Agenda JOmst mVkUnschap Stad en Omgevat# QfnuJCo£omm Provinciaal 'Uieums 'lüeecBecidkt kaatste AeticfUca in hel waschgoed.... een schrikbeeld voor iedere huievrouw. Cfc^trW verwijdert xe voor VIJF wasjcfien 16 cl •'••.•.•.SSSSVol HEILOO BERGEN DE HEER ED. GERZON t Bekwaam zakenman. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het meisje met de blauwe hoed (Hollandsche film), hoofdrollen Dolly Haas en Lou Ban dy. Toegang alle leeftijden. Harmonie, half acht, t/m. Woensdag, hoofdnummer Leve de vrouwtjes, hoofdrollen Dick Powell en Joan Blondell. Toegang alle leeftijden. City Theater, half acht, hoofdnummer de zangfilm One night of love, hoofdrol Grace Moore. Op het tooneel de conferencier Alex de Haas. Toegang alle leeftijden. Roxy Theater, half acht, hoofdnummer de wild-west-film Het uur der wraak, hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Maandag 19 Augustus. Gulden Vlies, 8 uur, concert „Italiaansche opera", Woensdag 21 Augustus. Bergen, Openlucht-theater, 8 uur, Nieuw Schouwtooneel (TCo v. Dijk). Opvoering blij spel Dokter tegen wil en dank van Molière en de Klucht van de Koe van Bredero. NASPEL VAN DE WOELINGEN TE TOULON. Te Toulon werden weder negen deelnemers aan de onlusten veroordeeld tot gevangenis straffen, varieerend van 1 tot 5 maanden. IN DEN MUZIEKTUIN. Zang en Vriendschap. 't Was meerendeels bekend werk, dat het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriend schap" gisteravond in don Muziektuin ten beste gaf, maar dat heeft ook iets in z'n voor deel, het publiek raakt met zulke nummers dan meer vertrouwd en geniet er meer van. In goeden, beschaafden zang herkende men dit kwartet weer, dat onder Jonker's leiding een mooi ensemble is geworden. Men zong wer ken van Hollandsche, Engelsche en Duitsche componisten en in de landstaal van den componisten. De Engelsche nummers werden met klavierbegeleiding van den dirigent ge geven; de wals „Aufforderung zum Tanz" met begeleiding met piano en twee violen. Aan 't einde van elke programma-afdee- ling trad het dameskoortje „Half vijP' met een dans op, eerst een matrozendans, later een bloemengavotte, ontworpen door mevr. Marie Jonker, nummers waarvan men van te voren weet, dat ze in den smaak zullen vallen en dat ook hier niet ontbrak, dank zij niei alleen de aardige uitbeelding, doch ook door den welluidenden zang. De soliste van dezen avond, mej. Jeanne Bacilek, de bekende coloratuurzangeres, kwam ook met hier van haar reeds meer ge hoord werk misschien met uitzondering van de aria uit „Si j'etais roi" van Adam. De stem is nog mooi, de coloratuur nog gaaf, doch aan, volume schijnt die stem wat verloren te hebben. Behalve Solvegs lied van Grieg zong zij alles in 't Hollandsch. A. K. p. S. De bezitster van het nummer der eerste gratis permanent, als attractie verbonden aan deze uitvoering, heeft zich direct na afloop van het concert gemeld. De bezitter (ster) van het tweede nummer, n.1. 18461, kan zich daarmede alsnog ver voegen aan het adres C W. Bruinvisstraat 10, eveneens voor een gratis permanent, of een kistje sigaren. PENTEEKENINO. De heer P. A. C. de Zwart, sinds enkele manden stadgenoot, toonde ons heden een fraaie penteekening van ons stad huis, in een afmeting van 50 bij 70 c.M. Hen dagen had hij tegenover het stad huis aan deze teekening gearbeid. Het resultaat is zoodanig, dat gezegd kan worden dat de heer de Zwart zich hier door als een eerste klas kunstenaar doet kennen. Hij weet (dit kwam ook uit in een teekening van een winterlandschap) door de tegenstelling van zwart en wit sfeer in zijn teekeningen te brengen. Wij zijn er van overtuigd dat repro ducties van deze teekeningen, in den vorm van prentkaarten op oud-Hol lands ch papier prachtig reclame materiaal voor onze stad kunnen vor men. Alcmaria V. V. V. zou o.L een goe de daad verrichten om zich met dezen kunstenaar te verstaan en de uitgave van de door ons bedoelde reproductie's van Alkmaare stedenschoon