Agenda jBUmentand £uchtoaact Stad Wzec&ecidit BUS ZUURSTOF ONTPLOFT. Arbeider gewond, zal been moeten missen. INBREKERS VOOR WERKLIEDEN AANGEZIEN. Zij klauterden als acrobaten. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. ZEILJACHT VERGAAN. Opvarenden weten zich zwem mende te redden. KWESTIE BIJ KANAAL-AANLEG. Alle arbeiders ontslagen. OOK IN LIMBURG EEN DIEVENBENDE? Tal van inbraken VIJVER VERGIFTIGD. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE HEER EN MEVROUW WAUGH BEZOEKEN SCHIPHOL. Bij minister Colijn. DE TRAM KWAM TOCH NOG! Eerst de koppeling gebroken, toen den conducteur vergeten. DOOR EEN KALF VERWOND. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, van Vrijdag t/m. Donderdag, half acht, hoofdnummer Groote Verwachtingen (rem.-dram.), hoofd rollen Henry Huil en Philips Holmes. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half acht, vanaf Vrijdag t/m. Dinsdag Chu-Chin-Chow (rom.), hoofdrol len Anna May Wong, Fritz Kortner en George Robey. Toegang 14 jaar. Woensdag- en Donderdagavond, half 8, hoofdnummer De Witte Papegaai (rom sens.), hoofdrollen Jean Muir en Noël Fran cis. Toegang 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half acht, van Vrijdag t/m Donderdag, Wilde Baiiast (sens.), hoofdrol Frank Buck. Toegang voor eiken leeftijd Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer Abschiedswalzer (h*:st.), hoofdrollen Wolfgang Liebeneiner. Sybille Schmitz, Hanna Waag; tweede hoofdnummer Wol- venbloed (rom.); hoofdrol Lobo, de hond Toegang voor eiken leeftijd Woensdag 7 Augustus. 7.30 uur, Wielerbaan te Alkmaar, wed strijden zesdaagsche-rijders. Dinsdag 13 Augustus. Harddraverij te Stompetoren. Door onbekende oorzaak is een bus zuur stof op de gemengde staatertsen-fabriek te Budel (N.-Br.) ontploft. De twintigjarige arbeider B., wonende aan het Dorpplein, liep daarbij dusdanige verwondingen op aan zijn been, dat dit lichaamsdeel moet worden ge amputeerd. Na voorloopig verbonden te zijn is de on gelukkige naar het ziekenhuis overgebracht. Zaterdagavond heeft in de Daendelsstraat te Den Haag een brutale inbraak plaats ge had. Omstreeks half zes zag een bewoner van de Bezuidenhoutscheweg hoe twee man nen in een brandgang, opzij van perceel Daendelsstraat 101, een lange ladder tegen den zijmuur van genoemd perceel plaatsten en die uitschoven ongeveer tot aan de dak goot. Hoewel de ladder in het nog geen me ter breede gangetje zeer steil overeind stond, kroopen de beide mannen achter elkaar om hoog en werkten zich in de dakgoot, om daarna tusschen de daken te verdwijnen. De man, die getuige was van deze ge vaarlijke acrobatiek, dacht aanvankelijk, met werklieden te doen te hebben die op dit dak reparaties hadden te verrichten. Toen de bei de mannen op een even gewaagde wijze an derhalf uur later weer naar beneden kleu terden, kreeg hij echter argwaan en waar schuwde de politie. Eenige rechercheurs stelden een onderzoek in en daarbij bleek, dat een paar handige inbrekers zich toegang hadden verschaft tot het perceel Daendelsstraat 6, dat tijdelijk onbewoond is en geheel gemeubileerd al lang te huur staat. Het politie-onderzoek trok zeer veel publieke belangstelling. Van de daders is geen spoor gevonden, terwijl nog niet kon worden vastgesteld wat ver mist wordt. De ladder, die de onbekende be zoekers van elders hadden aangevoerd, is in de brandgang achtergelaten. Gisteravond is de ruim 40-jarige mijnwer ker W. uit Maastricht, die zich per fiets van zijn werk