t f| £xuuL en Juinèouio Jledktsea&m JjtqezandeH Stukken België's hoofdstad in afwachting van de begrafenis van H. M. de Koningin Astrid Reeds in den nacht vulden velen de stra ten waar langs de stoet zou trekken. s. Een adres dd. 28 Aug. 1935 van het Bestuur der afd. Alkmaar van den Ned. Bond van koffiehuis-, restauranthouders en slijters, verzoekende bij de heffing van de personeele belasting die bedrijfsruimten der café- en restaurantbedrijven gelijk te stellen met win kels of perceelsgedeelten, die gemeubileerd worden verhuurd en den grondslag „biljar ten" te laten vervallen. In handen gesteld van B. en W. t. Een brief dd. 1 September 1935 van W. Kroonenburg, met betrekking tot het hebben van een standplaats met een palingkraam op de kermis Voor kennisgeving aangenomen, u. Een brief dd. 2 September 1935 van J. W. Boersen, verzoekende om een schadever goeding wegens het niet houden van een kermis aan den Omval. Je heer v. D r u n e n verzocht aandacht voor genoemde overtredingen winkelslui tingsuren. Het adres werd voor kennisgeving aan genomen. v. Een adres dd. 31 Augustus 1935 van het Bestuur der Arbeidersmuziekvereeniging „Excelsior", verzoekende voor het jaar 1936 wederom een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Als voren. w. Een brief dd. 2 September 1935 van Burgemeester en Wethouders, voorstellen de het raadsbesluit van 28 Februari 1935, nr. 8, waarbij zij werden gemachtigd de onteigening te verzoeken van een aantal perceelen, gelegen in de gemeente Oudorp, voor den aanleg van den verbindingsweg ten N. O. van Alkmaar, te wijzigen ten aan zien van de vermelding van den eigenaar van het perceel Sectie A., nr. 269. Als voren. x. Een brief dd. 3 September 1935, nr. 2.07.516 van den Voorzitter van het Cen traal stembureau, ten geleide van een af schrift van zijn besluit van heden, waarbij de heer Mr. C. A. de Groot is benoemd ver klaard tot lid van den gemeenteraad. Als voren. Hierop volgde schorsing der vergadering. BENOEMING EN AANVULLING VAN COMMISSIEN, VERDEELING VAN DEN RAAD IN AFDEELINGEN. In bijlage No. 119 stellen B. en W. voor over te gaan A tot benoeming voor het nog overige gedeelte van het jaar 1935 van: lo. vijf leden der commissie' voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester, krachtens art. 197 der Ge meentewet, voorzitter is. Benoemd werden de heeren G. H. Hoij tink, H. van Drunen, mr. Lezsberg, Raat, en Govers. 2o. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën. Benoemd werden de heeren C. Venneker, Raat, J. Vogelaar, A. Sietsma en mej. Nie- rop. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 3o. vijf leden der commissie van bijstand voor de publieke werken. Benoemd werden de heeren mr. Lezsberg, H. C. Stoutjesdijk, W. van de Vall, Appel en Bakker. Den voorzitter zullen B en W. uit hun midden aanwijzen. 4o. vijf leden der commissie van bijstand in betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente Benoemd werden de heeren mr. Leesberg, H. C. Stoutjesdijk, W. van de Vall, Appel en Bakker. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 5o. vijf leden der commissie van bijstand voor de lichtbedrijven. De Raad benoemde als leden de heeren W. J. Bulens, D. J. Woldendorp, mr. Leesberg, A. Sietsma, G. H. Hoijtink. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 6o. vijf leden der commissie van bijstand voor het gemeenteslachthuis. Benoemd werden de leden D. Govers Jz., V. P. Keijsper, Vogelaar, Raat en v. d. Vall. mevr. A. Jorritsma—Sjoerts. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 7o. vijf leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioen- en ongeval lenfonds. De Raad benoemde de leden G. H. Hoij tink, mr. Leesber-g, C. Venneker, j. Vogelaar en mej. Nierop. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 8o. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeente-reinigings dienst. Benoemd werden de leden D Govers Jz W. van de Vall, W. J. Bulens, Appel en D. J. Woldendorp. VLUCHT HEUVELS Aan de kleur van ket lickt kunt n zien, koe ze gepar keerd moeten worden t Bottemannestraat en de Van der Lijnstraat aan J. Glas te Heiloo. Als voren. d. Een brief dd. 24 Juli 1935, nr. 169 van hetzelfde College, daarbij de ontvangst be richtende van de bij raadsbesluit van 11 Juli 1935, nr. 8, vastgestelde verordening tot wijziging der Algemeene Politieverorde ning (in beslag nemen en verbeurd verkla ren van dieren en voorwerpen). Als voren. e. Een brief dd. 24 Juli 1935, nr. 49 van hetzelfde College, ten geleide van een af schrift van een uittreksel uit het Koninklijk besluit van 12 Juli 1935, nr. 50, houdende goedkeuring van de bij raadsbesluit van 6 Juni 1935, nr. 7, vastgestelde verordening tot wijziging der verordening op het heffen van een vergunningsrecht en van een ver- lofsrecht. Als voren. f. Een brief dd. 24 Juli 1935, nr. 88 van hetzelfde College, ten geleide van de door hen goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1935, Vergezeld van eene nota van opmer kingen, de eveneens goedgekeurde supple- toire begrootingen en de begrootingen van de bedrijven. Als voren. g. Een brief dd. 31 Juli 1935, nr. 126 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 11 Juli 1935, nr. 3, tot toekenning van een subsidie voor het jaar 1935 aan onderscheidene ver- eenigingen. Als voren. h. Een brief dd. 31 Juli 1935, nr. 134 van hetzelfde College, daarbij de ontvangst be richtende van het raadsbesluit van 28 Fe bruari 1935, tot vaststelling eener verorde ning tot regeling van het verkeer op de wegen. Als voren. van hetzelfde College, tot verdaging hunner i.Een besluit dd. 7 Augustus 1935, nr. 50 beslissing omtrent het raadsbesluit van 11 Juli 1935, nr. 7, tot aankoop van den Staat der Nederlanden van de toegangswegen naar het station, erf en tuinen. Als voren. j. Een besluit dd. 7 Augustus j.1. nr. 48 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 11 Juli f935, inzake rente bijschrijving op gronden van het grondbe drijf. Als voren. k. Een brief dd. 7 Augustus j.1., nr. 208 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 25 Juli 1935, nr. 4, tot verhuur van het achter de woning Westerweg 144 gelegen ter- reintje. Als voren. 1. Een besluit dd. 7 Augustus j.1., nr. 221 van hetzelfde College, waarbij de bezwaren door den heer F. H. Ringers ingediend tegen het raadsbesluit van 25 Juli 1935, nr. 2, waarbij hij niet als lid van den Raad is toe gelaten, ongegrond verklaard en het be streden raadsbesluit wordt gehandhaafd. Als voren. m. Een brief dd. 14 Augustus j.1., nr. 129 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 11 Juli 1935 nr. 17, tot wijziging der ge meentebegrooting voor 1934. Als voren. n. Een brief dd. 1 Juni 1935, nr. 22 van Regenten van het Centraal Ziekenhuis, be vattende gegevens naar aanleiding van de door den heer V. Keijsper bij de behande ling der begrootmg gestelde vragen. Als voren. o. Een brief, Ingekomen 28 Augustus 19315 van het lid van den raad V. P. Keijs per, met betrekking tot de door Regenten van het Centraal Ziekenhuis verstrekte ge gevens naar aanleiding van de door hem bij de behandeling der begrooting gestelde vr/tgen. In handen gesteld van Regenten om $9vtes. Een brief dd. 29 Juli 1935 van den