EEN „REUZEN-LEUKE" BAANT 5eotUetoH üFDE EN POLITIEK <l| ALKMAARSCHE COURANT van VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1035 Luchtvaart De stewardessen van de K. L. M. vertellen. ZWEEFVLIEGER NEERGESTORT. WTLEY POST OP REIS. DE COMPETITIE-INDEEL ING. Afdeeling I u.v.v. z.v.v. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING". Van rechts n. links de dames iWenwenkamp, de Vrieze en Bongert In het restaurant van Schiphol zitten drie meiëjes gezellig te lun chen. Ze zijn er thuis en gedragen zich dienovereenkomstig te midden van luchtreizigers, die er hun maal tijd gebruiken en Ixrzoekere aan Ne- derland's eerste luchthaven, die van hun uitstapje een „dagje" maken. Het zijn de drie stewardessen van de K. L. M., die juist op dezen dag, 1 Augustus 1935, het dienstverband met de luchtvaartmaatschappij heb ben aanvaard. Het zal niet vaak meer gebeuren, dat het drietal zgo genoegelijk bij elkaar de lunch kan gebruiken, want heel spoedig zal het werk de drie jongedames in ver schillende richtingen over Europa ver spreiden, wanneer ze haar taak in wer- ke.ijkheid hebben opgenomen. Reeds eenigen tijd hebben ze echter bij de K. L. W haar bezigheden, waarbij ze de gasten waren van deze maatschappij. Den lucht doop hebben ze al lang geleden onder gaan voor zoover ze zelf al niet eens eerder hadden gevlogen en aan de nieuwe dienstbetrekking is een leertijd' vooraf gegaan, waarin ze met alle onder- deelen van den dienst hebben kennis ge maakt. De jongedames waren onderge bracht op de eerste verdieping van de cantine, vlak bij den hoofdingang; nu ze tot den uitgebreiden 6taf van het K L.M.- personeel zijn gaan behooren, moesten ze zelf voor haar onderdak zorgen. Deze eerste dag was het dan ook nog vacan- tie, waarin alles te regelen viel en de verhuizing naar het eigen home tevens moest plaats vinden. In het rustige oogenblikje van den kof fiemaaltijd hebben we de drie stewar dessen even kunen spreken en ze hebben ons verteld van het werk, dat allen zoo aanstond en van de „opleiding", die ze de laatste weken hebben gehad. De stu die is er voor afgebroken: één is er can- aiaate in de rechten en allen zijn in het nezit van einddiploma gymnasium of a 'T,nu bataat er niets anders meer de K. L. M. met haar uitgebreide organisatie, waarvan deze drie jonge- ames de „service" komen vermeerderen. Daar zitten ze nu v-oolijk lachend en pratend aan een tafeltje in het restau rant. mejuffrouw De Vrieze, mejuffrouw Meuwenkamp en mejuffrouw Bongert- nian, drie jeugdige vrouwen met in de man oogen den glans van het zonlicht, dat ze straks tegemoet zullen vliegen en dat reeds haar wangen heeft gebruind. Ze vertellen van het examen met „echt nare" vragen, dat ze vandaag heb ber- moeten afleggen. Het was een korte «capitulatie van wat ze tot nu toe ge leerd hadden. De directie van onze lucht vaartmaatschappij is met de aanstelling de .er stewardessen niet over één nacht ijs gegaan. Voor dit aanlokkelijke baan tje waren er een 180 sollicitanten. On middellijk is men gaan schiften, met het gevolg, dat er '20 werden opgeroepen. Die '20 jongedames zijn een dagje bij de K. L. M. geweest en over allerlei zaken aan den tand gevoeld. Met 10 ervan heeft men toen de kennismaking voortgezet. Maar toen ze de lucht in waren geweest, waarbij verschillende proeven werden genomen, vielen er al dadelijk 4 af we gens luchtziekte. Het overgebleven zes tal werd weer aangevuld met twee sol licitanten uit de tien, die eerst uitgeval len waren, doch één daarvan trok zich terug .Na een medisch en psychotech nisch onderzoek, welke laatste geschied de bij de Nederlandsche