Jieck SxAoal £uchtvaatt 3Aigezonden Stukken Staatsloterij Over de wedstrijden zelf slechts enkele re gels. Bij de nieuwelingen, die een omnium reden, was Jan Zandvoort verreweg de sterk ste en won met 3 punten. De sprints voor amateurs waren zeer spannend en het gevolg was, dat twee extra-sprints noodig waren, om een beslissing te krijgen. Wester was de gelukkige en Groot werd tweede. De uitslagen waren: Omnium voor nieuwelingen tueechen Hen- sen, de Best en Zandvoort. a. sprints: 1. Zandvoort, 1 punt; 2. de Best, 2 ptn.3. Hensen, 3 ptn. b. klassementrace: 1. Zandvoort, 1 punt; 2. de Best, 2 ptn.3. Hensen, 3 ptn. c. tijdrace: 1. Zandvoort. 1 punt; 2 Hen sen, 2 ptn.; 3. de Best, 3 ptn. Totaal-uitslag: 1. Zandvoort, 3 ptn.; 2. de Best, 7 ptn.3. Hensen, 8 ptn. Afvalwedstrijd voor nieuwelingen: 1. P- van Harskamp; 2. B. Glas; 3. B. Duineveld. 50 ronden voor nieuwelingen: 1. B. Glas; 2. W. Kneep; 3. P. van Harskamp. Klassementrace amateurs: 1. van Rooyen, 13 ptn.; 2. Schaper, 8 ptn.; 3. Bak, 4 ptn. Jachtrace amateurs: le serie: 1. Jrng; 2. Verdonk; 2e serie: 1. Pronk; 2. Bak. Finale: 1. Jong, 2. Pronk. 50 ronden onafh. en amateurs: 1. K. de Vries; 2. A. v. Amsterdam; 3. A. Molendijk; 4. C. Bakker. Sprints onafh. en amateurs: 1. Wester; 2. J. Groot; 3. Slikhorst; 4. Leyenaar. Koppelwedstrijd 50 KM.: 1. Riethoven v. Amsterdam, 16 ptn., in 1 uur 12 min. 29 sec.; 2. MoerkerkMolendijk, 4 ptn.; op 1- ronde: 3. Fruitemav. Baak, 11 ptn.; 4. Slikhorst—v. Stek, 10 ptn. WIELRENNEN TE NOORDSCHARWOUDE. Zondag werd de eerste rit verreden voor het kampioenschap korte afstand voor de A- en B-klasse van de ren- en toervereeni- ging Onderling Genoegen. Gereden werd een sprint over 300 M. De uitslag hiervan was: 1. Jan Langedijk 7 p.; 2. H. Quant, Warmenhuizen 8 p.; 3. J. Boon 9 p.4. J. van Wonderen 11 p.5, 6 en 7. C Jongsma, P. Kort en J. Beentjes, elk 12 p.8. J. van Zijl. Door de juniores werd het kampioenschap lange afstand verreden over 28 K.M. Hiervan was de uitslag: 1. T. Woldhuis; 2. Cs. Groen; 3. C. Zeegers; 4. P. Zeegers; 5. E. Bos; 6. P. Blom; 7. G. Bobeldijk en 8. K. Heidsma. Tennis. DISTRICTSWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Deze wedstrijden, die heel wat spelers en speelsters uit Noordholland boven het IJ in Alkmaar hadden vereenigd konden niet beëindigd worden op de vastgestelde dagen, waarvan de regen op Vrijdag en Zaterdag de schuld is. Toch heeft de wedstrijdleiding gedaan wat zij kon en is men in alle num mers tot de kwart- en demi-finales gekomen. A.s. Zaterdag en Zondag hoopt men de wedstrijden te kunnen beëindigen. In het heeren-enkelspel hadden de volgen de spelers zich gekwalificeerd voor de laat ste acht: Baron van Asbeck, Reuvekamp Gille, Mr. H. Schuurman, P. Schut, A. H. W. Schoute, J. v. d. Bliek, ir. G. E. F. van Dijk en J. Erdmann. Om bij deze 8 te ko men hebben vooral P. Schut en J. Erdmann het heel moeilijk gehad. De eerste kon pas in drie sets winnen van J. Kokkes, terwijl Erdmann zeer veel moeite had met J. Haas broek die pas na drie zware sets verloor. Hiervan is baron van Asbeck reeds uitge schakeld door Reuvekamp Gille, die met 60, 6—2 won, terwijl mr. H. Schuurman in drie sets van P. Schut verloor, 2-6, 6—0, 62. De kwartfinales Schoute—van der Bliek en van DijkErdmann moeten nog gespeeld. In het dames-enkelspel zijn de kwartfina les gespeeld en wel met de volgende resul taten: Mej. Labberté sl. mej. A. Stroïnk 62, 