J. Broeder, verzoekende hem met in- van 1 September a.s. te ontheffen van functie als lid van de Commissie van t op het stedelijk muziekpark. ontslag verleend onder dankbe- voor de in dez? functie aan de ge beente bewezen diensten. q. Een brief dd. 21 Augustus 1935 van het Bestuur der Vereeniging „Hulp aan spraakgebrekkigen", ten geleide van de rekening en het rapport van de door de ge meente gesubsidieerde cursussen voor soraakgebrekkige kinderen, over het tijd vak van 1 Jan.1 Aug. 1935. De rekening werd gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad, het rapport aangenomen voor kennisgeving. d. Een brief dd. 26 Augustus 1935 van den heer Mr. P. Langeveld, berichtende «Is lid van den nieuwen raad ontslag te nemen. I Aangenomen .voor kennisgeving. Den voorzitter zulten B. en W. uit hun midden aanwijzen. 9o. vijf leden der coawwesse van bijatand voor het marktwezen. De Raad benoemde de leden D. )©overs 'j>z., V. P. Keijsper, J. Vogelaar, Raat en v bd. Vall. Den voorzitter ztrften B. eu W. uét Iwtn «nrd'den aanwijzen. rtto. vijf lè'dën dei co-mcmcon' van bij {stand voor het aportpadc. Benoemd werdén de leden Gw®, M. van jJDr-unen, A. Sietsma, Kéijeper en D. J. Wol- Ttenjor-p. Den voorzitter zulten B. en W. uit hun midGlpn aanwijzen. 1 l'o. vijf lëtien der commts&ie vao bij- .stand voor het grondbedrijf. De Raad benoemde dé leden Venneker, mej. N'ierop, A. Sietsma, D. Gdvers Jz. en van Driinen. Den voorzitter zulten B. en W. uit hun midden aanwijzen. 12o. vijf leden der commtssie van bij stand voor het ondéFwïjs. Benoemd werden de heeren H. C. Stoutjes dijk, J. Vogelaar, Venneker, A. Bakker en D. J. Woldendorp. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 13o. vijf leden in de commissie van over leg voor de ambtenaren en voor de werklie den der gemeente. De Raad benoemde de leden D. Govers Jz., H. van Drunen, C. Venneker, J. Vogelaar en V. P. Keijsper. Dén voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 14o. vijf leden der commissie tot onder zoek van de gemeenterekening, dienst 1934 Tot leden werden benoemd de heeren J Vogelaar, C. Venneker, A. Bakker, D. J. Govers Jz., A. Sietsma. 15o. drie leden ,:n het bestuur der ge meentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon. De Raad benoemde als leden A. Bakker en G. H. Hoijtink. Den voorzitter zullen B. en W. uit hun midden aanwijzen. 16o. drie leden der commissie van toe zicht op het beheer van het zwembad. Benoemd werden de leden W. J. Bulens, A Sietsma, D. J. Woldendorp. Den voorzitter zuilen B. en W. uit hun midden aanwijzen. B tot verdeeling van den Raad in afdee- lingen voor het nog overige gedeelte van het jaar 1935, ter voldoening aai het bepaalde bij art. 38 van het reglement van orde. C tot de benoeming van lo. een commissaris en diens plaatsver vanger van de Vereemging voor Volkshuis vesting „Alkmaar", aftr. de heeren H. Kla ver en J. Vogelaar. 2o. een gedelegeerde van de gemeente in de besturen van de alhier gevestigde door haar gesubsidieerde bijzondere scholen voor nijverheidsonderwijs, aftr. de heer G. van Slingerland. 