DE LAATSTE LES VAN LANGELOÏ JCeck&Scfuxol Jïtélicaties Geneeskundige brieven WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGENT ALLEN, a. R.-K, Lyceum 2R. H. B. S. 1 21—17. b. R. H. B. S. 2R.-K. Lyceum 3 16—17. c. R.-K. LyceumR. H. B. S. 2 Velsen 012. d. R.-K. Lyceum 2R.-K. Lyceum 3 13—12. e. R.-K. Lyceum 2R. H. B. S. 2 Velsen 517. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. kortebaandraverijen te pijnacker. DRANKWET. ZIEKENFONDSEN. ZFEKENHUISVERPLEGINGS- VEREEN1G1NGEN EN MID DENSTANDSZIEKENFOND SEN. III. Zooals we hebben gezien kan men zich op redelijke wijze verzekeren tegen de kosten aan opname in een ziekenhuis verbonden. Naast deze kosten, aan het ziekenhuis, te voldoen, staan echter nog de bedragen, ver schuldigd voor medisch onderzoek en ge neeskundige behandeling, in het algemeen samen te vaten onder het begrip: klinische specialistenhulp. slechts zelden beperkt zich deze medische hulp in het ziekenhuis tot uit sluitend één arts. Laboratoriumonderzoek, Röntgenonderzoek, consulten met andere specialisten zijn tegenwoordig schering en inslag Ze zijn absoluut noodig in het be lang der zieken, maar compliceeren de finan- ceele gevolgen uitermate. Chaos en Willekeur. In de wijze van verzekeren heerscht de grootste chaos en willekeur. In de mèeste kleinere gemeenten, waar geen geneeskundi ge dienst is en evenmin een gemeentelijk zie kenhuis, beperkt zich de kosteiooze hulp aan ingezetenen tot de armlastigen in den direc- ten zin van de wet. In de meeste zeer groote gemeenten zijn gemeente-ziekenhuizen met een staf van spe cialisten en genieten de bewoners, beneden een zekere welstandgrens en voor zoover zij met de algemeene zaab'erpleging genoegen nemen, eveneens gratis alle klinische hulp. Er zijn zelfs gemeenten, waar ook geen wel standgrens in acvt wordt genomen en b.v. een leeraar zich gratis specialistische behan deling kan verwerven door zich als zaalpa- tient te doen opnemen. Wel betaalt hij dan een betrekkelijk hoog verpkeggeld, maar daarmede is hij dan van alle bijkomende doktersrekeningen verschoond. In de ander gemeenten zijn zeer uiteen- loopende regelingen getroffen, die of over den geneeskundigen dienst, of rechtstreeks over het armbestuur loopen. In het laatste geval vooral zal veelal de neiging bestaan om het armbestuur zooveel mogelijk er bui ten te houden omdat de kleine middenstand miet gaarne het etiket van armlastigheid op zich geplakt ziet. De man met smalle beurs is ook niet armlastig in de gewone beteeke- nis. Hij is alleen niet in staat de bijzondere uitgaven voor ziekenhuisbehandeling te be kostigen. Vaak ziet men dan dat een of ander overheidsorgaan de kosten op zich neemt en een deel der onkosten (afhankelijk van de draagkracht) van het gezinshoofd terugvor dert. Soms valt in zulk een geval alle specia- listischen hub onder de van gemeentewege kosteloos verstrekte hulp; soms beperkt zich deze hulp uitsluitend tot chirurgische hulp of tot. een bepaalde groep van specialisten. Het is daarom begrijpelijk, gezien de veel heid van mogelijkheden, dat in bepaalde streken in de ziekenfondsen ook een regeling is ontworpen voor betaling van klinische specialistische hulp, voor zoover daar uit anderen hoofde niet in is voorzien (wettelijke aansprakelijkheid, krachtens ongevallen