t IEFDE EN POLITIEK MELK, DE DRANK DER DRANKEN door MARTINE WITTOP KONING. Melk in het meervoudige begrip van „melkdranken" komt klaarblijkelijk niet al léén neer op melk „als zoodanig'' al zou ook die in dien zomer gerust een extra aan beveling verdieneneen glas koele melk toch, friseh uit den kelder of misschien zelfs uit den ijskast, biedt in warme dagen aan talrijke dorstigen een niet te versmaden verkwik kinghetzij ze gekozen wordt in den vorm van zoete melk, hetzij ze om den frisch zuren smaak meer wordt gewaar deerd als karnemelk Beschouwen we die bode vormen als „klas siek", dan vallen daarnaast echter nog op te merken allerlei fantasieën; uitvloeisels soms va» het vindingrijke brem der zich op kook- gebied bewegende experts bedenkseltjes echter even vaak van de eenvoudige huis moeder, die het met haar rijke ervaring klaarspeelt om uit iets zoo „afgezaagds" als een beker melk, iets te voorschijn te tooveren met al den glans van het nieuwe en aanlokke lijk'i, Eenerzijds zullen we dus onder de melk dranken voor zomer gebruik er enkele aan treffen die een goed figuur maken op het ,,kood buffet", dat we voor onze gasten in orde maken, mengseltjes die een familietrek vertoonen met de producten van het gebied der lunchrooms en der ,,soda-fountams"; anderzijds zullen we verschillende van de meer eenvoudige melkdranken met succes kunnen gebruiken, als het in de bedoeling ligt om partij te trekken van de groote voe dingswaarde van melk, zonder dat de be trokken persoon zich gaat beklagen over het vervelende en bet eentonige van zijn „melk kuur". Van beide soorten wil ik hier eenige voor beelden bespreken, en mag ik dan een voor spelling doen Als u begonnen bent met het invoeren van de hierbedoelde nieuwigheidjes, dan zal daarop vast en zeker volgen, dat u zelf aan bet uitvinden gaat en dat u ongemerkt broerwseltjes gaat ontwerpen, die de vakman zou doopen met den naam „specialité de ia maisonT) Melksorbet. Per glas: 2 eetlepels limonadestroop (on verschillig van welke soort; de roode soor ten geven echter het mooiste kleureffect) 2 eetlepels dikke room, een paar stukjes ijs, zooveel mineraalwater dat het glas gevuld is. Vermeng in het glas (een tumbler b.v. de limonadestroop met den room, echter zoo, dat de wand van het glas netjes schoon blijft. Giet het glas vol met spuitwater en doe er een stukje helder ij» in. Presenteer er bij voorkeur een paar rietjes bij. Cacaodrank. 1 1. water, 500 gr. suiker, 100 gr. cacao poeder, 2 pakjes vanillesuiker. Roer de de suiker met de cacao door el kaar en vorm er met een gedeelte van het wa ter een gemakkelijk vloeibaar, glad papje van. Breng de rest van het water aan de kook, giet er roerende het chocolademengsel in en fiat alles samen een half uur zachtjes doorkoken. Neem de pan van het vuur en los de vanillesuiker in de heete vloeistof op. Giet na afkoeling de massa in een paar goed schoon gewasschen flesschen en sluit die met een kurk. De inhoud blijft ongeveer 14 dagen goed; giet in een glas of een beker 1/3 ca- caoairoop en vul verder bij met koude melk. Vruchtenmelk vruchten). (van versche Wrijf een hoeveelheid vruchten (aardbeien, boschbessen, frambozen of aalbessen) door een haarzeef. Vul de glazen (tumblers) voor een derde met de vruchtenpuree en roer er dan voorzichtig zooveel koude melk door (ook wel karnemelk) tot het glas gevuld is. Roer er, afhankelijk van de gekozen vruchten- soort, een hoeveelheid suiker door (bij voor keur