ycooUiciciat 'flieuws Vjcooq. m Aanbod. £wids en JutitBouut $ilmnieuws Prnztecuêeiek 1 LITER PERL OCct. voor slechts VlJ EXTRA VOORDEELT DISTRICTSSCHOOLARTSEN IN FRIESLAND? Gedeputeerde Staten van Friesland heb ben het oordeel van de gemeentebesturen ge vraagd omtrent een door de afdeeling Fries land van de Ned. Vereeniging van Gemeen ten opgemaakt plan voor de aanstelling van districtsschoolartsen. Volgens dat plan wordt de provincie in negen districten ver deeld; in district I (Leeuwarden en omge ving) zouden twee schoolartsen werkzaam moeten zijn, zoodat in totaal op tien school artsen moet worden gerekend. Het aantal kinderen in ieder district loopt ongeveer 5600 tot 7750, onder welke getallen ook zijn begrepen de leerlingen van de U.L.O.- scholen en de bewaarscholen. Bij het plan is mede gevoegd een eenigszins gewijzigd schema van den geneeskundigen inspecteur der volksgezondheid, dr. J. H. Tuntler, en de commissie voer districtsschoolartsen van Het Groene Kruis, met een verdeeling in elf districten en twaalf schoolartsen; het aantal kinderen varieert daarbij van 5100 tot 6100 OUD-MINISTER VAN DIJK NAAR 1NDIE. Gistermiddag is met den Rotterdamschen Lloyd-trein naar Marseille vertrokken de heer J. J. C. van Dijk, oud-minister van Oorlog, voorzitter der Kon. Ned. Ver. Ons Leger en voorzitter van de Vlootcommissie, teneinde zich aldaar op de „Indrapoera" naar Nederlandsch-Indië in te schepen. Tijdens zijn verblijf in Indië hoopt hij aan dacht te schenken aan verschillende aange legenheden, vooral op defensie-gebied, welke hem als lid der Tweede Kamer belang inboe zemen. Hij heeft het voornemen, in Novem- bér in het vaderland terug te zijn. OP AMBTENAAR INGEREDEN. Woest chauffeur gearresteerd. Zondag 21 Juli deed een rijksontvanger dienst op den Lagen Kanaaldijk te St. Pieter. Omstreeks 4 uur kwam uit België een auto, waarvan de bestuurder niet in het bezit was van de voor grerroverschrijding noodige pa pieren. Op bevel van den ontvanger reed de bestuurder weer naar België, doch keerde omstreeks 5 uur, met zeer groote snelheid rijdende, terug. De ontvanger plaatste zich midden op den weg en gaf den bestuurder een teeken, dat hij moest stoppen. In plaats daarvan reed de bestuurder met vol gas op den ambtenaar in, die zich slechts op het nippertje wist te redden. Terzake van poging to doodslag is de bestuurder van de auto, een 19-jarig jongmensch uit Beek, thans ge arresteerd en ter beschiking van de politie te Maastricht gesteld. RIJKSSUBSIDIE UIT HET WERKLOOSHEIDSSUBSIDIEF ONDS. Vertraging in de publiciteit. Naar wij van bevoegde zijde venemen lag het aanvankelijk in het voornemen der re geering de subsidieschaal voor de bijdragen uit het werkloosheids-subsidiefonds, die voor 1936 zal gelden, vóór 1 Augustus 1935 ter kennis van de gemeentebesturen te brengen. De kabinetscrisis heeft in de uitvoering van dit nlan vertraging gebracht. Mede in verband met het optreden van een nieuwen minister van sociale zaken zal het interdepartementaal overleg nog wel eenigen tijd vorderen, zoodat de nieuwe re geling wel niet vóór September zal kunnen worden gepubliceerd. WIÉRINGEN Weggedreven houten vlet. Te Terschelling is weggedreven een aan den Rijkswaterstaat toebehoorende eikenhou ten vlet, lang ongeveer 7 m. waarin zich be vond een peillier met lijn en 2 roeiriemen, benevens een roer. Met het oog