fU Dl gj -*■" ris /ia» V v'jüi fiefst l&ï&Q- v,'. •S -V 't autorijdt V) ï- k ,VJ. ^hy'zc^ t of by rust J t .i- *v. U zult n'ch steeds tm. behaaglijk voelen met f EINDEP/JP DOUWE EGBER.TS ZRmiiietilafid EEN AUTO VOOR 30 CENT. SCHIPPER CONTRA RIJKSCONTROLEUR. DE ZIEKTE VAN BISSCHOP ANGENENT. Mr. PAULISSEN t VECHTPARTIJ MET POLITIE. DE INBRAAK BIJ JAN MUSCH. TWEE WAAGHALZEN. BOERDERIJ AFGEBRAND. Provinciaal 7lieuws BERGEN TEXEL EGHOND AAN ZEE ST. MAARTENSBRUG NOORDSCHARWOUDE MacfUBecicfUm De haodel was matig. mmm - - - - ECHT! FH1E SC HE HEERENSAAI EH «AAR TABAK-VERSCHAFT O WOIKEM VAN CBNOT. WtS de vorige week tot vijfden arbiter was aan gewezen en die onmiddellijk in kennis ge steld werd van dit besluit van de vier heden bijeengekomen arbiters, heeft reeds doen me- dedeelen, dat hij zich gereed houdt voor zijn benoeming tot vijfden arbiter. Donderdag zullen de scheidsrechters weer bijeenkomen. De bescherming van den spoorweg Addis AbebaDzjiboeti. Vrij algemeen beschouwt men de door de Abessinische regeering ontworpen bescher mingsmaatregelen voor den spoorweg van Addis Abeba naar Dzjiboeti als onvol doende. Naar verluidt zou de Abessinische regee ring geen bezwaar hebben tegen een interna tionale bescherming van den spoorweg en verwacht zij daaromtrent voorstellen van de buitenlandsche regeeringen, die onderdanen in Abessinië gevestigd hebben. Zondag zijn de echtgenooten van den eersten secretaris van de Italiaansche legatie Mombelli en van den militairen attaché Cal- derini uit Addis Abeba vertrokken, zoodat thans geen enkele Italiaansche vrouw meer in Abessinië vertoeft. Te Addis Abeba bevin den zich nog slechts tien Italianen, die bijna allen tot het personeel van het Italiaansche gezantschap behooren. Vijf vrouwen der Duitsche kolonie zullen met hun kinderen eveneens de Abessinische hoofdstad verlaten. Ondanks de Italiaansche tegenspraak houdt men te Addis Abeba vol, dat Italiaansche in boorlingen uit Somaliland uit het Italiaan sche leger naar de Abessiniërs overloopen. Bezorgdheid in Egypte. De „Star" schrijft, dat in Egypte algemeen de sympathie aan den kant van Abessinië is, doch dat men zich ernstig bezorgd maakt, dat Egypte in verband met de kwestie van het Suez-kanaal in internationale moeilijkhe den gewikkeld kan worden. Voorts vreest men, dat de Britsche ambtenaren in verband met den dreigenden toestand zouden kunnen pogen, wederom het Britsche protectoraat over Egypte te herstellen, dat tijdens den wereldoorlog geproclameerd werd. Deze vrees is o.a. ontstaan door de recente inmen ging van leden van het Britsche Hooge Com missariaat in Egyptische binnenlandsche aangelegenheden. Gelukkig werden deze po gingen echter niet gesteund door de hoogste Britsche instanties te Londen. Tenslotte zijn de voor de verdediging van Egypte verantwoordelijke instanties ernstig ongerust door de vorming in de groote Ita liaansche kolonie in Egypte van twee goed- geïnstrueerde divisies zwarthemden, die nu meriek sterker zijn dan het Egyptische leger en de Britsche bezettingstroepen samen. Ten gevolge van het verouderde capitulatie systeem zouden deze stormtroepen buiten de jurisdictie der Egyptische autoriteiten vallen. Het Comité voor de Zomerpostzegels heeft als eersten prijs in den puzzlewedstrijd de be schikking over het nieuwste model 5 per- soons Ford-auto. Door inzending van een puzzlekaart, beplakt met twee zomerpost zegels van 10 cent, te zamen kostende 30 cent, kan men deze auto of een der bijna dui zend andere fraaie prijzen winnen. Notaris Ludwig uit Amsterdam houdt streng toe zicht op de trekking. Wie nog mee wil doen, haaste zich. Puzzlekaarten zijn verkrijgbaar aan alle