Aqmda Weeetedcht Stad m Omqaoinq. LISTERINE TANDPASTA JUBILEUM Mr. KOELMA. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags geslóten. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnummer Mijnheer zoekt zijn woning (kom.), hoofdrollen Hermann Th mug en Adèle Sandrock. Toegang alle leeftijden. Woensdag matinee. Victoria-theater, half 8, hoofd nummer Op het kantje af (humhoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang boven 14 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer De Zigeunerbaron (geprolongeerd). Toegang elke leeftijd. R o x y -1 h e a t e r, half 8, hoofdnummer De Chineesche papagaai (myst.), hoofdro Warner Oland. Toegang 14 jaar. De landen, die geen speciale missies ge stuurd hebben, zijn vertegenwoordigd door hun gezanten te Brussel of te Parijs, en op de buitenlandsche missies volgen dan ook, eveneens in schitterende uniformen, de leden van het diplomatieke corps te Brussel. Wi zien daarbij ook den Nederlandschen ge zant, Jhr. Mr. A. W. L. Tjrada van Star- kenborgh Stachouwer, die vergezeld wordt door den gezantschapsraad Jhr. W. F. van Lennep en den landbouwconsulent Ir. L Peters. Dan volgen de Belgische ministers, waar onder we herkennen de ministers: Vander- velde, Poullet, Hymans, Bovesse,Van Isacker, Rubbens, De Schrijver en Delattre, De Man en Spaak. Na hen komen de minis- sters van Staat, waaronder we zien den Brusselschen burgemeester Max, de oud-mi nisters Jaspar, Franck en Theunis en den oud-burgemeester van Antwerpen Van Cau- welaert. Zij zijn bijna allen gekleed in uni form met steek en degen, evenals de meeste leden van Kamer en Senaat, die thans vol gen. Een deel dezer afgevaardigden, en wel grootendeels de socialistische leden, zijn in donkere rouwcostuum gekleed. Ononderbroken volgen thans de groepen elkaar op: de leden van de buitenlandsche legaties te Brussel, de commissarissen-gene raal der buitenlandsche inzendingen op de wereldtentoonstelling, de leden van de rech terlijke macht in roode, zwarte of paarsche toga, de hoogleeraren der Uuniversiteiten, de vertegenwoordigers der verschillende ker kelijke gemeenten, de hooge justitie-ambte- naren, de gouverneurs der provincies, de ver tegenwoordigers der Belgische gmeentebe- sturen en tal van andere delegaties van openbare lichamen en tenslotte van bijzon dere organisaties, personeel van dfe ministe ries, vertegenwoordiger van scholen, enz. Dan nadert het einde van den stoet, met nog weer ontelbare rouw-omfloerste vaan dels, en tenslotte weer militairen, een de tachement gidsen, een detachement bereden artillerie en een peloton bereden gendarme rie, waarmee de stoet wordt gesloten. Bij het naderen van de St. Goedele trekt dat gedeelte van den stoet, dat voor de gees telijkheid loopt of rijdt, voorbij de Kathe draal om nabij de Rue Royale te wachten tot de kerkelijke plechtigheid is beëindigd. In de St. Goedele. Reeds vóór 9 uur hebben de autoriteiten, die geen deel zouden uitmaken van den rouwstoet tusschen Paleis en Kathedraal, hun plaatsen ingenomen in de St. Goedele, en ook vele andere genoodigden vullen gelei delijk de ruimte. Het prachtige, Gothische bouwwerk is veranderd in een reusachtigen rouwkapel Voor den hoofdingang is een zwart balda kijn aangebracht, en onmiddellijk na het binnenkomen ziet men links en rechts van de hoofddeuren zwarte rouw-pyramides. Alle zuilen zijn zwart bekleed, zoodanig dat al leen de apostelbeelden vrijblijven. Langs den geheelen bovenwand van de middenbeuk hangt een zwarte, geplooide fries met zilve ren franje. Ook het koor is geheel met rouwfloers behangen en achter het altaar rijzen vijf kaarspyramides op. Er boven hangt een groote, zwarte rouwkroon, met de Belgische en de Zweedsche kleuren. Aan den kant van het Evangelie staat de Konings troon, aan den overkant de troon van den Kardinaal. Voor de troon van den koning staan de stoelen voor de overige leden der koninklijke familie, alle met rouwfloers be dekt. Voor de troon van den Kardinaal staan de stoelen voor de Belgische bisschoppen en andere