Agenda Amerfkaansctie Autoskooter ^Binnenland %mst w Wetenschap JCeckS. School WeaAedcAt Onze JColouiën Stad en Omgeving. Het verkeer op de wegen. DE GELRIA VERKOCHT. brengen op de Paardenmarkt een geheel nieuwe met 22 nieuwe autotjes van een beroemde autofabriek uit Philadelphia. Voor het eeret op de wereld tentoonstelling te Brussel ge- importeerd. AANSLUITING AMSTERDAM MET DEN RIJKSWEG AMSTERDAM—VELSEN. DE WERELDREIS VAN DE K 18. Laagwater KINDJE GESTIKT. Stedelijk Museum ingang B r e e d s t r a a t, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het meisje met de blauwe hoed (Hollandsche film), hoofdrollen Dolly Haas en Lou Ban- dy. Toegang alle leeftijden. Harmonie, half acht, t/m. Woensdag, hoofdnummer Leve de vrouwtjes, hoofdrollen Dick Powell en Joan Blondell. Toegang alle leeftijden. City Theater, half acht, hoofdnummer d: zangfilm One night of love, hoofdrol Grace Moore. Op het tooneel de conferencier Alex de Haas. Toegang alle leeftijden. Roxy Theater, half acht, hoofdnummer de wiki-west-film Het uur der wraak, hoofdrol George 0*Brien. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 21 Augustus. Bergen, Openluent-theater, 8 uur, Nieuw Schouwtooneel (Ko v. Dijk). Opvoering blij spel Dokter tegen wil en dank van Molière en de Klucht van de Koe van Bredero. Een wetsontwerp inzake ver zekering tegen wettelijke aan-l sprakelijkheid wordt voorbereid. Aan de memorie van antwoord inzake het ontwerp houdende regelen nopens het verkeer op de wegen, wordt het volgende ontleend: De minister onderschrijft de opvatting van de leden, die meenen, dat het doel van een algemeene verkeerswet zeer dicht is bena derd, indien dit ontwerp tot wet zal worden verheven. Verkeersongelukken. Tegenover het standpunt van sommige leden, die het roekeloos rijden door bestuur ders blijkbaar niet als oorzaak van de meeste verkeersongelukken beschouwen, staat de opvatting van vele andere leden, die zich met de beschouwingen ten deze van eerstgenoem de leden niet kunnen vereenigen. Tetr einde de juistheid van deze opvatting nader te staven, heeft de minister het Centraal Bureau voor de Statistiek verzocht, voortaan in het statistisch overzicht verkeersongelukken op te geven het aantal ongelukken, door bestuur ders van de overige vervoermiddelen veroor zaakt (fouten van voetgangers worden reeds afzonderlijk vermeld). Betreffende de wijze van controle op de naleving der gegeven voorschriften moge worden opgemerkt, dat overeenkomstig dane toezegging, de minister met zijn ambt- enooten van justitie en van binnenlandsche zaken in overleg is getreden omtrent aan politiebeambten te geven verkeersonderwijs. Veiligheid op den weg, Een verbod voor voetgangers om van den hoofdweg gebruikt te maken ter plaatse, waar een behoorlijk voetpad aanwezig is, zal worden overwogen. Welke maatregelen echter ook genomen worden, steeds zal op een groot aantal wegen het verkeer geheel of nagenoeg geheel van dezelfde baan moeten gebruik maken. Ook vóór de invoering van deze wet zal ge tracht worden door goede verkeersregelingen en doeltreffend toezicht de gevaren tot een minimum te beperken. Rijbewijzen. Alle middelen tot vermindering van het aantal ongelukken moeten worden aangegre pen. Eén van die middelen is het verzwaren van de eischen gesteld voor het verkrijgen van een rijbewijs. Het komt den minister noodzakelijk voor, dat bij vernieuwing van het rijbewijs, om de vijf jaar, de aanvrager