plaatselijke Comité's of aan het Hoofdcomité, Tesselschadestraat 9, Amsterdam (W.). Zo merpostzegels kan men aan alle postkantoren koopen. In de haven te Venlo heeft zich Dinsdag middag een incident voorgedaan met eea schipper, dat nog wel een staartje zal heb ben. De vorige week was het schip Bertha ui* Rotterdam, schipper de Kooij, geladen met hout, vertrokken met bestemming voor Venlo. Woensdag j.1. kwam het schip het Maas- Waalkanaal te Weurt bij Nijmegen binnen. Het schip werd hier door den rijkscontroleur der scheepsbevrachting aangehouden. Bij onderzoek bleek, dat de schipper niet in het bezit was van de vereischte papieren, welke ingevolge de bepalingen voor de evenredige vrachtverdeeling noodig zijn. In verband met deze onregelmatigheid legde de rijkscontro en Maandagmorgen met het lossen van het schip, waarbij een dertigtal werkloozen be hulpzaam waren, begonnen. Intusschen was de secretaris der bevrachtingscommissie te Verrio uit Den Haag van een en ander ver wittigd. In afwachting van het overkomen van den rijkscontroleur werd het lossen van het schip gestaakt. De arbeiders, die op dat oogenblik reeds druk aan den arbeid waren, toonden zilh niet bijster ingenomen met het feit, dat zij het werk reeds weer zoo spoedig moesten neerleggen. Dinsdagmorgen kwam de rijkscontroleur uit Dn Haag te Venlo aam, om met behulp van een sleepboot, die daarvoor uit Maasbracht gekomen was, het schip terug te sleepen naar Weurt. De schip per wilde den controleur echter niet op het schip toelaten, toen deze zich toch op het schip begaf, kwam het tot handtastelijk heden, zoodat de controleur genoodzaakt was zijn gummistok te trekken. De schipper trok een mes, waarop de controleur het schip haastig verliet om zich in veiligheid te stel len en de assistentie van de politie in te roe pen. Slechts met politiehulp gelukte het ten slotte de Bertha aan de daarvoor gerequi- reerde sleepboot te bevestigen, die daarop mei behulp van een tweetal schippers uit Nij megen naar Weurt kon worden terugge bracht. leur beslag op schip en lading, waardoor de schipper gedwongen werd te Weurt te blij ven. De schipper heeft echter teen dit .ver bod in zijn ligplaats verlaten en is toch naar Venlo gevaren, waar hij Zaterdag arriveerde BELANGRIJKE OUDHEIDKUNDIGE VONDST TE VENLO. Oven uit het Romijnsc^e tijdperk. Onder leiding van dr. Burch van het rijks museum te Leiden zijn opgravingen verricht bij het r.-k. kerkhof te Venlo. Gistermiddag werd langs een ouden loop van de Wilderbeek, nadat een vijftal sleuven met een gezamenlijke lengte van ongeveer 80 meter in het terrein was gegraven, een Ro- meinsche oven ontdekt. De constructie van dezen oven is bijzonder merkwaardig en de vorm is zeer zeldzaam, zooals men althans binnen onze landsgren zen njèt heeft aangetroffen. De oven heeft een ronden vorm van onge veer twee meter doorsnede en is opgebouwd uit gelaagd materiaal zonder kalk. Op den bodem in het midden bevindt zich een breed rook- en vuurkanaal en aan weerszijden zijn vier zijkanaaltjes van 20 c.M. Het stelsel van deze kanalen was waar schijnlijk los overwelfd met stukken pan, zoo dat de vlammen tusschen de openingen door het binnenste van den oven op een gelijk matige temperatuur van 700 a 800 graden konden brengen. De oven is samengesteld uit materiaal van verschillende hardheid, waarschijnlijk omdat de toenmalige techniek nog niet zoover was, dat men zeer hooge temperaturen lang?ren tijd gelijkmatig kon handhaven De constructie van deze ovens schijnt de grondslag te zijn, waarop nog de huidige in dustrie, die in deze streek beoefend wordt is gebaseerd. Dit is de eerste belangrijke vondst uit den Romeinschen