Aqmda Een groot aantal verdrinkingsgevallen. Stad en Omgeving. Weec&edcht JNS ur Hagenaar van 11 mille beroofd. Het mooie weer eischt zijn tol EEN DROEVE LIJST! Bij het pootjebaden verdronken. 20-jarig meisje verdronken. Metselaar in den Rijn verdronken. Bij het zwemmen verdronken. De kinderen zaten op hun vader te wachten, die was gaan zwem- Over boord gevallen en ver dronken. Jongetje verdronken. Twee broertjes onder St. Michiels gestel verdronken. VAN ACHTEREN AANGEREDEN. Doodelijk verkeersongeval te Eindhoven. REIST HYGIËNISCH. HET AUTOVERKEER MET DUITSCHLAND. De drukte van Zondag. J. VAN DE POLL t MOTORRIJDER RIJDT TEGEN DE STADAUTOBUS AAN. Drie gewonden. Weeroverzlcht. LICHT OP! HOOO- EN LAAOWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd)- Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. aam. 25 U.03 11.35 7.11 7.40 26 0.16 8.23 0433 27 0.50 1.29 9.30 10.12 28 1.58 2.32 10.36 1M6 29 2.52 3.24 11.34 30 3.41 4.11 0.11 0.31 HOOO- EN LAAGWATER TE EQMOND AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. mm- vm nam. 25 1100 11.32 6.59 7.37 26 0.13 8.11 8.51 27 0.47 1.26 9.18 1000 28 1.55 2.29 10.24 1104 29 2.49 3.21 11.22 11.59 30 3.38 4.08 0.19 Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopena van 3 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. BTos c open. A. B. T., half 8, hoofdnummer De gehei men van het kasteel (sens.) Toegang Wen 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Liebelei (rom.); hoofdrollen Magda Schneider, Paul Hörbiger, Luise Ullrich, Gustaaf Gründgens e.a. Toegang boven 18 jaar. Theater Cinema Americain, half 8 en 9.15 uur, hoofdnummer Golgotha (religieus) Extranummer: Winter in het Zwarte Woud. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag avond, hoofdnummer Misdaad zonder hartstocht (sens.); hoofdrollen Claude Rains, It Litney Pourne. Leeftijd boven 13 jaar. Van Dinsdag t/m. Donderdag, telkens half 8, hoofdnummer Twee dagen in de nor (sens.) Toegang boven 14 jaar. Maandag 24 Juni, 8—10 uur, openluchtsamenkomst van de Autozending, op de Steenenbrug. de een uitgebreid onderzoek in en strekte dit ook uit tot Duitschland. Ten slotte is het haar gelukt den voortvluchtige op te sporen in Durchsleben. Bij zijn arrestatie ontkende de man iets van een verduistering af te weten, doch hij was bereid vrijwillig mee te gaan over de grens naar zijn vaderland, waar door voorkomen werd, dat de omslachtige uitleveringsprocedure moest worden gevolgd. Ook te Arnhem blijft de man hardnekkig ontkennen. Hij is echter in het Huis van Be waring opgesloten. Inmiddels is het de Arnhemsche politie ge lukt voor een bedrag van R.M. 30.000 aan effecten op te sporen. Deze effecten waren gedeponeerd bij een bankinstelling te Arn hem. Waar de overige effecten gebleven zijn, is nog een vraag. De politie stelt daarnaar speciaal in het Buitenland een onderzoek in In verdachte huizen aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een koopman uit den Haag, die te Rotterdam o.a. den Schiedamschen dijk en de binnen- Rotte bezocht, een bedrag van niet minder dan f 11000 kwijtgeraakt. Om 4 uur 's nachts vond een po litieagent in de Zwanensteeg aldaar een portefeuille, welke hij meenam naar het bureau Groote Pauwen steeg.. Er zaten in de portefeuille eenige papieren ten name van den 29-jarigen A. H. P. B. te Den Haag. Geld zat er niet in de porte feuille. Om 8 uur Zondagavond verscheen in ge noemd bureau een heer, die zich kenbaar maakte als den heer B. uit den Haag. Hij deed de mededeeling, dat hij zijn portefeuille met 10 a ƒ11000 was kwijtgeraakt, ver moedelijk was de portefeuille geroofd of anders verloren. In de door den agent gevonden porte feuille herkende de Hagenaar zijn eigendom, maar er was geen blijdschap hierover, want het kapitaal was verdwenen. De man ver telde/dat hij om 