^Buitenland Erdal zoo goed voor 't leer! feuilleton EVAARLIJK SPEL kon zijn schoenen niet HET -VERPLICHT VEILEN VAN FRUIT. Ontevredenheid bij belanghebbenden. de betrekkingen tusschen engeland en dominions. Zuid-Slavische regeering afgetreden. Oneenigheid over de reconstructie. Conferentie der Kleine Entente uitgesteld. Hevige Typhoon op Formosa. Visschersvloot vermist; schip met 20 scholieren omgeslagen. NIEUWE STORMEN OOK IN AMERIKA. MUITERIJ IN EEN OEVANOENIS. SMOKKELAARSDRAMA IN ITALIË. EDEN OOK NAAR ITALIË. TREINBOTSING TE LUDWIGSHAFEN. BADPAKKEN TE PARIJS. EEN GELUKKIOE STAD. DE VLEESCHVEROIFTIOING. Van 20 zieken reeds 1 overleden. SLACHTOFFERS VAN ZONNESTEEK. Hittegolf in Egypte. „UITOEROOKTE" MUITERS. Uit de Lansing-gevangenis. INCIDENT TE ADDIS ABEBA. Italiaansche vlag afgerukt. COMMUNISTISCHE WOELINGEN TE MADRID. DE TOESTAND IN NOORD-CHINA. 40.000 Japanners? DICHTRIJGEN. Rheumatische pijnen nu volkomen verdwenen. Hier hebt gc het voorbeeld van een man, wiens been gezwollen en uiterst pijnlijk was. ïn één maand waren zijn k achten volkomen verdwenen. Ziehier zijn brief: „Uw Kruschen Salts heeft mij meer goed gedaan dan eenig- ander middel. Mijn rechterbeen deed mij steeds pijn, soms meer, soms minder en dat bleef zoo gedurende de laatste 5 jaren. Mijn been was gezwollen en steeds pijnlijk, maar na één maand Kruschen Salts ge- br< ikt te hebben voelde ik mij een ander mensch. De pijnlijkheid verdween, tege lijk met de zwelling. Voordat ik met Kruschen Salts begon, kon ik mijn s Voenen niet dlchtrijgen, terwijl ik er nu, na een maand, niet de minste last meer mee heb. Ik schrijf U om U te zeg gen, dat ik Kruschen Salts als het beste middel beschouw, dat ik ooit genomen heb." G. A. P. Wanneer ge snelle en afdoende ver lichting van Uw rheumatische pijnen wenscht, begin dan morgen, of beter nog vandaag, met Kruschen Salts. De 6 verschillende zouten, waaruit Kru schen Salts bestaat, zorgen door de aansporende werking op lever, nieren en ingewanden, dat urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die het bloed verontreinigen en de oorzaak der pijnen zijn, langs de natuurlijke kanalen vol komen uit het lichaam worden verwij de) d. Met het wegnemen der oorzaak verdwijnen tevens de pijnen, terwijl te gelijkertijd Uw geheel* gezondheidstoe stand enorm zal verbeteren. Weg de rheumatische pijnen en stralende ge zondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. ling van deze aargelegenheid is eveneens aangedrongen. Na een uitvoerige discussie werd besloten zich te wenden tot den minister van Econo mische Zaken met het verzoek het dagelijksch bestuur van de Landbouw Crisis Organisatie voor Ncordhoiiand uit te breiden met 1 vetnouaer, aangezien in genoemd dagelijksch bestuur thans slechts 1 veehouder zitting heeft, niettegen staande ongeveer 65 pet van Noordholland bestaat uit groenland. Gezien het groote be lang van de veehouoerij in de provincie Noordholland, achtte de vergadering het te verdedigen, wanneer het veehouderselement een iets grootere vertegenwoordiging in het bedoelde college kreeg. Op 18 April van het vorige jaar werd bii de Crisis-Tuinbouwbeschikking 1934 1 B door de regeering het veilen van fruit ver; plicht gesteld. Naar aanleiding van uit de kringen van kweekers en handelaren ingeko men bezwaren, werd deze beschikking op 5 Juni van het vorige jaar in dier voege ge wijzigd, dat o.m. zoogenaamd „administra tief veilen" nogelijk gemaakt werd. