Agenda Stad en Omgeving. KERMIS. Weededcht Bioscopen. Muziek en Dans. VLIEGENDE MIEREN AAN HET STRAND BIJ LA ROCHELLE. BURGEMEESTER GESCHORST. ONTAARDE OUDERS VERWAAR- LOOZEN HUN KINDEREN. REGEERINGSCRISIS IN ZUID-SLAVIE OPGELOST. Het kabinet is gereconstrueerd. PRAIREEBRAND IN AMERIKA. Een breedte van 35 K.M. DE WETHOUDERSVERKIEZING. Stedelijk Museum ingang Breeds tra at, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. DE KERMIS. Schouwburgen. Qulden Vlies: Zondag 8.15 uur, Het Chineesehe Landhuis (Amsterd. Tooneelver. o. 1. v. v. Dalsum en Defresne). Maandag 8.15 uur, Het Chineesehe Landhuis. Dinsdag 8.15 uur, Eind-examen (Amsterd. Tooneelver. o.l.v. van Dal sum en Defresne). Woensdag 8.15 uur, Eind-examen. Schouwburg Dassi (Doelenveld: Zondag t/m. Woensdag Revue van Lach tot Lach (Sylvain Poons e.a.) Circus Rausch: Eiken dag voorstellingen; uitgebreid programma met tal van variété-artisten. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Follies Bergère, hoofdrol Maurice Chevalier. City Theater, 8 uur, hoofdnummer De Zi geunerbaron (muziek Johann Straus). Op het tooneel Prof. Ben-Ali-Libi Toegang el- ken leeftijd. Roxy Theater, 7.15 en 9.45 hoofdnummer „Rare Snuiters" met Wheeler en Whoolsey. Op het tooneel Adriënne Solser (tante Bet). Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, twee voorstellingen, hoofdfilm Ball im Savoy, hoofdrollen Gitta Alpar, Rose Barsony, Felix Bressart e.a. Café Bus, Kaasmarkt, Jopie Kei zer en haar kameraden. A. Veis, Kaasmarkt, The American Band. Aart Martin, Kaasmarkt, C a- baret. Wapen v. Heemskerk, Breed- straat, The Sweet and Hot Players; div. attracties. KL Groot, Peperstraat, Van Dijk's Volendammers (The Four R.A.B.'s). Central, Hofplein, Tokkie-band en A.B.C.-boys. Gulden Vlies: Tóth Kalmhn en zijn Hongaarsche kapel. Wapen van Haarlem: The Funny Musicmakers en Mimi Höfer (zang). Centrum Hotel: Melch. Schuur man en zijn orkest. R e s t. L o n d on: Dansen in de nieuwe zaal; eiken avond. Aan het strand te Ch&telaillon nabij La Rochel streek een zwerm vliegende mieren neer, die men slechts kon ver drijven door het ontsteken van groote vuren op verschillende plaatsen aan het etrand. De Echo de Paris meldt, dat minister president Laval den burgemeester van Chelles (departement Seine et Marne, 6800 inwoners) voor een maand heeft geschorst omdat hij op 1 Juli, den Fran- schen nationalen feestdag de roode vlag had laten hijschen. Gewaarschuwd door buren heeft de politie te Cherbourgh een inval gedaan in een woning van het echtpaar Collas, waar men in een hok zonder licht en zonder ventilatie vier kinderen vond in een toestand van onmenschelijke ver- waarloozing. De oudste was 5 jaar en de jongste 11 maanden. Zij lagen alle vier geheel naakt op lompen en moesten ter stond naar een ziekenhuis worden over gebracht. Het bleek, dat de kinderen ondervoed waren en nooit het hok ver lieten, waarin zij den geheelen dag opge sloten waren. De vader is een alcoholist, terwijl de moeder zich niet om de kin deren bekommerde en den geheelen dag niet thuis was. Zondag is de Zuid-Slavische regee- ringscrisis opgelost door een reconstruc tie van het kabinet. In plaats van den aigetreden minister voor de sociale po litik, Preka, werd de voormalige minis ter voor lichamelijke opvoeding der jeugd, Komnenowitsj benoemd. Afge vaardigde Misjkoen nam de plaats in van den afgetreden minister van justi tie, Auer, terwijl de minister zonder por tefeuille, Jankwoitsj, de functie van den afgetreden minister voor den bosch- bouw, Stefanowitsj, overnam. De nieuwe ministers hebben den eed reeds afgelegd. De groote prairiebrand in de provincie Entre Rois woedt