Spoel Staatsloterij. JjiQeaoüdeH Stukke* VLOT GEKANTELD. Tien personen te water. Een soort vlot, dat te Visé dienst doet als veerboot op de Maas tusschen den oever en ret eiland Robinson en waarop zich tien per sonen bevonden, is door onbekende oorzaak plotseling gekanteld. Alle opvarenden ge raakten te water. Ooggetuigen van het onge luk, baders en personen, die in de nabijheid aan het spelevaren waren, snelden toe en slaagden erin de drenkelingen aan wal te brengen. Verscheidene van hen waren reeds buiten kennis, maar het gelukte tenslotte de levensgeesten op te wekken. Eenige drenkelin gen zijn naar het ziekenhuis overgebracht. ENGELSCH STOOMSCHIP DOOR BRAND VERNIELD. Het Engelsche Kanaalschip „Prinses Ena", nietende 2000 ton, is Zondagmiddag in de nabijheid van het eiland Jersey in brand gevlogen, zoodat de bemanning het schip verlaten moest. Er bevonden zich geen passagiers aan boord. De „Prinses Ena" had tegen den middag alle 600 passagiers in Jersey aan land ge zet en vervolgde nu de reis naar St. Malo aan de Fransche Noordkust. Tegen 15 uur zag men vanaf de kust, dat het schip gehuld was in een dikke rookwolk. Even later werd het bericht ontvangen, dat de kapitein en de uit 38 koppen bestaan de bemanning in de reddingsbooten het schip hadden verlaten. Een vliegtuig meld de, dat het volkomen onmogelijk was dicht bij het schip te komen, aangezien het van voor tot achtersteven in lichterlaaie stond en reeds sterk slagzij maakte. E>e beman ning werd door een voorbijvarend stoom schip aan boord genomen. BANDIETEN BEZETTEN BADPLAATSJE IN MANDSJOERIJE. Uit Charbin wordt gemeld, dat het zomer- badplaatsje Ertientantso aan het Oostelijk deel van den Mandsjoerijschen spoorweg ge legen door ongeveer 100 bandieten is over vallen en na een strijd van 3 uren is bezet. De bandieten plunderden het plaatsje geheel uit en staken het vervolgens in brand. Een persoon werd bij dit overval gedood. EEN TYPHOON OP CUBA. In midden en Noord Luzon (Manilla) heeft een typhoon, welke met wolkbreuken ge paard ging, een aanzienlijke schade aange richt. Het verkeer werd onderbroken en vele steden, zijn geïsoleerd. Het aantal dooden is nog niet bekend, doch wel meldt men, dat vele personen worden vermist. Te Cebu zijn 300 woningen een prooi der vlammen gewor den. 2500 menschen zijn dakloos. JAPANSCHE VULKAAN IN WERKING. 13 personen vermist. De vulkaan Asama is opnieuw in werking. De ten zuiden van den vulkaan gelegen Ja- pansche stad' Karuisawa heeft ernstig te lij den gehad van de asch regens. Sedert de hernieuwde werking van de Asa ma worden 13 reizigers vermist. SPOORWEGONGELUK IN DE VOGEZEN. 30 gewonden. Zondagavond heeft jji de Vogezen opnieuw een spoorwegongeluk plaats gehad. Een uit Epinal komende trein reed in op een geheel bezette personentrein. Dertig personen wer den gewond, van wie acht zwaar. DE GEZONKEN ONDERZEEBOOT GELICHT. De gezonken Russische onderzeeboot B-3 heef men in den loop van Vrijdag kunnen lichten. Aan boord van het reddingsvaartuig bevonden zich de leiders van de staats- en de partijorganisaties. Toen de boot met de omgekomen bemanning boven den zeespie gel kwam, brachten de bemanningen van alle schepen, kruisers en onderzeebooten hun kameraden de militaire eerbewijzen. De fa milies van de verongelukte mannen zijn te Kroonstad, welke stad geheel in rouw is, aangekomen. De