Mej.A.C.M. van Beek Tandarts flCKEMfl afwezig tot 26 Augustus. Jjucqedijke Stand. Rechtszaken Jiunst en Wetenschap Silnutieuws JtacfUBeticfUen Aduectmtiën tot 19 Augustus afwezig. een flinke Dienstbode DIENSTBODE COMPAGNON. BEIGE BOXER, nuttspaarbank TE ALKMAAR. ALKMAAR. ONDERTROUWD; Lieshout 67 jaar. De opzet. T. STEENSMA. A. NIEUWLAND Sr., in den ouderdom van 67 jaar. JACOBUS FRANCISCUS VAN LIESHOUT. JAN VAN DE POLL, betuigen wij U onzen hartelijken dank. OOGARTS, EMMASTRAAT 73, TE KOOP: GOED AFGELOOPEN Woensdagmiddag- had de arbeider J. Leegwater die in dienst van het Hoogheem raadschap N.-H. Noorderkwartier te l.'rsem aan de veitreeding van den Walingsdijk aan het werk was, het ongeluk met een hou ten koevoet den kabel van het G.E.B. waar op 10000 volt, te raken. Het vuur vloog over den weg en de ar beider werd een stuk weggeslingerd doch bleef gelukkig ongedeerd. De directie van het P E N. werd spoedig met het ongeval in kennis gesteld en sloot onmiddellijk den stroom af. Maandbericht Juli 1935. In den loop der maand Juli werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 180.464,58 en terugbetaald ƒ213.629,16. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 3.884 370,78. Het aan tal in den loop van Juli nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 115. Ingetrokken werden 84 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boek jes bedraagt thans 11615. Van dit aantal behooren 8043 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2076 aan personen elders woonachtig en 1496 aan schoolspaarders. Onder de in Ju! uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 11 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van De lediging in den loop der maand Juli van 319 spaarbusjes leverde een bedrag van 4477,88 aan kleine besparingen op VEREENIGING D. E. S. Zaterdagmiddag 3 Aug. gaat bovenge noemde vereeniging met een 700-tal kin deren van hare leden een vacantietocht maken, en wel met 18 autobussen langs de geheele duinenrij, 's Middags ten half twee komen al deze bussen in de Uiten- boschstraat en vandaar gaat het naar de Landstraten, en ten laatste de Boom kampstraat. De terugtocht gaat over Heiloo, vervolgens tegen 8 uur aan den Heilooër- poort te zijn, om daarna nog eens ver schillende wijken der speeltuinen doorkruisen, teneinde de kinderen hare plaats van bestemming te brengen! Zaterdag 10 Augustus wacht den klei neren kinderen (van 4 tot 8 jaar) een ze fde tocht. MEISJESSCHOOL BERGEN. Tot leerares voor Nederlandsch en ge schiedenis is benoemd mejuffrouw Dra. R C. Lugt te Hilversum. Antonie Gerver en Cornelia Renaud. Hendrik Ranzijn en Grietje de V ries. Maarten Heijligers en Maria van Koot Hendrik Smit en Elisabeth van Kleef. Simon Kamstra en Trijntje Steensma Ber- nardus de Haas en Geertruida Huijsman Hermanus Humer en Wilhelmine Petei Martinus Kaagman en Marianna Bart niczak. Nicolaas Majolee en Petronella Sieval. David Cohen en Berendina Vles- sing. Martinus Klitsie en Anna Bleeker Willem van Noort en Aleida Wollf. OVERLEDEN: Corneiis Boots 81 jaar. Jacobus van GEBOREN: Pieter, z. v. Pieter Huybers en Anna Ufthait ONWILLIGE BOLLENKWEEKERS VOOR HET KANTONGERECHT. ^?