SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het water lokte.. Agenda A!kmaarsche Wielerbaan. ten. A.S.V. VICTRIX. ->), 2.' ^Binnmtand Talrijke verdrinkings- gevallen. Bi osc o pen. JCutist m Wetenschap Cbry Wielrennen. Er was gistermiddag op de Alkmaarsche Wielerbaan slechts weinig publiek, wat wel zijn oorzaak zal hebben gevonden in het zeer fraaie zomerweer, dat de menschen naar zee lokte, 't Was jammer, wartt over 't alge meen viel er veel goeds te genieten in de ver schillende wedstrijden. Zoo begint het verslag, dat wij van de wedstrijden kregen. Want wij waren zelf niet in staat, om een verslag te magen, om dat de ramp van de Kwikstaart ons naar Amsterdam riep. Bij de nieuwelingen werd Pronk versla gen. Zoo iets gebeurt niet eiken dag! En het mooiste is nog wel, dat Pronk zijn neder laag kreeg dank zij Derksen, zijn stadge noot. Deze klopte hem in de sprint over 500 M. in een buitengewoon fraaien rit, waarbij Derksen een tijd maakte van 10.8 sec. over de laatste ronde, welke tijd gelijk staat met het baanrecord voor amateurs. Wel nam Pronk revanche in de 3 K.M.-race, maar de strijd tegen het horloge over 500 M. was weer in het voordeel van Derksen, die dezen middag wel bijzonder goed op dreef was. De amateurs hadden een ploegenachtervol- gitig. In de eerste serie werden Groot-Stehr zeer verdiend winnaars van een zwaren strijd, waarin Snel en Hoolwerf zich sterk verdedigden, doch tenslotte uitgereden wer den. De tweede serie was voor Bal-Homan, die met hun tegenstanders nog minder moei te hadden. 0e beslissing werd dus door deze twee koppels gereden en hoe Groot-Stehr 2ich ook inspanden, Bol en Homan waren de sterksten en wonnen zeer verdiend in 3 min. 38.6 sec. Een 100 ronden-race voor amateurs was voor Tel. In de laatste ronde kwamen Heyne en Braas te vallen doordat Groot wat al te gevaarlijk reed. Overigens was deze strijd weer zeer spannend en een premie voor een winstronde behoefde niet worden uitgereikt, omdat er geen kans was op een winstronde. 'De heeren hielden elkaar te goed in de ga De profs begonnen met een klassement race over 5 K.M. De Duitscher Oszmella Week In de sprint de handigste en verzamel de voldoende punten, om eerste te worden. Na de pauze kwam het hoofdnummer, de koppelwedstrijd voor profs en onafhankelij- Jcen. Er werden heel wat ronden genomen en verloren, de klassementen waren al weer zeer 6pannend, eenige valpartijen brachten de noodige sensatie, maar het slot was, dat y. Oers-v. Reijen wonnen. Al met al een middag, waarop interessan te wielersport ten beste werd gegeven. De uitslagen luiden: Omnium voor nieuwelingen: a. sprint: le serie: J. Pronk (laatste ronde 11.8 sec.); 2. de Vries; 2e serie: 1. J. Derksen (laatste ronde 11.4 sec.); 2. v. Maris; 3e serie: J. Derksen (laatste ronde 11.2 sec.); 2. de Vries; 4e serie: J. Pronk (laatste ronde 11 sec.); 2. v. Maris; 5e serie: 1. de Vries (laatste ronde 12.2 sec.); 2. v. Maris; 6e serie: 1. J. Derksen (laatste ronde 10.8 secO; 2. J. Pronk; Totaal: 1. J. Derksen 3 ptn.; 2. J. Pronk 4 ptn.; 3. de Vries 5 ptn.; 4. J. v. Maris 6 ptn. b. 3 K.M. wedstrijd 1. J. Pronk in 4 min. 38.2 sec., 1 ptn.; 2. 