op de windrichtingen van de laatste dagen is het niet uitgesloten, dat dit vaartuig te Wieringen komt aandrijven. Zij die inlichtingen kunnen verschaffen kunnen zich wenden tot den Burgemeester. BROEK OP LANGENDIJK Bloembollenveiling. Vrijdagmorgen werd in het veilingsge bouw van de Langendijker Groenten Cen trale de tweede droge bloembollenveiling gehouden. De voorwaarden dezer veiling zijn, in afwijking met de usance in den bol- Ienhandel, dat contante betaling wordt ge vraagd. Hiervoor wordt een korting toege staan van 3/4 per maand tot Mei 1936. De noteeringen van heden waren als volgt: Witte Valk 12 en op 1.55, z. 11 1.30; Mon Tresor 12 en op 1.85; Peach Blos som 12 en op 1.50; Will. Copland 12 en op 1.20; Will. Pitt 12 en op 1.20, z. 11 1.Colchicum Autumnale major 3. Couleur Cardinal 12 en op 1.50; Duc de Berlin z 10 1.Cullinan 12 en op 1.50; Flamingo 12 en op 1.50; Thrium- phator 12 en op 1.60; Goudvink 12 en op 1.50, z. 11 1.30, alles per 100 stuks. De aanvoer was pl.m. 775.000 stuks bol len. ZIJPf Tot molenmeester van den polder F. van het waterschap „Zijpe en Hazelpolder" is benoemd de heer G. Boontjes Dz. te Bur- gerbrug. Rotkreupel onder schapen. Onder de schapen van den heer P. G. de Wit te Stolpen is de besmettelijke ziekte rotkreupel geconstateerd. DIRKSHORN Tot Hoofdingeland van de banne Haren- karspel is herbenoemd de heer C Francis. BERGEN J, H. M. van der Wielen, (echtg. A. M. A. Heijstee) R.K., z. b., naar Amsterdam. S. Admoraal, R.K., kruidenier, naar Alkmaar. H. Eijkelen (echtg. W. C. Harinck), R.K., z. b., naar Amsterdam. H. Elshout, geen, koopman, naar Amsterdam. J. Schrieke, N.H., planter, naar Sumatra. 25 personen r.k. en z. b., uit 'het r.k. pensionnaat. H. G. W. v. d. Leegte, R.K., rijksveldw., n. Castri- cum. K. Weeteling, N.H., timmerm.. n. Bo- venkarspel. J. Huizing, N.H., ass. huish., naar Alkmaar. C. E. E. M. Settels, R.K., z. b., naar Schagen. M. M. van der Bijl, R.K. z. b., naar Nwer-Amstel. G. E. Böhm, (wed. C. de Groot), N.H., z. b., naar Den Helder. R. Proost, R.K., z. b., naar Haarlem. C. M. Kamper, (echtg J. W. Oomens), R.K., z. b., naar Oosterhout. D. M. Rezel, (echtg. P. v. d. Wal), geen, z. b., naar Den Haag. C. Konings, geen, werk man, naar Amsterdam. N. Rampen (echtg. D. M. Verweij), N.H., z. b-, naar Medan. A. J. Plante, N.H., kantoorbed., naar Den Haag. Th. Grootjes, R.K., arbeider, naar Oudorp. L. M. G G. Burton, RK-, civ. ingenieur, naar Haarlemmermeer. S. A. Wokke, R.K., arbeider, naar Amsterdam. J. Ootjers, G.K., monteur, naar Alkmaar. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 60 cent bij vooruit betaling te voldoen. Te koop: Jongensrijwielen 5.50 en 4.50; meisjesrijwiel 5.50; heerenrijwiel met torpedonaaf 10; damesrijwielen 5.50 en 8traQsportrfjwie' 4. LIMMERHOEK 18. Rijwielen in prima staat 4, 5 en 7.50 met torpedonaven. Prima hand- naaimachine 7.50. Singertrapm. 10. Buffet 6. Spiegelkast 15. IJska«t 17.50, enz. DEKKER, Laat 182. Piano te koop: Duitsche piano in me taal gebouwd, merk „Rosenkranz", moet weg voor spotprijs van 60. Desk. onder zoek toegestaan. