Agenda £aatste betichten £aucU en 'Juinèouw Stad en Om lüeerAeeicht BOLSJEWISME PROPAGEERENDE PREDIKANTEN. Rapport voor de Hervormde Synode. DE WORMERVEERSCHE BRANDSTICHTINGSZAAK. Minister v. Schaik wijst on derzoek aL GESCHIL KWATTA—SICKESZ. Betaling van f 700.000 aan Kwatta. GASHOUDER IN DE LUCHT GEVLOGEN. Zes arbeiders gedood KANTOORBEDIENDE NEERGESCHOTEN. 't Gebeurde in Berlijn. DE KUNST IN DUITSCHLAND. Een scherpe maatregel genomen. NOG MEER ANTI-SEMITISME IN DUITSCHLAND. HET AVONTUUR DER BEIDE JOURNALISTEN. Zeg mij in welk blad Uwe advertentie staat en ik zal U Zw "gen wie gij zijt. HET BLOEMBOLLENSANEERINGS- PLAN 1935. VROEGE AARDAPPELEN VRIJGEGEVEN. Ernstig auto-ongeluk te Limmen. Man doodgereden. Laagwater Laagwater nam. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, van Vrijdag t/in. Donderdag, half acht, hoofdnummer Groote Verwachtingen (rom.-dram.), hoofd rollen Henry Huil en Philips Holmes. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vana" 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half acht, vanaf Vrijdag t/m. Dinsdag Chu-Chin-Chow (rom.), hoofdrol len Anna May Wong, Fritz Kortner en George Robey. Toegang 14 jaar. Woensdag- en Donderdagavond, half 8, hoofdnummer De Wit*e Papegaai (rom. sens.), hoofdrollen Jean Muir en Noël Fran cis. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half acht, van Vrijdag t/m. Donderdag, Wilde Ballast (sens.), hoofdrol Frank Buck. Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer Abschiedswalzer (hist.), hoofdrollen Wolfgang Liebeneiner. Sybille Schmitz, Hanna Waag; tweede hoofdnummer Wol- venbloed (rom.); hoofdrol Lobo, de hond Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag is te Nieuw-Loosdrecht (Utr.) de zesjarige G. Kempe onder een taxi Ngekomen. Het knaapje werd zwaar ver minkt en is kort na het ongeluk overleden. VEEDIEVEN GEARRESTEERD. Door de politie te Doetinchem zijn drie personen aangehouden, die ervan beschul digd worden vee te hebben gestolen. Een van hen bekende twee weken geleden op de markt in Leiden een paar koeien te hebben ver kocht, waarbij hij een verkeerden naam op gaf. KONINGIN EN PRINSES NAAR SCHOTLAND. Men meldt ons, dat de koningin en prinses Juliana zich voorstellen om zich op 6 Augus tus voor het jaarlijksche zomerverblijf in het buitenland naar Schotland te begeven. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Eén kind gedood, twee ernstig gewond. Hedenmorgen heeft op den weg Kantens— Usquert een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een vrachtauto, bestuurd door den heer M de Haan uit Usquert, reed in een scherpe bocht van den weg ter hoogte van de boer derij van den landbouwer Westerhuis tegen een boom. Het 10-jarig zoontje van den heer Stavinga was op slag dood. Drie kinderen die eveneens in de auto zaten twee daar van eveneens zoontjes van den heer Stavinga een een jongetje van de familie Eunema uit Usquert werden ernstig gewond. De be stuurder van de auto liep een hoofdwonde op Allen werden naar Uithuizen vervoerd. De auto werd totaal vernield. In de gisteren te Den Haag gehouden zit ting van de algemeene synode der herv. kerk kwam in behandeling het rapport over de aanklacht tegen de predikanten dr. J. L. Snethlage, te Oyen, en ds. Boers, te Roorda- huizum, wegens bolsjewistische propaganda. Behalve over de zaak zelve werd eveneens gerapporteerd over de bij de Synode naar aanleiding van deze aanklacht ingekomen stukken. De commissie die een en anoer heeft onderzocht, heeft van haar arbeid en haar bevindingen een zeer uitvoerig rapport op gesteld, waarvan de besprekingen de geheele morgenvergadering in beslag nam. De synode besloot op voorstel der com missie dez zaak te behandelen „krachtens opzicht" en de betrokken predikanten in een nader vast te stellen vergadering op te roe pen om voor de Synode te verschijnen. Op verzoek van de Tweede Kamer heeft de