opnieuw geneeskun dig wordt onderzocht. Wordt dit nagelaten, dan bestaat de kans, dat eerst door een ver keersongeval zou komen vast te staan, dat de bestuurder lichamelijk of geestelijk onge schikt is geworden voor het besturen van een motorrijtuig. Omtrent de waarde van een psychotech nisch onderzoek voor de beoordeel ing van de bekwaamheid en geschiktheid tot chauffeeren loopen de meeningen nog zeer uiteen. Met de grootste aandacht volgt de minister de vorderingen van deze wetenschap, welke voor de beoordeeling van groote beteekenis kan zijn. Voor algemeene toepassing van bedoeld onderzoek van rijbewijzen zoo gering moge lijk zijn en dient de uitkomst voldoende zeker heid te verschaffen, dat inderdaad onbe kwame bestuurders geweerd en bekwame be stuurders toegelaten worden. Ten aanzien van dit vraagstuk wacht de minister nog het advies van de motor- en rijwielcommissie af. Voor de verhooging van den leeftijd, ver- eischt voor het verkrijgen van een rijbewijs, tot 21 jaar, bestaat, naar de minister meent, niet voldoende aanleiding. Wettelijke aansprakelijkheid. Een wetsontwerp tot invoering van de ver plichting van automobilisten tot verzekering tegen de gevolgen van wettelijke aansprake lijkheid wordt in samenwerking met het departement van justitie voorbereid. Voorrang. De minister vereenigt zich met de opvat ting van die leden, die van een voorschrift, waarbij aan het van links komend verkeer den voorrang wordt verleend, verwarring en vermeerdering der verkeersongevallen duch ten, en een zoodanige maatregel wordt dan ook niet wenschelijk geacht. Wel wordt thans ernstig overwogen den voorrang van het verkeer op hoo'dwegen te erkennen. De wenschelijkheid van een verbod van samenscholingen op rijwegen, welke het vrije verkeer belemmeren, zal worden overwogen Een algemeen verbod voor alle wegen, om met een voertuig op den weg stil te staan, indien de wegberm ter plaatse daartoe geen ruimte biedt, gaat den minister te ver. Op zeer vele wegen met weinig verkeer zal een stilstaand voertuig, mits aan den kant van den weg geplaatst, geen noemenswaardige belemmering vormen en moet daar dus wor- dao toegelaten, vooral als de wegbermen smal zijn. Is het verkeer zoo druk, dat het gedurende langeren of korteren tijd stilstaan van voertuigen niet kan worden geduld, dan kan met toepassing van art. 1 Ibis van het motor- en rijwielreglement een stopverbod, stationneerverbod of parkeerverbod voor het betrokken wegvak worden uitgevaardigd. Omtrent de reminrichting van motorrijtuigen zijn nieuwe voorschriften in overweging. Indien bij de aanvraag van een voertuigbewijs blijkt, dat het motorrij tuig, waarvoor het bewijs wordt gevraagd, niet van een deugdelijke reminrichting is voorzien, zal de afgifte geweigerd kunnen worden. Een aanvankelijk goede reminrich ting kan echter op den duur ondeugdelijk worden. Blijkt bij onderzoek op den weg de reminrichting onvoldoende te werken, dan kan het voertuigbewijs worden ingevorderd en ongeldig verklaard. Rood achterlicht. Ook de minister meent, dat niet alleen motorrijtuigen, maar ook andere rij- en voer tuigen, waarmede over een weg wordt ge reden of welke op een weg stilstaan, in het algemeen van een rood achterlicht voorzien moeten zijn. Voor de gewone rijwielen kunnen er ook zijns inziens bezwaren geopperd wor den tegen het eischen van een rood achter licht. Een wijziging van de desbetreffende artikelen van het motor- en