3o. een lid van het Bestuur der N V. Alkmaarsche exportveiling van land- en tuinbouwproducten, aftr. de heer G. van Slingerland. Allen herkozen. Benoeming conrector. Tot conrector aan het Gymnasium werd voor het tijdvak 1 Sept. 1935 tot 1 Sept. 1936 Ijenoemd drs. P. Brommer. Hulp bij brand. Op voorstel van B. en W. werd besloten met de gemeente Egmondbinnen een rege ling voor hulpverleening bij brand aan te gaan, zooals de gemeente reeds eerder met andere gemeenten aanging. De heer Venneker was er trotsch op dat men Alkmaar in dit opzicht als cen trum-gemeente beschouwt, doch de vraag rijst of men niet te veel hooi op de vork neemt. Wordt er voor gezorgd, dat altijd voldoende materiaal aanwezig is? De voorzitter zeide dat de comman dant het zoo geregeld heeft dat altijd vol doende materiaal en personeel aanwezig is. Vernieuwing brug Noorderkade. B. en W. stelden voor de 5 Juli 1934 aan gegane overeenkomst met de N.V. Vereenigde kandstoffenhandel te wijzigen. De gemeente koopt voor 475 grond en ruilt 70 M2. terrein Dit voorstel heeft be trekking op de vernieuwing van de brug in de Noorderkade en de verbetering van de Nieuwe Hoornsche Vaart. De voorzitter vestigde de aandacht er op dat het onttrekken aan het openbaar verkeer van de Karnemelksbuurt wordt terug genomen. Conform het voorstel werd besloten. Een overzicht van de overweldigende belangstelling welke reeds vroeg in den morgen in Brussel heerschte voor de begrafenis van wijlen H. M. koningin Astrid. De Juliana-scjool. B. en W. stelden voor, van gemeentewege de gevraagde medewerking te verleenen voor de vergrooting van de bestaande rijwielberg plaats en het inrichten van een kamer voor het hoofd van die U. L. O.-school. De heer Venneker vroeg of het toege zegde onderhoud over bezuiniging heeft plaats gehad en of het resultaat heeft opge leverd. Devoorzitter kon nog geen mededee- Iing doen. De heer Appel wist, dat de aanvrage voldoet aan de wet, maar hij wensehte ge acht te worden te hebben tegen gestemd, om dat hij tegen elke steun -van het bijzonder onderwijs is. Conform het voorstel werd hierop be sloten. Eenige straten uit het grondbedrijf. Besloten werd eenige straten in het Ly ceumkwartier en aan de Uitenboschstraat uit het grondbedrijf te nemen. Als voren. (Ongecorrigeerd.) DE COLORADOKEVER NABIJ ONZE GRENZEN. Tot strijd ertegen opgewekt. Naar aanleiding van de mededeeling, dat de beruchte Coloradokever in vele Belgische gemeenten voorkomt en reeds gesignaleerd is op slechts 25 K. M. afstand van de Neder- landsche grens, is het zeker wel goed, er op te wijzen, dat het gevreesde insect zich spoe dig ook in ons land zal voordoen. Hierbij bestaan twee mogelijkheden: Voor eerst kan de kever reeds eenigen tijd geleden op een aardappelveld zijn aangevlogen en daar eieren hebben gelegd. Dan zal men de vreterij van de roodachtige larven in 't loof moeten kunnen waarnemen als gaten in de b.aderen. Als deze larven volwassen zijn ge worden, kruipen zij in den grond om te ver poppen en uit de poppen komen de kevers, die wellicht nog uit den grond te voorschijn komen om zich te verplaatsen, maar die ver der in den grond zullen overwinteren. Er kunnen echter thans ook kevers van veraf aanvliegen, die geen eieren meer leggen, maar die, nadat zij zich met aardappelloof gevoed hebben, in den grond kruipen om daar te overwinteren. In verband met de moeilijkheden, die de aanwezigheid van den Coloradokever voor ons land zal opleveren, is het noodzakelijk, dat allen, die in het zuidelijk deel van ons land wonen, er op verdacht zijn, dat zij thans dezen kever wellicht in ons land kun nen aantreffen. Van elk geval, waarin de aanwezigheid van den kever vastgesteld of vermoed wordt, moet volgens de Coloradoke- verwet aangifte gedaan worden bij den bur gemeester. Elk geval zal dan nader worden onderzocht. In het bijzonder verzoekt de Plantenziek- tenkundige dienst te Wageningen land- en tuinbouwers en particulieren, die aardappels verbouwen dringend in hun aardappelvelden nu en bij het rooien op de aanwezigheid van den kever acht te slaan, omdat aldaar de kans voor het vinden van aangevlogen ke