°1r.'let ^ntongerecht te Hoorn is be handeld de geruchtmakende zaak van de on willige bollenkweekers, gebr. B. uit Hoog- karspel. Drie gebr. B waren gedagvaard; öun was ten laste gelegd, dat zij te zamen, t r, voor z'ch afzonderlijk tulpen ge- Kweekt hadden zonder de daartoe vereischte vergunnig. De bollen zijn den 8sten Juli in genomen en in het openbaar verkochi opbrengst had bedragen 855, de nor male waarde werd op 1500 b 2000 ge- ~rat. Mr. van der Hoeve, optredend voor de oierteeltcentrale, niemde de weigerachtige houding van verdachten daarom funest, om oo saneering op het vak vrijwel ondrage lijke lasten legt en men zooveel mogelijk u *e saboteeren. Mr. C. van Reij te Amsterdam, verdediger van de verdachten, noemde de inbeslag neming onrechtmatig; z.i. was geen overtre ding begaan, daar het begrip telen, zooals dit door een uitspraak van den Hoogen Raad ia vastgelegd, nog niet was voltooid Hij ver zocht vrijspraak voor zijn cliënten en terug- gaaf van de som der executie benevens 900 •chadevergoeding van den Staat. De ambtenaar van het O M., mr. de Bruys Tack, persisteerde bij zijn eisch, tegen ieder der verdachten 400 of 100 dagen. Schriftelijke uitspraak over 14 dagen. WOEST RIJDEN. Voor den kantonrechter-plaatsvervanger te Nijmegen had zich te verantwoorden een garagehouder en smokkelaar te Nijmegen hie deze week werd gearresteerd wegens het overrijden van een ijsco-venter. Verdachte stond thans terecht voor een ander verkeersdelict. Op den eersten Paasch- fjag 's middags om drie uur, was hij, nadat hij in verschillende café's was geweest, op zoó woeste wijze in zijn auto weggereden, da' hij bij het keeren van den wagen tegen een boom opvloog en een stoep omverreed, w aarbij wn kind en een chauffeur die j-uist voorbij kwamen nauwelijks aan een ongeluk ontsnap ten. Verdachte stond terecht wegens overtre ding van art. 22A en B van de Motor- en Rijwielwet, het in gevaar brengen van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer, daarbij zoodanig onder den invloed van alco holhoudende drank verkeerend, dat hij niet in staat was een auto te besturen. In zijn requisitoir achtte mr. De Zaaijer de ten laste gelegde feiten bewezen door verkla ringen van getuigen. Hij eischte drie maan den hechtenis met intrekking van het rijbe wijs van twee jaar. De kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. OVERTREDING UNIFORMVERBOD. V oor den kantonrechter-plaatsvervanger te Nijmegen stonden terecht zeven leden van de Nationaal Socialistische Beweging, wegens overtreding van artikel 435 van liet Wetb. van Strafrecht het z.g. Uniformverbod. De verdachten waren op 25 April j.1. des avoncs op weg naar een openbare N.S.B.-vergade- ring aangetroffen. Zij droegen allen een zwarte rijbroek, verder droeg één hunner zwarte rijlaarzen, een andere beenkappen, anderen weer een zwarte das, een zwart kop pel of een N S B.-insigne. De vernachten gaven de ten laste gelegde feiten toe. De ambtenaar van het O.M., mr. H. R. de Zaaier, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, op grond van de ver klaringen van verbalisant en verdachten. Het door de verdachten gedragen costuum valt naar sprekers meening onder de omschrijving van een N.S.B.-uniform, vooral gezien de omstandigheid, dat zij op weg waren naar een N.S B.