Agenda KIJKEN is KOPEN bij CLOECK ^Rechtszaken £uchtvaact Stad en Omgeving. Weee&edcAt AANSLAG OP OENERAAL FENG- EEN BOYCOT-ZAAK. Vordering in kort geding afge DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE CAUDRON SIMOUN OP SCHIPHOL. Groote brand te Warmenhuizen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten, DE KERMIS. Schouwburgen. Oulden Vlies: Dinsdag 8.15 uur, Eind-examen (Amsterd. Tooneelver. o.l.v. van Dal- sum en Defresne). Woensdag 8.15 uur, Eind-examen. Schouwburg Dassi (Doelenveld: Zondag t/m. Woensdag Revue van Lach tot Lach (Sylvain Poons e.a.) Circus Rausch: Eiken dag voorstellingen; uitgebreid programma met tal van variété-artisten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht en half 10, hoofd nummer Follies Bergère, hoofdrol Maurice Ohevalier. City Theater, 8 uur, hoofdnummer De Zi geunerbaron (muziek Johann Straus). Op het tooneel Prof. Ben-Ali-Libi. Toegang el- ken leeftijd. RoXy Theater, 7.15 en 9.45 hoofdnummer „Rare Snuiters" met Wheeler en Whoolsev. Op het tooneel Adriënne Solser (tante Bet). Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, twee voorstellingen, hoofdfilm Ball im Sawy, hoofdrollen Gitta Alpar, Rose Barsony, Felix Bressart e.a. Muziek en Dans. Café Bus, Kaasmarkt, Jopie Kei zer en haar kameraden. A. Veis, Kaasmarkt, The American Band. Aart Martin, Kaasmarkt, C a- baret. Wapen v. Heemskerk, Breed straat, The Sweet and Hot Players; div. attracties. KI. Groot, Peperstraat, Van Dijk's Volendammers (The Four R A B.'s). Central, Hofplein, Tokkie-band en A.B.C.-boys. Gulden Vlies: Tóth Kalman en zijn Hongaarsche kapel. Wapen van Haarlem: The Funny Musicmakers en Mimi Höfer (zang). Centrum Hotel: Melch. Schuur man en zijn orkest. Rest. London: Dansen in de nieuwe zaal; eiken avond. Hotel Wanner, Nieuwesloot, eiken avond optreden van Cor Pruis met zijn uitgebreid repertoire. Vrijdag 30 Augustus. 89 uur, kapelkerk, wijdingssamenkomst Koninginnedag, sprekers ds. von Meyenfeldt en ds. Warners. Zaterdag 31 Augustus. Viering Koninginnedag: aubade, ruiter feesten, voetbalwedstrijd; avondfeest in den Muziektuin, sprekers de heeren mr. Wende- laar en G. C. Dun. Volgens een bericht uit Tsingtau is te Tajan Foe in West-Shantoen een aanslag gepleegd op de christelijken generaal-maar- schalk Feng. De aanslag mislukte. De maarschalk verdeelde levensmiddelen aan vluchtelingen uit het overstroomingsgebied, toen plotseling verscheidene schoten op hem werden gelost. Feng bleef ongedeerd Zijn lijfwacht beantwoordde het vuur. Bij deze schietpartij zouden 10 personen zijn ge wond. wezen. De president van de arrondissementsrecht bank te Amsterdam heeft in kort geding in een belangrijke boycot-zaak vonnis gewezen. In de bladen van de Arbeiderspers was op gezag van een afdeeling van een vakbond een communiqué opgenomen, waarvan de strek king was, dat de verschillende onderdeden van de arbeidersbeweging voortaan geen ge bruik meer zouden maken van de diensten van een bepaalde onderneming (de autobus onderneming der firma van Geelen en van den Berkhof te Heiloo), omdat de werkgevers, die aan het hoofd van deze onderneming staan, blijk zouden hebben gegeven van een fascistische gezindheid, door tegenover de arbeiders en hun vakbonden een vijandige houding aan te nemen. De werkgevers hebben in kort geding ge vorderd, dat de president de Arbeiderspers zou verbieden voort te gaan met publicaties over deze aangelegenheid, alsmede om de Ar beiderspers te veroordeelen een dementi op te nemen, in afwachting van het oordeel der rechtbank in een aanhangig te maken straf zaak. De werkgevers hebben bij monde van mr. P. Langeveld te Alkmaar daarop ontkent van een fascistische gezindheid te hebben blijk gegeven, alsmede fascisten te zijn. Ook ontkenden zij de juistheid van de feiten die in het communiqué tot boycot waren opgeno men. Geheel afgescheiden van de waarheid of onwaarheid van de feiten