vers, voordat deze in den grond gekropen zijn, het grootst is. Indien vreterij van rood achtige larven gevonden wordt, moet daar van onmiddellijk aangifte bij den burge meester gedaan worden. Door de vernietiging van kevers, voordat deze in den grond kruipen, wordt de bestrij ding voor het volgend jaar vergemakkelijkt, daar men daarmede het ontstaan van een haard voorkomt. De Coloradokever heeft den vorm van een groot lievenheersbeestje, maar is geel van kleur met zwarte strepen over de dekschil den. De larven zijn rood tot paarsrood van kleur en hebben een opgezwollen achterlijf. Laat ieder krachtig medewerken om dezen vijand van de aardappelcultuur op te sporen en aan te wijzen, nu hij zoo dicht tot onze grens genaderd is. De provincies Limburg, Noordbrabant en Zeeland staan het eerst aan den inval bloot. De Plantenziektenkun- dige Dienst, zoowel het hoofdbureau te Wa geningen, als de op verschillende plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren, verwacht gaarne berichten van allen, die iets van den Coloradokever waarnemen. MESSENSTEKER VEROORDEELD. De Bredasche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den 24- jarigen schoenmaker J. van Z„ die op 12 Juli j.1. in de Stallingstraat te Breda zijn buurman H. Huygens zoodanig met een mes in den rug stak, dat een der longen werd geraakt. De rechtbank veroordeelde den ver dachte wegens zware mishandeling tot 1 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was 1 jaar en 6 maanden. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau brengt ter algemeene kennis, dat het besluit, waarbij hij den heer Mr. C. A. DE GROOT te Alkmaar heeft benoemd verklaard tot lid van den Gemeenteraad in plaats van den heer Mr. P. Langeveld, voor een ieder ter gemeente-secretarie ter in zage is nedergelegd. Alkmaar, 3 September 1935. De Voorzitter van het Centraal Stembureau, F. H. VAN KINSCHOT. DIEREN IN TE KLEINE HOKKEN. Mijnheer de Redacteur, vergun mij even c:-. lettertje in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank! Men leeft tegenwoordig voor ontspan ning, maar heeft men ook al eens gedacht over ons vee, b.v. de koeien die den komen den winter van Oct. tot April weer bin nenshuis moeten verkeeren? In een volsla gen boerderij is dat niet zoo erg, maar er zijn menschen die 2 a 4 stuks koeien in een hok doen, waar het den geheelen winter nat en verstikkend is. Ik voor mij zeg dat die menschen hun beesten verknoeien en ten tweede zullen de dieren die in ruime schuren staan veel meer winst geven, Jus het is voor hem die zoo doet schade. Maar dat neemt niet weg, het beest wordt er niet mede gebaat en daarom vraag ik langs de zen weg: is hier in de gemeente Graft een betere behandeling voor het vee te vinden? Ik vermeen dat het vee in die kleine schuurtjes voor de wet niet toelaatbaar is Waarom worden die hokken dan niet afge keurd of verbeterd, en waarom wordt daar niet naar gekeken? Ik vind dat het opmer kenswaardig is, dat er op andere plaatsen wel naar wordt gezien, maar in de gemeen te Graft zeer zeker niet, want elk jaar wor den de beesten in de gevangenis voor een half jaar opgeborgen. Daar moet verbete ring in gebracht worden. Met dank voor de plaatsing. EEN DIERENVRIEND- Ir. Mussert, de leider der Ned. Nat. Socialistische Beweging is Maandag per vliegtuig van zijn reis door Ned, Indi'i op Schiphol teruggekeerd, waar hij door zijn partijgenooten hartelijk werd verwelkomd. GROEN: Aan de linker- of rechterzijde voorbijrijden (naar keuze). BLAUW (witte p»jl): Steeds aan de rechterzijd® passeeren.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 12