Agenda ^Binnenland JCeek S. School Stad m Onujewnq. Weec&eadd Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Theater Cinema Americain, half 8, hoofdn. Groote Verwachtingen (rom.-dram.), hoofd rollen Henry Huil en Philips Holmes. Toe gang boven 14 jaar. Harmonie, half 8, hoofdnummer De Witte Papegaai (rom. sens.), hoofdrollen Jean Muir en Noël Francis. Toegang 14 jaar. A. B. T., half 8, Wilde Ballast (sens.) hoofdrol Frank Buck. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria Theater, half 8, eerste hoofdnum mer Abschiedswalzer (hist.), hoofdrollen Wolfgang Liebeneiner. Sybille Schmitz, Hanna Waag; tweede hoofdnummer Wol- venbloed (rom.); hoofdrol Lobo, de hond. Toegang voor eiken leeftijd Zondag 11 Augustus. Gem. Sportpark, 2 uur en 8 uur, Djiqui- ten-kozakken. Dinsdag 13 Augustus. Harddraverij te Stompetoren. GEORGINA SCHWARZE. t In den afgeloopen nacht is te Amsterdam in den ouderdom van 81 jaar overleden de beeldhouwster Georgina Elisabeth Schwarze N.S.B. „WEERAFDEEL1NGEN". Minister van Schaik ontkent hun militair of semi-militair karakter. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van het Tweede Kamerlid van der Heide in verband met een door de nationaal- socialistische beweging genomen besluit tot oprichting van een nieuwe organisatie, welke bij een eventueel verbod van de weerafdelin gen in de plaats daarvan zou kunnen treden heeft de minister van justitie nader meege deeld: 1. De regeering volgt de oude en nieuwe organisaties van de Nationaal-Socialistische Beweging met aandacht. De „troepen", waarop, gezien het medegedeelde in vraag 2, in de vragen wordt gedoeld, zijn, voor zoo ver bekend, geen zeer nieuwe organisaties in de N. S. B. en niet bestemd of geschikt om bij een eventueel verbod van de W. A. daar voor in de plaats te treden en naar den schijn naast de N. S. B. te staan. 2. De bedoelde groepen, ook wel eens doch naar het oordeel van de N.S.B. ten on onrechte „stormtroepen" genoemd, hebben, naar is gebleken, in de eerste plaats tot doel colporteurs te beschermen, al bestaat wellicht de mogelijk, dat zij vroeg of laat in feite een ruimer arbeidsveld vinden. Hoewel binnen die groepen naar een strenge discipline wordt gestreefd en de aanneming van leden met in achtneming van bijzondere eischen van ge schiktheid voor het door de N. S. B. beoogde doel geschiedt, schijnt het voorshands nog minder juist haar een militair of semi-mili tair karakter toe te kennen. 3. Afgezien van den al dan niet on-Neder- landschen aard eener organisatie blijft de regeering van oordeel, dat groepsvorming, die in werkelijkheid een militair of semi-mili tair karakter zou gaan dragen, door de Over heid dient te worden tegengegaan. Zij zal niet nalaten dienovereenkomstig de noodige maatregelen te treffen, en indien noodig, voorstellen te doen. DE „BIJENWOLF" WEER IN ACTIE. Een gevaar voor den bijenstand. De bijenwolf, de zoo gevreesde vijand der imkers is thans weer op vele plaatsen in ons land waargenomen. Het insect kwam oorspronkelijk alleen :n Duitschland voor, doch eenigen tijd geleden, trof men het eveneens in de sintelhoopen van de mijnen in Limburg aan, terwijl het nu ook, en veelvuldig, opgemerkt is op andere plaat sen van ons land, waar bijen worden gehou den. Zoo b.v. in het Gooi en op de Veluwe. Het kleine roofdier, een soort wesp, maakt zijn nest in de steile wanden van zandafgra- vingen, door hierin kleine gaatjes te maken van eenige centimeters diep. In de gaatjes worden de eitjes gelegd en nu gaat de bijen wolf op roof uit. Hij vangt