Agenda KIJKEN is KOPEN euCLOECX Stad en OmoetwtQ Weec&edcht Rechtszaken KOEDIJK (Juni). Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, dagelijks geopend van 9 —12 en van half 2 tot half 4; Zaterdags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria Theater, half 8, hoofdnummer Das Lied der Sonne (hum. zangspel), hoofd rol Lauri Volpi. Toegang voor eiken leeftijd Theater Cinema Americain, half 8, hoofd nummer Peter, Paul en Nanette (hum.), hoofdrol Hermann Thimig. Toegang eiken leefijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, 's avonds half 8, heden en Woensdag, hoofdnummer Vijf vroolijke vrouwtjes (kom.) Toegang alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half acht, hoofdnummer Quo Vadis? (hist.-rom.), hoofdrol Emil Jan- nings. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 17 Juli. 10.30 uur, terrein bij den Kattenberg, zendingsfeest I. Z. I. N. 8.30 uur, officieele ingebruikneming open luchttheater te Bergen. Donderdag 18 Juli. 8.15 uur, Muziektuin, concert Alkm. Symphonie-orkest. OP ZOEK NAAR EEN BEER. Niet schudden s.v.p. Nabij Olean in den staat New-York wor den pijpleidingen aangelegd. Met het oog op den rotsachtigen bodem was het noodig dynamietpatronen te gebruiken. Toen de ar beiders hun dagtaak achter den rug hadden pakten zij dertien patronen in een houten kist en gingen naar huis. Bij hun terugkomst be merkten zij tot hun groote verbazing, dat de kist opengebroken was en zoo goed als alle patronen verdwenen waren. De eenige aanwijzing voor het spoor van den snooden dief was een bosje haar uit een berenvacht. Men zoekt thans met groote voorzichtigheid naar den beer, die het maaltje dynamiet tot zicht genomen heeft, en die bij te ruwe be handeling aile kans heeft om tot ontploffing te komen. Deze beer heeft althans de zekerheid, dat er niet op hem geschoten zal worden. GESLAAGD. De heer J. Vlug is aan de M. T. S. te Amsterdam, afd. werktuigbouw, geslaagd voor het eindexamen. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer L. Prins, Kanaalkade 38 is komen aanvliegen een postduif. De ring is gemerkt: S. B. F. 319913, gummiring No. 329 met een liggende 1 er achter. DE VERBINDINGSWEG HELDERSCHEWEG-BERGERWEG. De heer X., inzender in het vorig num mer van het stuk over de verbinding HelderschewegBergerweg, verzoekt ons, ter aanvulling van zijn artikeltje, nog te moeten meededeelen, dat hij de uitvoering van dit werk uit een oogpunt van werkver schaffing wèl toejuicht maar zich niet kan vereenigen met het feit dat de weg niet door de stad maar om de stad loopt. VERANDERING VAN STANDPLAATSEN. Nu lijn II van de stadsbus niet meer rijdt en dus alleen de bus voor lijn I is overge bleven, heeft de politie, met ingang van gister een proef genomen met een andere opstelling der stationneerende .voertuigen. Op de plaats bij het station waar tot dus ver de taxi's stonden is thans de bus van lijn I geplaatst. De taxi's nemen thans achter elkaar de vroegere plaats van de bussen in. Men is thans verplicht evenals in de groote steden wanneer men een taxi wenscht, den voorsten wagen te nemen. Wacht men een taxi van een bepaalde onderneming dan moet men wachten tot de daarvoor staande bezet en weggereden zijn. VEE IN BESLAG GENOMEN TE BEEMSTER. De vorige week is bij den veehouder Br. aan den Westdijk op last van de Crisiszui- velcentrale te Alkmaar het hoornvee in be slag genomen. Al het vee is naar hier ver voerd en zal worden verkocht. Daar Br. de crisismaatregelen had overtreden, is tot de zen maatregel