12 uur Zaterdag te Rotter dam was gekomen met zijn auto. De wagen parkeerde hij op een terrein bij de Coolsingel, waarna hij een bezoek ging brengen aan den Schiedamschen dijk. In eenige café's dronk hij wat en daarna is hij in twee gesloten huizen binnengeweest, waar in hii eenigen tijd vertoefde. Later is hij naar de Gedempte ninnen-Rotte gegaan en ook daar heeft hij een woning bekocht. Vervol gens keerde hij weer naar den Schiedamschen dijk terug, waar hij, naar hij nog vertelde, met een vrouw in een raamkozijn had zitten praten. Tenslotte wandelde hij naar zijn auto op het parkeerterrein en zeer vermoeid zijnde, besloot hij niet naar den Haag terug te keeren, maar in de wagen te blijven slapen. Omstreeks 8 uur Zondagmorgen werd hij in zijn auto wakker en toen miste hij zijn por tefeuille. De verklaringen van den Hagenaar wer den op het bureau op schrift gesteld. Van de drie panden, die hij 's nachts had bezocht, zeide nij er zich twee nog te kun nen herinneren, n.1. dat op de Schiedam schen dijk, maar in welk pand hij op de binnenrotte was geweest, kon hij zich met geen mogelijkheid meer herinneren. De po litie heeft toen de bewoonsters van de twee aangewezen panden oip den Schiedamschen dijk laten halen, om haar een verhoor af te nemen. Ze wisten niets van het geld af. Een der vrouwen zeide bovendien, dat de Hage naar in het geheel niet in haar huis was ge weest. De Hagenaar hield het echter vol en tenslotte na een langdurig ver hoor bekende de vrouw, dat de man wel in haar woning was ge weest, maar van het geld wist toch niets. Zij De aanvankelijke ontkenning en het feit van de aangifte van de vermissing waren voor de politie aanleiding deze vrouw zekere M. v. d. G. voorloopig in arrest te stellen. Huiszoekingen in de opgegeven panden hebben overigens nog geen resultaat gehad. De Hagenaar deelde nog mede, dat het ka pitaal zijn eigendom was. Hoe het bedrag Erecies was samengesteld, zeide hij niet te unnen opgeven. Er waren in ieder geva eenige briefjes van 100 bn. Het onderzoek in deze vrij mysterieuze verdwijning van een zoo groot bedrag, waarbij zich ook het we zeer vreemde geval voordoet, dat iemand met zooveel geld bij zich, een dergelijk bezoek aan de Rotterdamsche onderwereld brengt, wordt door de politie voortgezet. In de Maas te Venlo is Zaterdagmid dag de 18-jarige jongen W. Bergh. uit Venlo bij het pootjebaden te water ge raakt en verdronken. Reddingspogingen bleken vruchteloos. Het lijk werd na eenige uren dreggen opgehaald. Zaterdagmiddag heeft de 20-jarige mej. A. v. V., die met haar schoonzuster in de Dommel te Eindhoven aan het baden was, zich te ver in het water ge waagd. Zij werd door den sterken stroom meegesleurd. Maar schoonzuster tracht te haar nog te redden, doch alle moeite was tevergeefs. Het meisje verdronk jammerlijk. Haar stoffelijk overschot is nog niet gevonden. Gistermiddag om ongeveer 4 uur, is de 27-jarige metselaar J. Momberg, wonen de te Arnhem, bij het baden in den Rijn, nabij de Hevea-fabrieken te Oosterbeek, verdronken. Een schipper, die het ongeval zag, sprong hem na en haalde hem direct op. De levensgeesten waren echter toen reeds geweken. Toepassing van kunst- m- tige ademhaling mocht niet meer baten. Zijn echtgenoote en 4 nog jeugdi ge kinderen zagen het ongeval gebeuren. Gisteravond omstreeks 8 uur waren eep twintigtal jongens van de Martha- stichting in het Aarkanaal bij Alfen aan den Rijn aan het zwemmen. De 18-jarige C. Zwalve, eveneens verpleegde in ge noemde inrichting, stond op den wal be langstellend te kijken. Hoewel hij niet goed kon zwemmen, werd de lust om een frisch bad te nemen hem te machtig en begaf hij zich te water. Hij slaagde er in het midden van het kanaal te bereiken, toen waren zijn krachten uitgeput en hoorden zijn kameraden hem om hulp roepen. Het gelukte