- schen. Van de zijde van het P.E.N. ontvin gen wij de toezegging dat het bereid was te bevorderen den prijs van den dagstroom te verlagen van 3 tot 2.25 cent en dien van den nachtstroom van 2 tot 1.5 en bovendien het tarief van transformatorverlies terug te bren gen van 1.5 tot 1.15. Wij hebben gemeend met de toezeggingen omtrent dit eerste punt voldaan te kunnen zijn. Wat het tweede punt betreft, „meer uni formiteit in de voorwaarden van aanslui ting", deelde de directie van het P.E.N. ons mede, dat zij voornemens was in de nieuwe tarieven, naast de vergoedingen voor ver bruikten stroom en transformatorverlies, op te nemen een vast bedrag, dat in de plaats zal treden voor de vergoeding van maximale belasting en vergoeding voor aansluitkosten. Het hierboven bedoelde vaste bedrag zal uit verschillende factoren worden opge bouwd, die bepaald worden door den aard der bemaling, waarbij naast het vermogen en het aantal bedrijfsuren mede de ligging van het gemaal ten opzichte van het net en de hoogspanningsinrichting een rol zullen spelen. Wij hebben er op gewezen, dat de water schapsbesturen ten aanzien van de tegen woordige contracten weinig voldaan waren. Algemeen was de indruk, dat de onder scheidene waterschappen, onder vrijwel ge lijke omstandigheden, niet gelijkwaardig waren behandeld, en dat het P.E N. bij de afsluiting al te zakelijk was opgetreden. Naar onze meening was er reden voor die ontstemming en in het materiaal, in het rap- ?Drt verwend, was zulks ook aan te toonen. uilen de nieuwe contracten bevrediging ge ven, dan is het noodzakelijk, dat bij de wa terschapsbesturen de volle overtuiging wordt gevestigd, dat allen op denzelfden voet wor den behandeld. Volledige uniformiteit is niet bereikbaar, in dat geval zou het P.E.N. het verwijt treffen, dat het te bureaucratisch is. De directie hechtte er echter ook zeer veel waarde aan, dat de nieuwe tarieven bevrediging zouden geven, vandaar dat zij bereid werd bevonden omtrent de aanbiedingen, welke zij aan de waterschappen doet, onzen advisieur ir. Pleijte volledig in te lichten op welke wijze zij het vaste bedrag heeft berekend. Ons bestuur heeft aan ir. Pleijte opdracht gegeven voor rekening der vereeniging de aanbiedingen van het P E.N. te onderzoeken Wanneer nu de betrokken leden doen, wat hun door het bestuur is gevraagd, n.1. geen contracten af te sluiten met het P.E.N., alvo rens over de aanbiedingen het advies te hebben ingewonnen van ons bestuur, dan behoeft er geen vrees te bestaan, dat zij niet gelijkwaardig zijn behandeld. Het bestuur hoopt, dat de vergadering hare goedkeuring kan hechten aan hetgeen het bestuur in deze aangelegenheid1 heeft ge daan. Daarnaast meenen wij er nadrukkelijk op te moeten wijzen, dat, zal het succes vol komen zijn, het van groot belang is, dat de leden de door ons aangegeven gedragslijn volgen en niet op eigen gelegenheid de af sluiting van het nieuwe contract afhande len. De directie van het P.E.N. heeft ons ge vraagd: in hoeverre binden de besprekingen met het bestuur de leden? Wij hebben uiter aard moeten antwoorden, dat de leden hun volkomen vrijheid behouden bij de onder handelingen. Maar daarnaast zal er een zeer groote invloed ten goede van uitgaan en vooral bij volgende onderhandelingen zal dit van belang zijn, wanneer uit het ver loop der zaak blijkt, dat het advies, dat het bestuur geeft middels zijn adviseur, in vele gevallen wordt gevolgd. Het bestuur hoopt, dat de leden dit alge meen belang, dat ook weer hun belang is, voor oogen zullen houden. Mocht soms iemand nog nadere inlichtin gen wenschen, dan ben ik gaarne bereid die te geven. Devoorzitter drong er op aan, om geen contracten met het P.E.N. af te sluiten, alvorens men de aanbiedingen aan het oor deel van het bestuur had onderworpen, om dat wel gebleken is, dat er geen sprake is van gelijke behandeling in gelijke omstandig heden. De afgevaardigde van de Horstermeer vreeds, dat deze, als met een uniform tarief meegaan, daar als groote afnémer schade van zal ondervinden. Ir. P 1 e y t e merkte op, dat