JUouuidaai TUeums Qtmeentemdm Jiucgeetiike Stand Spoet AKERSLOOT BERGEN IGHOND A. D. HOEF Floralia. Met pensioen. WIER ING EN Nalatige kiezers. BROEK OP LANGENWJK HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE Niet toegelaten. EXAMEN POLITIEDIPLOMA. SAMENVOEGING BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE. Behandeling voor Ged. Staten. DE RIJP OUDKARSPEL SCHAGEN SCHERMERHORM hien" B' en <2 rJö M WETHOUDERSVERKIEZINGEJN Elke week een Alkmaarsche Kaasmarkt Elke dag een ALKMAARSCHE COURANT. De heer Kotster beloofde, als het eer ste verzoek zou worden afgewezen, te zullen vragen de verhooging van den kinderleeftijc dan tenminste te laten gelden in den vacait- tietijd. Op voorstel van den heer G r u n w a 1 d z~l aan de Spoorwegen dank worden betuigd voor den maatregel, waarbij goedkoope dag retours beschikbaar worden gesteld van en naar elk willekeurig station. De heer Grondsma klaagde erover, dat voor een treinreis in deze omgeving nog zoo vaak moet worden overgestapt, b.v. voor Haarlem altijd De heer K o I s t e r vond dit ook een groot bezwaar, maar er is niet veel aan te verande ren, doordat we hier electrische tractie heb ben en naar Den Helder b.v. weer niet. De aansluitingen zijn toch bijna altijd heel goed. Desecretaris vond het een tekort- boming, dat aan het station Uitgeest geen Kruier is. De heer S c h m a 1 z bracht een uitvoerig verslag uit van het middenstandscongres te Apeldoorn, waarvoor hij den dank van den Voorzitter en applaus van de vergadering ontving. De heer Grondsma vroeg of er ook al Iets naders bekend is omtrent de Wieringer- weer: wordt het een aparte gemeente en bij welk district wordt zij dan gevoegd? Devoorzitter antwoordde dit neg niet te weten. Sluiting Bij de sluiting deelde de voorzitter mede, dat de heer Schmalz ontslag had geno men als lid van de contactcommissie voor de Wieringermeer en dat op verzoek van het Bureau der Kamer de heer Koister nu deze plaats zal bezetten. Spr. vertrouwde, dat de Kamer daarmee genoegen zal nemen. Hij bracht den afgetredene dank voor hetgeen hij in genoemde functie had gedaan. Door tac tisch optreden was er zeer prettig samenge werkt l* Schoolfeest. Wegens ziekte van enkele kinderen van de O. L. school dorp alhier is in Juli het iaarlijksche schoolfeest niet doorgegaan en dit nu Dinsdag j.1., gehouden (hl wat het weer aanging hadden de kleinen het niet beter kunnen treffen. Om kwart voor negen werd met 2 prachtige H. A. B. O.- bussen de reis aanvaard en wel allereerst naar Artis te Amsterdam, waarna alles bekeken was, toen naar Schiphol werd gere den en de aankomende en vertrekkende vlieg machines ieders bewondering hadden, terwijl de bedrijvigheid aldaar de gezelligheid ver hoogde. i Zoo nu en dan werd de inwendige mensch Versterkt en tot slot werd nog een bezoek gebracht aan den speeltuin te Halfweg, waar ieder zich naar hartelust vermaakte. Opgewekt en vroolijk kwamen de kinderen in de bussen te ruim half negen 's avonds in het dorp terug, opgewacht door vele ouders. Het onderwijzend personeel en de geleiders hebben mede een gezelligen dag doorgebracht. Boerderij verkocht. De boerderij genaamd „Vierhuizen" 5root ruim 21 H.A. eigendom van den heer P. Kraakman alhier, heeft in totaal opge bracht ruim 30000. Kooper is geworden de heer B. Schoen, wonende te Egmond-Bin- nen, Egmondermeer, die het bedrijf zelf zal beheeren. De waarnemende burgemeester, de heer John W. Macdonald, zal, behoudens voor dringende politiezaken, uitsluitend voor het publiek te