Aqwda fonden Juinêauu) Stad en Omgeomg. lüeec&etidit Een herinnering. Koningin Astrid ais moeder. BLIKSEM INGESLAGEN. Brandje gebluscht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hakt 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscoop Harmonie, tot en met Zondag 's av. twee voorstellingen, om 7.15 en 9.45, hoofdnummer Mijnheer zoekt zijn woning (kom.), hoofdrollen Hermann Thimig en Adèle Sandrock. Toegang alle leeftijden. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Woensdag matinee. Victoria-theater, half 8, hoofde nummer Op het kantje af (humhoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. City-theater.half 8, hoofdnummer De Zigeunerbaron (geprolongeerd). Toegang elke leeftijd. Gedurende de kermis voorstellingen om 7 15 en 9.45 uur. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De Chineesche papagaai (myst.), hoofdrol Warner Oland. Toegang 14 jaar. Gedurende de kermis voorstelling om 7.15 en 9.45 uur. Zondag doorloopende voorstellingen van 2 uur af. DE KERMIS. Schouwburgen. Gulden Vlies: Vrijdag 8.15 uur, Circus Knie. Zaterdag 8.15 uur, Vorstelijke emi granten (Tooneelgroep „Het Masker" o.l.v. Ko Arnoldi). Zondag 8.15 uur, Boefje (Rott. Hof stad Tooneel o.l.v. C. v. d. LugtMel- sert). Schouwburg Dassi (Doelenveld): Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, telkens om 8 uur, ,,'t Kind van de buurvrouw", tooneelspel door het ensemble Bouber. Zondagav. 8 uur, door het gezelschap Saalborn tooneelstuk „De andere wereld". Circus Rausch: Vrijdag 8.15 uur uitgebreid programma met tal van variété-artisten. Zaterdag 3 uur kindervoorstelling met attractie; 7.30 en 10 uur avondvoor stellingen. Muziek en Dans. Café Bus, Kaasmarkt, Jopie Kei zer en haar kameraden. A. Veis, Kaasmarkt, The American Band. Aart Martin, Kaasmarkt, C a- baret. Wapen v. Heemskerk, Breed straat, The Sweet and Hot Players; div. attracties. KI. Groot, Peperstraat, Van Dijk's Volendammers (The Four R.A B.'s). Central, dofplein, Tokkie-band en A.BC.-boys. Gulden Vlies: Tóth Kalmhn en zijn Hongaarsche kapel. Wapen van Haarlem: The Funny Musicmakers en Mimi Höfer (zang). Centrum Hotel: Melch. Schuur man en zijn orkest. Rest. London: Dansen in de nieuwe zaal; eiken avond. Hotel Wanner, Nieuwesloot, eiken avond optreden van Cor Pruis met zijn uitgebreid repertoire. Valk's lunchroom, van 2 uur 's middags af muziek Vrijdag 30 Augustus. 89 uur, Kapelkerk, wijdingssamenkomst Koninginnedag, sprekers ds. vOn Meyenfeldt en ds. Warners. 8 uur, De Unie, ledenvergadering Vrij heidsbond. afd. Alkmaar. In de Wembly-attractie Parijsche avond, champagnefeest met speciaal programma van het orkest. Zaterdag 31 Augustus. Viering Koninginnedag: aubade, ruiter feesten, voetbalwedstrijd; avondfeest in den Muziektuin, sprekers de heeren mr. Wende- laar en G. C. Dun. Telegram van Roosevelt. Het bericht omtrent den tragischen dood van koningin Astrid heeft ook in officieele kringen te Washington groote ontsteltenis gewekt. President Roosevelt heeft onmiddel lijk een telegram gezonden aan koning Leo pold, waarin hij zegt, dat het volk der Ver. Staten het leed van het Belgisch, volk zal deelen in het verlies van een koningin, die zoo gracielijk de idealen van België verper soonlijkte. De auto van den koning nog niet geborgen. Onder groote belangstelling van het pu bliek, dat ondanks den regen, die tegen vijf uur begon neer te stormen niet huiswaarts ging, is tot gisteravond toe het werk voort gezet om de auto van den Belgischen koning te bergen. Men is er tot dusverre nog niet in geslaagd, doch zal de pogingen voortzet ten, aangezien er prijs op wordt gesteld te onderzoeken of zich misschien een defect aan de stuurinrichting heeft voorgedaan, waar door het ongeluk verklaard zou worden. De indruk in Zweden. Het bericht omtrent den dood van konin gin Astrid heeft in geheel Zweden groote ontsteltenis gewekt, welke te dieper ging, daar de overleden vorstin zich ook in haar geboorteland mocht verheugen in een groote populariteit. Overal werden onmiddellijk de vlaggen halfstok geheschen. De dagbladen wijden alle zeer hartelijke en ontroerende beschouwingen en herdenkings-artikelen aan koningin Astrid. De gezondheidstoestand van koning Leopold bevredigend. De secretaris van koning Leopold van Bei- gië heeft medegedeeld, dat de gezondheids- toetasnd van den koning zeer bevredigend is. Bevestigd wordt, dat de koning slechts licht aan bet hoofd gewond is. Ontroering in Ned.