e.d.) In het algemeen blijkt wel, dat dit een van de moeilijkste problemen voor het ziekenfonds is en de hiervoor te fixeeren contributie moei lijk is te berekenen en meestal te laag blijkt te zijn om behoorlijke betaling voor het toch altijd zeer verantwoordelijke werk te waar borgen. Klinische specialistenhulp. Het is dan volkomen begrijpelijk dat dit vraagstug voortdurend in de ziekenhuisver- plegingsvereenigingen naar voren komt en door de leden aan de orde wordt gesteld. In sommige noordelijke provincies is een ste vige stap in deze richting gedaan en betalen deze vereenigingen ook de klinische specia listenhulp volgens bepaalde schemata waarop ik hier niet verder inga. Dit heeft zelfs tot moeilijkheden met de Nederlandsche Maat schappij voor Geneeskunst geleid, die ik ook verder stilzwijgend voorbij ga. Er zijn in- tusschen wel degelijk ernstige bezwaren en gevaren aan deze wijze van doen verbonden. De medici regelen hun behandelingstarie ven naar welstand van den patiënt ert naar de klas waarin iemand zich laat opnemen. De ziekenhuisverplegingsvereeniging kent geen weistandsgrens. Reeds in de zieken fondsen wordt er angstvallig tegen gewaakt, dat de vereeniging de baas wordt van en over de artsen De arts onafhankelijk. In breede kringen der bevolking wordt erkend, dat de artsen vrij moeten blijven te genover dergelijke machten en ook in diver se ontwerpen van regeeringswege wordt dit standpunt telkens weer hooggehouden. Particuliere ziekenhuisverplegingsvereeni- gingen, die hun inderdaad zegenrijke werk zaamheden over een veel grooter ge bied ontplooien dan een ziekenfonds vormen een nieuwe macht waartegenover de arts on afhankelijk behoort te staan in het belang van de geneeskundige verzorging der Neder landers. Kunnen ze echter veel specialisten- hulp betalen, dan komt allicht de neiging naar boven zich met de tarieven dwingend te bemoeien. Dit kan rechtstreeks door on derhandeling met die artsen, Maar het kan ook door te onderhandelen met de zieken huisbesturen en langs dezen weg te trachten de in de ziekenhuizen werkzame specialisten in een keurslijf te dwingen. Zelfs zouden zulke vereenigingen op een gegeven oogen blik bepaalde medici kunnen lokken, door •b.v. een aantal operaties per jaar tegen zoo veel per stuk als minimum te garandeeren. Ook zou, vooral in dezen, het gevaar niet denkbeeldig behoeven te zijn, dat in bepaalde gemeenten voor de specialistenhulp alles aan zulk een vereeniging werd overgedaan. Dit kan in sommige gevallen een voordeel zijn, maar in andere gevallen zou dit zeker een verslechting gaan beteekenen, o.a. omdat de specialist in gemeentedienst pensioengerech tigd is. Bovendien en ten slotte staan op het oogenblik verschillende grootere ziekenhuis- verplegingsvereenigingen er gunstig voor; maar zelfs schijnbaar flinke reserves kunnen m tijden van bijzonderer. nood zooals b.v. tijdens de griepepidemie van 1918 heel wel interen en dan staan de verhoudingen ineens weer op losse schroeven. Zooals ik de verhoudingen op dit oogen blik zie, meen ik dat noch de ziekenfondsen noch de ziekenhuisverplegingsvereenigingen zich in het algemeen met de klinische hulp moeten bemoeien. Dit geldt te sterker naar mate het gebied van werkzaamheden weer overwegend een grootere stad is. Op het