Zeilersvreugd op het Alkmaarder Meer. Uitstekend geslaagde nationale en onderlinge wedstrijden van de Zaansche Zeilvereeniging. NA DE PAUZE. HET AROL-TOERNOOI. OM DEN ZILVEREN BAL. Enthousiast meeleven. Zondag Vreugdedag. Teekens voor stwlheidsvermindering Hoatop, die gister in niet minder dan 4 races winnaar werd. (Van onzen eigen verslaggever.) Seniores tot 350 c.c. finale. Acht cracks aan den start. Het zijn: de Ridder, Hamers, Rehorst, Oosterbaan, Ies- berts, Hartman, Al en Houtop. De massale start is indrukwekkend, maar vlot en Houtop neemt resoluut de leiding, ge volgd door Hartman en de anderen. De rest wisselt telkens van plaats. Als Hartman moet staken, is er van strijd om de eerste plaats geen sprake meer. Houtop is bijna een halve baan voor en eindigt zeer verdiend als eerste. Het fraaie nummer heeft het volgende re sultaat: 1. Houtop 2 min. 48.4 sec., snelste ronde 27.2 sec., nieuw baanrecord, 0.6 sec. beter; 2. Al 2.56; 3. Iesberts 2.56.4; 4. Oos terbaan 2.58.6; 5. Rehorst 2.59.8; 6. Hamers 3.01.6; 7. de Ridder 3.02.2; 8. Hartman uit gevallen. Juniores tot 350c.c. finale. Dan krijgen wij de finale juniores tot 350 c.c. met de volgende finalisten: H. Buys, Maller, v. d. Berg, Roest, van Rijssel en de Graaf. Ook hier is de start fel en de strijd hevig. Vooral om de derde plaats wordt hevig ge streden door drie liefhebbers, die genoeg sensatie geven. Intusschen gaat Maller voor op, gevolgd door Roest en als het veld uit eengerukt is, is de strijd gestreden. Intusschen duikelt Buys nog even en doet van Rijssel in de laatste bocht 't zelfde, maar verder is er niets, dat te noteeren valt. Alleen is Maller zoo geconcentreerd, dat hij nog een rondje meer rijdt dan noodig is. De uitslag is, ook al omdat v. Rijssel toch weer opstapt: 1. Maller 2 min. 58.6 sec 2. de Graaf 3.05.6; 3. van Rijsel geen tijd. Seniores tot 500 c.c. finale. Dan komt het groote nummer van den middag, de finale 500 c.c. voor seniores. De volgende duivels gaan van start: van Dijk, Hamers, v. Aartsen, Hartman, Houtop, Bos man, Ouwehand en v. Wingerden. Al weer davert Houtop naar voren, maar de rest zit er nu vlak achter en reeds na een ronde valt Bosman De rest strijdt door met Houtop een 20 M. voor, terwijl v. Dijk voor de tribune de tweede plaats verovert. Dan ligt het veld ver uit elkaar en'kop en staart verschillen precies een halve ronde! Toch blijft ook Houtop zeer snel gaan en wint ook deze race met groote voorsprong. De uitslag is: 1. Houtop 2 min. 46.2 sec., snelste ronde 26.8 sec., al weer een nieuw re cord; 2. v. Dijk 2.49.2; 3. Hartman 2 57.2; 4. v. Wingerden 2.58.4; 5. Hamers, 6. v. Aart sen; 7. Ouwehand; Bosman, gevallen. Nieuwelingen tot 250 c.c. fi nale Aan den start komenv. d. Kley, De Cerff, Dijs en Malta. Het viertal vecht heel aardig om de plaat sen, al gaat het nu veel kalmer na de opwin dende race van Houtop c.s. De uitslag is: 1. v. d. Kley 3 min. 12.8 s.; 2. De Cerff 3.12.6; 3. Dijs 3.16.8; 4. Malta. Seniores 350 c.c., lange baan- race, lObaanronden. Niet minder dan negen renners verschij nen in de lange-afstand-race aan den start Het zijn: J. H. Rijk (O.K. Supreme), J. de Ridder (A.J.S.), L. Rehorst (Lady). P. Oos terbaan (Eysink), Jac. Al (Royal Enfield), J. C. Houtop (Rudge), J Bosman (Velocette), J. H. Iesberts )Ladv) en Sedan Graf (Rudge). Deze keer is Houtop niet het eerste weg, maar na een ronde ligt hij al derde, dan tweede en voor de tribune al eerste. Het gaat zeer hard en er heerseht voloo span ning in deze race, omdat het verschil klein blijft. Dan komen Jan Rijk en de Ridder met el kaar in botsing en vallen, terwijl even later Bosman valt. Hij blijft liggen en wordt weg gedragen. De rest tolt rustig rond met Houtop ver voorop en deze wint onbedreigd. De uitslag is: 1. J. C. Houtop (Rudge) 4 min. 47.2 sec.; 2. Jac. Al (Royal Enfield) 4.53.2; 3. P. Oosterbaan (Eysink); 4. Sedan Graf (Rudge); 5 L. Rehorst (Lady). Seniores 500 c.c., lange baan- race, 10 baanronden. Tot slot de cracks op Liters over 10 ronden. Het zijn: G. J. van Dijk (Eysink), H. Hamers (Royal Enfield), C. A. van Dal- sum (Motosacoche), C. Ouwehand (Jac. Al- Special), P. J. W. van Aartsen (New-Rapid), A. Hartman Jr. (Husqvarna), J. C. Houtop (Rudge), A. van Wingerden (Roval-Enf. Spe cial), Jos. Klinghammer (Rudge) Negen renners dus en dat beteekent weer een spannende start. Al weer heeft Houtop een matige start en gaat als achtste weg, om na een ronde al derde te liggen. En een halve ronde later al tweede achter van Dijk! Zoo blijft het en de rest vecht hard om de derde plaats. Het duel tusschen van Dijk en Houtop neemt de groote belangstelling in, maar hoe wel Houtop geleidelijk nadert, blijft van Dijk eerste. Samen lappen zij Klinghammer en dan komt Houtop vlak achter v. Dijk te zitten en weet hem tenslotte ook nog te passeeren in de bocht. Dat gebeurt in de 8ste ronde en als van Dijk dan ook nog een schuiver maakt, is hij kansloos geworden en valt uit. Vlak voor de tribune valt dan Hartman, terwijl even daarna Ouwehand over den mo tor van Hartman valt en blijft liggen. De Uitslag is tenslotte: 1. J. C. Houtop (Rudge) 4 min. 34 sec., nieuw baanrecord 26.6 sec.; 2. C. A. van Dalsum (Motosaco che) 4.53; 3. A van Wingerden (Royal-Enf. Special) 4.58.2; 4. H. Hamers (Royal Enf.) 5.02.6; 5. P. J. W. v. Aartsen (New-Rapid) G. J. van Dijk (Eysink) en Jos. Klingham mer (Rudge) opgegeven; C. Ouwehand (Jac.- Al-Special) en A. Hartman Jr (Husqvarna) gevallen. Voetbal. In Amsterdam is het voetbalseizoen officieus geopend met de wedstrijden om den Arol-beker, georganiseerd door de tweede klasser A. F. C. Vier van de vijf wedstrijden eindigden in een gelijk spel .zoodat strafschoppen moesten beslissen. De uitslagen waren: U. V. V.—A. F. C. 3—2 H. F. C.—H. B. S.* 2—2 Zeeburgia*D. W. S. 11 Blauw Wit*—Z. A. G 1—1 N. A. G*Ajax 2—2 U. V. V.—H. B. S. 2—1 Wint na strafschoppen. Te Rotterdam begon de strijd om den zilveren bal. De groote verrassing was, dat Feijenoord door Quick werd uitge schakeld. A. D. O. viel op door zeer door tastend voorhoedespel. De uitslagen zijn: H. D. V. .—O. D. S. - 1—3 ExcelsiorV. O. C. 30 D. F. C.