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt om ervoor te zorgen, dat vooral de groote steden van voldoende versch fruit werden voorzien. Dit kon geschieden, doordat de fruittelers zoo via het administratief veilen hun producten rechtststreeks naar de com- missionnairs en handelaars in de steden kon den verzenden, waardoor werd voorkomen, dat b.v. zacht fruit, door het inderdaad over de veiling laten gaan en het daardoor te lang onderweg blijven, belangrijk in kwali teit enz. zou verminderen. Door soepele toepassing van de regeling in het vorige fruitseizoen, konden zoowel de kweekers als de handelaren en veilingbestu- ren tevreden worden gesteld. Naar wij vernemen, wordt thans bij den aanvang van het nieuwe fruitseizoen veel strenger de hand gehouden aan de bepa lingen van het verplicht veilen van fruit. Hierdoor is in de kringen van belangheb benden ernstige ontstemming ontstaan. Door de bepalingen van de Crisis-Tuinbouw beschikking zijn de fruittelers aan bepaalde veilingen gebonden, waardoor zij hun pro ducten niet steeds kunnen brengen op die plaatsen, waar de meeste vraag is. Boven dien worden de commissionnairs in fruit, die vooral voor een goede verzorging van de groote steden moeten zorgen, ernstig in hun bedrijf belemmerd, zoo niet geheel en al uitgeschakeld, daar bij de huidige regee- ringsoipvatting van administratief veilen voor hen eigenlijk geen plaats meer is. In verband met de in al deze kringen be staande ontstemming is dan ook reeds een Vereeniging van Fruitkweekers en -Handela ren opgericht, welke vereeniging in verschil lende gemeenten reeds afdeelingen heeft ge sticht. In de in verscheidene plaatsen in ver band hiermede gehouden vergaderingen werd er met nadruk op gewezen, dat de fruitkweekers gelukkig nog niet in de om standigheid verkeeren, dat zij steun noodig hebben. Zij begrijpen, dat in verband met onze handelspolitiek, controle van regee- ringswege noodig is, welke controle zij ech ter ook gaarne willen aanvaarden. Verplicht veilen is echter hiervoor niet noodzakelijk en belemmert in ernstige mate den handel. Vooral bij fruit, waarvan de prijzen spoedig dalen, wanneer de kwaliteit vermindert, is het noodzakelijk, dat het vrije verkeer niet wordt belemmerd. Tenslotte vernemen wij, dat belangheb bende handelaren te Amsterdam zich aezer dagen tot het departement van Economische Zaken in Den Haag hebben gewend, met 't dringend verzoek, met den meesten spoed maatregelen te willen nemen, waardoor het mogelijk is onder de bestaande wettelijke re geling door een soepele toepassing van het „administratief veilen" den handel in versch fruit onbelemmerd te doen geschieden. De Engelsche minister voor de domi nions, Thomas heeft gisteravond in het Lagerhuis een redevoering uitgespro ken, waarin hij zeide, dat het statuut van Westminster een volkomen nieuwe situatie had geschapen met betrekking tot de verhouding van het moederland tot de dominions. In het kort gezegd heeft ieder dominion de absolute vrij heid zijn eigen lot te bepalen. De recen te viering van het koningsjubileum vormde op zich zelf het be6te bewijs voor den familiegeest en het gevoel van een heid in het Britsche Rijk. De aanwezig heid in Londen van zoo vele representa tie re staatslieden uit de dominions heeft hun de gelegenheid gegeven den gehee- l°r. toestand te bespreken met betrek king tot de rijkspo.'tiek en de buiten- landsche