Agenda KIJKEN is KOPEN bij GLOECK 'JUoviHdaal 'tlieuws JCeck S. School Onze Jiolomën JSMicaties Stad m Om UketêeticM WEG ANDIJK—GROOTEBROEK. Grootbroek wil niet bijdragen. W1ERINGERWAARD hoorn WltRINGEN Onderwijs. Wieringen op reis. Werkverschaffing. WARMENHWZEN NOORDSCHARWOUDE Juist op tijd gebluscht. DE IN SINT PANCRAS INGEWORPEN RUITEN. Huiszoeking in den nacht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8,hoofdn. Groote Verwachtingen (rem.-dram.), hoofd rollen Henry Huil en Philips Holmes. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie, half acht, Chu-Chin-Chow (rom.), hoofdrollen Anna May Wong, Fritz Kortner en George Robey. Toegang 14 jaar. Woensdag- en Donderdagavond, half 8, hoofdnummer De Witte Papegaai (rom. sens.), hoofdrollen Jean Muir en Noël Fran cis. Toegang 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, Wilde Ballast (sens.) hoofdrol Frank Buck. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer Abschiedswalzer (hist.), hoofdrollen Wolfgang Liebeneiner. Sybille Schmitz, Hanna Waag; tweede hoofdnummer Wol- venbloed (rom.); hoofdrol Lobo, de hond Toegang voor eiken leeftijd Woensdag 7 Augustus. 7.30 uur, Wielerbaan te Alkmaar, wed strijden zesdaagsche-rijders. 8.30 uur, openlucht-theater te Bergen, op voering van „Rolanda" door Alkm.- en Berger-Operettevereeniging met medewer king van Alkm. Symphonie-orkest en Hoornsch Ballet. Dinsdag 13 Augustus. Harddraverij te Stompetoren. RUSLAND BESTELT 24 SCHEPEN. Als betaling voor den Mand- sjoerijschen spoorweg. Sinds het verkoopcontract tusschen Rus land en Japan betreffende de Chineesche Oosterspoorweg-mij. werd afgesloten, heeft de Russische regeering de bestelling van 24 schepen aangekondigd. Een deel is reeds bij verschillende Japansche werven besteld. De betaling van deze opdrachten, die voortkomen uit de regeling inzake den ver koop van de spoorwegmaatschappij, ge schiedt door de regeering van Mandsjoekwo, die de daarvoor benoodigde gelden in Japan moet opnemen. Men verwacht, dat spoedig nog meer orders zullen worcten geplaatst, daar de Russische autoriteiten voortdurend in onderhandeling staan met de Japansche werven voor den bouw van vrachtschepen, tankbooten, kleine vaartuigen en kraan-in stallaties. Naar verluidt, zou 'n viertal wer ven geweigerd hebben orders van de Russi sche regeering te aanvaarden, waarvoor zij als reden opgaven, dat zij gedurende langen tijd geheel bezet waren met de uitvoering van opdrachten voor rekening der Japansche regeering. De namen van deze werven zijn: de Mitsubishi, Kawasaki, Harima en Tama, en de werf der Mitsui Bussan Kaisha. Daar entegen hebben vijf werven reeds groote or ders voor Russische rekening geboekt, n 1. de Yokohama Doek Yard, de Uruga, de Ishi- kawajima, de Asano en de Hakodate. Het is echter niet mogelijk gebleken, dat deze wer ven de 24 schepen geheel zullen kunnen ver vaardigen, zoodat een gedeelte bij kleinere werven ondergebracht zal moeten worden. De vertegenwoordigers van de Russische regeering stellen pogingen in het werk een opdracht te plaatsen voor den bouw van een drijvend dok metende plm. 1000 ton, doch tot op het oogenblik is geen der Japansche werven bereid gebleken, deze opdracht te aanvaarden. Dezer dagen heeft het bestuur van het Werkfonds gunstig beschikt op een aanvraag der gemeenten Andijk en Grootebroek voor den aanleg van een weg en een kanaal tus schen deze beide gemeenten door den polder 't Grondslag. Een bedrag van 110.000 heeft het fonds beschikbaar gesteld voor de kunstwerken. Thans heeft, naar wij in de „Stand." lezen, de gemeenteraad van Grootebroek met alge- meene stemmen besloten, van het aanbod van het Werkfonds geen gebruik te maken. De raad overwoog, dat behalve de genoemde 33.000 voor kunstwerken, ook nog 35.000 voor arbeidsloon voor