1 Derksen, 2 ptn.; 3. v. Maris, 3 ptn.; 4. de Vries, 4 ptn. c. 500 M. tegen het horloge: 1. Derksen, 38.6 sec., 1 pt.; 2. J. Pronk, 30.2 sec., 2 ptn.; 3. de Vries, 42 sec., 3 ptn.; 4. V. Maris, 42.6 sec. 4 ptn. Totaal: 1. Derksen, 6 ptn.; 2. Pronk, 7 ptn.; 3. de Vries 11 ptn.; 4. v. Maris, 14 ptn. Amateurs ploegenachtervolging: le serie: 1. Groot-Stehr in 4 min. 46 sec.; 2e serie: 1. Bol-Homan in 3 min. 16 sec. Finale: 1. Bol-Homan in 3 min. 38.6 sec.; 2. Groot-Stehr. Amateurs 100 ronden: 1. J. Tel in 24 min. 8 sec.2. J. Bak; 3. M. Verdonk. Profs en onafh. afvalrace: 1. Oszmella; 2. v. Oers; 3. Spijker. 'Klassementrace voor profs: 1. Oszmella, 7 ptn.; 2. v. Oers, 3 ptn.; 3. Schieven, 3 ptn. 60 K.M. koppelwedstrijd 1. v. Oers—v. Reijen, 24 ptn.; op 2 ronden: 2. RenkemaSnoeijers, 18 ptn.; op 3 ronden: Clignet—Vinders, 5 ptn. Zondag heeft de A.S.V. Victrix trainings- aprintritten gehouden over een afstand van 500 meter. Van de zijde der renners was er veel animo voor deze ritten, welke onder prachtige weersomstandigheden en met ta melijke belangstelling werden gehouden. Een sprint rijden is voor de meeste ren ners zeer leerzaam, laten zij er echter om denken ook de achter hun komende rijders ruimte te geven tot passeeren. De uitslagen waren: A Klasse: 1. J. Zandvoort; 2. W. Wouters; 3. P. Zandvoort. B Klasse; 1. W. Harms; 2. W. Visser; 3. M. Loos. C Klasse 1. C. Lute; 2. K. Kusch; 3. J. Tromp. Junioren: 1. J. Bruin; 2. J. Nierop; 3. N. Min. WIELERCLUB „ALCMARIA". Begunstigd door schitterend weder hield bovengenoemde vereeniging Zondag een trainings-sprintrace over 500 M. voor A, B en C Klasse. Na overleg met het bestuur reden de rij ders Bol, Homan, Snel en Derksen niet mede, omdat deze 's middags op de baan moesten uitkomen. De deelname was groot en er is snel gereden waardoor het aan spanning niet ontbrak, terwijl incidenten niet voorkwamen De uislag luidt: A Klasse: 1. F. Roobeek, Bergen; 2. J Bouwman, Alkmaar; 3. J. Beeldman, Ber gen; 4. J. H. Mulder, Schoorl. B Klasse: 1 J. Dames, Bergen; 2. J. Holle beek, Alkmaar; 3. S. Brak Stompetoren; 4. J. Martim Bergen; 5. J. Huizinga, Purme- rend; 6. C. Kielt, Schoorl. C. Klasse: 1. J. Mulder, Alkmaar: 2. C. Duinmeijer, Alkmaar; 3. J. Frijn, Alkmaar; 4. C. Nieuwland, Koedijk. O. G. TE NOORDSCHARWOUDE. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen hield Zondag een rit over 84 K. M. voor de A-klasse. Dit was de eerste rit om den Van Zijl-beker. De uitslag was: 1 P. Kort 2 uur 20 min. 46 sec.: 2 H. Quant 2 uur 31 min. 22 sec.; 3 Jan Van Zijl 2 uur 34 min. 15 sec.; 4 A. Boon 2 uur 40 min. en 29 sec. De juniores reden dertig K. M. Hiervan was de uitslag: 1 E. Bos Noordscharwoude; 2 C. Zeegers, Sint Pancra9; 3 P. Zeegers Sint Pancras; 4 C. Groen Sint Pancras; 5 G. Bobeldijk Sint Pancras en 6 P. Blom Noordscharwoude. ARIE VAN VLIET HEEFT BLOED VERGIFTIGING. Met Schilling per speciaal-vliegtnig naar Amsterdam gevlogen. De Ned. sprintkampioen Arie v. Vliet, die on<W de goede zorgen van Quus Scnilliitg, te zamen met Peperkamp Donderdag j.1. naar