politiek. In hun besprekingen over buitenlandsche zaken en over de rijksverdediging is geen poging gedaan om eenigen eersten minister, wien ook, te vragen van zijn regeering te binden. Alle dominions sympathiseerden met de politiek van het Vereenigd Koninkrijk en verklaarden,;,dat het zijn pogingen moest voortzetten ten behoeve van den 'Vrede en altijd indachtig moest zijn aan de waarde van den Volkenbond als ef fectief instrument tot dat doel. Inzake de verdediging waren de vertegenwoor digers der Dominions het er over eens, dat met het oog op den huidigen toe stand, die is ontstaan als gevolg van de pogingen om de wereld in bewapenings beperking voor te gaan, de aangekon digde maatregelen tot herstel van de nxcionale verdediging moeten worden genomen. Met betrekking tot den economischen toestand van het Empire zeide Thomas, dat te Ottawa de delegatie van het Ver eenigd Koninkrijk verklaard heeft, dat zij zich het recht moet voorbehouden, allereerst het oog gevestigd te houden op de belangen van de bevolking van het Vereenigd Koninkrijk .daarna de ontwikkeling van alle deelen van het Rijk te bevorderen en tenslotte hetgeen lang niet het onbelangrijkste is, zich bewust te zijn van het vitale gewicht van den uitvoer naar het buitenland.' Ten bewijze van de stimuleerende werkjng der besluiten van Ottawa zeide Ti-omas, dat Canada in 1932 naar het Vereenigd Koninkrijk goederen heeft uitgevoerd tot eén waarde van 43 mil- lioen pond sterling. Dit bedrag was voor 1934 50)4 millioen, een vermeerde ring van 17 procent. De uitvoer van Australië naar Engeland bedroeg in 1932 46 millioen, in 1934 50 millioen, een vermeerdering van 8.7 die van Nieuw-Zeeland in 1932 37 millioen, in 1934 40K, een vermeerdering van 9 Engeland exporteerde naar Canada in 1932 17 K millioen, in 1934 21 millioen, een vermeerdering van 20 De cijfers voor Zuid-Afrika spreken nog duidelij ke)': Engeland voerde in 1932 naar Zuid- Afrika uit goederen tot een bedrag van 18Ml millioen, in 1934 was dit cijfèr 31 millioen. Deze cijfers, aldus Thomas, zijn een volledige rechtvaardiging van dp politiek van Ottawa. Alle dominions, die partij te Ottawa zijn geweest, kunnen thans op een begroótingsoverschot en op een zekere tendentie naar welvaart wij zen. Doordat de minister van onderwijs tot voorzitter der Skoeptsjina was gekozen, wa ren eenige veranderingen in het kabinet noodzakelijk geworden. De minister van oorlog, Zifkowitsj, de minister van finan ciën, Stojadinowitsj, en drie Kroatische mi nisters verklaarden met de voorgestelde wij zingen niet accoord te kunnen gaan en dien den hun ontslag in. De pogingen om langs minnelijken weg het meeningsverschil bij te leggen, mislukten. In verband daarmede heeft minister-pre sident Jeftitsj gisteravond den regentschaps- raad het ontslag der geheele regeering inge diend. Dit ontslag is aanvaard. De demissionaire regeering is belast met de waarneming der loopende zaken tot een nieuwe regeering zal zijn samengesteld. De conferentie der Kleine Entente, die op 22 Juni te Belgrado zou bijeenkomen, is uit gesteld. Uit particuliere bron verluidt, dat Sto jadinowitsj belast zal worden met de vor ming eener nieuwe regeering. Dit zou betee* kenen, dat hij een overeenkomst zou hebben gesloten met den leider der Bosnische Mo hammedanen en met de Sloveensche katho lieke volkspartij, zoodat deze beide opposi- tioneele groepen zouden deelnemen aan een regeering, door