-Indië. Het overlijden van koningin Astrid van België wekte alom in Indië zeer diepe ont roering, hetgeen alleen al bleek uit het feit, dat op vele plaatsen de vlag half stok werd uitgestoken. In verband met het overlijden der koningin zal op den dag van de begra fenis van alle gouvernementsgebouwen en schepen de vlak halfstok waaien als teeken van deelneming. In den volksraad werd koningin Astrid in een rede herdacht, welke door de leden staan de werd aangehoord. Het stoffelijk overschot te Brussel. Vanochtend was de Belgische hoofd stad in droeve afwachting van den trein, die het stoffelijk overschot van koningin Astrid uit Zwitserland naar Brussel bracht. Reeds geruimen tijd voor de aankomst van den trein hadden zich velen bij het station, paleis en langs de straten ver zameld. De weg was afgezet door gen darmerie en militairen, terwijl bij het Paleis een peleton stond opgesteld met de bajonet op het geweer. Op het station waren vele autoritei ten tegenwoordig. Te 8.40 uur reed de trein uit Zwitser land het station binnen. Koning Leopold had zich reeds op de Leopold Statie uit den trein begeven en zich onmid dellijk naar het paleis begeven. Onder doodsche stilte werd de kist in een lijkauto geplaatst. Het was een ont roerend oogenblik, toen de baar, die van blank hout was en die bedekt was met een eenvoudig zwart laken, waarop eenige wilde rozen waren neergelegd zichtbaar werd. Op het plein voor het station ont blootte de menigte het hoofd; militai ren presenteerden het geweer. Velen konden hun ontroering nauwelijks meester blijven. Hierna begaf de droeve stoet zich naar het koninklijk paleis. Overal langs de straten, die werden gepasseerd, hingen de vlaggen halfstok, overal ont blootte de menigte eerbiedig het hoofd In een hofrijtuig bevonden zich de ministerpresident van Zeeland en vier andere ministers, die den koning tot Aarlen waren tegemoet gereisd. Na de aankomst in het koninklijk plaeis werd het stoffelijk overschot van de overleden koningin plechtig opge baard. De journalisten uit binnen- en buiten land mochten als eerste de koningin de laatste eer bewijzen. Onder volkomen stilte defileerden zij langs de baar. De koningin-weduwe, en prinses Ma- rie José van Italië zullen Zondag te Brussel aankomen. Treffende, ontroerende momenten. Koning Leopold was met baron Capelle op het station Leopold uit den trein gestapt, waarmede het stoffelijk overschot van zijn beminde gemalin uit Zwitserland werd over gebracht. Toen de rouwstoet, welke aan de Noord- Statie was aangekomen, langs een haag mi litairen van de infanterie-regimenten, die een eerehaag langs den weg hadden gevormd, bij het koninklijk paleis aankwam, stonden op het bordes ter begroeting de koning en verschillende hoogwaardigheidsbekleeders De lijkbaar werd bijgezet in de zaal du Panseur, welke in een chapelle-ardente was herschapen. De lijkkist werd versierd met een groot kruis en omringd door zes groote kandelabres. Rechts en links werden witte rozen en dahlia's neergelegd. Generaals be trokken de eerewacht. De koning verlangde het stoffelijk over schot nog eenmaal te zien en den autoriteiten werd verzocht den koning voor eenige mo menten met het lijk van zijn beminde gade alleen te laten. Buiten stond een groote menigte met span ning te wachten, doch in het begin van den middag was nog geen vergunning gegeven tot toelating tot het paleis. De ministers hebben in overleg met koning Leopold de begrafenis definitief bepaald op a.s. Dinsdag 3 September. Toen H.M. koningin Astrid nog kroon prinses van België was, maakte zij twee maal met haar gemaal een reis door Ned.