basterdsuiker, omdat die het gemakke lijkst oplost). Citroen- of Sinaasappelmelk. Reken voor een groote tumbler: het sap van 1 citroen, 1/4 I. melk, ongeveer 2 eetle pels honing of basterdsuiker (eenigszins naar smaak). Doe de melk in een kom en klop er, met be- ibehulp van een vork (natuurlijk geen stalen vork!) langzamerhand het citroensap door, tot het geheel zich voordoet als een gelijk matig gebonden mengsel. Voeg er naar smaak de honing of de suiker bij. Bereid sinaasappelmelk op dezelfde wijze, maar reken per sinaasappel ongeveer 2 dl. meNr en ook wat minder honing of suiker. 3 Bananen, 1 citroen, 2 eetlepels honing of VA lepel basterdsuiker, 3/4 1. melk Wrijf de bananen met een vork fijn en klop ze met het citroensap tot een gelijk mengsel Klop er dan langzamerhand de koude melk door en voeg er de honing of suiker bij. Laat deze drank vooral door en door koud worden, door ze b.v. in een kan te gieten en daaromheen een vochtige doek te wikkelen; breng ze dan over in de glazen. Melklimooade. Roer de melk zorgvuldig door de limona destroop; voeg er, als het mensel te zoet blijkt, wat citroensap bij. Laat de drank door en door koud worden (zie vorig recept; schenk ze in glazen en leg in elk glas een stukje ijs. Presenteer rietjes bij de glazen. Gebruik desverkiezende jam inptaats van limonadestroop. De drank neemt dan meer het uiterlijk aan van een sorbet. TEXEL Zaterdag vergaderde de raad. De commis sie, die met het onderzoek der geloofsbrieven was belast, adviseerde tot toelating, waartoe met algem. stemmen werd besloten. De voorzitter deelde mede, nog eens open lijk te willen verklaren, dat de raad in ge heime zitting besloten had, niet in te gaan op het voorstel van den heer S. Eelman, om een verbindingstraat te maken, tusschen We verstraat en Wilhelminalaan. Eerstens was de plaats minder geschikt en ten tweede zou een groote uitgaaf als dit plan zou vorderen, rn dezerr tijd niet gemotiveerd zijn. De verlies- en winstrekening en de balans van de N.V. Tex. Elec. Maats, werden op advies der commissie van onderzoek goedge keurd. 't Bruto winstsaldo bedraagt 39.979,73. Benoemd werd tot afgevaardigde van den raad in de vergaderingen van de T.E.M., de heer A. Epe en tot plaatsvervanger de heer C. Dros. De gemeenteraad besloot tot verkoop van 2 perceelen bouwterrein, gelegen achter de woning van den heer F. Witte, gelegen aan de Emmalaan, respect, gr. 940 -+- 1380 M2, voor de som van 4000. Tusschen deze per ceelen ligt een 10 M. breede strook, die be stemd zal worden voor aanleg van een ver bindingsweg in de richting van de Warmoes straat. Voor rioleering en bestrating zal, vanaf den Hoornderweg te beginnen, ge zorgd worden. Ook zal de T.EiM. gelegen heid geven voor aansluiting aan 't electrlsch net. Voor den autobusdienst Den Burg—De Cocksdorp werd, evenals het vorig jaar, aan den heer Th Reuvers weer een subsidie ver leend van 3500. Na voorlezing werd vastgesteld een ver ordening, houdende bepalingen voor het overnemen van grond, voor wegen bestemd. Bij de rondvraag deelde de neer de Graaf, die tnana voor 't laatst als lid van den raad zitting had, mede, dat hij al» raadslid be dankt had, omdat hij van meening was, dat de verre afstand, waarop hij woonde, een be letsel was geweest, dat een katholiek wethou der gekozen werd. In het belang der kath. fractie meende hij zijn plaats te moeten ruimen voor iemand, die dichter bij 't gemeentehuis woont, De voorzitter dankte den heer de