rijwielreglement is thans zeer spoedig tegemoet te zijn. Verblindende lichten. Een wijziging van de voorschriften om trent verblindende rijwiel- en autoverlichting en verkeerd gerichte bermlampen is thans bij de motor- en rijwielcommissie in behande ling. Uiteraard zal op de naleving ook van deze voorschriften door de verkeerspolitie scherp moeten worden gelet. I Ook de minister is overtuigd, dat verschei dene ongevallen worden veroorzaakt door hen, die een automobiel zonder chauffeur ge huurd hebben. Hij vertrouwt echter, dat ook hier nieuwe eischen van geschiktheid en be kwaamheid, het periodiek geneeskundig on derzoek en ook de zwaardere straffen ver betering zullen brengen. Een algemeen verbod van wielrijders, van den rijweg gebruik te maken, indien een rij wielpad aanwezig is, komt den minister niet wenschelijk voor. Wel zal worden nagegaan of en in hoeverre het meer rechts houden vau het langzame verkeer bevorderd kan worden. Hoewel de minister voorshands van oor deel is, dat het stellen van een algemeene maximum snelheid op de buitenwegen geen aanbeveling verdient, stelt hij zich voor, daaromtrent alsnog het oordeel van de mo tor- en rijwielcommissie in te winnen. Onder de laatste berichten in ons vorig nummer is het bericht opgenomen, dat de Gelria verkocht is en de volgende week geleverd zal worden. Het ongecorrigeerde bericht vereischt eenige verbetering, waaro mwij 't heden nogmaals opnemen. Naar wij vernemen, bedraagt de koop prijs van het naar Italië verkocht mail echip Gelria, dat deel heeft uitgenlaakt van de vloot der Kon. Holl. Lloyd 50.000 Engelsche ponden met levering in Triëst. Het schip, dat reeds geruimen tijd uit de vaart was genomen, wordt thans ge reed gemaakt voor zijn nieuwe bestem ming. Heden vindt een inspectie plaats door Italiaansche deskundigen. De Gelria zal vermoedelijk in den loop van de volgende week met een Nederland- sche equipage naar Triëst vertrekken. „Flandria" en „Zeelandia" zijn nu ook te koop. De „Gelria", welke aan Italië is verkocht, is thans geïnspecteerd en in goeden staat be vonden. Niets staat het vertrek naar Triëst in den weg. De snelheid van het prachtige schip bedraagt 17 mijl. In de Coen-naven zijn ook opgelegd irtrt, ..OM de de ge- de „Jaarstroom" en de „Zaanstroom" van Holl. Stoomb. Mij., nietige scheepjes lijkend, als men er vanaf de brug van „Gelria" op neerziet. Voorts de „Klipfon tein" en de „Flandria" en de „Zeelandria" van de Kon. Holl. Lloyd. Ook laatstge noemde twee schepen zijn voor den verkoop op de markt gebracht. HONDERDJARIGE TE WINTERSWIJK. Werkte tot zijn 97sten jaar. Binnenkort zal de gemeente Winterswijk een honderdjarige onder haar ingezetenen tellen. Op 8 September a.s. zal het een eeuw geleden zijn, dat Johannes Hermanus Sib- bing, zooals hij officieel in het bevolkings register staat ingeschreven, bij de Winters- wijkers beter bekend als Herman Sibbing, in Winterswijk het levenslicht aanschouwde. Verschillende handwerken heeft de oudste in woner van de gemeente gedurende zijn lange levensperiode uitgeoefend. Aanvankelijk boe renarbeider, beoefende hij later het hand- weeftuig. Op hoogen leeftijd, hij was toen 97 jaar, werkte hij in de textielfabriek van de firma M. M. Poppers. Tot op dien leeftijd legde hij dagelijks den afstand van en naar de fabriek te voet af. Hij verheugt zich tot nu toe in een goede gezondheid. („Het Volk"). GEMAKKELIJKE ARRESTATIE. Door haar foto