- Indië, in 1928 en in 1932. De eerste reis maakte het vorstelijk echt paar op het Nederlandsche mailschip „Insu- linde". In 1932 reisden zij met de „Marnix van St. Aldegonde". De Stoomvaartmaatschappij Nederland bewaarde van de laatste reis een herinne ring, welke thans helaas een droeve is ge worden, namelijk het authentieke rapport van den gezagvoerder, den heer Egmont, die als kapitein van de Marnix" de gastheer was van den kroonprins en de kroonprinses. In een rapport aan zijn directie schrijft de gezagvoerder in 1932 eenige opmerkingen omtrent zijn gasten, die hun karakter geheel zuiver kenschetsen: „Betreffende onze koninklijke gasten van deze reis heb ik de eer u het volgende te melden: Met Belgische kroonprinselijk paar heeft zich doen kennen als buitengewoon pretti ge, gemakkelijke en dankbare passagiers. De kroonprins, zoowel als de prinses wa ren zeer eenvoudig in hun eischen en toonen zich zeer dankbaar voor elke kleine attentie. De hooge gasten wenschten niets liever, dan beschouwd te worden als gewone passagiers en bewogen zich veel op het sportdek en op de dansvloer, te midden van alle andere pas sagiers. Herhaaldelijk werd mij gedurende deze reis hun bewondering betuigd voor het mooie schip, het prachtige sportdek en de uitstekende verzorging en bediening aan boord. Ook roemden zij den aangenamen omgang met de andere passagiers en de of ficieren, kortom onomwonden werd mij ver zekerd, dat mijne koninklijke gasten nog nooit zulk een heerlijke reis gemaakt had- den. Het was een aangrijpend moment, toen ik op het gebruikelijke bal-costumé prinses Astrid mocht verzoeken de behaalde prijzen uit te reiken. Ik had het genoegen en de eer, als laatste prijs de door de Maatschappij be schikbaar gestelde eereprijs aan de prinses zelve uit te reiken, daarbij constateerend. dat deze door een verpletterende meerderheid van stemmen aan Hare Koniklijke Hoogheid zelve door de passagiers was toegewezen. Onmiddellijk daarop klonk de Brabangonne, gespeeld door het orkest, en het was duide lijk merkbaar, dat de prinses slechts met de grootste moeite haar ontroering kon verber gen". Nog niet lang geleden publiceerde de „Daily Mail" een artikel over „Kcningin Astrid als moeder", dat eerst ter inzage aan de koningin zelf was toegezonden. De schrij ver kreeg het terug met de opmerking: „Een charmant verhaal van het leven van mijn kin deren". „Op hetzelfde oogenblik, dat millioenen moeders bezig zijn haar dochtertjes aan te manen zich te haasten, om niet te laat op school te komen", aldus het artikel, „wijdt koningin Astrid zich in haar paleis aan die zelfde taak". Prinses Josephine-Charlotte, het zevenja rig dochtertje van koning Leopold III en ko ningin Astrid gaat thans op school als elk ander kind. Haar school is in het koninklijk Ealeis van Brussel gelegen (zij zelf woont in aeken) en haar vier klasgenooten zijn kin deren van vooraanstaande Belgische fami lies. Uit het gewone corps zijn een aantal onderwijzeressen gekozen op wie toezicht wordt uitgoefend door een hoofdonderwijze res en een inspecteur. Het lesrooster is gelijk aan dat van alle lagere scholen in België. De prinses moet op tijd aanwezig zijn, want anders krijgt zij een strafpunt. Koningin Astrid zorgt er per soonlijk voor, dat alles in orde is voor het vertrek van het scholiertje. Het ontbijt moet kalm opgegeten worden, de kleeren worden gekozen naar gelang van het weer, pennen, potlooden, schriften en boeken ingepakt. Het prinsesje gaat graag naar de school, die werd opgericht ingevolge de aanwijzingen van haar vader. Koning Leopold is namelijk van meening, dat de tijden voorbij zijn, dat koningskinderen afzonderlijk van anderen moeten worden opgevoed. Hij ziet in, dat zijn kinderen, willen zij op waardige wijze hun toekomstige plichten waarnemen, moe ten