23 Augustus - Kermis-Prcgramma M ff RARE SNUITERS" Zigeunerbaron" Prof. BEN - ALI - LIBI Humoristisch Goochelaar. WERELDSTAD-PROGRAMMA. n 3Cctk Séhoxxt Stad en Om ÜHmnieuws Spoel UFA's Meesterwerk DE GROOTSTE LACHKNAL VAN 1935 lederen avond slechts één voorstelling van circa 3vl2 uurll Aanvang 8 uur, einde 11.30 uur. Vanaf Zondag 25 Aug. iederen avond twee voorstellingen 7.15 - 9.45 uur. Grootsche Operette-Film met de verrukkelijke muziek van JOHAN STRAUSS. TOEGANG IEDEREN LEEFTIJD. BESPREEKT TIJDIG UW PLAATSEN, DAGELIJKS VAN 3-5 UUR. Met Amerika's Raskomieken WHEELER WHOOLSEY. OP H ET TOON EEL ADRIENNE SOLSER (Tante Bet). De bekende Film- artiste in duo met COR DE GROOT, in hun allernieuw ste sketch BET EN NELIS uit de Jordaan. Adrienne Solser danst voor U de CARIOCAM TOEGANG IEDEREN LEEFTIJD. «CITY iiROXY 'Va;.-v- .Y AFSCHEID VAN MEJ WEGGEMANS. Mei. Weggemans, onderwijzeres aan de Chr. school te Schermerhorn, heeft wegens haar huwelijk, afscheid van de school ge nomen. Gedurende de 8 jaar, dat zij hier werkzaam was, had zij zich onder de leer lingen en ouders veel vrienden verworven. In tal van vereenigingen op Chr. gebied was zij een vooraanstaande. Geen wonder, dat zij op den dag van haar vertrek vee! belangstelling ondervond. Van de leerlingen van de school kreeg zij een ontbijt-, thee- en eetservies. Van de vereenigingen ontving zij 2 prachtige lampen. Een receptie, welke ondier leiding van het hoofd der school, den heer R. van der Laan, werd gehouden, werd door schier alle ouders bezocht en duurde van 's avonds tot 's mor gens half vier. Het aantal cadeaux dat zij ont ving, was zoo groot, dat het in 2 auto's niet kon worden weggebiacht. Gister waren zeer velen naar Amsterdam getogen om getuige te zijn van haar huwelijk. DE POSTZEGELVERZAMELING. Ds. Ruys verzoekt ons publicatie van on derstaand fragment uit een briefje van mevr. A. Meijerink, in het bijzonder voor de post zegelverzamelaars (sters) en belangstellenden in dit werk der liefdadigheid. „Wat deed het me een groot genoegen, om zoo'n groote hoeveelheid postzegels te ontvangen. Heerlijk, dat U nog eens om ons denkt en om alle arme stumiperds van zieke en ongelukkige kinderen". Ten bate van het ziekenblaadje: „Licht in Lijden" is bovendien een even groote hoe veelheid postzegels verzonden! INGEKOMEN PERSONEN. A. W. Vunderink, N.H., leerl.verpleegster, van Amsterdam naar Wilhelminalaan 11. W. Groot, R.K., dienstbode, van Warmenhui- zen naar Koorstraat 49. P. C. M. Schelle- kens, R.K., dienstbode, van 's-Hertogen- bosch naar Stationsstraat 71. L. G. Leeu wenberg, R.K., leerares Lyceum, van Amster dam naar Waerdendelstraat 3. D. Mons, G.K-, schipper, en echtg., van Bloemendaal naar Ramen 4. J. A. Rens, R.K., dienst bode, van VGravenhage naar Zocherstraat 55. M. H. A. Schwitzing, E.L., dienst bode, van 's-Gravenhage naar Kennemer- straatweg. H. Overkamp, N.H., architect, en gezin, van Amsterdam naar Prins Hendrikstraat 52. A. G. M. Maasdam, geen, z. b., van Amsterdam naar Prins Hendrikstraat 52. N. P. Gijzen, R.K., handelsreiziger, van Utrecht naar Snaar- manslaan 23. V. L. M. Jonker, geen, aan nemer, en echtg., van Heiloo naar Kennemer- straatweg 96. G. Huijsman, wed. v. H. W. Segaar, geen, huishoudster, en dochter, van Voorburg naar Hooftstraat 25, M. tik ker, echtg. v. N. A. Ranzijn, R.K., z. b., van Schoorl naar Boomkampstraat 38a. K. Sikkema, geen, leerl. machinist N.S., van Leeuwarderadeel naar Grensstraat 4. K. R. Labberté, E L-, brugknecht, van Heiloo naar Noorder kade 3. E. W. S. de Winter, N.H,. kantoorbediende, van