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal, Ridderstraat 10. Te koop wegens vertrek prachtige motor, New Imperial 3K P.K. '33, k. k. geheel electrisch, weinig bereden. Te bevr. SCHOOLSTRAAT 5, Alkmaar. Gebruikt .Simplex' meisjesrijwiel 13.50; „Amstel" heerenrijwiel 15. „Burg" heerenrijwiel 16.heerenfiets met torpedonaaf 14.gebr. rijwiel 7.50, enz. NIEROP, Koningsweg 40. Wegens omstandigheden TE KOOP een zoo goed als nieuwe van Delft's KINDERWAGEN. Adres: BRUINVISSTRAAT 29. TE KOOP een Motor „INDIAN" in prima conditie voor spotprijs cn z.g.a.n. TRANSPORTFIETS 19.50 en nog 2 RACEFIETSEN z.g.arn. 39 en 35. DAMESFIETS met torpedo, prima, 15. Het Rij wiel magazijn „DE PELIKAAN", TURFMARKT 4, Telf. 2309. ITALIË KOOPT TOMATEN. De oorlogstoebereidselen van Italië hebben onzen tuinders een voordeeltje gebracht, dat zij in dezen tijd goed kunnen gebruiken, al dus schrijft men uit Naaldwijk aan het Hbld Tot dusverre was nl. de Italiaansche tomaat een zware concurrent op de buitenlandsche markt. Thans zijn echter nagenoeg alle to maten door "4 Italiaansche regeering uit de markt genomen voor de proviandeering van het leger. Hierdoor ontstonden uiteraard belangrijke afzetmogelijkheden voor onze Westlandsche tomaten, met het gevolg, dat de tomaten prijzen in de afgeloopen week aan de veilin gen niet onbelangrijk stegen. Zelfs de zgn koude tomaten, waarvan een algeheele de bacle was verwacht, brachten tot dusverre een redelijken prijs op. Daar komt bij, dat de tomaten-export enkele weken geleden voor 100 pCt. door de regeering is toegestaan, zoodat de oogst 1935, de verwachtingen in aanmerking genomen, tot op heden een ta melijk bevredigend verloop heeft, NIEUWE REGELING VAN DE PACHTWET. Bezwaren ter kennis van Kamer leden gebracht. Het bestuur der Vereeniging tot ontwikke ling van den Landbouw in Holland's Noor derkwartier heeft aan de leden van Eerste en Tweede Kamer een adres gezonden naar aanleiding van het ontwerp van wet tot nieuwe regeling van de pacht. De ideeën in het wetsontwerp uitgespro ken zijn aldus adressant van zoo in grijpenden aard als in de Nederlandsche wetgeving, ten aanzien van het eigendoms recht nog niet bekend is. Deze aantasting van het eigendomsrecht zal ten aanzien van het landbouwcrediet zeer ongunstige gevolgen hebben, omdat bij aan neming van het wetsontwerp de geldschie ters zich wel zullen wachten om crediet te verstrekken aan den landbouw, dit, terwijl de landbouw altijd en inzonderheid vanwege de regelmatig plaats grijpende boedelscheidin gen, behoefte heeft aan een grondcrediet te gen lage rente, zooals hij deze steeds van particuliere hypotheekgevers heeft kunnen verschaffen. Het idee om maar een proefjaar te hebben voor een huurder is niet goed, want deze tijd as beslist onvoldoende om den huurder goed te leeren kennen. Het verplicht stellen van het maken van pachtcontracten op den korten termijn van acht dagen voor alle huurders, is vol gens adressant veel te omslachtig en bij de opvattingen van de landbouwers over schrif telijke regelingen niet uit te voeren. Het niet nakomen van deze verplichting met als straf: de nietigverklaring der overeenkomst, tot groot nadeel van den verhuurder, is niet te verdedigen. De invoering van het continuatierecht voor 10 jaar is veel te ingrijpend en geheel afwij kend van de practische regelingen, zooals wij die in den landbouw kennen. Een groot aantal eigenaren zal niet gediend zijn van een dergelijk ingrijpen en zullen breken met het idee pacht" en gebruik zullen maken van: zetboeren, arbeiders of anderen. Wel verre dus van den pachter tegemoet te tre den, zal deze wet den pachter in minder voordeelige positie brengen. Het lijkt adressante ook zeer onbillijk dat de verpachter verplicht wordt om risico's te dragen voor den pachter, waarvoor de pach ter zich kan verzekeren. De verpachter is geheel overgeleverd aan den rechter en zijn adviseurs leden van de pachtkamer. GROOTE VERWACHTINGEN. Cinema Americain. 