een vijftal jongens hem tot vlak bij den oever te sleepen. Toen konden ook zij niet meer en de arme jongen verdween in de diepte. De jongens riepen de hulp in van eenige zand6chippers, die den drenkeling na eenigen tijd op den wal wisten te slee pen. De levensgeesten waren toen helaas reeds geweken. in^n0 e 0 In de Nutszwem- en Badinrichting te Steenwijk is gistermiddag een droevig ongeluk gebeurd. De 39-jarige manu- facturier S. v. d, Horst, wonende aan de Markt, was omstreeks vier uur in be doelde inrichting gaan zwemmen, terwijl twee zijner kinderen bij de kleedkamers op hem bleven wachten. Om 5 uur blies badmeester Zeilinga op zijn fluitje ten teeken dat de sluitingstijd was aange broken. Niemand had nog bemerkt dat v. d. Horst weg bleef, doch de kinderen stonden nog steeds op hun vader te wachten. In allerijl werd nu naar den vermiste gezocht en al spoedig werd toen het lichaam van v. d. H. boven gebracht. Terstond paste men kunstmatige adem haling toe, doch dit leverde helaas geen resultaat op. De ongelukkige bleek reeds overleden te zijn. Het slachtoffer was een matig zwemmer en lichamelijk niet sterk. Zondagmiddag is op de Westeinder- plas onder Aalsmeer het 8-jarig jongetje Andries Maarman uit Arasterdam van de voorplecht van een zeilvaartuig te water geraakt en verdronken. Zijn groot vader, die hem nasprong, moest de po ging om het kind te reden bijna met den dood bekoopen. Hij kon gelukkig nog gered worden. De rijkspolitie heeft na eenige uren dreggen het lijk van het knaapje opgehaald. Zaterdagmiddag vermiste men het vijfjarig zoontje van de familie Waud te Joure. Na lang zoeken vond men het lijkje in een sloot bij de r. k. school. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is onder St. Michielsgestel een droevig ongeval gebeurd, waarbij twee jeugdige broertje op der. eersten warmen zomer dag in de rivier de Dommel, toen zij daar wilden gaan baden, verdronken. De twee slachtoffertjes zijn voogdij kinderen uit Dongen, waarvan de vader nog leeft, doch de moeder gestorven is. Zij woonden in bij het gezin van A. Hoesen, in het gehucht Halder nabij ge noemde gemeente. Zij hadden geer, toe stemming om te gaan zwemmen, en gaven hun pleegvader voor, dat zij met nog een paar andere jongens zouden gaan voetballen, hetgeen hun werd toe gestaan. Ook om een geschikt voetbal veld te bereiken, voluien ze den oever van de Dommel, weike rivier door den goduchten regenval der laatste dagen zeer snel stroomde. Bij een der inham- mon werd besloten te water te gaan. De de-tienjarige Leo Wageman ging het eerst, doch werd door den snellen stroom meegesleurd, en verdween al spoedig in het troebele water. Zijn één jaar ouder broertje Jan, in zijn wan hoop, trachtte bij het zien wegzinken van Leo zijn broertje te redden. Hij sprong hem na, doch verdween even eens in den snellen stroom. Inmiddels werd door de overige Jon gens getracht hulp in to roepen, die riiet spoedig kwam opdagen, daar de plaats van het onheil niet dicht bij de kom van het dorp ligt. Niet zoodra ging echter de ongelukstijding door het dorp of van a'le kanten kwamen mannen en vrou wen opdagen. Alle pogingen die onmid dellijk tot het opsporen der drenkelin gen in het werk werden gesteld, faalden echter. De Vughtsche reddingsbrigade werd opgebeld, die zoo spoedig mogelijk verscheen, een Bossche politieafdeeling speciaal ingericht voor verdrinkingsge vallen, was ook spoedig ter plaatse, doch a'ie pogingen om de twee jongens te vin den, bleven vruchteloos. Zij zijn tot nu toe nog niet opgedregd. Op den Boschdijk te Eindhoven heeft Za terdagmiddag een doodelijk verkeersongeluk plaats gehad. Een auto, welke gedeeltelijk op het rij wielpad reed, kwam in aanraking met een fietser, zekere A. B. uit Best. De wielrijder viel en kwam voor de auto terecht. De auto reed na de