Manchester was vertrokken om al daar op Zaterdag aan wedstrijden deel te nemen, is gisteren hals over kop uit Engeland teruggekomen en met een bloedvergiftiging in de Lu- thersche Diaconesseninrichting al hier opgenomen. Voor enkele weken terug bij den wedstrijd tegen Duitschland te Krefeld deed van Vliet een val, waarbij het geheele vel van de muis van zijn rechterhand werd opengehaald. De wond herstelde zich spoedig en van Vliet had hier dan ook verder niet den minsten last meer van. Op de reis naar Engeland schijnt hij zich echter gestooten te hebben, waardoor de huid, die uit den aard der zaak nog teer en gevoelig was, weer openging. In de vuile fabrieksstad Manchester is er vuil in de nieuwe wond gekomen met het be kende noodlottige gevolg. Toen Schilling gistermorgen v. Vliet wekte, klaagde deze over pijn in den rechterarm De mouw van zijn pyama opstroopende, consta teerde Schilling roode strepen over den ge helen arm Hevig ongerust geworden tele foneerde de N.W.U.-trainer direct een dok ter, die echter niet kwam opdagen. Er werd besloten om naar een ziekenhuis te gaan. Daar vond ïen het geval niet erg, maar Schilling niet gerustgesteld, zocht een ander ziekenhuis op, waar men hem adviseerde den aan zijn zorgen toevertrouwden renner in geen geval te laten starten. Guus wist thans genoeg; een telefoontje met de N. W. U. in Den Haag machtigde hem een speciaal vliegtuig uit Londen te la ten komen om daarmede naar Schiphol te vliegen. Om 4 uur vertrok men uit Man chester en precies 9 uur landde het tweetal op Schiphol. Juist was Schilling van plan met een taxi een der Amsterdamsche zieken huizen op te zoeken, toen hij dr. Tetzner tegen het lijf liep. Een haastig door dezen ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat Schilling's goede zorgen zéér op haar plaats waren geweest. Dr. Tetzner achtte het nl. raadzaam van Vliet terstond in het ziekenhuis te doen op nemen. Hoewel de bloedvergiftiging zich gisteravond laat naar wij informeerden niet zoo ernstig meer liet aanzien, staat het toch vast, dat van Vliet minstens één week verpleegd zal moeten worden. M o t o r r ij d e n. BOSMAN VERRAST TE ROTTERDAM. Engelscne renners in de „vlie gende zeven" verslagen. De jeugdige renner Bosman heeft Zondag middag tijdens de motorwedstrijden op Woudestein voor een groote verrassing ge zorgd, zegt de Tel. Op prachtige wijze heeft hij in de finale van het nummer „vliegende zeven'' alle Engelsche concurrenten, wier capaciteiten in den team-wedstrijd ver boven die van de Hollanders bleken uit te gaan, achter zich gelaten en dank zij het feit, dat zijn tijd niet minder dan 1 1/5 seconde beter was dan die van den snelsten Engelschman Stanley, met wien hij de punten deelde, werd hij winnaar van het nummer. Nadat Bosman voortdurend op de tweede plaats was ge komen achter de Engelsche renners, was deze overwinning het evenement van den middag. Gemiddeld waren de Engelsche renners, onder wie Les Bowden en Bill Stanley de snelsten waren, een klasse beter dan de Hol landers. Dadelijk bleek hun grootere rou tine en grootere durf en hun grootste