tijd, op Venlosch gebied ge vonden. HET CONFLICT IN DE WOLLENSTOFFENINDUSTRIE. Weer een fabriek grootendeels stilgelegd. Gistermiddag hebben bij de firma de Rooy van Wijk 62 arbeiders het werk niet hervat, zoodat ook deze fabriek grootendeels stil ligt. De Vereeniging van Fabrikanten van wol len stoffen te Tilburg heeft ter kennis van het personeel van de bij deze werkgeversvereni ging aangesloten bedrijven gebracht, dat deze fabrieken heden zullen worden gesloten, om opnieuw te worden aangezet op Dinsdag 3 September te 8 uur 's morgens. Aan de arbeiders die tot en met gister hun arbeid in de fabrieken hebben voortgezet, resp. den arbeid na een tijdelijke onderbre king hebben hervat, zal over vandaag S14 maal het minimum-uurloon worden uitbe taald, voorzoover althans deze arbeiders op 3 September a.s. op het aangegeven uur den arbeid hervatten. Hierbij valt op te merken, dat Tilburg van Vrijdag tot en met Maandag kermis viert, gedurende welken tijd de fabrieken gewoon lijk gesloten zijn. BRANDKAST IN DE „KLEM". De inbraak te Zwammerdam. Het door de Amsterdamsche recherche in gestelde onderzoek naar de inbraak bij de firma C. Hoogendijk en Zn. te Zwammer dam heeft een verrassend resultaat opgele verd. Men is daarbij, volgens de Tel., tot de ontdekking gekomen, dat de brandkast niet door middel van dynamietpartonen is ge opend, doch dat de inbrekers een ander sy steem hebben toegepast, namelijk, dat van de in vakkringen welbekende „klem", waar mede, zij 't met wat meer moeite, hetzelfde resultaat wordt bereikt. Deze klem, welke het beste kan worden vergeleken met het bovenstuk van een co- pieerpers wordt cup de deur van de brand kast geschroefd en door de schroef om te draaien wordt een zoo hevige druk op de deur uitgeoefend, dat deze ten slotte uiteen barst. Het behoeft dan ook niet te verwonde ren, dat aanvankelijk door de politie aan een bewerking met springstof is gedacht. De uit werking is vrijwel hetzelfde, en de hier toe gepaste methode had onder meer tot resul taat, dat de geheele binnenwand van de kast uiteenscheurde, waardoor al het gips, dat als vulsel dient, op den grond terecht is ge komen. Een en ander moet met een geweldigen knal gepaard zijn gegaan, want eenige om wonenden zijn ontwaakt. Men heeft het ech ter niet aangedurfd een onderzoek in te stel len, Nochtans staat wel vast, dat de inbre kers op de een of andere wijze in hun werk zijn gestoord, want op een der schrijfbu reau* werd nog een geldkistje gevonden dat men eveneens uit de brandkast had gehaald en dat men getracht had open te breken. In dit kistje bevond zich nog een bedrag van ruim 100 gulden, dat men blijkbaar in de haast heeft vergeten mede te nemen. Dat het openen van de brandkast op de hierboven omschreven wijze den inbrekers heel wat moeite heeft gekost, staat wel vast. Dit blijkt tevens uit het feit, dat zij een boor- denknoopje en een dassenklem bij het werk hebben verloren. Waarvoor het gevonden ko perdraad, dat naar men dacht op een opera tie met dynamietpatronen wees, dienst heeft gedaan, blijft vooralsnog een raadsel. De re cherche heeft trouwens ook nog een grooten balk gevonden, welke mede bij het forceeren van de kast moet zijn gebruikt. Merkwaardig was het zeker wel, dat de heer Hoogendijk eerst sedert drie dagen weer geld in de brandkast bewaarde, en daartoe pas was overgegaan, nadat hij tegen inbraak verze kerd was. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de daders hiervan op de hoogte zijn ge weest. Het staat nog geenszins vast, dat hier de zelfde bende aan het werk is geweest, als die welke de vorige week te Woerden haar slag sloeg. Omtrent de identiteit van de daders tast de politie dan ook vooralsnog volkomen in het duister. - Hij wordt heden geopereerd. In verband met de ernstige buikaandoe ning, waaraan de bisschop van Haarlem mgr. J. D. J. Angenent lijdende is, hebben de geneesheeren operatief ingrepen noodza kelijk geacht. Deze operatie zal heden plaats hebben. Wegens het hieraan verbonden gevaar is de bisschop gisteravond van de H. H. Sacra menten der Stervenden voorzien. Hedenmorgen te half acht is na een korte ongesteldheid in den leeftijd van 64 jaar te zijnen huize overleden mr. M. J. H. H. Pau- lissen, lid der Gedeputeerde Staten van Lim burg en deken der orde van advocaten te Maastricht. Twee politie-agenten in huis ge- gelokt cn *cen met een mes mis handeld. Dinsdagnamiddag werd politie assistentie gevraagd door het gezin W., wonende in de noodwoningen aan de Wieksloterweg te Soest. Twee agenten van politie begaven zich naar het opgegeven adres en troffen W. voor zijn woning aan. Op een gestelde vraag gaf hij te kennen, dat er van twist geen sprake was. Hij noodigde hen uit mee naar binnen te gaan, opdat zij van zijn vrouw konden hooren dat wat hij zeide waar was. Beide agenten gingen mee naar binnen en nadat hij de kamerdeur had gesloten, ont stak W. in woede, trok zijn mes en sloeg als een razende mee op de agenten in. Er ont- een vechtpartij, waarbij beide agenten door het mes bloedend werden gewond. Een van hen was zoodanig ernstig gewond, dat hij zich onder behandeling van een dokter moest stellen. Na een hevig gevecht gelukte het den agenten W. te overmeesteren. Gebleken is, dat W. zich schuldig heeft gemaakt aan het plegen van ontuchtige handelingen met zijn minderjarige dochter. W. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie. W. staat bekend als een gevaarlijk individu, die al verscheidene vonnissen achter den rug heeft. Een verdachte aangehouden. In den nacht van 16 op 17 Juli werd, zoo als gemeld, tijdens afwezigheid van den too- neelspeler J. Musch, die met zijn echtgenoote te 's-Hertogenbosch vertoefde, ingebroken in diens villa aan het Raboes te Laren (N.-H.) Eenige tooneelsieraden zijn toen gestolen. Een door de Larensehe politie ingesteld on derzoek bracht aan de hand van een kleine glasscherf, waarop vele vingerafdrukken voorkwamen de man had overigens met handschoenen gewerkt eenig licht. Door bemiddeling van de Amsterdamsche recherche kwam men bij vergelijking van de vingerafdrukken tot de conclusie, dat de ge wezen tooneelknecht C. T. uit Amsterdam, een ter plaatse zeer beruchte inbreker, de in braak bij den tooneelspeler, bij wien hij eenigen tijd geleden om ondersteuning had aangeklopt en toen ook een bedrag aan geld had ontvangen, moest hebben gepleegd. De man was evenwel zwervende door Neder land, totdat hij een dezer dagen op heeter- daad bij een inbraak te Wassenaar werd be trapt en in het huis van bewaring in Den Haag kwam. De politie heeft hem verhoord. Hij bleef evenwel ontkennen. Zwalkten tijdens storm u» een open roeiboot op zee. De visschersboot „Notre Dame de la Laguet" uit Boulogne sur Mer, heeft gister morgen twee jonge Nederlanders, Nicolaas Paepe, stoker, en zekeren Broekhuizen, stu dent, beiden twintig jaar oud, aan wal ge bracht, die Dinsdag in zwaar noodweer op de Noordzee veertig mijl van Yarmouth zijn opgepikt. De heeren hadden Zondagmorgen IJmui- den verlaten aan boord van een roeiboot met vier riemen met de bedoeling daarmede naar Engeland over te steken. Het eerste deel van de reis verliep zonder incidenten. Maandag ochtend evenwel werden de beide sportieve Nederlanders door een hevig onweer over vallen. Een storm stak op en het bootje was al ras een speelbal der golven. Dinsdag hadden de Hollanders hun levens middelen verbruikt en zij verkeerden in het grootste gevaar, toen de visschersboot toe vallig in zicht kwam. De schipbreukelingen gaven S.O.S.