KYRIAZI FINAS Wederom vele ernstige verkeersongevallen. 20 st. SCHMELING WINT VAN PAOLINO. HET WIMBLEDON-TOURNOOI. DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Binnenland Wat het snelverkeer Zaterdag en Zondag eischte. Onvoorzichtigheid op den weg. GROOTE BRAND TE ROTTERDAM. Brandweermateriaal beschadigd door vallend gesteente. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Geheimzinnige vondst te Rotterdam. De meesterlijk-samengestelde 25 ct. in Oval, Round en Grande is UW sigaret) Minister Oud over de regeeringspolitiek. Rede voor het Departement van Nijverheid te Viissingen. INBRAAK BIJ DE LIGA-FABIEKEN. Te Bergen-op-Zoom. ARRESTATIES VAN DEVIEZEN- SMOKKELAARS. Ook een Nederlandsch gezin. HET VERMISTE HAAGSCHE MEISJE. GEEN SAMENWERKING TUSSCHEN S. D. A. P. EN COMMUNISTEN. Ook niet in colleges van B. en GEEN SAMENWERKING C. D. U.-C. P. H. D u. Met een kort woord werd daarna het sportfeest officieel geopend door den voorzitter, den heer Couwenhoven, die wees op de moeilijkheden voor den Ar beiders Sportbond door de economische crisis, die een groot deel van de leden werkloos maakte en waaraan het ook wel te wijten ie dat het aantal deelne mers niet zoo rroot is als voorgaande ja-en. De heer Broekman, bondssecretaris, wees nog met een kort woord op het mooie van de arbeiderssport, vrij van sensatie en sterrenkweekerij. De oorzaak zal hierin ook wel te zoeken zijn dat het b zoek zoo uiterst gering is; terecht wee6 spr. er op, dat, zoo er maar een motor-wedstrijd werd gehouden, het be zoekers-getal wel veel grooter zou zijn, men ziet nu blijkbaar eenmaal liever „sport" waarbij men zijn leven in de waagschaal stelt, dan de zuivere sport, welke lichaam en geest ontwikkelt en beschavend werkt. Echter, de N. A. S. B. gaat door, over tuigd als we zijn omdat eenmaal zal worden bereikt: „Arbeiderssport is massasport." Hierna werd het verdere gedeelte van het programma afgewerkt, waarvan we de uitslagen hieronder laten volgen. Al met al kan het Districtsbestuur van den N. A. S. B. zeer zeker op een volledig geslaagden dag terug zien, en opgetogen van het genotene gingen èn bezoekers èn medewerkenden des avonds weer naar hun respectievelijke woonplaatsen, met de belofte om een volgend maal weer terug te komen en er propaganda voor te maken onder de thuisblijvers. De uitslagen van de diverse wedstrij den zijn als volgt: 100 M. hardloopen mannen: 1 Hermans, Den Haag, 11.8 sec.; 2 K. Rempt, Alkmaar, 12 sec.; 3 B. Kaper, Zaandam, 12 sec. 100 M. hardoopen vrouwen: 1 C. Jonas, Den Haag, 14.1 sec.; 2 C. Voogd, Den Haag, 14, 2 sec.; 3 H. Hebers, Den Haag, 14.4 sec. 400 M. hardloopen mannen: 1 J. Hermans, Den Haag, 54.2 sec.; 2. H. de Vries, Santpoort, 59.4 sec.; 3 W. Amesz, Amsterdam, 63 sec. 4 x 100 M. estafette vrouwen: 1 Den Haag, 59.4 sec.; 2 IJmuideu, 1 min. 1.9 sec.; 3 Aalsmeer, 1 min. 4.3 sec. 3000 M. hardloopen mannen: 1 K. Kistemaker, IJmuiden; 3 A. v. Wijn gaarden, Den Haag; 3 H. v. d. Tocht, Den Haag. 4 x 100 M. estafette mannen: 1 Den Haag, 48 sec.; 2 IJmuiden, 48.7 sec.; 3 Alkmaar, 50.4 sec. Olympische estafette; 1 IJmuiden, tijd 4 min. 9.8 sec.; 2 Den Haag, tijd 4 min. 19 sec. Speerwerpen mannen: 1 J. Wolhof, Den Haag, 36.63 M.; 2 N. Visser, IJmuiden, 36.22 M.; 3 A. Kraak, IJmuiden, 35.95 M. Speerwerpen vrouwen; 1 C. Jonas, Den Haag, 3070 M.; 2 T. Fraterman, Den Haag 29.90 M.; 3 P. Fraterman, Den Haag, 22.95 M. Kogelstooten mannen: 1 P. de Febre, IJmuiden, 10.35 M.; 2 J. Mackay, Den Haag, 9.85 M.; 3 H. de Vries, Santpoort, 8.64 M. Kogelstooten vrouwen: 1 C. Jonas, Den Haag, 951 M.; 2 P. Fraterman, Den Haag, 9.08 M.; 3 M. Bak ker, 8.14 M. Hoogspringen mannen: 1 J. Hermans, Den Haag, 1.55 M.; 2 A. Cats, Amsterdam. 1.50 M.; 3 J. Beunder, Zaandam, 1.45 M. Verspringen vrouwen: 1 M. de Wit, Schagen, 4.11 M.; 2 C. Voogd, Den Haag, 4.03 M.; 3 N. Kindt, Den Haag, 4.02 M. Voetbalwedstrijden IJmuiden—Den Helder 0—0 IJmuidenAnna Paulowna 5—0 Handbalwedstrijden mannen: Haarlem II—Ontwaakt 56 A. H. C.