door de ver andering van de tarieven geen polder er on gunstiger voor komt te staan. Allen gaan naar beneden en speciale gevallen zullen er altijd zijn. De heer v. d. D r i f t. Middenpolder, vroeg inlichtingen over den kolenprijs als basis voor de contracten Ir. P 1 e y t e meende, dat deze prijs 10 per ton is. De heer v. d. D r i f t deelde mede, dat al leen voor een prijs van 8.50 per ton reduc tie wordt gegeven en bij de nieuwe contrac ten zijn de prijzen van de kolen op 7 per ton gebaseerd. De kolenprijs van f 10 is precies 50 te oog, aldus de afgevaardigde van Purme- rend. Ir. P 1 e y t e antwoordde, dat de kolen- kwestie nog niet geheel is uitgewerkt. Alleen als de kolenprijs boven 10 komt, zal de kolenclausule ih werking treden. Bij de nieuwe contracten zal geen reductie op de kolen worden gegeven, als de prijs lager wordt Aan het geval zal echter aan dacht worden geschonken. De heer v. d. D r i f t had van ir. Meme link vernomen, dat de prijs is gebaseerd op een kolenprijs van 7 en dat als die prijs hooger wordt, de kolenclausule in werking zal treden. De heer ir. Biezenveld bracht in her innering, dat de oolders zijn uitgenoodigd hun contracten bij het bestuur in te zenden Een 20-tal hebben daaraan voldaan en juist de kolenprijs in verband met den Kilowatt uur-prijs is zoo belangrijk, dat allen hun aan geboden nieuwe contracten inzenden, alvo rens contracten af te sluiten H e i 1 o o deelde mede, dat het nieuwe tarief hun geen voordeel brengt De tijd is onzeker en deze polder wil geen contracten voor 5 jaar, doch slechts voor 2 jaar afslui ten. De v o o r z i 11 e r gaf in overweging, deze kwestie aan het oordeel van het inge nieursbureau van den bond te onderwerpen. De werkloosheidsvoorziening. Het woord was hierop aan mr. M. A. S t u f k e n s over de werkloosheidcommis sie, door de provincie N.H. in het leven ge roepen. Deze commissie houdt elke week zit ting en de waterschapsbesturen kunnen daar hun voorschot verder indienen en de com missie adviseert daarover aan het departe ment van sociale zaken. Behoorlijk uitge werkte objecten moeten worden ingediend. Ook kan men te vören een object bespreken. In Gelderland heeft deze commissie groot succes. Ged. St. van N.H. ontveinzen zich niet, dat N.H. wel meer gelegenheid biedt tot werk verschaffing, doch zij verzochten den minister ook voer N.H. een commissie in te stellen en de minister heeft aan dit verzoek voldaan. Eiken Maandagmiddag houdt de commissie in het Gouvernementsgebouw te Haarlem zitting en dient als schakel tusschen het departement en de waterschapsbesturen en gemeenten. De gemeenten en waterschapsbesturen kun nen ook plannen, die nog niet als project zijn uitgevoerd, bespreken en vragen of een ge dacht werk in aanmerking komt. Ook de hoofdinspecteur van de werkver schaffing, de heer Mever de Vries, woont gewoonlijk de vergaderingen bij. De com missie streeft naar oplossing van moeilijk heden, als deze voor een plan voor gemeenten of waterschappen noodig is. De belangstel ling voor het werk der commissie is nog niet groot en men noopt op een versterkt contact tusschen de commissie en de waterschaps besturen. Welke objecten krijgen rijkssubsidie? Het is niet mogelijk, het in algemeene trekken te zeggen, omdat geen algemeene regeling bestaat. Waterschapsbesturen kun nen echter wei voor elk werk subsidie krijgen, mits het geen onderhoud of uit gesteld onderhoud betreft en indien aanne melijk gemaakt wordt, dat het werk voor het scheppen van werkgelegenheid ver vroegd wordt uitgevoerd. Ook voor het stofvrij maken van wegen, het verbeteren van tochten en bandijken wordt subsidie ge geven. Het subsidie heeft betrekking op de loonen. De materiaalkosten blijven ten volle voor rekening van den polder, terwijl veelal ook de polder een deel van het loon voor zijn rekening moet nemen. Dit hangt af van den financieelen toestand van den polder. Hens- broek kreeg 100 pet. subsidie, Heerhugo- waard 75 pet., Anna Paulowna 100 pet. Het aandeel, dat de gemeente in de sub sidie moet betalen, hangt van alle