stichting voor psychotechniek te Utrecht, zijn er ten slotte vier meisjes overgebleven, die haar verdere opleiding tot stewardess zouden krijgen. Men weet, dat sindsdien één ervan mejuffrouw Hermanides, bij de ramp van de Gaai om het leven is gekomen. De gezichten der verstelstere worden even ernstig, als ze dit droeve verscheiden van een vriendin en collega memoreeren. Al spoedig komt evenwel het gesprek op hetgeen de meisjes tot nog toe heb ben moeten doen, waarvan het „examen" op dezen eersten dag in dienstbetrekking het sluitstuk vormde. Met vele modellen van vliegtuigen, die bij de K. L. M. in gebruik zijn, hebben ze kennis gemaakt en de gansche organisatie hebben ze moeten leeren. Alle diensten en aanslui tingen moeten worden gekend en op vele vragen moeten ze een antwoord weten. Het is een „reuze-leuke" baan, vinden ze, en met groote blijmoedigheid aan vaarden ze den nieuwe betrekking, welke velen haar zullen benijden. Het woord stewardess drukt den aard van dezen werkkring niet geheel juist uit, want de stoffelijke verzorging der passagiers is niet het voornaamste deel van haar taak. In tegenstelling tot de stowarsd, zooals er op de F 36 dienst doen, behooren zij tot den lijndienst: zij moeten den passagiers het reizen gemak kelijk en aangenaam maken door hun met allerlei inlichtingen van dienst te zijn, al zullen ze onderweg ook voor de thee zorgen met wat daarbij behoort. Heden, Vrijdag, begint het werk. Eén gaat er naar Malmö en één naar Berlijn. De derde blijft nog twee dagen op den grond, om daarna met één van haar col lega's om te wisselen. Zoo rouleert de dienst voorloopig. totdat deze wellicht uitgroeit tot een grootere organisatie. Good luck, meisjes! DE POSTVLUCHTEN OP INDtE. De Nachtegaal (uitreis) is te Bagdad aan- gekomen. De zweefvlieger Oeltzschner ia, toen hij van een lange-afstandsvlucht uit Bruenn te rugkeerde, boven Selb neergestort. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend geworden. De zweefvlieger was op slag dood. De wereldvlieger Wiley Post is in gezel schap van zijn vrouw uit San Francisco te Seattle aangekomen en heeft daarmee de de eerste etappe volbracht van zijn wereld vlucht, die hij via Alaska en Sovjet-Rusland zal maken. Zijn toestel zal thans van drip vers worden voorzien voor de volgende etap pe naar Alaska en Siberië. V o e t b a le klasse Ajax Hermes-D.V.S. Haarlem K.F.C AD.O. V.S.V. Xerxes Sparta R.CJL H.B.S. 2eklasseA 2e klasse B Zeeburgia Hilversum A.F.C. W.F.C. E.D.O. O.V.V.O. Alcmaria Victrix Velox Bloemendaal B.F.G Kinheim West-Frisia 't Gooi O.S.V. D.O.S. De Spartaan Vriendenschaar Hercules Aideeling IL 1eklasse D.W.S. Feijenoord DJiC. Stormvogels Excelsior V.UG D.F.C. H.F.G Z.F.C Blauw-Wït 2eklasseA 2eklasseB H.V.V. O.D.S V.D.L C.V.V. S.V.V. Neptunus Quick Gouda R.F.G Hoek van Holland Olympia B.EG The Rising Hope U.V.S. Emma Overmaas Unitas DGL Steeds Hooger Alphen Natuurlijk interesseert ons op het oogen- blik alleen de indeeling der tweede klasse A, waarin Alcmaria uitkomt. Voor de tweede keer zijn de Zaansche clubs en West-Frisia niet in de A-klasse in gedeeld en deze keer heeft men ook O.S.V. er uitgelaten en deze overgeplaatst naar 2 B. Het gevolg is, dat Alcmaria en Kinheim de eer van het voetbal boven het IJ moeten hooghouden in 2 A. Zij zullen dat natuurlijk trachten te doen, maar zij kunnen op hevigen strijd rekenen. Want als wij de indeeling even beschou wen, dan zien wen, dat deze competitie heel zwaar zal worden. Er zijn wel eens jaren geweest waarin men direct eenige sterke ploegen en een paar zwakkere clubs kon aanwijzen. Zulks is deze keer niet het geval; hier