DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. flagetijksch De roofmoord op mevrouw Hérel. ^Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. iranco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3320, redactie 3330. Ho. 148 Dit nummer bestaat uit twee bladen. Directeur: C. KRAK. Woensdag 26 Juni 1935 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 137e Jaargang Een drama van zedelijke ontaarding voor het Brabantsche Assisenhof. Een schandaal-proces, Tl_. Hij en zij. Zitting van het Engelsche Lagerhuis. Geen onbeperkte duikbooten oorlog meer. ZESHONDERD BELGISCHE MIJNWERKERS IN STAKING. NOODWEER BOVEN ZUID ENGELAND. EDEN'S BESPREKINGEN TE ROME. Ook de Abessinische kwestie aangeroerd. DE BELASTINGVOORSTELLEN VAN ROOGEYELT. Behandeling in huidige Congres zitting. Details van de belastingvoor stellen. HET DRAMA TE RIJSSEL. De man, die zijn gezin vermoordde. TROUW AAN HUN EERSTE LIEFDE Waf vandaag de aandacht trekt.,. ZIJ, DIE ZICH MET 1 JULI A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. NOODWEER IN DENEMARKEN. EEN NIEUW INCIDENT IN NOORD- CHINA. Aan de grens van Tsjahar en Mantsjoekwo. TWEE MAGEN EN ERGE HONGER. HITTEGOLF IN TIENTSIN. ALKMAARSCHE COURANT. .'(Van onzen Brusselschen correspondent) Dezer dagen heeft, zooals wij reeds bericht ten, voor 't Brabantsche assisenhof te Brussel een sensationeel proces plaats gehad, dat sedert lang de Brusselsche chronique scan- daleuse spannen de stof heeft verschaft, het geen u wel duidelijk maken zal dat alle bij zonderheden hier bezwaarlijk zouden kunnen worden medegedeeld. Het is een proces van zedelijke ontaarding en verwildering, die met ontzetting vervullen. De zittingszaal van het assisenhof was als een theater geworden. Van 6 uur 's morgens stonden belangstellenden te wachten om het gerechtshof binnen te treden en 's middags brachten een paar honderd personen den tijd Van schorsing door om ten minste om 2 uur een plaatsje achter de omheining voor het publiek te veroveren'. Er waren veertig jour nalisten, waaronder een 8-tal uit Parijs. Hij, de verdachte, de 28-jarige Pierre Na than, is de zoon van een industrieel. Zij, de 23-jarige Malou Gérin, is de dochter van een ongehuwde Italiaansche vrouw, en werd erkend door den man van deze laatste, een schoenmaker. Hij maakte in enkele jaren zijn moederlijk erfdeel op. Zij had een auto-onge luk, toen zij met een vriend, die den wedstrijd LuikMilaanLuik had gewonnen, van Luik per auto terugkwam, en ontving een schadevergoeding van ruim 200.000 fr. voor den dood van haar moeder en haar eigen kwetsuren. In April 1932 leerden zij elkan der kennen, nadat Malou Gérin o.m. reeds een vriend had gehad te Amsterdam, een zekeren C. en een maand later begon Nathan met het plegen van zijn eerste diefstallen. Eerst diefstallen van juweelen ten nadeele van zijn ouders en grootouders, die hij, in samenwerking met Malou Gérin, verkocht of beleende. Daarna ten nadeele van vrienden en kennissen van Gérin. Zijn vader, een Franschman van geboorte, verbood de ouder lijke woning aan Nathan. Hij nam zijn in trek bij de grootouders, die zijn gedrag toe schreven aan den invloed van Malou Gérin en hem een reis naar Zuid-Amerika lieten maken, om hem hieraan te ontrukken, maar die drie maanden later ook den toegang tot hun huis aan hun kleinzoon moesten ont zeggen. Nathan had uit dankbaarheid een halssnoer van 185.000 fr. gestolen van zijn grootmoeder. Hij ontvreemdde ook eens een kostbaren ring, die door Gérin werd verpand in de Brusselsche Bank van Leening. Het pandbriefje stuurde Nathan aan zijn vader, opdat de ring zou kunnen ingelost worden! Zij leefden in de wildste losbandigheid, be zochten alle nachtkroegen