verraden. Wel zelden zal de arrestatie van een die vegge, de politie zoo weinig moeite hebben gelost, als de aanhouding van een vrouw die gistermiddag in een fotozaak aan de Kalverstraat te Amsterdam een aantal pak jes heeft gestolen, meldt de Tel. In den fotowinkel verscheen een dame, die zich liet vereeuwigen En daarna kwam een tweede klant. Ook deze dame wilde zich laten fotografeeren. Zij was blijkbaar aan het winkelen en droeg verschillende pakjes, die zij in het achtkamertje neerlegde. Toen de eerste cliënte voor de scherpe lens in haar charmante houding had geposeerd en 't atelier verliet, kon de tweede binnen gaan Het werk van den fotograaf was in enkele minuten gedaan en verheugd met de mede- deeling van den vakman dat zij er zeker „goed op zou staan" verliet zij met een glimlach het vertrek. Groot was haar ont- steltenis toen zij teruggekomen in de wacht kamer, bemerkte dat haar pakjes verdwenen waren. Zij moesten gestolen zijn. Hoe haar foto zou uitvallen interesseerde haar plotseling niet meer. Met haat in haar hart over dezen brutalen diefstal rende zij naar het politiebureau aan den Singel om daar aangifte te doen van het gebeurde. De inspecteur van den justitieelen dienst, die wel moeilijker problemen heeft opgelost, vond het een belangrijke zaak. Een bagagetelletje, dat hij met gemak tot klaarheid zou brengen. Toen hij wist, wie kort voor de gedupeerde het atelier, had bezocht, liet hij zich even de foto van deze dame bezorgen. Ook zij stond er goed op. Wel een beetje geflatteerd, maar duidelijk genoeg om haar desnoods uit hon derden vrouwen te herkennen. De inspecteur ondernam geen speurtocht om deze vrouw op te sporen. Hij gaf een rechercheur opdracht in de zaak te wachten op het moment dat zij haar foto zou komen afhalen. En de gezoete liet niet lang op zich wachten. Toen zij gistermiddag in den winkel ver scheen werd zij gearresteerd en voor den in specteur geleid. Inderdaad zij was het. Zij bekende de pakjes thuis te hebben. Maar haar beken tenis stelde den politieman voor een nieuw probleem. Zij zou het gestolen goed in de tram hebben gevonden BOEDEL NOTARIS P. TE BERGEN OP ZOOM. Faillissement onvermijdelijk geacht. Naar wij vernemen, ziin bij het regelen van den boedel van den de vorige week gear resteerden notaris P. te Bergen op Zoom zooveel feiten aan het licht gekomen, dat het verleenen van de aangevraagde susèance zeer onwaarschijnlijk moet worden geacht. Tenzij de rechtbank nog voor de verificatie vergadering, welke op 4 September bepaald is, het faillissement zou uitspreken, zal de bewindvoerder op die vergadering tot fail lissement adviseeren. DE RIJKSPOLITIE. Een Kon. besluit, waarin be voegdheden en verplichtingen worden geregeld. Het gisteren verschenen Staatsblad no. 497 bevat een Kon. besluit van 6 Augustus waarbij regelen zijn getroffen ten aanzien van de Rijkspolitie, alsmede ter uitvoering van de art. 223 en 225 van de gemeentewet. Het desbetreffende besluit, dat aangehaald kan worden onder den titel rijkspolitiebe- sluit, regelt de organisatie van de rijkspoli tie, haar bevoegdheden en haar betrekkingen tegenover de gemeentelijke politieorganen. Bepalingen zijn opgenomen betreffende het optreden van de rijkspolitie ten platte- lande en de voorwaarden waaronder ge meenten beneden 5000 zielen door rijkspoli tie in de gemeentelijke politiediensten kunnen laten voorzien. Voorts vindt men uitvoerige regelen betreffende het