-seinen, die door de Fransche schuit werden opgevangen. De schipper Gournaux liet een sloep in zee en weldra werden de beide jongens aan boord van de Fransche schuit geneschen. De schipper voorzag de jongelui van warme kleeren en onthaalde hen op een goed maal. Giste> morgen om 10.45 uur zijn beiden in goede gezondheid te Boulogne aan wal gestapt. De Nederlandsche consul ter plaatse, de heer Arends, heeft zich met hun repatrieering be- Ten gevolge van een ontploffing in een dorschmachine is gistermiddag brand uitge broken in de boerderij van den landbouwer C. Wegen onder de gemeente Wouw (N -B.) Wegens gebrek aan water viel aan blusschen niet te denken, zoodat woonhuis, landbouw- schuur met voorraden, graan en landbouw werktuigen geheel een prooi der vlammen werden. Openstelling postkantoor. Vanaf 1 September gelden de volgende uren als tijden, waarop het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Bergen open is: Op werkdagen van 813, van 1416.30 en van 18—19.30 uur; op zon- en feestdagen van 8—9 uur. In Bergen aan Zee zijn deze uren: Op werkdagen van 8.3010.30, 1415.30 en van 18—19.30 uur; op zon- en feestdagen van 8—9 uur. Kleine diefstallen. Door een winkelier werden dezer dagen een viertal jongens van 7 tot 14 jaar betrapt op het uit de winkel ontvreemden van een flesch uitjes in 't zuur. Door de politie werd het viertal in verhoor genomen en het bleek, dat deze jongens zich geregeld schuldig maakten aan kleine diefstallen. Zoo werd nu eens een meloen weggenomen, een andere keer peren en appels ,ook ontvreemdden zij chocolade-sigaartjes. De politie heeft hen ernstig onderhouden en er zal tegen de jeug dige boefjes vermoedelijk proces-verbaal worden opgemaakt. Schennis der eerbaarheid. Bij de politie is aangifte gedaan van schennis tegen de openbare eerbaarheid, ge pleegd door een manspersoon in de Doorn tjes. De politie stelt naar dit heerschap een onderzoek in. Door een drijfriem gegrepen. De arbeider P. v. d. Slikke op Texel, die werkzaam was bij een dorschmachine in den P. H. Polder, kwam Dinsdagmiddag in aan raking met een drijfriem van de pers en werd zoo ernstig aan een zijner armen gewond, dat hij zich onder behandeling van een ge neesheer moest stellen. Ger. kerk op Texel. In de ledenvergadering van de Ger. kerk te Oosterend is besloten de heer L. Berger te Rijswijk als hulpprediker aan te stellen, opdat ook te Den Burg in het ver volg tweemaal des Zondags een kerkdienst gehouden kan worden. Zoowel te Oosterend als te Den Burg zullen predikant en hulp prediker om beurten den dienst leiden. Film van de Reddingsbrigade. De leden der Egmondsche Reddings brigade, die dezen zomer eenige malen aan anderen hebben laten zien, wat er docr hen kan worden gepresteerd, hebben nu de gele genheid gehad naar hun eigen prestaties te kijken. Een der badgasten, de heer de Jong uit Amsterdam, heeft namelijk allerlei herin neringen aan zijn vacantie in Egmond aan Zee op de film vastgelegd. De demonstratie der Reddingsbrigade mochten daaraan na tuurlijk niet ontbreken. De heer de Jong heeft hiervan een aardige film gemaakt en dezen in de Prins Hendrikstichting vertoond voor de bewoners, voor de leden der Red dingsbrigade en andere genoodigden. Het was een interessante avond, zoowel voor de bewoners der stichting, gewend als zij zijn aan het leven op zee, als voor de leden der brigade, die zich zelf op het witte doek konden aanschouwen. 