Aqmda Stad en Omgeving. Jiidschciften Jiucqetüjke Stand Weex&eddht £aatste AecicfUen EEN TE GEWAAGDE SPRONG. OPNIEUW BRAND IN HET DUINGEBIED ONDER DE GEMEENTE SCHOORL. HET UITBREIDINGSPLAN VAN HEILOO GOEDGEKEURD. NEPERLANDSCHE SPOORWEGEN NA AFLOOP VOORSTELLING „ROLANDA" EXTRA-TRAM BERGEN-ALKMAAR HEERHUGOWAARD (Juli)7~ Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8,hoofdn. Groote Verwachtingen (rom.-dram.), hoofd rollen Henry Huil en Philips Holmes. Toe gang boven 14 jaar. Harmonie, half 8, hoofdnummer De Witte Papegaai (rom. sens.), hoofdrollen Jean Muir en Noël Francis. Toegang 14 jaar. A. B. T., half 8, Wilde Ballast (sens.) hoofdrol Frank Buck. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer Abschiedswalzer (hist.), hoofdrollen Wolfgang Liebeneiner. Sybille Schmitz, Hanna Waag; tweede hoofdnummer Wol- venbloed (rom.); hoofdrol Lobo, de hond Toegang voor eiken leeftijd Woensdag 7 Augustus. 7.30 uur, Wielerbaan te Alkmaar, wed strijden zesdaagsche-rijders. 8.30 uur, openlucht-theater te Bergen, op voering van „Rolanda" door Alkm.- en Berger-Operettevereeniging met medewer king van Alkm. Symphonie-orkest en Hoornsch Ballet. Dinsdag 13 Augustus. Harddraverij te Stompetoren. JEUGDIGE VERSTEKELING AAN BOORD VAN DE NORMANDIE. Het motorschip Normandie is te Havre aangekomen met den eersten verstekeling Toen het schip verleden week Woensdag op het punt stond van vertrek, bevonden de 14- jarige Joan Baily en haar 8-jarig broertje zich tusschen de bezoekers. Toen de gong het vertrek aankondigde bleef Joan dralen, ter wijl haar broertje vergeefs probeerde haar er van te ovetuigen, dat zij mee naar huis moest gaan. Tenslotte zag Joan kans achter te blij ven op het bootendek, waar het meisje het air aannam, alsof zij een plezierreisje ging ma ken. Men had haar evenwel spoedig ontdekt, doch het was reeds te laat om haar met de loodsboot naar New York terug te sturen. Zij kreeg een plaatsje in de ziekenzaal. Intusschen had men zich radiografisch in verbinding gesteld met de politie te New York en in antwoord hierop stelde haar moe der 50 dollar beschikbaar, spoedig gevolgd door 150 dollar van een tante van Joan, door welke beide schenkingen het meisje den over tocht zou kunnen betalen. Voor de verdere reis onderscheidde Joan Baily zich dus door niets van de andere passagiers, doch ieder had schik in haar, omdat zij niettemin de eerste was geweest, die kans had gezien als verstekeling, zij het dan ook voor korten duur, de reis mee te maken. De purser zal het meisje te Havre onder zijn hoede houden en haar de volgende reis mee terugnemen naar New York, waar haar moeder, nu zij weet dat het kind in goede handen is terechtgekomen, haar met verlan gen tegemoet ziet. HET ONGELUK IN DE BASALT GROEVE. Onvoorzichtigheid van arbeider de oorzaak. een Het aantal dooden, dat bij de ramp in de basaltgroeve Taschenhof bij Goldberg te be treuren valt, is gisteren in den loop van den dag tot tien gestegen. Als oorzaak van het ongeluk heeft men vastgesteld, dat dit te wijten moet zijn aan onvoorzichtigheid. Eenige arbeiders vonden namelijk bij hun werk een oude lont. Men werkt in deze basaltgroeve nog met het systeem van dynamiet-ladingen, die door een lont tot ontploffing worden gebracht en in de veronderstelling dat deze lont ongevaarlijk was, stak een van de arbeiders haar aan. Het bleek toen, dat er achter de lont nog een lading zat, die ontplofte. De arbeider, die het ongeluk veroorzaakte, was tijdens het