2—6, 6—4. Mej. van Dijk sl. mevr. Becker- Vinckens 36, 6—4, 6—2. Mej. Groen sl. mevr. Baden 6—3, 9—7. Mej. J. Spruyt sl. mevr. Drossaert van Dusseldorp 63, 26, 6—2. In de demi-finales zullen nu de volgende partijen worden gespeeld. Mej. Labberté te gen mej. van Dijk, mej. Groen tegen méj. Spruyt. In het dames-enkelspel hebben merkwaar digerwijze dezelfde vier dames zich gekwa lificeerd voor de finale, n.1.: mej. van Dijk en mej. Labberté tegen mej. Groen en mej. Spruyt. Mevr. Becker Vinckens en mevr. Peen Vollen verloren in de demi-finale van de dames Groen-Spruyt met 60, 6—4 en mevr. Schut met mevr. Drossaert van Dus seldorp van de dames van Dijk en Labberté met 7—5, 4—6, 7—5. In het heeren-enkelspel mo%st nog één kwart-finale worden gespeeld. De dubbels Stroïnkmr. Roos, mr. Schuurmanir. G. E. F. van Dijk en SchouteNap zijn reeds in de demi-finales. Hiervan speelde de beste paren gisteravond nog tegen elkaar. Kolven. NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN NEDERLANDSCHE KOLFBOND TE GROOTEBROEK. Voor de van 6 tot en met 10 September a.s. te houden nationale kolfwedstrijden van den Nederlandschen kolfbond, bestaat dit maal een buitengewoon groote belangstel ling, mede in verband met de herdenking van het 50-jarig bestaan van dezen bond. Er zijn 422 kolvers, uit alle deelen van het land voor de wedstrijden ingeschreven, vertegenwoordigende 27 clubs. Het programma is rijk voorzien. Vrijdag middag te twee uur wordt met den wedstrijd aangevangen, terwijl om 4 uur de tentoon stelling op kolfgebied wordt geopend in de kolfbaan van den heer J. Vlam te Groote broek. Zondag te twee uur vindt de officieele opening plaats door den voorzitter van den bond, den heer dr. G. C. van Balen Blan ken. Te vier uur recipieert dr. van Balen Blanken te zijnen huize ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubliuem als hoofdbestuurslid. 's Maandags is er een boottocht, officieele ontvangst op het raadhuis en om 2 uur al gemeen vergadering van den N.K.B. 's Mid dags te vier uur is er receptie bij den heer J. Vlam ter eere van het vijftigjarig bestaan van den bond. Prijzen zullen beschikbaar worden gesteld voor de korpsen, welke wis- selprijzen zijn. Personeele prijzen zijn voorts beschikbaar voor de individueele kolvers. Ter herinnering van het 50-jarig bestaan van den Ned. Kolfbond en de herdenking daarvan te Grootebroek werd het instituut „Kampioenschap" bij den Ned. Kolfbond in gesteld en zal voor 't eerst, zonder eenige verplichting voor de toekomst een kampioens- prijs aan den eersten prijswinnaar met gum mi worden uitgereikt en evenzoo een aan den eersten prijswinnaar voor gummi. Deze prij zen bestaan in een eereteeken daartoe door de koningin en prinses Juliana beschikbaar gesteld. Deze wedstrijden beloven wel belangrijk en interessant te worden. Voetbal. ALCMARIA—FRIESLAND 7—2. Ter gelegenheid van den verjaardag van koningin Wilhelmina had de Oranjevereni ging alhier een ruiterprogramma samenge steld en een voetbalwedstrijd georganiseerd. Het was jammer, dat de publieke beLngstel- ling voor beide nummers beneden de ver wachting bleef, want zoowel de landelijke ruiters als de voetballers hadden meer be langstelling verdiend. De voetbalwedstrijd was voor Alcmaria van belang, omdat dit voor haar een der weinige oefenwedstrijden is, die dit jaar ge houden zijn. De ploeg kwam in dezelfde opstelling uit als veertien dagen geleden te gen