de bijen, die bezig zijn op de bloemen haar honig te verzameléh, maakt ze weerloos, sleept ze mee en legt in ieder gaatje naast de eitjes vier van deze gevangen bijen neer als voedsel. Hij doodt de bijen niet, daar ze anders als voedsel voor de larven zouden bederven. Op deze wijze weet de bijenwolf honderden bijen per dag te vangen, zoodat een bijen stand door een troep van deze roovers bin- enkele dagen geheel kan zijn uitgemoord. De eenige manier om hieraan een einde te maken is, de nesten van de bijenwolven op te zoeken en deze tegen den tijd, dat de eitjes zullen uitkomen, te vernietigen, door de steile wanden, waarin de nesten voorkomen af te graven. Dit zal natuurlijk vele malen achtereen moeten gebeuren, om steeds weer nieuwe larven te vernietigen. In de eerste plaats is het noodig de nesten van de bijenwolven op te sporen om te weten op welke tijden en waar, nieuwe vertegen woordigers van dit gevaarlijke geslacht te voorschijn kunnen komen. Door verschillende afdeelingen van de Vereeniging tot Bevordering van de Bijen teelt in Nederland worden daarom ook ge regeld excursies gehouden om den imkers net zoo schadelijke insect en haar broedplaatsen te leeren kennen, teneinde mede te werken tot verdelging van dezen voor den bijenstand zoo uitermate schadelijken roover. Zaterdag 10 Augustus a.s. zal onder lei ding van den voorzitter van de afdeeling Hil versum van bovengenoemde vereeniging, den heerChr. J Raad en van den heer F. W. Beek huis van Till te Laren, deskundige op dit ge bied, een excursie worden gehouden naar de nestplaatsen van deze insecten op de Hilver- sumsche heide. MAN VERDRONKEN. In de Waal bij Nijmegen is verdronken de 27-jarige A. W. uit Nijmegen, vader van vijf kinderen, die vermoedelijk bij het visschen te water is geraakt. VERPLICHTE INSCHRIJVING JONGE WERKLOOZEN BIJ ARBEIDSBEURZEN. Vrijheid in het kiezen van een beroep. In verband met een ministerieele circulaire houdende verplichte aanmelding bij de ar- betidsbeurs van kinderen van werklooze ar beiders, die den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt, had de heer de Visser aan den minis ter van Sociale Zaken eenige vragen gesteld. Minister Slingenberg deelt in zijn antwoord daarop mede, dat de minister heeft bepaald, dat, behoudens in bijzondere omstandighe den, alle tot werken in staat zijnde niet ver dienende gezinsleden van 15 jaar of ouder zich als werkzoekenden bij het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling moeten laten inschrijven. Het is echter niet juist, dat in feite de leiding van het orgaan der arbeids bemiddeling zou uitmaken welk beroep de betrokkene moet kiezen. Laatstgenoemde toch is volkomen vrij dat is in de desbetreffen de circulaire nadrukkelijk vastgelegd om zich te laten inschrijven voor het door hem/ haar zelf gekozen beroep. Medegedeeld is slechts, dat indien het orgaan der arbeids bemiddeling meent, dat het gezinslid zich heeft laten inschrijven voor een vak, waarin hij/zij geen kans van slagen heeft in verband met ongeschiktheid voor of weinig vraag naar arbeidskrachten in dat vak deze moeilijkheid zooveel mogelijk uit den weg dient te worden geruimd door overleg tus- scben den directeur der arbeidsbeurs of den agent der arbeidsbemiddeling met de(n) be trokkene. Heeft het overleg niet het ge- wenschte resultaat, dan kan het orgaan voor steunverleening, dus niet het orgaan der ar beidsbemiddeling, den betrokkene de ver plichting opleggen, zich bovendien voor een vak te doen ischrijven, waarin meer kans van slagen voor den