hooge geestelijken. Hoog in het midden van de kruisbeuk hangt wederom een zwarte rouwkroon, waar van vier zwarte gordijnen gedrapeerd naar omlaag vallen en in de vier hoeken van de kruisbeuk worden opgehouden. Daaronder staat stil en hoog de katafalk, waarop aan stonds de kist zal worden geplaatst. Daarop is voorloopig een Belgische vlag en een Ko ningskroon gezet en drie rijen kaarsen staan er omheen. Tegen 10 uur hebben allen, die niet van het paleis komen, hun plaatsen ingenomen Er heerscht een stil, bijna onhoorbaar ge fluister. Men begint de vele kaarsen aan te steken. Het is ruim half elf. De rouwstoet is reeds van het Paleis vertrokken en het schijnt, dat de koningin-weduwe Elizabeth met de prin sessen reeds in de sacristie zijn aangekomen. Van buiten hoort men het gedruisch der voorbijtrekkende troepen, en dan gaan plots de kerkdeuren open en verschijnen de geeste lijken in den ingang, waar zij zich opstellen om het stoffelijk overschot te ontvangen. Op het plein is het nu stil geworden. De lijkkoets nadert de oprit terzijde van de kerk en rijdt tot voor den ingang. De troepen buiten presenteeren het geweer, de eerewacht binnen van kadetten der militaire school staat stram in de houding. De klokken be ginnen te luiden. Als koning Leopold de kerk binnentreedt, drukt kardinaal van Roey hem aan den in gang nogmaals de hand. De andere prinsen en buitengewone afgevaardigden treden eveneens binnen. Dan klinkt opnieuw, voor het eerst na het vertrek uit hef paleis, hoorrgeschal Acht onder-officieren hebben de kist van den wa gen getild en dragen haar op de schouders naar binnen. Zoowel in de kerk als op het plein heerscht doodsche stilte. Ook de koningin-weduwe had reeds haar plaats ingenomen, bijgestaan door prinses Marie-José. Dicht bij haar zit prinses Ingeborg, de moeder van koningin Astrid, haar zuster prinses Margarefha prinses Ingrid, kroonprinses I.ouise van Zweden, kroonprinses Martha van Noorwe gen, de hertogin de Vendöme,' zuster van wijlen koning Albert, Groothertogin Char- lotte van Luxemburg, en nog vele andere vorstelijke personen, die evenals de dames van haar gevolg in dichte rouwsluiers zijn gehuld. Thans verheffen zich allen van hun zetel. Het is een grootsch moment van diepe ont roering als hoog boven de hoofden de kist langzaam wordt binnengedragen, terwijl langzaam de zware tonen van het orgel aanzwellen. Veler bedwingen zich niet lan ger als dan plotseling van boven het koor hooge, fijne stemmen, van het beroemde St Romboutskoor onder leiding van den kanun nik van Nuffel, het „Sub Venite", „Treedt Binnen", inzetten. Inderdaad maakt dit voor velen de maat van ingehouden ontroering vol. In deze atmosfeer wordt de smart ver zacht door een.troostend gevoel van wee moed, waarmee men staart naar de donkere kist op de zwarte katafalk, zacht beschenen door het licht der kaarsen, terwijl de kaarsen achter het altaar tegen den zwarten achter grond een gouden gloed verspreiden. De H. Mis werd opgedragen door kardi naal van Roey, daarin bijgestaan door den deken van het Aartsbisschoppelijk Kapittel mgr. Van Olmen, door de kanunniken De Jonghe en Dens en door den deken van Brussel mgr. Marinis. Onderwijl zingt het St. Romboutskoor, afgewisseld Gregoriaan sche zang en zesstemmig 4 capella, een Mis van den Brugschen componist Ryelandt| Na de heilige handeling daalt kardinaal Van Roey, gevolgd door zijn helpers, af naar de katafalk om bij de kist met het stoffelijk overschot de laatste gebeden te lezen. Het koor zingt „Libera", en bijna ju belend klinken de hooge stemmen bij het „In Paradisum". De plechtigheid loopt ten einde. Het orgel zet opnieuw in, vierstemmig zingt het koor „O Jésu Christe". Opnieuw klinkt buiten hoorngeschal, wederom staan de kadetten stram, en de acht onder-officieren naderen de katafalk, om de met zilver be slagen kist van zwart gepolijst accacia- hout, waarboven op een zilveren kruis is aangebracht, naar buiten te dragen. Op dat oogenblik zet de kapel van de grenadiers zacht de „Braban^onne" in. Droef klinken