platteland kan het in bepaalde omstandig heden gewenscht schijnen om, in overleg met gemeentebesturen en om deze in hun even- tueele „armenzorg" te verlichten, klinische hulp in de ziekenhuizen van hun centrum of elders van ziekenfondswege te versterken. Dorpsbewoners profiteeren in het algemeen minder van de poliklinische specialistenhulp vragen niet gauw steun bij hun armbestu ren en vangen dan nog dikwijls bot, omdat ze nog een varken bezitten of omdat er nog wel een hypotheekje bij kan op hun arbei derswoning. Specialistische hulp. Maar in de niet kleine stad behoort 'het m.i. tot de taak van de gemeentelijke over heid in de ziekenhuizen ook de specialistische hulp kosteloos te garandeeren beneden een zekere weistandsgrens, plaatselijk vast te stellen en wisselend te houden in verband met de grootte van gezin en gezinsinkomen. Zij die boven de weistandsgrens vallen komen in aanmerking voor verzekering in een mid denstandsziekteverzekering of middenstands fonds. Een jaar geleden wijdde ik een afzonder lijken brief aan dit vraagstuk in verband met een toen verschenen rapport, dat op de jaar vergadering van de Maatschappij van ge neeskunst behandeld zou worden. Ik sprak toen de hoop uit, dat dit het begin zou mo gen zijn van de oplossing van een zeer inge wikkeld vraagstuk, dat urgent is en dringend om oplossing vraagt. Inderdaad heeft de be handeling van dit rapport op de bedoelde jaarvergadering plaats gehao. Terwijl vroe ger vrijwel steeds elke gedachte, om zich ac tief met deze vraagstukken te bemoeien, op zulke vergaderingen fel werd bestreden en steeds weer werd verworpen, bleek er nu een kentering te zijn ontstaan, Men voelde dat de noodzakelijkheid inderdaad bestond cn het ging dus niet zoozeer meer om het beginsel als wel meer om de uitwerking. De ervaringen met middenstandsziektever zekering zijn steeds weer bedroevend. Meestal bevatten de polissen allerlei beperken de bepalingen, waarvan de verzekerde niet op de hoogte is, omdat hij de polis niet be hoorlijk heeft gelezen. Toch waren er nog vele medici, die de voorkeur zouden geven aan een ziekteverzekering voor den midden stand, zoodat de patiënt dus nog volkomen vrij zou blijven staan tegenover den arts en omgekeerd - m.a.w. dat de doktersnota geheel onafhankelijk van de ziekteverzekering zou worden opgemaakt. Zoo zou dan de vrijheid van het beroep nog zooveel mogelijk ge spaard blijven. Daategenover betoogden vele anderen, dat een goed middenstandszieken fonds de eenige juiste oplossing zou zijn. De voordeden, hieraan verbonden, zouden aller eerst voor de patiënten, maar ook voor de artsen ruimschoots opwegen tegen de nadee- len, die zouden kunnen optreden omdat dan inderdaad weer een stuk vrije praktijk in an dere banen zou worden gebracht. Het toenmalige rapport liet te dezer zake nog vele punten o.a. den financieelen op zet onvoldoende bestudeerd braak liggen en waar overijling in zulke belangrijke vraag stukken altijd vermeden moet worden, daar was het logisch dat de commissie, na uitbreiding in ledenaantal werd geconti nueerd met de speciale opdracht ook het ziekenfondsstelsel voor den middenstand te bestudeeren. Dit is geschied en het nieuwe rapport is verschenen. Wanneer deze brief in druk ver schijnt is de jaarvergadering van de Maat