—Haarlem I 40 Jeugdhandbal: Haarlem—A. H. C. 4—2 Korfbalwedstriid: Santpoort—Den Helder 64 Vermelden we tenslotte nog dat de lei ding in handen was van den heer Bueninck uit Den Haag. Boksen. Te Berlijn werd gisteren de bokswedstrijd tusschen Schmeling en Paolino gehouden om het Europeesch kampioenschap. Schmeling was de sterkste, maar spaarde zichzelf zicht baar en deed geen enkele poging, om zijn te genstander k.o te slaan. Hij won op punten. Waterpolo. D. A. W. IN ACTIE. Morgenavond 4 wedstrijden. Morgenavond zal het eerste zevental van D. A. W. zijn return-wedstrijd spelen tegen de Pinquins uit Bussum. Naar men zich zal herinneren, is de thuiswedstrijd met den uit slag 11 gespeeld, het zal dus voor de Alk- maarders een zwaren strijd worden. Keeper Imhülsen zal wegens uitstedigheid ver- vervangen worden door den ex-keeper v. d. Linden. Moge deze nog eens weer in prima- vorm teBussum keepen. Het tweede en derde zevental, benevens het eerste dames-team gaan morgenavond naar Westzaan, om respectievelijk te spelen tegen Kroosduikers I en II en de kroosdui- kerdames. Als permanente trainer op de Maandag avonden zal thans de heer Pesie Sr. optre den, ongetwijfeld een groote aanwinst voor deze Allcm. zwemvereeniging. Het is dus aan de leden, om deze trainingsavond regelmatig te bezoeken. Zwemmen. POLOCLUB TE OUDKARSPEL. Te Oudkarspel is een poloclub opgericht met 21 leden, riet bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter P. Scheltus, secr. C. de Geus; penningm. J. J. Oosterwijk. Tennis. Het damesenkelspel is gewonnen door mevr. Moody-Wills, die haar landgenoote miss Jacobs klopte met 63, 36, 7—5. In de laatste set stond mevr. Moody-Wills zelfs denheid en vasthoudendheid, met 52 achter, maar won door vastbera- Paarden. Programma voor de draverijen, te houden op de baan te Alkmaar op Zon dag 28 Juli 1935, nam. 1.30 uur, vanwege de N. V. Kennemer Sportclub in liqui datie. I. (1.30 uur). Openingsprijs. Prijzen- draverij 4e klasse. Afstand 1800 Meter. Belasting: voor iedere gewonnen 300 20 Meter. Ontheffing: volgens de prijzen- bepalingen 1935. II. (2 uur). Juliprijs. Heat-prijzen- draverij 2e en 3e klasse. Afstand 1640 M. Paarden die 300 of minder hebben ge wonnen gaan van start; voor iedere meerdere gewonnen 800 20 Meter meer. III (2.5). Zomerprijs. Heat-handicap le klasse. Afstand 1610 Meter. IV. (3.30 uur). Kortebaanprijs. Korte- baandraverij-handicap voor alle in Ne derland geregistreerde paarden. Aange spannen. Te rijden in series. Minimum afstand 700 Meter. Maxi mum afstand 800 Meter. Tegen telefoonpaal gereden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Katlijk nabij Heerenveen een twee-per- soons auto in volle vaart tegen een telefoon paal opgereden. De auto, die geheel ver nield werd, kwam in een greppel terecht. De bestuurder kwam wonder boven wonder met den schrik vrij, doch de mede-inzittende, de heer J. uit Heerenveen, werd ernstig ge wond. Auto tegen motorfiets Op den Rijksweg onder Overschie heeft Zaterdagavond het snelverkeer de politie en het Roode Kruis weer aan het werk ge zet. Een motor, waarop de 26-jarige Vlaar- dinger H. J. de Jong als berijder en de 25- jarige W. L. Wuisman als duopassagier za ten, was op den weg aan het draaien, toen een auto, bestuurd door den heer B. J. Brugman uit Rotterdam naderde. Het kwam tot een botsing; de motor werd een achttal meters meegesleurd. De motorrijder brak een been; de duopassagier brak beide bee- nen. Zij zijn naar het St Franciscusgast- huis vervoerd. De voertuigen zijn door de politie in beslag genomen. Tegen auto gebotst. Zondagmiddag ongeveer 3 uur reed de 18-jarige motorrijder N. J. D., wonende te Amsterdam, met een dusdanige snelheid op den Rijksweg bij de Vechtbrug, dat hij niet tijdig genoeg kon stoppen, toen