winst lag in de bochten en vooral ook aan den start. De teamwedstrijd werd door de En- gelschen dan ook onbetwist van het Woude- stein-team gewonnen, ondanks de ruime han dicap. De Hollander Van Hulzen heeft zich in de race uitstekend geweerd In de eerste heat wist hij den captain der Engelschen, Lancaster, te lappen en in de zevende reed hij uitstekend tegen den snellen Stanley, zoodat deze twee heats door het Hoilana- sche team gewonnen werden. Voor het ove rige gingen de Engelschen echter met de eerste plaatsen strijken en het resultaat was, dat het Woudestein-team met 21 tegen 31 punten verloor Bosman moest achtereen volgens het loodje leggen tegen Bowden, Stanley en Lancaster, doch in alle gevallen werd hij een goede tweede en Lancaster kon hem slechts met groote moeite in de laatste ronde voorbijkomen. Voor de pauze heeit een huldiging plaats gehad van de drie Nederlandsche T. T.-kam- pioenen, B. van Hamersveld, J. Bosman en w. van Gent, waarbij de heer Nortier na mens het dagelijksch bestuur van de K. N. M. V. den kampioenen voor het eeist kam pioensarmbanden heeft overhandigd. „Wij zijn ontzettend trotsch op dit stel zoo zeide de heer Nortier, „en daarom hebben wij besloten hun deze kampioensarmbanden uit te reiken: iedereer kan dan zien, dat daar Nederlandsche kampioenen gaan, en dit eereteeken zal den concurrenten schrik aan jagen". Met deze woorden gespte de heer Nortier het drietal de leeren banden om. De resultaten van den team-wedstrijd luiden: le heat: 1. Van Hulzen (1 min. 42 1/5 sec.); 2. Lancaster, 3. Hobson* 2e heat: 1. Bowden (1.443/5), 2 Bosman (1.463/5), 3 Taylor 3e heat: 1. Stanley (1.49 3/5), 2. Hartman (1.50), 3. Deeley; 4e heat: 1. Bowden (1.39 3/5), 2. Van Huizen (1.403/5), 3. Taylor; 5e heat: 1. Stanley (1.44 1/5), 2. Bosman (1.46 3/5), 3. Deeley; 6e heat: 1. Lancaster (1.44 1/5), 2. Hartman (1.49 2/5), 3. Van Dijk; 7e heat: 1. Van Hulzen (1.421/5), 2. Stanley (1.49 2/5), 3. Deeley; 8e heat: 1. Lancaster (1.42), 2. Bosman (1.42 4/5), 3. Houtop; 9e hea Bowden (1.432/5), 2. Taylor (147), 3. Hart man. De overige uitslagen luiden: Nieuwelingen tot 350 c.c.: le manche: 1 Van Rijsel (Panther) 2.33 3/5, 2. v. d. Wal (Baylisthomas) 2.40; 3. v. d. Kley (2.48 1/5); 2e manche: 1. Van Rijsel 2.352/5, 2. v. d. Wal 2.36, 3. De Jonge 2.36 3/5; 3e manche: 1. Van Rijsel 2.31 3/5 (totaal 9 punten), 2. v. d. Wal 2.32 1/5 (tot. 6 pnt.). Junioren 350 c.c.: le manche: 1. Kops (Motor Paleis Spec.) 2.27 2/5, 2. Ouwehand (J. A. L. Spec.) 2.28 2/5, 3. Aartsen (New Rapid) 2,33 2/5 2e manche: 1. Ouwehand 2.243/5, 2. Kops 2.25, 3. Roest (Eysink) 2.25 1/5; 3e manche: 1. Aartsen 2.20 (totaal 4 pnt.), 2. Ouwehand (tot. 7 pnt.), 3. Kops (tot 6 pnt.). Senioren 350 c.c.: le manche: 1 Hartman (Motosacoche) 2.223/5, 2 Houtop (Rudge) 2.23 2/5, 3 Rehorst (Lady) 2.25, 2e man che: 1 Hartman 2.13 (tot. 6 pnt.), 2 Houtop 2.13 3/5 (tot. 4 pnt.), 3 Rehorst 2.21 2/5 (tot. 2 pnt.). Junioren 500 c.c. (directe beslissing): 1 Aartsen (New-Rapid) 2.20 1/5, 2 Van Zon (Jap.) 2.22 3/5, 3 Maller (Jap.), 4 Bever- dam (Jap.) Vliegende Zeven, le manche: 1 Stanley 1.40, 2 Bosman 1.41, 3 Van Huizen 1.413/5, 4 Taylor, 5 Lancaster; 2e manche: 1 Bos man 1.41 (tot. 5 pnt.), 2 Stanley 1.43 1/5 (tot. 5 pnt.), 3 Deeley. Langebaan Senioren 350 c.c. (directe be slissing): 1 Houtop (Rudge) 3.30, 2 Hart man (Motosacoche) 3.301/5, 3 Westrop, 4 Rehorst, V i s s c h e n. VISCHLUST VISCHT. Zondag heeft het vischcollege „Vischlust" Alkmaar 'n hengekoncours gehouden aan 't N.