is op dit oogenblik geen zwakkere en geen sterkere club aan te wijzen. Niet minder dan vijif clubs hebben het vo rig seizoen een hartig woordje meegespro ken in de bezetting van de eerste plaats: U.V.V, Zeeburgia, E.D.O., Bloemendaal en 't Gooi. Zij allen zullen dit jaar opnieuw probeeren, nummer één te worden. En de overige vijf zullen trachten, om hetzelfde te bereiken. Wij voor ons meenen. dat Alcmaria een zeer interessante competitie wacht. Wel moet er een zeer verre reis gemaakt worden naar Kuilenburg, waar Vriendenschaar haar do micilie heeft, maar dat hindert niet. Dat mag Alcmaria er wel voor over hebben, want daar staat tegenover, dat zij tegen tegen standers uitkomt, die allen over goede vel den beschikken. Geen Zaansche moddervel- den dus; geen drassige Amsterdamsche ter reinen meer. Reeds dat is een geluk voor de withemden Overigens kunnen we slechts hopen, dat Alcmaria een waardige tegenstandster zal zijn voor de andere clubs! Paarden. CONCOURS HIPPIQUE TE MIDDEN BEEMSTER. ..Beyaert" wint twee dressuur kampioenschappen. De landelijke rijvereeniging „Beyaert" te Purmerend organiseerde in samenwerking met de Beemster harddraverij-vereeniging en de V.V.V. te Beemster Donderdag een ge slaagd ruiterfeest op het bijzonder fraai ge legen sportterrein te Midden-Beemster. Als voornaamste punt stonden op het pro gramma de Noord-Hollandsche kampioen schappen der rijvereenigingen. In de morgenuren werden onder ideale weersomstandigheden de dressuurproeven gehouden. Zoowel vier- en achttallen als ook twee individueele proeven werden afgenomen De dressuurproef-voor-achttallen en de indi vidueele proef kl. L. golden als kampioens wedstrijd. Door drukke oogstwerkzaamhe- den moesten helaas de zuidelijke vereenigin- gen verstek laten gaan. Zonder twijfel zou den dan de uitslagen wel anders zijn geweest Hetgeen niet wegneemt, dat de aanwezige vereenigingen toch ook keurig voor den dag kwamen en in de individueele zware dres- suurproef behoorlijk werk werd geleverd. De organiseerende vereeniging „Beyaert" was wel zeer gelukkig en vermocht beide dressuurkampioenschappen te winnen! Na de middagpauze vond allereerst plaats een officieele ontvangst op het raadhuis door burgemeester Kikkert. Daarna marcheerden de deelnemers aan de ruiterwedstrijden op naar het terrein en begon onmiddelijk de pa rade onder leiding van instructeur Vethman. Na de opstelling vond de prijsuitreiking der dressuurjproeven plaats, waarbij bleek, dat Westfriesland, de candidaat voor het kam pioenschap, geslagen bleek en zich met de derde plaats moest vergenoegen achter „Bu- cephalus", die tweede werd. In de viertallen-dressuur kwam laatstge noemde vereeniging zelfs op de eerste plaats; een gaarne gegunde overwinning voor deze trouwe club. Na de parade, die een vlot verloop had, werd een concours eenspannen genouden. De enorme belangstelling der bevolking bleek wel uit demeer dan 20 inschrijvin- voor deze oud-Hollandsche „schoonrijderij" gen! De spulletjes zagen er over 't algemeen keurig uit. Enkele goede tuigpaarden reden ten slotte over om de prijzen. Superieur was verre Willem, een zwarte ruin met beste hou ding en ruime gangen van firma v Delden te Amsterdam. De overige geplaatste paar den gaven elkaar niet veel toe. Na dit nummer demonstreerden de L. Rn Beyaert en Westfriesland onder leiding van instructeur Vethman. Beide achttallen demon streerden duidelijk waartoe discipline een aantal landelijke ruiters kan brengen. Het was alsof de instructeur zijn 16 ruiters aan een touwtje had. Als één man werden de wendingen en figuren uitgevoerd. Een pracht propaganda voor