*—Xerxes 2—2 Sparta—H. V. V. 2—1 FeijenoordQuick* 00 Willem II—A. D. O. 2—5 Wint na strafschoppen. ALG. VERGADERING N.H.V.B. Onder voorzitterschap van den heer Delvaux vond Zondag alhier de jaar vergadering van den Noord-Holl. Voet bal Bond plaats. De rekening over het afgeloopen jaar sloot met een voordeelig saldo van ruim 1043. De voorzitter werd bij acclamatie her kozen, terwijl verder als bestuurslid na stemming en herstemming werden be noemd de heeren G. Sougé, H. P. Stuur man, J. Hoorn en L. v. Dagtendonk. De heer J. Melk, die ruim 10 jaar be stuurslid was en thans aftrad werd tot lid van verdienste benoemd. Een bespreking inzake het off. orgaan had tot resultaat dat een commissie werd benoemd om in deze zaak te rap porteeren. Kolven. HET TOURNOOI VAN DEN N.K.B Thans zijn alle korpskolvers bekend, die de Langendijker clubs op de in September a.s. te houden kolf wedstrijden van den Neder- landschen kolfbond zullen vertegenwoordi gen. „Onder Vrienden" Oudkarspel, K. Quant, A. Eecen en P. Kostelijk. „Volharding" Oudkarspel, P. Gelder, P. Langendijk en C. Vlug. Onderling Genoegen" Noordscharwoude, F. Muileboom, P. Jes en KI. Ruiter. Vriendenkring" Noordscharwoude C. Langendijk Pz., G. Deutekom en G. Hop. „Op Maat" Zuidscharwoude P. Molenaar, P. Goet en A. Berkhout. „Gezellig Samenzijn" Zuidscharwoude G. Mettes, D. Rijper Sr. en Th. Rijper Jr. V i s s c h e n. VISCHCOLLEGE „V1SCHLUST" ALKMAAR. Zondag heeft de hengelsportvereeniging „De Baars" te Schagen een nationaal hengelconcours gehouden waaraan werd meegedaan door vereenigingen uit Haarlem en Schagen en omstreken. In dit concours waar alle viscn geteld werd, is door het vischcollege „Vischlust" de derde prijs ge wonnen. Er zullen, behalve in den altijd be trekkelijk kleinen zeilerskring, weinig in woners van Alkmaar geweten hebben, dat behalve kermis en motorraces, in de naaste omgeving van onze stad zich zulk een belangrijk sportevenement af speelde, n.1. de nationale en onderlinge zeilwedstrijden, uitgeschreven door de Zaanlandsche Zeilvereeniging, Zater- dag en gisteren gehouden op het Alk maarder Meer. Het waren de voortgezette wedstrijden, waarmee men het vorig weekend een aanvang gemaakt had en het is misschien niet on dienstig er op deze plaats nogmaals op te wijzen, dat na de Kaagweek en de Sneeker zeilwedstrijden, de jaarlijksche wedstrijden op het Alkmaarder meer een eervolle derde plaats innemen op het zeilterrein van Neder land. Het Allernaarder Meer, dat zoo bij uitstek gunstig gelegen is voor wedstrijden om het kampioenschap van Noord-Holland boven het IJ, is in de laatste jaren meer en meer geworden tot een verzamelpunt voor wed strijdzeilers, dit te meer, omdat het zeer actieve Zaanlandsche bestuur, waarvan mevr. M o 1 e n a a rA b b e s t nu al tal van jaren de leidende en graag-geziene figuur is, de banen op de Lange Meer uitge zet, zoo aantrekkelijk mogelijk had vastge steld. Het Alkmaarder Meer moge dan ean luxieuse Kaag-societeit missen, het heeft daarvoor in de plaats zijn onovertroffen eiland, waar alle zeilersvreugd zich uiteinde lijk concentreert. En als dan de Meer zoo vol is met zeilende schepen en scheepjes onder een azuur-blauw-gekoepelde hemel, dan eerst weet men met welk een intens genot iedere wedstrijdzeiler jaarlijks op het Alkmaarder Meer meeleeft. Dit getuigt immers de groote deelname van een 150-tal zeilers, een bewijs te meer van de sterke opleving van klein-watersport in Noord-Holland boven 't IJ. Na dezen lofzang willen we terugkeeren naar datgeen waarvan we een overzicht moe ten schrijven, n.1. de wedstrijden zelf van Zaterdag