Z.V.V.; alleen was Bijlsma nu back en speelde Jonker voor Ooms. Het is een aardige wedstrijd geworden, waarin Alcmaria den toon en het tempo aangaf. De Friezen toonden zich wel prettige en uiterst faire tegenstanders, maar ze had den hun handen meer dan vol aan de wit- hemden. Alcmaria speelde een normale partij, waarin de technische kwaliteiten naar voren kwamen en waarbij de taktiek ook nimmer werd verwaarloosd. Wel werd het samenspel door den linkervleugel soms wat al te ver doorgevoerd, maar daarentegen kon men ge nieten van fraai positiespel van den rechter vleugel met Rootring erachter als halfspeler. Van dien kant kwam dan ook het meeste gevaar en de Friezen hadden heel wat moeite om de aanvallen te stuiten. Ze riepen de hulp van den buitenspelregel in en hadden daarbij vooral bij Plas succes, maar niet bij Homan, die speelde, alsof hij een 20-jarige jongeman as, die trough-passen en kansen gaf, zooals dat moet. Over 't algemeen mag Alcmaria tevreden zijn over haar voorhoede; de middenlinie bleek een geduchte kern te zijn en alleen lijkt ons de verdediging tamelijk zwak. Daar is nog geen geheel en vooral bij een druk op het doel kan men het leer niet wegkrijgen. Alcmaria had al spoedig de leiding geno men en die binnen een half uur tot T—0 ver groot, toen Friesland in het derde kwartier op goedkoope manier twee doelpunten kon maken. Na de thee, toen Alcmaria wind- voordeel had, werd het 72 en met wat meer doortastendheid waren de cijfers nog heel anders geworden. De Oranje-vereeniging kan sportief ge sproken op een geslaagden middag terug zien en wij hopen, dat ze op deze wijze voort mac gaan, en dat wij het volgend jaar een werkelijken sportdag kunnen hebben. De Friezen erkenden later, dat zij wat van Alcmaria hadden kunnen leeren en ga ven te kennen, gaarne nog eens tegen Alc maria te willen uitkomen. Aan het einde werd aan de Grand den prijs uitgereikt, wat natuurlijk met een har telijk speechje geschiedde. VERGADERING KON. NED. VOETBAL BOND. De K. N. V. B. hield Zondag zijn bonds vergadering in het Kurhaus te Scheveningen onder voorzitterschap van dr. D. J. van Prooye. Jaarverslag en begrooting werden goed gekeurd. Bij de bespreking van het aanvullend rap port, uitgebracht door de studie-commissie inzake strafrechtpleging in den K. N. V. B. zette de heer J. F. Lamey (Den Haag) als zijn standpunt uiteen, dat de strafrechtple ging behoort te worden losgemaakt De heer Lamey diende een motie in, strek kende tot uitnoodiging aan het bondsbe- stuur om te bevorderen, dat langs geleide lijken weg de starfrechtpleging losgemaakt wordt van de bondsleiding. De voorzitter deelde mede, dat de heer Scherpenhuyzen een motie ter tafel had ge deponeerd, waarin wordt verklaard, dat geen zakelijke argumenten voor losmaking zijn aangevoerd. De heer J. A. W. Bergvelt vroeg een stemming over het aanvullings-rapport der commissie vervoerd. De voorzitter bracht in stemming de vraag of men vóór of tegen losmaking van de strafrechtspleging van de bonsleiding was. Vóór losmaking stemden 28 afgevaardig den, ertegen 39, zoodat de losmaking is ver worpen. Hierna volgde een discussie over de be doeling van de motie-Lamey. Voor deze motie stemden 37 leden, erte gen 26, terwij! 