naar huis begaf, op den Kruisberg nabij Bunde door een onbekend gebleven auto aangereden. De man werd naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij hedenmorgen is overleden. In het kanaal Meppelerdiep—Steenwijk aan den Beulakker is Zondagmiddag om streeks één uur het zeiljacht Annie van den heer E. v. Dijk uit Meppel, aan de Blauwe Hand vergaan. Gelukig zijn er geen men- schenlevens bij te betreuren. De Crt. deelt hierover mee: De heer Van Dijk voer met zijn echtgenoo- te en zoontje in de richting van Giethoorn Van een windstil gedeelte is hij vermoedelijk in een windhoos terecht gekomen, waardoor de boot plotseling onder water werd ge drukt en kapseisde. De heeren Volkers en Oosterbaan uit Steenwijk snelden ijlings te hulp. De heer van Dijk greep zijn zoontje en zwom vervolgens naar den wal, terwijl zijn echtgenoote zich eveneens zwemmende wist te redden. De heeren G. Bralten en H. v. Veen van de Meppeler Reddingsbrigade heb ben eenige malen gedoken om de ligging van dé boot te verkennen. Het gelukte hun enkele kabels om de boot te leggen; verdere reddingspogingen moes ten wegens de duisternis worden gestaakt. Vaartuig en inhoud hebben nogal schade opgeloopen. De boot ligt thans gedeeltelijk boven water. Naar de Crt. verneemt, zijn de gerezen moeilijkheden bij den aanleg van den kanaal- tak Jutphaas—Vreeswijk van de Amsterdam- Bovenrijn-verbinding niet tot een oplossing gebracht. De kwestie tusschen de aanneem- ster, de N.V. Baggerwerken De Vries v. d. Bosch te Den Haag, en den Rijkswaterstaat heeft men niet tot een oplossing kunnen brengen. In verband hiermede vernemen wij. dat het geheele graafwerk bij den aanleg van dezen kanaaltak JutphaasVreeswijk is stopgezet. De grondzuigmachine is reeds weggehaalc en alle arbeiders, die bij de uitvoering van dit deel van het kanaalwerk werkzaam wa ren, zijn ontslagen. Het blijkt thans, dat de arrestatie yan .de drie verdacht van de vele diefstallen die den laatsten tijd in Midden-Limburg, waren ge pleegd, geen einde aan de inbrakenserie heeft gemaakt. Zoo werd bij den landbouwer P. te rathem op klaarlichten dag 235 uit de slaapkamer ontvreemd. Bij den winkelier R. aan den Rijksweg te Herten vermiste men 50 en een partij kruidenierswaren. Te Echt in een boerenwoning een bedrag van 50. Op een drietal plaatsen te Melick is ingebroken; bij Gez. S. een bedrag van 55 gestolen; bij den landbouwer P. werd wei nig vermist en op de groote boerderij „Gen- hof" werden gereedschappen en ladders ver mist, die op beide andere p'aatsen zijn terug gevonden. Vrijdagnacht heeft men te Herten en in het daarbij behoorende gehucht Me- rum ingebroken, terwijl de bewoners reeds te ruste waren. Bij den landbouwer V. te Merum vermiste men een portemonnaie met huishoudgeld en een paar gouden waarde volle oorringen en bij een zekeren D. te Her ten werden eenige goederen vermist. Spoedig waarschuwden de bewoners, toen zij zulks in den vroegen morgen bemerkten, de politie, die met een politiehond op het ter rein verscheen en de sporen naging. De hond speurde van de eene plaats van de inbraak naar de andere, die ongeveer twee K.M. van elkander liggen, doch verder raakte hij het spoor kwijt doordat er reeds veel vervoer had plaats gehad. Het is zoo goed als zeker dat hier op al de plaatsen dezelfde ongewenschte gasten zijn bezig geweest, daar overal kasten en la den zijn opengehaald, terwijl vast staat, dat het niemand uit de omgeving is. In een der wonigen, waar is ingebroken, wonen