schappij van Geneeskunst reeds weder voor bij en is dit rapport dus reeds besproken. Ik beschouw dit rapport als een belangrijke schrede vooruit, in de goede richting en zal mij zeer verheugen, wanneer op de vergade ring in Rotterdam aan dit punt de volle aan dacht kan worden besteed, welke het vraag stuk verdient en een richting zal worden in geslagen, welke zich tot zegen van de lijden de menschheid verder kan ontplooien in de richting van collectieve verzekering. Zooals het gewone ziekenfondswezen zich een vaste plaats in de samenleving heeft ver overd, zoo ontwikkelde zich in de laatste ja ren op even nuttige en voorspoedige wijze de ziekenhuisverplegingsvereenigingen. Als een derde, eveneens noodzakelijke schakel kan in de naaste toekomst de middenstands ziekenverzorging door samenwerking niet worden gemist P. N. N. Honkbal. Op het Gem. Sportpark werden wed strijden voor schoolnegentallen, waarvoor de minister van Onderwijs een medaille beschik baar had gesteld, gehouden. In groep C kwamen uit: 3 negentallen van r.-k. Lyceum Alkmaar, 2 negentallen van R. H. B. S. Alkmaar en het tweede negental van R. H. B S. Velsen. Er werd op twee velden tegelijk gespeeld. De wedstrijden werden geleid door de dames N. Vrugt en N. van Esch en de heeren J. Kuling en K. Wulfhorst uit Haarlem. De eerste twee innings gaan aardig gelijk op. In de derde inning maakt R. H. B. S. zelfs negen punten, doch wanneer het Lyceum aan slag gaat, worden er zooveel fouten door R. H. B. S. gemaakt, dat haar voor sprong van acht punten te niet wordt ge daan en zij tenslotte nog verüest. R. H. B. S. 12—6— 9=17 R.-K. Lyceum1—8—12=21 R. H. B. S. maakt in de eerste inning door fouten van het Lyceum vier punten. Het Lyceum gaat hierna aan slag en scoort, doordat er veel „vier wijd" gegooid wordt en door vier honkslagen, acht punten. In de tweede inning komt R H. B. S. aan slag goed los; er worden zeven honkslagen, waaronder twee twee-honksiagen, gegeven. Hierdoor én doordat er eenige fouten werden gemaakt heeft en er pas twee uit zijn is de het Lyceum in de tweede inning negen punten gemaakt heeft en er as tpwee uit zijn is de tijd (1 uur) om en wordt er gestopt. R. H. B. S. 24-12=16 R.-K. Lyceum 38— 9=17 Het Lyceum gaat eerst aan slag en er sneuvelen achter elkaar drie spelers op drie slag. Ook in de volgende inning is het wer pen van R. H. B. S. uitstekend. Er werd zevenmaal drieslag en nul keer vier wijd gegooid. Een keurige prestatie. Van het Lyceum is het vangen uitstekend. Er werden maar liefst zes vangkansen benut. R. H. B. S. gaat in de eerste inning ook voor nul uit. In de tweede inning gaat Nyman uit op drie-slag. V. d. Heuvel geeft een drie honk- slag. Stroomer wordt door den korte-stop gevangen en als v. d. Heuvel is gaan loopen, wordt de bal naar het derde honk gegooid, zoodat v. d. Heuvel uit is. Dit was een mooi „dubbel-spel". Ook R. H. B. S. ziet geen kans om te scoren. Na de derde inning is de stand 01 in het voordeel van R. H. B. S. De vierde inning wordt een débade voor het Lyceum. Door uitstekend slaan scoort R. H. B. S. elf punten. R.-K. Lyceum 1 0—0—00—0= 0 R. H. B. S. 2 Velsen 00111x=12 Beide negentallen ontloopen elkaar niet veel. Het derde negental staat na twee in nings zelfs vier punten voor. Stand 6—10. Het tweede negental ziet echter kans om in de derde inning te winnen. R.