Oraaf, die de nestor van den raad was, voor alles wat hi] in het belang der gemeente deed en voor de leiding welke hij dikwijls aan de debatten gaf, De heer Lap verklaarde te zijn afgetreden, omdat hij altijd alleen stond in den raad Zijn beste bedoelingen werden dikwijls ver dacht gemaakt en toch meende spr. steeds 't gemeentebelang te hebben voorgestaan. De voorzitter dankte ook den heer Lap, voor hetgeen hij voor de gemeente deed. Spr. was overtuigd, dat de heer Lap het gemeente belang steeds voorstond tn als bijna geen ander raadslid, de prae-adviezen bestudeerde Verder dankte hij den heer Kikkert, die niet meer in den raad terugkeert en wiens humor hier stellig gemist zal worden en tot slot sprak de voorzitter een waardeerend woord over den arbeid van den heer Daal der, die hier eveneens niet terugkeert en die thans door droeve familie-omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Op advies van den heer Parlevliet werd nog besloten in deze week van den badtijd het sluitingsuur voor caSé's bij wijze van p. oef een uur later te stellen. Hierna sluiting. DE RUP T0Cl11 °"d(n V>n d"*en- Vrijdag was voor de oude van dagen uit de gemeenten de Rijp en Graft een uit gangsdag. Des morgens om 9 uur vertrok de autofïlle vanuit de Rijp in de richting Alkmaar om den Wieringermeerpolder te bezichtigen. Daarna werd den Helder en Huisduinen bezocht. In Huisduinen werd het middagmaal gebruikt. Na een flinke rustpoos ging de reis huiswaarts over Schoorl, via Alkmaar. Met muziek werden de oudjes binnengehaald. OUDE NIEDORP De bannen Oude Niedorp bepaald voor het jaar 1935 de bannelasten op 6.50 per H.A. tegen 6 voor 1934. EGMOND BINNEN vf Geschorst. Naar aanleiding van dezer dagen aan het licht gekomen onregelmatigheden werd de lijnwerker van het gemeentelijk electriei- teitsbedrijf alhier door het gemeentebestuur De St. Lioba-stichting. De stichting Is thans reeds zoover ge reed gekomen, dat eenige dames hun intrek hierin hebben genomen. Het is slechts een klein gebouw, doch het ziet er van den weg af gezien heel aardig uit. Geslaagd, Ouze plaatsgenoote mej. H. Ranzijn s'aagde te Haarlem voor de hoofdacte. WINKEL igelandspolder. Zaterdag vergaderde de stemgerechtigde ingelanden. Aan de orde werd gesteld de rekening over 1934 zooals die voorloopig door Molenmeesters is vastgesteld, in ont vangst op 184.62, in uitgaaf op 185.56. Naaeelig saldo 0.94. Deze rekening werd in handen gesteld van een commissie, onderzocht en in orde bevon den, waarna deze overeenkomstig het voor stel der commissie werd goedgekeurd. De door molenmeester overgelegde begroo ting werd na bespreking met stemgerechtig de ingelanden goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op 137.06. Het kohier voor 1935 werd vastgesteld met een aanslag berekend naar 6 per H.A. en invorderbaar verklaard vóór of op 1 Dec. 1935. De lijst van stemgerechtigde ingelanden werd vastgesteld met een getal van 9 stem gerechtigden elk uitbrengende 1 stem. Tijdens de vergadering is gelegenheid ge geven voor deelname aan de stemming ter benoeming van een molenmeester ter voor ziening in de vacature ontstaan door het be danken van den heer Jb. Koster. Het resul taat der stemming wees uit, dat tot molen meester is benoemd de heer J. H. Zwart, burgemeester te Winkel. O e b o r e n: Piet, z. van Pieter Beers en Aaltje Kamp. Orietje, d. van Willem Keet man Wzn Jr. en Ocertruida M. Silver, Jan Cbristiaan, z. van Jan Christiaan Benit en Trijntje de Haan. O e h u w d: Carel de Bruin en Neeltje K. Slikker. Overleden: Geene. SINT PANCRAS (Juli) Geboren: Hendrina Elizabeth d. van W. de Jager en H. van der Wal. Trijntje d. van C. de Waal en G. Schuyt. Teuniis z. van H. Goesinne en C. C. Stam. Overleden: Pieter Volkers, 70 jaar, echtg. van A. Meereboer. Dinsdag 6 Augustus. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Gantabilé- orkest olv. E. Beeekman. (In de pauze: Voordr. M. Meunier—Nag- tegaal). 12.30 Het Lyra-Trio. 1.20 Gr.pl. 1.30 Orgelconcert P. v. Eg- mond Jr., mmv. Is. Blazer, cello. 2.30 Uit het Kurhaus te Schevenin- gen: Kindermatinée olv. Henri Nol- les. 3.30-4.— en 4.15 Gr.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Ha mel. 5.— Voor kleine kinderen 5.30 Jetty Cantor en haat ensemble. 6.30 RVU. Dr. J. O. v. Dillen: Tijden van opgang en tijden van neer gang (siot). 7.-— Omroeporkest olv. Ignaz Neumark. 7.50 ur.pl. 8. Ber. 8.05 Omroeporkest olv. I. Neu mark, mmv. Dl Moorlag sopraan. 9.Voordr. O. Czopp. 9.10 Orgel concert P. Palla. 9.30 De Avro-De- cibels olv. E. Meenk mmv. H. Dunk and bis Rhythm Oals. 10.30 Iersche gr.pl. 11.— Ber. 11.10-12.— Uit „Brittannia", te Vlisaingen: Trio concert en dansmuziek door M. Marco en zijn Band. HUIZEN, 301 M. (KRO-uitz 8-9.15 en 10.—Or.pl. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.15 Gr.pl. 1.— Schlagermuziek. 1.30 Gr.pl. 2.— Vrouwenuur. 3.4.— en 4.15 Or.pl. 5,45 Orkestconcert en lezing. 7.15 Causerie. 7.35 Or.pl, 8.— Ber. 805 Causerie. 8.15 Orkestconcert, i pl, en accordeonmuziek. (9.15 userie). 10.30 Ber. 10.3512. Or.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11 05 Orgel spel S. Torch. 11.50 Or.pl. 12.20 BBC-Northern-orkest o. 1. v. Cr. McNafr. 1.20 Het New Victoria- Cinema-orkest olv. S. Phasey. 2.20 Or.pl. 3.05 Het Lampe-sextet. 3.50 Gr.pl. 4.35 Het Portland-strijk kwartet mmv. M. St. Clair Green, zang. 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 Orgelspel R. Dixon. 7.20 BBC-Mirland-orkest o. 1 v. R. Burston mmv. W. Paync, zang. 820 Variété-progr. 9.05 Zang door A. Tracy. 9.20 Triocon cert. 9.50 Ber. 10.10 BBC-orkest olv. Braithwaite mmv. J. Cross, so praan. 11.20—12.10 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Krettly. 7.40 Gr.pl. 9.05 progr. 11.1012.35 Gr.pl. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 —2.20 Strijkorkest olv. Thyregod. 3.50—5.50 M. Hansen's orkest. 8 20 Concert en deel. 8.50 Piano recital. 9.05 Vaudeville-progr. 9.45 Gr.pl. 9.55 Omroeporkest o. 1. v. Oröndahl. 1035 Dito. 11.20 12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Blaas- orkest, kamer-orkest en solisten. 12.20 Omroeporkest, EmDe-orkest en solisten. 2.35 Gr.pl. 4.20 Brahmsconcert. 5.2C Omroepklein- orkest. 8.30 Solistenconcert. 9.05 Es kommt auch an Dich, spel van Her- se. Regie: Wahl. 10.40—11.20 Om roeporkest, mmv. koor en solisten. ROME, 421 M. 9.Orkestcon cert olv. Tansini mmv. A. Bonucci, cello. 10.20 Gev. progr. olv. Bona- volonta. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Or.pl. 12.50 Salon-orkest. 1 502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gr. pl 8.20 „Zoq is het leven", revue. 10.30-11.20 Gr.pl. 484 M.: 12 20, 130—2.20 en 5.20 Gr.pl. 5.50 Piano-recital. 6.20 Gr.pl. 6.50 Zang. 7.35 Gr.pl. 8.20 Symph.-con cert olv. Fr. André. 10.30—11.20 Paul Godwin en zijn orkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Hans Bund en Otto Dob- rindt met hun orkesten. 10.20 Ber Hierna zang en piano. 