en Zondag. Toen we Zaterdag op 't eiland kwamen en in den starttoren hadden plaatsgenomen om onze plicht te gaan vervullen, was 't eerste, wat we van het wedstrijd-comité (de heeren ir. L. Doedes, P. E. Moes, G. Nijland, J. H. v. d. Stadt, M. de Wit en P. Schoen Pzn.) te hooren kregen, dat er gezeild werd onder bij na ideale weersomstandigheden. Uit het Oosten was een flinke bries komen opzetten en het was al gauw te zien, dat hier zeilerstalent een eerste vereischte was om met succes een wedstrijd te zeilen. Wit-krullende golfjes spraken ervan, dat het voor de kleine bootzeilers een harde dobber zou worden om het is heelhuids af te brengen. Toen dan ook het startsignaal over het woelige meer weerklonk, bleek het, dat voor al in de jollenklasse vele zeilertjes verstek hadden laten gaan, al kunnen we ons heei goed indenken, dat het met 't oog op de wed strijden van Zondag uiterst riskant werd met dezen wind aan. de wedstrijden deel te nemen met de vrij groote kans, dat de boot niet bestand zou zijn tegen het woedende ge weld van het water. Het was jammer voor de kleine bootzeilers, maar alleszins begrijpelijk. Een verheugend feit was het, dat in de zwaardere klasse (regenboog en 12 M2. Sharpies A) zich meer deelnemers hadden opgegeven, dan het pro gramma vermeldde. Het starten had zoo goed als vóór den wind plaats, wat vooral van de beide deel nemende 6 M.-jachten een prachtig gezicht opleverde. Daar de wind met het verstrijken van de uren steeds meer kwam doorzetten, zag het wedstrijdcomité zich genoodzaakt eenige banen in te trekken en deze tot één te redu- ceeren. Al moge het dan jammer blijven, dat zoo vele deelnemers geen acte de présence hadden gegeven, men mag, wat de wedstrijden van Zaterdag betreft, gerust spreker van een ge slaagden zeilersdag. De uitslagen van den eersten dag luiden: 45 M2. klasse: 1. Boekenier van A. War- nen (de Kaag)2. Coppelstock van J. Sie- verts (De Leede); 3. Benati II van B. Fenenga (Spaarne). 6 M. klasse: 1. Braasemermeer van Hans Nathan (K.N.Z.&R.V.); 2. Piet Heijn van A. E. Dudok van Heel (K.NZ.&R.V.) Regenboog-klasse: 1. De Swan van H. Zui- derbaan (de Kaag); 2. Saenden van L. de Wit (Z.V.V.); 3. Duke van Jesse (de Kaag); 4. Wind en Water van L. Poorter (A.Z. en R.V.) Pampus-klasse: 1. Pampus van W. de Vries Lentsch ('t IJ); 2. Windveer van J v Essen (de Kaag)3. Bries van M. Monde (de Kaag); 4. De Steur van L. v. d. Steur (de Kaag). Olympia-jollen: 1. Slof van S. G. v. d. Stadt (Z.Z.V.); 2. Hurry-Up van G. v. Lij nen Noomen (Z.V.V.) Intern. Starklasse: mej. E. de Visser (H.J. C) wint zonder strijd van mej. G. F. Bohré (Loosdrecht), die op de helft van de baan den kant van den wal raakte en van verdere deelname werd uitgesloten. 12 M.2 klasse A: 1. Rakker van A. Ho- ningh (H.N.D.); 2. Hiphaan van W. R Ferwerda (K.N.Z. en R V.); 3. Ravode van P Stortebeker (R.Z.V.); 4. Aloha van G Nolles (H.N.D.); 5. Koh-I-Noor van Ted Rol (de Schinkel). 12 M.2 klasse B: 1. Peet van A. F. Mar let (de Kaag); 2. Mieke II van H. J. H. v Santen (Loosdrecht). 12 Voetsjollen A: 1. De Glipper van D. Kachgelland (R.Z.V.); 2. Ans van G. 1 Svandsman (Z.Z.V.); 3. van J. H. v. d, Stadt (Z.V.V.)4. Juffer van G. Kröger (Koenen) 5. Windekind II van H. Evers (H.J.C.) 12 Voetsjollen B: 1. Weetiekep van K. v. Dijk (Dordrecht); 2. Semur van mej. Busse- maker (Loosdrecht); 3. Fox van C. M. Lek- kerkerker (Loosdrecht). B.M.