de tonen van het in mineur gespeelde volks lied, en opnieuw hoort men het onderdruk te snikken der velen, die zich plotseling weer realiseeren dat daar een jonge, stra lende, beminde vrouw wordt uitgedragen. Buiten staat de menigte nog onbewege lijk. Opnieuw trilt er ontroering over haar heen als de kist naar buiten wordt gedra gen en in de lijkkoets geplaatst. De koning, de prinsen, de koningin en de princessen, alsmede de leden der speciale missies, stap pen in de langzaam voorrijdende auto's, die langs den Treurenberg, waar het militaire escorte zich reeds weer in beweging heeft gesteld, de lijkkoets volgen naar de Rue Royale. De overige autoriteiten, gezanten, magistraten enz., hebben zich naar de Leu- vensche straat begeven, waar hun auto's gereed staan, die zich weldra bij den ko ninklijken stoet aansluiten. De tocht naar Laeken. En zoo is de droeve gang naar Laeken be gonnen. Voor het laatst rijdt een vorstin door haar residentie. Het is als verleden jaar, bij de uitvaart van koning Albert. In dichte hagen staat de zwijgende menigte langs den weg, die aan één kant is om zoomd door soldaten, aan den anderen kant is afgezet met oud-strijders, waarvoor zich de schoolkinderen hebben opgesteld. Over al branden achter het rouwfloers de straat lantaarns langs de route. Een indrukwek kende menigte staat nabij het Monument voor den Onbekenden Soldaat en ook bij de Schaarbeeksche Poort, waar de men- schen dicht opeen staan gehoopt. Groot is telkens weer de ontroering als de lijkkoets nadert. De stilte wordt druk kend, de soldaten ter eene zijde van den weg presenteeren het geweer, de oud strijders aan den anderen kant laten de omfloerste vaandels zakken en staan kaarsrecht, met ernstige gezichten, waarop men hier en daar een traan ziet blinken. Vooral de schoolkinderen, die in afwach ting van den stoet nog wel eens onrustig worden en daarvoor zijn het kinderen iiet droeve doel van dit alles vergeten, worden stil als de statiekoets nadert en kij ken met groote verwonderde oogen naar de zwarte kist onder het hooge baldakijn. Op dat oogenblik is het, of velen zich pas realiseeren, wat dit alles beteekent. Vol deed de gestorvene niet aan alle eigen schappen, die kinderen bij een koningin verwachten: jong, mooi, vriendelijk? Waren velen hunner niet in de laatste vier dagen met vader of moeder meegeweest om na urenlang wachten in het Paleis te worden toegelaten, waar zij in de schemerachtige chapelle ardente de koningin hadden zien liggen, in witte zijde tusschen kaarsen en bloemen, witter en mooier dan zij haar ooit gezien hadden, maar ook vreemder, als een sprookjeskoningin of een betoover- de princes? Zoo gaat het voort langs de Rue Royale, en nadert men de Rue des Palais. De klokken van de St. Mariakerk aan iet begin van deze straat beginnen te lui den. En verder gaat het, over de Place iedts, langs het havenbassin, de bruggen over en door de Avenue de la Reine, onder iet nieuwe viaduct door, naar de Onze ïeve Vrouwe Kerk. En overal langs den weg staan sedert den vroegen ochtend de menschen te wachten. Reeds hebben zij een stoet aan zich zien voorbijtrekken, n.1. de soldaten van eenige detachementen van iet Brusselsche garnizoen, die de kransen en bloemstukken uit het koninklijk paleis te Brussel, nadat de rouwstoet dit had ver aten, in plechtige processie naar Laeken hadden gebracht. DRAlSJtlAvANVALKENBURCi'S-- e A ••iLEVERTR/ Bij de kerk te Laeken. Het is reeds ver over éénen als de rouw stoet de kerk nadert. De grenadiers en linietroepen, die hier de orde bewaren, ko men opnieuw in de houding. Dan arriveeren de auto's met de geestelijkheid, wederom onder leiding van Kardinaal Van Roey, die hier de absoute verricht. Onder doodsche stilte houdt de lijkkoets voor de kerk stil. In het voorportaal ziet men de witte en purperen gewaden der geestelijken, die reeds gereed staan om het stoffelijk overschot te ontvangen. Terwijl de eerewacht het geweer presenteert, tillen wederom acht onderofficieren de kist van de koets en dragen haar naar Finnen, tot