vijf groote kerels tusschen 20 en 50 jaar, maar de dieven zijn niet opgemerkt. De bewoners sliepen allen rustig door. OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Vrachtauto aangereden, bestuur der gedood. Hedenmorgen is de 30-jarige chauffeur A. v. Dijk uit Scherpenzeel, die een vrachtauto bestuurde, geladen met melkbussen, op den ontewaakten overweg Lage Erf te Wouden berg door een extra volgtrein, komende uit de richting Utrecht, aangereden. De onge lukkige werd ruim 40 M. meegesleurd en was op slag dood. De cabine en het chasis werden 500 M. verder teruggevonden. De trein had 25 minuten vertraging. De locomotief was beschadigd, de justitie stelt een onderzoek in. EEN MISDRIJF? Man gevonden met doodelijke wonde. Gisteravond tegen het middernachtelijk uur werd voor een café op den Hof te Amers foort de 67-jarige A. V. uit Utrecht in be schonken toestand en met een ernstige wonde aan het achterhoofd gevonden. De man werd overgebracht naar het r.k. ziekenhuis, waar hij kort na aankomst overleed. In verband hiermede is de caféhouder, bij wien de man op bezoek was geweest, gear resteerd. De justitie stelt een nader onder zoek in. DE REORGANISATIE VAN HET WERKFONDS. Zooals men zich zal herinneren heeft mi nister Colijn Vrijdag 19 Juli in de Tweede Kamar eenige mededeelingen gedaan over de reorganisatie van het werkfonds. De Limb. Koerier weet thans hierover nog één en ander te melden, waaraan het volgen de ontleend wordt* Het tegenwoordige bestuur van het werk fonds zal voortaan heeten: college van ad vies. Het wordt in twee afdeelingen gesplitst, een voor openbare werken en een voor in dustrie-financiering. Alleen de zeer belang rijke projecten worden voor advies aan de commissie gezonden. De looncommissie wordt zoo noodig ingeschakeld. Een secretaris zal de ingekomen aanvragen qyer de beide takken van het werkfonds ver- deelen. Deze secretaris is tevens de verbin dingsschakel tusschen de besturen; hij woont de vergaderingen bij, kan zich geheel aan deze taak wijden en van hem wordt dan ook verwacht, dat hij veel zal bijdragen tot bespoediging en afdoening van zaken. Wat speciaal de industrie-financiering be- betreft ligt het in de bedoeling het bestaan de bureau op de afdeeling N verheid aan het departement van oeconomische zaken (straks het departement voor handel en nijverheid alleen) uit te breiden met enkele menschen, die de oeconomische, commercieele, techni sche en financieele zijde van de ingekomen aanvragen en projecten kunnen overzien. Dit bureau krijgt ook een taak van toezicht bij de industrieën, waaraan gelden zijn verstrekt. Het bureau zal bovendien in nauw contact staan met de afdeeling handelspolitiek van 'het departement. De stichting voor industrie-financiering zal de bedrijven niet aan zoogenaamd kort geld kunnen helpen. Voor saneering, verbe tering van het technische apparaat, uitbrei ding van bestaande of inrichting van nieuwe industrieën kan de stichting, wanneer aan bepaalde eischen is voldaan wel zoogenaamd1 lang geld verstrekken. Verder ligt het ook in de lijn deze stichting aanvragen om subsi- dieering, exportpremies en andere credieten, financiering van exportorders, overbruggaig van prijsverschillen, tijdelijke voorschotten enz. te onderzoeken. De aanvragen voor crediet en kapitaa (ver schaffing zullen aan bepaald» noimen wor den getoetst. Bijvoorbeeld: 1. ue werxen moeten de oeconomische en technologische weerkracht van het land verhoogen; 2. er moet sprake zijn