begrafenis heeft Zondag met veel plechtigheid plaats gehad. SCHIETPARTIJ DOOR CHINEEZEN. Gisteren in den middag hebben vier gewa pende Chineezen 9 schoten gelost te Loe Anchau in de gedemilitariseerde zóne. Een Chineesch politie-officier werd gedood. Een beambte der Japansche gendarmerie loste vervolgens eenige schoten, tengevolge waar van een der aanvallers ernstig werd gewond. Drie der moordenaars zijn ter plaatse gear resteerd. Gebleken is, dat het leden zijn van de blauwhemden-organisatie. De Japansche militaire autoriteiten in Noord-China hebben in verband met deze incidenten geprotesteerd. EGMOND-BINNEN (Juli). Geboren: Engelbertus z. van P. Swart en E. Nijman. Cornelis z. van J. Groot en E. C. de Graaff. Edluarda Maria d. v. P. J. Brouwers en M. J. Schellings. Lucas j Andreas z. van F. J. Huismans en M. H!. Kooyman. Nantje Geertje d. van J. Veld man en O. Tuin inga. Johan z. van G. Bommer en C. Liefting. Maria Catharina d. van C. Levering en M. V. van Duin. Wilhelmus Johannes z. van J. J. Tromp en A. W. Koper. Getrouwd: Hendrik Spaans te Heiloo en Maria Tervoort. Cornelis Petrus de Wit te Castricum en Antonia Tervoort. Overleden: Jacob Hopman, 77 jaar. Johan Nicolaas Oldenboom, 69 jaar, overl. te Amsterdam. 50 M. schoolslag dames (kring Noord- holland boven het IJ): 1ste pr. M. Stelling, Nereus 43 sec.; 2e pr. J. Boulonois, D.A.W. en 3e pr. J. Spreeuw, Nereus. 5 X 50 M. vrije slag estafette heeren (kring Noordholland boven het IJ): 1ste pr. Nereus I 2 min. 46 sec.; 2e pr. P. Z. en P. C en 3e pr. Nereus II. Demonstratie' schoonspringent 1ste pr. Nereus I en 2e pr. D.J.K. A t h I e 11 e k. DE NATIONALE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Osendarp kampioen op de 100 en 200 M. Zaterdag en Zondag zijn te Amsterdam de Nederlandsche athletiek-kampioenschap- pen gehouden. Sportief zijn de wedstrijden een succes geworden, al waren de technische prestaties niet zoo bijzonder, dat records gevaar liepen. Wel werden eenige wandel records verbeterd, maar dat zijn geen scher pe records. Osendarp werd zoowel op de 100 als op de 200 M. kampioen. Beiden keeren was Berger het snelste weg en luidde tot vlak voor de finisch. Maar de laatste 30 M. brachten beide keeren bij Berger een inzin king en met zeer klein verschil kon Osen darp winnen, de 200 M. in den fraaien tijd van 21.4 sec. De Bruyn won het kogelstooten en het speerwerpen, resp. met 14.56 M. en 41.64 M. Na de wedstrijden wierp hij de speer zonder moeite ruim 43M. en den kogel eenige keeren over de 15 M.! De voornaamste resultaten waren: 100 Meter: 1 Osendarp (Trekvogels) in 10J sec.; 2 Berger (A. V. '23) 10.7 sec. 200 Meter: 1 Osendarp (Trekvogels) m 21-4 sec.; 2 Berger (A. V. '23) 31. 5 sec. 400 Meter: 1 v. d. Booren (Haarlem) 51.5 sec.; 2 Eikema (A.A.C.) 51.5 sec. 800 Meter: 1 Bouman (A.A.C. in 1 mm. 59.6 sec.- 2 De Ruyter (Volewyckers) 2 min. 1500 Meter: 1 Krüse (G.V.V.) in 4 min. 11.2 sec.; 2 Heymans (A.A.C.) Neder- landsch kampioen in 4 min. 22 sec. 5000 Meter: 1 Groeneweg (Sportclub R'dam) in 16 min. 21.2 sec.; 2 E>e Ruyter (Boskoopsche Boys) in 16 min. 30.5 sec. 4 x 100 Meter estafette: 1 A.V. 1923 in 42.8 sec.; 2 A.A.C. in 44.1 sec.; 3 A.V. '23 II in 44.8 sec. 4 x 400 Meter estafette: 1 A.V. 1923 in 3 min. 30.1 sec.; 2 Haarlem in 3 min. 31.7 sec. 110 Meter Moter horden: 1 W. Kaan in 15.5 sec.; 2 Mesman Schultz 