verleenen van bij stand door rijkspolitie. VERSTERKING VAN POLITIE- BUREAUX TE AMSTERDAM. Wegens wanordelijkheden in bepaalde stadsgedeelten. Naar wij vernemen, zullen naar aanlei ding van het feit, dat, wanneer in bepaalde gedeelten der hoofdstad relletjes cn wan ordelijkheden worden ontketend, deze in het algemeen hun hoogtepunt vinden in buur ten van het westelijk deel der stad, alsmede benoorden het IJ, de bezettingen van de bureaux Admiraal de Ruyterweg en Ade- laarsweg voorloopig worden versterkt, zoo dat elk opkomend verzet onmiddellijk de kop zal worden ingedrukt Het bovenstaande is gisteren per corps order aan de Amsterdamsche politie bekend gemaakt. Het Hdbl. maakt nog melding van het slot van dezer order, die luidt: Elke poging tot wanorde, zoomede elke aanvang van samenscholing moet onmiddel lijk met kracht worden tegengegaan, terwijl het recerchepersoneel meer in het bijzonder medewerkt tot het arresteeren van de ver wekkers van wanordelijkheden. Van B. en W. van Amsterdam ontving de K.N.A.C. bericht, dat een voordracht aan den Raad, houdende voorstellen betreffende de verbetering van de aansluiting van Am sterdam aan den Rijksweg Amsterdam— Velsen in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert. Bij do firma Holdert en Co. is een schitterend uitgevoerd alum verschenen, waarin met medewerking van den commandant D. C. M. Hetterschij en prachtige foto's van den oudsten officier M. S. Wytema de wereldreis van de K 18 is vastgelegd. Vice-admiraal J. de Graaf schreef er een voorwoord in. KORTE BERICHTEN. Door de Ned. spoorwegen is bepaald, dat aan bezoekers van de Ned. Jaarbeurs van 3 tot en met 12 September, een reductie zal worden verleend van 60 pet. op het te rugreisbiljet. JOHAN HERBSCHLEB OVERLEDEN. De heer Willi Kohier, directeur van het Alkmaarsch Symphonieorkest, schrijft ons: Te Amsterdam is op 60-jarigen leeftijd de sinds enkele maanden gepensioneerde tweede concertmeester van het Concert gebouw-orkest, Johan Chrfstiaan Herbschleb overleden. Niet alleen in deze functie, maar ook ais lid van het beroemde Concertgebouw-kwartet en als paedagoog heeft hij in het Amster damsche muziekleven gedurende een lange reeks van jaren een belangrijke plaats inge nomen. Hij werd 3 April 1875 te Amsterdam ge boren, waar hij zijn opleiding voor viool ont ving van van Doorn en Timmner. Reeds als 17-jarige jongen deed hij als tweede violist zijn intreoe in het Concertgebouw-orkest, om daarna op te klimmen tot eersten violist en tweeden concertmeester. Twee en veertig en een half jaar heeft Herbschleb deel uitge maakt van ons beroemd orkest en dat met een ijver en toewijding, die menig jongere tot voorDeeld kan strekken. Voor hem bestond er niets anders dan zijn kunst en deze te dienen en over te brengen op zijn leerlingen, was zijn eenig levensdoel. Ondergeteekende heeft vele jaren een zijner leerlingen mogen zijn en heeft in dien tijd ondervonden, dat niets den meester te veel was om zijn doel te bereiken. Voor zijn leerlingen was hij niet alleen een buitengewoon paedagoog, maar tevens een vriend, die met hen medeleefde. Een groot kunstenaar en een goed mensch is heenge gaan. Ook in onze stad is hij dikwijls opge treden met het kwartet en den laatsten keer als solist met zijn vriend Louis Zimmermann bij het Alkmaarsch Symphonie Orkest. Muzi kaal Alkmaar zal deze stillen en bescheiden toonkunstenaar niet vergeten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 