4 leden blanco hadden ge stemd. Daar in verband met reglementswij ziging minstens 2/3 zou moeten hebben voorgestemd, was voor deze motie geen vol doende meerderheid verkregen. In stemming kwam daarop het rapport van de commissie-Verweerd zooals het aan vankelijk (1934) luidde met de volgende conclussies 1. Er bestaat geen aanleiding de recht spraak als regel aan niet-bestuursleden op te dragen 2. Is in een jaar het bestuur als zoodanig of wel een lid van het bestuur betrokken, dan wordt het onderzoek en de berechting aan een commissie van bestuursleden of terstond aan de commissie van beroep opgedragen. 3. In het belang der rechtspraak worden de afdeelingsbesturen als zoodanig uit de rechtspleging uitgeschakeld. 4. De commisssie van beroep blijft gehand haafd,, met erkenning van naar volledige vrijheid van onderzoek. Het rapport werd met 42 tegen 20 (en 6 blanco) stemmen aangenomen. Bij acclamatie werd de commissie van be roep herkozen. De voorzitter bracht na uitvoerige discus sie daarop in stemming de vraag of de eigen uitgifte van een bondsorgaan gewenscht werd geacht. Deze vraag werd 54 tegen 7 stemmen (en 7 blanco) ontstemmend beant woord. In de namiddagvergadering werd nog be handeld een voorstel van afdeeling II in overeenstemming met dat van „De Kenne- mers" te Beverwijk, luidende: „De vereen igingen enz., verzoeken het K. N. V. B.-bestuur geen toestemming weer te verleenen aan personen of particuliere in stellingen voor het houden van wedstrijden of kampioenschappen en dit voortaan alleen te laten uitgaan van erkende bonden of aan gesloten verenigingen". Na eenige discussie werd dit voorstel in stemming gebracht, waarbij 38 stemmen vóór en 27 tegen werd uitgebracht. Daar al thans ten aanzien van competitie-wedstrij den, reglementswijziging noodig zou zijn en er geen meerderheid van 2/3 is, werd het voorstel geacht niet te zijn aangenomen. De heer A. L. M. Schröder (Breda) lichtte een voorstel toe van de afd. IV om een com missie door het bondsbestuur te doen be noemen, welke commissie de wenschelijkheid1 en de ongelijkheid zal onderzoeken om het aantal te spelen competitiewedstrijden uit te breiden en daarover ter eerstvolgende bonds vergadering rapport uit te brengen. De be doeling is, weer spannende wedstrijden mo gelijk te maken. Besloten werd, daartoe een studiecommis sie te benoemen. ALKM. BOYS I—AJAX II 5—7. De Alkmaarsehe Boys hebben den Zondag, die aan de beker- en competitie-wedstrijden vooraf gaat, op zeer nuttige wijze besteed. De reserves van het Amsterdamsche Ajax fungeerden als gasten en bleken zeer voor treffelijke tegenstanders te zijn. Deze ontmoeting was voor de rood-witte Alkmaarders juist een zeer goede gelegen heid, om eens te experimenteeren. Zoo be merkten we een aanval, die als volgt was samengesteldGoudsblom, Brouwer, Indri, Licht en de Grand. Hoewel het spel van den „nieuwen" rechtsbuiten voor de rust nog lang niet af was, vooral zijn voorzetten werden veel te laag gehouden, na de thee deed hij zeer verdienstelijk werk en zijn afgemeten hoogen voorzetten waren uiterst gevaarlijk en bezorgden doelman Wepner vele angstige momenten. De rechtsbinnen was weer de man van het doorzettingsvermogen en nu had hij met z'n schoten wat meer geluk. Wat voor ons wel de grootste verrassing was, bleek de nieuwe be zetting te zijn van de midvoorplaats en we kunnen gevoegelijk zeggen: een open baring! Nimmer zagen we Indri zoo actief en zijn bewegelijkheid en het hersenwerk wat hij verrichtte, stichtten in de Amsterdamsche defensie vaak veel verwarring. Zijn eerste doelpunt was een fraai staaltje voetbal. De linksbinnen gaf