15.6 sec.: 3 Jansz 15.7 sec. Kogelstooten: 1 De Bruyn (Olympia) 14.56 M.; 2 Nass (Zeemacht) 12.98 M.; 3 Houtzager (V. en L.) 12.87 M. Kogelslingeren: 1 Houtzager (V. en L.) met 40.61 Meter; 2 Gras (Haarlem) 34.60 Meter. Discuswerpen: I De Bruyn (Olympia) met 41.64 Meter; 2 Van Dijk (D.O.S. Kam pioen) 40.82 Yt Meter De commissie is van het idee uitgegaan, dat het puntenstelsel in evenredigheid ge bracht moest worden met de moeilijkheden die het parcours opleveren, en dat dus niet zooals verleden jaar voor de eerste zes plaat sen een gelijk aantal punten werd toegekend. Dus de gemiddelde snelheid is 40 K.M. per uur gebleven, echter is voor de laatste 1000 K.M. de gemiddelde snelhied van 50 op 55 K M. per uur gebracht. Wat de verschillende routes betreft, zullen de deelnemers die thans over Parijs en Straasburg rijden te Dyon worden gecontro leerd. De route voor hen die Boekarest als startplaats hebben genomen, zal op zooda nige wijze worden gewijzigd, dat zij ook in derdaad berijdbaar zal zijn. De aankomst te Monte Carlo is vastge steld op Woensdag 29 Januari van 7 tot 16 uur. Met het oog op het milde klimaat welke een startproef van weinig beteekenis maakt is dit onderdeel van de klasseeringsproeven ver- \allen. Voor de overige proeven zal het reglement tot in de kleinste details nadere uiteenzettingen geven. Voor wat het rijden van de Acht betreft zij er op gewezen, dat volgens het nieuwe Regle ment deze zal moeten worden gereden tus schen twee palen, welke op een afstand van 12 meter van elkaar zijn geplaatst. Ten overvloede zal iedere deelnemer deze Acht tweemaal mogen rijden, waarbij de beste presatie voor de algemeen klasseering in aanmerking zal worden genomen. De tijden en strafpunten zullen oogenblik- fcelijk aan den deelnemer worden bekend ge maakt. De inschrijving zal van 1 November tot 24 December kunnen geschieden. Zwemmen. POLOWEDSTRIJD NEDERLAND— DUITSCHLAND. Te Doornwerth werd gister de polowed strijd NederlandDuitschland gespeeld. Met de rust leidde Nederland met 10, ter wijl na de rust Duitschland de overwinning behaalde met 32. Willy den Ouden wint. Bij de zwemwedstrijden won Willy den Ouden de 100 m. vrije slag in 1 min. 5.2 sec., een zeer fraaie tijd in open water. Deze tijd is slechts 0.4 sec. boven den wereldrecord tijd. De uitslagen waren: 100 M. vrije slag heeren: 1. S. L. Mooi (H.P.C.) 1 min. 2 4/5 sec., 2 en 3 A. Lamers (N.Z.C.) en H. v. Leersum (U.Z.C.), beide 1 9 3/5. 100 M. vrije slag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 5 1/5 sec., 2. T. Wagner (Het Y) 1 12, 3. W. v. Leeuwen (R.D.Z.) 1 14. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Stroom- berg (Het Y) 3 13 3/5, 2. P. Eykebroek (O. D.Z.) 3 16 1/5, 3. A. Kruis (O.D.Z.) 3 17. 3 X 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. Het Y in 1 36, 2. Z. I. A. N. m 1 37 3/5, 3. U.Z.C. in 1 45. 3 X 50 M. wisselslag estafette dames: 1. R.D.Z. in 1 48, 2. A.D.Z. in 1 53 1/5, 3. Het Y in 1 54 2/5. WEDSTRIJDEN TE HOORN. De Hoornsehe zwemvereeniging „De Jonge Kampioen" heeft Zondagmiddag inde gemeentelijke zweminrichting aan den Wes- terdijk Kringkampioenschappen (onderlinge- en volkszwemwedstrijden) georganiseerd, Deelgenomen vereenigingenH. Z. welke uitermate zijn werd door de volgen: V den Helder; Het „karpet, Oude Niedori arpet Nereus, Zaandijk' D.J.K Hoorn; A. 1934, Alkihaar' en P. L. en P. C. te Purmerend. Deuitslagen luiden als volgt: 25 M. vrije slag, jongens t/m. 14 jaar, in woners van Hoorn: 1ste pr. W. Buschhaus, 20 sec.; 2e pr. IJ. Velzeboer en 3e pr. B Dobbe. 