Amsterdam naar Nieuwesloot 59. I. Lutkewitz, R.K., dienst bode, van Hoorn naar Heerenstraat 4. J. B. M. Koop, echtg. v. F. G. P. Nagel, R K van Amsterdam naar Jan van Scorelkade 32. VERTROKKEN PERSONEN. E. Szitas, R.K., z. b., van Snaarmanslaan 66 naar Boedapest. S. W. M. Müller, echtg. v. F. W. Koch, D.G., z. b„ en kinde ren, van Baangracht 3 naar Heiloo. J. C. J. Pameijer, N.H., z. b., van Oudegracht 293 naar Wassenaar. M. M. Swan, R.K., dienstbode, van Lyceumstraat 19 naar Castricum. A. J. Bakker, ech. v. J. Blauen, R.K., z. b., van Klein Nieuwland 11 naar Amsterdam. B. Heibloem, R.K., hande laar in brandstoffen, en gezin, van Tulp straat 12 naar Zuid- en Noordschermer. F. Holman, N.H., winkelbediende, van Lan- gestraat 60 naar Velsen, IJmuiden-Oost. J. A. A. van Beugen, R.K., kantoorbediende, van Teseslschadestraat 10 naar Best (N.B.) H. Bultje, geen, waterbouwkundig opzich ter, en echtg., van Bisschop Bottemannestr. 34 naar Groningen. E. Knegt, N.H., huis houdster, van Noorderkade 26 naar Wormer- veer. A. C. Wessels, R.K., kapster, van Koorstraat 41 naar Hillegom. A. J. Govers, R.K., dienstbode, van Fnidsen 33 naar Heiloo. W. Verhagen, echtg. v. F van Lienen, geen, van Westerburgstraat 12 naar Den Helder. H. Riesener, E.L., dienstbode, van Kennemerstraatweg 2 naar Duitschland. P. Hop, N.H., reiziger, van de Ruijterstraat 15 naar Oudorp. - M J C. Hoedjes, D.G., ass. i. d. huishouding, van Langestraat 70 naar Amsterdam. L. H. van den Benden, N.H., inspecteur Levens- verz.Mij, en gezin, van Lyceumstraat 62 naar Amsterdam. J. G. van der Wissel, N.H., suikerwerker, en echtg., van le Kabel straat 15 naar Uitgeest. A. M. de Bont, R.K., dienstbdoe, van Houtweg 21 naar Hei loo.W. M. Geluk, G.K., dienstbode, van Kruislaan 14 naar Schermerhorn. J. Jon ker, N.H., werktuigbouwkundige, en echtg., van Costerstraat 11 (inw.) naar Vlaardinger Ambacht. BIOSCOOP THEATER HARMONIE. Ball im Savoy. De directie van het theater Harmonie heeft voor het openingsprogramma der kermisweek beslag weten te leggen op een buitengewoon boeiende operettefilm, n.1. Ball im Savoy. De operette heeft mede door de muziek van Paul Abraham wereldbekendheid verkregen en in de film werken spel, muziek zang en dans op de meest gelukkige wijze samen tot een schitterend geheel. De rol van de zangeres Anita Helling wordt in de film vervuld door Gitta Alpar de Hongaarsche zangeres, die mede door de film zoo'n groote bekendheid heeft gekregen. Haar partner is de sympathieke Hans Jaray, terwijl de danseres Rosa Barsony reeds op zich zelf een groote attractie is. En naast deze artisten zorgen voor het komische ge deelte nog Felix Bressant en Otto Walburg. Over den inhoud slechts eenige korte mede- deelingen. De film laat zien tot welke mis verstanden men komt als een baron von Wol- heim zich tegenover een zangeres, die 's avonds ep een bal in het Savoy-Hotel moet optreden, voordoet als kellner. Hoe deze kellner verliefd wordt, ten onrechte van dief stal wordt verdacht, de componiste Mary in rok als dirigent optreedt voor het orkest en met groot succes en nog vele andere inte ressante avonturen biedt deze fijn gemon teerde film, die ieder een prachtigen avond waarborgt. FOLIES BERGERE. Victoria Theater. In het Victoria Theater loopt vanaf heden avond een spliksplinternieuwe Chevalier- film en, naar beweerd wordt, een der beste welke tot nu toe verscheen. Wij ontleenen aan de ons toegezonden beschouwingen het vol gende Vroolijk als bruisende champagne, in een adembenemende atmosfeer van Parijsche kleuren en