voort, thans over een breedte van 35 K.M. Verscheidene veefokke rijen zijn eveneens een prooi der vlammen geworden. Tot nu toe zijn 80.000 morgen van de beste kwaliteit prairiegrond geheel vernield. Het vuur nadert met groote snel heid het woudgebied. Politie en bevolking werken in koortsach- tigen haast om door het omploegen van den grond het vuur af te bakenen. In verband met de droogte kan men even wel niet veel resultaat van deze maatregelen verwachten. Waar de aftredende wethouder, de heer H. Klaver, op zijn besluit om zich niet meer als wethouder beschikbaar te stellen was teruggekomen, daar lag het voor de hand, dat de R.K. raadsfractie Zaterdagavond moeilijk anders kon handelen, dan ook dezen aftredenden wethouder opnieuw aan te wij zen. Dinsdag zullen dus van R.K. zijde de beide aftredende wethouders van Slingerland en Klaver en van Soc.-Dem. zijde de heer Bon- sema naar voren worden gebracht. Naar wij vernemen worden van de zijde der oppositie alsnog pogingen aangewend om harerzijds een wethouder beschikbaar ie stellen. Alsdan kan blijken of het de R.K. fractie ernst is geweest met het streven om een college op breede basis te vormen.'Het argument, dat het hiervoor thans te laat is, wijzen wij bij voorbaat als een gelegenheids argument af, aangezien wel in grootere ste den dan Alkmaar in de Septemberzitting de benoeming van een wethouder is aangehou den. Het is ook wel eens voorgekomen, dat een benoemde de beslissing over het aanne men aanhield en bedankte. Dan moest men ook in een volgende zitting een nieuwen wet houder kiezen. Wanneer men dus een college op breede basis wil en wij achten dit met het oog op de stadsfinanciën en de bevorde ring van de goede verhouding tusschen alle volksgroepen neg 't meest wenschelijk dan mag men o.i., als de mogelijkheid van de vor ming ervan zich alsnog voordoet, dit niet afwijzen, omdat die mogelijkheid wat laat ontstaat. AUTOBOTSING TE HEERHUGOWAARD. Hedenmorgen kwam de vrachtauto van de Deka-fabriek, bestuurd door den chauffeur Knip, den Basserweg te Heerhugowaard af rijden, toen tegelijkertijd langs den Midden weg uit de richting Alkmaar een auto na derde, waarin zes personen werkzaam bij den wegenaanleg te Nieuwe-Niedorp. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak ontstond een botsing, waarbij beide voertuigen werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WIELRENNERS GEVALLEN. Een groep wielrenners, die gister op een trainingsrit te Heerhugowaard waren, heeft gister een ongeluk gehad. De rem van één der renners geraakte tusschen de spaken, waardoor de jongeman viel. De op hem vol genden tuimelden over hem heen. Spoedig waren zij weer overeind, verschillenden hun ner hadden schrammen e.d. opgeloopen. De circa 18-jarige G. Oukes uit Bergen was er erger aan toe. Hij bleef liggen en een ge neesheer, die werd gehaald, constateerde een lichte hersenschudding. Per auto werd O. naar huis vervoerd. DENK OM DE BELASTINGPLAATJES. De arbeider A. T. te Schagerbrug ver miste van zijn rijwiel, dat hij tijdens zijn werkzaamheden langs den openbaren weg „de Grootesloot" had geplaatst, zijn belas tingplaatje. Het door de politie ingestelde onderzoek had tot resultaat, dat thans tegen een ande ren arbeider proces-verbaal werd opge maakt. Deze ontkende echter het belasting plaatje ontvreemd te hebben. Tijdens het zwemmen is van het rijwiel van den 1 O-jarigen P. L. te Wieringen het rijwielbelastingplaatje ontvreemd. Een jongeman uit den Haag, van wien vermoed werd, dat hij meer van deze ver dwijning wist, werd gehoord. Echter het onderzoek had geen resultaat. HET HORLOGE GEVONDEN. E>e veehouder L. te Texel vermiste sedert begin