overgegaan. BEGRAFENIS O. KAMEKLINGH ONNES. Mandagmiddag werd op de algemeene begraafplaats te Bergen het stoffelijk over schot van den heer O. Kamerlingh Onnes, oud-directeur van het Bureau voor Handels inlichtingen te Amsterdam, ten grave gedra gen. De lijkauto werd gevolgd door een open auto met kransen, waarvan vermeld dienen te worden die van het Bureau voor Handels inlichtingen en die van de Administratie kantoren van Kamerlingh Onnes uit Median en Den Haag. Onder de belangstellenden merkten wij op den heer Broekhuyzen, gezant van de Zuid- Afrikaansche republieken, den heer W. R. Chambos, directeur van het Bureau voor Handelsinlichtingen, den heer J. Basterhof Czn., chef van dit bureau, Ir. v. Geuns, oud directeur van de Noord-Hollandsche Tram, den heer S. Blom van de Vereeniging voor Stamverwante belangen in Zuid-Afrika, me vrouw van Reenen-Jurriaans en mevrouw Voute, presidente en secretaresse van de mu- seumcommissie te Bergen, mr. D. Basterd, oud-kantonrechter, den heer E. J. Voute, den heer Wolf, redacteur van het tijdschrift Onze Kunst en Jac. Jansen, componist. Ds. v. d. K i e b o o m, die allereerst aan de groeve het woord voerde, herdacht den overledene als een sterk levende persoonlijk heid en een liefhebbend mensch. Spr. legde er den nadruk op, dat de .overledene tot den laatsten dag van zijn leven een strijdbaar man met idealen was geweest, die de men- schen de waarheid voorhield, zooals die door hem in het leven is gezien. De dood heeft hem overwonnen en spr. hoopte, dat hij de rust zal hebben gevonden. In de herinnering zal hij blijven voortleven als een nobel mensch. De heer W. R. Chambos, directeur van het Bureau voor Handelsinlichtingen, ving aan met een woord uit de Schrift, 'betrek king hebbende op den rechtvaardige. De overledene had de rechtvaardigheid zoozeer tot een deugd opgevoerd, dat ieder, die met hem in aanraking kwam, gevoelde, met iemand te doen te hebben, die streed tegen alles, wat tegen de rechtvaardigheid in- druischte. Hij was idealist om der rechtvaar digheids wille. Dertig jaar heeft spr. met hem samenge werkt en voor spr. was de overledene een vriend en een broeder. Velen is hij tot zegen geweest. Spr. prees mevr. Kamerlingh Onnes en haar dochters gelukkig, dat zij zich hebben mogen koesteren aan de warme liefde van zulk een edel mensch. De heer Broekhuyzen, gezant van de Zuid-Afrikaansche republieken, herinnerde eraan, hoe hij op den dag van de begrafenis van president Kruger op het plein te Preto ria kennis maakte met den overledene, die vol was van liefde voor het Boeren-volk. Al tijd heeft hij zich doen kennen als een vriend, die een warm hart had voor de natie, die spr. vertegenwoordigt. Kamerlingh Onnes was een man met idea len, die in zijn leven heerlijke gedachten openbaarde. Steeds heeft hij die idealen voor oogen gehouden. De werkelijkheid ervan heeft hij niet gezien, maar ongetwijfeld zal God in de Eeuwigheid hem die geven. De nabestaanden zij het tot troost, dat hun man en vader is heengegaan, maar dat zijn idealen blijven leven en misschien nog door zijn kinderen als werkelijkheid zullen worden gezien. Zijn werk is niet vergeefs geweest en spr. was ervan overtuigd, dat zijn volk en de Zuid-Afrikaansche natie de vruchten zullen plukken van hetgeen de overledene op aarde heeft gezaaid. Ir. vanGeuns sprak namens den ouden Amsterdamschen vriendenkring, van wie er reeds velen zijn heengegaan. Hij schetste Kamerlingh Onnes als een goed vriend en zijn vrienden, zoo zeide hij, hebben steeds genoten van