noodlottig oogenblik juist op een andere plaats aan het werk gegaan en bleef ongedeerd. Er worden maatregelen beraamd om voor de achtergeblevenen van de slachtoffers te zorgen. DE ONLUSTEN BIJ DE WERVEN EN TUIGHUIZEN TE BREST. Gisteren hebben de onlusten een ernstiger vorm aangenomen. De onlusten te Brest, waarvan wij in ons nummer van gisteren melding maakten, heb ben zich gistermiddag herhaald. Daarbij nam het verzet een nog ernstigeren vorm aan, dan Maandag het geval was. Toen de arbeiders van de werf gisteren op hun werk kwamen, weigerden zij aan te van gen zoolang er zich nog ordebewaarders in de werkplaatsen bevonden. Hierna heeft men de werkplaatsen doen ontruimen, waarbij men de hulp van koloniale troepen, marine- infanterie, moest inroepen. Deze troepen slaagden er na verbitterden strijd in hun taak te volbrengen. Verschillende personen werden bij dit gevecht ernstig gewond. De werf werd gesloten. De arbeiders van de werf trokken hierna onder het zingen van revolutionnaire liederen de stad in, waar het eveneens tot ernstige onlusten kwam, ondanks een sterke politie bewaking. Zoo werd er een autobus aange houden en volkomen vernield. Toen de snel trein van Brest naar Parijs het station des middags om half vier verlaten had, klommen een groot aantal arbeiders over de muren van de spoorbaan en versperden aldus den door tocht van den trein. Toen de trein stilhield koppelde men de locomotief af, en bracht deze naar de loods. Een andere groep der arbei ders had zich inmiddels naar de prefectuur begeven, waar men de Fransche vlag die uit hing, met een roode doek bedekte. Toen poli- tie-agenten de roode doek verwijderden, wierp men alle ruiten van het gebouw in. Alle winkels in de hoofdstraten werden in den loop van den dag gesloten en herhaalde lijk vonden er schermutselingen plaats tus schen de stakers en de politie. Hierbij werden 2 ageaten <ea 2 arbeiders zwaar gewond, DAAD VAN EEN WAANZINNIGE. In het plaatsje Irlach bij Halfing in Opper Beieren, heeft een huisbewaarder in een vlaag van waanzin zijn huis in brand gesto ken en daarna zelfmoord gepleegd. Onder de puinhoopen van het huis ontdekte men het geheel verkoolde lijk van zijn echtgenoote. De brand nam een tamelijk grooten omvang aan, o.a. werden een groote voorraad hooi en ver- sdiillende landbouwwerktuigen mede een prooi der vlammen. Bij het onderzoek bleek, dat de vrouw reeds vermoord moest zijn ge worden, voor de brand uitbrak. DE NIEUWE ONDERKOMING VAN BRITSCH-INDIE. Lord Linlithgow benoemd tot op volger van Lord Willingdon. Als opvolger van Lord Willingdon, wiens ambtsperiode in April 1936 afloopt, heeft de Engelsche koning de benoeming tot gouver neur-generaal en onderkoming van Britsch- Indië goedgekeurd van Lord Linlithgow Lord Linlithgow was voorzitter van de gemeenschappelijke commissie uit leden van het Hooger- en het Lagerhuis, die belast was met het onderzoek naar de grondwetsherzie ning voor Indië. Hij wordt beschouwd als een bijzonder goed kenner van Indische toe standen en heeft de grondige kennis van de juist afgekondigde Indië-wet, die noodig is om haar practische uitvoering en juiste toe passing te verzekeren. De Markies van Linlithgow, de nieuwe ondekoning van Indië, werd in 1887 geboren en genoot zijn opleiding te Eton. In het Hoo- gerhuis nam hij ieen belangrijke plaats in, evenals in dt conservatieve partij. Van 1922 tot 1924 was bij Civiele Lord der Admirali teit, en zijn belangstelling voor de Britsche zeemacht