sprekïn zijn op Dinsdag, Don derdag en Zaterdag van 11 uur v.m. tot 1 uur n.m. Dubbele pech. Woensdagmorgen omstreeks elf uur werd bij de halte Oostdorp een groentenwagen door een passeerende tram ondersteboven Sereden, waardoor de handkar werd bescha- igd en een groot deel dér lading verloren Se koopman had, terwijl hij zich even had verwijderd om een klant te bedienen, zijn wagen te dicht bij de rails laten staan. Behalve de schade, die de koopman leed, kreeg hij bovendien nog een proces-verbaal van den conducteur. Zondagmiddag werd door de onderafd. van 't Nut in het gymnastieklokaal van de O. L. school alhier een tentoonstelling ge houden van bloemen en planten, verzorgd door kinderen van de O. L. school en an dere plantenliefhebbers. Ds. Nobel opende zooals ieder jaar des middags de tentoonstelling. Uit de verzorgde planten bleek zeer goed wat een goede oppassing, bemesting enz. voor een plant kan doen. Des avonds werd de verloting gehouden, die door den burgemeester werd verricht, terwijl deze ook de prijzen uitreikte. WARHCNHUI2EN Middenstandstentoonstelling. Zaterdagavond en Zondag organiseerde de middenstandsvereeniging „Samenwer king'' een tentoonstelling in de zaal van den heer Slikker. De zaal is mooi versierd en schitterend verlicht. Zeventien stands zijn voor deze tentoonstelling ingericht. Zater dagavond heeft de officieele opening plaats. Ze zal ingewijd worden met muziek te geven door het fanfarecorps T.A.V.E.N.U., een rondgang door het dorp, waarna de burge meester de tentoonstelling officieel zal ope nen. Tevens is er gelegenheid tot dansen, muziek te geven door de welbekende The ABC. Bov6. t)en bezoekers staan ongetwijfeld een paar mooie, gezellige avonden te wachten. Naar wij vernemen, heeft de heer Kut- terink, chef van de Ned. Spoorwegen alhier, per 1 September j.1. den dienst met pen sioen verlaten. Het veilingsbestuur, alsmede kooplieden, hebben dit feit niet ongemerkt willen laten voorbijgaan en zij hebben hem als blijk van waardeering een rijwiel geschonken. Ook het gezamenlijke trampersoneel heeft den heer Kutterink eenige stoelen geschonken. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie bij het kantongerecht te Den Hel der is voornemens de kiezers uit deze ge meente, die niet aan de verkiezingen op 17 April en 26 Juni van dit jaar hebben deelgenomen en sedert dien, ook na schrif telijke aanmaning, niets te hunner verant woording hebben doen hooren, op te roe pen ter terechtzitting van het kantonge recht op 29 October a.s. des nam. 1 uur. Het aantal nalatigen bedraagt pl.m. 45. Op bescheiden wijze werd Maandag alhier Koninginnedag gevierd, hetwelk Za terdag was uitgesteld vanwege de slechte w eersomstandigh eden. Des middags werden zwemwedstrijden gehouden in de tocht, opgeluisterd door muziek van Advendo. Tenslotte werd nog een demonstratie gegeven in het redden van drenkelingen. Des avonds was de medewerking ver zocht van plaatselijke zang- en muziek- vereenigingen, door welke afgewisseld en kele nummers werden ten gehoore ge bracht in den tuin naast de Ned. herv. kerk. De heer Schelhaas, voorz. der Oranje- vereeniging, dankte voor de verleende medewerking. Episode. Eenige dagen voor de groote zomerva- cantie begon, was er op een bank van de klasse een leege plaats gebleven. Een meis jesgezicht in omlijsting van speelsche haren miste er. Op de buurt, waar men haar vanaf haar allereerste jeugd dagelijks zag, als zij naar de dichtbijwonende grootmoeder ging, wist iedereen te vertellen, dat zij zien