.59ümeniaud In het FranscheVreemdelingenlegioen. DE LAATSTE LES VAN LANGELOT «adefing van den tegenwoordige raad ümikte de voorzitter de heeren Dol I®, 2 maal toe heeft men later getracht hem uit den raad te dringen maar «of 2 maal hebben de kiezer» op «chltterende wij» 'Vond hem niet te willen missen. Door een Snenloop van omatandigheden I» de heer Sap tnan» niet herkozen, maar het moet een groote trooat zijn, dat dit de wil van Kzer» "let I». Ook van arbeiderazljde be- ufeurt men dezen ultalag. Voor de ondervon- groote en onpartijdige medewerking wacht apr. hem oprechten dank en uitte den ÏÏïh hem weer apoedig te zien terugkeeren. nok den heer Dol wenechte »pr. evenal» zijn Da gemeenteraad heeft Dinsdag een bijenkomst gehouden onder leiding van burgemeester Leennhorat. In deze zitting werd geïnstalleerd het nieuw-benoemde raadslid, de heer J. F. Ouax (vacature Baesjou). ting. dienst 1934. Breedvoerig werd gediscuteerd over het prae-advies van B. en W. op een verzoekschrift van de Algem. CoOp. Ver- eenlging „Goed Wonen". Inzake den bouw van arbeiderswoningen. Indertijd ls door genoemde bouwver- eenlging tot het gemeentebestuur het verzoek gericht, een voorschot te willen verleenen voor den bouw van 38 wonin gen. B. en W. deelden ln hun prae-adviee mee, dat een ingesteld onderzoek hen niet heeft kunnen overtutgen, dat de be hoefte aan arbeiderswoningen tn deze gemeente zoo groot is, dat medewerking aan dit plan gerechtvaardigd zou zijn. B. en W. zijn bereid medewerking te ver is enen aan den bouw van 19 woningen, waarvan de bouwkosten op 51.314 wor den geraamd. Met een huurprijs van 3.70—3.90 per week zou dan een slui tende exploitatie-rekening kunnen wor den begroot. Alvorens met meer uitge werkte plannen te komen, vragen B. en W. aan den raad een beginsel-uitspraak. Het voorstel van B. en NV. werd aan genomen. Aan de orde kwam het prae-advies van B. en W. op een verzoekschrift van het bestuur van de Vereen, de Ambachts school voor Hoorn e.o. betreffen te de uitbreiding van de school met een werk plaats voor rijwiel- en auto-technisch on derwijs, aan welk onderwijs volgens het bestuur groote behoefte bestaat. De bouwkosten worden begroot op 0500; de inrichtingskosten op 1500; totaal 8000. Waar de rijkssubsidie 70 pet. bedraagt, zou 2400 ten laste der gemeente komen. B. en W. vragen een uitspraak van d«n raad of een uitbreiding van de school in deze richting noodlg is. Het voorstel werd aangenomen. Aangenomen werd een voorstel van B. en waarbij de verordening, rege lende het vergunningsrecht in dien zin werd gewijzigd, dat voortaan bij de be rekening van dit recht ntet meer als v f k gnomen de omvang van net bedrijf (huurwaarde localiteit) doch de drank-omzet in het bedrijf. Aangenomen werd een voorstel tpt aankoop van een strook gronds, teneinde e«'. beteren toegang tot het Doelenplein w verkrijgen en een vooretel tot onbe- nin°gena&mrklaring Va" *en 15"tal w0" mej. J. C. Gesink te Zetten en wi tijdelijk leeraar de heer J. Duursma. Aa aanneming van een voorstel tot ^"^«rhaarverkiaring van verschil- nae belastingaanslagen werden de ge- oorsbneven van de nieuw-benoemde eaen van den raad behandeld. i>e commissie adviseerde mevrouw ncyser—Lens als opvolgster van den neer Spaander in den ouden raad niet i°e te laten, op grond van art. 25 der gemeentewet (haar echtgenoot, de heer j y**r 1» gemeente-geneesheer). Aldus besloten. Door den heer Hendriks zijn vragen ge>teld, of het mogelijk is de betreffende «oornsche ingezetenen vrij te stellen ^an leges in verband met de ventver gunningen. B. en W. deelden mee. dat in strijd is met de verordening. Echter is het de bedoeling, dat iemand "•[•geregelde klanten bezoekt, geen vent vergunning noodig heeft, zoodat velen guiten de verordening vallen. Zoolang 9e verordening er is, moet