leeren zich vrij te bewegen. Zij moeten begrip krijgen van het leven van het volk en kunnen dat slechts door een democrati sche opvoeding. Hoewel het aantal leerlingen van het klasje beperkt is, wordt gezorgd voor persoonlijken wedijver om de eerste plaats. Aan Fransch, tylaamsch en muziek wordt groote aandacht gewijd. Er heerscht strenge discipline in de klas, des te grooter is daarom de vreugde in het vrije halfuurtje. Dan rent Charlotte-Jose- phine, met haar wapperende haren, vóór haar klasgenooten den tuin in en weerklinkt haar vroolijke kinderlach boven allen uit. Na de school moet het prinsesje haar broertje, den vierjarigen kroonprins Boude- wijn, in détails vertellen, wat zij alles op school heeft meegemaakt en hij is verlan gend ook spoedig tot de grooten te worden gerekend. Gekibbeld wordt er zelden, doch nooit als de koning er bij is, want die maakt er vlug en streng een einde aan. Wat prins Boudewijn voor alles is verboden, dat is wel aan de oude poppen van zijn zusje te komen. Met de nieuwe mag hij desnoods nog spelen, maar de oude, waarvan de meeste door haar moeder zijn gekleed, zijn heilig. In één opzicht zijn de twee kinderen het altijd eens en dat is in de liefde voor den kleinen Albert, die thans acht maanden oud is. Prins Albert houdt zeer zeker het wereld record-vliegen voor de kindertjes van zijn leeftijd. Hij was pas zeven weken oud, toen hij door zijn ouders werd meegenomen op een vliegtocht naar Malmö (hij vertoefde toen enkele uren op Schiphol) en daarna heeft hij dikwijls gevlogen van Brussel naar de Belgische kust. Op een bepaald uur moeten de kinderen naar bed en zij mogen nóg zoo pruilen, dat helpt allemaal niets. Om 7 uur des morgens moeten zij opstaan en dan is het haast je rep je, want om 7.15 begint de gymnastiek les, die tot 8 uur duurt en waarbij natuur lijk de Zweedsche methode wordt gevolgd. Klokslag acht volgt het bad en dan is er vol doende eetlust voor het ontbijt. De koningin is er ten zeerste op gesteld, dat die eerste maaltijd werkelijk en familie wordt gehouden. Op een serveerboy wordt het maal door een bediende naar binnen ge rold, hij trekt zich terug, de deuren worden gesloten en de moeder is alleen met haar kinderen. Zoo geeft koningin Astrid zich ten volle aan haar gezin en als zij een paar dagen afwezig moet zijn, aldus besluit het artikel, dan kan men van een waar drama spreken. VERPLICHT VEILEN. En de verpachting van boom gaardeq. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft thans aan de Veilingsvereenigingen in ons land medegedeeld, dat betreffende het ver pachten van boomgaarden door die Centra le in het vervolg niet alleen de openbare verpachtingen zullen worden erkend, doch ook de onderhandsche verpachtingen; beide wijzen van verpachten zullen zijn toege staan indien de pachter een overeenkomst heeft aangegaan met die Centrale, waarbij hij zich verplicht het door hem door de ver pachting verkregen fruit te zullen veilen. De Centrale zal in bepaalde gevallen toe stemming verleenen, om fruit administratief te veilen. DE BIJENWOLF. Verschillende imkers, die hun bijenvolken in de Noord-Limburgsche heidevelden heb ben geplaatst, klagen wederom over het op treden van den bijenwolf, welke veel schade aan de bijenvolken schijnt aan te richten. Na de langdurige droogte treedt hij weer veelvuldig op en tal van bijen worden door het gevreesae insect verrast. De insecten houden zich schuil in holen in de wallen van greppels en slooten en komen vrijwel over de geheele uitgestrekte heidevel den voor. De schade door den bijenwolf aan de uit gezette bijenvolken toegebracht, moet aan zienlijk zijn. DE KAASMARKT De aanvoer bedroeg heden 135.000 K.G. De handel was goed, terwijl de hoogste markt voor de kleine fabriekskaas 17.50 per 50 K.G. bedroeg. De gemiddelde prijs was echter 2 lager. Hoewel de thans gemaakte prijs geenszins voldoende is, stemt het toch tot tevredenheid, dat wij over de wan hoopprijzen van voor en