van behoud of uitbreiding van werkgelegenheid, derhalve geen werk- verplaatsing; 3. rentabiliteit moet zijn ver zekerd; 4 Toon-intensieve bedrijven hebben de voorkeur. Deze centrale rijksstichting voor industrie financiering zal contact zoeken met bestaan de provinciale industriebanken. Ook zal aan de departement van oecono mische zaken een oeconomisch technologi sche exploratiedienst in het leven worden ge roepen. welke dienst voeling zal moeten hou den met de provinciale instituten en andere instellingen van dien aard. Het blad besluit: Men ziet, dat de nieuwe minister in een paar maanden de zak flink heeft voorbereid Wanneer het kabinet als geheel achter deze plannen staat en de oplossing van het vraag stuk der vaste lasten door den minister van justitie in samenwerking met den minister van van financiën krachtig wordt aangepakt, dan zou de katholieke fractie zóóveel van haar wenschen bevredigd zien dat zij zich wel met het nieuwe kabinet-Colijn zou kun nen verzoenen. Zaterdag ontdekte de tuinman van de villa Stadzicht van mevr. de wed. H. aan den Klei weg, dat het water van den vijver uit balda digheid was vergiftigd, waardoor de vis- schen, waarbij verscheidene kostbare exem plaren, alle zijn gedood. Omdat de gezagvoerder van de Sperwer, de heer Both, nog niet weer hersteld was, is Zaterdag uit Indië naar Amsterdam ver trokken het vliegtuig Rietvink (gezagvoe.der Scholte), met 89 kilo post, 8 kilo pakketpost en 24 kilo goederen en zeven passagiers (waarvan één voor Amsterdam en dé ande ren voor tusschentrajecten.) De Rietvink (thuisreis) is te Rangoon, de Nachtegaal (uitreis) te Singapore en de Oeverzwaluw (uitreis) te Caïro geland. De heer Waugh, burgemeester van Albury en mevrouw Waugh, arriveerden Zondag morgen om 10.45 uur op Schiphol, waar zij werden ontvangen door den heer Guillo- nard, onder-directeur van de K.L.M., den heer Noble, waarnemend directeur van de Handelsinrichtingen, den heer Dellaert, ha venmeester van Schiphol, den heer Thomson, stationschef van de K.L.M. op Schiphol en dr. Slotboom, chef van den geneeskundigen dienst van de K.L.M. Een aardig oogenblik was het, toen het vliegtuig uit Brussel arriveerde, bestuurd door den heer Moll, die na aankomst voor gesteld werd aan den heer en mevr. Waugh en toen gelegenheid had om nog eens oude herinneringen van den Uivernacht op te ha len. Ook mevr. Moll werd voorgesteld. Het vliegveld werd bezichtigd en het tal rijke publiek applaudiseerde herhaaldelijk, als de burgemeester langs kwam met zijn vrouw. Zij gebruikten daarna de lunch op Schip- iol, waarna wederom een kijkje werd geno men op het vliegveld en verschillende toestel len werden bezichtigd. De heer en me\rrouw Waugh toonden zeer veel belangstelling en daarna werd de terugreis naar Amsterdam aanvaard. De burgemeester van Albury en zijn echt- genoóte zijn hedenochtend om half elf door den minister-president dr. Colijn ontvangen. De minister onderhield zich op zeer hartelij ke wijze gedurende bijna een half uur met den heer en mevr. Waugh. Na het bezoek bij minister Colijn begaf de burgemeester van Albury zich naar burge meester de Monchy van den Haag door wier. hij eveneens op zeer hartelijke wijze begroet werd. Het overige van den dag besteedden de leer en mevr. Waugh om verschillende Haagsche bezienswaardigheden en musea in oogenschouw te pemen. De heer Waugh, die den wensch te ken nen had gegeven door H.M. de koningin in audiëntie te worden ontvangen, ontving be richt dat het