geuren, davert „Folies Bergere" over de filmdoeken van den aardbol. Deze nieuwe Chevalier brengt Maurice ein delijk weer eens als revuester op de plaats, die hem van rechtswege toekomt. Zijn gulle lach van Parijschen gavroche, zijn bekende attributen, lip en stroohoedje hier kan Chevalier zich zelf zijn, en behoeft nauwelijks tooneel te spelen. Doch Folies Bergère brengt den bekenden artist ook in een hoogst interessante dubbelrol, n.1. die van een schat rijken, fleurigen baron en van een niet min der fleurigen variëté-artist. Maurice weet van beide rollen iets héél bijzonders te maken, men twijfelt vaak, wie er eigenlijk op het doek staat. Hij sticht ver warring op verwarring, zoodat de lach niet van de lucht is. „Folies Bergère" is een amu sante film, een grappig gegeven, verwerkt tot een aardig en luchtig scenario. Maurice Chevalier's strooien matelot hoedje is tot symbool geworden in de wereld van het amusement. Het bracht de inspiratie tot een balletscène, die haar gelijke in de wereld zou moeten zoeken, en die verwezen lijkt is in de film „Folies Bergère". Op geld werd niet gekeken, integendeel de luttle som van honderd duizend dollar weid voor de stroohoedendans ter beschikking ge steld. Onder oppertoezicht van Dave Gould, den schepper van de Carioca, zouden hon derd dertig girls voor het ensemble noodig zijn. Het tooneel verbeeldt een smalle straat in Parijs, met een heerenhoedenwinkel. De voorgevel van den winkel wordt steeds bree- der en breeder, tot hij het geheele tooneel in teug nemt voor een hoedenétalage, waar- ïn hoeden van alle grootte en formaten, en zeits abnormale exemplaren van twintig voet hoogte aanwezig zijn. In, óp en óm de hoeden, op de randiii en op de bollen bewegen zich dansende meisjes. Plotseling wordt het beeld kleiner en kleiner en smelt samen tot een hoed, die als draaimolen fungeert, waarop alle meisjes rondzweven. Vallen de balletmeisjes uit den hemel, ko men ze uit New York, uit Hollywood, uit Florida? Kent U de namen der staten van Amerika? Weet U dat Neokuk Yowa, Utah, Lawton Oklahoma enz. beauties hebben ge leverd voor „Folies Bergère"? Bij duizenden hebben ze de poorten van Hollywood be stormd. Slechte onder twintig jaren kwamen ze in aanmerking, maar er waren er van die vele duizenden maar een honderd dertig die gekozen werden. Die honderd en dertig zijn aantrekkelijk, elegant, zoo niet beeldschoon. Meer dan zeven weken moesten ze voor dit stroohoedendans repeteeren Men werkte hard en hoopte nog eens een kansje te krijgen om met een beter filmcontract, dan dat van dansmeisjes in filmland vooruit te komen. In de film „Folies Bergère" komt het aloni- bekende Valentineliedje nog eens voor het voetlicht. Het publiek zingt davert de oude bekende klanken mee. Zeilen. ALKMAARDER MEER. Belangrijke wedstrijden. Het Alkmaarder Meer is de laatste jaren meer en meer geworden tot een verzamel plaats voor wedstrijdzeilers: de banen, welke op dit Lange Meer kunnen worden uitgezet bieden veel aantrekkelijks en al kan de omge ving hier misschien de vergelijking met Ka- ger- en Brassemerplassen niet geheel door staan, toch is ook hier de landelijke sfeer met de mooie echt-Hollandsche luchten van een bekoring, waaraan de bezoeker der wedstrij den zich ternauwernood kan onttrekken. En de Alkmaarder Meer vol wedstrijd- zeilende scheepjes is dan wel iets heel bij zonders. Zóó zal men het Zaterdag en Zon dag weer kunnen zien. Want in de sterke op leving van klein-watersport in ons land deelt dit watersportcentrum op niet geringe wijze. Dank zij het noeste