minister van justitie uitvoerige inlichtin gen verstrekt op het adres van den heer A. ae Boer, smid te Wormerveer, betreffende het instellen van een onderzoek naar een door adressant geuite klacht over toestan den, waarvan hij in een strafzaak het slacht offer is geworden. De minister verwijst naar de bepalingen der wetboeken van strafrecht en van straf vordering, waarin de wijze waarop en de omstandigheden, waaronder de behandeling van strafzaken behoort plaats te vinden, voi- ledig is geregeld. Daaronder vindt men ook het rechtsmiddel van revisie, dat kan wor den aangewend in de gevallen, waarin daar voor deugdelijke gronden zijn aan te voeren. De minister verbindt daaraan de opmer king, dat de heeren De Boer blijkbaar be oogen, door het uitlokken van klachten en vervolgingen wegens smaad of beleediging en door het indienen van adressen, tot steeds hernieuwde actie en tot een soort buitenge rechtelijke revisie in de bij rechterlijk vonnis besliste strafzaak (t.w de Wormerveersche brandstichtingen) te komen Hiertoe kan de regeering niet medewerken. Haar houding in dit opzicht vloeit niet voort uit „vrees voor een onderzoek, zonder aanzien der personen, naar de waarheid", zooals de adressant het belieft te noemen, doch is ingegeven door eerbied voor de rechtsorde, die voor allen geldt. De stoom-chocolade- en cacaofabriek Kwatta deelt mede, dat de sedert geruimen tijd aanhangige arbitrale procedure door een schikking is beëindigd. Bij deze schikking, die door partijen werd aanvaard, ten einde een verdere langdurige procedure te vermij den, werd aan Kwatta tegen finale kwijting en ter definitieve afwikkeling van alle gere zen geschillen een bedrag ineens van 700.000 gulden betaald. Naar aanleiding van deze mededeeling van de directie der stoom-chocolade- en ca caofabriek Kwatta brengen wij in herinne ring, dat zij de firma Sickesz had aangespro ken tot betaling van schadevergoeding, daar deze een contractueele verplichting had over treden, niet deel te nemen in de concurreeren- de fabriek. Reeds in October 1930 heeft een scheidsgerecht een beslissing genomen ten gunste van de „Kwatta", doch arbiters moes ten. het bedrag der schade nog vaststellen, hetgeen thans blijkbaar is geschied. Kwatta had, zooals op de algemeen vergadering op 27 Juni 1934 medegedeeld, een zeer groot bedrag gevraagd en reeds beslag doen leg gen op eenig bezit van den heer W. C. Sickesz. Deze zaak van zeer langen duur is dus thans eindelijk beslecht en Kwatta ont vangt hoewel niet de gevraagde, toch een zeer aanzienlijke som. (Ongecorrigeerd DE BELGISCHE KONINGS KINDEREN. Prins Boudewijn en prinses Josephine Charlotte, vergezeld van den burgemeester van Noordwijk en diens kinderen, brachten hedenochtend een langdurig bezoek aan den Haagschen dierentuin. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Koetilang (thuisreis) is te Rangoon ge land. Op een petroleumveld nabij de stad Ria- davia in de provincie Chubut (Zuid-Ameri- ka) is een gashouder in de lucht gevlogen lengevolge waarvan 6 arbeiders gedood werden. Gisterochtend werd te Berlijn op straat in de nabijheid van de Kaiser Wilhelm Ge- dachtnis Kirche een bediende van een han delskantoor door een beambte van de gehei me staatspolitie doodgeschoten. Volgens de officieele lezing was om een kleinigheid, die niets met politiek uitstaan de had tusschen de beide mannen een twist ontstaan, waarbij de bediende den Gestapo man tegen den grond had geslagen en ge trapt, zoodat deze uit zelfverdediging(P) zijn revolver moest grijpen. De Duitsche Muziekkamer heeft den pia nist Siegfried Schulze, die reeds 12 jaar op treedt als accompagnateur van den violist Bronislaw Hübermann, aanzegging gedaan dat hij zijn relatie met Hübermann moet ver breken, aangezien Hübermann getoond heeft een vijand te zijn van het nationaal-socialis- tische regime. Naar men zich herinnert, was Hübermann een