zijn warm hart. Spr. verzekerde, dat de vriendschap voor Kamerlingh Onnes overgegaan is op zijn vrouw en kinderen en hij verklaarde aan de nabestaanden, dat de vrienden aan den over ledene een dankbare herinnering zullen be waren. De heer P. B e s s e zeide, dat de verhou ding tusschen hem als knecht en den heer Kamerlingh Onnes als meester door de jaren inniger was geworden. Spr. was rijker ge worden, doordat hij heeft mogen putten uit de rijke levenservaring van den ontslapene. Op Endegeest hoopte spr. de nagedachte nis van den overledene te blijven eeren. Architect Baanders belichtte den over ledene als kunstenaar. Voor hem was het steeds moeilijk om den kunstenaar in den handelsman niet te laten ondergaan. Met zijn spreuk: De cost gaet voor de baet", heeft Kamerlingh Onnes, die veel grootscher was dan de buitenwereld heeft geweten, het Ne der landsche volk gewekt. Spr. eindigde met het citeeren van een ge dicht van Leopold. De heer J. Basterhof Cz., chef van het Bureau voor Handelsinlichtingen, sprak namens het geheele personeel en speciaal namens de anderen een woord van dank voor alles, wat de ontslapene voor hen had gedaan. Spr. verzekerde, dat zijn nagedach tenis in hooge eere zal worden gehouden. De heer Jac. Jansen, componist, ver klaarde, dat het hem buitengewoon goed had gedaan zooveel moois en loffelijks over den overledene te hooren. Voor spr. was de heer Kamerlingh Onnes een oudere en wijzere vriend, van wien hij ontzaggelijk veel heeft geleerd, waarvoor hij zijn verdere leven dankbaar zal zijn. Ook spr. had in den ontslapene den kunstenaar gevoeld en daarom had hij diens gedichten voor een deel op muziek gezet en hij hoopte dit ook met de andere te kunnen doen. De schoonvader van den heer Kamerlingh Onnes, de heer Elfring uit Haarlem, bracht namens de familie dank voor de belangstel ling en het gesprokene. SCHURFT BIJ KATTEN. Een abonné uit Ursem schrijft ons: „Kunt U mij s. v. p. helpen aan een mid del tegen kattenschurft?" Wij hebben er „De verzorging van onze katten" eens op nageslagen waarin over schurft bij katten het volgende wordt mede gedeeld: Een zeer besmettelijke (althans voor katten onderling, dus niet voor menschen, honden of andere dieren) huidziekte, waaraan katten wel eens lijden, is schurft. Er zijn zekere bij zonderheden van deze huidziekte, waardoor in typische gevallen de diagnose tamelijk eenvoudig gesteld kan worden. Het begin van de kwaal wordt gewoonlijk gevonden op den kop, waar eerst een hoeveelheid zeer kleine roode, lichtelijke uitstekende plekjes verschij nen; in een korten tijd tenminste als er niets aan gedaan wordt worden deze puntjes bultiger en de huidoppervlakte wordt dan gewoonlijk stuk gewreven, waardoor een geelachtige vloeistof uit de wondjes vloeit, welke opdroogt en grijsgele korsten vormt, waaronder steeds nieuw-gevormde vloeistof zich ophoopt, als zij niet reeds door den pa tiënt afgerukt zijn. In ernstige gevallen zijn deze korsten of roofjes van een grijsachtige tint karakteristiek en een waardevolle hulp bij de diagnose. Vanaf den kop breidt zich deze huidziekte geleidelijk uit langs en om den nek heen en na eenigen tijd kan het ge heele lichaam besmet zijn. Teneinde uitbreiding en besmetting te voor komen, is het ten zeerste aan te raden om e verhinderen, dat een gezonde kat in contact komt met een zieke of zelfs toe te staan, dat zij op plaatsen komt, waar het zieke dier ook geweest is. Verscheidene desinfectiemiddelen, welke gewoonlijk gebruikt worden voor het desinfecteeren van