van Brussel en in de demi-mondaine kringen van de Belgische hoofdstad, vooral aan de Naamsche Poort en in het centrum, waren zij geziene gasten. Zij gaven immers geld uit met volle handen. Toen Nathan zijn plaats begon in te nemen aan de zijde van Malou Gérin toonde deze laatste hoe het geld voor haar geen ■waarde had. Zij najn alles wat in de garde robe was van den voorganger van Nathan, vernielde alle kleeren vrijwel volledig door middel van een scheermes, waarna zij haar afgedankten vriend alles toestuurde. Deze vond de grap niet naar zijn zin en toen hij Malou Gerin bezocht, gaf deze hem 5.000 fr. als vergoeding. Zij achtte het pleizier niet te duur betaald. Nathan werkte niet. Zijn grootvader had hem een betrekking bezorgd in zijn fabriek, een schijnbetrekking om Nathan gelegenheid te geven een' maandloon op te strijden. Hij haa ook een auto. Maar zijn gedrag leidde spoedig tot zijn ontslag. Elders werk zoeken achtte Nathan niet waardig aan zijn ge boorte, en daarom nam hij liever zijn toe vlucht tot het plegen van diefstallen van juweel en- en geld. Na de kennismaking met Malou Gérin geraakte hij volledig aan lager wal. Malou was zedelijk volledig ontaard Zij was thuis in alles wat maar met het Brus selsche nachtleven in betrekking stond en hoewel zij hem herhaaldelijk scènes maakte, hem vernederde, hem jaloersch maakte, was Nathan een willoos werktuig in haar han den. Toen hij onder curateele werd gesteld door zijn grootouders nam hij volledig zijn intrek bij de vrouw en van dan af ging het in volle vaart bergaf. De inkomsten bleven uit. En onder invloed van Malou Gérin verviel hij tot misdaad. Eerst gaf zij hem den raad een vrouw te bezoeken, die gemeubelde ka mers verhuurde, en deze te berooven van haar juweelen, maar hiervan kwam mets, wegens ongunstige omstandigheden, toen Nathan de vrouw een bezoek bracht, met een ijzeren stang in zijn zak. Doch 'dit was slechts een inleiding. Malou Gérin wou of kon geen afstand doen van haar luxueus leven. Zij besloot met haar vriend naar Parijs te vertrekken. Daar moest hij kennis trachten te maken met een oude dame, haar verleiden en zijn onderhoud, of liever beider onderhoud door haar laten verzekeren. Of anders moest hij haar berooven. Daarom verschafte zij Nathan 50 gram chloroform, die zij verkregen had door middel van een recept van een dokter. En op 23 Februari vertrokken zij naar Parijs. In een dancing aan de Champs Ely- sées duidde Malou Gérin haar vriend een dame aan mevr. Hérel die een Bison- mantel droeg en kostbare juweelen en stelde hem aan haar voor als graaf Pierre Normant d'Offange. Alvorens naar Parijs te vertrek ken had hij te Brussel naamkaartjes op dien naam laten maken. Mevr. Hérel, de vrouw van een groot graanhandelaar, toenmalig voorzitter van de Parijsche Kamer van Koop handel, achtte zich verwaarloosd door haar man, en zooals zij aan een paar vriendinnen zei, die vermoedelijk van hetzelfde allooi wa ren, „moest andermaal het onvermijdelijke gebeuren". Nathan heeft zich, naar hij ver klaart, er steeds tegen verzet. Op een afspraak met mevr: Hérel, waar het plan moest uitgevoerd worden, verscheen hij niet. Maar met een onweerstaanbare kracht dreef zijn vriendin hem naar de misdaad. En hij handelde dan toch. Op een Vrijdagmid dag reed hij met mevr. Hérel naar een Hotel, waar hij een appartement huurde. Hij droeg het fleschje chloroform in den zak. Toen hij een uur later het hotel verliet, droeg hij een pakje onder den arm, waarin een bontkraag zat, dien hij van den mantel van zijn slacht offer had gerukt, haar hoedje, handschoenen, handtaschje, een ring, een halssnoer, een gouden poederdoos, een armband. De vrouw had hij achter gelaten, haar