betrokkene bestaat. De vraag of het ju'st is, dat door den mi nister een circulaire is uitgevaardigd, waar bij verplichtend wordt gesteld, dat alle zoons en dochters van werklooze arbeiders, die den leeftijd van 15 iaar hebben bereikt, zich als werkzoekenden aan de arbeidsbeurs melden, met dien verstande, dat in feite de arbeidsbeurs-autoriteiten uitmaken voor welk beroep deze jonge werkbozen in aanmerking komen, wordt, behoudens het volgende, be vestigend beantwoord. De werklooze gezins leden zijn niet verplicht eiken, doch slechts passenden arbeid tegen een behoorlijk loon te aanvaarden. De beslissing of het werk al dan niet dient te worden aanvaard, en bij weigering dus 2/3 van dat loon op den steun gekort moet worden, ligt bij het orgaan voor steunver leening. De vrijheid in b°t kiezen van een beroep zal practisch slechts worden beperkt ten aan zien van hen, die niet beseffen, dat men in de eerste plaats zelf moet trach en in eigen onderhoud te voorzien en in het onderhoud van zijn gezin bij te dragen. De minister acht dit alleszins verdedigbaar en is niet be reid den genomen maatregel buiten werking te stellen. EEN BIJZONDERE POSTZEGEL. Ten bate van het Nationale Luchtvaartfonds. Bij Kon. besluit is bepaald, dat ten bate van het Nationale Luchtvaartfonds een bijzonde re postzegel verkrijgbaar wondt gesteld in de frankeerwaarde van 6 cent, met een geldig heidsduur tot 31 December 1936. Dit zegel zal worden verkocht met een door den minister van binnenlandsche zaken te bepalen bijslag boven de frankeerwaarde. MISDRIJVEN TE FRIEZEVEEN. De gemeente-po litie te Friezeveen heeft in samenwerking met de plaatselijke rijkspolitie en de ko ninklijke marechaussee in verband met een aantal misdrijven, dat in deze omgeving den laatsten tijd is gepleegd, een vijftal personen in arrest gesteld. Eerst werd gearresteerd de 22-jarige A. M. uit de buurtschap Friezeveenschewijk, die aldaar een koe uit de weide had gestolen, ten nadeele van de wed. V. en deze te Rijs- sen op de markt had verkocht. Deze A. M. bleek verder een reeks van oplichtingen en verduisteringen te hebben gepleegd, zoomede valschheid in geschrifte bij zijn handel in rijwielen, radiotoestellen, enz. Hij werd ingesloten in het huis van bewa ring te Almelo. Uit de getuigenverhooren kwam aan het licht, dat één zijner vrienden, de 26-jarige veenarbeider J. B. uit de buurtschap Sibou- lo, de onlangs afgebrande woning van zijn vader in brand had gestoken. J. B. wegens dit misdrijf eveneens gearresteerd heeft de ze brandstichting volledig bekend. Ingeslo ten in het huis van bewaring te Almelo heeft deze J. B. aan de politie nog meer be langrijke bekentenissen afgelegd. Daaruit blijkt, dat hij met A. M. in de maand Juni ook reeds gezamelijk te Ommen een koe uit een weide heeft gestolen. Toen J. B. eenmaal door de mand was gevallen, heeft hij nog meer misdrijven bekend. Zoo was hij onge veer 4 jaar geleden met een anderen vriend van hem J K. 's nachts op een strooptocht uit. J. B. had voor deze gelegenheid een jachtgeweer bij zich. I oen het tweetal be merkte, dat zij werden gevolgd door een hem onbekend persoon werd na ampel over leg besloten, toen deze hen tot ca. 100 M. was genaderd deze persoon maar neer te schieten. J. B. schoot, op den man neerviel of wel zich heeft laten neervallen. Van deze poging tot doodslag is destijds niets naders bekend geworden. Doch thans heeft J. B. een volledige bekentenis afge legd. Voorts zijn gearresteerd de veenarbeiders H. M. en G. B. te Friezeveen, laatstgenoem de is-een broer