was. Toen echter de vacantie eenige dagen oud was, zag men haar weer met het kleiner broertje op straat. Dien dag mocht het ook 't rapport en de prent van juf halen. De avond van dien dag zag ook een plotselingen te rugval en den volgenden dag reeds begon in het ziekenhuis die telkens weerkeerende strijd van het leven, gesteund door alles wat menschelijke wetenschap vermag in het strijdperk te zetten, tegen den grauwen al- leenheerscher, die uit zijn donker rijk zoolang er leven op aarde zal zijn daarop zijn on onderbroken aanvallen ricit. En denzelfden dag, dat de kinderen weer de banken in de school bezetten, stopte voor het huis van de ouders van het meisje een auto en daaruit stapten twee diep geslagen menschen. Dan komt de onverbiddelijke re gelmaat weer in het leven. Menschen komen en gaan. Doch thans allen ernstig. Ernstige gezichtjes hadden ook de schoolkinderen toen zij Woensdagmiddag naar school kwa men met ieder een ruiker, geplukt uit eigen tuin. En ernstig, zeer ernstig keek juf toen zij haar klassen geleidde naar daar, waar het iedereen zwaar valt heen te orengen dat gene wat hem het liefst was op deze aarde en zin, inhoud en rijkdom aan zijn leven gaf. En toen zij aan het grafje sprak voor de zeer talrijk aanwezigen en men stond rond de met bloemstukken en bloemen bedekte baar, welden haar uit het hart woorden, zooals die alleen gesproken kunnen worden door een vrouw, die zelf ook de vreugden en smarten van het moederschap kent en die van zoo innige diepte en medegevoel waren, dat zelfs de dragers zich niet schaamden hun tranen den vrijen loop te laten. Zooals bekend, heeft de heer J. van den Abeele, die door den gemeenteraad niet was toegelaten op grond van zijn betrek king aan de gemeenschappelijke lichtbe- drijven van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras, een beroep ingediend bij Ged. Staten. Zaterdag is hierop de beslissing af gekomen. De heer Van den Abeele is te beschouwen als een ambtenaar, aangesteld vanwege deze gemeentebesturen en derhalve mede van het gemeentebestuur van Noordschar- woude. Hij is dus terecht niet als lid van den gemeenteraad toegelaten. Naar de heer Van den Abeele mededeelt, zal hij tegen deze beslissing van G«tA Sta ten in beroep gaan bij de Kroon. Te Amsterdam zijn voor dit diploma ge slaagd de heeren A. M. Basjes te Hoorn en P. J. Bakker te Aartswoud. In een gistermiddag gehouden zitting van Ged. Staten van Noordholland is de samen- van de gemeenten Beverwijk en wijk aan Zee en Duin behandeld. In beide gemeenten heeft een raadsmeerderheid zich vóór samenvoeging uitgesproken. Drie raads leden van Wijk aan Zee en Duin en een min derheid van een commissie uit de burgerij hadden in een rapport aan Ged. Staten hun bezwaren tegen de fusie kenbaar gemaakt. Namens het gemeentebestuur van Bever- wijk bepleitten de burgemeester, mr. H. J. J. Scnoltens en de heer K. Steijn, oud-wethou der, de wenschelijkheid der samenvoeging en bestreden enkele argumenten der tegenstan ders, o.a. dat de belasting in Wijk aan Zee en Duin zou worden verhoogd en dat de his torisch gegroeide eenheid van deze gemeente zou worden verstoord. Voor de gemeenten Wijk aan Zee en Duin spraken de burgemeester, de heer H. Rothe en de heer J. de Wildt, lid van den raad. Deze laatste verklaarde voorstander te zijn van de fusie. De burgemeester kantte zich sterk tegen een samenvoeging en betoogde, dat de stemming onder de burgerij in zijn gemeente was beïnvloed door allerlei mooie beloften en voorspiegelingen van