H M. niet mogelijk was hem heden nog te ontvangen, zoodat de verzochte audiëntie niet door kon gaan aangezien de koningin morgenochtend ons land verlaat voor haar verblijf in Schotland. De heer Waugh is ook voornemens zich naar Schotland te begeven en heeft de hoop uitgesproken, dat hij H.M. tijdens haar va- cantieverblijf in Schotland daar zal kunnen ontmoeten. LEWANEFSKY HEEFT PECH. De olieleiding werkt niet zuiver. Het vliegtuig naar Leningrad. Lewanefsky heeft zijn tocht niet kunnen vervolgen. Zijn vliegtuig had te kampen met een onzuiver werken van de olieleiding. In verband met dezen tegenslag heeft hij beslo ten via 't zuidelijk gedeelte van de Barandsz zee langs het schiereiland Kola over de Witte Zee langs Petrozavodsk naar Lenin grad te vliegen. Een speciale commissie is ingesteld, belast met bestudeeren, na de landing van het vliegtuig te Leningrad, van de oorzaken die een normaal functionneeren van de olielei ding tijdens de vlucht belemmerd hebben. Lewanefsky veilig geland. Lewanefsky is Zaterdagavond om 22 uur 30, plaatselijke tijd, vlot geland op een vlieg veld ten zuiden van Leningrad. De mislukte tocht van Lewanefsky. Omtrent het opgeven van de vlucht over de Noordpool van Moskou naar San Fran- cisco door den Russischen vlieger Lewanefs ky en zijn beide metgezellen worden thans d' volgende bijzonderheden bekend Na de start op Zaterdagmorgen volgden met regelmatige tusschenpoozen door de radio de positieopgaven van het vliegtuig Op dezelfde wijze werd ook de weersgesteld heid bekend gemaakt, die in de omgeving van Moskou niet gunstig was. Naar echter in de weerberichten was voorzien werd de weersgesteldheid in het Noorden beter en was zij zelfs voor de vlucht veelbelovend. Boven de Witte Zee was de lucht helder en deed het beste verwachten voor deze etap pe van de vlucht. De laatste mededeeling van het vliegtuig dat tot dan toe in voort durende verbinding met alle stations had ge staan, luidde dat de machine zich boven de Barandszee bevond. Nadien ontbrak elk bericht van de piloten en de Russische bevolking verkeerde in groote ongerustheid over het lot van Lewa nefsky en zijn tochtgenooten. Deze ongerust heid nam nog toe en gaf reeds tot allerlei pessimistische geruenten aanleiding toen acht uur lang elk bericht uitbleef en Lewa nefsky tegen 10 uur in een radiogesprek mededeelde: ,.De oüemeter loopt terug. Oor zaak onbekend". Ook bij de volgende positieopgaven had de vlieger telkens medegedeeld dat een boven matig olieverlies plaats had. Ondanks alles echter wilde hij den tocht niet onderbreken Het geheele volk leefde met het lot van de vliegers mede en geregeld kwamen op het vlie-rveld aanvragen binnen uit alle deelen des lands omtrent het lot van de piloten Het bestuur van den .Ncordzeeweg" te Leningrad had tegen 12 uur Oost-Europee- schen tijd een noodse'n van Lewanefsky ont vangen. waarin hij mededeelde, dat zich moeiliikheden had de" voorgegaan in den olietoevoer en dat hii daarom de vlucht moest staken en terugkeeren.H Voor deze terugkeer, die tengevolge van den slechten olietoevoer met groote moeilijk heden gepaard ging, moest Lewanefsky het grootste deel van zijn benzinevoorraad op offeren. Laat in den middag daalde hij ten zuiden van Leningrad op het vliegveld. DE EERSTE DAME, DIE HET BREVET B IN NEDERLAND BEHAALDE. Zondag heeft mej. Emmy de Bink, lid van de Leidsche Zweefvliegclub te Eindhoven, waar deze week „de vlieg week" wordt gehou den, haar B-brevet zweefvliegen