dicht voor het altaar, waar stil de kaarsen branden tusschen de overal neerhangende rouwdraperieën. De koning, prins Karei, de overige familieleden en prinsen treden binnen, het gevolg komt aan en langzaam vult zich de kerk, waar reeds de eerste tonen van het orgel weerklinken en waar kardinaal' Van Roey wederom den dienst leidt. Nu is het oogenlik gekomen, dat de koningin voor goed aan den dood wordt toevertrouwd. Weg uit het midden van hen, die haar dierbaar waren, van een man, die haar verafgoodde, van kindertjes, die haar noodig hadden, moet zij thans af scheid nemen van de wereld. Voor allen die dit onvergetelijke oogenblik bijwonen, is dit wel héél treurig, maar de keel nijpt bijna dicht als men denkt aan de smart van den jongen koning, van den gebogen vader en van de snikkende moeder, van de zusters en overige naaste verwanten, die nu een uit hun midden, die hun allen het liefst was, aan het donkere grafgewelf moe ten toevertrouwen. Want nu is het oogenblik gekomen, dat de kist opnieuw op de schouders wordt genomen en, voorafgegaan door de hooge geestelijken, achter het al taar verdwijnt. Het plechtige gezang is verstomd en loodzwaar ziet men den koning, de ouders, de enkele naaste bloedverwanten, opstaan om mede af te dalen in het grafgewelf, waarheen thans koningin Astrid gedragen wordt. Alle anderen blijven achter en hooren, hoe negentien doffe schoten van de batterij in het Park van Laeken ver konden, dat koningin Astrid voor altijd te ruste is gegaan. Dicht staat haar kist naast die van wijlen koning Albert, den geliefden koning, waar gansch het volk om heeft getreurd, die door zijn zoon met groote droefheid werd beweend. Maar reeds den dag na koning Albert's uitvaart klonlir nar" het sombere „Le Roi est mort", weer het aloude „Vive le Rol!". En een jonge vorst stond gereed om de zware taak over te nemen, daarbij gesteund door de teedere vrouw, die thans van hem is weggerukt. Haar plaats zal niet gevuld kunnen worden. Een droeve leegte laat zij achter voor den man, die haar lief had, voor de kinderen, die haar noode kun nen missen. Maar als na jaren de levende herinne ring aan koningin Astrid eenigszins zal zijn vervaagd, zal zij bij het volk voortleven als de mooiste, de liefste, de meest sprookjes achtige koningjn die België ooit helaas te kort heeft mogen bezitten. nog lang van de groote gaven van mr. Koel- ma zou mogen profiteeren. Tenslotte bood spr. als blijk van waardeering van het ge meentebestuur een zilveren plaquette aan. De heer Govers sprak namens den raad en herinnerde eraan, dat hij het eenige raadslid is, dat de installatie van mr. Koel- ma als secretaris meemaakte en onafgebro ken getuige heeft mogen zijn van diens veel zijdige werkzaamheid. Hij huldigde hem om zijn groote kennis en zijn tegemoetkomend heid tegenover de raadsleden, die nimmer tevergeefs een beroep doen ojp zijn groote kunde en ervaring. Als blijk van waardee ring en om den jubilaris eraan te herinneren, dat er een tijd is om te beginnen en een tijd om te eindigen, bood spr. namens den Raad een fraaie klok aan voor de studeerkamer van mr. Koelma. Oud-burgemeester Wendelaar releveerde de persoonlijke banden, die tusschen spr. en den jubilaris waren gegroeid door beider veeljarige werkzaamheid voor de gemeente Alkmaar, en bracht in herinnering, hoe het was gekomen, dat destijds mr. Koelma op de Gisteren herdacht de heer mr. A. Koelma, den dag waarop hij 12}$ jaar geleden zijn ambt als secretaris der gemeente Alkmaar aanvaardde. Overeenkomstig het verlangen van den jubilaris, die geen huldebetoon wenschte, was aan dit jubileum geen rucht baarheid gegeven. Niettemin ontving mr. Koelma van vele zijden blijken van belang stelling en waardeering op den 2en Septem ber. Bij het binnenkomen in zijn werkkamer vond de jubilaris reeds een mooie bloemen hulde van oud-burgemeester Wendelaar. Vervolgens vereenigde zich het personeel van het stadhuis om bij dit jubileum te getuigen van zijn erkentelijkheid en waardeering voor hun chef. Bij monde van mr. Veendorp