voor standers, welke nooit bewaarheid zullen worden. De algemeene toestand van Bever wijk was minder gunstig dan die van Wijk aan Zee en Duin, zoodat een fusie voor deze laatste gemeente slechts nadeelig kan zijn. Ged. Staten zullen, naar de voorzitter, jhr. mr. dr. A. Röell toezegde, spoedig een be slissing in deze nemen. In de heden gehouden vergadering van de gemeenteraad alhier werden gekozen de heer C. Blokdijk, aftredend, en de heer A. Eisma. Tot doodgraver der algemeene be graafplaats dier gemeente werd benoemd de neer D. Akkerman. Dinsdagavond vergaderde de Raad. De vergadering is, zeide de voorzitter, thans constitutioneel en een nieuwe 4-jarige regeeringsperiode van dit lichaam is inge luid. Spr. wenschte de leden geluk met het ver trouwen dat de kiezers in hen hebben ge steld. Het oude college heeft niet veel wijzigin gen ondergaan, wat de personen betreft; 5 leden zijn opnieuw gekozen, terwijl 2 nieu we leden zitting nemen, maar onder deze twee leden bevindt zich een vrouwelijk lid, zoodat het vrouwelijk element voor de eerste maal haar intrede doet in de raadszaal, lk hoop, dat u, mevr. Paarlberg, zich spoedig thuis zult gevoelen in dezen kring. De politieke constellatie van den gemeen teraad heeft wel wijziging ondergaan, want een nieuwe politieke partij heeft in den per soon van den heer Borst haar intrede in den raad gedaan; een der zittende partijen is versterkt, een andere zittende partij daaren tegen verzwakt uit den verkiezingsstrijd te voorschijn gekomen. Ik uit hier, zei spreker, den hartgrondigen wensch dat in deze wij ziging in de politieke constellatie geen aan leiding zal worden gevonden tot een minder aangename verstandhouding. Ik meen te mogen veronderstellen, dat ook in de toekomst de discussies in dezen raad op hoog peil zullen staan en met eer biediging van elkanders overtuiging en hoe de meeningen somtijds ook uiteen mogen loo- pen, Laten deze niet in den weg staan aan de eendrachtige bevordering van het welzijn on zer gemeente. Spr. besloot met den wensch, dat de ge meenschappelijke arbeid in het aangevangen 4-jarig tijdvak met lust, ijver en opgewekt heid mag worden opgevat en in goede har monie tot heil onzer gemeente tot een goed einde mag worden gebracht. Benoeming van twee wethouders. De heer Borst zeide, dat hij als afgevaardigden der C.P.H. op eigen candidaat zal stemmen. Wij hebben, aldus spr., toenadering gezocht met de linksche groepen in onze gemeente. Door groep-de Boer werd ons voorstel om samen te werken afgewezen en van de S.D.A.P. hebben wij geen antwoord ontvangen. Wij kunnen onze stem niet uitbrengen op een groep die ons niet schijnt te tellen. Gekozen werden de heeren H. Bakker (S. D.A.P.) en B. Bommer (R.K.) De voorzitter feliciteerde de beide benoem den en sprak woorden van waardeering aan het adres van den heer Kostelijk. Deze dankte voor de vriendelijke woor den. Spreker voelde wel wat de oorzaak is waarom hij niet als wethouder is herkozen. D samenwerking in dit college was steeds vriendschappelijk en hij keurt het daarom af, dat de S.D.A.P. bij de besprekingen over de wethouderszetels alleen de katholieken heeft geraadpleegd. Weth. Bakker: Het doet mij persoonlijk leed dat de heer Kostelijk als wethouder heen gaat. Dat wij ons bij de bespreking over de wethouderszetels met de katholieken hebben verstaan, is mede in verband met de verandering die in onze gemeente op politiek gebied heeft plaats gehad. Ook zijn wij van meening, dat wij niet kunnen samenwerken met communisten en