-vergadering. Dit naar analggie van het arrest van den HoogenRaad, die het dragen van een roode tulp strafbaar stelt alleen op 1 Mei. Tegen ieder van de ver dachten eischte het O M. een boete van 7.50 bij niet betalen te vervangen door 5 dagen hechtenis. De kantonrechter zal over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. VRACHTOVEREENKOMSTEN BUITEN COMMISSIE OM. Duizend gulden boete geëischt. Voor den kantonrechter-plaatsvervanger te Nijmegen heeft terecht gestaan een scheeps bevrachter uit Nijmegen, wegens uitlokking tot overtreding van de wet op de evenredige vrachtverdeeling. Deze in 1933 uitgevaar digde wet bepaalt, dat vrachtovereenkomsten de goedkeuring of tusschenkomst behoeven van een bevrachtingscommissie. Geruimen tijd had verdachte schippers in strijd met de wet, dus buiten de commissie om, overeen komsten doen sluiten en dus strafbare feiten doen plegen. Verdachte meende nu op grond van het arrest van den Hoogen Raad van December 1934, dat een bepaald vervoer wel geoorloofd was. Hem was al herhaaldelijk medegedeeld, dat dit een verkeerde opvatting was, maar hij stoorde zich daar niet aan. De ambtenaar van het O. M. eischte een prin cipale hechtenis van acht dagen. De kantonrechter tot verdachte; Bent u van plan er mee door te gaan? Verdachte: Onverbiddelijk! De kantonrechter veroordeelde verdachte hierop tot een boete van 1000, bij niet be taling te vervangen door zes maanden hech tenis. OPVOERING „ROLANDA" BERGER OPENLUCHTTHEATER. Rolanda, dramatisch zangspel in 3 bedrijven. Schets uit het ziveu nerleven. Tekst en muziek van Jac. Jansen. In het Openluchttheater te Bergen organi seert de V.V.V. Woensdag 7 Aug. a s. des avonds 8 30 uur een opvoering van bovenge noemde operette, waarvoor de medewerking werd verkregen van de Alkmaarsche- en de Berger operetteclub en het Alkmaarsche sym- phonie-orkest, onder leiding van den compo nist Jac Jansen. 125 medewerkenden zullen in dit stuk optreden. In deze operette zal men kennis maken met de vrije zigeuners in hun tv pet rende kleederdracht. De regie is in han den van den heer R. Vóórhaar uit Alkmaar, een regisseur van groote bekwaamheid, die hooge eischen stelt, terwijl de dans en de bal letten in Rolanda staan onder leiding van mevrouw PolmanSchagen te Hoorn De hoofdrollen worden vervuld door mevrouw Molenaar—van Vliet „Rolanda" en de heer Ab. Govers „Dzjahiski", beiden uit Alkmaar en de heer Han Huizing, operazanger te Rotterdam, die de rol van den „heer" in het stuk zal vervullen. Het eerste bedrijf speelt op een open plek in het bosch in een zigeunerkamp. De zigeu ners vieren het Meifeest. Een knappe, jonge zigeurner (Dzjahiski) houdt zich afzijdig Hij weet, dat Rolanda van hem houdt, maar in haar eerzucht om een rijke dame te wor den, hem zou willen vergeten. Daarover peinst hij. Wanneer de troep zigeuners met Rolanda die tot koningin is uitgeroepen, uit het bosch terugkeert, wordt Dzjahiski door de meisjes geplaagd, die hem vertellen, dat een stads heertje een oogje op Rolanda heeft Een oude zigeunerin legt Rolanda de kaart en voor spelt haar, dat ze een rijke dame zal worden. Djzahiski wordt hierdoor opgewonden en het feest verloopt droevig. Het tweede bedrijf speelt op een kermis feest in een klein stadje. Rolanda zoekt haar r^ken heer en Dzjahiski kan haar niet weer houden en onder de invloed van haar ijdel- heid weet de heer Rolanda over te halen, den stam te verlaten. Dzjahiski zweert wraak aan den rijkaard en de stam trekt vol wraakge- dachten verder om Rolanda te zoeken. In het derde bedrijf zien wij Rolanda weder als zigeunerin, omdat zij genoeg gekregen heeft van het schijn-mooie leven, dat haar zoo tegenviel. Zij bevindt zich in een woorden wisseling met den heer en Dzjahiski, die