men deze uitvoeren. JUaoinciaal Tlieuws WicrtINGEN Onder het vee van den heer O. Lont Jzn. °P Dam is een geval van mond- en klauw zeer geconstateerd. Ten overstaan van het gemeentebestuur vond Dinsdag j.1. de aanbesteding plaats van het vernieuwen van het torendak met bedekking van den gemeentetoren te Wester- land. De uitslag der aanbesteding luidde als volgt: HEILOO Koninginnejaardag. ,,„iJln vergadering van den Natio- nMen Orttnjebond werd besloten, om 31 Augustus, den verjaardag van H. M. de koningin, een bescheiden feestje te vie ren. Men stond voor de moeilijkheid, om een spreker te krijgen, omdat het Zater dag is en in de vacaittle, doch men ia toch geslaagd. Dit jaar zal men geen be roep doen op de burgerij voor een bij drage. Ten eerste houdt men geen feest V°i?r n ^'nder^n (dit doet de openbare school) en ten tweede is men voorne men* om het uit eigen middelen te be strijden. Ook wordt overwogen, om een gecostumeerde voetbalmatch te houden voor veteranen. Het dAgeiijks beetuur werd belast met de uitvoering. EGMOND A. D. HOEF De Hoeverkermis. De kermis, die dit jaar voor het eerst 14 dagen vroeger werden gehouden dan voor heen, is weer ten einde en men heeft waarschijnlijk dank zij de genomen voor zorgsmaatregelen geen enkele wanklank gehoord. De danstent van Mooy en café 1'alsma. waar ook gelegenheid tot dansen was, waren bijna steeds flink bezet en des avonds bepaald vol, er keerschte bovendien een echt gezelligen toon. De badgasten van Egtnond aan Zee, door het minder mooie weer van het strand ver- fannen, maakten een wandeling naar den Hoef om eens weer een echte dorpskermis te zien en genoten met de kinderen van zweef- en draaimolen, koekhakken, zuurpij pen, oliebollen en piepzakken. Zooals het dit ïaar is gegaan beteekent de kermis voor jong en oud een paar prettige dagen. De werkloosheid. Hoewel nog midden in den zomer stijgt de werkloosheid reed» met den dag. Het aantal werkioozen groaide in één week van 18 tot 28 ZIJPE In verband met de werkzaamheden aan het kanaal Stolpen-Schagen is de Ruigeweg in deze gemeente ter plaatse van de kruising van dezen weg met het kanaal en den pro vincialen weg Stolpen-Schagen tot 10 Aug. aa. voor alle verkeer, behalve vcor voetgan gers, afgesloten. 1 ZANO In een daartoe gehouden vergadering is een comité opgericht, dat zich belast met het organjseeren van festiviteiten op den a.s. koninginnedag. Lijsten voor dit doel zullen dezer dagen bij oe burgerij circuleeren. Het is de bedoeling op het voetbal veld kinderspelen en volksspelen te hou den; bovendien staat een gecostumeer de voetbalwedstrijd op het programma. In bedoeld comité hebben zitting dr. Oterdoom, voorzitter; J. J. Vendel, secretaris; J. Schol ten, penningmeester, benevens een zwnl an dere p'»atsgenooten. HOORN Toen een der auto's van Gebr. Groot, welke bloembollen had afgeleverd, alhier terugkeerde, bleken een viertal jongens van ongeveer 10 jaar in den wagen aan wezig te zijn, welke uit IJmuiden af komstig waren. De plaatselijke politie zorgde, dat de jeugdige avonturiers weer huiswaarts keerden. DIRKSHORN Kermis. Dc w' nis te Dirkshorn is onder het ge bruikelijke ruwe weder op de aloude wijze ge vierd. Wel waren er slechte weinig kramen en als straatamusement alleen de „Schuitjes", maar zulks deed geen afbreuk aan de goede stemming. Zondagnamiddag was de dorpsstraat zelfs dicht bezet met wandelaars Blijkbaar waren de familieleden uit verschillende plaatsen vrij trouw opgekomen. Met de kermis worden de familiebanden weer eens iets aangehaald, de goede zijde van dit jaarfeest. Een autobe stuurder, die „natuurlijk" groote haast had, vond zeker al die drukte op de straat wel wat lastig en reed er daarom maar met vrij groote snelheid doorheen, waardoor hij een paar jonge kinderen omver reed, hetgeen hem min