een auto, waar hij vlak achter reed, genoodzaakt was langzamer te rijden, omdat aldaar tijdelijk het éénrichtingsverkeer wordt toegepast. Met een krachtigen schok botste de motor rijder van achteren tegen den auto op, waar door hij van zijn zitplaats werd geslingerd en op den rijweg terechtkwam, waar hij bleef liggen. Bij een door Roode Kruis-sol- daten ingesteld onderzoek bleek, dat D. een gecompliceerde beenbreuk had opgeloopen. Met den Roode-Kruisauto van Weesp werd hij naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Oude man aangereden. Zaterdagmiddag wilde de 87-jarige J. N. uit het Oude-mannen- en vrouwenhuis te Enschede, de Hengelosche straat overste ken. Toen hij vanachter eenig parkeerende auto's het midden van de straat bereikt had, bemerkte hij dat hij zich vlak voor een nade renden auto bevond. Eerst wilde hij nog snel voor den auto langs, daarna weifelde hij en liep terug. Het gevolg was dat hij aangereden werd. Met een ernstige verwon ding aan het achterhoofd en bloedend uit ooren en mond werd hij de woning van dr. P. van Delden binnengedragen. Hier bleek dat hij een schedelbreuk en een hersenschud ding had bekomen. In hopeloozen toestand is de oude man naar het ziekenhuis ver voerd. Den autobestuurder, den heer R. uit Hengelo, treft geen schuld. Bij de pogingen van den autobestuurder om den aarzelenden ouden man te ontwij ken, reed hij de juist per rijwiel passeeren- de my. L. Z. uit Enschede aan. Zij viel van haar rijwiel en liep een lichte kneuzing op. Oude heer gedood. Zaterdagavond werd te Venlo de zeventig jarigen heer J. Clabbers bij het oversteken van den weg door een motorrijder gegrepen en zoodanig gewond, dat hij na over brenging naar het ziekenhuis te Venlo al daar is overleden. De motorrijder en een dame die op de duo zat, werden van het motorrijwiel geslingerd; zij liepen zware verwondingen op. In zeer zorgwekkenden toestand zijn zij naar hpt ziekenhuis te Ven lo overgebracht.' Omtrent hun identiteit is nog niets bekend. Nader vernemen wij, dat de motorrijder, de 27-jarige R. Glaser uit Brunssum, in het ziekenhuis is overleden. De toestand van de duorijdster, mej. A. Jürisch, eveneens uit Brunssum, is nog steeds zorgwekkend. Motor rijdt tegen auto op. Op den Rijksstraatweg nabij Voorthuizen is Zaterdagavond de 41-jarige motorfiets rijder Demmers uit Soest, die op weg was naar Apeldoorn, in botsing gekomen met een personenauto, welke uit de tegenoverge stelde richting kwam. Hij werd ernstig ge wond en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amers foort vervoerd, waar hij hedennacht is over leden. Het slachtoffer was gehuwd en va der van zeven kinderen. Te snel geremd. Zaterdagavond is de 23-jarige heer Tim mermans, die per motorfiets van de T. T.- races terugkeerde, op den Stapperhosterweg door te snel remmen komen te vallen. Met zeer ernstige verwondingen aan het hoofd werd hij in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Meippel vervoerd, waar hij kor ten tijd later is overleden. Door auto gegrepen. Zaterdagmiddag werd te St. Johannisga een dochtertje van den heer S. de Jong, dat plotseling den weg overstak, gegrepen door een juist passeerenden auto. Met gebroken been en ernstige inwendige verwondingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Hee renveen vervoerd. Door motor aangereden. Zaterdagavond, tijdens den grooten door tocht van degenen die van de T. T.-races afkwamen, stak de bejaarde veehouder J. Jansen uit Zwollerkarspel plotseling den Rijksstraatweg over, waardoor hij door een motorrijwiel gegrepen werd. Hij bekwam een beenfractuur en verschillende ernstige hoofdwonde. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Sophia Ziekenhuis overge bracht. Het door de politie ingestelde onder zoek heeft uitgewezen, dat bet ongeluk aan eigen schuld te wijten was, zoodat de mo torrijder zijn weg kon vervolgen. Twee auto's in botsing. Zondagmiddag omstreeks één uur zijn op den Holleweg te Beek-Berg en Dal twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Bei de wagens werden ernstig beschadigd. Een der inzittenden, mevrouw Van G. uit Nijme gen, werd ernstig doch niet levensgevaarlijk gewond. De overige inzittenden kwamen er zonder noemenswaardig letsel af. Van wagen gevallen. Zaterdagavond is de negenjarige P. van Dijk op den Oliemulderseg van een groen- tenwagen afgevallen, waarbij hij door een der wielen werd geraakt. Hij werd ernstig aan 't hoofd gewond en moest in 't Acade misch Ziekenhuis worden opgenomen. Zijn toestand is, ofschoon ernstig, toch niet le vensgevaarlijk. Een tweeae ongeval had gistermiddag op den Harenerweg nabij den Esserweg plaats. De 19-jarige koperslager M. A. R. uit Baf- lo, die per racefiets uit de richting Gro ningen naderde, wilde op genoemd punt twee andere wielrijders op het rijwielpad passeeen. Door de snelle vaart waarmede hij reed, kwam hij in aanraking met een langs den weg staanden boom, waardoor hij vervolgens tegen de tram opbotste. Met een hersenschudding en verschillende in wendige kneuzingen is hij naar het Acade- misc Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Zaterdagmiddag te ongeveer half drie is brand uitgebroken in het groote gebouw van de gros- sierderij in comestibles van de firma B. van der Sluys aan de Leuvenhaven Oostzijde, hoek van de Twee-Leeuwensteeg te Rotterdam. De brandweer heeft met groot mate riaal o.a. drie drijvende spuiten en vier motorspuiten het vuur bestreden. Omstreeks kwart over drie stortte on der hevig geraas het sierlijke torentje, da boven den gevel staat naar bened jn. Een gedeelte daarvan kwam in het be- nedengebouw terecht, doch een groot gedeelte stortte ook op straat. De mo torspuit, die vóór het gebouw was opge steld, was door het neervallende puin beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet p' «ats, wat wel een wonder mag heeten, daar verschillende man schappen op de smalle kade voor het huis aanwezig waren. Omstreeks vier uur had de brandweer, die met ruim 25 stralen werkte, het vuur bedwongen. De bovenste verdieping van het gebouw, dat zich uitstrekt over een lengte van ruim 100 meter, is totaal uit gebrand. Ook het dak is over groote ge deelten doorgebrand. De nablussching heeft Zaterdagmid dag nog geruimen tijd geduurd. Omtrent de oorzaak staat momenteel nog niets vast. Lijk in een woning gevonden. Misdrijl in hei spel Zaterdagavond omstreeks zeven uur werd de Rotterdam- sche politie er van in kennis ge steld, dat in het benedenhuis van pand 14 aan het Ungerplein aldaar een lijk gevonden was. Kinderen die aan het spelen waren, hadden door een kelder raam een hoop rommel gezien en meenden op een bed een man •te zien. Bij informatie bleek, dat men van den bewoner reeds eenige weken niets meer gezien had. De politie verschafte zich toegang tot het perceel en vond in het sousterrain op een bed het lijk van den 58-jarigen W. H. D. Suringar. Het lijk verkeerde in verren staat van ontbinding. Er werd direct een uitge breid onderzoek ingesteld. Uit gevonden couranten en correspondentie, die in den gang lagen, kwam vast te staan, dat de man reeds omstreeks 15 Mei gestorven moet zijn. Daar het geheele huis overhoop ge haald was en men alle kasten en laden open vond, werd zelfmoord uitgesloten geacht en men ging aan misdrijf den ken, waarop het onderzoek voortgezet werd. Bij een door een dokter op het lijk in gestelde onderzoek bleek, dat op het voorhoofd een wonde was. Ook het Parket, dat inmiddels gewaar schuwd was, verscheen ter plaatse. Vandaag zal de sectie op het lijk ver richt worden. Men weet nog niet of de man een na- tuvrlijken dood gestorven is, dan wel of misdrijf in het spel is. De overledene stond als een hoogst nderling man bekend. Twee maanden geleden had hij zijn dienstmeisje wegge stuurd met de boodschap, dat