lijk ten minste, in de met warm water gevulde badkuip van het appartement. Hij had haar een met chlo roform doordrenkten zakdoek op den mond gedrukt en haar daarna de keel dichtgekne pen. De lijkschouwing wees nadien uit, dat mevr. Hérel gestorven was door verstikking, door verstikking, door afsluiting Van de ademhalingsorganen, terwijl zij in een toe stand van verdooving verkeerde. Hij kwam met zijn buit bij Malou Gérin, die zich boos maakte, omdat hij den kostbaren bontmantel niet had medegebracht. Toen telefoneerde hij naar de woning van mevr. Hérel, zei aan het dienstmeisje dat hij den mantel van mevr. Hérel kwam halen, want dat mevrouw een ongelukje had gehad, en door de sleutels te toonen aan het dienst meisje hij had ze in de handtasch van zijn slachtoffer gevonden wist hij vertrouwen in te boezemen en kreeg hij den mantel. Hij kwam terug bij Malou Gérin, die deze maal tevreden was, bestelde een rijk diner in het hotel, met veel wijn en denzelfden nacht ver trok hij nog met zijn buit naar Brussel en Antwerpen, om daar de juweelen te verkoo- pen. Zijn vriendin vergezelde hem tot het station, en na het afscheid begaf zij zich naar een nachtkroeg voor dames. Der. volgenden dag kwam haar vriend te Parijs terug. Hij had een 5.000 fr. meegebracht, op brengst van den buit. De hotelrekening, 2.000 fr., werd betaald. Zij gingen in gezel schap van den hotelhouder nogmaals uit in Montmartre. Den volgenden dag kwamen zij naar Brussel terug. De huishuur werd be taald, de gasrekening, de meid, en van de 5.000 fr. bleef er niets meer over. Toen bleek dat hun spoor naar Brussel was gevonden, werden zij beiden radeloos van angst. Pierre Nathan bezocht zijn grootvader en bekende hem zijn misdaad, waarna hij 80.000 fr. vroeg om naar Zuid-Amerika te kunnen vluchten. Maar de grootvader weigerde elk overleg, en gaf hem slechts het geld dat noo- dig was om een revolver te koopen, en zich van kant te maken. Hij kreeg de keus tus- schen de uitvoering van dezen raad of aan gifte bij het gerecht door zijn eigen vader. In hun ontzetting ontboden zij een oude kennis, zoon van een generaal, student in de geneeskunde. Malou Gérin vertelde den stu dent, dat Nathan voor haar een vrouw had gedood, dat zulks niet erg was, want dat zij het ook zou kunnen, doch dat het er op aan kwam Pierre te redden. De student nam onder een voorwendsel afscheid en een paar uren later ging hij in gezelschap van zijn vader de recherche waarschuwen. Denzelf den avond waren zij gearresteerd. Aldus dit onverkwikkelijke drama. Nu het oogenblik van afrekenen is aangebroken wer pen zij de schuld op elkander. Het schandaal kent geen grenzen en elke partij zorgt er voor dat de meest scabreuse bijzonderheden niet worden vergeten. Het geval van Nathan doet denken aan dat van Raskolnikov Dat van Malou Gérin naar de rol van een verblinde, door egoïsme en bloeddorst bezielde misdadigster. En alle bei zijn zij het slachtoffer van een leven, dat in het geregelde bezoek van nachtbars zijn opperste geluk schijnt te vinden. In het Lagerhuis verklaarde gister de eerste Lord der Admiraliteit, Sir Bolton Eyres, dat in den loop van de vlootbespre- 'kingen met Duitschland namens de Duitsche regeering verklaard was, dat Duitschland nooit meer een onbeperkten duikbootoorlog zou voeren, een verklaring, die door het geheele huis met geestdrift werd ontvangen. Tijdens de bespreking van de vele bijzonder 'heden met betrekking tot de bestaande zee verdragen, aldus werd verder medegedeeld, hebben de Duitsche vertegenwoordigers ver klaard, dat Duitschland bereid is zich te houden aan de regels voor den duikboot oorlog gelijk die zijn vastgesteld in deel IV van het Londensche verdrag