ook nu blijk, feitelijk geen voorwaarts te zijn, in de halflinie deed hij beter werk. De kleine linksbuiten was on getwijfeld ook thans weer de beste man in den aanval. Een aanval, die als geheel goed te noemen was, doch aan kracht zal toe nemen, indien Kwadijk die thans de spil- plaats bezette daar geen onverdienstelijk werk deed, doch ook al niet geheel de rechte man op dé rechte plaats bleek te zijn, met Licht van plaats zou verwisselen. Zijn we over den aanval goed te spreken, minder goed zijn we dit over halflinie en ver dediging. Vooral het begrip, wie den buiten en wien den binnenman voor z'n rekening zou nemen, was wel wat zoek. Bovendien bemerk ten we en vooral na de rust in de back linie een zeer ontaktische fout. De beide backs stelden zich voortdurend op één lijn op en trokken zich bij een Amsterdamschen aanval gelijktijdig op doel terug. Waren de Ajaxie- den nu een back gepasseerd, dan kwamen zij meteen dankbaar voor open doel te staan. Als we onze noteeringen nog eens even bezien, kostte dit de gastheeren minstens drie doel punten. En toch zagen we vaak eenige goede staaltjes. De Alkmaarders dienen het euvel eens nauwkeurig onder het oog te zien. En als laatste, de doelman, die ook al in de ver- dedigingsmalaise deelde, door goede met min goede momenten af te wisselen En de Amsterdammers? Zij beschikten over een goede ploeg, waarvan enkele spelers hun kunnen wel eens in het eerste team mochten demonstreeren. Zoo zagen wij een doelman, een linksback en spil, benevens een paar vlugge vleugelspelers, die er mochten zijn. De gasten gaven een goede baltechniek te zien en zetten vaak een zeer vlug tempo in, kortom tegenstanders, waar wat van te leeren viel. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Geer vliet, die goed voldeed, zagen we om half drie de volgende opstellingen in het veld: A 1 k m. B o y s. H. Keesen Koster Houtkooper Akkerman Kwadijk Slikker Goudsblom Brouwer Indri Licht de Grand O Arema Aukema Dekeling Looys Stam v. Leeuwen v. Keulen Fhilip6 Gras Stunneberg Wepner A j a x II. Het begin laat eenige wederzijdsche aanval len zien. Een „misse?' van Houtkooper wordt de Boys noodlottig. Nog meent Keesen door uitloopen de situatie te kunnen redden, doch hij grijpt mis en 't is 01. Het is de Grand, die keurig naar binnen zwenkt, een hard schot lost, dat Wepner ten deele kan keeren, waarna de Grand opnieuw kan inzet ten 11. Even later nemen de Amsterdam mers wederom de leiding, doch de Boys ma ken door toedoen van Indrie weer gelijk. Een aardig staaltje solo-spel en een goed ge richt schot en de gastneeren konden juichen 2—2. Het is duidelijk te zien, dat de Ajaxieden willen winnen. Een vlug tempo wordt ingezet en vooral van rechts dreigt gevaar. Een paar scherpe voorzetten en na korten tijd is de ftand 24. Akkerman i6 inmiddels door Weel vervangen. De Boys blijven niet bij de pakken neerzitten en nadat Indri een dot kans om zeep heeft gebracht en Licht de kracht van den paal beproefd heeft, breekt de rust aan. Dadelijk na rust komt de sensatie, als de Boys een geweldig offensief inzetten, waarbij Brouwer binnen enkele minuten met een paar goede kopballen den stand plotseling gelijk zet, 4—4. Het is wederom een zwak moment in de Alkmaarsehe verdediging, wat een ach terstand geeft (45). Na eenige wederzijd sche aanvallen, weet Indri van een terug spelen naast het Amsterdamsche doel te pro- fiteeren en met een scherp schot