De levensloop van haile Selassie. Rechtszaken Rumeidand i st0ute droomen wilde ver- 1 Zl),n Portie werd bedenkelijk, ALKMAARSCHE COUKANi ven i .,UGU3YUO \322 Buitenland. Wat de Negus voor zijn volk deed. ^Vfoe^het oolfzij, schrijft de United Press, feit is dat Haile Selassie de eenige van twaalf 'kinderen zijner ouders was, die in wen bleef en dat hij op den leeftijd van 22 ra, de eenig overlevende was bij een boot- inaeluk op het Harramaya-meer, waarbij zijn 6 oe gezellen verdronken. Haile Selassie. De keizer van het hedendaagsche Abessy- niê heeft van zijn vader een goede, ook vol gens Europeesche opvatting, ruime opvoe ding gekregen en is er door hem steeds toe aangezet, de door de vreemdelingen in Abes- 6vnië ingevoerde noviteiten op welk g'"bied dan ook, te bestudeeren; zoo kwam het dat de rustige, karaktervaste en ontwikkelde jonge man reeds op 17-jarigen leeftijd in staat ge acht werd een hooge, verantwoordelijke posi tie te bekleeden. Op een leeftijd, waarop Europeesche jongens nog op de schoolbanken zitten, werd hij door keizer Menelik I als vertegenwoordiger aangesteld van de rijke provincie Sidamo in het Zuiden van het land Hij vervulde dit zware ambt 8 jaar lang, tot hij, een 25-jarige jongeling, de leiding van den opstand tegen den toentertijd heerschen- den Lidj Jassu op zich nam, die zich aan zoovele excessen en misdrijven schuldig had gemaakt, dat het rijk daardoor dreigde ten onder te gaan. De jonge Haile Selassie was forutinlijk Hij verjoeg Jassu en zette de dochter van Menelik, Zauditu, als keizerin van Abessynië op den troon, die hem uit dank voor zijn diensten tot troonopvolger proclameerde. De weg naar de hoogste eer lag voor den eerzuchtigen jongeling open en weldra be gonnen de hovelingen van de keizerin tegen hem te intrigeeren. Zij achtten hem gevaar- i r inv}0e<l van den minister van Hai»? !taurar' Hapta Georgis, die vreesde *ot een burgeroorlog zou komen, be- aide hem tenslotte voor het verlies van zijn waardigheid. Dus trok Haile Selassie, die werkelijk van omvangrijke en ingrijpende ki r0™10?01, droomde zich wijselijk terug, b'eef bescheiden op den achtergrond en wachtte zijn tijd af, die immers komen moest Intusschen leefde hij een eenvoudig Spar- taasch leven vervuld van arbeid en studie; s morgens om 6 uur ging hij al aan het werk f1 s!«chts "'den was hij klaar voor 1 uur s middags. Urenlang kon de jonge troonop volger diep in gedachten verzonken zitten; en reeds toen begon hij zijn droomen in alle stilte te verwezenlijken, door nieuwe maat regelen op het gebied van onderwijs in te voe ren en veel van zijn landgenooten naar Euro- pa te zenden dikwijls op eigen kosten om Westersche wetenschap te verwerven. Hij zag in dat het land in de eerste plaats artsen ingenieurs, scheikundigen en geologen noo^ r Had, en zoo schrok hij voor geen persoon lijk of ter terug, om arme, maar intelligente jongelui een studie in Europa mogelijk te maken. Toen stierf in 1926 zijn beschermer en vriend Fitaurari Hapta Georgis, en Haile Sclaseie moest, wilde hij niet zelf verdreven worden, zijn vijanden onschadelijk maken. Hij deed dat, terwijl hij, waar mogelijk, bloedvergieten vermeed, en was na 4 jaar onbestreden heerscher in het land. Na zijn kroning, die 2 November 1930 volgde, was het eerste wat Haile Selassie deed, zijn dyi istie door een politiek huwelijk versterken en de weermacht door het scheppen van een modern goed uitgerust en bewapend leger consolideeren. Verder gaf hij Abessynië een grondwet, voerde het parlementair regime in