11.05 Weer bericht. 11.20—12.20 Kamermu ziek. OEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn IHilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8.—8.40, D.sen- der 8.40-9.20, Keulen 10.20- 11.50, Lond. Reg. 11.50-12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sen der 14 20-15.20, Lond. Reg. 15.20- 17.20, Brussel VI. 17.20-19.20, D. sender 19.20—20.—, Boedapest 20.-20.20, Keulen 20.20-21.10, Beromün8ter 21.10—22.—, Parijs Radio 22.—23.05, Leipzig 23.05- 24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.05—8.50, Droitwich 10.3518.20, Keulen 18.20-18.50, Droitwich 18 50- 21.50 en Lond. Reg. 21.50—24.—, GIFTIGE DAMPEN. Kindje gestorven, ouders half bewusteloos. KRUGER-MILLIOENEN IN 1900 NAAR NEDERLAND VERSCHEEPT? Verklaring van een ouden Duitschen kolonist. door WILLIAM LE QUEUX. 11) „Wie kan zeggen welke plannen hij heeft? Natuurlijk kan hij meer invloed doen gel den als u met een Duitscher trouwt". „Maar ik zal nooit met een Duitscher trouwen", riep zij verontwaardigd uit. Gerald voelde zich opgelucht na die uit barsting. „Dus mag ik aannemen", zeide hij stout moedig, „dal deze Duitscher afgewezen zal worden?" „Zeer zeker", was het antwoord. „Mijn vader bracht die zaak op het tapijt en was er gunstig over gestemd Gerald was zeer verheugd met haar be sluit om zich niet op te offeren. „Het maakt mij gelukkig te weten dat uw Koninklijke Hoogheid niet zal trouwen met een Duitscher". Op dat oogenblik keerde de graving terug en na een algemeen gesprek scheidden zij. Later op aen avond ontmoette Gerald twee leden van de diplomatie. Een van hen was de graaf de Robin, de bekende Fran- sche gezant; de andere was baron Edström, de Deensche gezant. De Robin zeide tot den Engelschman: „Er is iets geheimzinnigs op til. Men geeft voor dat Tarangu), de minister van Defen sie, ziek is, maar is weet beslist, dat hij vanmiddag naar Londen is vertrokken". Gerald maakte een onverschillige opmer king, maar op weg naar huis dacnt hij ern stig na. De Robin had gelijk. Er was iets op til Loukoff was ook in Londen. Had laran- gul'a zending iets te maken met dien ver rader? Hij had zijn besluit genomen. Hij zou naar Londen gaan om met Paul Loven te onderhandelen en trachten te ontdekken wat die twee samenzweerders in het schild voer den. HOOFDSTUK VII. Den volgenden morgen bezocht hij zijn chef, deelde hem mede tot welke gevolg trekkingen hij was gekomen en vroeg eenige dagen verlof om naar Londen te gaan. Zijn verzoek werd toegestaan. Aan de prinses schreef hij een briefje om de reden van zijn vertrek naar Londen mede te deelen. Bij zijn aankomst in Londen reed hij naar een Bescheiden hotel in het oosten der stad en zond vandaar een telegram naar Paul Loven om elkaar te ontmoeten. Bij dit vluchtige bezoek had hij den naam Maxwell aangenomen. In zijn brief aan de prinses had hij dien aangenomen naam medegedeeld, voor het geval zij hem iets wenschte mede te deelen, ook zijn hotel, hotel. Op den morgen na zijn aankomst kwam een telegram. Hij opende het met een klop het kon niet gemakkelnk geweest zijn dat telegram te verzenden. Zita en de ge pend hart. Het was kort: „Duizendmaal dank voor uw hernieuwde bewijzen van vriendschap. Wensch u Ood's zegen". De dwaze jongeman wie is niet dwaas, als hij verliefd is? kuste het vodje papier en stalt het in zijn zak. De voorzichtigheid zeide hem om het dadelijk te verbranden, doch hij wenschte het te bewaren. „Duizendmaal dank!" Die lichte