is de stand opnieuw gelijk, 55. Zeer jammer is het als Indri even later het veld moet verlaten en Kwadijk naar voren gaat, terwijl Hassing de spilplaats komt bezetten. De verkeerde taktiek in de Alkmaarsehe verdediging heeft tot ge volg, dat een nieuwe achterstand komt, 57 Zou het opnieuw gelijk worden? Wei schiet Kwadijk tegen de lat en kopt eenmaal rakeling over en ketst nog eenmaal den bal van de lat over doel, doch in den stand kom* geen verandering meer. ONTSLAG AANGEVRAAGD *Mej. G. Verwey, onderwijzeres aan de o. 1. school te Zuid-Scharwoude, heeft met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag uit haar betrekking aangevraagd wegens aanstaand huwelijk. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Siperwer" is heden te Bandoeng aan gekomen. VLIEGEN MET MENSCHELIJKE KRACHT. Gelijk reeds in het kort gemeld is hebben de pogingen, die door de ingenieurs en de leden van den Duitschen luchtsportbond, Hoessier en Villinger uit Dessau in het werk gesteld zijn, om met menschelijke kracht te vliegen, succes gehad. Op 29 Augustus werd door de piloten al lereerst een aantal sprongen gedaan van ongeveer 50 M. uitsluitend met behulp van een gummikabel. Daarop volgde een vlucht over 235 M. op 1 M. hoogte, waarbij na den start alleen de door krachtig trappen in beweging gebrach- ten schroef drijfkracht leverde. Hiermede was de eerste vlucht met behulp van men schelijke kracht volbracht. Op 30 Augustus volgden nog twee ge slaagde vluchten. De eerste wederom van 235 M. op ongeveer 1 M. hoogte, zonder den grond in aanraking te komen en de •tweede van ongeveer 100 M., waarbij een kleine fout, die een iets te harde landing ten gevolge had, eenige schade toebracht aan 't voorste deel van het toestel. Nadat het toestel hersteld was, is men er Zaterdag in geslaagd 20 seconden lang, met gemiddelde snelheid van 40 K.M. per uur op ongeveer 5 M. hoogte een afstand te leggen van 304 M. en in 21 seconden een afstand van 231 M. Bij deze vluchten beschreef de piloot telkens ook een bocht naar links. HET CENTRAAL ZIEKENHUIS EN DE GEMEENTE. Geachte Redactie! In verband met het ingezonden stuk van Dr. A. W. v. Kleeff als voorzitter der afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst, ontving ik onderstaand schrijven. Ik heb gevraagd of Dr. Kerssemakers bc-zwaar had dit schrijven te doen publi- ceeren, waarop deze mij mededeelde daartegen geen enkel bezwaar te hebben. Ik meen dat „voorloopig" dit schrijven voldoende is voor Dr. A. v. Kleef, die al6 voorzitter zijner organisatie het stuk onderteekende. Uwe Redactie intusschen dankende voor de opname van een en ander, V. P. KEIJSPER. De brief luidt ak volgt: Geachte heer Keij-sper, Nu Dr. v. Kleeff door middel van een ingezonden stuk in de Alkm. Courant zich mengt in de door U aangeroerde k.vestie in Uw brief betreffende het Centraal ziekenhuis aan den Raad der gemeente Alkmaar, moet ik een en an der verduidelijken. Op de eerste plaats onderteekent Dr. v K'eeff zijn ingezonden stuk met: Voor zitter van de afdeeling Alkmaar en Om streken etc. Dit zou bij U de meening kunnen doen postvatten, dat het ge schreven is namens de artsen van dien kring en dat deze het met den inhoud eens zijn. Dit is echter niet het geval! Voorzoover mij bekend heeft Dr. v. Kleeff zijn persoonlijke opinie naar voren gebracht; waarom hij als voorzit ter van den kring Alkmaar etc. onder teekent is mij niet duidelijk. Met de