vloeren, hokken enzkun nen de smetstof van dit soort kattenschurft niet dooden. Kokend water en groene zeep, alsmede gezuiverde petroleum zijn in dit ge val de aangewezen desinfectiemiddelen. De principes, waarop de geneeskundige behandeling gebaseerd is, wanneer de diag nose van kattenschurft is vastgesteld, zijn de volgende: men moet in de eerste plaats trach ten om de parasieten en hun eieren te verdel gen. Deze laatste zijn moeilijker te dooden dan de eerste; zoo zal dus de aandacht er op gevestigd moeten worden, dat na het verdel gen van de parasieten met het een of ander smeerseltje, men de huid van den patiënt eenigen tijd rust moet geven, opdat de zich daarin bevindende eieren eerst tot ontwikke ling kunnen komen. Vandaar dat de meeste menschen het idee krijgen, dat kattenschurft niet afdoende te genezen is en telkens terug komen, is het ten zeerste aan te raden om te natuurlijk niet zoo. Gedurende den tijd dat de kat ziek is, moet zij krachtig gevoed worden door middel van rauw vleesch en gekookte visch. Bij koud weer nemen de vochtige insmeersels veel van de lichaamswarmte van den patiënt weg. dus moet men er zorg voor dragen, dat de behan deling niet in één keer over de groote lichaamsoppervlakte geschiedt en dat de kat op een warme en tochtvrije plaats gehouden wordt. Voor gevallen dat de schurft reeds een groote uitgebreidheid heeft verkregen, is het raadzaam om den patiënt kaal te scheren, opdat de besmette plaatsen intensiever kun nen worden behandeld. Niet te verwaren' met kattenschurft is een eczeem, dat ontstaat wanneer men zijn kat te vet of te schraal voedt. In beide gevallen verandere men het diëet zijner dieren en geve hun veel groene erwten te eten. In tegenstel ling met schurft is eczeem geen parasitaire en dus geen besmettelijke huidziekte. ALKMAARSCH SYMPHONIE-ORKEST. Evenals vorig jaar geeft Kohier met zijn orkest ook dit jaar een concert in den muziek tuin, waarvoor Donderdagavond 18 gekozen is. Ook nu is het een populair concert en be vat het programma nummers die tot het lich tere genre muziek behooren zonder evenwel aan degelijkheid te kort te schieten. Het concert van verleden jaar kon tot een der drukst bezochte uitvoeringen gerekend worden en daar men zich terdege voorbereid heeft mag men ook voor a.s. Dondtrdag een druk bezoek verwachten. Onder de ensemblenummers komt ook voor de A.S.O.-marsch van den dirigent en als solonummer een andante voor trombone met orkestbegeleiding. Het orkest bestaat nu'ruim twee jaar en heeft 40 leden. Het werk begint ook lang zamerhand meer waardeering te vinden, daarvan getuigt de samenwerking met het mannenkoor Orpheus, die op het eerstvolgend concert van O. tot uiting komt door het uit voeren van een nummer voor mannenkoor met volledige orkestbegeleiding. Slaagt dit dan zal samenwerking in de toekomst goede resultaten kunnen opleveren. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 9-16 JUNI 1935. Nieuwe zaken: Alkmaar, Fa. N. C. v. d. Idsert, Hof straat 21-25. Aannemersbedrijf, metsel- en timmerbedrijf. G. Reinders, Achterdam 11, wagenmaker en meubelmaker. Den Helder, Fa. F. G. Reijers en J. Vla mig, Krugerstraat 121. Timmerbedrijf. Wijzigingen: Alkmaar, N.V. W. F. Stoel en Zoon's Bouwmateriaalbedrijf. Statutenwijziging. Fa. A. Sijperda en Zn., Hoogstraat 1, kleermakerij. Vennootschap ontbonden. Voortgezet door A. Sijperda Jr. N.V. Alkmaarsche Post, Langestraat. Be- stuursopgave. Jac. Kuijt, Julianastraat 31, winkel in manufacturen. Overgegaan aan W. Klaas- se—Bos. A. Bart, Houttil 