te ver zorgen. De heer de Zwart was leerling van de „Academie dee Beaux Arts" te Parijs en de „Academie voor Beeldende Kunsten" te Amsterdam. Hij werkte daarna te Parijs en Antwerpen en verwierf, ook in o-.s land, den naam van erkend kunste naar. Dezer dagen zal men zijn teekeningen in de étalage van den noekhandel van K. ter Burg kunnen bewonderen. FLINKE AANRIJDING. Te omstreeks half één vond Zaterdagmid dag op den hoek Wilhelminalaan-Zuider- houtlaan een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De oorzaak hiervan was, dat de be stuurder van een der wagens in de bocht fe veel hield. Beide auto's waren zoodanig be schadigd, dat hiermede niet verder kon wor den gereden. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. SLECHTE REMMEN. Door de motorpolitie is Zaterdagmiddag een auto inbeslaggenomen, waarvan de stuur inrichting ondeugdelijk was, terwijl de hand rem eveneens zeer slecht werkte. De auto is ter reparatie naar een garage gebracht. Proces-verbaal is opgemaakt. BOTSING TUSSCHEN TWEE MOTORRIJWIELEN. Gistermiddag ongeveer half 5 had er op het Zegles hoek Ruiterstraat een botsing plaats tusschen twee motorrijwielen. Doordat de motorrijder uit de Ruiterstraat de bocht links het Zeglis op wilde rijden, kwam een motorrijder van de Zaandamsche motorclub met hem in botsing, waardoor deze motor, die gloednieuw was, ernstig beschadigd werd De motorrijder moest per trein zijn weg ver volgen. GRAS WEGGEHAALD. Door de politie is Zaterdagmiddag een drietal woonwagenbewoners aangehouden, die zich hadden schuldig gemaakt aan hei weghalen van gras vanaf den, Hoeverweg. Na verhoor zijn zij wederom op vrije voeten ge steld. Proces-verbaal is tegen hen opge maakt. KONING ALCOHOL. Tweemaal heeft de politie Zaterdagavond een beschonken persoon aan het bureau van Eolitie ter ontnuchtering in bewaring gesteld, etgeen hun tevens een proces-verbaal be zorgde. GOED UITKIJKEN. Gisteravond werd op den Kennemerstraat- weg een 78-jarige heer door een wielrijder aangereden en kwam daarbij te vallen. Hij liep hierbij een hoofdwonde op, die echter niet ernstig was. De aangeredene verklaarde uit sluitend op het autoverkeer te hebben gelet en geen aandacht aan wielrijders te hebben geschonken, zoodat het ongeluk aan hemzelf te wijten was. DOOR DE WARMTE BEVANGEN? Op den Helderscheweg werd gisteravond een wandelaar onwel, vermoedelijk door over vermoeidheid en viel bewusteloos neer. Hij maakte met zijn echtgenoote een. wandelin getje. De patiënt is per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. MISHANDELING. Door de politie is vannacht proces-verbaal opgemaakt tegen een tweetal personen, die zich op het Verdronkenoord hadden schuldig gemaakt aan mishandeling van een derden persoon bij een aldaar plaatsgevonden vecht partijtje. EIEREN GEVONDEN. Op de eierenmarkt is een kist eieren blijven staan. De eigenaar kan zich ter terugbeko- ming hiervan op het bureau van politie ver voegen. AUTOBOTSING. Gistermorgen om 11 uur botsten aan den Ooterweg te Bergen twee auto's van inwo ners uit Bergen, o elkander, met het gevolg, dat beide wagens belangrijk werden bescha digd. De schade werd onderling geregeld De botsing werd veroorzaakt, doordat de van de richting Bergen komende auto, die een stilstaande vrachtauto wilde passeeren, plotseling een tegenligger op zijn bezette daan ontmoette. PLOTSELING ONGESTELD. Gisteravond ongeveer 10 uur is de heer M. uit de Bisschop Bottemanne- straat op het Stationsplein plotseling in elkaar gezakt. Op advies van een spoedig aanwezigen medicus werd de heer M. per zieken auto naar zijn woning vervoerd. JONGETJE VERDRONKEN. Vrijdagnamiddag is t9 St. Maarten de 5-jarige Pieter Bleeker te Harenkarspel, dit hier bij zijn grootvader logeerde, verdronken. Het lijkje werd na eenigen tijd dreggen uit het water opgehaald. OPERA- EN OPERETTE- VEREENIGING. Dames en heeren worden gevraagd te willen medewerken aan de oprich ting van een nieuwe