der vooraanstaande Europeesche musici die verleden jaar als protest tegen den boy cot van Joodsche kunstenaars geweigerd heeft in Duitschland concerten te geven. Naar aanleidng van een proces te Maag denburg, waarbij onlangs een Joodsch koop man wegens zedendelicten tot 10 jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, heeft het anti semitische weekblad van Julius Streicher, „Der Stürmer", deze week een uit 16 pagi na's bestaand bijvoegsel uitgegeven, dat in vele opzichten herinnert aan het beruchte ritueel e moordnummer. De Westfalische Landeszeitung is begon nen met het publiceeren van een serie foto's van arische mannen en vrouwen, die duide lijk te herkennen zijn en met boodschappen of inkoopen uit Joodsche winkels komen. Onmiddellijk nadat wij de nederzet ting Hosjia Tahoe Ofang verlaten had den, zoo vertelt dr. Müller verder, wer den wij van twee kanten uit geweren en een machine-geweer beschoten. Geluk kig kreeg het machine-geweer na korten tijd een defect. Er waren echter naar schatting 35 schoten gevallen, waarvan twee den motorka,- hadden getroffen. De auto lieten wij direct stoppen en ik ging op de schutters af in de meening verkeerende, dat het hier een misver stand gold, daar de mensehen gekleed waren in den gewonen blauwen uni form der gendarmerie met armbaand en insignes. Op mijn vraag antwoordden zij aange wezen te zijn voor de controle van hst vu keer langs den weg De aanvoerders noodigden ons uit in een huis de thee te gebruiken om, naar zij zeiden ophelde ring te geven en zich te verontschul digen. Intusschen werden Jones en de Rus sische chauffeur geboeid en elk in een afzonderlijk gebouw gebracht. Mijn Chineesche bediende werd onder bedreiging genoodzaakt het voornaam st gedeelte van mijn bagage bij mij te bengen. Een der vermeende gendarmes eigen de zich bij dat onderzoek eenige zilveren dollars toe. Toen ik hem daarover onderhield, al dus vervolgde dr. Mueller, antwoordde hij: „wij zijn geen gendarmes, maar bandieten". Later werden de chauffeur en de be diende vrijgelaten. Zij moesten met de auto verder gaan om den eisch in zake het losgeld over te brengen Jones en ik werden geboeid en wij moesten in gezelschap van ongeveer 25 bandieten een rit van twee uren over de bergen maken in N O. richting. De behandeling was zoo goed als in deze arme streek mogelijk was. Het eenige onaangename was, dat de bandieten ons steeds wezen op onzen dood, ten zij bin nen tien dagen het losgeld zou zijn ontvan gen. Den nacht brachten wij door in de klei ne Chineesche nederzetting Yemoetsi. Na eenige onderhandelingen werd goedgevon den, dat Muller zich over de betaling van het losgeld, dat van 100.000 tot 50.000 Mexicaansche dollars was- verminderd met de provinciale autoriteiten in verbinding zou stellen. Jones en ik besloten de ons geboden kans te benutten, ofschoon wij sterk in twijfel verkeerden, of de zoogenaamde redders niet slechts vertegenwoordigers eener tweede rooverbende waren. De morgen van den derden dag bracht weer een moeilijken rit over steile bergen. In Kotir verdeelden wij ons in twee groepen. Terwijl Jones met de bandieten verder trok, reed ik met mijn begeleiders naar Pao- Tsjang-Sien. Na langdurige onderhandelin gen met de plaatselijke autoriteiten over de maatregelen ter bevrijding van Jones reed ik naar Kal kan, waar reeds een vertegen woordiger der Britsche ambassade en een afgezant der provinciale regeering van Tsja- har op mij wachtten. De besprekingen hier leidden tot volledige overeenstemming over den te volgen weg en voor het succes daar van nam de regeering van Tsjahar de garan tie op zich. Intusschen hebben ook de Japansche auto riteiten in Dolenner hunnerzijds geheel zelf standige stappen gedaan met hetzelfde doel. Over het succes dier maatregelen doen op het oogenblik oncontroleerbare geruchten oe ronde. Doch alleen reeds de van de zijde der Chineesche autoriteiten aan den dag geleg den ijver zou reeds een aankondiging zijn van de spoedige bevrijding van Jones. In tegenstelling tot andere berichten moet vermeld worden, dat de bandieten Mandsjoe- rijsche Chineezen zijn, die eerst den 20sten Juli uit Mandsjoekwo het gebied' van Tsja har binnenrukten. Volgens hun eigen mededeelingen zijn zij zeshonderd man sterk en georganiseerd in twee groepen van ongeveer gelijke sterkte. Zij zijn in het bezit van geweren, Mauser pistolen en machinegeweren. DE SOC.