mogelijke verhoudingen af. De voorzitter bracht mr. Stufkens voor zijn duidelijke uiteenzetting een woord van dank. De heer Kuiper, Enk'huizen, verzocht de rede in druk rond te zenden aan de water schappen. De voorzitter zegde overweging van maatregelen in deze richting toe, nadat mr. Stufkens zich bereid had verklaard, om zijn rede in excerpt uit te werken. Op een vraag antwoordde mr. Stufkens, dat de polder verplicht is, de werkloozen. die de gemeente aanwijst, aan het werk te stellen. De practijk is, dat zij worden aangewezen, die na overleg geschikt worden geacht, maar het moeten menschen zijn, die bij de gemeente als werkloozen staan ingeschreven. Men mag desgewenscht een aannemer inschakelen, mits deze de aan te wijzen werkloozen accepteert en de loonen betaalt, die de minister voor schrijft. Meestal wordt de Heide Mij. inge schakeld, doch sinds kort staat de minister ook toe, dat aannemers worden ingeschakeld. In het algemeen beschouwt het dep. het bag geren van tochten als algemeen onderhoud. Zijn ze echter te gering van aimeting en wil men daarin extra verbetering brengen, dan wordt wel subsidie verleent. De heer d e B o e r te Zuidscharwoude in formeerde naar het loon. Mr. Stufkens antwoordde, dat dit ge regeld is naar den plaatselijken toestand. Het rijk houdt ook rekening met den norm van de plaatselijke steunregeling. De voorzitter bepleitte nog de in schakeling van het ingenieurs-bureau. De Hollsndsche Molen. Ir. E. M i d d e 1 b e r g, ice-voorzltter van de vereeniging „De Hollandsche Molen" hield hierna een voordracht over moderne windbemaling, welke voordracht gevolgd werd door een vertooning van de molenfilm „Stoere werkers", nadat de voorz. aan den aanwezigen voorzitter van de Hollandsche Molen, mr. van Tienhoven, dank had ge bracht voor het beschikbaar stellen van de film en aan den heer A. Roosdorp te Deventer die de film zou vertoonen. Is. Middelberg steldd voorop, dat de vereeniging „De Hollandsche Molen" het zeer op prijs stelde om in dezen kring een lans voor den molen'te kunnen breken en wees er op, dat de vereeniging niet alleen het behoud van het landschapsschoon na streeft. Wie op de hoogte is, weet, dat vanaf de oprichting het bestuur beseft heeft, dat het behoud alleer mogelijk was, wanneer windbemaling niet duurder was dan een andere bemalingswijze. De vereeniging schreef een prijsvraag uit om de molens voor haar taak meer geschikt te maken. De waterschapsbesturen passen er terecht voor, de molens te behouden, wanneer daar voor meer betaald moet worden, ten genoege van stedelingen, die de molens zoo mooi vinden. Naar spr.'s oordeel is de vereeniging er in geslaagd, om de windbemaling ook economisch haar plaats te hergeven. Spr. erkent, dat de mechanische bemaling ook haar historisch recht heeft verkregen. De tijdsomstandigheden, die een andere dan windbemaling op den voorgrond brachten, hebben zich gewijzigd en de vraag dringt naar voren, of de oude bemalings- metnode niet de voorkeur verdient. Wind bemaling trekt de belangstelling. In Rusland richt men zich er op om de economische krachten in het land tot gebruik te brengen en daar bestaat een studiedienst, die het nut van windbemaling bestudeert. Ook in Duitschland is een streven, om van de na tuurkracht een zoo groot mogelijk voordeel te trekken. Men hoopt daar van de wind kracht te profiteeren door die in eenheden te concentreeren. Men bouwt zelfs zeer hooge molens en gaat daarbij van een verouderd standpunt uit, omdat juist het karakteristieke van de windkracht is, dat ze overal beschikbaar is en dat er dus geen reden is tot concentratie en distributie van die kracht, door torens van 300 M. hoogte te bouwen. Het groote vraagstuk van de techniek is, om de kracht te bewaren en die later te be nutten. Het kosten vraagstuk. Voorop stelde spr de moeilijkheid van een algemeene vergelijking, omdat geen twee polders gelijk zijn. Het beste voorbeeld is een vergelijking als men van de eene bemalings wijze naar de andere is overgegaan. Het sterkste voorbeeld is dat van Wou- brugge, waar men