'h de Cinema American wordt deze week een hoofdfilm gedraaid, die van het begin tot het einde boeit. Het is de rolprent gemaakt naar den roman van Charles Dickens „Groote verwachtingen en behandelt de geschiedenis van een hij en een zij. Een rijke, ongetrouwde dame, heeft na op gelicht en bedrogen te zijn geworden door J\aaf V€rloofde (die reeds lang getrouwd bleek te zijn) een kind aangenomen en voedt dat hp. Ze doet dat echter zoo, dat de liefde uit het leven verbannen wordt, omdat ze meent, dat het hart geen geluk, maar slechts teleurstelling en verdriet kan brengen. Het nog jonge meisje heeft als speelkame raadje een neefje van de dame, het zoontje van een smid, maar waar beider opvoeding zoo verschillend is, harmonieert het niet al te best tusschen deze twee. We zien dan de heele geschiedenis van den jongen en het meisje. We zien, hoe ze ouder worden en wij leeren, hoe de jonge dame naar een kostschool te Parijs gaat, terwijl de jongen door een onbekenden opgevoed wordt tot een „gentleman", zonder dat de knaap weet, wie zijn weldoener is. Het tweetal ontmoet elkaar weer en de lief de komt om het hoekje verschijnen. Maar zij verdringt die liefde, omdat ze er bang voor is. En hij wordt er wanhopig onder. Plotseling komt er een geheele verande ring, want op een winteravond komt de wel doener bij zijn beschermeling op bezoeken nu blijkt, dat het een oude galeiboef is, die heel vroeger eens hulp heeft gehad van den toen nog zeer jeugdigen knaap. Het vernaai, dat dan volgt, is wel het beste gedeelte uit de film en boeit in hooger mate En het eindigt met de verloving van het tweetal, dat ondanks alles toch voor elkaar bestemd was. Deze film is er een van het soort, waarna men den geheelen avond met genoegen kan kijken. De romantiek en het avontuur vieren hoogtij en wij kunnen de verzekering geven, dat niemand zich bij het zien er van zal ver velen. Het uitgebreide voorprogramma geeft van alles en nog wat en o.a. een lang journaal over Nederlandsche gebeurtenissen, waarvan wij noemen de huldiging van Siem v. d. Mo len, de Olympische Dag, enz. enz. CHU-CHIN-CHOW. Bioscoop Theater Harmonie. Inderdaad dit is het verhaal van de veer tig roovers in groot formaat. Men moet de buitengewone wijze zien waarop het geheel in scène is gezet. En deze ensceneering is met groote pracht en praal geschied. Het sprookjesverhaal wordt bijzaak. De vertolking en uitbeelding hoofdzaak. En de ze hoofdzaak is schitterend. Toen Chu-Chin- Chow indertijd in Londen als muzikale re vue-operette werd vertoond, bleeft het vier jaar lang op het programma: een record, dat nog nimmer gebroken is. De geweldige mogelijkheden, die de film biedt, zijn door den regisseur prachtig benut. Bovendien heeft hij voor de bezetting der verschillende rollen, prima krachten uitge zocht. En dan noemen wij allereerst Fritz Kortner, één der grootste Duitsche acteurs, die van de roover Aboe Hassan een uitbeel ding gaf, die alle bewondering verdient Zoowel in zijn rooversrol, als in zijn ver- an°d^lnkgranht0elde me" den