aanrijding der tig meter door en kwam toen pas tot stil stand. B., die gedeeltelijk was meegesleurd, was op slag dood. De recherche stelt een onderzoek in. Het reisseizoen staat weer voor de deur. Met het oog hierop laten wij eenige raad gevingen volgen, welke van belang zijn om ook gedurende de reis het lichamelijk welzijn niet te verstoren. In de eerste plaats noemen wij den zoo ge- vreesden tocht in treinen. Over het algemeen genomen is deze niet zoo gevaarlijk, als men wel denkt. Alleen als de raampjes aan beide kanten tegelijk openstaan, ontstaat een tocht, welke op onaangename wijze van zijn tegen woordigheid blijk geeft en al te licht oorzaak kan worden van een verkoudheid. Daarentegen zal een luchtstroom bij één open raampje nauwelijks schadelijk zijn voor de gezondheid. Of voor- of achteruit rijden te prefereeren is, valt uit hygiënisch oogpunt bezien, niet te beoordeelen. Wie niet van frissche lucht in het gezicht houdt, zal natuurlijk liever achteruit rijden, nerveuze menschen daarentegen zullen zich meestal prettiger gevoelen, wanneer zij voor uit rijden. Men moet echter letten op het neerslaan van rook, welke soms zelfs kolen- deeltjes meevoert, welke licht in het oog raken. Matig voedsel tot zich nemen, is voor het welzijn tijdens de reis van bijzonder belang Echter is vele uren niets te eten even verkeerd als gedurende de geheele reis, als het ware uit tijdverdrijf, te eten en te drinken. Zwaar verteerbare spijzen zijn bij het reizen onge schikt. Dus matig zijn in eten en drinken. DE A.N.W.B. deelt mede: In de dagbladen verschenen dezer dagen advertenties onder het hoofd: „Het mooie Duitschland", waarin propaganda gemaakt wordt voor het bezoeken van Duitschland en ongetwijfeld goed bedoelde wenken wor den gegeven aan automobilisten, die Duitschland willen bezoeken. Aangezien daarin mededeelingen voorko men, welke in strijd zijn met de bestaande voorschriften en daardoor verwarring ge sticht kan worden bij de automobilisten die deze advertentie lezen, vestigen wij* er de aandacht op, dat er niets veranderd is in de bestaande en algemeen bekende voorschrif ten voor het verkeer per motorrijtuig met Duitschland. Prompt op tijd 21 Juni heeft de zomer zijn intrede gedaan en het landschap in een schitte rende kleurenpracht gezet. Met het landschap fleurden ook de men schen, die al hadden gewanhoopt niet meer uit de., winter te komen, op. De kleurige zomer- kleeding van de dames, welke alleen bij zonnig weer gedragen kan worden, zagen wij met ge noegen. Zaterdag ondervonden de confectiezaken, dat er nog vraag is naar zomerkleeding, wan neer het weer daarvoor maar gunstig is. In drommen trokken de stedelingen gister per fiets, tram en autobus naar Bergen en aan het strand te Bergen aan Zee heerschte een drukte van jewelste. Van de gelegenheid om te baden werd een zoo druk gebruik gemaakt, dat zich meer menschen in zee dan op het strand bevonden. De parkeerterreinen te Bergen aan Zee, waar op sommige momenten een 150 auto's parkeer den, maakten goede zaken. Ook de terrassen van verschillende zaken aldaar beleefden goede momenten, terwijl de ijsco verkoopgelegenheden een succesdag be leefd en. Om vijf uur was het een gezellig gezicht, de verschillende strandbezoekers huiswaarts te zien keeren. In Bergen viel des avonds een druk terras leven waar te nemen, waardoor Bergen weer in het teeken van het seizoenleven stond. Roomijs en water was overigens het teeken waardoor de zomerdag van gister werd geken merkt. In Pesie's familiebad viel gister een gezellig badleven waar te nemen. Voor de dansgelegen heden was het gister te warm, al verwonderde wij ons er over, dat nog zooveel jongelui van die gelegenheden gebruik maakten. Gistermorgen fs hier ter stede over leden de heer J. van de Poll. De over ledene die den leeftijd van ruim