-DEM. KAMERFRACTIE 3IIEEN. De politieke toestand besproken. De sociaal-democratische Tweede Kamer fractie heeft heden een vergadering ter be spreking van den politieken toestand ge houden. Zij stelde met bevreemding vast dat, nu het kabinet-CoIijn, dat in de Tweede Kamer geen voldoenden grondslag had overgehou den, vrijwel onveranderd is teruggekeerd, uit kabinet geen behoefte gevoelt, om ter stond in de volksvertegenwoordiging een re- geeringsverklaring af te leggen en dat de minister-president meent te kunnen volstaan met een radiorede, zoodat het kabinet zich kennelijk aan het debat met de volksverte genwoordiging voorloopig onttrekt. De fractie overwoog, dat binnenkort ook voor de regeering de noodzaak zal blijken tot voortzetting van het parlementair over leg over onderscheidene aanhangige wets ontwerpen en dat aan zoodanig overleg on vermijdelijk een uiteenzettig van het door het nieuwe opgetreden kabinet te voeren beleid dient vooraf te gaan, in verband, waarmede zij voor het oogenblik geen aanleiding ziet het initiatief te nemen tot het doen bijeenroe pen van de kamer. Een zoodanig initiatief toch zal naar haar oordeel veeleer op den weg der r. k. kamer fractie liggen, waar immers gebleken is dat het kabinet is opgetreden niettegenstaande den formateur was meegedeeld, dat het ver trouwen der r. k. kamerfractie niet was her steld. HET LEIDSCHE STADHUIS. Door B. en W. van Leiden werd van mor gen aanbesteed de onderbouw van het nieuwe stadhuis, n.1. het maken van een be ton paalfundeering met bijbehoorende wer ken. Van de 55 inschrijvingen, die binnenge komen waren, was de laagste van de N.V. Aannemersbedrijf voorheen Hille en Roozen te Amsterdam voor f 79500 en de hoogste van de firma A. Stolke te Bergambacht voor 112000. DE NEDERLANDSCHE HANDEL OP ITAL'E. Het Crisis-Uitvoer-Bureau maakt bekend: Met het oog op de te treffen administratieve maatregelen, noodig voor een normale en geleidelijke uitputting der dK>or Italië ge opende import-mogelijkheden, dienen expor teurs die bij den uitvoer van Nederlandsche en Nederlandsch-rndische goederen naar Italië belang hebben, zich vóór Augustus 1935 bekend te maker aan het Crisis Uit voer- Bureau Mauritskade 55 te Den Haag, ten einde in staat te worden gesteld de noodige gegevens in der daartoe vereischten vorm in te leveren. Zooals gemeld, is bij Kon. besluit opgeno men in de Staatsbladen no. 439, 440 en 441 ingetrokken het bloembollensaneeringsplan 1934 (resp. teelt, export en handel) en is vastgesteld het bloembollensaneeringsplan 1935 (teelt, export en handel). De St. crt. van gisteravond (no. 148) be vat de daarop betrekking hebbende beschik kingen. De Nederlandsche groenten- en fruitcen- trale heeft met ingang van heden de afgifte van vroege en voor dien datum geoogste aardapelen vrij gegeven. Er wordt van he den af geen minimumprijs gegarandeerd en tevens zal er geen heffing meer worden be- Gisteravond omstreeks 6 uur bevond een 51-jarige wielrijder, de heer Penning uit Bergen, die, naar men zegt, zijn zeer ernstig zieken vader in Haarlem bezocht had, zich op het gevaarlijke kruispunt waar de nieuwe weg naar Amsterdam op den weg te Limmen uitkomt. Hij stapte bij het oversteken niet volgens voorschrift van zijn rijwiel, hoewel nij daar op nog opmerkzaam gemaakt werd. De ongelukkige werd gegrepen door een uit Amsterdam komende auto en tegen de straat