behaald. Mej. de Bink is de eerste dame, die hier haar brevet B behaalde. HOND ZONDER EIGENAAR. Bij den heer Hopman aan de Lindenlaan 67 is een hond, vermoedelijk Schotsche colly, terug te bekfcmen, welke aldaar Zaterdag avond is komen aanloopen. DE FIETS KON ER NIET TEGEN. Zaterdagavond vond op den hoek Koor- straatLaat een aanrijding plaats tusfschen een auto en een wielrijdster. De auto kwam vanaf de Laat en passeerde op voornoemden hoek de groote vrachtauto van Zujdam. De wielrijdster kwam toen juist achter deze vrachtauto vandaan en botste tegen de auto aan. Het rijwiel werd ernstig beschadigd De schade is vergoed. Persoonlijk letsel vond niet plaats. OPENBARE DRONKENSCHAP Door de politie is Zaterdagavond terzake openbare dronkenschap een persoon aan het bureau van politie ter ontnuchtering in be- warirtg gesteld, die bij zijn overbrenging ver zet pleegde. Proces-verbaal is tegen hem op gemaakt. WEL ROOK, MAAR GEEN BRAND Gisteravond werd aan het bureau van politie kennis gegeven, dat er vermoedelijk een brandje was uitgebroken in een perceel aan den Achterdam. Daar de bewoners af wezig waren is de deur ingetrapt en bleek dat de rook was ontstaan door een te hoog brandend petroleumstel. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN... Vannacht is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon, die zich had schuldig gemaakt aan het in staat van dronkenschap de orde verstoren en beleedi- ging. Hij is ter ontnuchtering in bewaring gesteld. De bestuurder van de tram naar Ber gen, die om 10 uur uit Alkmaar ver trok, kwam langs den Helderschenweg tot de ontdekking, dat een gedeelte van de tram door het breken van een koppe ling was blijven staan. Met spoed werd naar Alkmaar teruggereden, om het achtergebleven gedeelte weer in te scha kelen. Het trammetje pufte daarna weer naar Bergen, doch spoedig ontdekte de mr.chinist, dat ditmaal de conducteur van de tram vergeten was. Hierop werd weer gestopt, om den achter de tram aanhol lenden conducteur ge;egenheid te geven, zijn plaats weer in te nemen. Zonder verdere stoo~nis kon hierop naar Bergen worden doorgereden, waar men zich er zeer over verheugde, dat men er, ondanks deze strubbelingen, zoo ingeslaagd was, de badplaats te be reiken. AUTO-BOTSING TE BERGEN. De bestuurder van een snelrijdende Zee-tax van Bergen naar Bergen aan Zee za gistermiddag niet, dat er uit de Elsenlaan te Bergen aan Zee een auto kwam rijden. Beide auto's botsten tegen elkaar op en bekwamen Jaardoor belang rijke schade. De chauffeur van de taxi bekwam blessures aan zijn handen, ove rigens kwamen geen persoonlijke onge lukken voor De schade werd onderling gei «geld. Herhaaldelijk hebben wij geconsta teerd, dat er op den smallen zeeweg, ook des avonds, met zeer groote snel heid wordt gereden. De veiligheid vor dert o.i., dat hierop edns gelet wordt. Een naar waarnemingen, verricht in den morge van Maandag, 5 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,8 m.M. t. Sciily. Laagste barometerstand 750,3 m.M. t< Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 6 Augustus: Zwakke veranderlijke wind; meest licht tot half bewolkt; droog weer; aanvankelijk iets warmer. Weercverzicht. De hooge druk heeft zich in den nacht meer over onze omgeving uitgebreid. Bij IJs land verschen een nieuwe depressie, die ver moedelijk noordooostwaarts trekt. In de bo venlucht is het iets warmer geworden, zoo dat ook een kleine stijging van temperatuur aan de oppervlakte te verwachten is. Op