1 O-jarig bestaan gymnastiekver- eeniging. In café Kossen alhier werd een receptie gehouden voor het bestuur der gymnastiek vereniging S.S.S. en „Dindua", in verband met het 10-jarig bestaan dier vereeniging. Van deze receptie werd druk gebruik ge maakt. De heer C. Nierop, voorzitter, sprak den heer C. Met, directeur der vereeniging, waardeerend en hartelijk toe en bood hem namens de vereeniging een prachtige bloe menmand aan. Vervolgens werd het woor gevoerd door den heer Boot, de eerste directeur der ver eeniging, door den heer Groen namens „De Westfries" van Barsingerhorn, den heer G. Visser namens de harddraverijvereeniging „Klein Begin" en den heer W. Blaauw na mens „Nut en Genoegen". Door de N.V. Dekker's kunstmesthandel was een prachtige beker beschikbaar gesteld voor dengene, die het hoogst aantal punten had behaald; voorts waren de vereeniging bloemstukken aangeboden door den vroege- ren directeur, den heer Boot, de vereeniging „De Westfries" van Barsingerhorn en „Nut en Genoegen te St. Maartensbrug. Het was een geslaagde receptie, waaruit bleek dat de jubileerende vereeniging zich in veler belangstelling mag verheugen. Nederl. Tuindersbond. Het kringbestuur van den Nederland- schen Tuindersbond kwam gisteren in „Con- cordia" bijeen. Voorzitter was de heer Jb. de Vries te St. Pancras. Mede aanwezig waren de Hoofdbestuursleden de heeren N Kaan en A. Hoogland. Naar aanleiding van een door het kring- bestuur verzonden schrijven aan het bestuur van het District Noord-Holland was van dat bestuur bericht ontvangen, dat den Hen Sep tember a.s. een protestvergadering zal wor den gehouden in de „Harmonie" te Alkmaar. In een rondschrijven werden de adressen gevraagd van die leden, die geen steun op yeldboonen hadden ontvangen. Door den heer K. Kaan werden eenige in- lichtingen verstrekt over de beweegredenen van het districtsbestuur om deze protestver gadering half September te houden i p^ half Augustus, zooals eerst de bedoeling was De heer G. Groet drong aan op het voeren van actie. Er moet verandering komen in cfe berustende houding der menschen. De str^d moet worden aangebonden tegen het hypo- theekkapitaal en de paehtzwendel. In War- menhiazen bijvoorbeeld is meer dan een mil- lioen gulden hypotheek. De voorzitter gevoelde er wel voor. Men zou een enquête over geheel Noord-Holland kunnen houden over dit vraagstuk. In verband met de op de strooibiljetten te zetten leuzen drong de heer Groet er op aan dat vooral werd vermeld de strijd, zooals hij deze heeft aangewezen, De heer Jb. Kramer zocht de verslappj^ eerder bij de organisatie dan bij de leden. De verslapping van de organisatie wordt over ge. bracht op de leden. Dit mag niet. De minister zou anders ook wel eens kunnen berusten. Verschillende heeren spraken als hun mee. ning uit, dat hetgeen de heer Kramer zeide, niet juist was. De solidariteit is geheel weg bij de leden. Neem bijv. de protestvergade ring, welke was vastgesteld op half Augus- tus. Deze kon niet doorgaan, omdat „het is de Streek nogal ging" en in Kennemerland „het zoo druk was". De heer Groet zag als oorzaak van de ver slapping, dat men vertrouwen in de regee ring heeft gesteldmen moet het zoo zien, dat de tegenstelling is arme tuinder en rijke tuin der. Het gaat er om onder welke voorwaar, den men op het bedrijf zit. Er zijn er nu nog wel, die het goed hebben, al zijn er niet veel. De heer Gayaard, Langereis, meende, dai men iets voor elkaar over moest hebben. Dat mist men nog teveel onder de tuinders Den tuinders moet gevoel voor organisatie worden bijgebracht. Misschien dat zij in deze crisis een lesje krijgen. Dat de opbrengsten zoo treurig zijn, be hoeft ons niet te verwonderen, zeide de heer Jb. Kramer, Zuidscharwoude, als