Augustus zijn zilveren horloge. De zer dagen kwam door een toeval aan het licht, dat bij den horlogemaker B., door een jongeman een horloge in de maak was ge geven, hetwelk precies overeen kwam met het vermiste zilveren armbandhorloge. Hoe wel deze verklaarde, dat hij het door hem in de maak gegeven horloge reeds eenige ja ren in zijn bezit had, is proces-verbaal te gen hem opgemaakt, aangezien is gebleken, dat aan de binnenzijde van het deksel eeni ge nummers voorkwamen, die door den heer B. bij vorige gelegenheden, toen het horloge van den heer L. in de maak was daarin waren geplaatst. EEN BIJZONDERE VISCH IN EGMOND AAN ZEE GESIGNALEERD Dat de zee immer vol afwisseling is, weet ieder, die, hetzij als vaste of als tijdelijke be woner aan de kust heeft vertoefd. Ook wat be treft het dierenleven in de zee, wordt dit door de baders ondervonden, die, bij een oosten wind met een kwal in aanraking zijn geweest. Dat de zee echter voor een attractie kan zor gen, bleek Zaterdagmiddag. Enkele jongelui, leden van de Egmondsche reddingsbrigade, waren met de boot dezer vereeniging in zee, toen zii een groote visch opmerkten, die naar hen toe zwom. Zonder eenige aarzeling roeiden ze op de visch af, om deze van nabij te kunnen zien. Bij de visch gekomen, die grooter was dan de boot en naar schatting zes meter lang was, pro beerde men over het dier heen te varen. Dat dit wel een beetje onvoorzichtig was, bleek, toen de visch de boot een weinig naar boven lichtte. Toen de boot zich naar het strand be gaf, volgde de visch, zoodat de baders, die in de nabijheid waren, zich ijlings uit het water begaven. De schipper van de zeilboot „De Zwaluw" heeft nog' getracht de visch te vangen, doch dit is hem niet gelukt. Het dier verdween in noordelijke richting. Wij vérnamen nog, dat de visch Zaterdag morgen achter de Zwaluw aan was komen zwemmen, toen deze uit de richting Castii- cum kwam. Volgens de visschers betreft het hier een z.g. Hille. Deze visch komt in het Noorden van de Noordzee veel voor en leeft van haring en andere kleine visschen. Hij volgt de haringloggers en wordt ook wei haringjager genoemd Daar zij een kleine/i bek heeft, is zij niet gevaarlijki. EEN BOTSING. Zaterdagavond heeft te Egmond aan Zee een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel, welke nog goed is afge- loopen. Omstreeks half twaalf kwam een auto, be stuurd door den chauffeur F. R., uit de rich ting van het strand, de Voorstraat door ge reden. De chauffeur wilde de Prins Hendrik straat naar de Naca-garage inslaan, toen van den anderen kant een motorrijder nader de. Daar het motorrijwiel een weinig licht gevende lamp voerde, dacht de autobestuur der, dat het een fiets was en hij nog wel over- kon steken. Door de snelheid van beide voer tuigen bleef een botsing niet uit. De motor rijder, de heer F. S. uit Castricum, kwam te vallen en bekwam eenige verwondingen aan het hoofd. Hoewel de chauffeur, S. R. uit Eg- mond, alle schuld op zich nam, heeft de poli tie de beide voertuigen in beslag genomen De auto had eenige schade aan koplamp en spatbord, terwijl de voorvork van de motor fiets beschadigd is. Inmiddels zijn de voer tuigen weer vrij gegeven, FAILISSEMENTEN. Ter griffie van de arr. rechtbank is ge deponeerd de uitdeelingslijst in het failisse- ment van H. Schipper, vrachtrijder te Alk maar met een uitkeering van concurrente schuldeischers van 3.742 AMERIKAANSCH BEZOEK AAN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Een 20-tal Amerikaansche hoogleeraren en directeuren van landbouwproefstations heeft een bezoek aan den Wieringermeerpol- der gebracht. Het doel van dit bezoek was om de bodemkundige