rasadeur Een ee Rohev i iT" w5reldrePutatie is Geor- fSi sïefr H. ^roemde. Engelsche komiek nij speelt de rol van Ali-Baba kostelijk vol fantasie en niet overdreven. Anna May U ung, de Chineesch-Amerikaansche actrice was als het ware aangewezen voor de rol van Zinah, de slavin en spionne van Aboe Hassan, die na hun valsche beschulliging, op felle wijze wraak neemt op de hoofdman en zijn veertig roovers. Ook Ali's zoon en de door hem beminde slavin werden uitste kend vertolkt, terwijl de kleinere rollen op schitterende wijze waren bezet. En hebt gij wel aandacht geschonken aan de ceremoniemeester met zijn prachtige bas stem. De revue- en dans-scenes zijn op roya le wijze opgenomen en een groote attractie. Het voorprogramma bracht allereerst twee mocie journaals: Nieuw Paramont- Nieuws en Fox Monitone. Verder een aardi ge gekleurle teekenfilm en een komische tweeacter van Al St. John en fantasie geeft op Robin Nood. Als geheel en uitstekend vacantie-program- ma. WILDE BALLAST. In Alkmaarsch Bioscoop- théater. Na de vrij talrijke films, die het leven in de wildernis als onderwerp hebben en waai-in veel wetenswaardigs wordt medegedeeld van de in de oerwouden levende dieren, men denke b.v. aan Trader Horn is het thans Wilde bal last, dat ons doet zien hoe tropische dieren gevangen worden ten behoeve van dierentuinen. Dat dit niet zoo heel gemakkelijk gaat, blijkt op vele wijzen. Onverschrokkenheid is een eerste ver- eischte voor hen, die meedoen aan de jacht op olifanten, tijgers en wat er meer in de dikwijls zoo goed als on doordringbare bosschen van C^lon, Borneo en Samatra aan groote Vilde dieren huist. En zulks temeer, omdat in het onderhavige geval het doel was, de dieren levend in handen te krijgen, zoodat ze van dichtbij moesten worden benaderd. Zelfs al nemen we aan, dat de fantasie bij het maken van de film heeft meegewerkt b.v. het gevecht met de groote slang, die tot twee maal toe uit haar gevangenis ontvluchtte (dit is op zichzelf al haast ondenkbaar) nadat zij op betrekkelijk gemakkelijke wijze gevangen was blijft er nog heel veel over, dat het zien meer dan waard is. Wij kunnen eiken liefheber van ex- peditieflms aanraden ook Wilde ballast te gaan zien. De natuuropnamen zijn bijzonder mooi. Het voorprogramma is vrij uitge breid. Na het Ufa-journaal met o.a. een griezelige kiek van salto-mortales per motorfiets in de lucht en het opblazen van rotsen aan de beroemde Niagara- watervallen, worden de bezoekers ver gast op een paar leuke teekenfilms en twee kluchten. ABSCHIEDSWALZER. Victoria Theater. Parijs omstreeks 1830. Het was niet la ville lumière van nu, hetwas een gemoedelijk centrum, waarin postkoetsen en galarijtuigen de vervoermiddelen waren en waar men op soirée's van hooggeplaatste personen tesamen kwam om van kunst te ge nieten. Niet de sport had de algemeene belangstel ling, maar de schoone letteren en de klanken, die mannen als Paganini, Liszt en Chopin aan hun instrumenten ontlokten. In dit milieu verschijnt Chopin, die door zijn vrienden uit Polen werd weggezonden, omdat zij terecht inzagen, dat de jonge kun stenaar door de bekoring van zijn spel in het buitenland veel vrienden voor de Poolsche zaak zou kunnen winnen. Hij heeft afscheid genomen van zijn fami lie en ook van Constantia Gladkowska, zijn jeugdvriendin, die hem op aanraden van ChopirVs leermeester, professor