geworpen, waarbij hij een levensge vaarlijke hersenschudding opliep. De burgemeester van Limmen, die toeval lig passeerde kon dadelijk de noodige maat regelen nemen. Op advies van ór. Van Oppen werd het slachtoffer door een passeerende vrachtauto naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Daar is de heer P. kort na aankomst aan die gevolgen van dat ongeluk overleden. Men verzocht ons in verband met het bo venstaande nog te melden, dat de auto waar mede de patiënt naar het ziekenhuis ver voerd werd, een lichte bestelwagen van den heer Streutker uit Schagen was. Deze bood onmiddellijk zijn hulp aan en de patiënt werd door hem en een der omstan ders op de brancard van de hulppost van het Roooe Kruis, welke precies in de auto bleek te passen, zoo spoedig en voorzichtig mogelijk naar Alkmaar overgebracht. Een vrijwillige en doeltreffende hulpver leening welke niet onvermeld mag blijven. DE KAASMARKT. Vandaag bedroeg de aanvoer een 135.000 K.G. De handel was in den aan vang goed. Er werd zelfe 20 gevraagd en voor 17 verkocht. Spoedig viel de markt en hadden velen moeite voor den pi ijs van de vorige week te verkoo- pen. Er gingen zelfs partijtjes voor 12 en enkel«n geraakten onverkocht naar huis. Het vorig jaar bedroeg, in dezelfde week, de aanvo«j* 122000 K.G. en de prijs 24 per 50 K.G. In 1933 werd er in de eerste week van Augustus 133000 K G. aangevoerd en een prijs van 20 ge maakt. De boeren zijn er dU6 nog heel wat slechter aan toe, dan het vorig jaar. De Crisis Zuivel Centrale doet heel wat om de afname van de zuivelproduc ten in het binnen- en buitenland te ver- hoogen. Voor dit doel werd vandaag gebruik ge maakt van de belangstelling der honderden vreemdelingen voor den klaroenblazer en de ruitertjes op de heele uren. Door luidsprekers, opgesteld aan den ge vel van het fotohuis hoek MientWaag- plein, werd het publiek op de voedingswaar de van melk en kaas gewezen en aan de hand van wetenschappelijke gegevens aangetoond, dat men met minder geld door meer gebruik van kaas en melk zijn gezin in stand kan houden. De venters met kleine Alkmaarsche kaas jes voor een kwartje, maakte van deze re clame, die de volgende week ook in het Fransch, Duitsch en Engelsch zal worden uitgezonden, handig gebruik. POORTER'S MEUBEL- EN TAPIJT ZAAK. De bekende zaak der firma Poorter, tot nu toe op de Mient gevestigd, is thans overge plaatst naar de Langestraat in het pand, waar voorheen de kachel- en haardenwinkei der firma Houwing was. De zaak zelf is inwendig geheel veranderd en vergroot. Niet de winkel zelf heeft een modern aanzien gekregen, maar daar achter heeft men een lange, heldere showroom, die op de Breedstraat uitkomt. Deze toonkamer is in tal van boxen verdeeld en men vindt daarin natuurlijk het meest moderne op het gebied van meubelen en tapijten. Datzelfde zal men trouwens ook in de „voorzaal" zien Wij mogen er hier nog wel op wijzen, dat de afdeeling tapijten een groote uitbreiding heeft ondergaan, zoodat thans voor elke beurs en voor ieders smaak wat te krijgen is in dit groote pand. Alle artikelen zijn van den laatsten smaak, dus uiterst modern en waar de groote ruimte gelegenheid te over biedt, om alles in ver scheidenheid te etaleeren, daar zal het den koopers gemakkelijk vallen een keuze te doen. Van belang is ook, dat het natuurlijke licht den winkel van voor tot achter verlicht, zoo lang er buiten maar zon is! En daarna zorgen tal van lampen voor een kunstverlich ting die „af" is en waarvoor de firma J. Ku- ter uit Heiloo wel een compliment mag wor den gebracht. Hetzelfde ge dt trouwens voor het interieur, dat verzorgd werd door de fir ma Constandse uit de P. C. Hooftstraat. En nu: men ga eens kijken en oordeee zelfl naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag, 2 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,8 m.M. te Blacksod Laagste barometerstand 756,9 