-K. Lyceum 2 3—37=13 R. K. Lyceum 3 5-6-2=12 Lyceum gaat eerst aan slag, maar weet geen punt te maken. R. H. B. S. doet het beter en slaat er flink op los. Wanneer de derde nul valt, zijn er dertien spelers den thuisplaat gepasseerd. Met dezen voorsprong speelt zij kalm verder en wanneer het na drie innings ■'ijd is, heeft R. H- B. S. ge wonnen, waardoor ze in de finale komt op 17 Juli. Over het geheel genomen is er aardig ge speeld. De buitengewoon moeilijke spelre gels beginnen er al aardig in te komen. Wat het spelpeil betreft konden wij een flinken vooruitgang bespeuren. De heeren J. Snel en P. Ockhuysen, leer aren aan de R.H.B.S. en het R. K. Lyceum, die de jongens zoo uitstekend onderricht heb ben, zullen ook met plezier op dezen mid dag kunnen terugzien. Hieronder volgen de uitslagen van alle wedstrijden van groe A, B en C. A Gespeeld in Haarlem op 26 Juni: a H.B.S. A I—2e H.B.S. B2 7—8 b le H.B.S. B—R.H.B.S. I Velsen 6-3 c Winnaar a (2e H.B.S. B 2—winnaar (le H.B.S. B) 8-12 Winnaar A: le HBS. B B Gespeeld in Haarlem op 3 Juli: a Kennemer Lyceum—Chr. Lyceum 413 b 2e H.B S. B I—H.B.S. A 2 16-4 c Winnaar (Chr. Lyceum)—winnaar b (2e H.B.S. B I 6-10 Winnaar B: 2e H.B.S B I. C Gespeeld in Alkmaar op 10 Juli: a RK. Lyceum 2—R.H.B.S. I 21—17 b RK. Lyceum 3—RH B S. 2 17—16 c R K. Lyceum IR.H.B.S. 2 Velsen 012 d Winnaar a (R K. Lyceum 2)—winnaar b (R.K. Lyceum 13—12 e Winnaar c (R.H.B.S. 2 Velsenwinnaar d R K.Lyceum 2) 17—5 Winnaar C: R.H.B.S. 2 Velsen. Op Woensdag 17 Juli spelen de winnaars A, B en C een nalve competitie op het gem. sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem. 1.30 uur a CA- 2.30 uur b Bverliezer a. 3.30 uur c Bwinnaar a. Wielrennen. Voor Zondag staat het wielerpubliek weer wat aardigs te wachten. Allereerst komen de twee nieuwelingen Pronk en Derksen in een omnium uit tegen de Amsterdammers Frank en v. Stek en de spanning in deze omnium zal zeer groot zijn. Er worden verreden 500 M. sprint, 3 K.M. en 500 M. tegen het horloge. De amateurs rijden een koppelachter volging in 2 series van drie koppels en een finale van twee koppels. Daarnaast zullen de amateurs weer een 100 ronden wedstrijd rijden, welke als steeds weer zeor spannend zal zijn. De profs rijden voor de pauze een 5 K.M. race met klassementen en een afvalwedstrijd, terwijl na de pauze een 60 K.M. koppelwedstrijd volgt. Daaraan nemen deel o.a. BogaartSnoeyers, v. Oers-v. Reyen, Renkema-Corf, Fabel— v Baak. Oszmella—Spijker en Kolven- bach—Vinders. De koppels zijn zoo sa mengesteld, dat er deze keer geen enkel koppel is aan te wijzen, dat positief sterker is, zoodat dit gedeelte van den middag ongetwijfeld wel een harden strijd zal geven. Zeker is dit een programma, dat eer. bezoek overwaard is. Men kome dus Zondagmiddag op de Alkmaarsche wielerbaan! Paarden. De uitslagen van de te Pijnacker gehouden kortebaandraverijen luiden: 1. Senator Brewer (eig. en berijder Krijnenburg), den Haag; 2. Sally Harvester (eig. H Hofland, be rijder W. Cnossen), Beverwijk; 3. Marie P (eig. en ber. J Wagenaar), Nieuwer-Amstel; 4. Glosy Silk (eig. J. Vrijland, berijder J. vè Leeuwen Jr.), Heemstede. Ingeschreven waren 23 paarden, opge komen 18. PREDIKBEURTEN. Zondag 14 Juli. Groote Kerk, 10 uur, ds. Terlouw, H. Avondmaal; 6 uur, ds. Terlouw, dankzeg ging H. Avondmaal. Kapelkerk, 9 uur, ds. Warners; 10.30 uur, ds. Baar. Rem. Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk10.30 uur, ds. J. G. Freerichs, van Haarlem. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev- Gem., v. d. Meystraat 16, 10.15 uur, de heer A. Donker, van Zaandijk. Stads Evangelisatie, Laat 56, Zondag morgen 10 uur wijdingsdienst, 12.30 uur zondagsschool, 8 uur openbare samenkomst; Donderdag 8 uur openbare samenkomst. Nederl. Leger des Heils, Hekelstraat C 9, Zaterdag 8 uur straatzang; Zondag 10 uur wijdingssamenkomst, 4 uur openluchtsamen- komst bij de gevangenis in den Hout, 8 uur verlossingssamenkomst; Dinsdag 8 uur sa menkomst; Donderdag 8 uur wijdingssamen komst onder leiding van luitenante Horst man. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. F. S. Knip- scheer, van Zaltbommel. BARSINGERHORN, 10 uur, mej. D. v. Vliet. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur, ds. v. d. Veen. BERGEN, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. Kerk, 10 uur en 5 uur, hulpprediker J. H. Slager. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Kloosterman, van Amsterdam. BERGEN AAN ZEE, 11 uur, ds. v. d. Kieboom. lit. dienst. BUKGERBRUG, 10.30 uur, ds. Witkop, doop. DIRKSHORN, geen dienst. EGMOND-BINNEN, 10 uur, ds Nobel. GROET, 10.30 uur, ds. Boexe. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff, tekst Hand. 16 14, onderwerp: „Open harten". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, aan de Kerklaan, 10 uur, ds. van Hoogenhuyze, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. L1MMEN 2 uur n.m., ds. Baar. NIEUWE NIEDORP, 8 uur n.m., ds. van Dijk. Doopsgezinde Gemeente, 10.30 uur, ds. Haars. OUDE NIEDORP, geen dienst. OUDESLUIS, 2.30 uur, ds. Witkop. OUDORP, 10.30 uur, ds. Warners. OTERLEEK, 10 uur, ds. v. Mullem. PETTEN, 10.30 uur, ds. v. Beek. SCHAGEN, 10 uur, de heer Thoden van SCHOORL, 9 uur, cks. Boeke, jeugddienst. Velzen, uit Leiden, maandcollecte. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur, beide o. t., ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer A. v. d. Kaay, uit Amsterdam. URSEM, 8 uur n.m., ds. Buiskool. VALKOOG, 10.30 uur, ds. Tinholt. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. de Leeuw WINKEL, geen dienst. EXAMEN M. U. L. O. Gister zijn geslaagd voor het examen diploma A: C. A. Dekkers, C. Th. Ruygh en M. de Wolf te Alkmaar, P. Zwier te Oost woud, C. Buis te Oosterleek, A. D. Baal te een (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen ls een verzoek van f SCHOONHOVEN, alhier, om V'FR LOF B. - verlof voor den verkoon uitsluitend van alcoholvrijen drank voo? gebruik ter plaatse van verkoop het perceel OUDEGRACHT nr. 60. Binnen twee weken na dagteekenin» dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 12 Juli 193o. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. I S 11 W IW S m w w 7 #v4 vlS j van der Deure te Alkmaar, B. Ruiter te An' dijk, J. M. Wijker, H. J. Rebel, P. van der Werf, F. J. Egner, J. L. Labruyère en E. W. Huitinga, allen te Den I leider. M. A. Dide- riek te Scoorl en G. L. van der Wolff tt Castricum. Afgewezen werden vijf candidaten. R.H.B.S. TE HOORN. Eindexamen diploma B geslaagd E. Hay- kens, M. Leemhorst, W. van Tongeren, G. Molenaar, W. F. Paauw, J. Serier, T. Velze- boer en J. A. Kroeh, allen te Hoorn: J. Dujn en P. Beemsterboer te Wijdenes; T. Zijp tt Twisik. Zes candidaten werden afgewezen. R. K. LYCEUM TE ALKMAAR. Bij de gehouden overgangsexamens vaa het R. K. Lyceum te Alkmaar, cursus 1934- 1935, werden bevorderd naar de tweede klasse: Nico Erkampj Johannes v. Gijzen, Piet Haring, Cornelis Houtenbos, Jacobus de Lange^ Henk Stam, Jan de Boer, Piet Breed, Nico Constant, Petrus Jacobse, Theo Kamp, Maria Keysper, Joop v. d. Kuip, Martien Lohman, Piet L'Orteie, Miep Paleari, Kees Schouten, Johannes Verbeek, allen te Alk maar; Johanna de Grauw, Wijnand Kraak man te Bergen; Teddy Kolfschoten te Edam; Martien Plukker te Graft; Rein Luyck te den Helder; Johannes Engelman te Heiloo; Wim Bos, Joop Schulte Rein Luyckx te Hoorn; Nico Reus te Obdam; Cor Kuilboer te Oudkarspel: Rein Luyckx te de Rijp; Marinus Bloem, Johannes Over toom, Antoon Overtoom te Spierdijk; Cor Smit te Stompetoren; Wim van Eederen te Zaandam. 1 Herexamen. Afgewezen werden 16 can didaten. Bevorderd naar 3 H. B. S. of III Gym nasium: Jan de Boer, Antoon Jacobse, Addy Land man, Arnold Middelhof f, Iwan Grüters, Wim Arntz Jan v. d. Bosch, Dirk van Gij zen, Joop LÓrtye, Blandius Hoogers,l«t Jacobse, Antoinette de Kort, Trude L«s- berg, George v. Meeteren, Mina Noort, Ben Pels, allen te Alkmaar; Wim Schotten te Bergen, Eddy Arendsen te Castricum, Her man v. Mook te Koog aan de Zaan, Wil Meyer te Krommenie, Gerard Luyckx te de Rijp, Kees de Haan te Spierdijk, Lies van Hesteren te Warraenhuizen, Piet Buis te Wognum, Toos de Roy v. Zuydewijn te Wormerveer. 4 Herexamen. Afgewezen werden 10 can didaten. Bevorderd naar 4 H. B. S.: Gerard Broers, Ary Kempen, Jan de Reus, Arnold Schotten, Addy Tuin, Pim Tuin, allen te Alkmaar; Jan Reus te Berkhout. 3 Herexamens. Afgewezen werden 4 can didaten. Bevorderd naar 5 H. B. S.: Gertha Hofstee, Cor Stroomer, te Alk maar; Dirk van Diepen te Hoogwoud; Kees Eeken te Hoorn; Nico Mul te Wogmeer en Gerrit Kramer te Zuidscharwoude. 3 Herexamens. Afgewezen werden 3 can didaten. Bevorderd naar 6 H. B. S: Antoon Kraakman, Meindert Philips en Piet Oolders te Alkmaar; Frans Cedee te Heiloo; Ben Schermer te Hoorn. Afgewezen werden 3 candidaten. Bevorderd naar IV Gymnasium: Cor Breed, Elly Jonckbloedt, Cor Kager, Arnold Leesberg, Henk Meiman, Joop Schellings, Corry Schneiders, allen te Alk maar; Simon Bijman te Hoogwoud; PW Luyckx te Hoorn; Dick Sinnige te Scha- gen; Joop Duin te Spierdijk; Simon Kruy- ver te Zuidscharwoude. 2 Herexamens. Afgewezen werden 5 cafl" didaten. Bevorderd naar V Gymnasium: Jan Zonneveld te Assendelft; Jacob Bruins- ma te den Helder; Jan Nijman te Noord- scharwoude en Dick Overtoom te Spierdijk- 63. De heele buurt was spoedig in rep en roer. Alle mannen uit alle dorpen in den omtrek kwamen aanrennen met hun brandwagentjes, maar er was nergens water in de buurt zoo dat ze voorloopig niets anders konden doen dan heel 'lange einden slang uit te leggen. 64. Langelot was radeloos. Hij wist. dat er op zolder nog «en SrTeUrok f'"'«««n, net als dc brandmannen droe««n' hii 'i M eZC aa" en 5ne'dc naar de schuur. Vooruit, r' JIGER OROCODILLUSI

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8