werd mr. Koelma met een toepasselijk woord het bekende boekwerk van dr. Japikse over ko ning-stadhouder Willem III aangeboden, in verband met de belangstelling, die de jubi laris heeft voor de historie. De heer Koelma toonde zich zeer erkentelijk voor deze hulde. In den loop van den dag had de jubilaris nog vele gelukwenschen en andere blijken van belangstelling in ontvangst te nemen. Door B. en W. was des avonds een bijeen komst van de raadsleden met hunne dames belegd op de trouwzaal, die dan ook in grooten getale waren opgekomen, terwijl daarnaast aanwezig waren de heer en mevr. Wendelaar en de hoofden van takken van dienst, teneinde in intiemen kring het ambts jubileum van den gemeentesecretaris te her denken. De heer en mevrouw Koelma wer den binnengeleid door den burgemeester. Mej. Carels bood daarbij namens den raad bloemen aan mevr. Koelma aan. Toen alle aanwezigen waren gezeten, nam eerst het woord burgemeester van Kinschot. Hij bracht naar voren het groote vertrouwen, dat mr. Koelma geniet bij den raad, bij het college van B. en W. en bij den burgemees ter, zoowel door zijn groote kunde als door zijn enorme werkkracht en releveerde daar naast nog de beteekenis van mr. Koelma als wetenschappelijk werker. Spr. sprak bij dit jubileum namens het gemeentebestuur de beste wenschen uit voor den jubilaris en zijn gezin en hoopte, dat de gemeente Alkmaar Mr. A. Koelma, gemeente-secretaris van Alkmaar, aanbeveling was geplaatst voor gemeente secretaris in de vacature-Donath. Spr. was overtuigd, dat niemand, die aan de benoe ming van mr. Koelma heeft meegewerkt, daar ooit berouw van zal hebben gehad. Niet alleen in Alkmaar, ook daar buiten, heeft de groote kunde van mr. Koelma er kenning gevonden. Spr. betrok ook mevrouw Koelma, die zoo geheel met het werk van haar man meeleeft, in zijn hulde en bood tenslotte mede namens zijn vrouw een paar zilveren kandelaars aan. Namens de hoofden van takken var) dienst getuigde de heer Voorthuijsen van zijn groote bewondering voor den heer Koelma, die na een dag van inspannenden arbeid nog de kans ziet om zich in zijn studeerka mer terug te trekken voor zijn wetenschap pelijke studies. Hij dankte den jubilaris voor de welwillendheid, waarmede hij de hoofden van dienst van advies dient en prees hem om zijn goed humeur, ook wanneer hij met werk overladen is. Dat dit mogelijk is, dankt de jubilaris aan zijn vrouw en daarom bood hij hen namens die hoofdambtenaren een boekwerk aan, waarin zij zich kunnen ver- poozen in tijden van groote beslommeringen. Mr. Koelma dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woorden. Het was spr. aanvan kelijk moeilijk geweest om zich met een her denking van zijn 12%-jarig jubileum te ver zoenen, maar nu de raad daartoe had beslo ten, had spr. zich daarbij neer te leggen. Hij verheugde zich bijzonder over de aanwezig heid van den heer en mevrouw Wendelaar zonder wier tegenwoordigheid de herdenking van zijn ambtsjubileum niet volledig zou zijn geweest. Spr. betoogde, dat het werk, dat hij had kunnen doen, hem alleen was mogelijk geweest door allen die hem daar bij ter zijde hadden gestaan. Voor het vertrouwen, waarmede burge meester van Kinschot hem, evenals destijds zijn voorganger, is tegemoetgetreden, was spr. zeer erkentelijk. Hij dankte mede namens mevr. Koelma voor de aangeboden geschen ken, waarbij een prachtig bloemstuk met de Alkmaarsche kleuren van de Vrijwillige Brandweer, en voor de bewijzen van sympa thie, die zij op dezen dag hebben ontvangen. De waardeering, die aan spr. is gebracht, zal voor hem een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Nadat nog thee was geserveerd, nam men afscheid. VERDUISTERING VAN EEN AUTOMOBIEL. Heden stond voor de Arr. Rechtbank te Alkmaar terecht de 38-jarige koopman P. L., laatstelijk te Bergen en voorheen hotel-caféhouder te Alkmaar aan de Nieu- wesloot, thans gedetineerd als verdacht van verduistering van een auto merk Whip- pet, die hij in huur had van den garage houder L. Volgers alhier. Hij heeft deze auto te Wezel (Duitschland) verduisterd. Ve-dachte ontkende en beweerde de auto in huurkoop gehad te hebben voor f 150. Tegen hem werd gevorderd 1 jaar gevan genisstraf. Mr. v. d. Loos bracht de moge lijkheid ter sprake var een misverstand en refereerde zich overigens aan het oordeel der rechtbank. Wij komen morgen op deze zaak terug. WETHOUDERSVERKIEZING TE SCHOORL. In de hedenmorgen gehouden raadsver gadering te Schoorl, waarin de heer Gutter wegens ongesteldheid afwezig was, werd met 4 stemmen de heeren F. Schermer (v.