-klasse: 1. Wetterwille van H. v. Eiik (Koenen); 2. Mop van Bollemeyer (HN- D.); 3. Kemphaven van J. Spangberg (de Watergeuzen); 4. Rouny van Freule Over- mans (R.Z.V.) Nadat in gepaste vreugd in café Verduin te Akersloot een genoeglijk samenzijn met een dansje den eersten dag besloten was, riep de stralende Zondag-zon al vroeg de zeilers uit hun schuiten en tenten. Het beloofde een prachtige dag te zullen worden en deze be lofte is in vervulling gegaan. Zoo in de och- tendvroegte deed het frischjes aan, doch toen de warme zomerzon den nevel had doen ver dwijnen, werd het behaaglijk warm. De jachtjes lagen te stijgeren van ongeduld en hun „berijders" haastten zich met vaste hand het rurig ros te besturen en daar ging het, de wijde wateren tegemoet De stevige Zaterdagsche bries had plaats gemaakt voor een heerlijke topzeilskoelte, er was dan ook belangrijk meer deelname dan den dag te voren. Al vroeg waren de wedstrijd-menschen op hun post, ook zij verheugden zich in dezen praentigen zeilersdag. De ochtendrace van de fraaie zesmeter- jachten werd op verzoek der 4 deelnemers ge annuleerd, omdat twee jachten door een mis- slechts de „Piet Hein'' en de „De Ruyteï" kamp leverden in den opnieuw gestarten wed strijd. Mr. Carp van „De Ruyter" raakte toen echter ten tweede male aan den grond. Hier door kansloos geworden, staakte hij den strijd en kwam toen ook niet weer uit in de middagrace. In den namiddag ging de wind scharre len, het kabbelend oppervlak werd eerst rim- perig, om daarna vrijwel spiegelglad te wor den. Tot en met de Olympia-jollen was het nog goed zeilen, doch voor de eene 6 M (Piet Hein) en vooral voor de jollen A en B werd het landzamerhand een lijdenskind. Geen zuchtje kwam doorzetten, het werd een eindelooze dobberpartij en de dag zoo vol vreugd begonnen, ging door het bladstille weer uit als een nachtkaars. De Walta was ongetwijfeld de best in de 45 M.2-klasse, al werd ze op den voet ge volgd door de Benati II. Toen het ongeveer 5 uur geworden was, zwermden de prijswinnaars als bijen om den starttoren heen om hun prijzen in ontvangst te nemen. Hun geduld werd wel erg op den proef gesteld, het leek wel of de jollen (waar de wacht op was) absoluut stil lagen Het pierement en de luchtschommels hiel pen een handje om den tijd te bekorten, alles werd tenslotte in gereedheid gebracht van de reis naar huis, waar plichten riepen. Het zeilersfeest was ten einde, maar lang zullen allen, die het hebben meegemaakt, aan die prettige dagen terug denken in de laatste week van Augustus 1935, toen het Alkmaarder Meer aan zoovelen een onver getelijk weekend bezorgde. De uitslagen van Zondag luiden: Groepswedstrijden, 12 M2. klasse: De Kaag wint van Nieuwediep; Loosdrecht wint van Z.V.V.; de Schinkel wint van Amster dam. Finale: 1. Loosdrecht 11.1 ptn.; 2. de Schinkel 7 ptn.; 3. de Kaag 3 ptn. 12 Voetsjollen, groepswedstrijden: 1. ZZ V. wint van H.J.C.; 2. R.Z.V. wint van Loos drecht. Finale: 1. R.Z.V. wint met 12.1 pnt. van Z.V.V. met 9 ptn. 12 M.2 klasse B: le pr. Mieke II van v Santen (Loosdrecht); 2e pr. Sirius II van v. d. Heuvel (H.N.D.); 3e pr. Sam Sam van J. Kuiper (H.J.C) Hoofdprijs Mieke II van v. Santen (Loos drecht). 