strekking van het ingez. stuk kan ik het niet eens zijn en met mij meerdere art sen niet, tenzij men het „deze of gene" en de „enkele gevallen" wat ruim neemt Ook noemt Dr. v. Kleeff in één adem het Ik geloof echter, dat het nog nooit voor- Centraal- en het St. Elisabethziekenhuis. gekomen is, dat een patiënt tegen zijn wil in het St. Elisabethziekenhuis terecht kwam! En hoe dikwijls moest niet een reeds in het Centraal ziekenhuis opge nomen patiënt tenslotte op diens uit- drukkelijken wil of dien der familie, toch nog naai- het ziekenhuis zijner keuze, het St. Elisabethziekenhuis, wor den overgebracht? Dat zijn toch feiten, die spreken! Bovendien gaat het er hier m.i. niet om of het enkele-, meerdere- of vele ge vallen betreft, het gaat om de mentali- teit, zooal6 vermoedelijk ook door U be doeld werd. En dat er een categorie art sen is mét een dergelijke mentaliteit de feiten zijn er om het te bewijzen. Het helpt weinig dit goed te wilien praten of te kleineeren. Diezelfde menta liteit is mij persoonlijk ook zeer goed bekend bij het zg. vrij kiezen van een specialist. Wanneer U gaarne meer be kend wilt worden met die mentaliteit, dan wil ik U met genoegen enkele spre kende staaltjes uit mijn dossier op diepen. Deze opmerkingen meende ik te moe ten maken naar aanleiding van het in gezonden stuk van Dr. v. Kleeff en dit vooral om U duidelijk te maken dat er ook artsen zijn, die de door U bedoelde gevallen niet als zoo groote zeldzaam heden beschouwen. Met het algemeen der door U aange roerde kwestie wil ik mij uiteraard niet bemoeien. Dit zij ten overvloede opge- merkt. inmiddels met hoogachting, (w. g.) J. G. H. KERSSEMAKERS. VOORBIJ GEZIEN? Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende verzoekt U opname voor het volgende: Van bevriende zijde werd mij een cir culaire getoond van de acht en twintig ste alg. jaarvergadering v. d. Ned. Ver- eeniging van Armenzorg en Weldadig heid, waar ondermeer ook een hotellijet aan toe gevoegd is, helaas van enkele hotels hier ter plaatse en verder te Bergen. Mioschien is 't voorbereidend comité van meening dat andere hotels 't niet zoo hard noodig hebben, doch ook onze zomer is van dien aard geweest dat wij bij elke gelegenheid die zich voordoet graag een graantje mede pikken. Hotels als „Centrum", „Schuit", „Lon- don", „Paardshoofd", „Royal" en andere (V. V. V. heeft een zeer goede lijst hier van) voelen zich door deze kleineerende handelwijze in hun zakendoen beleedigd. Met dank voor de opname. H. LONDON Jr. (Niet officieel) 4de klasse, 1ste ldst Trekking van Maandag 2 September 1935 Hooge Prijzen f 25000.— 11114 f 1500.— 16286 f 1000.— 5747 18176 f 400.— 3444 9594 10776 18937 f 20017095 18754 f 100.— 9777 14312 18031 20821 Prijzen van 65 44 47 94 110 125 133 174 193 218 253 266 309 331 345 349 373 389 397 401 444 445 513 526 550 580 605 608 662 734 756 784 8ÖJ 813 874 935 950 958 972 1045 1064 1104 1137 1162 1173 1185 1189 1206 1255 1292 1359 1366 1385 1387 1436 1485 1540 1565 1568 1588 1605 1606 1635 1668 1674 1684 1688 1698 1701 1743 1780 1787 1800 1819 1838 1859 1879 1917 1936 1964 1979 1996 2004 2006 2028 2059 2072 2117 2188 2265 2296 2346 2357 2407 2412 2434 2437 2452 2510 2518 2519 2564 2567 2617 2628 2661 2684 2685 2712 2718 2724 2750 2756 2810 2845 2871 2937 2944 2953 2965 3115 3180 3197 3275 3292 3316 3319 3360 3404 3411 3421 3460 3479 3490 3504 3506 3540 3553 3573 3636 3676 3690 3828 3838 