blijkt eveneens uit zijn voorzitter schap van de Navy League, de organisatie die zich ten doel stelt de propaganda voor de Engelsche vloot. Lord Linlitngow was verder nog voorzitter van de Koninklijke Commissie voor den Landbouw iti Indië en neemt tal van commissariaten waar van financieele en handels-instellingen, o.a. van de Bank van Schotland en van J. P. Soas Ltd. WOLKBREUKEN IN AMERIKA. Groote schade aangericht. Zware wolkbreuken hebben in de staten Wisconsin en Minnesota groote schade aan gericht. Uitgestrekte gebieden in het westen van Wisconsin en in het zuidoosten van Minnesota staan bijna geheel onderwater. De wegen zijn onbegaanbaar en de boerde rijen voor het grootste deel verwoest. Tal van bruggen zijn vernield. Talrijke personen in deze streken zijn dakloos geworden. Tot dus verre wordt nog slechts een slachtoffer ge meld, doch waarschijnlijk zal het aantal aan zienlijk hooger blijken te zijn. Hedenmorgen ongeveer half twaalf is te Bergen een 16-jarig meisje vermoedelijk een badgast op een steenbrok van de ruïne geklommen en daar afgesprongen. Het meisje heeft daardoor haar been ge broken en is per ziekenauto naar het Ceiv- traal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. AUTO GEKANTELD Hedenmorgen is een auto, komende uit de richting Alkmaar, ter hoogte van de melkfa briek Wilhelmina aan den Bergerweg, waar werkzaamheden aan den weg worden ver richt, tengevolge van een verkeerde manoeu vre van den bestuurder tegen een langs den weg staande hoop steenen gereden en ge kanteld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GESLAAGD. Voor het examen L. O. Engelsch slaagden te Utrecht o.a. de heeren: A. C. Baalbergen te Alkmaar, W. Roepman te Oosterend (Texel) en T. Vlaming te Nieuwe Schild (Texel). Voor het examen Fransch L. O. slaagde o.a. de heer W. C. M. A. van IJzendoorn te Hoorn. ROLANDA Na afloop van de voorstelling van Rolan da in het openlucht-theater te Bergen laten de Ned. Spoorwegen een extra-tram loopen van Bergen naar Alkmaar. UITSLAG VERLOTING. Men verzoekt ons er op te willen wijzen, dat in dit nummer de uitslag van de verlo ting van de gemengde zangvereeniging Vo caal Alkmaar is opgenomen. Hedenmorgen om 10 uur is in de gemeente Schoorl opnieuw een brand in het duingebied uitgebroken. Achter de buurtschap Groet is ongeveer 1 H.A. jonge dennenbeplanting door het vuur verwoest. Door burgers en badgasten is krachtig sa mengewerkt om het vuur met zand te bestrij den, zoodat de brand geen verdere uitbrei ding kon krijgen. Gister brand in de dichtbeplante Schoorl- sche duinen en vandaag alweer. Zal men dan nooit begrijpen hoe voor zichtig de wandelaar hier met vuur moet omgaan ORGELCONCERT GROOTE KERK. Donderdagavond 8 Aug. van 89 uur zal de heer Jan Zwart op het orgel der Groote kerk o.m. voordragen de 5e symphonie van Widor; het A moll-concerto van A. Vivaldi door J. S. Bach voor orgel bewerkt. De toe gang is vrij. Collecte bij het einde ten bate van het Restauratiefonds der Groote kerk. Bij Kon. Besluit is goedgekeurd het bij besluit van Ged. Staten van Noordholland van 9 November 1934 vastgestelde uitbrei dingsplan der gemeente Heiloo voor het ge bied tusschen de Zandersloot en de spoor lijn. Bij Kon. Besluit van 9 Juli 1931 was ver nietigd het besluit van Ged. Staten van 1 October 1930 tot goedkeuring van het uit breidingsplan van Heiloo, vastgesteld bij raadsbesluit van 5 Maart 1930 voor zoover de goedkeuring betrof de in dit uitbreidings plan begrepen terreinen tusschen de Zander- sloot en de spoorlijn. De Raad van Heiloo heeft daarna aan de verplichting van art. 38 2e lid van de wo ningwet om binnen 12 maanden na ont vangst der beslissing een nieuw plan aan de goedkeuring van Ged. Staten te onderwer pen. Krachtens art. 40 behoort in zulk een geval de vaststelling van het plan door Ged. Staten te geschieden. RIJKSTELEFOONDIENST. Locaal telefoonnet Alkmaar. Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Juli 1935 tot stand gekomen: 2426 A. van Tiel, Nieuwesloot 37; 2429 Th Wester, Nieuwesloot 47; 2401 J J. Schui ling, Willibrordusweg J 250, Heiloo; 2491 J. Werkman, Steijnstraat 7; 3500 N.V. Alkm Overdekte Bad- en Zweminrichting, Oude Ziekenhuisterrein. CARILLON-CONCERT. Het carillon-concert, dat Donderdag avond van 8.3C tot 9.30 uur zal worden gehouden, luidt als volgt: Zegeklanken, Alph. Diepenbrock. Een scheepje, J. J. Viotta. En over de weide, Rich Hol. In een blauw feruiten kiel, Rich Hol. 0 schitterende kleuren, W. Smits. Sonate, Van Hoey. Rondo, Peichler. Menuet, Jef van Hoof. Het lied van den smid, Fr. Andelhof. 't Liedeke van den schilder, E. Hullebroeck. Wiegelied, C. Ponten. Hemelhuis, vwc- E. Hullebroeck. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395 De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 3 opz. teekenaars, 2 bouwk.-opzichters, 2 waterb kundigen, 4 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 stra tenmaker, 2 stratenm.opperl., 1 stuc.opper- man, 1 tegelzetter, 1 decoratieschilder, 6 be tonwerkers, 36 opperlieden, 22 stucadoors, 48 metselaars, 93 timmerlieden, 16 voegers, 42 schilders, 125 grondwerkers; groep metaalindustrie: 1 autog.lasscher, 19 bankwerkers, 1 blikslager, 2 carrosserie bouwers, 2 constructiewerkers, 10 electri- ciens, 3 fitters, 1 fraiser, 2 instrumentma kers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 8 loodgieters, 2 lijnwerkers, 11 monteurs, 1 orgelmaker, 2 plaatwerkers, 8 machinisten, 2 mach.teekenaars, 9 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 4 rijwielher stellers, 3 scheepsbouwers, 3 scheepstimmer lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 6 smeden, 12 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werktuig- kunidge, 10 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 2 zandvomers. groep voedings- en genotmiddelen: 42 si garenmakers, 2kistenplakkers, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 12 slagers, 2 koks, 4 cho coladebewerkers, 1 suikerbakker, 16 bak kers, 2 bierbottelaars, 1 zuivelbereider; groep verkeerswezen: 44 chauffeurs, 6 koetsiers, 3 stuurl. groote vaart; 3 motor schippers, 16 pakhuisknechts, 18 magazijn bedienden, 5 kellners, 1 hotelknecht; groep boek- en steendrukkerijen: 6 letter zetters, 2 drukkers, 8 boekbinders; groep houtbewerking: 17 meubelmakers, 6 meubelstoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 beeldhouwer, 1 kuiper; groep landbouwbedrijven: 8 tuinlieden, 19 boerenarbeiders, 4 bloemisten; groep handel: 17 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, letaleur, 1 colporteur; overige beroepen: 8 boekbinders, 2 was- schers, 3 kleermakers, 1 rietwerker, 5 schoen makers, 3 port.-huiskn., 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 2 incasseerders, 5 zakkenstop- pers, 2ambtenaren ter secretarie, 1 electr.