het vasteland is het weer grootendeels fraai met weinig wind, na onweersachtigen regen, in zuid-Duuschland en zuid-Frank rijk. In Schotland en Ierland is de lucht betrok ken en valt plaatselijk lichte regen Ook Noorwegen heeft regenachtig weer. Op IJs land waait het krachtig uit zuidelijke rich tingen met regen in het westen. Zweden heeft ook grootendeels betrokken lucht en gisteren viel in het midden zware regen. Mocht de verplaatsing van den hoogen druk naar het vasteland aanhouden, dan is op den duur verdere stijging van tempera tuur te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.16 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 6 800 823 4-22 4.33 7 8.42 9.06 4.57 5.10 8 935 10.06 5.40 5.59 9 10.42 11.14 6.36 7.07 10 11 56 7.50 8.29 BERGEN AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 6 8.03 826 434 445 7 8.45 9.09 5.09 5.22 8 9.38 10.09 5.52 611 9 10.45 11.17 6.48 7.19 10 11.59 8.02 8.41 maximum-snelheid bestaat in Bergen niet, doch optreden tegen hen, die de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, blijft volgens de Motor- en Rij wiel wet nog altijd mogelijk. EEN MOOI SUCCES. De r. k. muziekver. „St. Ceacilia", met haar dirigent den heer N. P. Joozen had gisteren een mooi succes te boeken. Op het groot nationaal concours te Am sterdam heeft de vereeniging in de Eere af deeling Harmonie een len prijs behaald met 304 punten. Een mooi succes voor dirigent en leden, temeer daar zij voor het eerst in deze hooge afdeeling uitkwam. Zaterdagavond was een zoontje van den andbouwer Wittebrood op den Oud Burger- weg te Bergen op het erf aan het spelen. Het kleine ventje liep door een open hekje een weiland op en ontmoette daar een kalf, waarmee hij begon te spelen Dat een kalf voor een ventje van drie jaar geen geschikte speelkameraad is, bleek al spoedig. Het dier leeft blijkbaar zijn poot op het gezicht van iet jongetje gezet met het gevolg, dat dit bloedend verwond werd en er.vrees bestond, dat ook het oog gekwetst was. Dr. Poot heeft het kereltje dadelijk per auto naar het Sint Elisabetngesticht te Alk maar laten overbrengen. Naar wij vernemen, is later gebleken, dat iet ongeluk betrekkelijk goed is afgeloopen en dat het oog zeer zeker behouden kan blijven AUTO TE WATER. Zaterdagmorgen ging de heer C. te Vieuwe Nieaorp per auto op een inspectie tocht uit van zijn radiocentralenet. Aan het einde van den ouden weg ging hij linksom den Lagereisdijk op. Zijn aandacht werd toen een moment van het stuur afgeleid door een zekeringskastje aan een der radiopalen, waarbij hij een oogenblik achterom keek, wat ïem noodlottig werd, want de auto maakte een zwenking en reed bij den dijk neer. Daar- >ij sloeg de wagen tweemaal in 't rond en cwam tenslotte overeind in de tamelijk diepe ringvaart te staan, met den bovenkant van den kap nog zichtbaar. Voordat ooggetuigen in staat waren hulp te bieden, zag de heer C. kans zichzelf uit zijn hachelijke positie te redden. Gelukkig had hij geen passagier. De heer C. bleek, hoewel hevig geschrokken, goed bij zijn positieven. Toen de auto geheel onder water was, pro beerde hij met alle kracht de deur te openen, wat onmogelijk was. Hij heeft toen afge wacht, dat de auto geheel vol water stond, waarna bleek, dat de deur heel gemakkelijk open te krijgen was, waarna hij zich kon redden. Toen de auto later op het droge is gehaald, bleek, dat ook nog vrij wat materieele schade was veroorzaakt.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2