opera- en operette- vereeniging. Het ligt in de bedoeling onder deskun dige leiding op serieuse wijze een opera of operette in te studeeren gebaseerd op een beteren tekst, goeden zang en mu ziek en echoone aankleeding. Men vindt elders in dit nummer do adressen waar men zich kan opgeven. HULP VERLEENING BIJ BRAND TE EGMONDBINNE'N. In bijlage No. 115 schrijven B. en W.: Het gemeentebestuur van Egmondbinnen ïeeft ons verzocht te bevorderen, dat tus schen die gemeente en Alkmaar een gemeen schappelijke regeling wordt aangegaan in zake hulpverleening door de Alkmaarsche irandweer in geval van brand te Egmond binnen. De onderhandelingen met Burgemees :er en Wethouders van Egmondbinnen heb- >en tot het resultaat geleid, dat overeenstem ming is bereikt ten aanzien van het hierna volgend ontwerpbesluit, waarmede de raad van Egmondbinnen zich in zijne vergade ring van 19 Juli j.1. heeft vereenigd. Zooals Uwe vergadering zal blijken, comt de ontwerp-regeling overeen met die, welke de gemeente heeft gesloten met de an dere omliggende gemeenten. Wij stellen U in verband hiermede voor de gemeenschappelijke regeling, als hiervoor bedoeld, met de gemeente Egmondbinnen aan te gaan en daartoe het desbetreffende besluit te nemen. VERNIEUWING BRUG NOORDERKADE. VERBETERING N. HOORNSCHEVAART. B. en W. schrijven in bijlage No. 16: In Uwe vergadering van 5 Juli 1934 werd ons voorstel met betrekking tot de ver nieuwing van de brug in de Noorderkade en de verbetering van de Nieuwe Hoornsche Vaart (bijlage nr. 84 van 1934) aangeno men. Het raadsbesluit is inmiddels voor zoo ver noodig goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun besluit van 1 Augustus 1934, nr. 119. Eenige uren voor bedoelde vergadering bijt nooit gaaijot in Uw goed Handtliond. .Emki* Apiljocrn kwam nog in de mededeel ing van den direc teur der Vereenigde Brandstoffenhandel N.V., dat hij zich met de uitvoering van het plan-Oost kon vereenigen, wanneer de N.V. voor een billijken prijs van de gemeente de beschikking zou kunnen krijgen over een talud van enkele meters gelegen ten Noor den van hare overdekte bergplaats. Onzer zijds is toen gezegd, dat tegen deze over dracht van grond in beginsel geen bezwaar bestond. Na dien hebben wij met de N.V. onderhandelingen over den prijs gevoerd, waarbij tenslotte overeenstemming is ver kregen op een prijs van 474 of 3 per M2. De N.V. heeft voorts gevraagd om een kleine grondruil ing tusschen haar en de ge meente te bevorderen, waardoor zoowel haar terrein als het terrein, waarop de ontsmet tingsoven van het Witte Kruis staat, een re gelmatige begrenzing verkrijgen zal. Het betreft hier de ruiling van 70 M2. terrein. Tegen deze ruiling hebben wij geen be zwaar. Wij stellen Uwe vergadering daarom voor het raadsbesluit van 5 Juli 1934, nr. 5, voor zoover betreft de met de N.V. Vereenigde Brandstoffenhandel aan te gane overeen komst te wijzigen en bieden U daartoe een ontwerpbesluit ter vaststelling aan. VERGROOTEN RIJWIELBERGPLAATS EN INRICHTEN KAMER HOOFD JULIANASCHOOL (Ulo). In bijlage No. 17 schrijven B. en W.: Den llen Juli j.1. ontvingen wij van Uwe vergadering om bericht en raad een adres d.d. 10 Juli t.v. van het bestuur der veree- niging tot bevordering van christelijk schoolonderwijs alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor het vergrooten van de bestaande rijwielberg plaats der Julianaschool (u. 1. o.) en het in richten van een kamer voor het hoofd dier school. Aan die uitnoodiging gevolg gevende, deelen wij U mede, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijs- wet 1920 gestelde eischen. Derhalve moet dit verzoek op grond van artikel 75 dier wet worden ingewilligd. Wij stellen Uwe vergadering mitsdien vóór het desbetreffende besluit fe nemen. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publi catie inzake aangifte tot toelating van leerlingen tot de Handelsavondschool alhier. LANDDAG VAN DE VRIENDEN SOVJET-UNIE (V.V.S.U.) TE HEILOO. Zondag had op het sportterrein van den ïr. v. Gemeren te Heiloo de landdag plaats van de V.V.S.U. welke door ongev. 