meenden de werkgevers, dat het een onrechtmatige daad van de Arbeiderspers was, om een oproep tot boycot te plaatsen. De raadsman van de Arbeiderspers, mr. B. P. Gomperts, stelde daartegenover dat de oproep tot boycot in het algemeen niet on rechtmatig kon zijn, omdat het een vakbond vrij moet staan, mits op grond van een be hoorlijken inzet en mits vermijdende beleedi- gende bewoordingen en misleiding van het publiek, de hulp van het publiek in te roepen om in een sociaal conflict de zijde van de arbeiders te kiezen. VooTts voerde mr. Gomperts eenige feiten en uitingen aan op grond waarvan hij meen de het bewijs te kunnen leveren, dat de werk gevers zich inderdaad tegenover de arbeiders en de vakbonden vijandig hadden geuit. Vonnis wijzende heeft de president, over wegende, waar hem in kort geding de on juistheid der geïncrimineerde feiten niet aan nemelijk is gemaakt en waar bovendien een oproep tot boycot in het algemeen niet steeds onrechtmatig is, vooropgesteld, dat de be woordingen, waarin die oproep is gesteld, niet beleedigend zijn en het publiek niet klaarblijkelijk wordt misleid, de vordering in kort geding afgewezen. De nachtegaal (uitreis) is te Jodhpoer aangekomen, waar ook de Koetilang op de thuisreis arriveerde. De Kievit is gisteravond uit Indië op Schiphol geland. Het sportvliegtuigje van de Caudron Si- mounfabrieken, dat mee heeft gedaan aan de Nederlandsche rondvlucht 1935 is gis termiddag op Schiphol gedemonstreerd door graaf Chr. du Joncay. 16 JAAR GELEDEN DE EERSTE GEREGELDE LUCHTDIENST. Van Londen naar Parijs in oude legervliegtuigen. Gisteren was het zestien jaar geleden, dat het eerste toestel van den eersten gere- gelden luchtdienst ter wereld, die toen ge opend werd, van Londen naar Parijs vloog. Het toestel, een oud bombardementsvlieg tuig, vervoerde behalve den vlieger, twee passagiers. Zeer confortabel ingericht was het vliegtuig niet en de passagiers waren van onder tot boven gehuld in grijze vlieg pakken, ook droegen zij een helm. Een ver tegenwoordiger van de News Chronicle heeft een onderhoud gehad met den heer Brenard die dezen eersten luchtdienst had geleid. In 1919 werd met het organiseeren van den dienst begonnen te Hounslow, pas een jaar later werd het vliegveld verplaatst naar Croydon. De vliegers waren allen oud- vliegofficieren, vaak nog jongens; de vlieg tuigen waren afgedankte legertoestellen en de gebouwen op het vliegveld, hadden' ook reeds dienst gedaan op militaire vliegter reinen. De geest vah na den oorlog was nog alles behalve verdwenen en het gebeurde nog maar al te vaak, dat, als men uit de canti- ne kwam, de schalksche vliegers een klein bombadement met rijstpudding organiseer den. Iedere week werden er tusschen de 20 en 25 passagiers vervoerd en de passagiers van Londen naar Parijs was 25 guineas. Tegenwoordig vertrekken er iedere week on geveer 3000 passagiers van Croydon. Volgens den heer Brenard zou binnen 16 jaar iedere plaats ter wereld met een vlieg machine te bereiken zijn. De reis van Lon den naar New York, zou dan veilig en com fortabel in 24 uur gemaakt worden. Verder zouden er iederen dag vliegtuigen naar In dië en naar Australë vertrekken. Er viel ver der. volgens den zegsman van de News Chronicle, niet aan te twijfelen, of dit in tensieve luchtverkeer zou een gunstige uit werking hebben op den wereldvrede. SCHIPHOL. De 10.000ste pleiziervlieger. De 10.000ste pleiziervlieger van 1935, die op Schiphol gistermiddag opsteeg voor het vluchtje boven Amsterdam werd verrast zoowel met een biljet voor een gratis vlucht naar Brussel en terug, als met een groote overzichtfoto van de luchthaven Schiphol. KONINGINNEDAG-VIERING. Voor hot eerst zullen dit jaar de feestelijkheden bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Konigin worden georganiseerd door de beide Oranjever- eenigingen tezamen. Voorheen bestond er wel een min of meer hartelijke verstandhouding tus