negen 't Is HAAS' Azijn die maakt, Dat kropsla heerlijk smaakt! tig jaren bereikte was in zijn tijd een bekende persoonlijkheid. De heer van de Poll had o.a. jaren lang zitting in het college van ouderlin- ger der Ned. herv. gemeente; heeft de Zondagsschool „Laat de kinderen tot Mij komen", vele jaren gediend als on derwijzer en bestuurslid en toonde tot op hoogen leeftijd, als eere-lid, nog steeds zijn belangstelling voor dit werk. Pas sedert kort bedankte de, overlede ne als lid van het bestuur van het Paeto riefonds der herv. gemeente, waarvan hij sedert de oprichting deel uitmaakte. De vereenlging „Liefdadigheid naar vermogen" heeft in hem vele jaren een trouw rapporteur gehad. Ook de brandweer had zijn volle me dewerking. Een reeks van jaren was de overledene brandmeester bij het corps „Burgerplicht" en behoorde tot de wak kerste leden. Het Timmermans-ziekenfonds hetwelk ook mede vele jaren door hem werf be stuurd, waardeerde zijn verdiensten door hem tot eerelid te benoemen. Met den heer van de Poll js heenge gaan een man van bescheiden karakter, die in de kringen, waarin hij verkeerde, een zeer geziene figuur en een beminde persoonlijkheid was. Op den Kennemerstraatweg ter hoogte van de v. Everdingenstraat vond gister morgen een vrij ernstige aanrijding plaats. De bestuurder van een motorrij wiel wilde de stadsautobu6, die uit de richting der stad kwam, passeeren, doch had niet bemerkt, dat van de autobus de richtingaanwijzer naar links was uitge stoken, zoodat beide motorrijtuigen met elkaar in botsing kwamen. Tengevolge van deze botsing werd de bestuurder van het motorrijwiel, de 20-jarige V. en de duorijder, de 25-jarige D., van het motorrijwiel geslingerd en kwamen bovenop een achtjarig meisje terecht. Daardoor liepen alle drie personen ver- wondingen op. De duorijder en het mesje zijn naar het St. Elisabeth-ziekenhuis gebracht, terwijl de bestuurder van het motorrij wiel naar het Centraal-ziekenhuis is vervoerd. Het motorrijwiel is in beslag genomen. De autobus kreeg een defecte stuurinrichting door deze aanrijding en kon na een uur vertraging den dienst weder hervatten. Het meisje, dat een hersenschudding bekwam, is ter verpleging in het St. Elisabeth-ziekenhuis opgenomen. Haar toestand Is bevredigend. De duo-rijder kon, na in het St. Elisa beth-ziekenhuis verbonden te zijn, huis waarts keeren. De toestand van den motorrijder, die in het Centraal-ziekenhuis wordt ver pleegd en een leelijke voet'wonde be kwam, was hedenmiddag gunstig. WIELRENNER MAAKT ONGELUKKEN. Het aantal ongelukken, veroorzaakt door racefietsen, neemt bij den dag toe. Nog versch ligt het ernstig ongeval te Bergen in ons geheugen. Zoo werd gisteravond een 23- jarige wielrijdster op den Hoeverweg door een racer aangereden, waardoor haar rijwiel werd beschadigd. Door de politie is hiervan proces-verbaal opgemaakt. De racers worden voor het verkeer op den weg een ernstig ge vaar. Gebogen over hun stuur nemen zij totaal geen notitie van het zich voor hen be vindend verkeer. Door de politie zal tegen dit euvel streng worden opgetreden. ONGELUK BIJTIJDS VOOR KOMEN. Gisteravond kwam de bestuurder van een stadsautobus van lijn 2 in de Van Everdin genstraat tot de ontdekking, dat zijn stuur wiel niet meer functionneerde op de stuur inrichting en geheel rondgedraaid kon wor den. Door krachtig te remmen wist hij de autobus tot stilstand te brengen, voordat er ongelukken zouden worden veroorzaakt. E>e passagiers zijn uit de bus gestapt en deze is door een kraanwagen naar de garage te Hei- loo gesleept. ZENUW-PATIENT VLUCHT UIT HET ZIEKENHUIS. Gistermorgen zag een patiënt van de zenuwafdeeling van het St. Elsabeths-Zieken- huis kans om te ontsnappen. Hij werd even wel direct door een paar agenten van politie bij de Vierstaten opgevangen en is per taxi wederom