6 M. klasse: 1. Piet Hein; 2. Braasemer meer; 3. baan niet goed gezeild. Regenboogklasse: le wedstrijd: 1. Bree- hom van ir. Loopuyt (Braasemermeer)! 2 Saenden van de Wit (Z.Z.V.); 3. De Swan van Zuiderbaan (de Kaag)4. Duke van v d. Velde (de Kaag). Regenboog-klasse 2e wedstrijd: 1. Saenden van de Wit (Z.Z. V.)2. Eelko van Bergsma (Sneek) 3. Jan maat van Heinen (H.J.C.); 4. Breehom van Loopuyt (Braasemermeer). Velthuys-prijs is voor Saenden van de Wit (Z.Z.V.) 16 M.2 klasse )groote B.M.): 1. Meerkoet van Boon (Z.Z.V.) 2. Micafo van Fokke de Jong (de Schinkel); 3. Snoekie van Weve- rink (de Schinkel) 4. Spotvogel van Bauch- hens (Z.Z.V.) 5. Blaauwe van v. Vliet (Uit geest). B.M.-klasse: 1. Snip, 2. Mop; 3. Tempo; 4. Ajax. Pampus-klasse: 1. Pampus (2 maal achter elkaar wisselprijs. definitief) 2. Albatros; 3. Wervelwind; 4. Windveer. 12 Voetsjollen B: 1. The Black Magie van Stoutenbeek; 2. Rambler van Bootz (Loos drecht) 3. Weetekep van v. Dijk (Dor drecht); 4. Doppie van Couwenhoven (Z.Z. V.); g. Dim van Marlet (de Kaag). Hoofdprijs Weetekep van v. Dijk uit Dordrecht. 45 M.2 klasse: 1. Walta, 2. Boekanier; niet voor Zaanprijs. 2e wedstrijd: 1. Walta; 2. Benati II. Hoofdprijs Boekanier. Olympia-jollen: 1. War-Dy van Lemstra (A'dam); 2. Slof van v d. Stadt (Z.Z.V.); 3. Oranje van Schieffer (de Kaag); 4. Hurry- Up onder protest. Intern. Starklasse: 1 G. Bohré (Loos drecht); mej. de Visser opgegeven (vastge- loopen). Gemengde overdekte klasse: 1. Imatra van Doorn (Z.Z.V.); 2. Anuschka van Bakker (Z.Z.V.) Gemengde open: 1. Avanti van Lemstra 8 M.2 kano's: 1. Duke van de Wolff (Vi- king). 6 M. klasse: 1. Piet Hein van A. G. Ehidok v. Heel (K.N.Z. en R.V.) Piet Heijn heeft de hoofdprijs. 12 Voetsjollen A: 1. d'Artagnan van W v d. Valk (R.Z.V.); 2. Ideaal van mej. Karreman (R.Z.V.): 3. De Glipper vjm Kachgelland (R.V.Z.), die den hoofdprijs verwierf. 12 Voetsjollen B: 1. The Black Magie van Stoutenbeek; 2. Rambler van Bootz (Loos. drecht); 3. Weetekep van v. Dijk (Dordrecht) die tevens den hoofdprijs in de wacht sleepte) Korfbal. K.V.K.V. BOEKT EEN FRAAI SUCCES! Gepasseerden Zondag werd door het 3e twaalftal van K. V. K. V. deelgenomen aan de serie-wedstrijden van de sympathieke korfbalvereeniging G. S. V. te Oost-Graft- dijk en wist daar op fraaie wijze den len prijs in de wacht te sleepen. We schreven dat K. V. K. V. 3 een goede kans maakte) maar ze hebben er heel hard voor moeten werken. Er werd in 2 afdeelingen, elk van 3 12-tallen, gespeeld. Afdeeling A bestond uit: Z. K. V. 4 (Zaandam); Excelsior I (Westwoud) en K. V. K. V. 3. Afdeeling B uit: G. S. V. I; Groen Geel IV (Wormer- veer) en Jong-Leven II (Schermerhorn). K. V. K. V. 3 speelde met de volgende begin-opstelling: aanval: heeren J. Beyers R. v. Beek, dames: G. Middelbeek, M. dë Waal. Middenvak: A. Brink, J. Westra, A. Westmijze, A. Koolwijk. Verdediging: G. Mulders, W. Oudhof A. Bol, A. v. d. Liet. De eerste wedstrijd begon om 11 uur te gen Z. K. V. 4 uit Zaandam. Het begin was wat onwennig, wat z'n oorzaak wel vond m het feit dat het 3e veel nieuwelingen telde en geheel opnieuw was samengesteld. Deze nieuwelingen hebben echter over het geheel zeer goed voldaan. Dat geeft moed voor de toekomst! K. V. is dezen geheelen wedstrijd de ster kere geweest, alhoewel onze verdediging de handen vol had aan de snelle Z. K. v.