3862 3887 3916 3933 3971 3979 3989 4049 4141 4215 4249 4258 4260 4283 4329 4380 4428 4494 4508 ,4531 4532 4553 4572 4618 4625 4640 4731 4755 4812 4841 4842 4885 4901 4919 4923 4956 4973 4976 4977 4982 5003 5007 5010 5014 5072 5090 5110 5182 5217 5218 5287 5292 5307 5316 5372 5419 5457 5474 5509 5527 5546 5599 5621 5634 5656 5682 5699 5746 5748 5795 5799 5811 5826 5889 5912 5914 5940 6025 6033 6045 6076 6078 6090 6099 6141 6239 6257 6265 6334 6361 6391 6414 6418 6489 6511 6518 6536 6591 6598 6671 6692 6741 6762 6807 6808 6814 6835 6863 6881 6954 6976 6983 7018 7042 7161 7186 7225 7294 7331 7384 7421 7433 7439 7463 7482 7522 7574 7607 7609 7622 7627 7665 7676 7733 7771 7821 7832 7853 7892 7923 7983 8033 8048 8053 8109 8128 8134 8259 8269 8276 8298 8316 8367 8405 8438 8550 8576 8587 8621 8628 8636 8652 8729 8786 8851 8911 8961 8980 9050 9056 9076 9081 9093 9145 9184 9229 9349 9383 9413 9466 9469 9489 9509 9514 9565 9704 9714 9730 9741 9753 9770 9812 9828 9837 9853 9873 9915 9975 9976 9997 10041 10074 10203 10249 10261 10285 10328 10364 10390 10426 10427 10436 10460 10461 10518 10620 10625 10698 10758 10801 10827 10846 10866 10878 10899 10915 10933 10970 10981 10988 11003 11016 11032 11040 11058 11080 11086 11087 11098 11129 11171 11197 11199 11205 11221 11233 11280 U345 11352 11369 11390 11402 11453 11457 11504 11505 11540 11568 11594 11695 11696 11711 11771 11901 11902 11904 11917 11920 11943 11948 11989 12018 12112 12122 12124 12138 12174 12184 12233 12239 12255 12271 12292 12312 12316 12353 12359 12363 12404 12497 12507 12518 12551 12580 12583 12605 12613 12642 12647 12659 12670 12707 12709 12720 12724 12753 12761 12774 12790 12793 12815 12819 12823 12843 12848 12864 12889 12952 12953 12969 12977 12987 13020 13060 13074 13097 13118 13124 13131 13159 13202 13337 13388 13425 13436 13476 13533 13580 13594 13628 13630 13644 13657 13660 13664 13719 13743 13784 13787 13831 13853 13858 13885 13917 13933 13945 13949 13955 13981 14035 14098 14154 14183 14191 14271 14321 14330 14344 14356 14359 14387 14417 14514 14520 14523 14535 14570 14580 14597 14611 14674 14686 14758 14817 14832 14844 14898 14901 14979 14983 14991 15000 15091 15104 15108 15132 16169 15182 15196 15218 15278 15291 15343 15419 15482 15529 15544 15569 15615 15648 15676 15690 15702 15710 15711 15788 15847 15810 15929*15951 15968 15984 15992 16053 16085 16100 16140 16145 16184 16276 16287 16292 16315 16353 16393 16465 16482 16493 16509 16536 16543 16571 16580 16597 16614 16692 16802 16818 16820 16836 16845 16847 16916 16922 16981 16998 17044 17080 17103 17107 17120 17124 17186 17194 17207 17228 17306 17320 17329 17375 17388 17400 17418 17438 17509 17517 17544 17550 17552 17611 17626 17728 17751 17771 17808 17822 17920 17937 17997 18062 18065 18072 18078 18085 18102 18126 18128 18205 18206 18212 18305 18320 18339 18398 l8402 18409 18439 18475 18492 18527 18535 18581 18601 18644 18682 18683 18706 18740 18755 18762 18789 18807 18836 18869 18964 19006 19048 19085 l9092 19099 19131 19135 19169 19189 19220 19286 19336 19367 19373 19407 19476 19479 19485 19504 19a38 19572 19578 19591 19601 19630 19657 19658 19681 19713 19740 19779 19826 19829 19853 20022 20033 20059 20072 20089 20142 20152 20177 20188 20321 20378 20393 20394 20408 20412 20430 20455 20479 20523 20530 20568 20606 20723 20735 20791 20853 20856 20920 20921 20942 20943 20981 20993

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8