der vriendelijke opmerkingen van ^et publiek opleverde. Hij reed snel door. Gelukkig werden de kleinen niet ernstig bezeerd. Een weinig meer voorzichtigheid is echter aanbevolen. De weg is er nu eenmaal niet uitsluitend voor de motorrijtuigen! Den volgenden dag i6, naar we vernemen, de autobestuurder op zijn doortocht door den rijksveldwachter De Wijze over zijn onbezon nenheid qnderhouden. In de danszalen van Pijper en Swager was het zeer gezellig. Maandagnamiddag werd op het terrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehou den, opgeluisterd door muziek van „Onder Ons". Het onstuimige weder deed hieraan echter wel afbreuk. Dat de terzelfder tijd ge geven kinder-bioscoopvoorstelling bij Swager niet druk bezocht was, is begrijpelijk. Des avonds gaf de tooneelvereeniging „Nieuw Leven" in de zaal van den heer Pijper het blijspel „Beurskoorts" Het niet talrijk publiek toonde zich, als a'ltijd, hoogst voldaan over het spel en de aankleeding van het t'ooneel. ln de goed bezette zaal van den heer Swa ger draaide de film „Ala je jong bent" met Jozef Schmidt als zanger En zoo is dan deze kermis weder op be- 'jze gevierd. Van wan» we niets gezien of ver- hoorlijke, prettige wijze gevierd. Van' wan ordelijkheden hebben nomen. Een Alkmaarder vertelt van zijn ervaringen» 's Maandagsmorgen» om ongeveer 5 uur kwamen we in Oran aan. Aan de haven wer den we door eenige hoofdofficieren opge wacht. Er was een kapitein die een paar kof fers bij zich had, zware, groote koffers. De man nam een tweetal Arabische jongetjes van een jaar of veertien aan, die de koffers voor hem naar het fort moesten sjouwen dat op een half uur afstands van de haven ligt. De jongens deden dat en toen ze hun werk gedaan hadden wachtten ze op hun beloo ning. De kapitein schold ze uit en toen ze niet vlug genoeg verdwenen, gaf hij een van de kereltjes zulk een trap in de zijde, dat het arme ventje in elkaar stortte. Een paar van mijn kameraden en ik, die het zagen, spron gen naar voren om den kapitein beet te pak ken en af te ranselen. Het had ons op dat moment niet kunnen schelen wat er met ons gebeurd was, maar reeds bij de eerste bewe ging die we maakten, trok hij zijn revolver en dreigde te zullen schieten. „Wie heeft er hier iets te zeggen?" riep hij, terwijl hij de revolver op ons gericht hield. We stonden machteloos. Later op colonne heeft hij zijn trekken toch thuis gekregen, want bij een ataque dis plaats vond in Tafilalet, waar ik ook bij was, werd hij door drie van zijn eigen solda ten doodgeschoten. Oue-voulez vous? C'est la Legion! In Oran kregen we onze tweede inenting. We hadden weer twee dagen zware corvee diensten onder gloeiende hitte we waren daar nog niet aan gewoon en op den der den dag werd appél geblazen. We werden naar den trein gebracht en in goederenwagens opgesloten. Een uur of zes later kwamen we in Sidi Bel Abbes aan, waar we met muziek werden afgehaald. We waren met ongeveer 300 man, de Spa- hi's waren in Oran gebleven, want die wer den weer naar een andere garnizoensplaats vervoerd in de provincie Punesiê, terwijl wij in de provincie Algerië afgericht zouden worden. Onder deze 300 soldaten waren meer dan 80 90 Duitschers. Er waren vijf Hollan ders bij. Ik heb eens onderzocht wat dat voor menschen waren. Ze hadden allemaal het een en ander achter den rug. fk wil dat niet verder vertellen, daar er van deze vijf Hol landers vier zijn gesneuveld. Er was er één bij die ontvlucht was uit het Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel. In Sidi Bel Abbj» liggen ongeveer drie duizend legionairs in eenige kazerne's. We werden verzameld op een kazerneplein en daar werden onze namen een voor een afgeroepen. Onze particuliere zaken, voor zoover wij die nog hadden, werden nog tven onder den hamer gebracht en dat we er zoo