en ordende de ontredderde financiën van het land. De wereldcrisis op economisch gebied belemmerde hem in niet geringe mate in zijn hervormingen, maar met de hulp van buiten- landsche raadgevers gelukte hem toch, vee! uit te voeren van dat wat hij van plan was Een mooie parlementsgebouw werd in Addis Abeba opgericht, het belastingwezen gereorganiseerd en het tolwezen verbeterd. Hij voerde een nieuwen muntstandaard in en stichtte een staatsbank; een klein modelleger werd gevormd, dat het Abessynische leger tot voorbeeld moest dienen. Nog niet tevreden, lie de Negus honderden kilometers lange wegen aanleggen, om het ontoegankelijke land te ontsluiten. De hoofdstad Addis Abeba werd gemoderniseerd en uitgebreid Door den bouw van een radiostation werd de verbinding met de buitenwereld tot stand gebracht. Kortom, wanneer Abessynië heden op den van de beschaving een flink stuk vooruit is Sekomen, is dat enkel en alleen door de ver- iensten van dezen even energieken als in- telligenten heerscher, die nu verklaard heeft, bereid te zijn, Zijn bloed voor zijn volk en zijn troon te vergieten wanneer dat noodig blijk*. DE TREK DER JODEN NAAR BERLIJN. Een waarschuwing daartegen. In verband met den opvallenden trek van Joden naar Berlijn heeft het bestuur der stad een waarschuwing bekend gemaakt waarin deze trek ongewenscht genoemd wordt en waarin iedere ondersteuning van naar Berlijn gekomen behoeftige niet-Ariers geweigerd wordt. Zij zullen principieel ver wezen worden naar het stedelijk asyl voor dakloozen om dan langs den vlugsten weg weer te worden afgeschoven. VERBOD VAN DEN STALEN HELM IN DISTRICT WIESBADEN. Op grond van paragraaf I der Verorde nmg van den Rijkspresident ter bescherming van volk en staat d.d. 28 Februari 1933 wordt de Nationaal Socialistische Duitschen ,.r° 'r!^ersL Bond (Stalen Helm) voor het district wiesbaden met zijn gouwleiding en 11e onderafdelingen, districts- en groeps- eidingen met ingang van heden ontbonden verklaard. Het verbod is afgekondigd, omdat geble ken is, dat de N.S.D.F.B. (Stalen Helm) "og tot den laatsten tijd geageerd heeft te gen den staat en de wettelijke belangen". het ingestorte huis. Nog 12 personen vermist. Het bergingswerk in de puinen van te Warschau ingestorte woonhuis *<*dt met alle kracht voortgezet. Het ^ötal gewonden is gestegen tot 21, w.o. brandweerlieden, die bij het red dingswerk verwondingen hebben opge spen Twaalf personen worden nog V6rmist. Het opruimingfcwerk zal min stens nog tot hedenmiddag duren en *®rst dan zal het definitieve aantal dooden en gewonden vast staan. AANSLAG OP RIJKSSTADHOUDER KAUFMANN? Onder het opschrift „leugenachtige be richtgeving" verspreidt 't Duitsche Nieuws bureau het volgende bericht: >,Een deel der buitenlandsche pers, welke systematisch onware berichten over Duitsch- land verspreidt, is er vandaag door een leu- genbericht van de Weensche Telegraph lee- hjk ingeloopen. Volgens dit bericht zou de Rijksstadhou der Kaufmann te Hamburg gister (Woens dag) zijn doodgeschoten. Dit bericht heeft, 2°oals. gewoonlijk, zonder eenig onderzoek zijn weg gevonden naar het verdede buiten land. Daarbij heeft zich te Hamburg niet het geringste voorval voorgedaan, dat als uitgangspunt zou hebben kunnen dienen voor een dergelijk gerucht. Hier wordt een nieuw bewijs geleverd voor de leugenachti- !;e berichtgeving van een deel der buiten- andsche pers, welke uit doorzichtige gron den ieder gerucht, al is het nog zoo onzin nig, aangrijpt, waarvan men kan veronder stellen, dat het Duitschland