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 3 Augustus: Zwakke tot matige noordelijke tot noord oostelijke wind; geaeetelijk bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer. Weeroverzicht. In de algemeene drukverdeeling kwam weinig verandering. De hooge druk versterkt zich vooral over het westen van de Britsche eilanden, terwijl hij over Duitschland een weinig aan beteekenis verloor. De depressie over de Oostzeestaten blijft stationnair en schijnt zich thans zeifs een weinig in zuide lijke richting te gaan uitbreiden. Hierdoor zal de luchttoevoer ten onzent nog uit noor- delijke richtingen blijven en hoewel bij de gebroken bewolking eenige verdere opkla ring waarschijnlijk is, blijft het weer nog be trekkelijk koel. De IJslandsche depressie trok verder noord oostwaarts. Over de Golf van Genua daalde de druk een weinig. Een vlak lage drukgobied bracht in zuidoost- Frankrijk eenige onweersregens. Over het geheele gebied is de temperatuur iets gestegen. Het weer blijft rustig, al nam hier en daar de wind wat in sterkte toe. LICHT OP! Hedenavond vot-r rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.20 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertqd). Augustus. Dat. Hoogwater vm. nam. vm nam 3 6.23 6.44 2.52 3 05 4 6.53 7 14 320 3.32 5 7.24 7.47 3.51 4.02 6 800 8 23 4 22 4.33 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus Dat. Hoogwater vm. nam. vm. 3 6.26 6.47 304 3.17 4 6.56 717 3.32 3.44 5 7.26 750 4.03 4.14 6 8.03 826 4.34 4.45 AUTO VAN DEN RINGDIJK GEREDEN. Donderdagmorgen reed te Ursem een vrachtauto met aanhangwagen geladen met bloembollen, komende van de veiling te Hoogkarspel over den Schermerdijk. Ter hoogte van de r. k. kerk brak de stang waarmede de aanhangwagen is bevestigd, met het gevolg dat deze in de ringvaart te recht kwam zonder dat de voorrijdende chauffeur dat bemerkte. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De lading ver voert door een zekere Stam van Venhuizen was verzekerd. De wagen werd later door de firma Met uit Alkmaar met een kraan wagen uit de vaart gelicht. IN DE OUDEGRACHT GERAAKT. Gistermorgen geraakte de 8-jarige Geesje Koster spelenderwijs in het water van de Oudegracht. Onmiddellijk begaf de 23-ja- rige Klaver zich gekleed te water en heeft het meisje aan den kant gebracht, alwaar zij op het droge is gehaald. AUTO OVERRIJDT EEN HONDJE. Gistermorgen is op den Helderschéweg door een auto een hondje overreden Het diertje, dat ernstig gekwetst was, is aan het slachthuis afgemaakt. Het droeg een hals band zonder penning, waardoor de eigenaar niet bekend is kunnen worden. De halsband is aan het bureau vaa politie gedeponeerd. INBRAAK IN HET RAADHUIS TE EGMOND. Een raadselachtige geschiedenis. Dezer dagen werd op tot dusver onopge helderde wijze ingebroken in het raadhuis te Egmond aan den Hoef. Toen de burgemeester de brandkast wilde openen bleek de sleutel niet meer te passen Aan diefstal werd niet gedacht tot de brand kast door een deskundige werd geopend, die constateerde, dat de kast slechts op het dag slot was. Het z.g. legespotje en een ander doosje met geld bleken beide geledigd te zijn. Sporen van inbraak waren overigens nergens te vinden. Een bedrag van ongeveer 50 wordt vermist. DE NACHTCACTUS GAAT BLOEIEN. De heer P. J. van Kessel heeft alle hoop, dat zijn nachtcactus, de Selenicerieus grandi- florus hedennacht zal bloeien en de plant daarom vandaag al in zijn étalage in de Langestraat 99 gezet. Het juiste tijdstip waarop de plant bloeit is niet te voorspellen, maar men verwacht dat de bloem van ongeveer 9 uur vanavond tot middernacht op haar mooist zal zijn. Zooals bekend bloeit de plant slechts enkele uren en wel buiten het zonlicht. Bezitters van Verkade's album-cactussen" (jaargang 1931) kunnen een volledige be schrijving van deze plant op bladz. 44 vin den.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2