21 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. barometerstand 770,9 m.M. te barometerstand 746,3 m.M. te Hoogste Vardö. Laagste Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 22 Augustus: Zwakke tot matige oostelijke tot zuidelijke wind, toenemende bewolking, droog, behou dens toenemende kans op regen of onweer, warm, later koeler. Weeroverzichf. Het gebied van hoogen luchtdruk blijft on veranderd, behoudens eenige afname in het zuiden. Het maximum nam toe, terwijl in geheel Zweden de barometers nog stijgende zijn. De minima van het depressie-gebied in het noordwesten verdwijnen in 19 richtingen naar de Poolzee. Uit de secundaire daalge- bieden ontwikkelt zich een langgerekte V- vormige kern over de Golf van Biskaye, die bij het passeeren van Ierland aldaar veel regen gaf. Langs de noordzijde van deze secundaire bewegen zich warme en droge luchtmassa's van het continent naar de kust landen. In Ierland trad na de regen afkoe ling in. Het is te verwachten, dat de secun daire neerslag in het binnenland van Europa zal indringen en hier en daar het moooie zo merweer eenigermate zal verstoren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.54 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertqd). Augustus. Hoogwater Laagwwtor Dat. vm. nam. vm nam. 22 10.06 10.42 6.15 6.38 23 11.24 7 24 7.58 24 0.07 0.56 852 9.31 25 1.32 2.14 10.17 10.49 HOOG EN LAAGWATER TE EOMOND AAN ZEE. Hoogwater Dat. vm. nam. 22 10.03 10.39 23 11.21 24 0.04 0.53 25 1.29 2.11 vm 6.03 7.12 840 10.05 mun 626 7.46 9.19 10.37 DRUK BEZOEK AAN DE BEDEVAARTPLAATS. Maandag had op de Bedevaartsplaats van O. L. Vr. ter Nood een zeldzame plech tigheid plaats. Ruim 800 priesterstudenten uit het bisdom Haarlem waren bijeen gekomen. Hieronder waren jongens in hun eerste studie jaren, doch ook andere, waaronder een 100- tal, die reeds waren gekleed, dus in het laatst der studiejaren. Om half elf werd een plech tige hoogmis opgedragen. Een breede schaar van priesters offerde of assisteerde, terwijl men ook de kerkelijke ge zangen uitvoerde. Pastoor Sijsterman uit Haarlem hield een gloedvolle predicatie. Hierna had het bezoek plaats aan het nieuwe Willebrordusbeeld. In den namiddag werd een plechtig lof gehouden met Sacraments processie, waarna kapelaan Drost uit Rotter dam het onderwerp „Student en Eucharisti" behandelde. In de Kaarsenkapel werd het Te Deum gezongen en een slotwoord gesproken. IR. MUSSERT OP SUMATRA. Gisteravond hield ir. Mussert, voor een stampvolle zaal, in de Sociëteit „De Een dracht" een redevoering. Na afloop hiervan werden interne bespre kingen gehouden, waarbij o.a. de N.S.B.-ers van Sawah Loento een mijnwerkerslamp met inscriptie aanboden als attentie voor de N. S. B. in Limburg. Aangezien het niet mogelijk en ook niet gewenscht is deze 1.000 jongens en meisje* in hotels en logementen onder te brengen, doet de A. J. C. een beroep op de gastvrij heid der ingezetenen. Men zoekt voor de nacht van 21—22 Sep tember onderdak voor een of meer leden, die naar het jeugdfeest komen. Men kan daarvoor zijn adres opgeven aan Cor Neef, le Landdwaraatraat 25 te Alkmaar. CARILLON-CONCEERT. k Het programma van het Carillon-concert Donderdagavond door den heer van Langen te geven luidt als volgt: Mijne Moedertaal L. Onder Moeders parapluie Een vrouwken gezwind Marleentje Van 't Maseurken Spelderwerkerslied Voor 't kantkussen De gilde viert Het