vraagstukken, die zich bij het in cultuur brengen van de jonge Zuider- zee-gronden voordoen, te bestudeeren. De bezoekers werden rondgeleid door dr. D, J. Hissink, directeur van het bodemkun- dig instituut te Groningen en ir. Harmsen te Medemblik. EEN BALLONNETJE IN ALKMAAR Een inwoner onzer gemeente liet ons hedenmorgen een nog half gevuld ballon netje zien, waarop aan de eene zijde gedrukt is: Prés du Grand Theatre Lille en aan de andere zijde Gd. Pharmacie de France. .Er is een kaart bijgevoegd, waarop staat Balon concours en waarin de vinder verzocht wordt een bijgevoegde kaart naar Monvreuse (Noord Frankrijk) op te sturen. „De Kermis komt maar eens in 't jaar", hebben wij vroeger gezongen en sindsdien zijn er heel wat plaatsen waar de kermis nooit meer terug gekomen' is. Men heeft hier en daar getracht ze te ver vangen door volksfeesten of concerten, maar overal waar deze gegeven werden, heeft men toch wel gevoeld, dat ze de ouderwetsche ker mis niet konden vervangen. Vele kermissen zijn uit vrees voor drank misbruik afgeschaft, maar het is een feit, dat dit misbruik van jaar tot jaar tot minder klachten aanleiding geeft. Kermissen hebben veel van haar ruwe karakter verloren en bo vendien is er in de laatste jaren nog de gi oote factor van een algemeen tekort aan geld voor gelegenheden van ontspanning waaronder de kermissen allereerst te lijden hebben en waardoor het daarop niet meer zoo bont toegaat als vroeger wel het geval was. In die omstandigheden is er in plaatsen als Alkmaar en andere rustige provinciesteden eigenlijk geen reden meer tot afschaffing van de kermis, nog afgezien van de vele duizen den welke de exploitanten in onze stedelijke schatkist storten. De kermis is een volksver maak, waaraan wat romantiek voor de jeugd en wat herinneringen voor ouderen zijn ver bonden, het is iets dat „van buiten komt" en daarom meer trekt en meer boeit dan alles wat plaatsgenooten ter vervanging in elkaar zouden zetten. Er is een zekere romantiek in dit wereldje van zeildoek en latten, dat zich met spiegel glas en verf, met gekleurde lichten en muziek aan de menigte als iets kostbaars presen teert. Men vergaapt zich aan den schoonen schijn zonder te bedenken hoevele dezer on dernemingen slechts met moeite op de been gehouden kunnen worden, men ziet slechts den schitterenden buitenkant zooals men de artisten slechts ziet in hun paradepakjes met gouden loovertjes en niet zooals zij in werke lijkheid in hun rijdende huiskamers leven. Er is dagen lang geklopt en gehamerd, en de jeugd heeft al eenige dagen vol verrukking naar het opslaan van tenten en spullen ge keken. Het is kermis in Alkmaar en dan zijn vaders en moeders niet zoo goed of zij moe ten den allereersten dag al mee om hier en daar eens binnen te kijken en aan den buiten kant van draaimolens te wachten, waarin hef „verrukkelijk" ging en waarin na elke rit een pleidooi gehouden wordt om „nog één keer tje" te blijven zitten. Op de Paardemarkt laat een steilwandrij- der met zijn even onverschrokken tochtge noot de menigte weer griezelen en zijn beroep is inderdaad niet van de minst ge vaarlijke soort, wat trouwens nog kort ge leden op de Hoornsche kermis bevestigd is geworden. Een ongeluk zit in een klein hoekje en in dit etablissement, waarin van hoekjes eigen lijk geen sprake is, zit het ongeval in elke kleinigheid die men over het hoofd gezien kan hebben en die den onverschrokken rijdei en zijn gezel noodlottig kan worden. Men ziet hier twee rijders tegelijkertijd op de „race baan'' boven en achter elkaar rijden Zij verwisselen zoo nu en dan eens van plaats, leggen de beenen over het stuur en rijden met losse handen. Er zijn