100 M. vrije slag heeren (inwoners van Hoorn): 1ste pr. T. Koning 1 min. 12 3/5 sec.; 2e pr. B. Brandenburg. 50 M. vrije slag dames (kring Noordhol land benoorden het IJ): 1ste pr. J. Spreeuw, Nereus, 36 sec.; 7e pr. J. Groot Nereus; 3e pr. A. Vermeulen, H.Z.V. 100 M. schoolslag heeren (kring Noord holland boven het IJ): 1ste pr. J. Frijdal, H. Z. V., 1 min. 311 1/5 sce.; 2e pr. Jn. Hoogland, D.J.K. 100 M. rugslag heeren. (Kring Noordhol- land boven het IJ): lo+e pr. J. S. Wegener, Nereus 1 min. 26 4/.r sec.2e pr. D. Breeu- wer, Nereus. Vèrspringen: 1 Houtman (A.V. 1923) met 6.99 Meter; 2 Van Welsenes (Haarlem) ?.95 Meter; 3 v. Leeuwen (P.S.V.) 6.69 Meter. Polsstokhoogspringen: 1 v. d. Zee (Haar lem) 3.80 M.; 2 en 3 Hoven (Actief) en Verkes (Haarlem) 3.70 M. 1500 Meter snelwandelen: 1 P. Engelman (Pro Patria) in 6 min. 5.7 sec.; 2 Tol (A.V. A.C.) 7 mi. 16.1 sec. Turnen. DE TURNLUST-SUCCESSEN IN BRUSSEL. Wij hebben thans de officieele uitslagen van de internationale turnwedstrijden, welke te Brussel gehouden zijn, ontvangen. Er blijkt uit, dat het resultaat van Turnlust wel buitengewoon fraai te noemen is. Men zie slechts het aantal punten, door Turnlust en haar concurrenten behaald. In de categorie 10 turners (max. aantal punten 825), was de uitslag: 1. Turnlust, 749.70 ptn. (eereprijs); 2. Turnverein. Wollerau, 733.20 ptn. (prijs van uitmuntendheid); 3. Fraternelle d'Argen- teuil, 724.10 ptn, 4. Simson, Koog-Zaandijk, 723.45 ptn. Men ziet. dat hier slechts één eereprijs werd toegekend en wel aan Turnlust! In de rubriek vrije oefeningen, categorie 10 turners, werden twee eereprijzen toege kend en wel 1. Turnlust. Alkmaar, 448 ptn. en 2. Simson, Koog-Zaandijk, 445.25 ptn. Daarna kwam Gymnastes d'Anzin, 427.65 ptn, Mi neurs de Fénain, 415.30 ptn., enz. Ook hier kreeg Turnlust dus de hoogste punten. De dames kregen aan de toestellen even eens een eereprijs, ook al de eenige, die in de rubriek 6 deelnemers werd toegekend! Het puntental was 376. De tweede prijswinnaar kreeg 354.5 ptn. In de categorie 8 turnsters werden de dames zesde met 397 ptn. Ze kregen hier niet een eersten prijs, maar nog juist een prijs van uitmuntendheid, zoodat het succes nog groo- ter is dan eerst werd gemeld. De verloting. Turnlust heeft voor de reis naar Brussel natuurlijk geld noodig gehad en men trachtte dat te krijgen uit een verloting. Hoewel nog niet alle loten verkocht zijn, is de trekking thans bepaald op 21 Aug. a.s. Automobilisme. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De K.N.A.C. meldt ons: Vooruitloopende op het Reglement van den XVen Sterrit naar Monte Carlo, dat 15 Sep tember a.s. verkrijgbaar zal worden gesteld, laten wij hier enkele van de voornaamste wijzigingen volgen, welke dat Reglement sinds vorig jaar heeft ondergaan. Een zeer belangrijke wijziging heeft men in het puntenstelsel aangebracht en in af wijking van het vorig jaar zal den deel nemers, die Athene als startplaats kiezen, 506 punten worden toegekend. Dan volgt: A. S. V. VICTRIX. Zondag heeft de A. S. V. Victrix een afstands trainingsrit gehouden voor alle klassen. Er was van rennerszijde veel belang stelling voor deze op