schaadt". fabrieksbrand in belfort. Ia Belfort is in den nacht op Woensdag een ijskasten abriek afgebrand. Tevens werden door het vuur verscheidene aan grenzende schuren in de asch gelegd. De materieele sihade wordt geschat op 1 millioen francs. De eigenaar van de fa briek kreeg, toen hij de vlammenzee aan schouwde, een beroerte, waaraan hij spoedig overleed. szetsjoean door droogte geteisterd. Hongersnood dreigt voor miliioenen. Terwijl in Midden-China het water van de Jangtse en de Hoangho dood en ver derf om zich heen heeft verspreid, heerscht in Szetsjoean een droogte, die den oogst over een groote oppervlakte heeft vernield, zoodat miliioenen men- schen door hongersnood bedreigd worden. Gezien deeischen die den hulpcomité's worden gesteld om den nood van hen, die door de overstroomingen zijn getrof fen, te lenigen, zijn hulpmaatregelen voor het door droogte geteisterde gebied op het oogenblik zeer moeilijk. de ontvoerde journalisten. Volgens een bericht uit Peking heeft de door de bandieten vrijgelaten corres pondent van het Duitsche Nieuwsbureau, dr. Mueller, na zijn aankomst in Kalgan medegedeeld, dat hij door de bandieten was vrijgelaten op eerewoord en slechts voor den tijd van 10 dagen. Hij schijnt, dat hij onderhandelingen moet voeren over het bijeenbrengen van het losgeld. TWEEHONDERD DOODEN IN KOREA. Door overstrooming van de Jaloe-rivier. Tweehonderd bewoners van het eiland je Nakanosjim, in de rivier de Jaloe, tus- schen Antoeng en Sjingisjoe, Korea, zijn ten gevolge van overstrooming der rivier verdronken. Drieduizend menschen heb ben den nacht op de daken der huizen moeten doorbrengen. Te Sjingisjoe zijn 4100 huizen door het water verzwolgen, terwijl 15 000 huizen gedeelt|lijk onder water staan. BOSCHBRAND BIJ ALBENGA. Een groote boschbrand woedt aan de Riviera bij Albenga Ongeveer 40.000 H A. bosch staat in vlam. Tengevolge van den krachtigen storm breidt het vuur zich snel uit. Militairen nemen deel aan het blusschingswerk. Verscheidene boerenwoningen moesten reeds worden ontruimd. DE AARDVERSCHUIVING IN CONSTANTINE. De aardverschuiving, die in den afge- loopen nacht in een hooggelegen stads deel van Constantine begonnen is, is nog steeds niet tot staan gekomen. De grond- massa's glijden langzaam maar gestadig naar de rivierbedding. Door den aldus gevormden stuw heeft zich reeds een meer gevormd. In den loop van den dag bereikten de grondmassa's 'n molen, die volkomen werd vernield. Van tijd tot tijd ontstaan nieuwe scheuren in den grond, hetgeen door onderaardsch gerommel begeleid wordt. Bij wijze van voorzorgs maatregel heeft men besloten verschei dene in de nabijheid staande groote ge bouwen te ontruimen. STAKINGSONLUSTEN IN MYSORE. Naar uit Bombay gemeld wordt, is het in Mysore, in het Zuiden van Britsch- Indië, tot ernstige botsingen gekomen tusschen de staatspolitie en stakers. De politie opende het vuur op een menigte van 3000 stakende Indiërs, aangezien zij meende, dat de stakers de goudmijnen en de goudopslagplaatsen wilden aan vallen. Eén Indiër werd gedood, 3 anderen werden gewond. De stakers staken het regeeringsgebouw in brand en brachten ernstige schade toe aan verscheidene an dere gebouwen. RUSSISCHE DUIKBOOT VERGAAN. Met 55 man aan boord. Officieel wordt medegedeeld, dat de Sovjet-Russische duikboot B-3 op 25 Juli bij een oefening in de Finsche Golf met 55 man aan boord is vergaan. De B-3 behoorde tot de Baltische vloot. De duikboot manoeuvreerde onder water, toen zij door een ander oorlogs schip werd geramd. Het