kele maanden zijn heengekomen. In dezelfde week van het vorig jaar be droeg de aanvoer 130.000 K.G. en de prijs 20.50, terwijl in dezelfde week van 1933 136.000 K.G. werd aangevoerd met een hoogsten prijs van 21. Aan het vreemdelingenbezoek was het te zien, dat de groote drukte van het reissei- zoen voorbij is, al bestond er voor de rui tertjes en den klaroenblazer nog groote be langstelling. EEN AFSCHEID. Onder vele bewijzen van belangstelling nam de heer J. G. van Breemen afscheid van de Alkmaarsche Graanbeurs en de schippers wereld. Tallooze vrienden wenschten den heer van Breemen in zijn verderen loopbaan veel suc ces. De heer van Breemen bezocht hier tal van jaren de markten en beurs als Inspecteur der A.P.C. en had het genoegen hier een buiten gewone vriendschap te genieten van alle beursbezoekers in 't algemeen en van de schipperij in 't bijzonder. Zij allen uitten den wensch dat het den heer van Breemen in zijn verderen loopbaan zeer voorspoedig moge gaan. ONGELUKJE BJ HET SPELEN. Gistermorgen klom een 11-jarige jon gen in een der stalletjes, welke op de Laat staan. Hij stootte zijn onderkin hierbij ernstig tegen een paal, waardoor tri achterover op de straat viel. Hij hleef bewusteloos liggen en is met behulp van water weer bijgekomen. De jongen kon daarna met zijn vriendjes huiswaarts keeren. FIETS VERMIST. Bij de politie is gisteravond aangifte gedaan van de vermissing van een rij wiel dat voor een woning op het Luttik Oudorp was geplaatst. Een onderzoek wordt ingesteld. TE VEEL AAN BACCHUS GEOFFERD Aan het bureau van politie is gister* avond vijfmaal achtereenvolgens een arrestant terzake openbare dronken schap ter ontnuchtering in bewaring ge steld. Onder nen bevond zich een vrouw. Hedenmorgen omstreeks 5 uur is de bliksem ingeslagen in een telefoonpaal staande voor perceel nr. 27 in de Land- straat. Vandaar sloeg de bliksem over in het dak van voormeld perceel, waar door een begin van brand in een bed op een achter-slaapkamer ontstond. Het brandje is met enkele emmers water ge- b'uscht. Ongevallen vonden niet plaats. De bewoner van h -A huis, de orgelma ker H. Nieuwenhuis, was voor zijn werk voor eenige dagen afwezig en in ver band daarmee .diepen de kinderen in d -elfde kamer als de moeder. Dit is nu wel een gelukkige omstandigheid ge bleken, want het was het bed der kin deren, dat door den bliksem werd ge troffen. HANDELSAVONDSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende publi catie betreffende toelatings- en her examens en aanvang lessen aan de Han delsavondschool. VERKOOP GROND AAN DEN HELDERSCHENWEG. B. en W. schrijven in bijlage No. 125. De Hoofdingenieur van den Rijkswater staat, alhier, heeft verzocht voor het Rijk, ten behoeve van den aanleg van een rijwielpad langs den Rijksweg van Alkmaar naar Koe dijk, van de gemeente te mogen koopen een strook grond van den proeftuin, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie C nr. 3171 ged., groot ongeveer 618 M2„ voor den prijs van 1545.in totaal. Tegen verkoop van den grond tegen den geboden prijs hebben wij geen bezwaar. Wij stellen Uwe Vergade ring in overeenstemming met het bij de stuk ken ter inzage gelegde advies van de Com missie van bijstand voor de lichtbedrijven voor het desbetreffend besluit te nemen. ONTTREKKING VAN STRATEN ENZ. AAN HET GRONDBEDRIJF. In bijlage No. 118 schrijven B. en W.: In verband met het bouwrijp maken van verschillende terreinen in het Lyceumkwar tier, aan de Uitenboschstraat, en tusschen de De Ruyterstraat en de Trompstraat zijn eeni naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.6 te Hap*, randa. Laagste barometerstand 749.4 te Blacksod. Verwachting (geldig tot'den avond van 31 Augustus): Matige, aanvankelijk tijdelijk toenemende, zuidelijke tot zuidwestelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; nog kans op enkele regenbuitjes; iets warmer. Weeroverzicht. Het depressiesysteem bleef vrijwel station- nair. Slechts de kernen