schen de (algemeene) Oranjevereeniging en de Christelijke Oranjevereeniging, maar tot een gezamenlijke feestv'ering wtv het nog nooit gekomen. Dat voor dezen zoo bij uitstek natio- nalen dag de eenheid (voorzoover dan mogelijk) in onze stad bereikt is, stemt ,tot oprechte vreugde. Moge de burgerij haar waardeering hiervoor toonen door met dezelfde eensgezindheid de festivi teiten mede te vieren. Aan het programma van den feestdag ontieenen wij het volgende: Op Vrijdagavond 30 Augustus heeft in de Kapelkerk van 8 tot 9 uur een wijdingssamenkomst plaats, speciaal be legd door de Christelijke Oranjevereeni ging. Zaterdagmorgen 31 Augustus is voor de jeugd bestemd. Dan komen de leerlingen der hoogste klassen van de Openbare en Bijzondere lagere scholen aan den burgemeester, als vertegenwoor diger van H. M. de Koningin, een aubade brengen .Dit zal plaats hebben des mor gens te half elf in de Langestraat voor het Stadhuis. Er voor en er na zullen deze kinderen in twee groepen kunnen genieten van een filmvoorstelling in de „Harmonie", waar een leuke Engelsche geluidsfilm, speciaal^ voor kinderen vervaardigd en „Scippy genaamd, zal worden vertoond an 11 tot 12 uur houdt Soli Deo Glo ria een muzikale wandeling door de stad. In den namiddag zijn er groote sport- feesten op het Gemeentelijk Sportpark Eerst, te half drie, worden groote rui- terdemonstraties gegeven door de Lan delijke Rijvereenigingen van Schager- brug. Midden Beemster, Barsingerhorn en Winkel, onder leiding van den heer Je. Vethman te Kolhorn. Op de tonen der muziek zullen door ongeveer 40 paarden een 12 tal schitterende nummers worden uitgevoerd. Hierna, het zal dan ongeveer half 5 zijn, wordt een groote voetbalwedstrijd gehouden tusschen Alcmaria en L. V. V. „Friesland", de Noordelijke eersteklas ser. Beide vereenigingen komen met haar sterkste elftal en het zal zeker den duizenden voetballiefhebbers interessee ren de krachtmeting te zien tusschen de westelijke tweede klasse en de noorde lijke eerste klasse. Voor dezen wedstrijd is een fraaie beker uitgeloofd. Des avond te acht uur wordt een groot tuinfeest gehouden in den Stedelijken Muziektuin, waar als sprekers zullen optreden de heeren Mr. W. C. Wende- laar, lid der Tweede Kamer en oud-bur gemeester van Alkmaar en G. C. Dun, vxrbitter der Christelijke Oranjever eeniging. De redevoeringen zullen wor den afgewisseld met muziek, zang en gymnastiek, terwijl tot slot om tien uur een schitterend vuurwerk wordt afge stoken. Voor alle verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de aanplakbiljetten en het dezer dagen verschijnende officiee'e programma. Men verzoekt ons er de aandacht van de ingezetenen op te vestigen, dat de gemeentelijke bureaux op Zaterdag 31 Augustus a.s. voor zooveel de dienst het toelaat, gesloten zullen zijn. In verband met de omstandigheid dat ook het personeel van de reiniging dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnisbakken e. d. buiten tn zetten. OPDRACHT UIT FRANKRIJK. De firma B. Pels en Zoon alhier, heeft opdracht tot het bouwen van een kerk-orgel met 2 klavieren en vrij pedaal voor de Abbye de Notre Dame de Citeau, Cöte d'Or in Frankrijk. DE ALCOHOL. Gisteravond zijn door de politie aan het bureau van politie terzake dronkenschap twee personen ter ontnuchtering in bewa ring gesteld. Proces-verbaal is tegen hen opgemaakt. HIJ KREEG LOGIES MET ONTBIJT. Op de Paardenmarkt is gisteravond door de politie een persoon aangehouden, die in 't algemeen politieblad stond gesignaleerd Hij is naar het Huis van Bewaring overge bracht. ONZE COLLEGA'S IN ANGST! Door het moeilijke manoeuvreeren in ver band met de beperkte ruimte kwam gister avond de aanhangwagen, welke door een tractor wordt voortgetrokken, en waarmede het revuegezelschap naar Amsterdam wordt vervoerd, bij het uitrijden van de Ramen naar de Nieuwesloot te dicht langs het ge bouw van het Noordhollandsch Dagblad, tengevolge waarvan twee ruiten werden ver nield. De schade is onderling geregeld. STEM GEFORCEERD. In het hotel Wanner aan de Nieuwe sloot, waar de heele kermis eiken avond Cor Pruis zou optreden, zijn de bezoe kers gisteravond teleurgesteld, doordat het repertoire niet werd gegeven als gevolg van ongesteldheid van Cor Pruis, di Zondagavond zijn stem zoodanig had geforceerd, dat hij gister niet kon op traden. Thans is hij geheel hersteld, zoodat hij van hedenavond af weer zal optreden en het publiek weer kan vermaken met zijn grappen. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Zaterdagavond heeft op het land van den heer J. Schenk te Wieringerwaard een ern stig ongeval plaats gehad. De bejaarde ar beider C. W. is n.1. van een bijna volgela den wagen gevallen. In bewusteloozen toestand is hij per auto uit het land gehaald en naar dr. de Vries gebracht. Hij heeft zeer veel pijn in zijn rug. Het bleek gewenscht om in het ziekenhuis een foto te laten nemen waarheen de patiënt dan ook Maandagmor gen is vervoerd. KAPPERSZAAK IN DE VONDELSTRAAT. De heer J. Vonk, vroeger eerste bediende bij de firma Kalksma aan de Oudegracht, heeft de kapperszaak van den heer Kaag, Vondelstraat alhier, overgenomen. Vanavond wordt de zaak heropend, nadat ijverige han den bezig geweest zijn, om de zaak inwendig te moderniseeren. Er is thans een uiterst modern Amerikaansch dubbel-toilet, waar boven een uitstekende verlichting is aange bracht. Zittende in den scheerstoel kan men dus zelf steeds goed zien, wat er aan het hoofd gebeuren gaat! Verder is de geheele inventaris vernieuwd en zijn overal nieuwe lampen en electrische geleidingen gelegd, ook al voor de electrische machines. De firma Huiberts zorgde daar voor, zoodat dit onderdeel natuurlijk „af" is Waar de heer Vonk bovendien een uitge breide keuze parfums, zeepen en andere toilet- benoodigdheden benevens rookartikelen heeft, twijfelen we er niet aan, of de zaak zal spoe dig de noodige vaste klanten hebben. DE INDISCHE DANSAVOND. Morgenavond wordt in het Openlucht theater te Bergen, met medewerking van de vereeniging „Oost-West", ender leiding van prins Hardjodiringgo een Indische dans avond met gamelan begeleiding georgani seerd. Op veroek zal prins Hardjoderinggo na de pauze 't bekende gedicht van Muttatulie „Soïdja in Adinda" declameeren. Dr. Roy- gaards, die dit werk meermalen declameer de, was, toen hij het van Hardjodiringgo hoorde, zoo in extase, dat hij grif erkende, dat deze oneindig veel beter, in dit gedicht de Javaansche ziel wist te leggen dan hij. Bij eventueel slecht weer wordt de uit voering tot Donderdagavond uitgesteld. ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. Het bestuur schrijft ons: In verband met het eenigen tijd geleden in de Alkmaarsche Courant voorkomende be richtje over het bedanken van directeur en eenige solisten onzer vereeniging, meenen wij, dat het volgende commentaar daarop niet overbodig is. Het heengaan van directeur Jac. Jansen, na een korte periode van leiding, is juist, doch heeft nóch buiten, nóch in de vereeniging be roering gewekt. Eéne soliste heeft met hem bedankt; alle andere leden hebben zich des te hechter aan de vereeniging gebonden, ter wijl bovendien voor het volgende seizoen vele nieuwe en veelbelovende krachten bij de ver eeniging zich hebben aangesloten. Enkele andere feiten doen het bestuur bo vendien met gegronde hoop en vernieuwde kracht het seizoen ingaan. Het is namelijk ge lukt den heer Joh. Gerritsen bereid te vinden, wederom het dirigentschap op zich te willen nemen. Een ieder zal het belang hiervan voor onze vereeniging inzien, daar de heer Joh. Gerritsen 7 jaar lang met steeds stijgend suc ces de muzikale leiding van onze vereeniging heeft gehad. Hij heeft zijn sporen op operet- tegebied verdiend! Met en naast hem echter zullen twee be kende, doch voor onze vereeniging nieuwe, personen de veeleischende en