Elsner, ver zekerd heeft, dat hij haar volkomen onver schillig is, omdat de jonge man andes niet vertrokken zou zijn en het lot van zoo vele in den vrijheidsstrijd van Polen gevallen wa penbroeders zou gedeeld hebben. Hij komt met den professor in Parijs en zijn eerste optreden op de soirée van een Prins wordt een mislukking. Er zijn vele grootheden uit dien glorietijd van de Fran- sche kust aanwezig. Voctor Hugo, Dumas, de Balzac, Alfred de Musset en George Sand. de exentrieke romacière, die zich vaak in café's in mannenkleeren vertoont. De professor, die reclame voor zijn pupil wil maken, komt daarbij in conflict met een driftig heerschap, die niemand anders dan de gevreesde kunstcriticus Kalkbrenner blijkt te zijn en dit conflict, benevens een andere om standigheid, worden den jongen musicus noodlottig. Die andere omstandigheid is, dat hij juist voor het concert begint, verneemt, dat in Polen een opstand is uitgebroken. Hij ziet in gedachten zijn vrienden voor het vaderland ten strijde trekken en laat zich zoozeer door zijn gevoel meeslepen, dat hij een menuet van Mozart, dat hij aan het illustere gezelschap zal voorspelen, het ka rakter van een oorlogsstuk g;eeft. De couranten geven vernietigende critiek, behalve eene, waarvan George Sand de kunstredactrice is. Zij is zoowel door het spel als door den jongen componist getroffen en schrijft in haar critiek, dat zich hier een talent openbaart als er maar eenmaal in honderd jaar wordt aangetroffen. Die critiek stuurt de professor naar Warschau, naar Constantia, die dadelijk besluit naar Parijs te gaan om Frederik Chopin te bekennen, dat zij destijds om zijnentwil gelogen heeft en dat zij hem liefheeft. Zij komt in Parijs op den avond, dat George Sand zich van de hulp van Frans Liszt verzekerd heeft om Parijs door het talent van Chopin te laten overromjoelen. Liszt speelt voor een uitgelezen gezel schap, maar hij heeft geconditioneerd, dat de zaal in het donker gezet zal wor den. Zelfs de geduchte criticus Kalk brenner is onder den indruk van dit phe- nomenale spel, maar als het licht weer opgaat blijkt, dat niet Liszt, maar Cho pin, op aandrang van George Sand, voor het klavier heeft gezeten. Dan is zijn succes verzekerd, en zijn roem gevestigd. George Sand neemt afscheid van Al fred de Musset en wendt zich tot Frede rik Chopin, en do jonge musicus belooft Deze lang niet gemakkelijke cijfersoni zag er geheel volledig als volgt uit: 88911 13617 622377 88911 533466 266733 88911 40851)1210701087(29637 81702 393681 367659 260220 245106 151148 122533 285957 285957 0 Zij, die hiervan een goede oplossing in zonden, hebben hun twee punten wel verdiend. Bij 't controleeren der lijst bleek, dat van hen, die minstens drie goede Juli- oplossingen hadden ingestuurd, het hoogst in punten stond de heer F. Trij- betz, Langestraat, alhier, met 133 p., aan wie de prijs a 2.50 is toegekend. Deze is vanaf Maandag bij onze administratie af te halen. Stand der hoogstgeplaatsten volgende rubriek. Uit de volgende 47 lettergrepen moe ten de 13 aardrijkskundige namen wor den gevormd, die voldoen aan de om schrijvingen. De eerste letters vormen van boven naar beneden gelezen iets, dat moeilijk te sturen is. Hier volgen eerst de lettergrepen in al- phabetische volgorde, daarna de om schrijvingen. a al al bad boek borg can co del di do ga ga go ha hel i ki la la la lid ma man na na nan non per pig ra ra ra ra ro sa sa sa sing ta tar ti tim toe val vig wa. Omschrijvingen. 