-aan- val. Spoedig scoorde Beyers in vrijen stand vlak voor de paal het le doelpunt, terwijl kort daarna v. Beek met een goed schot het 2e voor z'n rekening nam. Na de rust kreeg de 2e aanval van K. V. volop gelegenheid om den stand te verhoogen, maar niets daarvan. Het was of de pechduivel boven op de mand zat, zoo ketsen alle schoten of op de paal en de mand, totdat vlak voor het einde Brink de goede richting te pakken had en een snelle ren naar de paal besloot met een feilloos schot Met 3—0 kwam te vens het einde van dezen wedstrijd. De 2e wedstrijd tegen Excelsior I, was de zwaarste van de gespeelde 3 wedstrijden. Hier moest K. V. K. V. 3 een 2—0 achter stand, welke reeds spoedig na den af worp een feit was, inhalen om nog een kans op een prijs te behouden. Taai hield echter de verdediging na de vakverwisseling stand, en het middenvak steunde op alle mogelijke manieren den aanval. In het middenvak viel het goede spel van G. Middelbeek op Einde lijk scoorde Brink met een goed schot het le doelpunt. Nog taaier hield men vol en het was zoo waar de nieuwelinge A. Koolwijk, die den stand gelijk maakte, 22, en hiermede K. V. 3 in de finale bracht, want het einde kwam ongewijzigd. Groot was de vreugde van de vele K. V.-ers, die aan de lijn stonden, en alle moed reeds hadden laten zakken, uitge zonderd trainer de Bakker, die later be weerde, aan het succes van het 3e nooit te hebben gewanhoopt! Enfin, in afdeeling B eindigden alle drie 12-tallen gelijk, zoodat straf worpen de beslissing moesten brengen. J[ong Leven II was de gelukkige, zoodat de finale gespeeld moest worden tusschen Jong Leven II en K. V. K. V. III. Wat deze wedstrijd betreft moeten we vooral de verdediging, o.l.v. Mulders, een complimentje brengen, ze leverde tegen de groote en meest veel oudere spelers van Jong Leven II keurig werk, oodat Jong Le ven weinig kans tot doelen kreeg. Ook het middenvak-spel was beter dan in het begin. Uit een strafworp scoorde v. Beek het le doelpunt, terwijl G. Middelbeek het 2e doel punt voor haar rekening nam. Na de vakverwisseling zakte het spel wat af, de oorzaak zal wel gelegen zijn in het feit dat beide 12-tallen vermoeid begonnen te worden. Op een gegeven moment, toen een speler van Jong Leven de bal vanach ter de paal wilde wegplaatsen, belandde de ze echter onverwacht, en tot groote vreugde van de K. V.-ers, in de K. \A-korf, zoodat Jong Leven haar eigen achterstand tot 30 vergrootte. Nadat Jong Leven haar le tegenpunt had weten te scoren, deed ze nog een laatste poging de achterstand in te ha len, het was echter reeds te laat en met 3—1 voor K. V. kwam het einde. De aanvoerder van K. V. mocht na afloop een fraaie zilveren lauwertak, als len prijs» in ontvangst nemen, welk feit met groot ge juich van de K. V.-aanhang werd beant woord. Al met al een keurig resultaat. Verkeer, dat den j Verkeer, dat dea agent van voren agent van achteren nadert, moet snel- nadert, moet snel heid verminderen, heid verminderen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8