goed als niets voor kregen behoef ik zeker niet meer te vertellen. Ons werden nu de zaken die een legionair in Afrika noodig heeft uitgereikt. Zoo'n uit rusting bestaat pit een uniform van groene dikke stof, een khaki uniform, twee paar schoenen, poetie». een kepi, kwartiermuts en ondergoed, behalve sokken, want een legio nair maakt zijn sokken zelf, t.w. hij draait wat lappen om zijn voeten (Russische ge woonte). We kregen ons etensblik met vork en lepe! en poetsgerei en onze uitrusting was voor- loopig volmaakt. Wee den legionair die van zijn uitrusting iets kwijt is en er wordt veel gestolen door oudere soldaten die zoo'n kleedingstuk dan voor een paar francs van de hand doen Het kost hem minstens 16 dagen prison. Wanneer in Sidi Bel Abbes een transport Bleu5s5, dit zijn „groentjes", aankomt, staan de oude, geroutineerde legionairs reeds op den loer. Ze zijn dan verschrikkelijk aardig en behulpzaam. Alleen cm de toekomstige Eremie die weldra loskomt natuurlijk en om et geld dat de nieuwelingen misschien nog bij zich hebben. Nadat wij van onze uitrusting voorzien waren werden wij op kamers ingedeeld en moesten onze uniformen in orde brengen, want knoopen zaten er Biet aan. De oude legionairs zwermden ais muggen om ons heen en trachtten ieder voor zich een vriend te veroveren. Er werden kennismaking aangeknoopt, landgenooten ontmoetten elkaar, de amuse- mentsgelegenheden der stad Sidi Bel Abbes en in 't bijzonder der „Village Négre", d.i. het Arabische kwartier waar de kroegen en dansgelegenheden zijn gevestigd, waarin men vrouwen van elke nationaliteit kan vin den. werden druk besproken. Deze kroegen staan onder strenge keuring der militaire dokters. Het was voor mij zeer merkwaardig in het voornaamste restaurant van Sidi Bel Abbes een Hollandschen eigenaar te ontmoeten. Ik vond er een zekeren Meyer, iemand uit Haar- lam, die 15 jaar in het Vreemdelingenlegioen had gediend en toen zijn pensioen had afge kocht. Met het daarvoor ontvangen geld is hij een restaurant begonnen. Met zijn moe der en een broer, die hij liet overkomen, ex ploiteert hij dat. Den volgenden dag kregen wij de derde inenting en tegelijkertijd 24 uur vrij van alle diensten, want op deze inenting volgt een lichte koorts. Wij kregen gedurende deze 24 uur niets te eten en moesten te bed blijven. Na deze gedwongen rust zou dan eindelijk de premie worden uitgereikt. Deze is tegen woordig 1400 francs, doch de Fransche re geering heeft goed gevonden ze in drie ter mijnen uit te betalen. wij ontvingen nu 500 francs en zouden na de instructie, welke 4 maanden duurt, opnieuw 500 francs krijgen. Dit wordt zoo geregeld om het desserteeren te bemoeilijken, het geen natuurlijk met een bedrag van 1400 francs aanzienlijk gemakkelijker gaat dan met 500. Er worden veel pogingen gedaan om er tusschen uit te trekken, maar van de hon derd komt er misschien één door, want de de serteur heeft geen burgeikleeding en de ha ven van Oran wordt altijd streng bewaakt. Het was intusschen 5 uur geworden en het signaal voor „la soupe" werd geblazen, maar niemand van de nieuw aangekomenen maakte er gebruik van, evenmin als hun nieuw verworven vrienden. Ze gingen dinee- ren in de stad. Er was toch geld en weldra zouden ze het niet meer kunnen doen als ze in de Sahara op colonne zouden zijn. Allereerst werd de route genomen naar het restaurant Hollandais waar wij een co pieus diner bestelden, wat mij de kapitale som kostte van 3.5 franc. Na wat rondgezworven te hebben, kwa men wij in de „Village Négre", waar de meeste nieuwelingen en hun beschermheeren al gearriveerd waren. Velen hadden op dusdanige wijze al met de „Pinar", de roode landwijn, kennis ge maakt, dat ze al niet vast meer op hun bee- nen konden staan. Er waren er ook die door de rondmarcheerende patrouilles naar veili ger oorden werden gebracht. Er zijn buurten in Sidi Bel Abbes waar de soldaten niet mogen komen, heel nauwe straatjes in het hartje van het Arabische kwartier, waar zich veel Arabische vrouwen ophouden. Het is voor de soldaten in hygië nisch opzicht zeer gevaarlijk zich in deze on gecontroleerde buurten te begeven. Aan den ingang der meeste zijn. dan ook patrouille- posten uitgezet, om eventueel verdwaalde schapen bijtijds op te pikken. 