600 perso nen was bezocht. Deze ging uit van den kring ZaandamHaarlem, terwijl de afd. Alkmaar een werkzaam aandeel in de voor- ]>ereiding had. Transparanten met verschillende eischen waren aanwezig. Het was verbóden te zingen of muziek angs den weg te maken, terwijl de rijkspo- itie ruim vertegenwoordigd was. De leuze was: „Erkenning door de Ne- derlandsche regeering en strijd tegen het dreigend oorlogsgevaar". De voorzitter van het landelijk comité opende met een inleiding waarna hij voorstelde een telegram te zen den naar Laren, waar men met hetzelfde doel bijeen was (instemming). Een jeugd groep uit Haarlem blies de Internationale die staande door de aanwezigen werd me degezongen. Daarna was het woord aan de ïeer de Boer uit Amersfoort. In de Sovjet-Unie aldus spreker is men bezig een nieuwe wereld te vormen, 't s nog geen paradijs, doch als we zien wat er in de laatste 15 jaren is bereikt, staat men perplex. Den geestelijken en economi- schen vooruitgang schetste spr., men moet iet hebben gezien om het te gelooven, zoo zei hij. De boer en de arbeider hebben het slavenjuk afgeschud en kunnen leven in een "and, waar werk is voor het milioenenvolk. Er is geweldig veel veranderd en verbe terd. Als men nagaat de rechteloosheid waarmede men voorheen vele arbeiders be- ïandelde (niet het minst de vrouwelijke ar beidsters) en hoe de toestand thans is, staat men verbaasd. De leiding berust bij den ar beider en zijn loon is in verhouding met dat van den directeur der instellingen, bijna ge- ijkwaardig. Ook het hygiënische gedeelte is uitstekend verzorgd. Spreker wees er op, dat men in de arbei derspers een geheel verkeerde voorstelling van de zaak geeft. Met 224 afgevaardigden uit 14 werelddeelen had spreker alles heke len en hij sprak pertinent den laster tegen welken men lanceert. Menig arbeider mocht willen dat hij het inkomen had, dat daar verdiend wordt. Het is er niet best voor een millioen aris tocraten die zich nog niet hebben „aange past". Het sterftecijfer ging terug van 60 )ct. tot 9 pet., het alcoholgebruik tot 3 pet. )e groote moeilijkheden om onderwijs te ge ven aan duizenden kinderen, bracht spreker onder cijfers. Aan misleiding der arbeiders werkt men niet meer mee. Kerken en paleizen heeft men een andere bestemming gegeven. Men moet ook hier werken voor een socialistischen heil staat en propagandist zijn voor de Sovjet Unie. (Applaus). De heer Willem Hulst uit Haarlem decla meerde eenige verzen, die een spontaan ap plaus oogstten. Volgende spreker was de heer Borst uit Oudkarspel. Deze begon met de klacht, dai: het aantal vrienden van die S. U. te klein was om iets te bereiken. We moeten medewerken tot de geboorte van den nieuwen mensch De gedachte en voorstelling van den mensch zien we te veel in het kapitalistische gezichtsveld. Spr. illustreerde het met voor beelden. Als het hier droog is, dan hopen velen, dat het nog eenigen tijd zoo blijft, zoo dat in andere landen alles zal mislukken. Dat is de zucht tot zelfbehoud. Zeer verklaarbaar doch het komt omdat het productiesysteem niet deugt. Wij willen dat anders. De vrien den van de S. U. willen een menschwaardig bestaan voor allen. Spr. trok van leer tegen de arbeiderspers en de burgerlijke pers, die volgens hem een absoluut verkeerden indruk van Sovjet-Rusland geven. Men beweert, dat men weer bedrijven uitgeeft voor de boeren, doch dat is onjuist, slechts een koe en een klein stuk grond, omdat het traditie is en nooit wordt het eigendom. Spr. had een con gres bijgewoond in Moskou en was tot de conclusie gekomen, dat het daar veel beter was en er veel rationeeler gewerkt wordt. Daar is geen voedselvernietiging van groen ten of van vee. Ook wees spr. op den kerke lijken strijd en verandering van inzicht der predikanten. De ei kenning van de Sovjet-Unie begint ook hier baan te breken. Ook deze spr. ein digde met een opwekking om de S. U. te steunen. (Applaus). Na een paar muzieknummers was het woord aan den jeugdleider, den heer J. Wijfjes te Haarlem, die een lans brak voor het jeugdwerk. De heer van Laren uit Amsterdam wees op het oorlogsgevaar tusschen Abessinië en Italië. Men wil vrede, heet het, doch de wer kelijkheid is anders. Allés is berekening om 'het bezit te vergrooten. In de arbeiderspers geeft men een scheeve voorstelling van zaken van onze relatie (die der S. UJ met andere landen. De werkelijkheid is, dat de s.