werken van het hui dige zeer ijverige bestuur van de Zaanland- sche Zeilvereeniging hebben niet minder dan een 150 zeilers voor de wedstrijden van Za terdag en Zondag ingeschreven: Akersloot en het beroemde eilandje zullen vol zijn van zeilersvreugd. Er zullen groepswedstrijden worden ge houden in de 12 m2 sharpieklasse en in de 12-voetsjollen-klasse. Voor de eerste zijn zes vereenigingen, voor de tweede vier inge schreven. Deze wedstrijden worden Zondag gehouden: vroeg in den ochtend reeds, want dan is er een heel programma te verwerken Het programma luidt. Zaterdag 24 Augustus. 14.20 Sharpieklasse B; 14.30 Twaalf voetsjollen B; 14.40 B. M. klasse; 14.50 Pampusklasse; 15.10 Inte.n, Starjachten; 15.20 Olympiajollen; 15.30 Zesmeterklasse; 15.40 De 45 m2 kruiserklasse; 15.50 Regen bogen; 16 uur 12 m2 Sharpies A; 16.10 Twaalfvoetsjollen A. Zondag 25 Augustus. 9.20, 9.30 en 9.40 Teamwedstrijden Sharpieklasse; 10 uur Zesmeterklasse; 10.10 Regenbogen; 10.20 en 10.30 Jollenteamwed» strijden: 11.20 B. M. (16 m2); 11.30 B.M.- klasse; 11.40 Overdekte scherpe jachten; 12 uur Teamwedstrijd 12 m2 Sharpieklasse; 12.10 Kano's 8 m2; 12.20 Teamwedstrijd 12-voetsjollen; 12,-iO Intern Starjachten; 12 50 Sharpieklasse B; 13 uur Pampus klasse; 14 uur 12-voetsjollen B| 13 uur Pampusklasse; 14 uur 12-voetsjollen B; 14 20 De 45 m2 kniit?-rklasse; 15 uur Olym piajollen; 15.10 ieklasse A; 15.40 Twaalvoetsjollen t Korfbal. K. V. K. V.-N1EUWS. Nu de zomer-periode teneinde begint te loopen, maakt K. V. K- V. zich klaar voor het komende wedstrijd-seizoen. En aange zien er o.l.v. de Bakker aan den Westerweg flink getraind is gedurende de afgeloopen zomermaanden, is de algemeene verwach ting, dat de goede resultaten in de komende wedstrijden niet zullen uitblijven. Het bestuur, dat geheel gereorganiseerd is, heeft allereerst voor het 3e 12-tal inge schreven op de serie-wedstrijden van dé korfbalvereniging G. S. V. te Oost-Graft- dijk, op Zondag a.s. K. V. K. V. 3 zal dan o m. uitkomen tegen Z. K. V. 4 (Zaan dam) en Excelsior I (Westwoud). Aangenomen dat er geen invallers zullen noodig blijken, geven we de K. V.-ers een goeden kans op den eersten prijs. Verder organiseert K. V. K. V. op de Zon dagen 1 en 8 September a.s. mede vanwege haar 15-jarig bestaan, groote seriewedstrij den op haar terrein aan den Westerweg. Den eersten September worden de wed strijden gehouden voor 12 tallen uit erkende bonden en voor adspiranten. Gezien het record aantal inschrijvingen (er zullen dien dag 42 wedstrijden gespeeld worden, verdeeld over 4 velden), zal het een korfbal „hoogtij-dag" worden, zooals we die in jaren niet in Alkmaar gekend hebben. Den tweeden Zondag in September wordt gespeeld om de „Zilveren Kaasdragers' den wisselprijs, welke K.V.K.V. beschikbaar heeft gesteld voor haar seriewedstrijden in de le afdeeling voor 3e kl. N, K. B. 12-tallen. In deze afdeeling zal K. V. K V. I om. uitkomen tegen 12-tallen als Z. K. V. 2 (Zaandam) en Concordia I (Amsterdam), welke beide 12-tallen voor de komende competitie in dezelfde afdeeling spelen als K V. K. V. I Ook deze dag zal dus span nende ontmoetingen tusschen de diverse 12- tallen opleveren Van verschillende zijden, o.a. het gemeen tebestuur van Alkmaar, de V. V. V. en de N- H. K. B. is reeds steun toegezegd, terwijl van meerdere nog toezegging te wachten is- Uit alle streken van Noordholland zullen op beide dagen de korfbal-enthousiasten naar Alkmaar komen, om de korfbalsport in Noordholland hoog te houden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12