van J. B. wegens kippendief stal te Langeveen en Geesteren. Uit getui genverklaringen is voorts komen vast te staan, dat J. B. voor enkele jaren tijdens de staking in de veenderijen alhier groote hoe veelheden turf in brand heeft gestoken om den voorraad van de verveners zooveel mo gelijk te verminderen waardoor spoediger tot hervatting van het werk zou worden overgegaan. Al de in brand gestoken turf werd toen vernield want aan blusschen viel niet te denken. Wegens het plegen van verschillende ze denmisdrijven werd gearresteerd de 33-jari- ge bakkersknecht B. G. uit de buurtschap Friezeveensche wijk. Na een volledige beken tenis te hebben afgelegd, werd ook deze per soon naar het huis van bewaring overge bracht. VISCHROOKERIJ IN BRAND. Bokkingvet in het smeulende vuur de oorzaak. Hedenochtend omstreeks half zes werd de Haagsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand aan den Zeesluisweg 44 te Scheveningen, waar een vischrookerij ge vestigd is Deze rookerij bevindt zich achter de woonhuizen aan den Zeesluisweg en heeft door middel van een plaats en een poort toegang tot de straat. De brand liet zich in de eerste oogenblik- ken nogal fel aanzien en de vlammen sloegen uit het dak. De politie-brandweer rukte dan ook met twee motorspuiten van het bureau Duinstraat uit en het gelukte haar in zeer korten tijd het vuur te bedwingen. De zolder-etage van het pakhuis brandde echter geheel uit. Van het dak is slechts een geraamte nog over. Na korten tijd kon de eerste motorspuit weer naar het bureau terugkeeren. De oorzaak is, dat bokkingvet in het smeu lende vuur is geloopen en daardoor vlam heeft gevat. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. In de gisteren gehouden raadsvergadering te Nieuwveen (Z.-H.) werd de gemeentere kening over het dienstjaar 1934 aangebo den. Zij sluit met een batig saldo van 5500, overeenkomende met circa 10 pet der inkomsten. Dit resultaat pleit wel voor een zuinig beheer, daar werkloozensteun e.d. bijna 4.000 eischten, terwijl de onkomens in de ze gemeente zoo laag zijn, dat de totale per- soneele belasting, inclusief opcenten nauwe lijks 6.000 opbracht. Steunverleening bleek na 1 Mei voorloo- pig niet meer noodig te zijn. LANDBOUWER DOOR EEN TRAP VAN EEN PAARD OEDOOD. De 55-jarige landbouwer H. B. te Ooster- hesselscherbrug te Dalen (Dr.) kreeg heden morgen, terwijl hij de paarden uit het land haalde, een trap van een der dieren en werd op slag gedoood. DE BOTSING s.s. „PRINSES JULIANA" EN m.s. „ESBJERG". Onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart. Vanmiddag stelde de raad voor de scheep vaart een onderzoek in naar de oorzaak van de botsing tusschen het stoomschip „Prinses Juliana", met het Deensche motorschip „Esbjerg". Het Nederlandsche s.s. „Prinses Juliana" van de stoomvaart Mij. „Zeeland" kwam Zaterdagavond 29 Juni, komende van Vlis- singen nabij den mond van de haven te Harwich in botsing met het Deensche s.s. „Esbjerg". De „Prinses Juliana" kreeg aan zienlijke schade aan stuurboordzijde; er ontstond o.m. een gat boven de waterlijn, maar het schip kon op eigen kracht de ha ven van Harwich bereiken, waar zij de 331 passagiers aan wal kon zetten. Drie passa giers van het Nederlandsche schip, Floren ce Kate Nickson, wonende te Clapham Com- mon, mr. Greaves uit Birmingham en een derde Engelschman werden gewond. De postkamer van die „Prinses Juliana" ontsnapte bij de botsing aan het gevaar. De mail bleef onbeschadigd en zij kon onmiddel lijk worden doorgezonden, de cabine van den purser werd ernstig