22, hooi- en stroohandel. Bedrijf uitgebreid met woningbureau en si garenmagazijn. Den Helder, J. W. Amelsbeek, Loods- gracht 25, kleermakerij. Eigenaar uitgetre den. Voortgezet door J. W. Amelsbeek en Co. Venn.: J. W. Amelsbeek en H. M. Schnall. P. de Kok, van Galenstraat 60, schilders bedrijf. Eigenaar uitgetreden. Voortgezet door Lub en de Meijer. Venn.: J. C. de Meijer en D. Lub. Barsingerhorn, „De Roode Leeuw" (eig. S. Kuiper), Keern F 45. Overgegaan aan A. Buis. Texel, N.V. Handelsraad van den L.T.B., Haarlem. Fil. Texel opgeheven. Gebr. Schoenmaker, timmerbedrijf, Gast huisstraat 12. Fil. gevestigd te Texel, de Waal 43. Zuidscharwoude, Coöperatieve Verbruiks- vereeniging „Nieuw Leven" U.A. Bestuurs wijziging. INGEKOMEN PERSONEN: C W. de Jager, dienstbode, N.H., van Utrecht naar Emmastraat 29. A. H. Boe kei, teekenares, N.H., van Amsterdam naar Lyceumstraat 44. H. J. Koene, kinderjuf frouw, N.H., van Bergen (N.H.) naar Lange straat 21. E de Vries, verpleegster, N.H van 's-Gravenhage naar Wilhelminalaan 11. Wed. J. Bakker, huishoudster. N.Hvan Briek op Langendijk naar P. L. Takstraat 7. A. C. E. B. Stoffers Lensing, H.L., van Amsterdam naar Corfstraat 40. Wed. H. Willemse, z b., N.H., van Oudorp (N.H.) n. Nieuwesloot 19a. A. Basie, z.b., G.K., van Haarlem naar Corfstraat 44. M. W. de Groot, onderwijzeres, R.K., van Amersfoort naar Leeuwerikkade 1. Wed. J O'ie' z&' DG van De Rijp nafr Kraanbuurt 8. t. Oortgijsen, z.b., N.H., van Hoorn naar Kruislaan 14 S. Admiraal, chauffeur, en ÏÏg. R.K., van Bergen (N.H.) naar Leeu wenhoeks traat 3a. H. Meijer, aannemer en uitvoerder, en echtg., geen, van Leeuwar den naar Scharloo 13a. J. Roorda, z.b, en echtg., R.K., van Amsterdam naar Gees- tereingel 55. A. Wilms, z.b., en echtg., N.H., van Heiloo naar Kruislaan 14. G. Wolvers, tuinder, R K., van Heiloo naar de Ruijterstraat 3. Wed. J. Ochque, z.b., N.H., van Heiloo naar Kruislaan 14. P. Kooijman, z.b., en echtg., N.H., van Winkel naar Kruislaan 14. M. Hulskamp-Scha per, z.b., R.K., van Grootebroek naar Achter- dam 2. J. van den Arend, z.b., geen, en gezin, van 's-Gravenhage naar Landstraat 58. A. Meijer, h.i.d'.h., Ger., van Sassen- heim naar Kruislaan 14. Wed. K. Hop man, z.b., N.H., van Zijpe naar Kruislaan 14. J. A. Wijnberg, z.b., N.H., van Wor- merveer naar Kruislaan 14. J. M. Dölle, z.b., R.K., van Wognum naar Nieuwesloot 27. A. J. Roos, leerl.-verpleegster, N.H., van Zwaag naar Kruislaan 14. G Zoon, dienstbode, R.K., van Heemstede naar Gees- terweg 7. E. Prins, z.b., H.A., van Duitschland naar Ridderstraat 9. J. M. F. Alsemgeest, kapper, geen, van Amsterdam naar Druivenlaan 34. VERTROKKEN PERSONEN: G. de Boer-Booij, huishoudster, N.H., van Perronstraat 11 naar Heiloo. A. M. de Kruijf-Pater, z.b., R.K., van Oudegracht 155 naar Amsterdam. C. B. Vis-Bosman, z.b., geen, van Kennemerstraat 11 naar Heiloo. J. de Boer, dienstbode, N.H., van Jul. v. Stolberglaan 2 naar Hilversum. J. A. Reinierse, tremmer, R.K., van Noorderkade 49 naar Amsterdam. T. van Twuiver, te lefoniste, N.H., van Lamoraalstraat 3 naar Oudorp (N.H.) C. Schaapherder, schoen maker, R.K., van Voormeer 18 naar 's-Cra- venhage. S. Baltus, z.b., geen, van Kin- heimstraat 39 naar Heiloo. P. J. Baltus, chauffeur, R.K., van Nieuwpoortslaan 170 naar Heiloo. P. Hendricks, dienstbode, R.K., van Middenstraat 18 naar Limmen.. C. P. G. Persoon, kapelaan, R.K., van Ver- dronkenoord 76 naar Amsterdam. H. Vos, kapper, geen, van Westerweg 89 naar Gro ningen, A. Vree, timmerman, C.G., van Ber gerweg 146 