- techn. ingenieur, 1 klompenschilder, 1 car- tonnagebewerker, 16 kantoorbedienden, 3 ad ministrateurs, 1 boekh. correspondent, 42 transport- en 240 1os-arbeiders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 12, tabaksindustrie 23, overige beroepen 4; jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepn 19; vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedienden, 1 dienstbode, 3 dagmeisjes, 1 huishoudster, 1 costuumknipster, 4 werksters. De directeur voornoemd, v. d. H'EUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. C. Blankendaal, dienstbode, R.K., van Sta tionsweg 18 naar Harenkarspel. M. W. M. ZomerGerver, z.b., geen, van Nieuw- poortslaan 131 naar Eindhoven. C. J. M. Denneman, z.b., R.K., van v. d. Woudestraat 55 naar Haarlem. W. M. Lobach, z.b., R K., van Lindenlaan 121 naar 's-Hertogen- bosch. J. A. Mulder, dienstbode, R.K., van van E verdingenstraat 18 naar Scher- merhorn. J. Overklift Vaupel Kleijn, huis houdster, R.K., van C. W. Bruinvisstraat 32 naar Haarlem. A. W. Ehlhart, musicus, R.K., van SchaTloo 5a naar Amsterdam. A. van der Meer, vertegenwoordiger, N.H., en gezin, van Comansstraat 8 naar Schie dam. M. E. van der Meijde, leerl.-ver- pleegster, N.H., van Wilhelminalaan 11 n. Spijkenisse. J. Klompmaker, filiaalhou der, N.H., van van Leeuwenhoekstraat 3 naar Amsterdam. J. Koopmans, grond werker, en gezin, geen, van Omval 7 naar Eemnes. G. Bak, leerling-diacones, NFi, van Emmastraat 107 naar Amerongen. J. van der Velde, timmerman, geen, van Mad. Pontstraat 5 naar Maassluis. J. A. de Witte, ambtenaar, geen, en echtgen., van Nieuwpoortslaan 106 naar Heiloo. C. G. de Boer, bankbeambte, R.K., en echtg., van van der Woudestraat 21 naar Heiloo. J. J. Adriaanse, hoofd bijz. Ulo-school, G.K., en gezin, van Prins Hendrikstraat 46 naar Amsterdam. P. van Dam, z.b., R.K., en gezin, van Roemer Visscherstraat 11 naar Egmondbinnen. A. L. Sinnige, dienstbode, R.K., van Nassaulaan 19 naar Oude Niedorp. E. Deen, dienstbode, R.K., van Toussaint- straat 6 naar Enkhuizen. M. G. Bonthuis- Feldberg, R.K., van Druivenlaan 43 naar Haskerland, Joure. A. G. W. Wilms, zb., N.H., van K. van 't Veerstraat 9 naar Enk huizen. - Wed. E. H. Crabbendam, z.b., R.K., en gezin, van Scharloo 3a naar 's-Graven- hage. W. J. J. Iniming, kappersbediende, R.K., van Spoorstraat 40 naar Lisse. A. H. van Hunen, z.b., geen, van Lyceumstraat 72 naar Terschelling. J. M. C. van Heij- ningen, dienstbode, R.K., van Spoorstraat 87 naar Laren (N.H.) T. Blankman, kantoor bediende, G.K., van Roemer Visscherstraat 3 naar Heiloo. Wed. J. Dekker, z.b., D.G., en dochter, van Kennemerstraatweg 96 naar Velsen. INGEKOMEN PERSONEN. Jacob Kooy, marktkoopman, geen, en ge zin, R.K., van Bergen op Zoom naar Sint Annastraat 41. G. M. C. Moeskops, on derwijzeres, R.K., van Bergen (N.H.) naar Lyceumstraat 20. W. Ooms, onderwijze res, R.K., van Bergen (N.H.) naar Tessel- schadestraat 12, J. Huizing, N.H., ass huish., N.H., van Bergen (N.H.) naar Ken- nemerstraat 95. J. Visser, z.b., N.H., van Den Helder naar Kruislaan 14. Wed. J. Maas, z.b., R.K., van Boxtel naar Maclaine Pontstraat 24. N. G. Klaver, z.b., R.K., van 's-Gravenhage naar Zuiderhoutlaan 10. Wed. G. van den Brink, z.b., N.H., van Heiloo naar Nieuwesloot 61. J. J. Smit, kaaspakhuisknecht, R.K., van Amsterdam naar Liefdelaan 1. T. Schuurmans, zb., N.H., van Noordscharwoude naar Kruislaan 14. A. Jepma, los-werkman, N.H., van Franeker naar Kooltuin 13. J. W. West- strate, dienstbode, N.H., van Zwaag naar Wilhelminalaan 11. Echtgen. F Schok ker, z.b., R.K., van Heerhugowaard naar Geestersingel 43. R. Tarmond, dienstb., R.K., van