-d. in Zwitserland (nog wel de ideale staat waar men in de pers zoo hoog van opgeeft) profijt trekt van den oorlog (door het leveren van wapens) zoo niet rechtstreeks, dan zijde lings. Wij zijn hier met een 600 700 man om getuigenis af te leggen van ons streven voor de rechten der S. U. Laten we de belofte af leggen om ons werk onder alle omstandig heden voor te zetten. (Applaus). Na afloop werden een 2-tal moties aange nomen. De eerste hield in de noodzakelijkheid van erkenning der S. U. door de Nederland- 9che regeering, de tweede motie werd ge zonden naar de V. A. R. A., om recht voor het uitzenden door die radio. Hierna sluiting. LANDDAG KANTOORBEDIENDEN. In de Heilooërbosschen werd gistermiddag door den algemeenen Nederl. bond van handels- en kantoorbedienden, district Noord holland, een landdag gehouden. Medewer king werd verleend door de Stem des Volks uit Bergen en de Jeugdgroep van Amster- sterdam, die een aantal lekenspelen met groot succes, vertoonde. Een bondsbestuurder, de heer Ram, sprak een kort woord. Hij herinnerde aan de arbeidersbeweging van een 20 jaar geleden toen landdagen nog een hoogtepunt vormden omdat die voor hen een evenement boodden te spreken over de problemen van de dag. Thans hebben de arbeiders en speciaal de jeugd, geleerd van de natuur te genieten en bestaat minder belangstelling voor de land dagen. Spreker voelt zich over de minder goede opkomst heelemaal niet teleurgesteld, om dat het hier geen demonstratie betreft. Laten wij echter, aldus spreker, met el kaar verstaan, dat wij leven in een tijd dat ieder oogenblik door de beweging verzame len kan worden geblazen dat U ieder uur van den dag opgeroepen kunt worden voor den beslissenden strijd. De actie voor het „Plan van den Arbeid" irengt ons straks nieuw werk, waar velen rijkhalzend naar uitzien. Na iederen duisteren nacht komt een nieu we morgen riep spreker uit. Schouder aan schouder strijden voor de socialistische arbeidersbeweging, zij onze taak, aldus besloot hij. TWEEDE AUDIËNTIE VAN IR. MUSSERT. De tweede audiëntie, waarin de heer Mus- sert door den G. G. werd ontvangen, duur de drie kwartier. Omtrent het besprokene zijn geen mede- deelingen verstrekt. Kermis op de stichting. 't Is kermis op de St. Willibrordusstich- ting. De voorbereiding en inrichting van het echte kermisterrein (een groot versierd ter rein) had dagen aaneen de belangstelling van velen. Maar nu is het ernst. Vanaf Zon dagmorgen was het kermis. Draaimolen, rad van avontuur, hoofd van jut, schiettent en andere kermis attracties haddien de intense belangstelling der patiënten. Directeur en broeders en enkele genoo- digden woonden de vermakelijkheden bij. Voor hen die meewerkten om de misdeel- den eenig genot te geven, zal het een groote voldoening zijn. Het was gister, dank zij het mooie weer, druk op het strand. Het badleven vertoonde een levendig beeld. Groot en klein plastte in de branding en op het strand vermaakte men zich met verschillende spelen. Ook de café terrassen waren goed bezet. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 19 Augustus. Medegedeeld door net Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,7 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 750,3 m.M. te Seidisf jord. Verwachting, geldig tot dén avond van Dinsdag 20 Augustus. Meest zwakke wind uit zuidelijke tot wes telijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog -veer; weinig verande ring in temperatuur. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan vormt nog steeds een verbinding met dat over Centraal-Europa en een tweede ver in het Noordoosten, zoodat de vlakke depressie over IJsland zich niet vereenigt met de stationnaire depressies, die over de Baltische staten liggen en over Noord-Italië Een secundaire van de laatste trok in Ooste lijke richting over de Alpen en gaf zware regens op de toppen. Verdere gebieden van zwaren regen komen voor in het Oostzee gebied en op IJsland. Ook in het Westen van ons land kwamen gisteren zware buien tot uitbarsting. Overigens is het overal mooi zomerweer met zwakke winden en aangename tempera turen, en schijnt het weertype stabiel, zonder andere dan plaatselijke storingen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 8.58 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE, (In Zomertijd). Augustus, Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam 20 8.07 8.33 4.48 5.0! HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwator Dat. vm. nam. vm. nam 20 8.04 8.30 4.36 4.49 De B. S. V.-kermis levert het bewijs, dat een groot deel van de inwoners van oe ker mis houdt. Vooral voor de kinderen blijft een kermis, met haar xleurige inrichtingen, olie- bollenkramen,zweefmolen, glijbaan enz., een attractie. Voor de ouders is het steeds prettig de stralende kindervreugde te aanschouwen en daarom trekken ook zij graag naar het kermisterrein. Een kermis behoort bij ons volkskarakter en daarom is het de vraag o# de raad wel verstandig deed om de kermis af te schaffen. Vooral des avonds leverde het schitterend verlichte terrein een feestelijke aanblik. Het centrum werd gevormd door de in het midden geplaatste auto-skooter, waarvan de machines stampten en de botsende autotjeo met hels lawaai tot vreugde van de be stuurders en de toeschouwers tegen el kander botste. In de ruime danstent, waar een uitstekende >and voor de dansmuziek zorgde, was het Zaterdagavond, ondanks slechts 25 cent entree werd geheven, niet zoo druk als men crachtens het mooie weer kon verwachten. Zondagavond trok deze gelegenheid, hoewel de entree toen 40 cent bedroeg, meer bezoe kers. De eenige gelegenheid, die goede zaken maakte was echter de auto-skooter. Voor de andere ondernemingen bracht de kermis slechts gering succes. In het dorp ondervonden, vooral de kleine zaken, een nadeelige invloed van deze in bet seizoen herstelde kermis. Wij woonden gistermiddag in het Open- uchttheater de repetitie bij van „de Klucht van de Koe" en „Dokter tegen wil en dank" door leden van het Nieuw Schouwtooneel" en constateerden opnieuw, dat de bezoekers Woensdagavond een avond wacht, waarin men eens hartelijk kan lachen. Molière en Bredero, de beroemde Fransche blijspelschrijver en de 17 eeuwsche boertige dollandsche schrijver, zijn ook voor onze tijdgenooten nog waardevol, omdat hun observeering van de menschelijke dwaasheid eenig is. Het is wonderlijk om te constatee- ren, hoe de lichtgeloovigheid van voor drie eeuwen, alsmede de begeerte, om zich op kosten van anderen te goed te doen, gelijk ia aan die van onzen tijd. Bovenal krijgt men van de beroepsartisten, die beide stukken vertolken, goed spel t* zien. ^^sfw» www w v v va w" i (Ongecorrigeerd) Naar wij vernemen is hedenoch tend in zijn woning te Amsterdam op 72-jarigen leeftijd, overleden de heer Ed. Gerzon. directeur der N. V. Gerzon's Modemagazijnen. De heer Eduard Gerzon werd op 29 September 1862 in Groningen geboren. Op 18-jarigen leeftijd ging hij na. schoolopleiding werken in een fabrieK van wollen goederen in Thüringen. N» eenigen tijd te hebben gewerkt als han delsreiziger in Nederland en Belg"» opende hij aan den Nieuwendijk Ito» Amsterdam een kleinen winkel, welken hij voortdurend kon uitbreiden. In loo stichtte hij tezamen met zijn overleden

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2