en dat zij bereid waren te aanvaarden, ook zonder er reke ning mede te houden of het door alle andere mogendheden werd aanvaard. Nadat spr. daarop deel IV van het Lon densche verdrag had voorgelezen, zeide hij verder: Dat beteekent, dat Duitschland er in heeft toegestemd, dat het nooit weer zijn toevlucht zal nemen tot datgene, wat men tijdens den oorlog den onbeperkten duikboot oorlog genoemd heeft De nationale liberaal Lambert vroeg daar op, welke mogendheden hun toestemming hadden gegeven tot het verdrag van Londen. Sir Ayres Monsell Bolton antwoordde, dat dit verdrag was onderteekend door Enge land, de Ver. Staten, Japan, Frankrijk en Italië, doch dat tot dusverre alleen nog maar Engeland, de V. S. en Japan er door gebon den worden, aangezien Frankrijk en Italië nog niet geratificeerd hebben. De oppositionele labourafgevaardigde Thons vroeg of de kwestie van afschaffing der duikbooten besproken was, waarvoor de Duitschers zich steeds hadden uitgesproken. Hierop werd geantwoord, dat de Duitsche vertegenwoordigers herhaald hadden, dat zij evenals de Engelschen voor het afschaffen waren van duikbooten, doch dat helaas oo het oogenblik eenige andere landen daar niet mee instemmen. De nationale labour-afgevaardigde Mabans vroeg daarop in welken omvang de nieuwe verplichting een uitbreiding beteekende tegen over de voor den oorlog bestaande verplich tingen, waarop de eerste lord der admirali teit antwoordde, dat het hier gaat om een volkomen nieuwe verplichting. Afgevaardigde Cocks vroeg in hef verder verloop van de zitting den eersten minister of deze voornemens was vertegenwoordigers van de Fransche, Italiaansche en Russische regeeringen naar Londen uit te noodigen, teneinde deel te nemen aan de besprekingen over de bewapeningen ter zee. Baldwin antwoordde hierop, dat hij deze vraag bevestigend kon beantwoorden. Op de verdere vraag van Cocks, of reeds antwoor den ontvangen waren op deze uitnoodigin- gen, verklaarde Baldwin echter, dat hij daar over op het oogenblik nog geen nadere in lichtingen kon verstrekken. In het verder verloop van de Lagerhuis zitting verklaarde Baldwin in antwoord op de vraag of de Engelsche regeering voor stellen zou willen doen tot bijeenroeping van een economische wereldconferentie der lei dende industrieele mogendheden, dat de En gelsche regeering te allen tijde er met kracht naar streeft alles te doen wat in haar ver mogen is om den internationalen handel te bevorderen. Spr. geloofde echter niet, dat men dit doel op het huidige oogenblik zou kunnen dienen door het bijeenroepen van een zoodanige conferentie. Het gerucht, dat Mac- donald voor een politiek bezoek naar de Ver. Staten zal gaan, is onjuist. Maandag is een arbeider van schacht 28 van de Charbonnage de Levant te Jemappes, die in conflict was geraakt met een ploeg baas, ontslagen. In verband daarmede heb ben zeshonderd mijnwerkers het werk neer gelegd. Zij eischen in de eerste plaats, onge daan maken van het ontslag van genoem den arbeider. Er bestaat eenige vrees, dat deze staking tot verdere moeilijkheden aarileiaing zou kunnen geven. Gistermiddag zijn boven Londen en een groot gedeelte van Zuid-Engeland zware onweersstormen losgebroken, ten gevolge waarvan een persoon gedood werd en ver schillende huizen door den bliksem werden getroffen, terwijl verder schade aangericht werd door zwaren hagelslag en feilen regen De temperatuur, die reeds een hoogte had bereikt van 85 graden, daalde in enkele mi nuten met 10 graden. Piloten, die in den loop van den middag te Londen aankwamen, meldden, dat zij door veertien stormbuien heengekomen waren, alle in het directe ge bied van Londen. Over de slotbespreking tusschen Eden en