tijd begonnen trai- ningsritten en de jongens hebben mooien strijd te zien gegeven. J. Groot kreeg kettingdefect en verloor zoodoende zijn goede kan6. Het is verheugend, dat zooveel ren ners zich voor alle ritten opgeven en deze in een goede verstandhouding lee- ren rijdenjuist de eerbied voor een an ders prestatie prikkelt de eerzucht van een renner en voert hem tot eenzelfde prestatie op. Na afloop der ritten, welke ordelijk zijn verloopen en waarin geen valpar tijen voorkwamen, werden de volgende uitslagen genoteerd: A-klasse 50 K.M.: 1. J. Pronk 20 pnt.; 2. P. Zand voort 10 pnt.3. J. Groot 10 pnt. Tijd 1 uur 30 min. 5 sec. B-klasse 50 K.M.: 1. K. Godfriedt 17 pnt.; 2. W. Visser 14 pnt.; 3. B. Martin 11 pnt.; 4. A. v. d. Veer 10 pnt. Tijd 1 uur 37 min. C-klasse 30 K.M.1. A. Bosma 11 pnt.; 2. K. Kusch 7 pnt.; 3. J. de Bood 6 pnt. Tijd 57 min. 30 sec. Junioren 20 K.M.: 1. F. Godfriedt 7 pnt.; 2. J. Bruin 6 pnt.; 3. J. Nierop 4 pnt. Tijd 41 min. 5 sec. WIELERLCUG „ALCMARIA". Zondag organiseerde bovengenoemde club een trainingsrit voor A-, B- en C-klasse, over resp. 85, 68 en 34 K M. Aan deze rit, die door bijzonder mooi weer werd begunstigd, namen nagenoeg alle renners deel. Er is snel gereden en de rit had een vlot, prettig ver loop. De uitslag luidt: A-klasse, 85 K.M.: 1. J. Homan, Alk maar, tijd 2 uur 50 min. en 14 sec.; 2 F. Roobeek, Bergen; 3. J. Beeldman, Bergen en Sfrij. werd eerste met anderhalve fietslengte ach. ter Zeegers. Uitdagingswedstrijd: 1 v. Wonderen, q P. v. Exter. Afval wedstrijd Nieuwelingen: 1 M bis, 2 M. Schagen, 3 W. Dekker Achtervolgingswedstrijd: 1 J, Laniren dijk, 2 J. v. Zijl. 40 Rondenwedstrijd: 1 'J. Langendïllr P. v. Exter, 3 M. Strijbis. Polstokhoogspringen: 1 J. y. d. Meer Turnlust, Oterleek, 3.05 M.; 2 A. Appel' man, Zijper Sportclub, 2.90 M.; 3 ja,. Schuijt, de Halter, Alkmaar, 2.85 M. Tweekamp dames, paard, brug: 1 M Westrate, Turnlust, Oterleek, 99 y, Plantinga, Sparta, Winwel 92 p.; Zwart, Zijper Sportclub, 84 p. 400 meter hardloopen: 1 W. Volharding, Purmerend 62.6 len Blanken, Olympia, Wieringerwaard 63.8 sec.; 2 D. Groot, Volharding, Purme rend 65 sec. Driekamp heeren: 1 Zijper Sportclub 136)4 p.; 2 de Halter Alkmaar 127 p. 1000 meter hardloopen: 1 Frickman Olympia, Wieringerwaard, 2 min. 46 sec.; 2 K. Schenk, zelfde ver. 2. min. 46.2 sec. Hoogspringen: N. v. Balen Blanken Z.S C. Burgerbrug 1.40 M.; 2 Tr. v. d. Hoek Olympia, Wieringerwaard 1.35 M.; 3 b! Bakker—Schenk, zelfde ver. 1.30 M. Vrije en rythmische oefeningen: A. Vrije B. Rythm. De Halter Alkmaar A. 35 3/4 le pr., Olym pia Wieringerwaard B. 35 1/4 le pr. dezelf- de ver. A. 33 3/4 2de pr., Turnlust Oterleek B. 32 3/4, 2de pr. 4. J. H. Mulder, te Schoorl. B-klasse, 68 K.M.: 1. W. Stammes, War- der, tijd 1 uur 56 min. 40 sec.; 2. J. Huizin- ga, Purmerend; 3. J. Martin, Bergen; 4. P. de Jongh, Purmerend. C-klasse, 34 K.M.: 1. C. Nieuwland, Koe dijk, tijd 1 uur 7 min. en 58 sec.2. J. Mul der, Alkmaar; 3. C. Duinmeijer, Alkmaar en 4. J. Frijn, Alkmaar. Boekarest Tallinn Palermo Stavanger Umea John O Greats Valencia met 505 punten 503 501 501 501 496 495 Paarden. DRAVERIJEN TE CASTRICUM. Zondag werden te Castricum kortebaan draverijen gehouden; opgekomen waren 16 paarden van de 21 ingeschrevenen. De uit slag was: 1. Rolls Royd (eig. en ber. H. de Vries), Heerenveen; 2. Uilenspiegel (eig. en