overdrij ving deed zijn hart goed. En h H trouwe Nada moesten daartoe al hun ver nuft gebruikt hebben. Zelfs in Vanina was daarvoor slimheid noodig. Maar aan het hof in Weenen, waar steeds gespionneerd werd, moesten zij bijna onoverkomelijke be zwaren trotseeren. Hij en Paul Loven ontmoetten elkaar in een herberg aan de Zuidzijde der rivier. Hij was een groote, slanke man, met een lang. sprekend gelaat. Hij rookte bijna nooit, hij dronk zelden en at matig. Hij sprak lang zaam en met nadruk. Zijn hersenen werkten vlug. Niemand kon zijn juiste nationaliteit vaststellen. Hij was van zoodanig gemengd bloed, dat hij net bijna zelf niet wist. Hij was een buitengewoon talenkenner. Hij sprak Engelsch, zelfs de dieventaal, zon der eenig accent. In Parijs was hij overal thuis; zoowel in de hotels van den eersten rang als in Montmartre. Hij kende ver schillende Italiaansche dialecten en hij was op de hoogte van het Russisch. Met het Ne- derlandsch, Duitsch en Vlaamsch had hij niet de minste moeite. Oedurende eenigen tijd was hij in den ge heimen dienst van Slavonië geweest onuer Salcedo. Hij was echter een onrustige ziel, en zijn energie kon zich niet voldoende ont wikkelen in dit kleine land. Dank zij Dane- court was hij naar Engeland gegaan, waar hij beter tot zijn recht kwam. De beide mannen groetten elkaar. Dane- court bestelde thee. Paul Loven gaf de voor keur aan koffie. „Mijnheer Danecourt, het doet mij genoe- en u weer te zien. Ik dank mijn tegenwoor- ige betrekking aan u en daarvoor ben ik u zeer dankbaar. Ik vermoed, dat u hier ge komen is in het belang van koning Nico- laas. Hij moest afstand doen van den troon ten behoeve van zijn dochter, vindt u ook niet?" Hii nam een teug van zijn koffie. „Wie weet?" antwoordde Danecourt, Prin ses Zita is zeer bekwaam, maar zij is geen Maria Theresia". „Neen, die prinses behoort tot het tijd perk van Jeanne d' Are. Ik veronderstel, dat u hier is gekomen om Loukoff na te gaan". „Hem en een ander. Ik ben dankbaar voor de mededeelingen, die u mij gaf. Ik heb u ook iets mede te deelen. De groote Taran- ul is in Londen. In Weenen zeide men, dat ij ziek was. Verwondert u dit niet?" „Neen", antwoordde hij droogjes. „De kar kas is in Vanina. De arenden of zijn het gieren? zijn overal verspreid, in Weenen of Londen. Hun doel is ons te verslinden Arme, slappe Nicoiaas. Wel mag hij zeggen: ongemakkelijk ligt het hoofd, waarop een kroon rust. Wat duivel, waarom bleef hij niet in Parijs, waar hij populair was. En in plaats daarvan dompelt hij zich en zijn dochter in den maalstroom van minder waardige intriges. Zelfs ik, Paul Loven, een onaanzienlijk fid van den Engelschen ge heimen dienst, zou niet met hem willlen rui len". „Om tot onze zaken terug te komen", viel Danecourt in de rede, ik ga een oogje hou den op Loukoff en Tarangul, zoo lang ik hier kan blijven. Wanneer ik moet vertrek ken, zal ik die zaak overdoen aan een lid van den geheimen dienst. U heeft het waar schijnlijk thans te druk". „Ja, ik heb iets aan de hand. Ik ben b®zlS geweest met die groote zaak in Rusland en net zal mij zeker een week kosten om de rapporten daarover gereed te maken. Maar, mijnheer Danecourt, ik wil u mijn dank baarheid toonen. Ik zal u een of twee dagen even, als u dit wenscht. Kan ik meer oen?" Gerald stak zijn hand uit. Hij had ver trouwen in Paul Loven. Hij mocht zoo nu en dan van betrekking verwisselen, toch vergat hij zijn oude vrienden niet. Ik geloof, dat ik beginnen zal met het zelf te doen zeide Oerald. „Geef mij het adres van dien schurk Loukoff. Waar ver bergt hij zich?" „No. 19, Belvedere Road, Golder's Green antwoordde Loven onmiddellijk. „Hij heeft een gemeubileerd huis gehuurd onder den naam van Jean Delarcno. Het huishouden wordt gedaan door een doove vrouw. Ik denk dat ons aller vriend Loukoff niemand om zich heen moet hebben, die goede ooren heeft!" (Wordt vervolgd). Uw reputatie als gastvrouw en als huis moeder moet daar winnen? Bananendrank. 