hij de stad uit zou gaan en dat zij af en toe maar een6 moest komen kijken of hij al terug was. Zij had dit eenige malen gedaan, doch had bij haar bellen geen antwoord gekregen. Zij dacht toen natuurlijk, dat de man nog niet terug was. Het onderzoek zal vandaag voortgezet worden. Bij een maaltijd van het Departement Middelburg van de Nederlandsdche Maatschappij van Nijverheid en Handel, hetft Zijne Excellentie Mr. P. J. Oud, minister van financiën, in een rede order andere het volgende gezegd: „Een redevoering als deze ver schaft mij ongezochte gelegenheid om de politiek der regeering nog eens nader toe te lichten. Er bestaat veel misverstand over de beteekenis van wat men tegenwoordig aanpas singspolitiek pleegt te noemen. Die aanpassingspolitiek staat in een slecht blaadje, omdat men meent dat zij leidt tot vermindering van de welvaart van ons volk, terwijl het regeeringsbeleid op de vermeerde ring van de welvaart gericht behoort te zijn. Geheel de politiek der regeering is er op gericht de koopkracht, die ons volk a s geheel bezit, te behouden en te ver meerderen. Echter is deze koopkracht tegenwoordig veel kleiner geworden. Daarom moeten de uitgaven der over heid verminderd worden. Het gaat alleen over de vraag op welke wijze die ver mindering moet worden verdeeld. Als de overheid door deze noodzakelijkheid ge dwongen salarissen gaat verminderen dan vermindert zij ongetwijfeld de koopkracht der betrokken ambtenaren, doch ontkomt aan een belastingverhoo- ging en laat aldus de koopkracht van anderen onaangetast. Sprekende over de voorstellen van he\ die aan de vereischte bezuiniging willen ontkomen door buitengewone nu atregelen te nemen, als een heffing ireens, of vervanging van ons zilvergeld door nikkelen munt, zeide minister Oud, dat. dergelijke middelen alleen mogen worden toegepast wanneer men wist, dat de crisis over enkele jaren tot het verleden zou behooren. Sprekende over de vaste lasten zei Zijne Excellentie: „De grief is hier voor al, dat ondanks het feit, dat de inkom sten uit het bedrijgsleven in sterke mate zijn gedaald, niettemin aan vele kapi taalbezitters dezelfde rente moet worden betaald, die in betere tijden bedongen is. Deze moeilijkheidd is vooral groot, om dat de verhouding zoo veel verschilt. Er zijn gevallen waaarin het kapitaal zelf, d- lasten ten volle mede te dragen heeft gekregen. Dat is overal zoo, waar een ondernemer met eigen kapitaal werkt en geldt ook voor alle ondernemingen wer kende met aandeelenkapitaal. Anders ligt het met de ondernemingen, die ge heel of ten deele met geleende gelden werken. Op haar rust de verplichting om onafhankelijk van de uitkomsten van het bedrijf, de oude rente te blijven be talen. Hoe sterk de juridische aanspraak \an deze obligatiehouders ook moge zijn, practisch hebben ook zij reeds menige veer moeten laten. Toch valt niet te ontkennen, dat op dit gebied de aanpas sing zich niet voltrekt met die snelheid, die gewenscht moet werden geacht. De regeering heeft zich dan ook bereid ver klaard haar deor wettelijke maatregelen te stimuleeien. Zij heeft reeds een der- Wijk wetsvoo-stel voor de landbouw- hypotheken ingediend, terwijl een twee de voor andere hypotheken, voor pand brieven en tot verlaging van de huren thans is te verwachten. Al deze maatregelen vorderen een zorgvuldige vin rbereiding, opdat het middel niet nog erger zij dan de kwaal. Daarnaast is het een niet minder belangrijke taak der regeering de aanpassing te bevorde ren aan de gewijzigde economische ver houdingen. opdat daardoor het volksin komen weder zal kunnen worden ver groot. Hier komt men nu op het terrein van de binnenlandsch© bedrijvigheid, die in het licht van het handelsverkeer met het buitenland moet worden be schouwd, wil zij werkelijk voeren tot vermeerdering van volksinkomen. Wat betreft de industrialisatie, het was ook voor de regeering een teleur