hem gevormd. In kringen der oppositie wordt verklaard, dat de oorzaak der kabinetscrisis teruggaat tot de Skoeptsjinaverkiezingen van 5 Mei, welker resultaten ook in het kabinet op ver schillende wijzen zijn uitgelegd. Stojadinowitsj, de afgetreden minister van financiën, die thans genoemd wordt als formateur, is niet bij een partij aangesloten. Naar uit lainan op Formosa wordt bericht, heeft een hevige ty phoon daar ernstige schade aange richt. De visschersvloot, welke 18 Juni was uitgeloopen, is nog niet teruggekeerd, meer dan 65 schepen worden vermist. Bovendien is nabij Tsihokka een schip met 20 scholieren omgesla gen; alle opvarenden zijn verdron ken. Schepen van de Japansche kustwacht zijn uitgevaren om naar de vermiste visschers te zoeken. Uit vele streken in de Ver. Staten komen berichten binnen over vernielende wervel stormen. De stad Lubbock in Texas is ge teisterd door een wervelstorm, waarbij twee personen werden gedood en twaalf gewond, terwijl een groot aantal gebouwen werd be schadigd. Ook aan den oogst is in deze streek groote schade aangericht. Ook te Frankfort en te Marysville in den staat Kansas is veel schade door stormen aangericht. Naar de „Prawda" uit Belgrado meldt, is het in het tuchthuis van Nisch tot muiterij gekomen. De gevangenen weigerden te gehoorzamen en vielen de cipiers aan. Bij de onderdruk king det revolte werden twee gevangenen ge dood. Uit Bolzano wordt gemeld, dat tengevolge van het smelten van sneeuw op de bergen en in de dalen van Venosta twee lijken zijn blootgekomen, afkomstig van smokkelaars, die in den afgeloopen winter door een lawine werden overvallen, toen zij trachtten smok kelgoederen van Zwitserland naar Italië over de grens te brengen. Naar officieel bekend wordt gemaakt, ?al Eden zich van Parijs naar Rome begeven voor het houden van besprekingen. Het des betreffende communiqué luidt: De Britsche regeering heeft den leider der Italiaansche regeering te kennen gegeven, dat het nuttig zou kunnen zijn, wanneer mi nister Eden na zijn a.s. besprekingen met Laval, direct zou doorreizen naar Italië, ten einde met Mussolini dezelfde problemen te bespreken, die het onderwerp zullen zijn van zijn besprekingen te Parijs, nl.' de vloot- kwestie en de eerstvolgende stappen, die met betrekking tot een Westelijke luchtconventie moeten worden gedaan. Het antwoord van Mussolini is thans ont vangen. Mussolini juicht dit voorstel toe. Gisternacht is in het station te Ludwigs hafen (Dtl.) een personentrein achter op een rangeerenden trein gereden. De locomotief en drie wagens van c'-n personentrein ont spoorden. De machinist werd gedood, zeven passagiers en een rangeerder gewond. Op het jaariijksche waterfeest te Parijs is gebleken, dat de dames dit jaar op het strand niet meer ontkleed zullen zijn dan vorigen zomer. Een mededingster vertoonde zich voor de jury in eenkaart van Frankrijk. Een andere had een visch- net gekozen en iets bij2önders sche nen badpakken, waarin men echt te water kan gaan, terwijl, o paradox, als strandjurk een costuum van zeildoek gedragen werd. Ten slotte sprongen volleerde najaden in avondjapon in het bassin. Glasgow is een gelukkige stad, waar me nigeen met afgunst naar kunnen kijken. Men heeft daar een trem in de handen der over heid, die baten oplevert! De gezamenlijke opbrengst van tram, bus en tunnelspoor, die in één hand zijn, is nimmer zoo groot ge weest als het vorig jaar. De totale opbrengst der drie diensten was 2.887.647 pond ster; ling, waarvan de tram 2.176.165 bijdroeg Na ruime afschrijvingen bleef er een netto winsten over van 61.