de landelijke ruitersport. Het krachtige applaus was dan ook welver diend. Hoewel quantitatief kleiner was de open klasse eenspannen tuigpaarden qualitatief goed bezet. Bekende paarden, zooals die van den heer Bultman en Manuel van Schagen, dongen mede. Bingley Victor werd onbedreigd eerste. Als hackney had dit paard natuurlijk veel voor op inlanders. Soliman, de bekende zwarte van de Rouw- stallen van de firma Van Delden te Amster dam, kreeg een eervollen tweeden prijs, ter wijl Schagen met Manuel, die reeds zooveel oranjelinten won, nu met een eervolle ver melding moest tevreden zijn. Het is desniet temin geweldig, zooals dit paard zich nog steeds toont en daarom niet goed te begrij pen, waarom het achter Commandant, den derden prijswinnaar, werd geplaatst. Het handicap-springconcours bracht een vijftal foutlooze parcoursen. Het beoordee- lingscijfer voor stijl en wijze van rijden was bij de plaatsing dezer paarden van invloed. J. Boon van de rijvereeniging „Beyaert" be haalde ook nu weer opnieuw n eersten prijs, gevolgd door mevr. Burger, die eveneens een keurig goed gereden parcours had getoond. Er werd over het algemeen goed gereden al meenden we dat het al te zien was, dat de paarden al heel wat kilometers achter den rug hadden. Met een patrouillespringen, waaraan maar twee groepen deelnamen, wegens wegblijven der andere ingeschrevenen en dat gewonnen werd door de patrouille van de L. R. West friesland, wera de zeer goed geslaagde sportmiddag besloten. Uitslagen: Gewilligheidsproef: I Nylesko van J. Schenk (L. R. Busephalus, Barsingerhorn); 2 Powanda I van K. Smit (dezelfde)3 Im- metje van J. de Jong (L. R. Ritm. de Kruyff, Halfweg). Ind. dressuurproef kl. N.: 1 D. de Graaf (L. R. Westfriesland) met Nellie (7.8); 2 H. A. Paanen (L. R. Ritm. de Kruyff) met Oscar (7.6); 3 G. Blaauboer (L. R. Buse phalus) met Boy; D. Geerlings (L. R. Bey aert) met August (allen 7.4). Dressuurproef voor afdeelingen (kam pioenschap): 1 L. R. Beyaert (43 1/3); 2 L. R. Busephalus (42 1/6); 3 L. R. Westfries land (40 1/3). Dressuurproef voor viertallen: 1 L. R. Bucephalus (44 1/4); 2 L. R. Beyaert (42 7/12); 3 L. R. Westfriesland (40 1/3); 4 L. R. Ritm. de Kruyff (43 3/4). Ind. dressuurproef kl. L. (kampioenschap) 1 J. P. Boon (L. R. Beyaert) met Ghorka (7.5); 2 Hoornsman (L. R. Westfriesland) met Bleuté II (6.25); 3 mej. H. Govers (L, R. Heiloo) met Jaap (6.1); 4 J. Schenk (L. R. Busephalus)) met Nylesko (5.8); 5 D. v, d. Oord (id.) met Jet (5.65). Concours eenspannen landbouwtuigpaar- den, die nog geen eersten prijs gewonnen hebben; 1 G. v. Delden, A'dam, met Willem; 2 P. v. Twisk, Beemster met N. N.; 3 L, Knip, Beemster, met Nichtje; 4 L. J. Droog, Beemster, met Ton; 5 J. Pronk, Broeker- meer, met N. N. Concours eenspannen tuigpaarden. Open klasse. 1 H. F. Bultman, Heemstede, met Bingley Victor; 2 G. v. Delden, A'dam, met Soliman; 3 wed. J. Klaver, H. Hugowaard, met Commandant. Eerv. verm.: C. Stapel Pzn., Hoogkarspel met Kwierms en A. Schagen, Aarts woud, met Manuel. Handicap-springconcours: 1 J. P. Boon (L. R. Beaert) met Ghorka (15J4 pt.)2 mevr. Burger (L. R. Westfriesland) met Marietje (15 pt.); 3 J. Schenk (L. R. Buce phalus) met Nylesko (14^ pt.); 4 H. A, Peanen (L. R. Ritm. de Kruyff) met Oscar (14 pt.); 5 D. W. Geerligs (L. R. West- friesland), met Anita (13 pt). Patrouille-springen: 1 L. R. Westfries land; 2 L. R. Beyaert. Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Ouden bosch; afstand 125 K.M.; wind W.N.W.; los 9.05 uur; aankomst als volgt: 1. B. Teileman 11.00.11 2. J. Huiberts Jzn. 11.00.58 3. B. Teileman 11.00.55 4. J. Huiberts Sr. 1100.50 5. L. W. v. Bruggen 11.02.57 6. J. Huiberts Jzn. 11.03.04 7. S. Hoogakker 11.03.18 8. B. Telleman 11.04.51 9. L. W. v. Bruggen 11.05.20 10. J. Huiberts Jzn. 11.05.18 11. B. Teileman 11.05.49 12. M. Tijdeman 11.0451 13. S. Hoogakker 11.05.38 14. A. Kleef 11.06.23 15. F. H C. Dingerdis 11.07.37 16. S. Hoogakker 11.07.22 17. F. H. C. Dingerdis 11.08.33 18. B. Teileman 11.09.07 19. L. W. v. Bruggen 11.09.55 20. J. J. Veel j 1.10.24 door WILLIAM Lfc QUfcUX. 9) Toen het oogenblik daar was om afscheid j* nemen, stond zij op en gaf zij hem een aand. Haar stem beefde. „Nu u ons moet verlaten, heb ik ge- Wenscht, dat u waar afgereisd voor mijn terugkomst. Ik vind het vreeselijk om goede vrienden vaarwel te zeggen. Maar wij zullen tlkaar in Weenen terugzien. Dat oogenblik zal spoedig komen". Hij kon geen woord uiten Hij boog en kuste haar hand Zij draaide haar hoofd af °m haar gemoedsbewegingen te verbergen. En hedenavond ontmoetten zij elkaar we der op het hofbal. Het deed hem pijn te moeten erkennen, dat zij nu zoo ver van hem afstond, dit meisje van koninklijken bloede. Terwijl zij haar met de oogen volgde ge durende het dansen met verschillende hoog geplaatste heeren. sprak, sprak hij met Nada von Salzberg. „Is zij niet heerlijk mooi?" fluisterde de hofdame in verrukking. „De opwinding heeft haar het blosje gegeven, dat haar wangen noodig hebben. Welk een verande ring voor haar. Hier is alles licht en leven, wat zal zij genieten!" Gerarld gaf dit met warmte toe. „Er zijn hier vanavond vele mooie vrou wen, maar zij schittert als een ster boven allen uit. Uit haar lief gezicht straalt jeugd en schoonheid. Met wien danst zij nu? „Kent u hem niet? Prins Albert van Weimar Eisenarch. In vertrouwen gezegd, hij is een huwelijkcandidaat. Hij bracht ons onlangs een bezoek. De koning is hem gun stig gestemd om politieke redenen". „Altijd zwak en weifelend", zei hij scherp. „Gelooft hij werkelijk, dat hij zijn toon hechter zal maken door een verbintenis met een onbeduidenden Duitschen prins, die zal verbannen worden als de gelegenheid zich voordoet? Waarom steunt hij niet met ver trouwen op den sterken arm van Enge land?" De gravin haalde haar schouders op. Ook zij stelde weinig vertrouwen in de politiek van koning Nicolaas. Gerarld nam den Duitschen prins nauw keurig op en niet zeer vriendelijk. Hij was een man van ongeveer vijf en dertig jaren met koude en harde oogen. „Goede hemel, het zou heiligschennis zijn om zulk een verbintenis toe te laten. Is er met haar over gesproken? Zoo ja, hoe neemt zij het op?" „Tegen u mag ik wel vertrouwelijk zijn", antwoordde zij. „Zij veracht hem. Zij heeft mij gezegd, dat hij haar hoogst antipathiek is. De koning en zij hebben een zeer onaan genaam onderhoud over hem gehad. Hij gaf hoog op over de hoedanigheid van den prins en zij haalde hem neer". „Heeft u aan dat twistgesprek deelgeno men?" vroeg Gerald. „U vergeet, geloof ik tegen wie u spreekt?" Een arme, nederige hofdame; welken stem kan zij hebben in zulke belang rijke zaken?" Gerald lachte. „U is zeer diplomatiek, freule, maar ik ben ook diplomaat. Ik heb steeds gehoord, dat er twee personen zijn, die altijd het laatste woord bij den koning hebben, de prinses en u". „Misschien, als hij geen dingen in het verborgen doet en het ons eerst verteld als het te laat is om ze ongedaan te maken. Dan kunnen wij niets meer doen". „En gelooft u, dat zij zal toegeven indien haar vader op dat huwelijk gesteld is?" „Nooit", antwoordde de gravin met na druk, „en als zij bereid is om te zwichten, zou ik zulk een opoffering nooit dulden. U kent onze prinses nog