gehavend. De stalen platen van de wandbedlekking aan stuur boordzijde van de „Prinses Juliana" werden geheel opengereten en ook het promenade dek werd aanzienlijk beschadigd. Glazen bra ken en koppen en schotels lagen over het geheele schip verspreid, dekstoelen waren aan splinters geslagen. Aan landl zagen honder den de botsing voor hun oogen gebeuren en anderen werden opgeschrikt door den he- vigen slag, die in den omtrek duidelijk te hooren was. Ook de „Esbjerg" kreeg zware averij en moest terugkeeren in de haven, waar onmid dellijk maatregelen werden getroffen voor het vervoer der toeristen met een andere boot. De driehonderdelf passagiers van het Deensche schip zijn denzelfden avond nog aan boord van een aner Deensch schip ge gaan, terwijl de Londen and North Eastern Spoorwegmaatschappij een van haar Hoek van Holland-booten ter beschikking van de Maatschappij „Zeeland" heeft gesteld, om de plaats van de „Prinses Juliana" voor de reis naar Nederland in te nemen. HET PACIFISME NU. Men schrijft ons: Gisteren was in de Schoorler kerkekamer nog eens weer een aantal leden van de Maat schappelijke Studiekring van den afgeloopen winter bijeen, aangevuld door een ongeveer evengroot aantal zomergasten voor een on derlinge samenspreking over het pacifisme, nu! De plaatselijke predikant ds. Boeke maakte er bij zijn welkomstwoord opmerk zaam op, hoe sedert den wereldoorlog jaar lijks hier ter plaatse het begin daarvan steeds 'n hagepreek naast de kerk werd her dacht, wat den komenden Zondag ook weer zal geschieden. Hij wees er op, dat ditmaal eenter door de spannende tijdsomstandighe- den zeker gerechtvaardigd mocht worden geacht, bovendien eens een openbare samen spreking te houden over de vredesbeweging in deze dagen, waarvan de actualiteit im mers ook dagelijks uit verschillende publica ties in de pers blijkt. Ter toelichting hiervan werd vervolgens aan de hand van een twee tal pas verschenen boeken: „Christelijk Pa cifisme Nu!" door ds. E. Jansen Schoonho ven en „Christus' antwoord aan het commu nisme" van Stanley Jones vooral van het eer ste een korte uiteenzetting gegeven van de verschillende huidige crisisproblemen en de visie van het Christendom dienaangaande. Hierbij werd namelijk volgens de genoemde schrijvers tegenover de wassende beweging van fascisme en godloos communisme, beide gebaseerd op geweld, de prediking van het Koninkrijk Gods der liefde gesteld, voor zoo ver die zich dan ook als zoodanig daadwer kelijk mocht manifesteeren. Een levendige gedachtenwisseling volgde, waarbij door verschillende aanwezigen de onderscheiden onderdeelen dezer ingewikkel de materie nog nader werden in het licht gesteld, aangevuld en nader toegelicht, en waarbij enkel moest worden betreurd, hoe slechts gebrek aan tijd het onmogelijk maak te dieper op een en ander in te gaan. Ten slotte verklaarde de predikant zich dan ook bereid ook het tweede z.i. nog belangrijker boekwerk van den Amerika, nschen zende ling, immers voor alle rassen over de heele wereld van het hoogste belang desgewenscht in een tweede dergelijk openbare bijeenkomst te behandelen, wat bij genoegzame instem ming op Maandagavond a.s. na de hage preek zou kunnen plaats hebben. DE SAMENSTELLING VAN HET WETHOUDERSCOLLEGE. Den eersten Dinsdag in-September zal de raad het nieuwe wethouderecollege moeten samenstellen. Het wordt dan ook langzamerhand tijd, dat over de samenstelling van het college overeen stemming tusschen de fracties wordt bereikt. Deze overeenstemming is er echter nog niet, al wordt daar, om een algemeene uitdrukking te gebrui ken, aan gewerkt. Van de thans regeerende fracties, de R.