stelling dat zoo weinig bruikbare plan- nen zijn voorgelegd om met behulp van het Werkfonds fe worden uitgevoerd. De nieuwe minister van economische zaken zal er naar trachten de verschillende in stellingen die op dit terrein in Neder- lanad werkzaam zijn te coördineeren, 1 opdat in geordende samenwerking voor de industrialisatie al het mogelijke zal worden beproefd. „Ik spreek hier van geordende samen werking en kom hiermede op het terrein der ordening. Dat wij gaan naar meer dere organisatie staat voor mij vast. Van oudsher vond het maatschappelijk leven een evenwicht tusschen individua listische en corporatieve factoren. Richt- snoer daarbij dienst steeds te zijn het algemeen belang. Het absolute indivi dualisme is men langzamerhand te bo ven gekomen. De vrije maatschappij heeft zich op allerlei terrein de corpora tieve samenwerking veroverd. Ik zie de ontwikkeling verder voortschrijden. Dit is geheel iets anders dan dat de overheid een door haar pasklaar gemaakte orga nisatie aan het bedrijfsleven zou opleg gen. Daarvan verwacht ik niets, maar de overheid zal zeker stimuleerend en con troleerend gaan optreden tegenover overtredingen in de maatschappij. Het is mijn vaste overtuiging dat wij dit nieu we dat komt met vertrouwen tegemoet zien treden. Met de Zeeuwsche spreuk: „Luctor .et Emergo" besloot minister Oud zijn rede. De voorzitter, de heer W. Berdenis van Berlekom, dankte Zijne Excellentie voor zijn toespraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een brutalen inbraak gepleegd in de Liga Biscuitfabrieken te Bergen op Zoom. Tn de brandkast cp het privékantoor van de directie was een bedrag van 13.400 aanwezig, welk bedrag gereed lag voor de betaling van diverse nieuwe machines, die pas in bedrijf waren ge steld. De dieven hebben zLh toegang wetei te verschaffen door het uitsnijden van ea ruit en het forceeren van drie deu- 1 ren. Ofschoon verschillende sleutels zijn gebruikt hebben de inbrekers de sieutels van de safe achteloos weggeworpen en zich met een Kleinere buit tevreden moe ten stellen, nadat zij vergeefsche pogin- I gen hadden aangewend, om de brand- kast te forceeren. De diefstal werd gistermorgen door i het. dochtertje van den directeur ont- I dekt. Onmiddellijk werd de politie van I de inbraak in kennis gesteld. Tot op heden ontbreekt van de daders I elk spoor. De politie heeft ter plaatse I vingerafdrukken genomen. In de laatste dagen hebben Duitsche be ambten van het douanekantoor bij Bracht en Kaldenkirchen nabij de Nederlandse!» grens weer verscheidene personen gearres teerd wegens het overtreden van de devie- zenverordeningen O.m. is gearresteerd een Nederlandsch gezin en korten tijd later een Spanjaard. Bij het smokkelen van deviezen bij den Witten steen, 'n beruchte smokkelhodt bij de grens, is een pater gearresteerd, die Nederlandsche deviezen over de grens wilde smokkelen. In een bar teruggevonden. Het 16- jarig meisje I. W. te den Haag. dat ruim een week geleden uit het ouderlijk huis was weggeloopen en welks opsporing door den vader was verzocht, is Zaterdagavond door de P°* litie in 'n bar te den Haag aangehouden- Het meisje is aan haar ouders terug gegeven. Zaterdagavond kwam naar Volk" meldt, het partijbestuur der S.J£ A. P. te Amsterdam in vergadering b' een. Het partijbestuur nam kennis v het feit, dat in enkele gemeenten communisten aan de S. D. A. en partijorganisaties samenwerk hebben voorgesteld, o.a. om te koni tot bezetting van wethoudersplaat Het partijbestuur acht de tegenste tusschen de S. D. A. P. en de Com» nisten een groot beletsel voor sfl"r(je werking. Het partijbestuur ver —tel daarom eenstemmig, dat het vo der communisten niet kan worde accepteerd. De federatie Amsterdam der trjc)s* heeft in een schrijven aan het 1 eep bestuur Noordholland der C- samenwerking van de baud 8L>*

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10