ber. J. v. Leeuwen Jr.), Heemstede; 3. Na- varra (eig. J. Kor ver, ber. A. Witteveen), Schoorl; 3. Quita (eig. H. Hofland, ber. K Bakker), Beverwijk. DRAVERIJEN TE MIDDEN- BEEMSTER. Op de kortebaandraverijen, welke Zater dag te Midden-Beemster werden gehouden, kwamen van de 20 ingeschreven paarden er 14 op. De uitslag was: 1. Lady Bond (eig. A. v. d. Veen, ber. J. v. Leeuwen Jr.), Haar lem; 2. Anna Bradfort (eig. A. v. d. Veen, ber. J. van Leeuwen Jr.), Haarlem; 3. Ma rie P. (eig. en ber. J Wagenaar), Buitenvel dert; 4. Alinda (eig. en ber. J. v. Leeuwen Sr.), Bakkum. SPORTDAG TE NOORDSCHAR- WOUDE. Ter gelegenheid van de kermis werd te Noordscharwoude Zondag een groote sport dag gehouden. Aan den 25 K M. afstands- marsch werd door 90 personen deelgenomen. Bij de prijsuitreiking werden de eerste en tweede prijs toegekend aan de „Kaaskop pen" van Alkmaar, terwijl de 3de prijs werd toegekend aan „T. V. S.te Santpoort. De uitslagen van de wielerwedstrijden waren Afvalwedstrijd Junioren: 1 P. Blom, 2 P. Zeegers. Achtervolgingswedstrijd tusschen A. Boot en P. Glas. Na 9 ronden wint A. Boot. Lange afstandrace over 25 ronden: 1 P. Blom, 2 P. Zeegers. Achtervolgingsrace over 10 ronden tus schen C. Groen en C. Dekker. C Groen werd 1 en was 15 meter op zijn tegenstan der ingeloopen. Achtervolgingsrace over 10 ronden tus schen G. Bobeldijk en C, Zeegers. Bobeldijk HOE ER MET DE BOEREN GESOLD WORDT. Mijnheer de Redacteur mag ik U beleefd verzoeken tot plaatsing van 't volgende. Het vorig jaar heb ik mijn gedachtengang uitgezonden omtrent het punt veeteeltbeper king en melkinkrimping, in een ingezonden stuk in Uwe courant, waarin ik liet uitkomen, dat het m.i. verkeerd was tot afslachting over te gaan van drachtige jonge beesten en dat men daarmee nimmer zou komen tot vermin dering van de melkproductie, daar de boe ren toch meest allemaal dan hun oudere beesten gingen houden omdat zij toch zelf hun gras niet eten, en het gevoig zeker een meerdere melkopbrengst zou zün. Reden waarom ik aangaf als eenig middel dat iedere melkveehouder slechts een koe mag hebben per Hectare en deze telling te laten doen in elke gemeente door een paar werk- loozen Dan was men althans van alle ambte narij verschoond gebleven, waardoor veel gramschap is ontstaan bij de veehouders. De vermelding in de dagbladen van al de fraudes in de varkens- en tarwebeweging door zoogenaamde administrateurs, inspec teurs en controleurs, stellen de boeren al meer teleur en geen wonder. Deze ambte naren van wie dan de leiding moet uitgaan zijn veelal menschen,, die in hun bedrijf het hoofd zelf niet boven water konden houden. Ik vermoed dat men in den Haag wel het goede voor oogen heeft. De bedoelingen zui len wel goed zijn, maar die worden m.i. verkeerd uitgewerkt door de zooge naamde inspecteurs, controleurs en adviseurs enz., zoodat de boeren steeds meer ontstemd worden. Ik zal eenige staaltjes mededeelen, waaruit men kan zien dat er op een brutale wijze met twee maten wordt gemeten. Of er dan iets anders in het spel is weet ik niet, maar m.i. is het ergerlijk. Het is toch algemeen bekend dat de vee houders veel hebben te kampen met besmet telijke ziekte onder hun vee. Nu was 1931 het jaar der veetelling en die boeren nu, welke door een ziekte dat jaar hun kalven en varkens hadden verloren, mochten geen kal- ven en varkens