moeilijke voof- bereidingszorgen deelen. We zijn er ver heugd over te kunnen mededeelen dat de heer Corn. Jonker, musicus alhier, heeft toe gezegd, dat hij gaarne bereid is, de. vereeni ging, indien noodzakelijk, bij het instudeeren met raad en daad bij te staan en dat de heer Eli Prins is aangezocht en toezegging heeft gedaan voor de regie. De heer Vóórhaar, die wegens drukke werkzaamheden in het voorjaar moest be danken, blijft achter de vereeniging staan met zijn vollen steun en jarenlange ervaring: Wij zullen kunnen rekenen op ons eere-lidü Zoo gaan wij dus versterkt en krachtiger dan ooit voorwaarts. De repetities beginnen en den velen donateurs en den getrouwen bezoekers wachten in het komend seizoen ge notvolle, mooie avonden. DE BUIT VAN EEN ONBEKENDE INBRAAK. De recherche van het bureau War- m. esstraat te Amsterdam heeft gister avond aan het Centraal Station twee mannen aangehouden, die in de stad groote verteringen hadden gemaakt. Zij werden mede genomen naar het bureau, waar zij moesten verklaren waar dit geld vandaan kwam. Zij verklaarden ten slotte dat het van misdrijf afkomstig was. Zij hadden in Alkmaar ingebroken en daar als bezit meegenomen verschil lende gouden voorwerpen, als een oor ijzer, armbanden, broches en ringen. Dit alles hadden zij in Amsterdam verkocht en met het geld goede 6ier gemaakt. Bij wien was ingebroken wisten zij niet. Zij zouden het huis wel kunnen aanwijzen. Inmiddels was de Alkmaarsche politie in kennis gesteld met de arrestatie. Bij haar was toen nog geen aangifte ge daan. Het ligt dus voor de hand dat in gebroken is in een tijdelijk onbewoond huis, waarvan de bewoners op reis zijn. Op de gestolen voorwerpen heeft de po litie inmiddels beslag gelegd. De beide inbrekers zijn op transport naar Alk maar gesteld. Inmiddels i6 uit een door de Alkmaar sche politie ingesteld onderzoek geble ken, dat inbraak heeft plaats gehad ten huize van de dames Lont, Bruinvisstraat a'hier, die met vacantie elders vertoe ven. De inbraak is, naar wij vernemen, ge schied in den nacht van Zaterdag op Zondag. Twee panden, waaronder een uit de 17de eeuw, in de asch Éelegd. Gistermiddag heeft, zooals reeds gemeld, in de gemeente Warmen huizen een felle brand gewoed, waar twee huizen totaal zijn verbrand, terwijl van den inboedel weinig of niets gered werd. Omstreeks 1 uur in den middag ontdekten omwonenden, dat er brand was in de tuinderswoning der familie C. Zutt. Uit het dak steeg n.1. een rookkolom omhoog. Even later s'oegen de vlammen uit en deelden zich vrijwel direct daarop mede aan een naastgelegen pand, het hui6 der familie D. Zutt. En toen ook dit pand in lichter laaie stond, begon er iets verderop een schuur van den heer J. Delver te branden, maar toen was men reeds in staat om het vuur te beperken tot de beide reeds ge noemde woningen. Deze twee brand den echter tot den grond toe af. Zooals reeds opgemerkt, is de brand ontstaan in de tuinderswoning van C. Zutt. De bewoners zelf wisten niet, dat hun gevaar dreigde en liepen op het ge roep „brand" naar buiten, vragende waar die brand was en totaal niet ver moedende, dat hun eigen huis had vlam gevat. Slechts enkele seconden later wisten zij meer Onmiddellijk werd de motorspuit van het dorp zelf gealarmeerd, terwijl buren en verdere omwonenden alreeds met emmers water trachtten het vuur te be strijden. Dat bleek onmogelijk, want alles was droog en zeer brandbaar. Het eenige resultaat was, dat een neef van Zutt zijn eene arm geheel schroeide. Toen, nog vóór de plaatselijke brand weer aanwezig was .sloegen de felle vlammen over op het pand van D. Zutt, broer va neerstgenoemde Deze familie bewoonde een zeer oud huis, dat misschien wel het oudste van het dorp was en door meerderen geschat werd op een meer dan 300-jarigen ouderdom. Oorspronkelijk is het een boerdery ge- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.9 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 