<K)0 pond, dank zij de winst van de tram. De bus leverde 14.807 pond verlies op (27 000 pond minder dan een jaar tevoren), de tunnelspoor 56.676 pond (15 000 pond meer dan een jaar tevo ren). Na het eten van paardenvleesch zijn te Bielefeld (Dtl.) 20 menschen ziek gewor den, zoo meldden wij. De toestand van 3 hunner was zoo ernstig, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht, waar een der patiënten inmiddels is overle den. Te Assoean (Egypte) heeft een week lang een hittegolf geheerscht. In de stad werd soms een temperatuur van 130 graden Fahrenheit (ongeveer 54 gr. C.) geregis treerd. Tal van personen stierven tengevolge van zonnesteek. Na 21 uur te zijn opgesloten geweest in de steenkolenmijn van de Lansing-gevange nis van Kansas zijn 300 muitende ge vangenen gedwongen zich over te geven en naar hun cellen terug te keeren. Zooals ge meld ,waren de gevangenen ontevreden over het eten en de medische behandeling. Toen zij Woensdagmorgen als gewoonlijk in de mijn waren afgedaald, overmanden zij de cipiers en opzichters, ten getale van 50 man, en weigerden naar boven te komen. De gevangenis-directeur weigerde op hun eischen in te gaan, waarop de rebel leerenden het houtwerk van de mijn in brand staken. Dit was hun noodlottig. De directeur beval de fans in omgekeerde richting te doen bla zen, zoodat de muiters moesten terugwijken van de rook die zij zelf veroorzaakt hadden door hun brandstchting. Intusschen rukte de gevangeniswacht, voorzien van gasmas kers, op totdat de gevangenen met hun ru, tegen den muur waren gedreven en zij zie moesten overgeven. De opstand van 300 gevangenen nam op deze wijze een onbloedig einde. Twintig ki lometer mijngang zijn door den brand ver woest. De vijftig gijzelaars waren ongedeerd Hoe hongerig de opstandelingen ook waren geworden, zij hadden de 19 muilezels in de schacht niet geslacht, zooals zij gedreigd hadden te zullen doen. Hoestend en proes tend en zonder verzet te bieden werden de edeti neerden naar hun cellen terugge- racht. Naar de Londensche „Daily Express" meldt is gisteren een jong Abessinisch vlie ger-officier gearresteerd, omdat hij van een aan het Italiaansche gezantschap te Addis Abeba toebehoorende auto de Italiaansche vlag had afgerukt en de overjas van den eersten secretaris van het Itailaansche ge zantschap Mombelli gehavend had. Inzake het incident, waarbij de vlag van een tot het Italiaansche gezantschap behoo- rende auto werd afgerukt, wordt nader ge meld, dat de dader niet tot de weermacht van Abessinië behoort. De Italiaansche gezant, graaf Vince-Gig- liucci, heeft een officieele verontschuldiging geëischt. In Abessinische kringen is men van mee ning, dat het incident moet worden toege schreven aan provocatie. De kwestie heeft vermoedelijk geen verdere gevolgen. Gisternacht hebben er gevechten plaats gehad tusschen betoogende communisten en de politie, waarbij drie politiemannen levens gevaarlijk werden gewond. De betooging was blijkbaar georganiseerd naar aanleiding van het feit, dat op het oogenbtik voor den krijgsraad te Oviedo 65 deelnemers aan -de October-revolutief terecht staan. De politie heeft r.og in den loop van den nacht talrijke arrestaties verricht. Deze botsing is de tweede binnen enkel3 dagen. Volgens te Sjanghai