verplaatsen zich, een ligt over noord-Duitschland, een ander over noord-Ierland, terwijl zich een derde ten zuid westen van Ierland schijnt te vormen. In het zuidoosten steeg de barometer snel. zoodat zich over zuid-Frankrijk, Zwitserland en zuid-Duitschland een rug van hoogen druk vormde. In het noorden bleef de hooge druk nog onveranderd. Rond de depressie bleef het weer nog slecht. Over het Kanaal en de zuidelijke Noordzee neemt de windsnelheid toe. Groote hoeveelheden neerslag werden afgetapt. Skagen had 36, Blacksod 19, Karl- stadt 18 en Malinhead 17 m.M. Over Duitschland, Zwitserland en zuid- Frankrijk is het weer verbeterd. Voor onze omgeving blijft de toestand nog ongestadig, wel is een kleine temperatuurs- stijging te wachten, doch de kans op regen buien houdt nog aan. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 20.23 uur licht op. ge straten en een plantsoen aangelegd en enkele stukjes grond aan den openbaren weg toegevoegd. Daar de kosten van aanleg der straten, trottoirgedeelten, enz. in de koopprijzen van den aangrenzenden grond zijn begrepen, kunnen zij met de daarin aanwezige riolee- ring, brandkranen, leidingen enz. zonder ver goeding uit het grondbedrijf worden geno men. Wij stellen U voor daartoe een besluit vast te stellen. BENOEMING CONRECTOR MURMELLIUS-GYMNASIUM. Curatoren van Let Murrnellius-Gymna- sium schrijven in bijlage No. 127: Onder overlegging van het advies van den Inspecteur van het Gymnasiaal en het Middelbaar Onderwijs hebben wij de eer U voor te stellen, voor het tijdvak van 1 Sep tember 1935 tot 1 September 1936 te benoe men als conrector den hr. Drs. P. Brommer, leeraar in de oude talen, die eveneens gedu rende de cursussen 1933/1934 en 1934/1935 als conrector fungeerde. IJSTENT GESNEUVELD. De ijscotent van den heer Toorenbeek, wo nende aan de Geest alhier, welke op de Paar denmarkt geplaatst is, werd hedenmiddag aangereden door een vrachtauto van de gebr. Visser uit Heiloo. De tent ging omver en de inhoud kantelde. Gelukkig bleef het meeste materiaal nog bruikbaar, zoodat de schade wel gering zal zijn. Men begon direct met den wederopbouw van de tent. ONDERSCHEIDINGEN. Hoewel het in onze gemeente de laat ste dagen hard geregend heeft is van den traditioneèlen „lintjesregen" welke op Koninginneverjaardrg ons land be sproeit maar heel weinig in stad en om geving terecht gekomen. Benoemd is o.a. tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord Holland te Haarlem. Verder is toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, in zilver aan D. Verduin, koster bij de R. K kerk St. Jaca Major te Aker sloot, in zilver aan P. Assenbroek, gep. brandmeester te Amsterdam, wonende te Wijk aan Zee en Duin en in brons aan S. de Jong, vakwerkman der telegrafie en telefonie in tijdelijken dienst te Alk maar. Aan P J. Jesse, hoofd van de dekselafdee- ling der N.V. Nederl. Fabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen v.h. W. Hoogen- straaten en Co. te Alkmaar is de eere-medail- le in zilver toegekend, evenals aan J. Dam mers, koster en kerkelijk ontvanger der Ne- derduitsche Herv. gem. in de Zuid-Scher- meer te Akersloot. Tot officier in de Orde van Oranje Nassau zijn benoemd dr. W. van Dam, directeur der scheikundige afd. van het Ned. Landb. Proefstation te Hoorn en M. J. van Hattum, te 's-Gravenhage, commissaris der N.V. M. J. v. Hattum's havenwerken en voorzitter van den raad van beheer der Holl. Mij. voor aannemingen te Beverwijk. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau ten slotte de heeren G. Stapel Gzn., burge meester van Sijbekarspel en H. de Boer, no taris te Hoogwoud. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank is heden in staat van faillissement verklaard: J. J. Pasch, veehouder, wonende te Bobeldijk (Berk hout), met benoeming van mr. J. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. J- P- Windhausen tot curator.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2