's Avonds op het appél was de grootste helft der manschappen niet aanwezig. Successievelijk kwamen ze smoordronken binnen en werden in de Salie de Police ge sloten. Het resteerende geld werd door den ser geant van de wacht zoogenaamd in bewa ring genomen en den volgenden morgen werd hun dan iets teruggegeven. Ze wisten immers toch niet hoeveel ze nog over had den. De sergeant met zijn manschappen maken dan goede sier van het geld waarvoor de le gionair zich voor vijf jaar heeft verkocht. Toen na eenige dagen de premie op was werd er appèl geblazen en toen eerst kregen we de echte instructies. De soldaten werden toen over de provin cie Algerië in verschillende garnizoensplaat sen verdeeld en daarmee heeft het militaire leven een aanvang genomen. Ik werd ingedeeld bij een compagnie die naar El-Kreider zou gaan. een plaatsje op ongeveer 200 K.M. ten Zuiden van Oran. De kazerne bestond uit een tiental houten ba rakken en natuurlijk een „prison". 's Morgens na aankomst in El-Kreider werd om 5 uur reveille geblazen en een half uur later was onze instructie begonnen. Hard loopen, zeer hard loopen, dat is de eerste eisch. Op alle mogelijke manieren wor den de legionairs daarin getraind, tot ze er bij neervallen. Men noemt dit in het legioen „Education physique" en het duurt ongeveer vier maan den. De laatste twee maanden leerden we Het eten was onveranderlijk: schapen- vleesch, witte boonen en macaroni en één kop zwarte koffie per dag. Zoo gingen mijn vier maanden van voor bereiding voorbij. Velen van mijn collega's waren al wegens poging tot desertie voor den krijgsraad geweest. Zij hadden hun ge weer aan de Arabieren verkocht en dat kostte hun 3 jaar „prison militaire", zoodat zij dus acht jaar voor den boeg hadden inplaats van vijf jaar. Op een snikheeten dag in September kre gen we de tijding, dat wij onze Initftictie- uniformen in moesten leveren. We wisten het: we zouden op colonne gaan. We ontvin gen nieuwe uniformen, ransels, dekens enz en per man 180 scherpe patronen. Dat was de ouverture. De meeste legionairs zijn daar doodsbe nauwd voor, want zware marachen, onder gloeiende zon met een bepakking van onge veer 27 Kilo wachtten ons. Maar wat helpt klagen, c'est la légion! Op den laatsten dag voor ons vertrek ar riveerden nog een 30-tal legionairs, waaron der ik mijn vriend Koelofski herkende. Wat was er van deze voorheen zoo bloeiende jon- man overgebleven? Ik had innig medelij1- icn met hem. Hij vertelde mij dat nij 60 da gen zware kerkerstraf had ondergaan we gens desertie, maar dat de „Ooems", Arabi sche gendarmen, hem in Constantiné weer gepakt hadden. Zijn uniform had hij weg gegooid en hij had burgerkleeding weten machtig te worden, maar door zijn gebrek aan kennis der Fransche taal liep hij tegen de lamp. Nu waren we dus weer samen Mijn afdeeling werd per trein naar Ain- sefra getransporteerd en daar begon de tocht door Se woestijn. NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. 