schip zonk oogenblikkelijk. Aan boord bevonden zich, behalve acht officieren, 47 minde ren, in hoofdzaak „adelborsten". De duikboot, welke in 1917 in gebruik was genomen, zal worden gelicht SMOKKELARIJ OP GROOTE SCHAAL TE LE HAVRE- Terwijl de douane-autoriteiten te Le Havre nog steeds niet gereed zijn met het onder zoek naar de geheimzinnige vervanging van een wapen zending door een lading zand en steen, verklaart de waarnemende burge meester van Le Havre, dat in deze havenstad klaarblijkelijk een goed georganiseerde smok kelbende haar zetel meet hebben, die groots hoeveelheden fotografie-toestellen, radiolam pen en electrische onderdeelen in Frankrijk smokkelt. De waarnemende burgemeester neemt aan dat deze bende in de afgeloopen twee jaar den staat reeds voor 150 millioen francs inkomende rechten schade heeft ge daan. BAKKERS STAKEN. Natuurlijk in Amerika! Te Desmoines in den staat Iowa zijn de georganiseerde bakkersgezellen reeds 12 da gen in staking zonder dat een oplossing van het conflict in zicht is. De georganiseerde arbeiders uit de ancere bedrijnen dreigen thans met een algemeene sympathie-staking, waarbij 15 a 20.000 arbeiders zijn betrokken DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Bij de hervatting van de zaak na verdedi ging door mr. de Vrieze was het woord aan mr. Franken, den fiscaal voor zijn repliek. Hij persisteerde bij zijn opvatting, dat bekl. volgens art. 143 volstrekt verplicht is ge weest geweld aan te wenden en daar hij dit niet gedaan heeft, handhaaft hij zijn vorde ring. Zijnerzijds handhaafde mr. de Vrieze in zijn dupliek zijn opvatting, dat zijn cliënt dkni te worden vrijgesproken. Men zou, be toogde hij onder alle omstandigheden, wat v. B. ook gedaan zou hebben, achteraf van oordeel geweest zijn, dat hij het verkeerd ge daan had. Dit is aan verschillende gevallen van dergelijk karakter, hoewel minderen om vang, duidelijk genoeg gebleken. Tenslotte heeft beklaagde v. B zelf voor lezing gedaan van een uitgebreid stuk tot zijn verdediging. Hij wees er den fiscaal op, dat deze zelf in een artikel in het Soerabajaasch Handelsblad een ander standpunt ten aan zien van het gebruik van geweld heeft inge nomen dan in zijn requisitoir en onder streepte, dat zijn geheele houding de conse quentie is geweest van die van hoogere auto riteiten. De commandant van de marine in Nederlandsch-lndië heeft zich achteraf op het standpunt gesteld, dat er kordaat en met geweld opgetreden had moeten worden, maar de instructies, die hij vóór de muiterij heeft gegeven, bevatten deze zienswijze niet# Volgens bekl. mocht er in eerste instantie geen geweld gebruikt worden. Het was tegen het uitdrukkelijke bevel van den commandant der Zeven Provinciën in, dat spr. den offi cieren gelast heeft hun pistolen te laden Door het oponthoud met de patroondoosjes is het effect, dat er in het eerste oogenblik nog met gewapend optreden bereikt had kunnen worden, verspeeld Dit oponthoud is echter niet voor spr.'s verantwoording. De comman dant had uitdrukkelijk bepaald, dat officieren en onderofficieren niet gewapend mochten zijn, om de bemanning niet te prikkelen en ornaat men de onderofficieren eigenlijk in het geheel niet vertrouwde. Dat spr. de onder officieren toch gewapend heeft, was mede in strijd met het nadere uitdrukkelijke bevel van luitenant ter zee Fels. Een aanval op de brug kon, naar spr. uit voerig betoogde, geen succes hebben, o.a. om dat er verschillende officieren en onderoffi cieren waren, die ongeoefend waren in het gebruik