wij weten, dat wel 60 van het land onbemest in bouw is gebracht. Men was het er tenslotte over eens, dat er moet worden aangestuurd op het scheppen van de mogelijkheid, dat de tuinders op hun bedrijf kunnen blijven voortgaan. Als sprekers werden voor de protestverga dering aangekondigd de heeten W. J. van Kampen, Van der Zwaard en K. Kaan. Op voorstel van den heer Groet zal aan het districtbestuur worden voorgesteld, op de protestvergadering ook een protest te laten hooren tegen de oorlog Italië—Abessinië. Na nog eenige besprekingen over de wen- schelijkheid van „aanvullende steun" i.p.v. productiesteun volgde sluiting. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 28 Aug. 1935. Aardappelen p. 100 K G. 1.602.80; Aardbeien per doos 0.25; Aalbessen per slof 52f 0.56; An dijvie per 100 stuks 0.50f 2.20; Appelen per 100 pond f 2f 8; Augurken per 100 pond 115.50; Bloemkool I per 100 st. f 911.50; Bloemkool II per 100 stuks 3—6.50; Bieten per 100 K.G. 2.30; Doperwten per 100 pond f 4.50; Druiven per 100 pond 10.14; Gele kool per 100 K.G. 3.30; Groene kool per ICO stuks 1 50— f 4; Kropslt per 100 stuks 0.50— 2.80; Komkommers per 100 stuks 1 1.50; Meloenen per 100 stuks f 515; Peren per 100 pond 27; Prei per 100, bos f 4.205.30; Peterselie per 100 bos 2.50; Postelein per bakje 0.150.30; Rabarber per 100 bos 2—4; Roode kool per 100 K.G. 0.80—2.50; Selderie per 100 bos 0.50f 1.20; Spinazie per bakje 0.16f 0.52; Snijboonen per 100 pond 26.50; Enkele spercieboonen per zak 0.85^—7.10; Dubbele spercieboonen per zak 0.60f 1 35; Tomaten per 100 1.50 tot 4; Uien per 100 K.G. 1.60-ƒ 2.20; Wortelen per 100 bos 2—5.50. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Aug. 1935 3400 K.G. Aardappelen: Eigenheimers f 2.50 tot 2.70; Schotsche Drielingen f 2.10; BI. Eigenheimers 2.70— f 2.90; 43000 K.G. Roode kool 1.60- f 3; 4000 K.G. Gele kool 2.8O-/ 3.90; 55000 K G. Vroege Witte kool 1.70f 220; 820 stuks Bloemkool (le soort) 7.70— f 8.10; Bloemkool (2e soort) 3.20; 3000 Tomaten: a 5.30; b 5.40; c 3.90; cc 2.20; 6300 K.G. Uien Nep f 2.70— f 3.20; Zilvernep f 4.40; Gele uien 2.10; Drielingen f 1.50—/ 1.70; 1520 K.G. Druiven: Frankenthalers 22.50 23.30; Alicante 18.70— f 21.50; 1500 K.G. Slaboonen f 4— f 6.90; 340 K G. Snij boonen ƒ4f 4.70. NOORDSCHARWOUDE, 28 Aug. 1935. 8500 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 3.103.20; Grooten f 1.90; Dneilingen 2.202 30; R. Duken f 1.30; Eigenhei mers f 2.40; BI. Eigenheimers f 2—2.30; 3000 K.G. Uien: Grove 2.20; Uien f 1.50 210; Drielingen 1.80— f 1.90; Gele nep 2.60-ƒ 2.80; 300 K.G. Zilveruien: Zilver- nep 4.30; Drielingen f 1.10; 6600 K.G. Spercieboonen f 4.508; 150 K G. Snij boonen f 4.205; 2200 K.G. Roode kool 1.50; 6300 K.G. Witte kool 1.60-/ 1.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 28 Aug. 1935. 1300 K G. Aardappelen: Schotsche muizen f 2.70; Schotsche grove 2.10; Schotsche drielingen 2.30- f 2.50; 525 K.G. Gele nep 2.60; 725 K.G. Uien 2; Drielingen 1.60; 160 K G. Slaboonen 6.506.80. SCHAGEN, 29 Aug. 1935. 8 Paarden 150-/ 350; 7 Veulens 60140; 5 Geldekoeien (mag. f 70110; 58 Gelde- koeien (vette) f 140—210; 8 Kalfkoeien 110f 150; 12 Graskalveren 20 47 Nuchtere kalveren f 412; 180 Scha pen (vette) f 12—f 16; 6 Overhouders; 92 Lammeren f 5—9.50; 25 Varkens (vette) per K.G. 0.38- f 0.40; 74 Biggen 12— 14; 9 Konijnen f 0.501.50; Kippen 0.30-ƒ 0.50. HOORN, 29 Aug. 1935. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 stapels kleine fabriekskaas f 16» 15 stapels kleine boerenkaas 16; 2 stapels boeren-commissiekaas 17.50. Totaal 2° staoels, wegende 10606 K.G,

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8