-H. Kanaal tegenover het slachthuis. Aan dezen wedstrijd namen 6 vereenigingen deel, ieder met 10 deelnemers. Met enthousiasme werd deze eerste concoursdag gehouden en hij heeft plaats gehad met veel publieke belang stelling. Alhoewel het met dit weer zéér moeilijk is baars te vangen slaagden bijna alle vereeni gingen er toch in succes te boeken door baars te vangen. De vereenigingen „De Karper" Bergen, „Vischlust" Warmenhuizen, „De Morgen stond" Uitgeest, „Vischlust" Koedijk „De Hengelaar" Oudorp, „Vischlust" Alkmaar, hebben aan dit concours deelgenomen. Zeer erkentelijk is het bestuur van „Vischlust" Alkmaar voor de ondervonden medewerking van wielerclub „Victrix", Hier volgen de uitslagen: 1 Kt Lorge 3 Vischcollege „Vischlust" Alkmaar; 4 1 Vischcollege „De Karper" Bergen; 2 Vischcollege „De Morgenstond" Uitgeest; Vischcollege „Vischlust" Warmenhuizen; 5 Vischcollege „Vischlust" Koedijk; 6 Visch college „De Hengelaar" Oudorp. Een prijs voor de grootste baars werd gewonnen door „Vischlust" Alkmaar en een prijs voor het kleinste baarsje werd gewon nen door „De Karper" Bergen. De held van den dag ontving een zilve- rendraag medaille, n.I. de heer J. Dekker van „De Karper" Bergen, Zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN TE OUDE N1EDORP. Zondag hadden zwemwedstrijden plaats in „Het Skarpet" te Oude Niedorp. De uitslagen waren: 25 M. schoolslag meisjes t. m. 12 jaar: 1. Mannie Goudsblom, Heerhugowaard, 241/5 sec., 2. W. Kostelijk, Oudkarspel, 25 1/5 sec., 3. Alie Goudsblom, Heerhugo- waard, 26 sec. 25 Meter schoolslag jongens tot en met 12 jaar: 1. M. de Boer, Schagen, 29 sec., 2. J. Visser, Schagen, 29 3/5 sec., 3. J. Molenaar, Anna Paulowna, 33 sec. 50 Meter schoolslag voor meisjes tot 16 jaar: 1. A. de Jong, Heerhugowaard, 48 2/5 sec., 2. T. Visser, Schagen, 49 sec., 3. N. Gouds blom, Heerhugowaard, 501/5 sec. 50 Meter schoolslag voor jongens tot 16 jaar: 1. C. Wagenaar, Heerhugowaard, 464/5 sec., 2. F. Koning, Schagen, 47 2/5 sec., 3. M. J. C. Linke, Anna Paulowna, 48 sec. 100 Meter vrije slag voor dames: 1. K. Blauboer, Schagen, 1 min. 40 4/5 sec., 2. A. Wardenaar, Schagen, 1 min. 46 sec., 3. C. Tuinman, Anna-Paulowna, 1 min. 54 sec. 100 Meter vrije slag voor heeren: 1- H. v. d. Meer, Heerhugowaard, 1 min. 144/5 sec., 2. J Kommer, Anna Paulowna, 1 min. 23 sec., 3. F. Koning, Schagen, 1 min. 25 sec. 50 Meter rugslag voor dames: 1. C. Goudsblom, Heerhugowaard, 52 1/5 sec., 2. K. Blauboer, Schagen, 522/5 sec., 3. A. Wardenaar, Schagen, 54 2/5 sec. 50 Meter rugslag voor heeren: 1. H. v. d. Meer, Heerhugowaard, 47 1/5 sec., 2. T. Hink, Oudkarspel, 51 sec., 3. S. Koning, Schagen, 51 4/5 sec. 4 X 50 Meter estafette (2 X 50 M. school