rekening der ge meente zou komen. Een dergelijke kapitaals uitgave acht het gemeentebestuur voor het aanleggen van een weg „of anders gezegd, voor het scheppen van een werkgelegenheid" te groot. Daar de gemeente Andijk verklaard heeft dat zij geen grooter aandeel in de kosten van het werk voor haar rekening kan nemen, is het waarschijnlijk, dat er van den aanleg van het kanaal en den weg niets zal komen. WILDE BUSSEN IN BESLAG GENOMEN. Op den Afsluitdijk. De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Leeuwarden, mr. van Gilze, heeft gistermorgen in samenwerking met de marechaussee te Makkum en te Leeuwarden op den afsluitdijk nabij Kornwerderzand ze ven autobussen van de reisvereeniging De Samenwerking te Sint Anna Parochie, in be slag genomen, met totaal ongeveer 100 pas sagiers. Met deze bussen werden wilde diensten door het heele land onderhouden. De voertuigen zijn naar de marechaussee-ka zerne te Leeuwarden overgebracht. De autobussen waren gehuurd door De Vries' Hollandse reisvereeniging „Samenwer king", gevestigd te Leeuwarden en opgericht in het voorjaar van 1934. Zij behoorden aan verschillende eigenaars, o.a. woonachtig te St. Anna Paulowna, Oude Bildtzijl en Ber- likum. Tot dusverre wist deze reisvereemging nog steeds door de mazen van de wet heen te kruipen en bij den strijd van de ovt, heid tegen de z.g. wilde bussen, die nog kort ge leden in alle hevigheid werd gevoerd, leek het of het systeem van de vereeniging niet aanvechtbaar was. Men heeft o.a. een uitge breid ledenregister, zorgvuldig opgemaakte statuten en een huishoudelijk reglement, ter wijl geen passagier de tocht mag meemaken, wanneer hij zich niet de dag tevoren van een deelnemersbewijs heeft voorzien, en niet in het bezit is van zijn bewijs van lidmaat schap In dezen vacantietijd nam het ledental weer belangrijk toe. Degenen, die eens een paar dagen bij familie of kennissen aan den „overkant"' wilden doorbrengen, betaalden bereidwillig hun twee kwartjes contributie, waarna zij voor 2 naar Amsterdam, Rot terdam, Den Haag of een andere plaats wer den gebracht, al naar zij beliefden. Hierbij zij opgemerkt, d'at in de reisgids van de ver eeniging, die op ruime schaal verstrekt wordt, nauwkeurig omschreven staat, op welke dagen in een bepaalde maand naar Rotterdam, Amsterdam of b.v. Delft of Nij megen wordt gereden. Op gewone dagen rij den er meestal niet meer dan twee bussen per dag. Op mooie vacantiedagen als heden zijn er evenwel zooveel liefhebbers, dat men ze in zeven bussen nauwelijks kan bergen. Dat er nu weer tot inbeslagname is over gegaan, schijnt er op te wijzen, dat er een leemte is gevonden in de organisatie. Intusschen zijn de passagiers leelijk gedu peerd. Een klein deel van hen, waaronder zij, die haast hadden, werden op kosten van de vereeniging in twee te Makkum gehuurde autobussen naar de plaats van bestemming gebracht. De andere passagiers keerden weer naar Leeuwarden terug, vanwaar zij gistermiddag om drie uur de reis per bus naar Holland aanvaardden. De marechaussee te Leeuwarden deelde aan het Volksblad mede, dat de autobussen vooTloopig niet worden vrijgegeven. Van de zijde van het bestuur der vereeni ging verklaarde men, dat de vereeniging op geen enkel punt de wet op de openbare mid delen van vervoer heeft ontdoken. Men be grijpt niet, waarom de overheid zonder eeni- ge waarschuwing tot deze inbeslagneming is overgegaan. MINISTERIEEL BEZOEK AAN DEN WIERINGERMEERPOLDER. De minister van waterstaat, jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude, heeft gistermid dag een bezoek aan den Wieringermeer- polder gebracht, waar hij eenige boerde rijen heeft bezichtigd en de oogstwerkr zaamheden in oogenschouw nam. Hij was vergezeld van den directeur- generaal van den rijkswaterstaat dr. ir. J. A. Ringers en ir. S. Smeding, lid van de directie van den Wieringermeer polder. Vergadering Sportclub. Zaterdagavond vergaderde de sportclub onder leiding van den heer H. Limpers. De jaarlijksche handicap draverij zal worden gehouden den 8 September op de grasbaan van den heer J. A. Bakker om prijzen van: 100, 40, 20 en 10. Aangezien de penningmeester niet presend was kon de rekening niet worden nagezien. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren Jb. Koning en J. Kistemaker die bei den werden herkozen. De wensch werd nog naar voren gebracht dat de Wieringerwaarder ingezetenen de sportclub meer financieel zullen steunen, opdat het bestuur niet zal behoeven te II- quideeren. Ned Trekkersbond. Zaterdag werd hier een bijeenkomst ge houden van leden van den Ned. Trekkers- bond, welke was georganiseerd door de afd. Hoorn. Uit alle hoeken van het land waren de jeugdige trekkers naar Hoorn gekomen; ge deeltelijk werden zij in een groote tent en ge deeltelijk bij pleegouders ondergebracht. 's Avonds was er een feestelijke samen komst in de zaal van den heer Ten Heuvel Brouwer, waar de Bondsfilm „Wij trekken" draaide en waar, onder leiding van mej, Wessemius, verschillende volks- en ieugd- dansen werden uitgevoerd. Het werd een zeer geslaagde avond, waarop een gezellige stemming heerschte. Zondag was het gezelschap reeds vroeg uit de veeren voor een boottocht over het IJsselmeer, waarbij Volendam en Marken werden aangedaan. Hoewel het weer hier voor niet zoo heel gunstig was, klaarde het met den middiag op en werd het toch nog een geslaagden dag. Heden hebben de trekkers zich weer ver spreid, deels naar huis, deels om den vacan- tie-toch voort te zetten, waarvan dit een aar dig intermezzo was. De heer H. N. Cornelisse, hoofdonderwij zer aan de O.L. school te Westerland, slaag de op het Donderdag te Utrecht gehouden examen voor de acte Engelsch L.O. Op een daartoe gedaan verzoek van de V.\£V. Wieringen-Wieringermeer, werd mede gedeeld, dat in de Juli-maand ter gemeente secretarie werden afgegeven 24 Bewijzen v. Nederlanderschap en 9 paspoorten, 2 pas poorten werden verlengd. Daarbij verzocht men ons er op te willen wijzen, dat het in het algemeen gewenscht is zich voor het verkrijgen van Bewijzen van Ned.schap en paspoorten vroegtijdig aan te melden. Speciaal zij die zijn geboren in an dere gemeenten dan Wieringen doen het beste bij aanvragen van paspoorten ongeveer 14 dagen en bij aanvragen van een Bewijs van Nederlanderschap ongeveer 1 week tevoren inlichtingen te vragen. Hierdoor kun nen dikwijls extra-kosten worden bespaard Later dan andere jaren is er eenige ver mindering van het aantal tewerkgestelde arbeiders in de werkverschaffing te bespeu ren. Een en ander staat natuurlijk in verband met seizoenarbeid van landarbeiders. Het aantal tewerkgestelden bedraagt thans 288, de vorige week 326 en de week daarvoor 364 Het is lang geleden, dat het beneden de 300 bleef. Op het Zondag gehouden muziekcon cours te Duivendrecht behaalde het fanfare corps T A.V.E.N.U. onder leiding van den heer G. Anderson uit Alkmaar, een eersten prijs in de eerste afdeeling. Bravo Tavenu een woord van hulde voor deze prestatie. Kinderspelen. In „Concordia" werden Maandagmid dag kinderspelen gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Vele kinderen heb ben aan de attractie's welke onder leiding van den heer K. Boot stonden, deelgenomen. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: Vliegende Hollander rijden voor jongens: le pr. KI. Boot, tweede pr. W. de Boer en derde prijs K. Bouwens. Wedstrijd op springtokken, jongens: le pr. K. de Bakker, 2è pr. A. Boot en derde prijs R. Vermeulen. Vliegende Hollander rijden voor meisjes: eerste prijs G. Jonker, tweede prijs N. Hem- ke, derde prijs A. Jongert. Cabaret Piet Holman. Voor een goed bezette zaal is Maandag avond in hotel Concordia het Variete-caba- ret onder leiding van den heer Piet Holman opgetreden. Pastoor J. W. Pieterse te Heer-Hugowaard van de parochie van het H. Hart is door de Bisschop van Haarlem benoemd tot pas toor te Wervershoof, kapelaan H. Brouwer van Rotterdam (H. Barbara) is pastoor ge worden te Heer-Hugowaard. Mej. A. L. Wagemaker te Beemster en de heer J. Geerts te Wieringen heb- be~ te Utrecht de akte Fransch 1. o. be haald; de akte Engelsch 1. o. verwierven o.a. de dames W. H. P. Pacobs te Wijk aan Zee en M. J. Schager te Oost-Zwaag- dijk en de heer J. Visser te Schagen. De heer H. Bulten te Alkmaar is te Den Haag geslaagd voor het examen Hoogduitsch 1. o. VERTREK OUD-LEGERCOMMANDANT. Naar Aneta aan het HhJd. meldt, is de oud-legercommandant, luit -gen. Koster, Zon dagmiddag per s.s. Op ten Noort naar Soe- rabaja vertrokken. Hem werd uitgeleide ge daan door den adjudant van den gouverneur- generaal, de leden van den raaa van Ned.- Indië. den voorzitter van den Volksraad, de verschillende hoofden der departementen, den vice-admiraal, den legercommandant, den chef van den generalen staf, den inspec teur van de infanterie, benevens door tal rijke andere officieren. Het vertrek werd op geluisterd door regimentsmuziek en door rondcirkelende legervliegtuigen. HINDERWET. Bij besluit van 1 Augustus j.1. is de beslis sing op het verzoek van de firma Gebr. Win der, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor fabricatie van cho colade- en suikerwerken, in het perceel Bo- terstraat nr. 19, verdaagd. Alkmaar, 6 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BRAND IN DE DUINEN. Hedenmiddag omstreeks .1 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in de Staatsduinen vlak achter het dorp Schoorl. De vlammen laaiden hoog op en werden zelfs boven de duinen zicht baar, zoodat de toestand zich zeer ern stig liet aanzien en de dennenaanplan- tingen onmiddellijk gevaar liepen. De Schoorlsche brandweer rukte uit en een zeer groot aantal bewoners van het dorp, alsmede de vele badgasten, togen met schoppen gewapend naar den bz-and. Het gelukte bun met zand het vuur te stuiten, jui6t op de grens van de dennenaanplantingen. Ongeveer een H.A. hei en bosch ver brandde geheel. DE REIS VAN BURGEMEESTER WAUGH. Vrijdag a.s. naar Alkmaar. Naar wij vernemen wordt de burgemees ter van Albury, de heer Waugh, heden door generaal Snijders ontvangen en brengt hij heden verder een bezoek aan Bussum, Utrecht en Driebergen. Morgen staat op het programma een bezoek aan Haarlem, Bode graven en Gouda. In laatstgenoemde plaats zal de plateelbakkerij worden bezocht, waarvan de heer Waugh een gedenkbord heeft ontvangen. Vrijdag gaat de tocht naar Volendam en Alkmaar met een bezoek aan de kaasmarkt, den afsluitdijk en den Helder. Zaterdag om 11 uur zal de Australische burgemeester worden ontvangen door zijn ambtgenoot te Rotterdam ten stadhuize. Na dit bezoek zal een boottocht worden gemaakt door de Rotterdamsche havens en zal aan boord een lunch worden gebruikt. Zondag, Maandag en Dinsdag van de vol gende week zal de Burgemeester van Albury naar de noordelijke provincies gaan om Don derdag weer in Amsterdam te zijn. EEN BOTSINO. Op het Stationsplein is hedenmorgen on geveer 12 uur een daar wandelend heer door een fietsrijdenden jongen, zekeren J. uit de Stationsstraat aangereden. De jongen had een stukje carton tusschen de spaken van het achterwiel van een transportfiets gestoken en speelde „motorrijder" Hij keek daarbij te veel naar zijn denkbeeldige motor met het gevolg dat hij in snelle vaart den niets kwaad vermoedende wandelaar onderste boven reed. De wandelaar verwondde zijn handen, de fiets was stuk en de „motorrijder'' kwam er zonder kleerscheuren af. IJSWAGEN AANGEREDEN. Hedenmiddag werd op de Heilooërbrug de ijswagen van aen heer Dekker uit de Ramen, door een van het Ritsevoort komende auto aangereden. De ijscoman was spoedig slag room en ijs kwijt, terwijl zijn wagen be schadigd werd. De schade werd geregeld. ALKMAARSCHE WERKLOOZEN VALLEN DE DIRECTRICE VAN EEN KINDER-PENSION LASTIG. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee: Eenige Alkmaarsche werkloozen, onte vreden over de beslissing inzake hun steun, vervoegden zich Maandagavond aan het kinderpension, dat de heer E. v. d. Heuvel, directeur der arbeidsbeurs te Alkmaar, in Egmond aan Zee exploiteert. Toen de heer v. d. Heuvel niet thuis bleek, ontzagen zij zich niet, het mevrouw v. d. Heuvel lastig te maken, hetgeen in het kinderpension groote consternatie verwekte. Mevrouw van den Heuvel gaf hen ten slotte wat geld, doch daarmee waren de heeren blijkbaar niet tevreden. Zij bleven aandringen. Onder luid misbaar, waarbij de vrouw van één der werkloozen dreigde flauw te vallen, werden zij, onder grooten toeloop van het publiek, door de politie krachtdadig verwijderd en uit het dorp gedreven. Naar verluidt, zouden de bewuste werkloozen we gens verzwijgen van inkomsten, uitgesloten zijn van de steun, hetgeen zij weten aan den heer van den Heuvel. VAN WIE IS DE POES? Een mooie zwarte poes heeft de ka- denzaak van de firma M. Meier en Zoon in de Langestraat uitgezocht om er een paar jongen te deponeeren. De poesenfamilie ls heel gelukkig, maar de directie van den beddenwinkel zie: liever klanten dan katten in de zaak en vraagt daarom den eigenaar vriende lijk zijn poes en wat daarbij gekomen is te willen afhalen. Inlichtingen geeft, desgewenscht, de heer Verwer, inspecteur van „Dierenbe- Pvherming", Oudegracht, hoek Baan- straat, hedenavond tusschen 8 en 9 uur. KINDERFEEST D. E. S. Begunstigd door prachtig zomerweer h oft de Speeltuinvereeniging D. E. S. J.1. Zaterdag voor den llden keer haar jaarlijksch uitstapje gehouden met de kinderen der 3 3peeltuinen. Om pl.m. 1.30 uur kwamen de 18 groote touringcars der H. A. B. O. in de Uiten- boschstraat om eerst daar de kinderen op te halen. Vervolgens reed men naar de Landstraten en tenslotte naar de Boomkampstraat, vanwaar de tocht met ongeveer 700 kinderen een aanvang nam, tot de grens der stad geëscorteerd do« r onze kranige motor-brigade. Het einddoel was voor heden Kamper duin; hetwelk na een mooie rit om 3.15 werd bereikt. Hier werd de jeugd eerst op ranja, koek en verdere versnaperin gen onthaald om vervolgens onder vol doende leiding in groepjes te gaan spelen op duin en in zee. Vooral het wrak van de gestrande Engelsche kruiser mocht zich in een groote belangstelling der jeugd ver heugen. Om 6 uur was het weer verzamelen en werd opnieuw ranja, krentebrood, koek en chocolade.uitgedeeld. Te 7 uur waren allen weer gezeten en werd appèl gehouden, waarna de terug tocht een aanvang nam. In een kalm gangetje ging het door onze ^nooie duinenstreek, een en ander onder vroo- lijk gezang der jeugd. Te 8 uur werd de stoet weer aan de stadsgrens door de motor-politie afgehaald en werd een rondrit je door de buurten der speel tuinen gemaakt, waar de belangstelling der bewoners zeer groot was. Om 8.30 uur gingen de kinderen blij en voldaan, na een genotvollen middag, huiswaarts, daar nog aan vader en moe der vertellend, wat ze allemaal gedaan en gezien hadden en hoeveel ze wel heb ben genooten. Voorwaar, het 11e uitstapje van D E S. mag uitstekend geslaagd genoemd wor den, dank zij de vele milde gevers, die D. E. S. in staat gesteld hebben, dit feest te organiseeren. Het inwerpen van ruiten bij den rijksveld wachter te St. Pancras heeft, naar men ons vandaag meldt, heel wat beroering te weeg gebracht. Verdacht werden zooals gemeld kermis- gangers van Oudorp. De politie is onmiddellijk op onderzoek uitgegaan en heeft verschillende personen in den nacht van hun bed gelicht, voor zoo'n feit toch wel wat ver gezocht. Naar men ons meedeelt zijn de politie mannen niet behoorlijk ontvangen, en bij sommigen zelfs weggejaagd. Procesverbaal is opgemaakt wegens on gemotiveerd optreden, enz. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag, 6 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,8 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 752,1' m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag, 7 Augustus: Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen; licht tot half bewolkt; droog weer; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De hooge druk breidt zich steeds verder over het vasteland uit, maar hield ook in het westen stand, zoodat de algemeene toevoer van lucht nog uit het noordwesten komt. De depressie bij IJsland trok naar het noord oosten af en geeft merkbare daling met re gen over de Noorsche kust. Overigens is de toestand weinig veranderd. In Ierland en Schotland klaart de lucht op, in Zweden bleef nog zware regen met plaatselijk regen. Ook oost-Duitschland heeft zware bewolking zonder veel kans op regen. In Engeland, België, Frankrijk, Zwitser land en Oostenrijk heerscht fraai weer met hooge dag-temperaturen. Ofschoon de verplaatsing van den hoogen druk naar het vasteland schijnt aan te hou den, is de eerste dagen nog weinig vertede ring te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.13 uur licht op, HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam 7 8.42 9.06 4.57 5.10 8 9 35 10.06 5.40 5.59 9 10.42 11.14 6.36 7.07 10 11.56 7.50 8.29 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam 7 8.45 9.09 5.09 5.22 8 9.38 10.09 5.52 611 9 10.45 11.17 6.48 7.19 10 11.59 8.02 8.41 OPENING BLOEMENMAGAZIJN. Onze stad is weer een goed-ingerlcht b'oemenmagazijn rijker geworden. De vroegere lunchroom bij de Heiloërbrug is in- en uitwendig geheel verbouwd en thans toont de heer A. Nuijen, een vak man uit Limmen, die al ruim 15 jaar in de bloemen zit, er een schat van bloemen en planten, die het oog van iederen lief hebber streelen. En daarnaast is er een keur van mooie bloempotten en -vazen, waarvoor zeker ook wel liefhebbers zich zullen aandienen. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Juli 72 patiënten en legden 1065 bezoe ken af, waarvan 281 betalende bezoeken, 679 bezoeken van 't A. Z. A. en 105 gratis bedoeken. Er werd tweemaal den dokter geas.-isteerd en driemaal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 10 patiënten, legde 205 bezoeken af en heeft driemaal den dokter geassisteerd. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 30 JULI—6 AUGUSTUS 1935. Nieuwe zaken: Castricum: N.V. Bouw- er. Administratie Maat schappij „Jaans", Beverwijker Straatweg 150. Wijzigingen: Anna-Paulowna: J. v. d. Molen, Zandvaart 28, Breezand, brood-, koek- en beschuitbakkerij. Over gegaan aan: Joh. van der Kruk. Alkmaar: G. van Til, Ritsevoort 7, loodgieter enz. Overgegaan aanMevr. Wed. G. van KI— Hekket. Vereeniging Maatschappij tot exploi tatie van ziektekostenverzekeringen, Stationsweg. Benoeming procuratie houder. N.V. Hollandsch Fransche Dragee- fabriek in liq., Lindenlaan 35. Liquidatie beëindigd. Den Helder: Stichting „De Katholieke Pers", Kei zerstraat 85— 89. Bestuurswijziging. N.V. Graanmalerij „De Hoop", Rijks weg 61. Besturswijziging. Limmen: United Bulb Farms N.V., Westerzij C Bestuurswijziging. DE BOERDERIJEN IN DEN WIERINGERMEER GEGUND. De directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar heeft heden den bouw van 34 boerderijen in den polder gegund aan den laagsten inschrijver, den heer F. Kamerling te Dordrecht voor de som van 409.500.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2