beroepen, die heel wat minder risico opleveren. Even „griezelig", maar minder gevaarlijk is het in de zoogenaamde Emotiebaan o? beter gezegd de spooktent. Wie meent, dat spoken niet meer bestaan, moet hier maar eens een kijkje nemen. Hij kan ze in allerlei gedaanten vinden en magere Hein in velerlei vormen ontbreekt natuurlijk niet op het appèl. Wie hier met of zonder kinderen in een rood fluweelen wagentje een tocht door het duistere rijk der schimmen maakt, moet op velerlei verrassingen bedacht zijn. Hij ziet de schimmen uit het rijk der fantasie en hoort ze bovendien, want deze spoken zijn allesbe halve zwijgzaam en laten gezamenlijk een gil- en fluitconcert hooren, dat de griezel stemming tijdens den tocht niet weinig ver hoogt. De rijk geïllumineerde Ridee-0 en de Wembley-attractie zijn hier als het ware vaste klanten geworden en voornamelijk de laatste is een bezoek overwaard. Er is daar altijd een gezellige sfeer, er kan gedanst en gegle den worden en er is gelegenheid om op veler lei manieren door elkaar geschud te worden, wat vooral voor de jeugd ieder jaar weer het toppunt van vermaak is. Hommerson's huisorkest zorgt voor de noodige opwekkende klanken en er worden hier weer feestavonden georganiseerd, waar bij de Parijsche nachtfeesten in alle opzichten geïmiteerd worden. Deze Wembley-attractie met haar moeilijk te bestijgen trap, haar miraculeuse beweeg bare brug en haar ongeëvenaarde glenbaan is een der meest aantrekkelijke amusements- gelegenheiden van een kermis. De Nieuwesloot heeft hetzelfde aanzien als vorige jaren. In bonte verscheidenheid wisselen naugattent, oliebollenkraam en ha ringwagens elkaar af, terwijl voor de liefheb bers van de vliegbommensport een ruime plaats is ingeschikt. Bijzondere aandacht verdient ditmaal de zoogenaamde Auto Skooter, de baan waar jong en oud autorijden kunnen zonder gevaar voor ongelukken. De exploitant heeft niet minder dan 22 spliksplinternieuwe wagentjes aangeschaft en men kan dus met het modern ste materiaal rijden. Men behoeft niet bang te zijn voor sturen, die niet draaien, claxons, die niet werken of remmen, die niet pakken willen. Het is allemaal even eenvoudig en hoe meer botsingen er voorkomen des te grooter is de pret van rijders en omstanders. Er zijn natuurlijk nog heel wat meer atttracties voor hen, die op zoek naar sen satie en avontuur zijn. Er zijn draaimolens, waar groot en vooral klein zich kostelijk amu seeren door op een of ander houten dier fe kruipen, dat weldra in galop slaat en dan steeds bergop- en bergafwaarts met zijn be rijder in de rondte gaat tot de man met de bel het sein tot stilstand heeft gegeven en aan dit etablissement zijn een vrouwelijke en een mannelijke employé verbonden, die de toeschouwers tijdens den rit op allerlei acro batische kunsten onthalen. Er is een fietsjes draaimolen, met kleine autotjes er naast, waar de jongens naar een pluim kunnen grij pen, welke boven hun hoofden op en neer ge trokken wordt en wie uit eigen jeugd nog weet welke triomfgevoel het geeft zoo'n pluim te bemachtigen, zal ook begrijpen waarom het in dergelijke gelegenheden zoo druk is. Waar vroeger de draaimolen stond, is nu een soort bergmolen verrezen. Men zit hier rustig op een bankje met het gezicht op een Sint Gothard in miniatuur totdat de molen be gint te draaien en de „ingezetenen" min of meer de sensatie van vliegen ondergaan. Die sensatie krijgt men natuurlijk ook in den zweefmolen en in den traditioneelen Turksche schommel. Wie Alkmaar in vogelvlucht wil zien, klimnje maar eens in een van de houten schuiten, die om beurten naar boven gedraaid worden en wie de sensatie van het varen bij slecht weer