partijen die er geen be ginsel op na houden. Ingekomen stukken. Adres van het bestuur van de tuinbouwvereeniging „De Een dracht", houdende verzoek om, ten behoeve van den tuinbouwcursus 1935-1936, weder om een lokaal van de openbare lagere school beschikbaar te willen stellen. De voorzitter stelde voor het lokaal we derom beschikbaar te stellen. Aldus besloten. Adres van het bestuur van de tuinbouw vereeniging De Eendracht, houdende verzoek om een bijdrage in de over dit jaar verschul digde rente, ten behoeve van de poterbe waarplaats. Op voorstel van den voorzitter werd dit verzoek in handen van B. en W. gegeven voor prae-advies. Voorloopige vaststelling van de gemeente rekening over 1934 met de volgende cijfers: ontvangsten 90771.41, uitgaven 86744.69, saldo 4026.72. Aldus besloten. De rekening van het gasbedrijf geeft een winstcijfer aan van 1750.85. Die van het electriciteitsbedrijf een winstcijfer van 6062.85. Goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1934. Ontvang sten 7801.61, uitgaven 8307.65, nadeelig saldo 506.04. Aldus voorloopig goedge keurd. Vaststelling pensioengrondslagen van on derwijzend personeel. Deze wordt vastge steld voor aen heer W. F. G. de Ruiter op 1822 en voor mej. Roest op 1326. Diverse commissies werden benoemd. Benoeming lid-voorzitter van het Burger lijk Armbestuur. De heer De Boer werd herkozen, doch wenschte zijn benoeming niet meer te aan vaarden wegens drukke werkzaamheden. Gekozen werd daarna de heer H. Bakker. Weth. Bakker: Een zetel in het B A komt ons toe, maar het spijt mij toch, dat de heer De Boer gemeend heeft te moeten bedanken Ook ik ben overbelast met werk en zou de benoeming gaarne in beraad houden. Spr. vreesde, dat de politieke agitatie op zijn hoofd zal worden uitgevochten.. Het is al meer voorgekomen. Rondvraag. De heer De Boer: De opmer king is al eerder gemaakt, dat de begraaf plaats in de naaste toekomst vergroot moet worden. Spr. meende, dat de gemeente nu nog een flinke subsidie zal krijgen en gal B. en W. in overweging dit werk te laten uit voeren. De voorzitter: Dit heeft wel de aandacht van B. en W. en wij zullen onderzoeken of wij dit gedaan kunnen krijgen met steun van de overheid. Verder wees de heer De Boer nog op de baggerregeling en wilde de menschen er aan herinneren dat deze nog van kracht is. In de eerste stemming voor de wethou dersverkiezing verkreeg de heer J- Schoorl Pz. (Plaatselijk Belang) 7 en de heer de Vries 2 stemmen. Bij tweede steming verkreeg de heer B. Orsel (S. D. A. P.) 7 stemmen terwijl 2 stemmen blanco werden uitgebracht. Voorzitter wenschte beide heeren van har te geluk met hun benoeming en sprak woor den van dank tot den heer de Vries (oud- weth.) voor de zeer aangename wijze van samenwerken tijdens diens wethouderschap en voor de zeer voortreffelijke wijze waarop de heer de Vries zijn taak als loco-burge meester heeft vervuld. De heer de Vries bracht dank voor de vriendelijke woorden. Alhoewel spreker tijdens zijn wethouder schap naast waardeering ook critiek heeft ondervonden, verging het meestal op aange name wijze. Mocht ik, zoo zeide spreker, soms mis gehad hebben, zoo wil ik thans nog de verzekering geven dat altijd het belang van de gemeente mijn richtsnoer is geweest. Thans staan 2 nieuwe menschen klaar. Hun taak is niet gemakkelijk, zelfs buitengewoon zwaar. Spreker wees er op hoe moeilijk het is het scheepje van Schagen vlot te landen. In zooverre mijn principe met de belangen van Plaatselijk belang strookt, zegde spreker het