slag en 2 X 50 M. vrije slag): 1. Heerhugowaard 2, 2 min. 48 sec., 2. Schagen, 2 min. 48 1/5 sec., 3. Oude Niedorp 2, 3 min. 6 1/5 sec. Paardensport. PRIJZENDRAVERIJ TE BINNENWIJZEND. Gisteren werden te Binnenwijzend de vol gende prijzen behaald: 1. Bethy Worthy, eig. G. v. d1. OoTd, ber. J. van Leeuwen Jr., Haarlemmermeer; 2. Roze Morgan, ber. en eig. J. Bolwijn, Gro ningen; 3. Sally Harvester, ber. K. Bakker, eig. H. Hofland, Beverwijk' 4. Fatima, ber. J. Vergay, eig. J. Haan, wijde-Wormer. Ingeschreven waren 26 paarden en opge komen 20 paarden. Verdronken door niet kunnen zwemmen. Nabij de uitspanning „De Harenberg onder Warnsveld is Zondagmiddag de 45-jarige ongehuwde Notten uit Zutfen die niet kon zwemmen, In de IJsei ver dronken. Zijn lijk is nog niet opgehaa'd. Vijftienjarige jongen verdronken. Zondagmiddag is in de rivier de Maas de 15-jarige B. Koers bij het zwemmen verdronken. Door eenige personen, die het ongeval bemerkten, is de Jongen even later opgehaald. Er werd nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten bleken toen reeds te zijn geweken. Bij het zwemmen verdronken. Omstreeks zes uur Zaterdagmiddag is in het zwembad te Vaassen bij het zwemmen verdronken de 18-jarige D. Bos. Pogingen om de levensgeesten op te wekken, mochten niet baten. dij het baden verdronken. Zondagmiddag is bij het baden in een laemkuil tusschen ldenzaal en Losser verdronken de 30-jarige ongehuwde Ter Luun uit Hengelo (O.) Verdronken. Zondagmiddag omstreeks half vijf is bij het zwemmen in het Zijlkerdiep te Beerta de 23-jarige gehuwde Huizinga, wonende te Winschoten, verdronken. De rnan laat een vrouen drie kinde ren achter. Jongeman verdronken. Zondagmiddag omstreeks zes uur is de 16-jarige jongeman W. v. Rijn, wo nende in de Willem de Zwijgerstraat te Overschie, bij het zwemmen in de Schie verdronken. Hij werd reeds 1 uur ver mist toen burgers zijn stoffelijk over schot ophaalden. Bij het zwemmen verdronken. Zondagmorgen gingen eenige vrienden zwommen in het nieuwe Eindhovensche kenaal. De 18-jarige F. T., die niet kon zwem men, zou het toch eens wagen en óprong van den kant af in het water. De jongen verdween onmiddellijk in de diepte. Eenige vrienden probeerden hem nog na te duiken, echter tevergeefs. Toen de jongen eenigen tijd later werd opgehaald bleken de levensgeesten te zijn geweken. Meisje verdronken. Zondagavond omstreeks 7 uur is het vijftienjarig dochtertje van B. Koning te Heiligerlee in het zwembad te Scheem- da verdronken. Jongeman het slachtoffer. Zaterdagavond is te Drumpt in de rivier de Waal tusschen de derde en de vierde krib verdronken de 23-jarige J. van Uden uit Tiel toen hij met eenige vrienden aldaar aan het zwemmen was. Deze plek is een bekend gevaarlijke plaats in de rivier waar al menig slacht offer gevallen is. De rivier is daar zeer diep terwijl ook draaikolken aanwezig zijn. De vrienden van U. trachtten hem nog te grijpen doch alle moeite was vergeefs. Zijn lijk was Zaterdagavond nog niet opgehaald. Achtjarig jongetje verdronken. Zondagmiddag omstreeks drie uur is een achtjarig jongetje bij het plukken van bloempjes aan den waterkant, in de Vaartsche Rijn geraakt en jammerlijk verdronken.. Het lijkje was gistermiddag om vier uur nog niet opgehaald. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ RAAMSDONKVEER. Gisteravond omstreeks negen uur heeft op den Rijksweg onder de ge meente Raamsdonkveer (N.Br.) een ernstig motorongeluk plaats gehad De motorrijder v. d. Laan uit Geertruiden- berg met als duopassagier de heer Moree eveneens uit Geertruidenberg kwiam uit dé richting Oosterhout gereden, toen ter hoogte van de Kreeksluis de achterband van het motorrijwiel sprong. L. zoowel als M. wer den doordat L. de macht over het stuur ver oor, tegen den grond geslingerd, v. d Laan kwam er goed af en bleek slechts lichte ver wondingen aan de hand te hebben opgeloo- pen. De duorijder Moree was er erger aan toe en bleek een zware hersenschudding be- komen te hebben. Nadat dokter Lips de ee£ ste hulp had verleend, werd hij in zorgwek- kenden toestand naar liet R.K. ziekenhuis te Raamsdonkveer vervoerd. KNAAPJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Op het station te Zwolle. difte"» vTw1IbedHWn de trein die te 8.53 te Zwolle arriveerde, het stopen binnenliep, is de 4-jarige Klaas Polofwo nende te Hilversum, met z'n ouders ni' naar Wildervank, uit de coupé gevallen ernstige hoofdwonden is het venHiï? bunge woning binnengedragen. nd' S t e d e 1 ij k Museum, Ingang Breedstraat, dagelijks geopend van Q 12 en van half 2 tot half 4; Zaterdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Das Lied der Sonne (liurn. zangspel), hoofd- rol Lauri Volpi. Toegang voor eiken leeftijd. Theater Cinema Americain, half 8, hoofd- nummer Peter, Paul en Nanette (hum.) hoofdrol Hermann Thimig. Toegang eiken lccfijd Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's av. half 8, t/m. Maandag, avond, hoofdnummer Die Englische Heirat Li/Mif/lfftl 1 pti PtP 1111pr #*n A AAi Dinsdag en Woensdag, telkens half 8, hoofdnummer Vijf vroolijke vrouwtjes (kom.) Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A B. T., half acht, hoofdnummer Quo Vadis? (hist.-rom.), hoofdrol Emil Jan. nings. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 17 Juli. 5j 10.30 uur, terrein bij den Katte "terg, zendingsfeest I. Z. I. N. 8.30 uur, officieele ingebruikneming open- luchttheater te Bergen. Donderdag 18 Jutt. 8.15 uur, Muziektuin, concert Alten. Symphonie-orfcest. DE TREINONTSPORING BU HAARLEM. De Haarlemsche politie heeft bef onderzoek naar de treinontsporing, welke Vrijdagmiddag op de lipt Amsterdam—Haarlem hec/ pjaats gehad, voortgezet, en daarbij is thans komen vast te staafy dat de wissel, welke de Dieseltrein tijdens het rangeeren passeerde, inderdaad te vroeg is overgehaald. De seinhuiswachter, die dit bij het eerste verhoor betwistte, heeft thans n.1. medegedeeld, dat een tim merman, zekeren B., in het seinhuis de wissel heeft omgetrokken. Te vens heeft de seinhuiswachter ven klaard, dat hij tevens het bedie- ningshandel van den wissel heeft ontgrendeld, hetgeen in strijd was met zijn voorschriften. Op grond van deze verklaringen, heeft de politie zoowel