na herstel van de oude windbemaling de polderlasten van 22 per H.A. terug kon brengen tot 8 per H.A. Met nadruk wees spreker er op, dat de aardolie-voorraad in de wereld gering is en dat de tijd zeer nabij is waarin men op dit ebied voor andere factoren komt te staan, ok wees spr. op een belasting op de diesel olie, welke de benzine gaat vervangen. Bij het kostenvraagstuk moet men dus met die factoren buitengewoon voorzichtig zijn. Hierna wees spreker op de bekende verbe tering van het wieken-systeem-Dekker, waardoor geringe windsnelheden benut kun nen worden, zoodat inplaats van 36 pCt. van het aantal uren 72 pCt. benut kan wor den. Op cultureelgebied is er enorm veel ver schil tusschen het Duitsche en het Neder- landsche volk, als gevolg van den strijd onzer vaderen tegen het water. De polder bewoner is gegroeid als een vrij man, die in zijn polder de beschikking had over alles wat hij voor zijn werk noodig had. Dit heeft zich gewijzigd. Men heeft zich afhankelijk gesteld van anderen, zoodat van de oud- vaderlandsche vrijheid practisch niets is overgebleven. Veel verandert er, maar nog altijd biedt de wind zich kosteloos aan om ons te helpen. Spr. hoopte, dat de windkracht de boeren zal blijven helpen om zich te ontworstelen aan den klemmenden greep waarin ze nu gevan gen zitten. De voorzitter constateerde dat de in leider erin geslaagd was om de aandacht voor het vraagstuk te wekken. Hierna werd de film vertoond, waarna sluiting volgde. AANKOOPEN VAN GROND IN N.-HOLLAND. Ten behoeve van de provinciale bedrijven. Ged. Staten deelen aan de provinciale Sta ten van Noord-Holland mee, dat zij hebben besloten tot het aankoopen en in erfpacht aanvaarden van eenige perceelen ten behoeve van de provinciale bedrijven, t.w. ten behoeve van het provinciaal electriciteitsbedrijf van den ondergrond van een bestaand transfor matorstation in de gemeente Koedijk, Velsen, Wormerveer, Hoorn en Weesperkarspel, in totaal voor een koopsom van 3469. Voorts werd in erfpacht aanvaard een perceel in de gemeenten Wieringerwaard en Avenhorn, bestemd als ondergrond van een voedings- punt, resp. als onderbouw van een bestaand transformatorgebouwtje. BESCHERMING DER PLASSEN IN NOORDHOLLAND. Verordening ontworpen. Dezer dagen wordt ingediend een ont werpverordening, houdende maatregelen ter voorkoming van ontsiering en onbruik- baarmaking van wateren in de provincie Noordholland. In artikel 1 van dit concept sommen Ge deputeerde Staten in 20 volgnummers alle wateren op, welke onder bescherming van de nieuwe verordening zullen vallen. Natuur lijk zijn daar de Vechtplassen bij, voor zoo ver zij op Noordhollands grondgebied lig gen. Verder het Naardermeer, de Westein- derpias, de Poel in Nieuwer-Amstel, het Kinselmeer, het Alkmaardermeer e.o., het Zwanenwater in de gemeente Callantsoog, enkele plassen op Texel, enz., enz. Zeer belangrijk is het slot van het eerste artikel. Daaruit blijkt n.1. dat niet alleen de genoemde wateren beschermd zullen worden, maar ook hun naaste omgeving. Deze veror dening zal immers van toepassing zijn op die plassen, enz. „alsmede zoo luidt de voorgestelde tekst op het terrein, dat zich binnen een afstand van 20 meter, loodrecht uit de over- lijn gemeten, langs de vorengenoemde wate ren uitstrekt, met dien verstande, dat, indien binnen dien afstand een openbare weg is gelegen, de hierbedoelde grens ter plaatse niet verder strekt dan de landzijde van dien weg". De beide volgende artikelen bepalen wat ten aanzien van deze wateren en terreinen verboden zal zijn, n.1. het storten van afval, mest, grond, specie of soortgelijke stoffen. Dit verbod is niet van toepassing, indien de storting, het opslaan of het voorhanden hebben uitsluitend geschiedt ter uitoefening van een te 'plaatse gedreven land- of tuin bouwbedrijf. Het voorgestelde beoogt er voor te wa ken, dat de beschermde wateren als recrea tie-oorden beveiligd zullen zijn tegen vernie tiging en vervuiling. Artikel vier geeft aan Ged. Staten de be voegdheid om onder door hen te stellen voorwaarden, vrijstelling te