ontvangen berichten trekken de Japanners nieuwe versterkingen samen in Noord-China en bij den Grooten Muur. In Chineesche kringen wordt het aantal der in de laatste weken aangekomen troepen geschat op 10.000 of 15000 man. Op het vliegveld van Sjan-hai kwan zijn 30 Japan sche militaire vliegtuigen geland, die dage lijks verkenningsvluchten maken in het ge bied langs den Grooten Muur en langs den spoorweg MoekdenPeking. Te Tientsin zijn alle kazernes en barak ken, alsmede alle beschikbare particuliere kwartieren propvol met Japansche troepen. Het totale aantal soldaten geconcentreerd bij den Grooten Muur, wordt door Chineesche bladen begroet op 40.000. De toestand blijft gespannen. SCHOENCRÊME üroote doos 10 ets. Extra groote doos 15 ets. Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL „Ik begrijp u niet", zei ze flauwtjes. „U moet doorgaan met uw werk voor den baron". „Dat kan ik niet. Ik ben dit leven van misleiding zoo moe. Ik wil nu eerlijk gaan leven. Ik wil Guy waard worden". „Hallam zal u vragen om door te gaan". „Denkt u dat?" vroeg ze fluisterend. „Ik geloof het niet", voegde ze er driftig bij. ,,Door het te doen zult u zijn dankbaar heid verdienen. En als hij hoort, dat u voor Duitschland heeft gewerkt, zal wat u daar na doet al dat andere uitwisschen, of het er nooit geweest is. Toch zou het beter zijn veiliger als hij het pas later hoort". „Gelooft u dat? Geeft u me daar uw woord van eer op?" „Ik beloof het op mijn woord van eer. Als de oorlog uitbreekt zullen we door mid del van u den vijand van alle mogelijke inlichtingen kunnen voorzien", zei hij grim mig. Valda keek hem nieuwsgierig aan. „Furber zal in dienst blijven. Hij zal u inlichten over de beweging van onze vloot, en die zult u naar Rotterdam overbrengen aan mij", naar behooren gewijzigd. De Voorzienig heid heeft ons een kans gegeven, die wij niet mogen verspelen". „U is harteloos, u denkt niet zei ze hartstochtelijk. „Ik denk in de eerste plaats aan mijn land. De man, dien je liefhebt, leeft voor zijn vaderland. Je zult zijn dankbaarheid en liefde winnen". „Ik zal het doen", zei ze rustig „En u zult het hem naderhand niet ver tellen?" drong zij aan. „Ik zal uw raad onvoorwaardelijk volgen. Het is gek, maar ik begin de DJtschers te haten. Ik schaam me niet, dat ik hen ver raad". „Je leven zou niet veel meer waard zijn als ze ontdekken wat je gedaan hebt". „Dat weet ik. Ik ken ze". „Je moet daarom heel voorzichtig zijn. Eén vergissing zou noodlottig kunnen wor den". „Ik zal voorzichtig zijn". „Ik dank je uit den grond van mijn hart. Sylvester zal steeds in contact met je blij ven. Nu je verloofd bent met Hallam zal de vermomming als zijn vader van veel nut zijn. Goeden dag". Hij keek haar na toen ze de kamer verliet en werd zeer ernstig. „Kom binnen, Sylvester". Een paneel in den wand gleed weg en Syl vester kwam te voorschijn. „Heb je alles opgeschreven?" vroeg de admiraal. „Ja, mijnheer". „Wat denk je er van?" „Het beste werk, dat we in jaren gehad hebben. Maar ik heb de papieren niet ge zien". „Je zult ze wel interessant vinden". Sylvester vertelde hem nu van het bezoek van Stella Cameron den vorigen avond, „Ik ben er van overtuigd, dat ze gekomen is om het weer goed te maken met Hallam", eindigde hij. „Dat spijt me voor het meisje, maar er is geen gevaar. Ik ben zeker van Hallam". „Dus ik kan aan juffrouw Cameron tele- foneeren?" „Zoo gauw als u wilt", antwoordde de ad