meer houden, als zijnde geen erkende fokkers en varkenshouders, dus de schade door de ziekte ontstaan wordt nog verzwaard door dezen maatregel, terwijl hij die door het besmettelijk kalverwerpen tot vetmesten moest overgaan om toch een be staan te zoeken, thans geen melkerijen mag houden omdat is gebleken dat hij ziin bedrijf heeft omgezet in vetwijderij. (Antwoord na mens zijne Exelentie den Minister van Eco nomische zaken). Hij mag ook geen kalven en varkens houden, terwijl door den veearts aangetoond werd (per geteekend bewijs) dat zijn vee besmet was en de buren een ver klaring onderteekenden dat hij altijd voor dien kalvenfokte en de varkensnandelaar een bewijs afgaf, in die jaren een aantal gemeste varkens van bedoelden boer te hebben ge kocht. Ook een erkende veefokker in stam- boekvee, gaf nog een verklaring af dat hij aan bedoelden boer stamboekzeugen had ver kocht in vermeld jaar. De Hollandsche boer is kalm, maar toch, deze handelwijze zou maken dat men zijn bezinning verloor en dingen ging doen waardoor men met den strafrechter in aanraking kwam. Land bouwers en veehouders gebruikt uw verstand en wees kalm zoo lang mogelijk, opdat niet gebeure het dwaze wat thans voorvalt, n.1. dit: Men geeft kapitalen uit tot afslachting van jong drachtig vee, om te bereiken in krimping van melk en men geeft subsidies uit aan fokvereeniging tot verbetering van den veestapel voor meerdere melkopbrengst Dwazer contrast bestaat er toch zeker niet. Ook zijn er menschen (mij bekend) die jaren lang boer zijn en nog nimmer kalven en varkens hebben gehouden, welke ze thans wel mogen houden. Dat is m i. toch zeker willekeur door adviseur, inspecteur of con troleur, maar het stelt te leur. De melkerij moet ingekrompen worden, maar er is een boerderij van 15 morgen land waar voorheen 5 a 6 koeien werden gemol ken. Thans worden er 11 a 12 koeien gemol ken. Het is zeer zeker bekend bij de contro leurs, maar dit mag zeker wel. Al deze ge vallen bovengemelcf zijn in de Schermer voorgevallen en mij met name en plaats be kend. Mochten er meerdere gevallen zijn waar verongelijking plaats heeft, geeft er be kendheid aan om zoodoende vereenigd ver betering te bewerken. Mijnheer de Redacteur ik dank U inmiddels voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, WIJBR. SCHERMERHORN '<Nfet officieel) 2de klasse, 1ste Hjst -^rp. Trekkfnp van Maandag: 5 AuflHft) 1935 Hooge rttfaen 5f 500015375 2000.— 9415 f 15003670 1000.— 8905 9563 16430 y 4o0.— 4995 10496 11494 12407 200— 3606 15313 100.— 4P0 840 2126 5236 5331 10666 15T12 16373 19380 30.— 80 108 l?i 139 171 216 230 236 238 243 274 334 379 383 438 467 469 505 511 539 589 629 641 651 694 703 704 718 804 859 899 900 911 964 "49 1040 1046 1062 1023 1090 1249 1286 1318 1331 1440 1445 1447 1493 1498 1523 1532 1546 1547 1559 1569 1592 1620 1623 1656 1695 1738 1778 1791 1823 1832 1865 1868 1959 1989 2013 2021 2031 r2032 2046 2070 2079 2106 2141 2292 2302 2305 2340 2343 2359 2395 2445 2449 2481 2530 2537 2545 2549 2552 2580 2807 2623 '2641 2667 2728 2765 2814 2884 2887 2932 !2943 2958 2976 2977 2980 2995 3025 3059 ►3071 3114 3128 3133 3134 3135 3169 3196 3244 3258 3285 3312 3340 3355 3409 3461 '3475 3509 3514 3531 3544 3547 3618 3625 [3735 3982 3793 3823 3864 3896 3938 3939 3965 3991 4025 4053 4110 4117 4190 4243 [4267 4274 4295 4307 4318 4325 4367 4417 ,4429 