van hun wapens. Spr. was bovendien stellig overtuigd, dat er hulp van den wal zou komen en achtte het dan ook een tactische fout ontijdig op te tre den. Trouwens hoe kon men van hem verlan gen, dat hij de muiterij zou onderdrukken, waar de commandant van de zeemacht zelf, met al de tot zijn beschikking zijnde machts middelen blijkbaar niet in staat was zijn overwicht te hernemen. Bii het eerste incident was spr. ongewa pend, was hij gewapend geweest, dan zou hij zeker geschoten hebben. Spr. weidde in den breede uit over de toe standen bij de Indische marine, hetgeen den voorzitter aanleiding gaf hem te verzoeken zich tot de zaak zelve te beperken. Beklaagde: Ik ben bij den minister van defensie op audiëntie geweest en die heeft mij verzekerd, dat ik hier alles zou mogen zeg gen, als het maar de waarheid was. De voorzitter: De minister van defensie heeft hier niets te zeggen. De krijgsraad be oordeelt wat u moogt zeggen. Beklaagde voortgaande betoogde nog, dat het gezag tenslotte, na het vallen van de bom door de officieren zelf is hersteld. De andere officieren aan boord van de Zeven Provinciën en de loyale schepelingen zijn het er volkomen over eens, dat de door spr. aangenomen houding onder de gegeven omstandigheden de meest doelmatige is ge weest. Veel beter dan bekl. met de hem ter be schikking staande middelen waren de Alde- baran en de te Padang gestationneerde Gou den Leeuw als mede een Dorniervliegtuig, dat ook te Padang lag, in staat geweest de Zeven Provinciën te bedwingen en dat zon der risico. Zij hebben er geen poging toe gedaan. Ook zou het zeker gelukt zijn de muiterij in de kiem te smoren als de gouver neur en de militaire bevelhebber van Atjeh troepen aan boord gezonden hadden, wat mogelijk geweest ware. Spr. is van meening, dat door zijn wijze van optreden de Zeven Provinciën met een minimaal aantal slacht offers in handen van het gezag is terugge keerd. Zich noodeloos door den vijand te laten neerschieten acht hij geen plicht. Hierna werd de behandeling van de zaak geslotei en de uitspraak bepaald Woensdag 14 dezer. OUDE MOORD OPGEHELDERD. Neef van slachtoffer onder verdenking. De marechaussee te Oss heeft het onder zoek heropend in een der oude tot nu toe on opgehelderde moordzaken, die ongeveer zes jaar geleden gepleegd is op den 29-jarigen fa brieksarbeider G. van Galen. Thans is vol doende materiaal verzameld, om rechtsin- ang te doen verleenen tegen zekeren J. van ierne, een beruchten Osschen misdadiger en neef van den vermoorde, die in het huis van bewaring te Den Bosch is ingesloten als verdacht van den roofoverval op den kassier van de Boerenleenbank te Maren (N B.) en eenige andere misdrijven. Op 12 Dec. 1929 was van Galen met eenige vrienden in het café De Louw op den Heuvel. Er ontstond een woordenwisseling over een vrouw. Nadat van Galen zich een moment had moeten verwijderen, kwam hij met messteken in den rug weer binnenstrom- pelen en overleed na korten tijd. De politie trachtte den man nog een ver hoor af te nemen, maar hij nam de bekende stilzwijgendheid in acht en verklaarde van niets te weten. Zijn kameraden volgden zijn voorbeeld en lieten evenmin iets los. De verdachte, die een veelbewogen leven achter den rug heeft, viel bij een inbraak te Eindhoven weer eens in handen van de po litie en werd deswege voor drie jaar opge borgen. Een inbreker uit Oss meldt zich bii de politie te Amster dam. Gisteravond meldde zich bij het hoofdbu reau van politie te Amsterdam de 30-jarige J. L. uit Oss aan. Hij bekende zich