klooster van St. Arjaan Daer was een kwezeltje Moederke alleen Moeders liedje F. Brands-Buya Wiertx Antheuni» Hullebroeck Wiertz Schnitzler ONTSLAG-AANVRAAG BURGEMEESTER VAN KOOG AAN DE ZAAN. De burgemeester van Koog aan de Zaan, de heer A. G. A. Verstegen, heeft met in gang van 1 November aan de Kroon ont slag verzocht als burgemeester. Dit ontslag houdt verband met het feit, dat de heer Verstegen op 6 October den 65-jarigen leef tijd hoopt te bereiken. Gisteren heeft ten huize van de fami lie S. in de Stationsstraat te Bergen op -ooom een tragisch ongeluk plaats ge had. Toen de moeder naar haar negen manden oud kindje ging kijken, vond zij het dood in de wieg liggen. Gebleken is, dat het koord van de rammelaar de kleine om den hals had gekneld, waardoor het 6tikte. AANRIJDING. Gisteravond te omstreeks kwart over zeven vond op den hoek Laat—Koor straat een aanrijding plaats tusschen ee wielrijdster en een wielrijder. De wielrijdster kwam uit de richting Groote kerk en wilde linksaf de Laat op gaan. Zij gaf hiertoe de richting aan hetgeen echter niet voorkam dat zij in botsing kam met een in dezelfde richting rijden den wielrijder. Deze gaf haar echter niet voldoende gelegenheid om linksaf te zwaaien. Door de politie is procesverbaal opzemaakt. De rijwiel lantaarn van de wielrijdster bekwam eenige schade. JEUGDFEEST A. J. C. Men schrijft ons: Bijna ieder jaar organiseert de Arbeiders Jeugd-Centrale in de maand September in vijf of zes verschillende plaatsen in ons land zg. gewestelijke Jeugdfeesten, waaraan alle A. J. C.-ers boven de 16 jaar uit een gewest kunnen deelnemen. De deelnemers arriveeren des Zaterdags namiddags. Des avonds vindt een feestelijke bijeenkomst plaats, terwijl des Zondags toch ten in de omgeving worden gemaakt. Ook in onze stad komt zoo'n gewestelijke jeugdfeest op 21 en 22 September a.s. RIJWIELGESCHIEDENIS. D« commissaris van politie te Alk maar brengt onder de aandacht van be langhebbenden, dat aan zijn bureau zijn te bevragen een zestal rijwielen o m. ge merkt „Roland", „Magneet", Burgers E. N. R.", „Warrington", „E. T. D." en eenige ongemerkte rijwielen, welke ge durende het tijdvak 30 Mei 1935—19 Au gustus 1935, aan zijn bureau als gevon den zijn gedeponeerd. Voorts deelt genoemde commissaris mede dat er op 14 Augustus 1935 een verwisseling (vermoedelijk een vergis sing] heeft plaats gevonden van twee rijwielen bij de Vereenigde Brandstof- fenhandel alhier. Het medegenomen rij wiel is gemerkt „De Burg", terwijl het rijwiel dat achtergebleven is ongemerkt is. De betrokkene wordt in zijn eigen be lang aangeraden de rijwielen wederom te ruilen en kan zich daartoe in verbin ding stellen met den belanghebbende J. Smit, wonende aan de Noorderkade n-r. 43 te Alkmaar. De gevonden rijwielen zijn eiken werkdag tusschen 11 en 1 uur te bevra gen bij de afdeeling „Gevonden voor werpen". UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de arr. rechtbank alhier is gedeponeerd de uitdeelingslijst in het fail lissement van F. J. Bosch, fotograaf te Den Helder. De uitkeering bedraagt nihil. VAN WIE IS DE POES. Een zwart klein poesje met witte voetjes wandelde door den Hout en is blijkbaar zijo tehuis vergeten. Men kan zich voor het diertje aanmelden bij den inspecteur van „Dierenbescherming", den heer Verwer, Oude Gracht, hoek Baan- straat, hedenavond tusschen half zeven en half acht,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2