4472 4510 4612 4633 4664 4682 4696 4699 4733 4752 4773 4786 4849 4857 4858 -4954 5113 5207 5209 5241 5242 5275 5362 .5380 5384 5404 5426 5433 5450 5468 5475 6495 5513 5517 5530 5587 5607 5648 5664 5668 5702 5754 5789 5809 5821 5917 5939 5941 5972 6020 6038 6040 6137 6167 6188 6206 6207 6221 6244 6260 6277 6292 6307 6319 6370 6401 6412 6460 6657 6683 6689 16721 6738 6748 6780 6795 6876 6931 6937 '6947 7001 7029 7078 7125 7127 7130 7132 7143 '7334 7145 7171 7219 7221 7236 7255 7287 7342 7346 7392 7467 7499 7508 7531 .7587 7591 7612 7643 7644 7655 7686 7697 7719 7727 7744 7745 7750 7790 7863 8076 8114 8152 8225 8268 8272 8282 8295 8305 8321 8351 8387 8389 8437 8491 8559 8602 8648 8675 8683 8684 8812 8813 8832 8854 8879 8948 8976 8994 9067 9086 9099 9151 9170 9246 9186 9188 9204 9215 9225 9226 9244 9277 9397 9407 9420 9423 9428 9440 9515 9522 9525 9533 9592 9781 9802 9829 9856 9947 9994 10009 10021 10072 10094 10110 10121 10138 10143 10151 10187 10191 10208 10210 10216 10239 10253 10267 10359 10381 10401 10438 10440 10479 10483 10575 10578 10605 10609 10750 10778 10780 10791 10844 10855 10661 10895 10951 11048 11065 11106 11106 11115 11116 11265 11312 11340 11434 11438 11447 11482 11489 11545 11558 11572 11576 11729 11730 11777 11786 11794 11839 11854 11862 11907 11916 11953 11967 11985 11994 12004 12023 12056 12083 12110 12142 12154 12256 12302 12318 12347 12362 12367 12413 12419 12438 12445 12447 12523 12537 12576 12581 12644 12704 12734 12785 12949 13041 13050 13051 13101 13115 13119 13145 13162 13170 13198 13200 13257 13299 13303 13347 13355 13383 13394 13405 13406 13457 13465 13546 13556 13579 13582 13618 13620 13654 13701 13757 13791 13795 13800 13868 13929 13979 13993 14013 14084 14066 14110 14131 14175 14182 14190 14220 14257 14287 14304 14326 14381 14459 14464 14498 14505 14529 14530 14540 14544 14579 14585 14601 14655 14690 14723 14739 14849 14872 14879 14885 14918 14932 14950 14960 14969 15135 15200 15223 15255 15287 15282 15299 15309 15383 15392 15406 15407 15437 15438 15440 15453 15462 15479 15538 15576 15599 15628 15705 15708 15728 15771 15814 15821 15865 15872 15876 15909 15912 15928 15934 15962 16009 16030 16058 16062 16106 16111 16129 16131 16137 16149 16155 16173 16194 16208 16220 16225 16298 16301 16374 16388 16432 16437 16443 16457 16476 16600 16658 16712 16743 16750 16852 16868 16878 16887 16984 17004 17028 17149 17161 17191 17262 17280 17301 17328 17380 17381 17384 17417 17449 17466 17470 17491 17527 17533 17542 17561 17576 17578 17597 17625 17657 17682 17746 17760 17761 17765 17795 17818 17819 17836 17856 17874 17921 17964 17974 17994 18015 18075 18097 18152 18215 18283 18317 18348 18390 18397 18449 18497 18548 18602 18646 18703 18777 18803 18820 18827 18849 18850 18919 18939 18968 18991 18997 19019 19023 19037 19052 19069 19107 19129 19137 19150 19196 19199 19238 19288 19312 '19332 19364 19379 19394 19460 19475 19527 19541 '19549 19560 19571 19602 19649 19675 19774 19797 19832 19846 19884 19893 19965 19983 19992 19993 20010 20018 20019 20050 20123 20140 20200 20257 20262 20340 20362 20371 20376 20385 20392 20434 20505 20546 20575 20625 20631 20651 20666 20673 20696 20718 20725 20751 20771 20781 20799 20850 20851 20861 20909 20938 20965 20970 20980 1 El Wielrennen. P-5 3 2 M. Jany v. sec.; Rooden, 2 v. Ba-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8