verleenen van de bepaling: overtredingen worden gestraft Maakt Ge U bewust of onbewust een beetje ongerust? Voelt Ge een gejaagdheid bij U opkomen? Voelt Ge U wat dof in Uw hoofd? Komt er wat hoofdpijn op, neem 'n „AKKEKTJE", het maakt U rustig en kalm. met een geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Met de opsporing van de overtredingen van deze verordening zijn belast de ambte naren van den Provinciale Waterstaat. Te slotte bepaalt het laatste artikel, dat deze verordening aangehaald zal kunnen worden onder den naam van: „Plassenver- ordening Nobrdholland". Warmenhuizen. Uitgebracht werden 999 geldige stemmen, waarvan op: A. R. 76 stemmen, 0 zetels R. K. 585 stemmen, 5 zetels S. D. A. P. 91 stemmen, 0 zetels P. Slot 247 stemmen, 2 zetels Gekozen zijn: K. Molenaar, W. Dekker, J. de Groot, C. Roosendaal Kzn. en P. Tesselaar (allen r k.) en P. Slot en P. Mink (lijst P. Slot). De heer Corn. Slooten Wzn. is benoemd tot kerkvoogd der herv. gemeente te Graft. Maandagavond werd in de o. 1. school te Oudkarspel de jaarlijksche school- fèestvergadering gehouden. De voorzfTter, de heer Van den Abeele, opende de vergadering met een woord van welkom. Mej. Bossen, penningmeestere6se, b'-acht het financieel verslag uit over het afgeloopen jaar. Een klein batig sf..do was aanwezig. Aan de orde was hierna de verkiezing van nieuwe commissieleden. Aftredend waren mej. Blom en de heer H. Oud. De laatste was alleen her kiesbaar. De voorzitter bracht mej. Blom har- telijko woorden van dank voor de door haar verleende medewerking op de uit stapjes. De heer H. Oud werd herkozen, terwijl in de plaats van mej. Blom mej. Maakal we-d. gekozen. Als tijdelijk lid werd in dï plaats van mej. Wolfswinkel gekozen mej. L. Kalverdijk. De reisjes werden hierna vastgesteld. De oudste kinderen gaan naar Valke veen. Bezocht zal worden het Mulder- slot te Muiden. Ditmaal zal geen bezoek worden gebracht aan het Czaar Peter- li eisje te Zaandam. De kleintjes zullen nu eens niet naar Camperduin gaan, maar naar Egmond aan Zee. De bussen zullen evengoed weer d Noord binnen komen. De data werden vastgesteld op 5 Juli voor de grooten en 17 Juli voor de klein sten. De heer C. Borst Pz. bracht ter sprake, met de grooteren eens een uitstapje naar een jeugdherberg te maken. De voorzitter vond het aantal wel wat al ie groot voor een bezoek aan de jeugd» hc berg. Vanuit de steden wordt hec wel meer gedaan. Daar gaat een onderwijzer altijd met zijn eigen klas uit. Dan zijn er niet zooveel kinderen. Op een dorp heeft men daar moeilijkheden mee. Verschillende denkbeelden werden hitrover nog naar voren gebracht en be sloten werd eens een onderzoek naar de mogelijkheden in te stellen. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Voorzitter van het Centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Ge meenteraad te Alkmaar brengt hiermede ter algemeene kennis, dat een openbare zitting van dat bureau zal worden gehouden op VRIJDAG 21 JUNI a.s., des voormiddags ELF uur, of, indien op dat tijdstip nog niet alle betreffende processen-verbaal van de hoofdstembureaux zijn ontvangen, onmiddel lijk na ontvangst daarvan, in de Besogne kamer in het stadhuis, tot het vaststellen van den uitslag der verkiezing van de leden van den Gemeenteraad en tot het houden van de loting, bedoeld in art. 104, voorlaatste en laatste alinea, der Kieswet. Alkmaar, 17 Juni 1935. De voorzitter voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. 21. Vroolijk huppelde het melkkannetje naar bin nen om den kofiiepot te halen. Met verbazing zag Lan- gelot ze nu naar buiten hollen. Nee maar, wat mors ten ze onderweg een koffie en melk! Daar zou je wat van hooren, als straks grootmoeder thuis kwam! 22. „Hallo!," zei net melkkannetje nu tegen den kof fiepot, „steek je tuit eens in dien tuinslang". De kof fiepot, die er niet aan dacht, dat het melkkannetje hem er tusschen wilde nemen, deed wat hem ge vraagd werd. Maar nu zette het melkkannetje stil letjes het kraantje open.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7