744,5 m.M. te Aberdeen. Verwachting (geldig tot den avond van 28 Augustus): Matige tijdqjijk krachtige Zuidwestelijke tot Noordwestelijken wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk regen buien, koeler. Weeroverzicht. De depressie heeft zich verdiept en zich naar onze omgeving uitgebreid. Haar kern ligt thans over het noordelijk gedeelte van de Noordzee, waar de barometer nog dalende is. Aan de zuidzijde waaien over het Kanaal nog vrij krachtige winden. De barometer stijgt nog op IJsland, hetgeen een flinke koude-inval over de Britsche eilanden veroor zaakte, waar de ochtendtemperaturen eenige graden daalden Het verdringen van de war me luchtmassa's door de koudere ging met zware regens vergezeld. Ook over Franwrijk viel matige tot zware neerslag. Lyon 20 m.M. Over Duitschland bevindt zich nog altijd een langgerekte secun daire, aan welker noordzijde oostenwinden waaien bij nog onbewolkten hemel, terwij] aan de zuid-zijde westenwinden waaien met regen en onweerachtig weer. De hooge druk h.eft weinig meer te betee- kenen De Azoren hoogedruk week zuidwest- waarts terug. De drukverdeeling wijst op koel nog regen achtig weer ten onzent. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 20.30 uur licht op. HOOG- EN LAAGWATER TE Augustus. (In Zomertijd). BERGEN AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam 28 3.56 4.20 0.27 0.47 29 4.29 4.51 104 1.22 30 5.00 5.21 1.40 1.55 31 5.28 5.49 212 2.23 HOOG- EN LAAGWATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm nam 28 3.53 4.17 0.15 0 35 29 4.26 4.48 0.52 1.10 30 4.57 5.18 1.28 1.43 31 5.25 5.46 2.00 211 weest, maar de huidige eigenaar had er een opslagplaats van brandstoffen van gemaakt. Het rieten dak vatte direct vlam en vaar in de schuur een zeer groote voor raad brandstoffen, bestaande uit steen kolen, turf en hout naar schatting i 80 ton! aanwezig was, alsmede een groote hoeveelheid hooi en stroo, daar was het verklaarbaar, dat het vuur niet te stuiten was, zelfs niet met de in- tusschen gearriv ?erde motorspuit en een s'ang op de waterleiding. Een felle hitte sloeg de brandweerlie den in het gelaat en men was gedwongen om op een afstand te blijven. En zoo snel greep de brand hier om zich heen, dat er zelfs geen sprake van was, om ook nog wat van den inboedel te redden. Al lee verbrandde dan ook. Toen dreigde de brand zich nog verder uit te breiden, maar gelukkig arriveerde op dat oogenblik de door burgeeester Nolet gewaarschuwde Alkmaarsche bir.ndweer onder commando van den heer Ringers, met een autospuit en een motorspuit en dat beteekende, dat de brand beperkt kon worden tot de twee grootendeels reeds verbrande panden. t Werd hoog tijd ook, want daar stond, vlak naast het tweede perceel de brandstoffenschuur van den heer J. Deiver, in welke schuur eveneens een groote voorraad brandstoffen lag opge slagen. En er naast stond een verplaats bare benzinetank, terwijl achter het huis vijf volle vaten benzine en tien leege ben- zinevaten lagen, alsmede eenige petro leumvaten. De familie Delver nam dan ook ter stond maatregelen, om zoo mogelijk verder onheil en misschien wel «en ramp te voorkomen en direct werden de beninetanks en de vaten weggerold. Ge lukkig bleek dezï maatregel niet noodig, want van uitbreiding van den brand was geen sprake meer, toen de auto spuit in werking was gekomen en haar 1200 litertjes per minuut op den vuur gloed stortte. Een gevaarlijk gesis steeg op, toen de watermassa's >p de gloeiende briketten stortte, maar dit beteekende, dat het gevaar voorbij was. Het nablusschen vorderde geruimen tijd en werd eveneens verricht door de Alkmaarsche brandweer, die toen onder ci.mmando van den heer Lind achter bleef. Wij vernemen nog, dat de heer C. Zutt slechis laag verzekerd was. De heer D. Zutt was gelukkiger en was bovendien voor bedrijfsschade verzekerd.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2