toe vallig verschijnt, geraakt met hem in twist, slingert hem harde waarheden naar het hoofd en verjaagt den rijkaard. De liefde voor Dzjahiski ontwaakt opnieuw bij Rolanda; Dzjahiski vergeeft haar en sa men trekken zij als verworpenen der maat schappij, maar kennende het hoogste geluk van de eerlijke liefde, door het leven. Het geheel wordt begeleid met zang, dans en muziek. Van Jac. Jansen vernamen wij, dat dit werk ontstaan is in 1918 Het was hem opge vallen, dat in vele operettes het koor vooral te weinig werkzaam aandeel had in het ge beuren en dat door gemis aan bewegelijkheid en kleurenspel de operette sterk was ge daald. Zoekende naar een motief, dat vatbaar was voor sterke gevoelsmuziek, bewegelijkheid op het tooneel en kleurenpracht voor het oog, kwam hij onder de zigeuners, geen minder waardig kermisvolk, maar in een kamp van echte, vrije, fiere zigeuners, die op hun feest dagen door hun kleeding een lust zijn voor het oog en zij brachten hem tot zijn inspiratie. De componist werd bewogen en aangetrok ken tot dit primitieve natuurvolk, dat be- heerscht wordt door sterke natuurwetten, in wezen hoog artistiek is en bezield met een sterk ontwikkeld gevoel voor dans en muziek Met Henri Borel ervaarde hij, dat wat voor de westerlingen de spreektaal is, voor de zigeurners de muziek beteekent. In zijn ziel voelde Jac. Jansen zich verwant aan de levensopvatting van dit volkje en daardoor was hij in staat, het werk te schrijven en te componeeren, dat onder de beste operettes, die gespeeld worden, gerekend kan worden. De tekst staat in ieder geval ver boven de slechte vertalingen, die wij van buitenland- sche operettes hebben. In deze operette is als gegeven verwerkt de liefde tusschen twee menschen: de man groot moedig, ernstig, tevens jaloersch; de vrouw liefdevol, vroolijk, ook coquet en nog niet ernstig. Deze gemoedstoestanden leiden tot conflicten, waarvan een „heer"' handig ge bruik weet te maken. De verleiding van Rolanda door den rijkaard wordt door den zigeuner in scherpe bewoordigen becriticeerd. Om het dramatisch gebeuren heen is de oogenschijnlijk lichte kant van het leven: feestvreugde, dansen, kermisgedoe behandeld De muziek. De muziek is gevoelsmuziek, d.w.z. muziek, voortgekomen uit het hart. In dit werk is ze als uiting van den zigeuner als hoofdzaak te beschouwen. Er ligt in tot grondslag een duidelijk motief, dat zich tot het einde toe ontwikkelt- Problemen komen in deze muziek niet voor. Boeiende melodieën wisse len elkander af, gemakkelijk loopend, vol tem perament, want de bedoeling was, het ge voelsleven weer te geven. He-derde bedrijf wordt geheel als opera behandeld. Niet meer het gesproken woord, maar steeds de verbinding van woord en toon, een climax naar het einde toe. Onder de bezielende leiding van Jac. Jan sen zullen jong en oud Woensdagavond kun nen genieten van dit- romantische gegeven. De v.V.V. verplicht zeker de gsten aan zich, door hen in staat te stellen voor den geringen prijs van 1 eerste rang en 0.60 twee rang dezen belangrijken avond bij te wonen. CHU CHIN CHOW. In de Harmonie loopt vanaf hedenavond de mooie Chineesche film Chu Chin Chow. De film is gebaseerd op de wonderlijke vertellingen van de lüOl-nacht, de romanti sche Oostersclift Abu Hasan, uit het sprook jesachtige oude Bagdad. Welk een bekoring gaat van deze wonder baarlijke verhalen uit! Hoeveel stof tot het scheppen