-K. en de Soc.-Dem., stelden de Soc.- Dem. zich op het standpunt, dat de R.-K. fractie het initiatief behoorde te nemen voor de vorming van het college, waarbij zij zich, getrouw aan een partij- uitopraak, bereid verklaarden, om zonder program deel van een te vormen college uit te maken, mits de samenstel ling van het college een weerspiegeling was van de uitspraak der kiezers en dus een democratische strekking vertoonde. Zaterdag voor een week kwamen op uitnoodiging van de R.-K. fractie de raadsfracties bijeen met uitzondering var» het R. S. P.-lid, dat niet was uitge- noodigd, omdat dit naar den heer Wol- dendorp mededeelde, niet aan de vor ming van een college mocht deelnemen. Algemeen was men van oordeel, dat, met het oog op de benarde financieele omstandigheden, er gestreefd moest worden naar een college, waarin, naast de regeerende partijen, ook een lid van de oppositie zitting had. In een Dinsdag gehouden vergadering kwam de oppositie (ook voor deze vergade ring had men het R.S.A.P.-lid vergeten uit te noodigen), op voorstel van den heer Sietsma tot het besluit om den heer Vogelaar als no. één, namens de oppositie, als wethou der te stellen en als no. twee mr. Langeveld. Hiervan is mededeeling gedaan aan de R.K. fractie. Over dit aanbod zullen de R.K. en Soc.- Dem. fracties afzonderlijk en daarna geza menlijk vergaderen, waarna nog een verga dering van alle fracties moet plaats heb ben. Dat het tijd wordt om hiermede spoed te betrachten ligt voor de hand, aangezien het nog niet vast staat of de heer Vogelaar, met het oog op zijn functie bij den Raad van ar beid, een wethoudersbenoeming zal kunnen aanvaarden. Wanneer dit het geval is dan zal het colege een bevredigingscollege zijn en geen zakencollege. Hoewel men in de R.K. fractie nog geen overeenstemming heeft verkregen over de van die zijde aan te wijzen wethouder, kan worden aangenomen, dat bij een college uit drie leden van R.K. zijde de heer van Slin gerland als wethouder zal worden aange wezen. Van de S.D.A.P. kan verwacht wor den, d'at haar lijstaanvoerder, de heer Bonse- ma, als wethouder zal worden naar voren gebracht, zoodat vrij zeker het a.s. college gevormd zal worden door de heeren van Slingerland, Bonsema en Vogelaar. HET TRADITIONEELE HONDJE. Bij den heer G. J. de Groot aan de K. van 't Veerstraat 47 is een klein bruin hondje, vermoedelijk herder, terug te bekomen, dat aldaar bij hem is komen aanloopen. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks negen uur is de 11- jarige jongen M. Wittebrood uit Uitgeest in de Beemsterringvaart onder de gemeente De Rijp, terwijl hij bij het spelen, naar iets wilde grijpen, over boord gevallen en ver dronken. Na eenige uren dreggen is het lijk door de politie opgehaald en naar het ge meentehuis te De Rijp overgebracht. AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. Hedenmorgen, ongeveer half elf heeft op den Walingdijk, even voorbij den Middelweg te Heer Hugowaard een auto-ongeluk plaats gehad. Op den nieuwen verbreeden weg moest een vrachtauto van de firma Koolhaas uit Hoorn een anderen auto passeeren. Tegelij kertijd moest deze uitwijken voor wielrijden- de kinderen. De auto van den groentehande laar Koolhaas kwam daardoor te dicht bij den zachten bermkant en reed van den dijk De wagen sloeg over den kop en werd vrij ernstig beschadigd. De chauffeur kwam er wonder boven wonder goed af. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag, 8 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut ie de Bilt. Hoogste barometerstand 765,7 m.M. te Praag. Laagste barometerstand 743,7 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 9 Augustus: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen; half bewolkt tot betrokken; waar schijnlijk regen of orweer; later koeler. Weeroverzicht. De hooge druk verplaatste zich in beteeke- nis afnemend naar Duitschland. Over de Britsche eilanden, de Golf van Biscaye ligt een voor van lagen druk, daarachter her stelt de hooge druk zich. Bij IJsland is de depressie weer toegeno men, zoodat een krachtige toevoer van voch tige en koelere lucht nadert. In Ierland en Schotland is reeds matige, plaatselijk zware regen gevallen evenals aan de Noorsche kust. Op het vasteland viel ook regen. Zuidwest Frankrijk, Engeland, ons land, België, noord-Frankrijk, Zwitserland, west- Duitschland en Oostenrijk hebben nog fraai weer met hooge dagtemperatuur. Aan de westelijke Oostzeekust is de lucht betrokken en valt lichte regen. Zweden heeft tijdelijk opklarend weer met vrij hooge tem peratuur. De algemeene toestand wijst op een tijdelijke onderbreking van het fraaie weer met toenemende kans op regen en on weer met afkoeling. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 21.09 uur licht op. HOOO- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 9 10.42 11.14 6.36 7.07 10 i 11.56 7.50 8.29 HOOG- EN LAAGWATER TE BEROEN AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam. 9 1045 11.17 6.48 719 10 11.59 8.02 8.41 GESLAAGD. De heer S. R. Hamstra alhier Is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch L. O. Te Utrecht slaagde voor Fransch L-O. de heer J. R. Noorman te Den Helder. VET SCHAAP GEVANGEN. Hedenmorgen te omstreeks 6 uur is op den Helderscheweg een vet schap opgevangen, dat ter beschikking van den eigenaar is gede poneerd op het terrein van de Gasfabriek aldaar. FAILLISSEMENT. Uitgesproken is het faillissement van J. de Vries, Broekerhaven B 61, gem. Boven- karspel met benoeming van mr. Krabbe (r. c.) en mr. Dwars (cur.). DE KOZAKKEN KOMEN! - k; m Maya» De Kozakken komen!, zoo schrijft men ons: Vroeger een noodkreet, die schrik beelden voor de oogen tracht van woeste ruiters, steigerende paarden en vreese- lijke terreur. Thans een juichkreet: een voorstelling van de Djiguiten Kozakken is een epor- tie' evenement, een demonstratie van ruiterkun6t door stoutmoedige acrobaten te paard. Wie zijn de Djiguiten Kozakken? De Djiguiten Kozakken zijn allen offi cieren van de voormalige Wit-Russische ruiterregimenten, die de vermaardheid bezaten, dat alleen de allerbeste ruiters uit het groote Russische rijk hiervan lid konden worden. Na de omwenteling Ver- eenigde zich een tiental van hen onder leiding van den „Hetman" Remeleff en zij toonen thans in alle landen van Euro pa met enorm succes hun onovertroffen staaltjes van ruiteracrobatiek en onver schrokken paardrij-kunst. Inderdaad „onovertroffen". Zelfs de cow-boys, waarvan wij, dank zij de film, toch heel wat gewend zijn, durven in de verste verte niet die gewaagde toeren uit te voeren, die alleen de zonen der steppe vertoonen. Dergelijke, dikwijls roekeloos lijkende, prestaties kunnen dan ook alleen geleverd worden door ruiters, zooals de Djiguiten Kozakken, die van jongs af aan opgegroeid zijn met hun rijdieren en die dag en nacht in het zadel hebben doorgebracht. Het lijkt wel, of man en paard één zijn geworden en of beiden geen vrees kennen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2