tegen den seinhuiswachter als tegen den tim merman proces-verbaal opgemaakt AUTO-BOTSING TE HEDEL Negen personen gewond. Zaterdagmorgen te half elf reed op den Rijksstraatweg te Hedel, in de richting Utrecht, een Ford-auto, bestuurd door den heer P. van Hoesel uit Eindhoven. In den wagen bevonden zich verder nog vtex W ren, allen uit Eindhoven. Achter dezen wv gen reed een open Buick, bestuurd door den chef van de City-garage te Eindhoven en waarin verder nog twee dames, twee kinde ren en twee heeren gezeten waren, alta eveneens uit Eindhoven afkomstig. Toen laatstgenoemde wagen den eerste wilde passeeren, werd de Ford-auto in de flank aangereden met het gevolg, dat deze in een sloot terecht kwam, terwijl de Buidc- wagen tegen een langs den weg staand» boom botste. Beide wagens werden totaal vernield. Acht van de elf personen werden door glasscherven gewond, terwijl een meisjt ernstige verwondingen bekwam. Twee pas sagiers bleven ongedeerd. Dr. Stemann uit Zaltbommel, die gewaar schuwd werd, was spoedig ter plaatse verleende de eerste geneeskundige hulp. Hij achtte overbrenging der gewonden naar hd ziekenhuis noodzakelijk. Door passeerende auto's werden de slachtoffers naar het zie kenhuis te Zaltbommel overgebracht. Na al* daar verbonden te zijn, konden zij hun weg vervolgen, terwijl het meisje ter verpleging moest worden opgenomen. De burgemeester en de rijkspolitie war» op het terrein van het ongeval aanwezig* IN DEN MUZIEKTUIN. Gisteravond' had in den muziektuin jaarlijksch concert plaats van Corn. Jonker* koren, 't Was een avond die van begin '°- eind een zeer gunstig verloop had. De zang van de kinderen o.a. was, zonder voort*" houd, voortreffelijk. Duidelijke zuivere u®" spraak, uiterst beschaafde zang, en hier daar al zin voor voordracht constateer® men in de liedjes van Wierts, Oushoorn Hamel door de jongste leerlingen, ht bloemencantate van mei. van Vladerack»! door de ouderen in Martij ntjes dansf van mej. van Tussenbroek, Zonnelied v» mej. van Rennes, in Gloria in Excelsis, w door le en 2e klas, 2e en 3e klas, en 3e &- va" k* jongenskoor gezongen. f Het kleine koor Zanglust van Koedijk^ heel goed, en vooral in Slaap zacht van «v» ke, ai blijft het jammer dat men niet w partijen evengoed klinkende stemmen v,®at Ehoori's gemengd koor was uitstekend de nummers waarmede 't op den nadofljg zangwedstrijd te Zandvoort den eersten P mer het hoogst aantal punten van siW tv mengde koren verwierf, n.1, met het hoogst aantal verwi van in Koop en Morgen van Roeske. .fl2 Op dezelfde hoogte stond de uiM»™j van OounocLs koor Pres du fleure etraw en ,4% van het dubbchnaiinenkwari» „or. en v riendschap met de aardige wals - derung zum Tanz, van Kabalt, met Hs ding van eenige strijkinstrumenten, n t meskoortje Halfvijf sloot het prograta» f. een sierlijken dans, Vèilchengavottc, |*n door mevr. Marie Jonker, weii» ingeleid werd door de voordracht v Wijn die ook in de BloemencaiiH,t kleine solo's had van das Rdslein' Schubert. -- Klavierbegeleiding waar werd goed gespeeld door Nico Ak j(,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10