naar Baarn. J. Winder, dienstbode, R.K., van Linden'.aan 61 naar Limmen. H. J. Selie, kruideniersbediende, R.K., van Kaarsemakersgracht 1 naar Zaan dam. E. A. Jansen, dienstbode, R.., van Ver- dronkenoord 100 naar Harenkarspel. C. E. Jonker, dienstbode, R.K., van Lindenlaan 1 naar Bergen (NJL). Geboren: Anna Theodora Emma, d. v. J. W. de Ruijter en v. G. A. de Graaf Ca- tharina, d. v. A. Kaandorp en J. Mettes Willem Cornelis, z. v. T. L. v. Duin en v. N. Raat Grijntje Adriana, d. v. C. v. Beek en v. F. J. Swart Jacob, z. v. J. Lüdeke en v. G. J. Keeman. Overleden: Vrouwtje de Geus, 83 j., wed van C. Geus. KORTE BERICHTEN. In den ouderdom van 87 jaar is heden nacht te Zwolle overleden mr. D. van Laer, oudt-lid van Gedep. Staten van Overijssel. Gisteravond is te Zwolle op 59-jarigen leeftijd overleden mr. W. M. Wijt, griffier der Staten van Overijssel. EEN NASLEEP VAN DE HUIZER STEENENKWESTIE. Getuigen, die het niet eens zijn. In den namiddag van gisteren werd voor den politierechter mr. Muller een strafzaak behandeld, die nauw verband houdt met het proces tegenen den ex-gemeente architect van Huizen, die steenen zou hebben betaald, die nooit waren afgeleverd. Zooals men weet is de leverancier nooit gevonden. In hooger beroep legden twee ingezetenen van Huizen, de gemeente-arbeider H. B. en de adjunct-havenmeester L. Schaap verkla ringen af, die met elkaar in strijd zijn. Vol gens B. zouden er op een bepaalde plaats géén steenen hebben gelegen en volgens Schaap zouden ze er wel degelijk zijn ge weest. Het strafproces tegen den architect is maandenlang in Huizen het gesprek van den dag geweest; meeningen en sympathieën waren verdeeld al naar gelang men zich schaarde aan de zijde van den architect of tegenover hem. Zoo kon het den dag na het getuigen verhoor voor het Hof geschieden, dat Schaap, op weg naar zijn werk langs B kwam, die met een groepje menschen de gebeurtenissen op de rechtszitting besprak. B. zou toen volgens het door Schaap op gemaakte ambsteedig proces-verbaal hebben geroepen: „leugenaar". Behalve deze minder vleidende kwalificatie zou B. er nog aan toe hebben gevoegd: „ik tart je er wat van te durven maken!" S. was op deze uitdaging ingegaan en naar den burgemeester gegaan om een klacht in te dienen. B. wilde de kwes tie niet bijleggen; hij had heel iets anders gezegd. Vandaag stond H. B. terecht wegens be- leediging. Toen get. Schaap zijn verklaring had af gelegd en volgehouden had, dat B. hem „leugenaar" had genoemd, kwam de verdach te voor het hekje om eens „precies" te ver tellen, wat er voorgevallen was. „Ik heb alleen maar gezegd: „Mag hier iemand lid zijn van de mannenvereeniging „Troffel en Zwaard" en toch liegen voor het gerecht?" aldus verklaarde verdachte. De politierechter vond dat jp het zelfde neerkomen. „Al is het met andere woorden U hebt hem toch voor leugenaar uitge^ maakt. Van een vraag hebt U een medp deeling gemaakt". Getuige S.: Tver „Troffel en Zwaard" heeft hij pas later gesproken. Verdachte verduidelijkt zijn verklaring nog: Schaap heeft me nog gevraagd of ik dacht, dat hij een valschen eed had afgelegd en toen heb ik nog uitdrukkelijk eezend Har ik dat met bedoelde. 8 aat naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag, 16 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituul te de B!t. Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Scilly. Laagste barometerstand 741,6 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag, 17 Juli: Verwachting: zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt; mogelijk eenige regen; ieta koeler. Weeroverzicht. Het hoogedrukgebied nabij Scandinavt! k geheel en al verdwenen, terwijl de uitge- breide hooge drukking in het Zuid-Westen aan haar Noordzijde in beteekenis verloor. De depressiekern over IJsland verplaatste zich Oost Noord Oostwaarts, daarbij vooral aan den Zuidkant aan invloed winnende. Thorshavn en Janmayen hadden beide groote neerslaghoeveelheden. Verder viel eenige regen over de Britsehe Eilanden en Scandi- navië. Het weer is over een groot gedeelte van het vasteland somberder geworden, tenge volge van den aanvoer van vochtige lucht uit Westelijke richtingen. Ook over ons land en Duitschland werd het koeler. Eveneens over IJsland. Over de Britsehe Eilanden werd het gemiddeld wat warmer, terwijl ook over Scandinavië de temperatuur is gestegen. Ten onzent is bij den aanvoer van koele lucht uit Westelijke richtingen een verdere af koeling te wachten. Er bestaat kans op het optreden van lichte regenbuitjes. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavand te 9.45 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 17 4.41 5.13 1.16 1.36 18 5.27 5.58 158 2.23 19 6.11 6.40 2.47 3.11 20 6.57 7.26 3.32 3.53 21 7.42 8.09 4.21 438 22 8.31 9.02 504 5.21 23 9.29 9.59 5.48 6.10 24 10.33 11.04 6.42 7.11 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 17 4.38 5.'0 1.04 1.24 18 5.24 5.55 1.46 211 19 6.08 6.37 235 259 20 6.54 7.23 3.20 3.41 21 7.39 8.06 4.09 4.26 22 8.28 8.59 4.52 5.09 23 9.26 9.56 5.36 5.56 24 10.30 11.01 6.30 6.59 Dan komt een getuige charge, de heer G Gooyer het zaaltje van den politierechter binnen. Er ontstaat eenig verschil van mee- ning over zijn leeftijd. Rechter: Hoe oud bent U? Get.: Bijna 70! Rechter: Dus 69. Get. (met klem): Neen, neen, bijna zeven tig! Maar nu bent U toch 69. Getuige is het er tenslotte mee eens, maar met klem voegt hij er bij„en toch bijna 70". De bijna zeventiger geeft verdachte gelijk: „Hij heeft gezegd: „bent U lid van Troffel en Zwaard en dan zoo te liegen voor het gerecht!" Maar het woord liegen is nu eenmaal niet weg te praten en de officier van Justitie, mr. w assenberg, was dan ook van meening, dat de beleediging bewezen was. Verd. heeft het woord leugenaar gebruikt en poogt de zaak thans goed te praten. Spr eischte 25 boete of 10 dagen hechtenis. Pleidooi De verdediger, mr. Joh. K. M. Mathuizen, zeide, dat er wel een ambtseedig proces verbaal bestaat, doch dat daar de verkla ringen van getuige Gooyer en verd. tegen over staan. Verd. staat uitstekend bekend hij is reeds jaren in gemeentedienst. De zaak van den architect is in Huizen Wj gesprek van den dag, de menschen staan steen op en gaan met steen naar bed Spottende opmerkingen en cynische u*" drukkingen zijn aan de orde van den dag er zijn tegen Schaap nog wel heel andere dingen gezegd. De verklaringen van B. en W. staan teg*o* over elkaar en B. heeft geen beleediging doeld, doch slechts zijn meening wil'tDf zeggen. PL dringt aan op vrijspraak, subs. een we geringe geldboete. Vonnis- „Een algemeene kwestie is een zeer PfJ soonlijke kwestie geworden, waarbij sc,.,je. woorden zijn gevallen", stelt de F»™ rechter in zijn overweging vast. A'-j. ze£E „je mag niet staan te liegen f* men daarmee in een geval als dit: „je Ook is de politierechter niet tevreden de houding van verd. _,pa. Een eerlijke bekentenis zou mee/, oók thie hebben gewekt Clementie bleef da- uit en B. hoorde zich tot f 20 boete, tien dagen' veroordeelen,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2