Mussolini wordt van Italiaansche zijde het volgende officieele communiqué gepubli ceerd: „Minister Eden heeft heden opnieuw met den chef der regeering een onderhoud van een uur gehad. De verschillende Europee- sche problemen werden aan een beschou wing onderworpen. Daarbij is vastgesteld, dat de richtlijnen, vastgesteld in het Londen sche communiqué van 3 Februari en in de besluiten van Stresa, in het belang van de consolidatie van Europa verder ontwikkeld kunnen worden. Ook de Abessinische kwestie is behandeld". Verder wordt er de nadruk op gelegd, dat met uitzondering van Duitschlands eventu- eelen terugkeer tot den Volkenbond alle pun ten zijn behandeld. Het is niet uitgesloten, dat Woensdagmorgen een nieuwe bespre king zal plaats vinden tusschen Eden en Suvich. •Na een langdurige bespreking op het Witte Huis hebben ue democratische fractie leiders besloten, zich accoord te verklaren met een behandeling der belastingvoorstellen van Rooseveit nog in de huidige zitting van het congres. Zij hebben daarmede voldaan aan een dringenden wensch van den presi dent. Het is niet onmogelijk, dat het congres thans tot ver in den zomer bijeen blijft. De voorzitter van de financieele Senaats commissie, Harriscn, heeft naar aanleiding van Roosevelt's belastingvoorstellen mede gedeeld, dat volgens het ontwerp van den president jaarlijks 340 millioen dollar aan be lasting méér moet worden opgebracht en wel door de belasting op erfenissen en schen kingen, door verhooging der belasting voor groote inkomens en door een progressieve belasting op de bedrijven. De nieuwe succes siebelasting zou beginnen bij nalatenschap pen van 300 000 dollar. De toeslagbelasting op inkomens van meer dan 1 millioen dollar per jaar, die thans 59 pet. bedraagt, zou progressief verhoogd worden van 60 pet tot 80 pet bij inkomens van meer dan 10 millioen dollar. De N.V. belasting zou 10 pet bedragen bij een zuivere winst van 2000 dollar en oploo- pen tot 17 Y, pet. bij een zuivere winst van 20 millioen dollar. Deze progressie zou in de plaats komen van de tegenwoordige uniforme belasting van 12'/« pet., die ge heven wordt van alle bedrijfsvormen. Harrison verklaarde, dat men zal trachten de voorstellen te doen aannemen als aan vulling op de bij den Senaat aanhangige resolutie over de verlenging van de op 30 Juni afloopende nocdtoestandsbelasting. Deze resolutie is reeds aangenomen door het Huis van Afgevaardigden. De 32-jarige adjudant Beaume, die te Rijssel (Fr.) zijn vrouw, zijn schoonmoeder en zijn dochtertje vermoordde, is te Mar- seille gearresteerd. Hij werd ontdekt, toen een hotelbediende in zijn koffers een krant vond, waar het drama in geuren en kleuren in vermeld stond, met de foto van den moordenaar erbij. Beaume had het plan, zich bij het Vreem delingenlegioen aan te sluiten. Tegenover de politie legde hij de volgende verklaring af: Woensdagavond werd ik tegen midder nacht wakker en plotseling kwam het denk beeld bij me op, mijn familie te vermoorden. Ik haalde uit de keuken een hakmes en be werkte mijn vrouw daarmee. Toen zij nog niet dood was, haalde ik nog een mes uit de keuken en volbracht mijn werk daarmee. Plotseling verscheen mijn schoonmoe der oip den drempel van de slaapkamerdeur; met de twee messen had ik ook haar spoe dig gedood. Tenslotte vermoordde ik op dezelfde manier mijn dochtertje. Met ongeveer 1000 francs op zak ging ik toen via Parijs naar Marseille om mij bij het Vreemdelingenle gioen aan te sluiten. Tijdens deze reis ontmoette ik een jongeman, die in Afrika ging dienen. Te Marseille heb ik me best met hem geamu seerd! De moordenaar is ter beschikking van het parket te Rijssel gesteld. Een 69-jarige man uit Jersey City (N.J.) Hot Brusselsche proce6-Mevrouw Hérel. (Dag. Overzicht). Zitting Engelsche Lagerhuis. (Bui tenland). Eden bij Mussolini. (Buitenland)'. Paula, de zuster van Adolf Hitier. (Buitenland). Noodweer in Zuid-Engeland. (Bui tenland). Hittegolf in Tientsin. (Buiten land). Het Italiaansch-Abessinisch con flict, dat te Scheveningen zal worden bestudeerd. (Binnenland). Hevig onweer boven ons land. (Binnenland). Het Nederlandsche bank-disconto met 1 verlaagd. (Binnenland.) De moord op den politie-commi6- saris; verdachte in hooger beroep veroordeeld tot 15 jaar. (Rechts zaken). Onweer in de omgeving. (Stad en Omgeving). (Zie verder eventueel laatste berichten.) is in het huwelijk getreden met een 64-jarige idolpl Het merkwaardige van dit huwelijk is, vrouw uit Randolph (Mass.) dat de twee vijftig jaar geleden, toen zij dus onderscheidenlijk 19 en 14 jaar oud waren, reeds liefde voor elkander hadden opgevat. Een zeer zwaar onweer heeft zich ont last boven deelen van Seeland en Jutland. Talrijke boerderijen brandden door bliksem inslag af. Bij Aalborg is een landbouwer door het hemelvuur doodgeslagèn. Over een gebied van 75 hectaren werden graan-, bie ten- en andere oogsten vernield. Op het eiland Femoe tusschen Seeland en Laaland bezweken door een hevigen storm talrijke boerenschuren en stallen. Gedurende het onweer, dat slechts tien minuten duurde, viel er niet minder dan 25 m.M. neerslag. Een telegram uit Mantsjoekwo via Tokio meldt dat 500 Chineesche soldaten Maandag de grens van de provincie Tsjahar ten noor den van de Sjikow hebben overschreden en in Mantsjoekwo zijn binnengedrongen. Zij zouden daar een klein detachement Mants- joerijsche grenspolitie hebben aangevallen. Bijzonderheden ontbreken nog, doch het de tachement zou verliezen geleden hebben. De Japansche militaire leiders zijn ook reeds bijeengekomen en hebben Doihara in structies gegeven krachtig bij den nieuwen gouverneur van Tsjahar te protesteeren. Het lichaam van mr. Seth Stratton uit Chicago is op een zeer eigenaardige wijze gebouwd. Hij bezit namelijk twee magen en niettegenstaande deze speling van de na tuur staat het toch vast, dat hij langzamer hand dood zal hongeren, omdat hij telkens opnieuw verzuimt zijn geneesheer regelma tig te bezoeken. De thans 72-jarige grijsaard, werd 21 jaar geleden geopereerd en tot hun groote verbazing constateerden de behandelende chirurgen, dat de patiënt behalve op de ge wone plaats ook nog een maag in dé borst holte bezat. Deze was weliswaar slechts een verlen ging van het spijsverteringskanaal, doch verrichtte verreweg den meesten verterings- arbeid. Door een bijzondere samenstelling van zijn slikspieren kon Stratton het voedsel van maag no. 1 naar maag no. 2 brengen. Bij de eerste operatie bemerkten de artsen evens dat de verbinding tusschen beide ma gen was verstopt geraakt en na veel moeite gelukte het hun met behulp van luchtper- sing het verbindingskanaal weder goed te laten functionneeren. De geneesheeren druk ten hun patiënt echter op het hart, om de 6 maanden terug te komen om den maagwand en het verbindingskanaal te laten verwijden Dit heeft de grijsaard al sedert jaren ge weigerd, zoodat het verbindingskanaal zich opnieuw heeft gesloten. Hij kan op het oogenblik geen voedsel meer opnemen en zal dus langzamerhand den hongerdood moeten sterven, want de artsen vreezen hem wegens zijn hoogen leeftijd niet meer te kunnen red den. De temperatuur in de Noordchineesche stad Tientsin is gestegen tot een hoogte, zooals die sedert 3 jaar niet is voorgekomen. Het kwik is opgeloopen tot 439 graden Cel sius. In 1902 is een temperatuur van 45 gra den geregistreerd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9