schuldig te hebben gemaakt aan één of meer diefstal len in Oss is het aantal moeilijk te schat ten. De politie aldaar had reeds zijn opspo ring, aanhouding en voorgeleiding verzocht. Aangegrepen door het goede voorbeeld, dat door vele Ossenaars de laatste weken is gegeven, heeft hij het de politie maar niet langer lastig willen maken en zich zelf aan gemeld. Hij zal vandaag op transport naar Oss gesteld worden. DERDE DADER VAN OVERVAL TE OSS GEARRESTEERD. Hij hield nog altijd in de hoofd stad verblijf. Gister heeft de Amsterdamsche politie zekeren Lammers gearresteerd, die betrokken zou zijn bij een te Oss in den nacht van 22 op 23 December gepleegdien overval met roof. Tot voor kort woonde deze man in hetzelfde perceel in den Jordaan, waar de Zaterdag wegens diefstal van een grafkruis gearresteerde en naar Oss overge brachte misdadiger verblijf hield. Direct daarop had L. het hazenpad gekozen. Gister avond slaagde de politie erin hem op te sporen Vandaag zal hij op transport naar Oss worden gesteld. LANDDAG CHRISTELIJK DEMOCRATISCHE UNIE. Gister is te Oranjewoud een landdag ge houden van de christelijk democratische unie. welke veel belangstelling trok. De landdag werd geopend door den voor zitter van de provinciale organisatie in Fries land, den heer P. Po6thuma te Leeuwarden, die sprak over: De C.D.U. in het verleden. Hoofdschotel van den Landdag vormde de rede van den heer H. S. van Houten, lid van de Tweede Kamer, over: „Wat is de taak als politieke partij in het heden?" Na een uitvoerige bespreking van den hul digen politieken toestand bepleitte spr. ten slotte o.a. spoedige en consekwent doorge voerde toepassing van deflatie om daardoor de kloof tusschen het prijspeil in Nederland en dat in ongeveer 3/4 deel der overige wereld te overbruggen, om voor onzen export aldus de deur naar de wereldmarkt weer te openen, althans de versperring van de te dure productie weg te nemen. Kan of wil men deze deflatie niet, dan is volgens spr. devaluatie de eenig mogelijke uitweg. In de middagbijeenkomst werd gesproken door den heer H. Steketee uit Den Haag ovxer: Onze taak als beweging in het heden" en mevr. ds. I. Faber van Schoonoord, die in- plaats van haar man, die verhinderd was, diens rede uitsprak over: „De C.D.U. in de toekomst". De bijeenkomst werd opgeluisterd door koorzang. SCHILDER OVERREDEN DOOR VRACHTAUTO. Had juist een gesprek met den bestuurder gehad. Gistermiddag stond schilder J.Smits te Breda praten met den bestuurder van een zware vrachtauto. Nadat het gesprek beëindigd was, wilde de bestuurder den wagen achter uit wegrijden, doch lette er niet op, dat Smits nog achter de auto stond. Laatstgenoemde kreeg een hevigen duw van het voertuig en. viel op den grond. De dubbele achterwielen gingen hem over het lichaam. Vreeselijk ge wond werd Smits naar het Diaconessenhuis overgebracht. Men vreest voor zijn leven. WAT IS EEN AMBTENAAR? De zaak-Bleumink behandeld voor den Raad van State. De afdeeling voor de geschillai van be stuur van den Raad van State heeft behan deld het beroep van den raad der gemeente 's-Gravenhage tegen een beslissing van Ge- cieput. Staten van Zuidholland. waarbij ver nietigd is een raadsbesluit, waarbij mevr. BleuminkLouwman was toegelaten als lid van den Haagschen gemeenteraad, welke ver nietiging geschiedde op grond van de betrek king van haar echtgenoot, die portier is bij een aan de gemeente rekenplichtige instel ling. Het standpunt van den raad werd verde digd door mr. Mobach, die zeide, dat de hoofdvraag hier is