ondergaan wil, richte zijn schre den naar een geheimzinnige tent, waar „Lachen, Lachen" boven staat Hij zal wel dra merken, dat hij zelf allerminst reden tot lachen heeft, daar hij in de roef terecht ge komen is van een schuit, waarmee hij bij slecht weer uit varen gaat. De stormwind giert en het licht gaat uit, maar de schuit vervolgt zijn weg en de inzittenden voelen wel, dat het over bijzonder hooge golven gaat. Wie geen last van zeeziekte heeft en de jeugd heeft dat natuyrlijk heelmaal niet kan hier een avontuurlijk tochtje maken Wie voor langeren tijd vermaak zoekt, kan die natuurlijk vinden in etablissementen als het Circus Rausch of de hier meer bekende cabaret-tent van den heer Mullens. Gelegen heid een gokje te doen, waarbij men zelf aan zijn geluk kan medewerken, is er in de zoo genaamde Derby-rennen, in de tenten waar in men met ballen kan gooien of naar fles- schen kan hengelen en Vrijwillige Landstor- mers en anderen, die hun schietlcunst onder houden willen, kunnen ook dit jaar op pijpen en allerlei andere dingen schieten met kans op een papieren décoratie. De moordenaar Jut schijnt nog altijd zijn schulden niet vol doende geboet te hebben en er kan nog naar hartelust op zijn „kop" geslagen worden, menschen die van koekhakken houden kunnen ook dit jaar weer terecht en verder is er niet alleen aan handigheid en kracht gedacht, maar heeft men ook op de menschelijke maas; gerekend, waarbij zuur- en palingkramen, poffertjes en wafeletablissementen en velerlei kramen met nougat o.a. de bekende Stuvé en allerlei ander lekkers volop ge legenheid tot het verzorgen van den inwen- digen mensch bieden. Bommenwerpers draaien weer lustig rond en hadden den eersten avond al druk bezoek en in de tuin- zaal van de Harmonie laat de heer Jansen zijn kunststad bewonderen, een werk van veeljari gen arbeid, dat niet alleen de kinderen in teresseert, maar waarbij ook volwassenen het geduld en de kunstzinnigheid van den bekwa men vervaardiger zullen bewonderen. Op de Laat zien we een soorgelijk beeld van de tenten-parade als op de Nieuwesloot, ook hier zijn de gerookte paling stalletjes even talrijk als op de Nieuwesloot het ge val is, terwijl verder galanterie-tenten en speelgoed-opslagplaatsen aanvullen, wat op de Nieuwesloot ontbreekt. Op de Steenenbrug heeft de poffertjes fabrikant zijn tenten opgeslagen. Zooals we Al die kramen en tenten worden omstuwd door een vroolijke menigte, jongens en meis jes, vaders en moeders met kinderen, er hangt een lucht van poffertjes en wafels over het terrein, er is een vaak oorverdoovend concert van draaiorgels en loudspeakers, er is in één woord dus weer de oude kermisstemming, die men op geen ander volksfeest zal kunnen imiteeren. Het is kermis in Alkmaar en die kermis komt maar eens in het jaar! Laat men er dan, hoe zorgelijk de tijden ook mogen zijn, nog maar eens van profi- teeren. naar waarnemingen, verricht in den morgen1 van 26 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746.3 m.M. te Seydisfjord. Verwachting (geldig tot den avond van 27 Augustus): Zwakke tot matige veranderlijke wind; meest zwaar bewolkt; waarschijnlijk regen of onweer; koeler. Weeroverzicht. De IJslandsche depressie heeft zich vooral zuid- en oostwaarts uitgebreid, terwijl de ba rometer op IJsland gaat stijgen. Het hooge drukgebied verloor sterk m be- teekenis, terwijl het maximum in het zuid westen aan zijn noordzijde eveneens aan be langrijkheid inboette. Over Frankrijk en zuid-west-Durtsdiland ligt een secundaire depressoe. Deze vormt een overblijfsel van de Zaterdag reeds gemelde depressie, welke stationnair bleef en in den nacht van Zaterdag in het midden van