niet. Zij heeft een groot plichtsgevoel en zij zou niet aarzelen zich binnen zekere grenzen op te offeren. Zij zou een man kunnen trouwen, die zij juist zou kunnen dulden ik zeg niet, dat zij zoover zal gaan maar nooit een man, waarvan zij een afkeer heeft. Voor zij een dergel ij ken stap zou doen, zou de troon van Slavonia eerder ineen storten". Gerald gevoelde zich merkbaar opgelucht Nada's oordeel over de prinses kwam over een met het zijne. U wilt natuurlijk gaarne een oogenblik met haar spreken, nietwaar?" vroeg de gra vin thans". ,Ik zou dolgraag een lang gesprek met haar voeren, maar dat zal aan dit strenge hof wel niet mogelijk zijn". „Alles is mogelijk", antwoordde Nada, met een ondeugend lachje. „Wij zullen daar voor wel gelegenheid vinden, als de dans met den Duitschen prins voorbij is". En die gelegenheid kwam eerder dan ver wacht werd. Prins Albert had afscheid van prinses Zita genomen en zij stond thans eenigszins afgezonderd. De hofdame trad met Gerald op haar toe. Zij bood haar hand en sprak op ge- dempten toon. „Het doet mij veel genoegen u weer te zien, mijnheer Danecourt. Ik denk terug aan de vroegere dagen in Vanina". Hij boog en sprak op fluisterenden toon. „Ik zou gaarne eens rustig met Uwe Ko ninklijke Hoogheid spreken om alles om trent Vanina te hooren. Zoudt u mij daar voor in de gelegenheid willen stellen?" Zij aarzelde een oogenblik voor zij ant woordde. „Het is wel moeilijk, maar ik zou u ook gaarne willen spreken. Morgenoch tend heb ik een onderhoud met den keizer. Ik ben zeer benieuwd wat hij mij heeft mede te deelen. Ik zal de gravin medeaemen. Na dat onderhoud zal ik naar de Haupt-Allee van het Prater gaan. Kom daar bij mij. Hij boog en ging heen. Zijn hart klopte snel in het vooruitzicht van deze ontmoe ting. Morgen in het Prater. Dat zou hij niet vergeten. HOOFDSTUK VI. Den volgenden morgen maakte de prinses, vergezeld van de gravin von Salzberg, haar opwachting bij den ouden keizer Haar vriendelijk jong hart, dat mede leefde met de lijdende meüschheid, kreeg een gevoel van medelijden bij het zien van den grijzen monarch. Hij was een bizondere figuur, al was hij geen groot man. Een man met vele zorgen, steeds door het noodlot vervolgd. Vele som bere herinneringen moeten hem vervuld hebben, toen hij haar begroette, de dochter van den koning, tegen wien hij listig intri geerde. Ja, waarlijk, spookgestalten omringden dezen grijzen monarch voortdurend. De zelfmoord van zijn eenigen zoon, de moord op zijn schoone gemalin, die hij uit liefde had gehuwd! De geesten van deze beiden spookten ongetwijfeld steeds door het pa- de leis. Toch glimlachte hij en groette hij jonge prinses uiterst vriendelijk. Hij keek naar de hofdame. Zijn geheu gen liet hem niet in den steek. Hij herin nerde zich haar naam zeer goed. „Indien freule von Salzberg mij wil ver ontschuldigen, dan wenschte ik gaarne on der vier oogen met de prinses te spreken". Nada boog en trok zich bescheiden terug in de aangrenzende kamer. De keizer begon onmiddellijk over het on derwerp, dat hij wenschte te bespreken. Hij sloeg een vaderlijken toon aan. „Ik begrijp, mijn lieve Zita, dat gij in het huwelijk wenscht te treden met prins Albert van Weimar—Eisenach. Als dat gebeurt zal ik zeer voldaan zijn. Zulk een verbintenis, dat weet gij, zou de vriendschap tusschen Slavonië en Oostenrijk versterken. Uw vader schrijft mij, dat hij og> dat huwelijk zeer gesteld is. Ik geloof dat hij dat verstandig inziet. En hoe denkt gij er persoonlijk over? Dat is natuurlijk een voornaam punt". Prinses Zita bloosde. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9