1 plaats op Java (res. Semarang). 2. kuststreek Voor-Indië. 3. plaats in Zweden. 4. rivier in Achter-Indië. 5. plaats in Zuid-Frankrijk. 6. plaats in Spanje. 7. plaatsje aan de Taag. 8. havenplaats in Japan. 9. plaats aan de Wolga. 10. plaats in Spanje. 11. plaats in Voor-Indië. 12. plaats in Frankrijk (Provence). 13. plaats in Midden-Afrika. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 9 Aug. 12 uur aan den Puzzle-Redacteur van de Alkmaarsche Courant. haar naar Majorca te zullen volgen. De film gaat niet verder in op het sa menleven van George Sand en Chopin. dat, zooals bekend, beiden een groot ge luk, maar vooral voor de romancière een grooten last gebracht heeft, omdat Chopin op jeugdigen leeftijd al aan een ongeneeslijke ziekte bleek te lijden. Constantia komt naar Pat ijs om den componist te vertellen, dat zij destijds gelogen heeft om zijn leven te redden en dat zij hem lief heeft, maar zij komt juist O' het oogenblik, dat hij vervuld is van zijn nieuwe vriendin en George Sand beloofd heeft haar te zullen volgen. Dan begrijpt ook Constantia, dat zij Chopin verloren heeft en dat hij aan zijn kunst meer dan aan haar behoort. Met den p ofessor gaat zij naar Warschau terug en daarmede eindigt deze prachtfilm, die geheel in het teeken van het Fransche kunstleven in de eerste helft der negen tiende eeuw staat, die oude kleeder drachten en oude gebruiken laat zien, die de sfeer van het kunstzinnige Frank rijk geeft en die daarnaast van histo rische waarde i6 en gelegenheid biedt zoovele van Chopin's meesterlijke com posities ten gehoore te brengen. Een film, die in alle opzichten waard is gezien en gehoord te worden. Vooraf gaat o.a. „Wolvenblo^d", een film uit de wildernis waarin een prach tige herdershond de hoofdrol speelt. Deze r^lpumt geeft buitengewoon inte ressant opnamen van gevechten tusschen een hond en een slang, alsmede tus schen een hond en ee.i luipaard en brengt het „huiselijk" leven in beeld van een wolfshond, die als vrouw een echte wolf en als kinderen tallooze halfbloedjes heoft. Het is alles van een wondere be koring en zij, die deze fi.m ensceneerden, hebben er een drama doorheen gevloch ten, dat een goed einde krijgt en de sp. nning ten zeerste verhoogt. Veel buitenlandsch en Hollandsch nieuws in beweegbaar geïllustreerden vorm vult dit rijke programma nog aan, waarbij wij in het bijzonder de aandacht ve.digen op de uitgebreide opnamen van de Tour de France. CINEMA EN THEATER Het Weekblad begint deze week met „Ned. filmsterren vertellen (Lou Bandy) en vervolgt met o.m. filmsterren a.b.c. (no. 99). „Stemt af op Scala", Ned. revue met WiHy Derby", vele fraaie photo's van films, o.a. van „Suikerfreule", van Henri van Wermes- kerken portretten van leden van de Ita liaansche portretten van artisten die in het kurhaus te Schevernngen optreden, enz U kunt Perl, den frisschen gezonden Notuurdrank thans koopeninde Nieuwe Groote Fless chen van 1 liter. Ideaal voor gezinsverbruik en als er gasten komen I Vertrokken personen over Juli 1935. Onze Vierde Juli Opgave. Vermenigvuldiging en deeling. Toekenning Juli-prijs. Onze Nieuwe Opgave. (No. 1 der Augus- tuf-serie). Lettergrepen en stuurkunst. Lettergrepen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8