89ste congres te Oroningen. In de Harmonie te Groningen is gister onder voorzitterschap van den heer H. J. Bon uit Amsterdam het 89ste Congres van het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap begonnen. Des morgens waren de deelnemers op het stadhuis officieel' door het gemeentebestuur ontvangen. De eerste middagvergadering werd ge opend door den voorzitter van de ontvan gende afdeeling, den heer A. Posthumus, waarna de algemeene voorzitter, de heer H. j. Bon de openingsrede uitsprak. Van gelijkstelling geen sprake. We komen in zeer moeilijke tijdsomstan digheden, zoo zei spr. na zijn welkomst woord. De economische wereldcrisis treft onderwijs en onderwijzers en speciaal het openbaar onderwijs en de open bare onderwijzers in zeer ernstige mate. Openbare scholen zijn in grooten getale op geheven en vele collega's zijn daardoor tot wachtgelders gemaakt. Door vele maatrege len en beslissingen van het departement of f:emeenteraad vermindert het aantal leer ingen. dat openbaar onderwijs geniet, zien- öeroogen. Van een gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs door de onderwijswet- De Visser kan o.i. geen sprake zijn. Ze heeft het bijzonder onderwijs geplaatst in een be voorrechte positie. Het bijzonder onderwijs verkeert ook in crisistijd in een bevoorrechte positie, dank zij de wet en dank zij de politieke verhou dingen. Met het gevolg, dat alleen het open baar onderwijs zwaar wordt getroffen. Te zwaarder voor ons, omdat dit treffen der openbare school geschiedde door een vrij zinnig minister, iemand, die als wij voor- stanaer der openbare school was. Twee jaar geleden hebben we in ons Schoolblad van 1 Juni 1933 mr. Marchant begroet als den eersten minister van onder wijs die voorstander was der openbare school. Zijn korte ministerschap heeft ons heel wat anders gebracht dan. we verwacht hadden. De brochure „Het slagveld over zien" geeft de volgende cijfers omtrent de schoolopheffing340 scholen met 22187 leerlingen en 942 leerkrachten. Een aantal van 3072 leerlingen hiervan ging over naar de bijzondere school. Naast critiek ook hulde aan mr. Marchant. Het zou echter onredelijk zijn, ook niet het goede in zijn bewind te memoreeren. Dat is dat hij, indien dit maar eenigszins moge lijk was, gaarne op zulke verzoeken inging, om aangedaan leed te verzachten of weg fe nemen. Dat is verder de resolute wijze, waarop hij bij het onderwijs een uniforme spelling heeft voorgeschreven. Maar verder bankte de voorzitter ae neeren uoi «n 'Jühiiait. die niet meer In den rad terugkee- ■NNior de ondervonden medewerking. De £»r Schaap heeft ruim 24 jaren «Ittlng gehad groote toewijding voor de belangen Sr grmeente geatreden. Op 7 Aug. 1922 ge- ^«talleerd ala wethouder, in 1923 al» zoo- 3Ï herkozen tot Aug. 1931 heeft apr. ateed» op prettige wijze met hem «amen ge- alle goed» toe. *De heeren Schaap en Dol dankten vervol- nS den voorzitter, waarna de vergadering werd gesloten. HOORN ingekomen was een schrijven van den heer A Spaander, waarin deze ontelag nam als lid van den gemeenteraad. Aangenomen werd een vooretel tot vaststelling van een suppletolre begroo- ar,Tt0tiiJdelijk le«rares aan de Huishoud en industrieschool voor meisjes werd Mond- en Klsuwzeer. Aanbesteding. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver de Fa Dekker en Loot voor 675, voor VIJP wêficnen (6 cl MssMms». „linke" ApéUwn Afsluiting weg. Koninginnef eesten. Verstekelingen. schieten en geweerschermen en alles was even eentonig en zwaar. De discipline is zeer streng. Bij de ver schillende inspectie», de z.g. „Revue'» detail" moet men zijn heele uitrusting etaleeren en er mag zelfs geen vlekje aan de binnenkant van een uniform zitten. Er mankeerde een knoop aan mijn uniformjas en het kostte mij 8 dagen pri»on. 97. Dc dokter wiet xich geen raad meer en eindelijk smeet hij alle boeken op een hoop en ging er boven op zitten. Maar nu werd het nog mooier. De boeken konden vliegen H ip, daar ging de dokter het raam uit met zijn boeken. 98 Grootmoeder had intusschen haar nood geklaagd bij den grooten rat die in de schuur woonde, 't Spijt me erg voor je zei deze ik k<»n je niet helpen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7