onder de hoede van de zusters van de inrichting gesteld, die door zijn optreden waren overmeester. MISSIE-COLLECTE. Gisteren werd alhier een speldjesdag gehouden ten bate van de Missie D< totale-opbrengst in de drie parochieker ken bedroeg 247. WIE WIL EEN JONG POESJE? Belanghebbenden kunnen hedenavond tusschen 7—8 uur bij den heer Verwer, Baanstraat, twee jonge poesjes (een zwart en een wit) bekomen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,3 m.M. te Larfgste barometerstand 775,5 m.M. te ^Verwachting, geldig tot den avond van 25 ^Meest zwakke wind uit oostelijke richtin gen; licht tot half bewolkt; droog warm weer, behoudens kans op onweer, Sinds Zaterdag heeft zich de hoogedruk verder over Scandinavië uitgebreid. Tenge volge van een drukstijging over de Britsdie eilanden kreeg het hoogedrukgebied verbin ding met den Azoren-hoogedruk. De depres sie in het noordwesten vulde verder op. De secundaire, welke Zaterdag over de Golf van Biscaye lag, werd van de hoogo depressie afgeanoerd en ligt thans als een zelfstandig ondiep minimum over zuid-Frankrijk. Over het geheele vasteland en zuid-Scan- dinavië is het weer fraai. Lichte oostenwind, onbewolkte hemel en hooge temperaturen. Tengevolge van de drukstijging bewesten de Britsche Eilanden draaide de wind al daar naar het Noorden, waardoor er de be wolking toenam en het iets kouder werd. Over noord-Scandinavié, waar de hoogedruk ontwikkeling een westelijken luchtstroom tengevolge had, wordt het eveneens Voeler, terwijl er plaatselijk matige regen viel. De drukverdeeling maakt het voortduren van het mooie weer ten onzent waarschijn lijk. Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuig» en andere voertuig**: 9.56 uur licht op, WELKOM VREEMDELING. Door de politie is Zaterdag een mans persoon aangehouden, die gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad tot hot ondergaan van enkele dagen hechte- nisstraf. Hij is naar het huis van bewa ring overgebracht. DE WARME ZOMERZON. In de Langestraat werd gistermiddag te omstreeks kwart voor drie, ter hoogte van het Payglop een ontploffing gehoord Men kon waarnemen, dat het wegdek over de geheele breedte der straat over een strook van 2 tegels omhoog rees. Het voorval werd veroor zaakt door de groote hitte der zonnestralen. Door gemeentewerken zijn de noodige maat regelen getroffen. GESLAAGD. Voor het op 21 Juni te Amsterdam gehouden examen Machineschrijven voor de Verg. v. Leeraren en Stenogra fie en Machineschrijven slaagde mej. G. Kooy te Limmen. Voor het te Amsterdam gehouden examen machipe-schrijven slaagde voor de Ver. van Leeraren mejuffrouw S. Hartog, alhier. HULDIGING S1EM v. d. MOLEN. Terwijl onze sport-redacteur op 't momenf dat wij dit schrijven, zich te IJmuiden be vindt om persoonlijk aanwezig te zijn bij de aankomst van Siem v. d. Molen hier te lande, van welker aankomst onze lezers morgen in ons blad een uitvoerig relaas kunnen lezen, rust op ons nog de taak verantwoording af te leggen van de binnengekomen gelden. Zooals men weet, wordt onze koene oceaan vlieger Dinsdag 2 Juli a.s. op zeer beschei den wijze gehuldigd en er bestaat nog ge legenheid voor deze huldiging aan ons adres een kleine (of groote) bijdrage te doen toe- k< men. Nu Siem v. d. Molen vasten voet aan waf gezet heeft en de tijd tusschen zijn aankomst van heden en de huldiging van Dinsdag over een week steeds kleiner wordt, verdient het aanbeveling ons zoo spoedig mogelijk uw bijdrage in te sturen. Wij noteeren voor heden: X. IJ. Z. 5.00* v. S. 0.25; D. J. S. 2.00; oude school vriendin 0.25; J. H. 1.00; C. R. l.oo. RIJWIEL-DYNAMO ONTVREEMD. Rij do politie is aangifte gedaan van de ontvreemding van een dynamo van eei rijwicllantaarn. D^or de recherche wordt een onderzoek ingesteld.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2