van meesterwerken hebben deze verhalen reeds Jffg even. Weber koos ze tot onderwerp van z u geroemde opera Abu Hasan Douglas Fairbanks vierde zijn grootste triomf met den „Dief van Bag- oad", Henri Borel leverde een bewerking van deze verhalen, waarmede hij zich Luropeesche vermaardheid verwierf Oscar Asche gebruikte deze stof voor een muzikaal melodrama, welke show in His Majesty's Theatre te Londen niet minder dan 2238 opvoeringen beleefde, een record, dat nog nooit door een film werd geslagen. Op dit muzikale melo-drama heeft men nu ook de film gebouwd en hebben de filmmo gelijkheden aan dit stuk een uitbreidmg ge geven, o.a. in architectuur door de sprook jesachtige ensceneering en wat al niet meer, hetgeen het tooneel nu eenmaal onmogelijk bieden kan. De Oostersche sfeer, de algeheele deco ratieve entourage is veel meer tot uitdruk king gekomen; wij noemen slechts de scène van Ali Baba en de 40 roovers in het roo- vershol! Het „waterballet", de schitterende Oostersche dansen, welke in deze film wor den opgevoerd! Anna May Wong werd aan gewezen een der hoofdrollen te vervullen. Haar Oostersche afkomst en haar ontwik keld talent waren voor den producent van „Chu Chin Chow" 'n aanwijzing op haar de keus te laten vallen. Zij speelt het slaven- meisje Zahrat. Fritz Kortner beelt den roo- verhoofdman Abu Hasan uit, en op welk een wijze! Zijn bijna duivelsche grime brengt bij L' een huivering teweeg. George Robey is de avontuurlijke Ali Ba ba, zijn metamorphose van armen ezeldrij ver in schat en schatrijk man, is onnavolg baar tot uitdrukking gebracht. De regie is van Walter Forde, de muzikale leiding berustte bij Louis Lcvy. De muziek is Oostersch getint. Wij geven hierbij nog de volgende pers stemmen Nieuwe Rotterdamsche Crt: Hoe uitnemend is deze film gemaakt en welke 'n kenteeken te meer voor de vlucht, die de Engelsche filmindustrie bezig is te ne men. Een wel zeer deskundig en begaafd inan heeft hie aan de camera gestaan; deze beelden, in hun romantische belichting aan het gevoelige clair-obscur van een Pabst herinnerd, getuigen van meesterschap, evenals de montage, ook die van het geluid Met den close-up wordt niet, als zoo vaak, een ijdel en onverantwoord spel gedreven, maar hij wordt steeds met inzicht aange bracht; men lette b.v. op dien fraaien ka- meelenkop in de scène waar twintig kamee- len in veertig oliekruiken de veertig roovers het huis van Ali Baba binnensmokkelen. Op massa-scènes zou men, van de eindelooze reeks van „Cabiria" af tot „The Sign of the Cross" toe, kunnen meenen uitgekeken te zijn deze hier dwingen door hun virtuosi teit en smaak opnieuw bewondering af. En voor de rest kan men zijn hart ophalen aan n rooverhoofdman Aber Hasan, van Fritz Kortner, aan een verrassend goede Zahrat van Anna May Wong, die wij zelden beter op dreef zagen, en aan een tot in de puntjes doordacht, verfijnd geestig type van George Robey als Ali Baba. RotterdamschNieuwsblad: Anderhalf uur film over een sprookje dat men zich uit zijn jeugd herinnert, is een moeilijke opdracht, ware het niet dat de ter beschikking staande middelen een gelegenheid boden om in dialoog, costuums feesten die daveren van Oostersche pracht, goochelaars, ballet ten enz. de aandacht voortdurend gaande te houden. De N w. A r n h. Crt.; „Chu Chin Chow" is een kostelijke filmen een kost bare! Geheimzinnige grotten met kisten met goud en zilver en glazen