Castricum naar Verdronkenoord 14. L. Hoogewerf, z.b., R.K., en gezin, van Oterleek naar Achterstraat 14a. H. J. van Tol, bloemenventer, R.K., en gezin, van Akersloot naar Oudegracht 123. A. E. Eskens, z.b., N.H., van Koudekerke naar Kruislaan 14. G. Verschoor, monnier- werker, N.H., van Bruinisse naar Ouderper- dijkje 8. M. A. A. Versteege, dienstbode, R.K., van Zandvoort naar Boomkampstraat 18. M. A. Thölking, dienstbode, R.K., van Amsterdam naar Kruislaan 1. IJ. Tiche laar, schipper, N.H., van Franeker naar Turfmarkt. T. Jeensma, dienstbode, geen, van Sint Pancras naar Kennemerstraatweg 39. J. W. Broeder, z.b., geen, van Amers foort naar Roemer Visscherstraat 8. S. F. van Veen, chauffeur, geen, van Norg naar Kooltuin 9a. A. C. J. van Rooyen, R.K., kapelaan, van Den Haag naar Verdronken oord 76. A. Winkel, N.H., z.b., van Nieu we Niedorp naar Kruislaan 14 Panorama vertelt bij interessante afbeel dingen uitvoerig over de catacomben van berg-Terblijt en behandelt het Italiaansch Abessinisch conflict met vele kieken uit het rijk van den Negus. Franeker, de oude uni versiteitsstad heeft feest gevierd en natuur lijk is ook dat in het tijdschrift niet onopge merkt gebleven. Aan de 80-jarige Cornelie van Zanten wordt een afzonderlijke pagina gewijd. De filmrecensent bespreekt De Zigeu nerbaron. Aan gebeurtenissen in binnen- en buitenland, aan mode en sport is weer volop aandacht gewijd. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van John D. Claverten, Karl Ey, Axel Dudolph en Leo H. Nason. Beauty. Beauty van Augustus is een interessant nummer geworden. Allereerst treffen we den uitslag van de „Slatjeswedstrijd" aan, die voor menige lezeres oogenblikken van culi nair genot meebrengt. Een vlot artikel be schrijft een wandeling door het leven van alle dag in New York. A. M. Boissevain geeft een korte aanbeveling bij het artikel vhn Corn. Conijn „Filmprominenten over schoonheid in Hollywood", waarin o.a. ook Helene Rubinstein aan het woord is. M. MoussaultVeegens bespreekt eenige „Hu welijksproblemen" en Ernst Vermeer toont in een aardig schetsje aan, dat het spreek woord „De kleeren maken den man" niet altijd opgaat. Huidverzorging en lichaams beweging krijgen ook voldoende aandacht, en talrijke illustarties geven het blad een fleurig aanzien. Geboren Maria Cunera, d. van Jb. v. Langen en M. Meereboer. Maria Catharina, d. van C. Kraakman en Ca Nan. Petrus Johannes, z. van H. J. Beers en Cornelia Loos. Adina Maria, d. van P. Roozen- daal en E. Jonker Quirinus Antonius, z. van G. Jonker en C. Smit. Theodo- rur Gerardus, z. van P. Tromp en E. Buurman. Andréas Theodorus, z. van A. Breed en A. N. Wester. Geertruda Maria, d. van A. P. Overtoom en M. Berst. Hendrik Willem, z. van J. El- zinga en J. Gerding. Geertruida Aga- tha. d. van Ch. J. Schuit en E. M. Koenis. Johannes, z. van G. E. Koopman en E. J. v. Dijk. Petrus Gerardus, z. van P. Mooij en U. E. Oudeman. Jacob, z. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag, 7 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,7 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 747,5 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 8 Augustus: Zwakke tot matige winden uit westelijke richtingen; toenemende bewolking; weinig of geen regen; aanvankelijk iets warmer. Weeroverzicht. De hooge druk is vooral op de Britsche eilanden afgenomen en de barometer blijft in het westen en noord-oosten dalen, terwijl uit het verre westen weer hooge druk nadert. Scandinavië heeft regenachtig of betrokken weer met krachtige westelijke wind aan de Noorsehe kust. Ook in Ierland en Schotland dreigt regen. Engeiand, ons land, België, Frankrijk en zuid-Duitschland met Oosten rijk en Zwitserland hebben nog fraai weer. In noord-Duitschland is de lucht betrokken en valt plaatselijk regen. De toenemende be- teekenis der depressie doet toenemende be wolking verwachten met hooge ochtend- temperatuur. Na morgen neemt de kans op regen toe. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.11 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomerfqd). Augustus. Hoogwater Laagwafer Dat. vm. nam. vm nam 8 9 35 10.06 5.40 5 59 9 10.42 11.14 6.36 7D7 10 11.56 7.50 8.29 HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. Hoogwater Laagwafer Dat. vm. nam. vm. nam 8 9.38 10.09 5.52 611 9 1045 11.17 6 48 7.19 10 11.59 8.02 8.41 van H Reijne en A. v. Slooten. Maria Cornelia, d. van W. P. Bakkum en M. Blankendaal. Johanna Maria, d. van D. de Boer en M. vle Groot. O n d e r t r o u w d: Th. Stoop en M. M. Haring D. Langedijk en A Mul. Th. J. Blokdijk te Grootebroek en M. Swinkels. M. Visser en C. Renses. Getrouwd: M. Blauw en M. A. Koste lijk. C. J. Kaag en C. M. Hoogland. D. Lindeboom en C. G. Meijer. C. Dekker en N. A. Hoogland. D. Langedijk en A. Mul. Th. Stoop en M. M. Haring. Th. J. Blokdijk en M. Swinkels. Overleden: Aafje Woel, 62 i., wed. v. D. Bruijns. Elisabeth Wagemaker, 36 j., echtg. van N. de Jong. Maria Margare- tha Molenaar, 18 j. Petrus Johannes Beers, 16 dagen, z. van H. J. Beers en C. Loos. (Ongecorrigeerd.) DE TOESTAND IN ABESSINIE. Een herderlijk schrijven. De aartsbisschop van Canterury (Eng.) heeft een herderlijk schrijven gewijd aan het Italiaansch-Abessinisch conflict en o.a. het volgende verklaard: „Zij die den vrede aanhangen zijn veront rust te zien hoe een staat, die zich heeft ver plicht niet zijn toevlucht te zullen nemen tot den oorlog, als een politiek nationaal instru ment strijdkrachten rond een anderen staat ophoopt om juist deze redenen van politieken nationalen aard. Cencentreering van troepenmachten. Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat groote troepenmachten zijn geconcentreerd bij Gondar, Adoea en Makallo. „HEIL HITLER"-GROET. In officieele correspondentie. De Duitsche Rijks- en Pruisische minister van binnenlandsche zaken deelt in een circu laire mede, dat de door hem getroffen rege ling den groet „Heil Hitier" in het binnen landsche verkeer van de autoriteiten in zoo verre uitgebreid, dat deze groet^pok aan het slot van brieven moet worden geplaatst bij bijzonder plechtige gelegenheden, zooal6 b.v. een schrijven van gelukwensch of waardee ring. BRAND IN TEXTIELFABRIEK Te Enschedé. In den afgeloopen nacht te omstreeks half twee werd brand ontdekt in de finishing-af- deeling voor manchesters van de textiel fabriek der firma M. van Dam en Zn. aan de Emmastraat te Enschedé. Het vuur woedde met groote felheid in de bijna 3000 M2. groote afdeeling. Dank zij het krachtig op treden van de brandweer kon uitbreiding worden voorkomen; wel bekwam een naast gelegen afdeeling waterschade. Tegen drie uur was men het vuur vrijwel meester; het nablusschen nam echter nog ge- ruimen tijd in beslag. Een twaalftal machines is geheel of gedeel telijk vernield. Voorts ging een partij stuk goederen in de vlammen op, terwijl tal van goederen waterschade kregen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2