of de echtgenoot van mevr. Bleumink „ambtenaar" is en valt onder de uitzondering van art. 25 f der Gemeente wet. PI. achtte het buiten kijf, dat de heer Bleumink niet is aangesteld door of vanwege het gemeentebestuur en daarom niet onder geschikt is. Hij staat onder de onmiddellijke bevelen van het dagelijksch bestuur der stichting. Valt hij dan onder art. 25 g der Gemeentewet? PI. meent, dat ook dit niet het geval is. In beide artikelen wordt gevorderd, dat de betrokkene ambtenaar is. PI. hoopte, dat nu eens een principieele uitspraak zou worden gegeven over de vraag, wat nu eigenlijk verstaan moet worden onder het begrip ambtenaar. Mr. Mobach meent, dat voor dit begrip noodig is een betrekking tot de overheid, waardoor een bijzondere po sitie wordt geschapen. De heer Bleumink heeft een zoodanige functie niet. Hij staat al leen in betrekking tot een stichting, al is die dan ook door de gemeente in 't leven geroe pen en heeft zij een civielrechtelijk arbeids contract. Pleiter hoopte, dat de Kroon een duidelijke beslissing te dezer zake zal geven en zoo mogelijk reeds in Augustus, aangezien de be slissing dan tevens nog een practische betee- kenis heeft. In September zal de nieuwe raad bijeenkomen, waarin mevr. Bleumink geen zitting heeft. De Kroon zal later beslissen. BRAND TE NIJMEGEN. Hedenmorgen vroeg is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de bakkerij van de firma Gelsing aan de St. Jacobs- laan te Nijmegen. Bakkerij en zolder gingen geheel verloren. Het woonhuis kon gedeel telijk gespaard blijven. Verzekering dekt de schade. DE UTRECHTSCHE JORDAAN ALS SLAGVELD. Wijk C, de Utrechtsche Jordaan, is Dinsdagavond het tooneel geweest van een hevige vechtpartij. Omstreeks 8 uur ontstond een woordenwisseling tusschen twee mannen, die weldra tot handge meen overgingen. Onmiddellijk' meng den zich omstanders in den strijd, zoo dat in een oogwenk een onontwarbaar kluwen door de Lange Koestraat rolde, waarbij af en toe het geflikker van mes sen zichtbaar werd. Toen de politie ar riveerde, was een formeel slagveld ge vormd, waar men slechts met de groot ste moeite de orde kon herstellen. De politie slaagde er tenslotte in, beide partijen te scheiden, waarna bleek, dat een 50-jarige haringventer een steek in den rug had gekregen. Van den dader was geen spoor meer te ontdekken. Het slachtoffer is per ziekenauto naar de kliniek getransporteerd. Nog werd een ander slachtoffer bij de politie bin nengebracht, dat met een vuilnisemmer een slag op het hoofd had gekregen. De man kon, na verbonden te zijn, weer huiswaarts keeren. ZOMERWONINGEN OP AMELAND VERDWIJNEN. Eenige maanden geleden besloten B. en W van Ameland dat 68 zomerwonin gen, die niet aan d^ bepalingen der bouwverordening dezer gemeente vol deden, moesten verdwijnen vóór 1 April 1036. De raad besloot daarentegen dat deze woningen konden blijven staan. De K- oon heeft thans dit raadsbesluit ge schorst, zoodat het besluit van B. en W. zal worden uitgevoerd. Volgens de overtuiging van vele zijner bij- «frloovige onderdanen is de Negus van Abes- onkwetsbaar. Hij was reeds als kind, *y' n0or niemand vermoedde dat hij eens den troon van Salomo zou bestijgen, voorbestemd Tegelijkertijd met dit verbod wordt ieder optreden in het openbaar, zoomede het dra- wc uniformen en insignes van den ■o.u.r.B. (Salen Helm) voor het geheele regeenngsdistrict Wiesbaden verboden. Overtredingen zullen worden gestraft op deningVan Par' der bovengenoemde veror-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9