ons land regen bracht. Aan de zuidzijde van deze secundaire vallen in Frankrijk zware regens. De IJslandsdhe depressie bracht zware regens over het noorden van de Britsche eilanden en de Noorsche kust. De ochtendtemperaturen daalden over IJs land, het noorden van de Britsche eilanden, het noorden van ons land en noord-Scandf- navië. Over Duitschland is het sinds gisteren wat warmer geworden. Men mag verwachten, dat de IJslandsche depressie langzamerhand haar invloed bij ons zal doen gelden. Bij toe nemende bewolking nemen de kansen op regen en onweer toe, terwijl tevens weer eenige afkoeling te verwachten is. HOOG- EN LAAGWATER TE Augustus. (In Zomertijd). BERGEN AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwafer vm. nam. vm. nam. 26 2.37 3.06 11.23 11.45 27 3.21 3.45 0.09 28 3.56r 4.20 0.27 0.47 29 4.29 4.51 1.04 1.22 30 5.00 5.21 1.40 1.55 31 5.28 5.49 2.12 2.23 HOOG- EN LAAGWATER TE Dat. 26 27 28 29 30 31 EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwafer vm. 2.34 3.18 3.53 4.26 4.57 5.25 nam. 3.03 3.42 4.17 4.48 5.18 5.46 vm. 11.11 11.57 0.15 0.52 1.28 2.00 nam. 1133 0.35 1.10 1.43 2.11 Muziek, zang en dans! En nu van het keriristerrein met zijn tijde lijke gebouwen .ïaar de café's-chantants en dergelijke inrichtingen. Eigenlijk valt er van al deze inrichtingen niet veel nieuws te vermelden. Het is elk jaar vrijwel hetzelfde: er wordt muziek gemaakt, er wordt gedanst, er wordt gezongen; kort om er wordt op allerlei manier lawaai ge maakt en de kermisstemming bereikt in bijna al de café s haar hoogtepunt. Zoo'n Zaterdag is eigenlijk geen goede dag, om een beschrijving te geven van de café-stemming. Er zijn dan nog te veel kij kers en te weinig koopers. De Alkmaarders zelf hebben dan nog acht dagen gelegenheid om hun portemonnaie leeg te storten en de menschen van buiten wachten tot de laatste dagen, om dan in groot getal op te komen. Toch was men dien eersten avond niet onte vreden, tenminste laar niet, wa .r wij ge weest zijn. Bij den een was het druk, bij den ander ging het best en slechts enkele zaken werden minder goed bezocht. Maar daar trok men des Zondags heen. En zoo is ieder een tevreden geweest met den inzet van de kermis, die voorloopig prachtig weer treft. Dat prachtige weer was oorzaak, dat bij Central buiten heel wat stoelen bezet waren en binnen slechts enkele bezoekers zaten. We hebben dit centrum der kermis wel eens gezelliger gezien. In plaats van een schittering van lichtjes der stoomcaroussel, staat er nu op het Hofplein een circus met een zeer middelmatig voorfront, dat heele- maal niet past in het kader van de kermis, toch verveelden de bezoekers van C e n- t ral zich niet, dan' zij een uitstekend strijkje, dat in het café speelt met heel veel animo. In de kolfbaan kon gedanst wor den onder de prettige tonen van den band, die met veel bravour speelt. De Tokkie-banu en de A.B.C.-Boys vieren hun triomfen. In het Wapen van Haarlem, Hofplein, heerschten beide dagen een gezel lige drukte. Ook hier is uitstekende muziek van de Funny musi> makers, die geen ver moeidheid kennen, terwijl Mimi Höfer haar zangnummertjes lanceert en een dankbaar en enthousiast publiek heeft. Bij A a r t M a r t i n was het dadelijk „vollig". Wel niet overstelpend druk nog, maar dat komt natuurlijk wel. Een gezellig cabaret feitelijk het eenige, wat we op aé kermis hebben vermaakt de gasten voort durend en oogst telkenmale veel applaus. Hier wordt het in de komende dagen wel zeer gezellig. Klaas Groot heeft voor den zooveelsten keer de van Dijk's Volendammers geënga geerd en dit viertal is wonderlijk goed inge-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2