2A dl- Limonadesiroop (liefst een roode soort, h.v. van aardbeien of frambozen), 3/4 L koude metk, naar smaak misschien wat ci troensap. GemeeHtemden De rekening 1934 van het Alg. Weeshuis en van 't Alg. Armbestuur werden in handen gesteld van de heeren Dros, Bruin en Keijzer. Met 't onderzoek der gemeenterekening 1934 werden belast de heeren Epe, Leber en Dogger. frotHHdaaf geschorst. Lag Als gevolg van de in 1934 plaats gehad hebbende eindaflossing eener geldleening, kan voor 1935 verlaging van lasten plaats hebben met 1 per H.A. HBitmenland Te Enkhuizen heeft men Donderdag een mengsel van parafine en benzine, to taal IA L., in een rioolput gegooid voor het huis van den caféhouder v. Suydam. Het mengsel was gebruikt voor bet rei nigen van een kleed. Vrijdagochtend werden de heer Van Suydam en zijn echtgenoote versuft wakker, als gevolg van inademing van de dampen van ge- noomd mengsel. Hun pasgeboren kind ls aan de gevolgen overleden. Reuter meldt uit Kaapstad: De beroemde Kruger-millioenen, de schatkist van de Transvaalsche repu- pliek, die tijdens den Boerenoorlog ls verdwenen, zouden, naar thans wordt beweerd, naar Nederland zijn ver scheept. Tot dusver werd algemeen aange nomen, dat president Kruger de schatten in Zuid-Afrika had begraven, toen hij voor het oprukkende Britsche leger moest vluchten. Een oude Duitsche kolonist, Carl Hens, heeft thans echter onthuld, dat hij in 1900 had medegeholpen om ze mét het Duitsche s.s. „Koenig" naar Neder- 1 a n d te doen verschepen. Het was ook in dat jaar, dat Kruger zelf naar Neder land vluchtte, waar hij het resteerende deel van zijn leven ln Utrecht heeft ge woond. Hens, die reeds meer dan 45 Jaar in Afrika woont, heeft verteld, dat hij van 1896 tot 1904 handelaar ln scheepsvic tualiën was te Lourenzo Marqués. Op ze keren dag, tegen het einde van het jaar 1900, is, zooals hij zegt, de directeur van de Nederlandsche Bank te Lourenzo Marqués hij hem komen vragen, of hij twee booten, die hij ln zlj-n bedrijf ge bruikte, kon afstaan. In één dezer booten zijn toen te middernacht ongeveer hon derd kisten met een gewicht van onge veer 150 K G. elk geladen naar het Duit sche stoomschip vervoerd. Hens verklaart met groote stelligheid, dat de kisten, die hij naar het s.s. „Koe nig" heeft gebracht, uit Pretoria afkom stig waren en de middelen van de Transvaalsche republiek bevatten. Hij zegt, dat de directeur van de Neder landsche Bank, wiens naam hij zich niet meer kan herinneren, doch die opviel door een langen baard, hem had ver teld, dat de kisten goud bevatten. De wijze van verpakking en het gewicht der kisten, vormden een bevestiging hier van. Hens weet pertinent zeker, dat de ka pitein van de „Koenig" den naam Sober droeg, terwijl een der officieren Meisllng heette. Toen hem werd gevraagd, waarom hij alles niet eerder had medegedeeld, ant woordde Hens, dat hij de regeering der fpuitfoton

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6