miraal opgewekt, maar hij werd weer spoe dig ernstig. „We zullen Hallam op een schip moeten benoemen, het is beter, dat hij uit den weg is". „Dat is een goed idee, mijnheer. Als er nu vanavond maar geen kink in den kabe' komt". „Bij de inbraak?" zei de admiraal lachend „Ik moet nu weg. Hallam luncht thuis. Ik wil met heni in aanraking blijven. Het is zenuwachtig werk mijnheer". „Dat is het. Maar het zal gauw gedaan zijn. Ze zijn niet Otp hun gemak op het mi nisterie van buitenlandsche zaken. Over een paar dagen zullen onze schepen alle in dienst worden gesteld en dan „Dan komt de oorlog. Ik weet niet eens of ik 't wel zoo naar vind. We zullen dan ten minste de resultaten zien van al die jaren ingespannen arbeid". „Ik ben niet bang", zei de admiraal met rustig zelfvertrouwen. Sylvester ging naar Ryderstraat terug, waar hij met Hallam lunchte. „Komt u van de admiraliteit?" vroeg de laatste. „Ja, juffrouw Glyn is daar geweest. De resultaten overtreffen verre onze verwach tingen. De admiraal is zeer in zijn schik". „Daar ben ik blij om", zei Guy, maar hij begreep dat dit zijn lot besliste. Valda had eerlijk haar deel van de over eenkomst uitgevoerd, nu was het zijn beurt. Wat voor reden kon er zijn om nog langer uit te stellen? „Wij weten nu, dat Furber het draadloo- ze rapport aan de Duitschers gaf", ging Sylvester voort. „Dus ik ga vrij uit?" „Ja, en ik feliciteer u hartelijk. Maar nog een woord van waarschuwing. Als u Furber ontmoet doe dan gewoon tegen hem. Hij mag niet vermoeden, dat wij iets weten. Er is besloten, dat hij in dienst blijft". „Is dat niet gevaarlijk?" „Gevaarlijk voor onze vijanden", zei Syl vester nijdig. „Hoe staat het met de plannen voor van avond?" „Ik ga naar den baron om dien mijnheer Sinclair te ontmoeten. Hij telefoneerde me dat ik er om half drie moest zijn". „Ik zou dat heerschap ook wel eens willen zien". „Het moet iemand zijn, die op de hoogte is van marinezaken", zei Guy nadenkend. Hij had een la opengetrokken en er een dik ke bundel banknoten uit genomen, die hij aan Sylvester overhandigde. „Wilt u dit aan den admiraal geven?" „Van den baron?" „Ja Hij is nogal royaal geweest", ant woordde Guy glimlachend. Een bediende meldde het bezoek van Sir George Granston. „Ik maak dat ik wegkom. Ik heb er niets geen behoefte aan om den ouden heer te zien", zei Sylvester haastig. Guy verlangde evenmin om zijn weldoener te ontmoeten, maar wilde het onderhoud niet vermijden. Sir George keek hem ver wijtend aan, toen hij ging zitten. „Je hebt me leelijk verwaarloosd, jong- mensch", begon hij. „Ik heb het ontzettend druk gehad. Ik heb juist gehoord, dat ze ontdekt hebben wie dat draadlooze rapport heeft overge- biacht, dus ik ben onschuldig, bevonden". „Het doet me buitengewoon veel plezier om dat te hooren. Maar mijn jongen, je ziet er niet opgewekt uit. Heb je het al aan juffrouw Cameron verteld? Het arme kind zal dol van blijdschap zijn". „U vergeet mijnheer dat ze met Fur ber gaat trouwen". „Die vervloekte Furber! Een aardig meis je als Stella kan niet van zoo'n vent hou den", zei Sir George minachtend. „Toch heeft ze hem beloofd zijn vrouw te zullen worden". „Uit dépit. Ze houdt van jou, Ouy. Tele grafeer haar dadelijk. Waar is ze?" „In de stad. In het Langham hotel, denk ik". „Dan gaan we daar dadelijk naar toe. Ga mee". „Dat kan ik niet. Ik ben verloofd met juf frouw Glyn". (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7