edelsteenen. Een pa leis van marmer met fonteinen en vleugel- klepperende kraanvogels en een zwerm luchtige, bekoorlijke danseresjes. Het is de groote verdienste van den regis seur Walter Forde, dat hij het operette-idee, dat dikwijls zoo buitengewoon storend en on-filmiscn is, geheel ondergeschikt aan het groote fantastische geheel heeft gemaakt. De fotografie neemt in „Chu Chin Chom" nog 'n bijzondere plaats in. Wat ook eigenlijk niet te verwonderen is Het gegeven en de sprook jesachtige ensceneering, die duizend en een mogelijkheden bieden voor het cameraoog moeten voor den kunstzinnigen cineast we een voortdurende prikkel zijn. •De groote Duitsche acteur Fritz Kortner heeft een prachtige rol gemaakt van den dui- velschen Abu Hasan, den pseudo Chu Chin Chow, die vanuit de wondergrot met zijn keurbende woeste strooptochten onder neemt en tenslotte door zijn spionne gedood wordt. Ook Anna May Wong, in de rol van deze Zahrat, konden wij zeer waardeeren. George Robey, dien wij kennen als Sancho Pancha in „Don Quichote", geeft ons hier een niet minder kostelijke Ali Baba Men misse deze film, dit „verhaal van de veertig roovers" in groot formaat, niet DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 2 Aug. 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 206 H.L.'s aangevoerd, als: 3 H.L. voertarwe 4.65; 129 H.L. gerst (nieuwe wintergerst] 4.65 en gerst chev. 55.50; 41 H.L. haver 6.256.65; 1 H.L. boonen, soort en prijs niet genoteerd; 15 H.L. Karwijzaaa 18.1019; 3 H.L. blauwmaanzaad 16; 14 H.L. erwten, w.o. groene (kl.) 10 en grauwe 11. Alles per 100 K G. Han del matig. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 2 Aug. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 62 sta pels, wegende 135000 K.G. kaas aange voerd, waarvan soort en prijzen als volgt; Fabriekskaas: 43 stapels Kleine 17 en 1 stapel Commissie, prijs niet genoteerd. Boe renkaas: 8 stapels Kleine 14.50 en 10 sta fels Commissie 18. Alles met rijksmerk. landel aanvankelijk goed. Later stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Aug. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 370.200 K G BROEK OP LANGENDIJK, 2 Aug. 1935. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 33000 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 3.403.70, pchotsche muizen 3.10 4.10, BI. Eigenheimers 2.20—3.40, Drielingen 22.10 en Groote 2.10— 2 60; 40000 K.G Roode kool 1 1.80; 12000 K.G. Gele kool 1.90—3.40; 1300 K.G. Vroege witte kool 1.40; 7500 K.G. Uien: gele drielingen 2 60—2 90, Gele nep 3.70—4 30, zilvernep 4.30 4.70, zilveruien 1.10, zilverdrielingen 2.40—2.90; 236 K.G. Druiven (Fran kenthaler) 44.9045.40, Alicante 46; 1550 K.G. Slabooner. 4.90—6.40 en 100 K G. Snijboonen 6 308.10, alles per 100 K.G.; 330 stuks Bloemkool: le s 15.50-/ 18, 2e 5.20-ƒ 5.80 en 1100 bos Bospeen 2. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 1 Aug. 1935. Aangevoerd 63000 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5456 K.G. (per 100) 2.90, 56—58 2.90-/ 3.05, 58-60 2.95M 3.20, 60—62 3—3.20 en 62—65 3.15—3.35, klein 2.80. 1000 stuks Eendeieren 1.65—1.80 en 11 Kalkoen eieren 3.55 per 100. NOORDSCHA ,WOUDE, 1 Aug. 1935 30000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 2.50—4.30, Grooten 2—3, Drielin gen 1.50—2.20, R. Duken 1.20, Eigen heimers 3.40—3.50, BI. Eigenheimers 2.80-/ 3.80; 3800- K.g. Uien: uien 2.80 drielingen 2—2.30 en gele nep 3.20 3.80; 21600 K.G. Zilveruien: zilvernep 2.904.50, drielingen 2.50—2 80, zilveruien 0.601.20; 2650 K.G. Sper- cieboonen 5.506.40; 300 K.G. Tuin boonen 1.70; 4000 K.G. Roode kool 1.60 2; 13400 K.G. Witte kool 1.10— 1.50. 