-d.) en A. Bijl (r.-k.) tot wethouders ver kozen. Twee stemmen werden op den heer Gutter uitgebracht. Het vorige college was samengesteld uit 1 v.-b. en 1 r.-k., te weten de heer A. v. Lienen, die geen deel meer van den raad uitmaakt en de heer A. Bijl, die herkozen werd. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 3 September Medegedeeld doo: het Kon. Nederl. M«t. Instruut le de Bilt. Hoogste barometerstand 764,7 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746,3 m.M. te Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 4 September: Zwakke tot matige zuidelijke tot westeHfh» wind: weinig of geen regen; iet# warmer overdag. Weeroverzicht. Er begint zich thans eenige verandering in de drukverdeeling af te teekenen. Ijl kern van de depressie heeft zich noordooet- waarts verplaatst en bevindt zich than# voor de kust van zuid-Noorwegen. Over zuid-Scandinavië en Finland dealt de barometer flink, zoodat het zeer waar schijnlijk is, dat de depressie verder oc&t- of noordoostwaarts aftrekt. Ten Scandinavië het weer verder verslechterd. Stansele tapte 23, Wisby 16 en Stockholm 15 m.M. af. Ook over het noorden van de Britsches eilanden viel nog vrij veel nek slag. Stornoway had 36, Aberdeen 16 imM. Over het zuiden van ons waarnemingw»- bied steeg de druk een weinig. Over mkkïwi- Frankrijk en Zwitserland veroorzaken kleine storingen nog regen. Over bijna het geheete waarnemingsgebied daalden de temperatu ren. Ten onzent werd het ook in de boven lucht flink wat kouder, terwijl boven Enge land nog lagere temperaturen worden ge meld. De vooruitzichten voor morgen voor het weer ten onzent zijn niet ongunstig al it het weer nog geenszins standvastig, zoodat men nog niet op een langere goedweer- periode mag rekenen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.15 uur licht op. tanden zijn de troefkaart der jeugd Behoudt deze kaart ia Ihc »pel door the tanden te verzorgen met Tweemaal per Listerine gebruiken ie een gewaarborgde verzorging Groot* tube 50 mb* Kleine tube 25 cent* ALBURY'S BURGEMEESTER EN ALKMAAR. Dat mr. Waugh met veel belangstelling en plezier onze stad en onze kaasmarkt heeft bezocht, moge blijken uit het feit dat hij heden den heer Proot, Langestraat 70, heeft verzocht hem zooveel mogelijk kieken te sturen, die van hem op de kaasmarkt zijn genomen. Speciaal die van hem, met 'n kaasdragershoed op, zou hij graag bezit ten. Mr. Waugh is van plan zijn fotografi sche herinneringen na zijn thuiskomt te Al- bury ten toon te stellen, en Alkmaar kan daar dus een goed figuur slaan. Zij, die dus bij het bezoek van den po- pulairen burgervader hun lens op hem richtten, weten dus dat zij zich tot den heer Proot kunnen wenden. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST, In hun bescheiden vriendelijke woninl aan den Koningsweg vierde heden, temid den van de kinderen en kleinkinderen het echtpaar J. Meuleveld en M. Meuleveld»— Droog zijn gouden huwelijksfeest. Beiden zijn afkomstig uit Winkel, waar de man 45 jaar in den landbouw werkzaam is geweest. Sinds 10 jaar genieten zij hier van een welverdiende rust. De man is 70, de vrouw 68, maar dank zij hun opgeruimde natuur, zou men hen dit niet aanzien. Van tal van zijden mochten zij gelukwen schen ontvangen en vooral de bruid was overgelukkig, te midden van de bloem stukken, die het gouden paar, als blijken van medeleven met hun vreugde, mocht ontvangen. Ook wij wenschen hun hier nog vele g«" lukkige jaren.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2