1000 K.G. G le kool 3.40, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 1 Aug. 1935. Sch. muizen 2.804.30, grove 2.10 3.10 en drielingen 1.10—2.30; Eigen heimers 2.703.90; Gele nep 3.80; Uien drielingen 2.60; Zilvernep 4.50 5.20, drielingen 2.402.60, uien 60 90 cent; Slaboonen 6.60—6.70. Aanvoer: 52600 K.G. Aardappelen; 450 Gele Nep; 100 K.G. Uien; 9300 K.G. Zil veruien en 200 K G. Slaboonea PURMEREND, 1 Aug. 1935. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Sch. muizen 0.78 1.04, BI. Eigenheimers 57—88 cent, kleine: Schotsche muizen 4659 cent en Blauwe 4863 cent per kist, 25 K.G.; Sla boonen: dubbele 6675 cent, dubb z. dr. 81—89 cent en enkele z. dr. 1.65 per kist, 15 K G.; Snijboonen: Stok 1.40—1.70 en Stam (breede) 0.55—1.15 per kist, 15 K.G.; Tuinboonen 24—29 cent per kist, 15 K.G.; Doperwten 1.45 per kist, 15 K.G Roode Aalbessen 923 en Zwarte bes sen 1418 per 100 K.G.; Klapbessen (geel) 0.501.30 en Kruisbessen 20— 85 cent per 10 K.G.; Sla 0.50—1 per '00 krop; Andijvie 8—18 cent per 100 kist; Wortelen 3—3.80 per 100 bos; Uien 85 cent en Uien Nep (zilver) 2 per 25 K.G. Druiven (Frankenthalers) 52 cent per K G. Appels: Yellow Transparant 12— 18 en Peren: Janbaasje 2.505.50, Kruiden ierspeer 15—18 en Suikerpeer f 4—7, alles per 100 K.G. Ondertrouwd S. C. KAMSTRA en Alkmaar, 1 Aug. 1935. Amsterdam, v. Oldenbarneveldt- plein 81. Alkmaar, Frfeecheweg 28. Kerkelijke huwelijksinzegening door den WelEerw. Heer De. C von Meyenfeldt, D. V. Woensdag 14 Aug. a.s. des voorm. half twaalf, in de Geref. Kerk te Alkmaar. Receptie: Dinsdag 6 Aug. van 89.30 uur Friescheweg 28. Toekomstig adres: Amsterdam, Poetjeskade 167'. Heden overleed na een langdurig lijden onze ge liefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Uit aller naam, J. NIEUWLAND-BOS. Verzoeke van persoonlijk rouwbeklag verschoond te bl ijven. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a.s. n.m. 2 uur te Schoorl. Schoorldam, 1 Aug. 1935. In Uwe gebeden en H. Misoffer bevelen wij aan onzen dierbaren Man, zorg* zamen Vader en Behuwd- vader, den Heer echtgenoot van ENGELIEN GROENTJES, die heden na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, in den ouderdom van 67 jaar Godvruchtig is overleden. Uit aller naam, E. VAN LIESHOUT- GROENTJES. Alkmaar, 1 Aug. 1935. Luttik-Oudorp 88. Begrafenis Zaterdag 3 Aug. op het R.K. Kerkhof alhier. Vertrek van het Sterfhuis 12.15 uur. Voor Uwe deelneming, ons betoond na het overlijden van onzen besten Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Uit aller naam, N. VAN DE POLL. Alkmaar, Augustus 1935. Gevraagd voor direct voor dag en nacht, zelfstandig kun nende werken en koken. Aanbieding 's avonds na 7 uur Mevr. WEBER Blockhovepark E 87. Wegens ziekte zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette voor d. of cL en n. Loon 30 per maand. BREELAAN 6, Bergen (N.-H.) Deg. Pers. als deelgen. voor best. handelsz. gevr. alleenver- koop groote Wereldfirma. Ben. kap. eigenbeheer. Br. onder letter E 911 Bur. v. d. Blad. reu, 2 jaar. Wordt alleen aan beslist goed tehuis afgegeven. Br. onder letter F 912 Bur. v. 4. Blad.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3