nieuwe college voor 100 steun toe. In de Rietboschcommissie werden benoemd de heeren J. de Veer (Plaatselijk Belang) en de heer F. Bakker (S. D. A. P.) In de Eierveiling-commissie de heeren Jb. de Vries (Plaatselijk Belang) en de heer S. Stam (R. K.) Als afgevaardigde der gemeente in de commissie van uitvoering vleeschkeurings- dienst werd met algemeene stemmen be noemd de heer J. Schoorl Pz. (wethouder). Tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer mr. dr. J. A. E. Buiskool. Wethouder Schoorl sprak, nu hij voor bei de functies is benoemd, de hoop uit, dat het hem gegeven is steeds denzelfden goeden toon te vinden die ook zijn voorganger de heer de Vries steeds heeft getoond. Wan neer ik iets heb kunnen leeren in de afgeloo- pen vier jaren dan is het wel de goede toon, al stonden de meeningen soms wel eens te genover elkaar. Spreker hoopte van harte dat de benoemingen die hem ten deel zijn gevallen juist gezien zijn en na vier jaar ge zegd kan worden: „wij hebben ons in de heeren niet vergist". De heer Orsel (S. D. A. P.) sloot zLh bij de woorden van den heer Schoorl aan. Spr. hoopte het vertrouwen van den raad waar dig te zijn. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde 3 September in voltallige zitting. De voorzitter wenschte de nieuwe leden geluk en hoopte, dat de samenwerking van aangenamen aard moge zijn. Bij de wethoudersverkiezing werden be noemd de heeren B. Plugboer en J- Broersen met 4 st. en 3 blanco. De heer de Groot zeide blanco te hebben gestemd. Het bevreemdde spr., dat hij nooit eenig antwoord mocht ontvangen op een, aan een der lijstaanvoerders gedaan verzoek om een bespreking te houden over de keuze. Spr. vond dit geen samenwerking en be treurde dit ten zeerste. De heer Oostwouder zeide dit onbeleefd en onopgevoed te vinden. De voorzitter hoopte, dat dit den goeden geest niet zal verstoren. Van de bewoners van het Zuideinde was ingekomen een schrijven om verbetering te brengen in het verkeer aldaar, daar door het toenemend vracht- en snelverkeer de toe stand gevaarlijk is te achter, temeer daar op enkele plaatsen de straat slechts een breedte heeft van ruim 3 M. Werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Van eenige grootere veehouders was in. gekomen een schrijven, dat alleen steun wordt uitgekeerd aan veehouders van 8 of minder koeien Aangezien onder de overigen ook veehouders zijn, die het even noodig hebben, verzoeken zij dat ook aan die steun kan worden uitgekeerd. De voorzitter zeide, dat de regeling hier voor tot de taak van het Burg. Armbestuur behoort en stelde voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Mantel achtte het heel moeilijk, een groote groep menschen te bedeelen I Iet Burg. Armbestuur behoort de menschen te helpen, die in nood verkeeren en dan kan men zich niet altijd houden aan de grens van 8 koeien, daar zij die meer koeien hebben dikwijls m nog grooter nood verkeeren Hij zou die grens willen loslaten en hulp geven waar deze noodig is. De voorzitter zeide, dat de grens moeilijk >s te trekken; 1000 is spoedig verdeeld. Hij zal evenwel het B. A. in kenms stellen met den wensch van den raad. Weth. Broersen had graag gezien ri» Van de directie van de Naco was ingeko- men een schrijven, dat zij aan Ged. Staten had verzocht eenige diensten te rijden langs den Prov. weg. Avenhorn: Herkozen de heeren D jL (lib.) en P Laan (r.k.) Berkhout: Herbenoemd de heerer. h Cz. (vrijz.) en J. J. Bakker (r.k.) GrootebroekBenoemd de heeren R Br hout en P. J Jong, beiden (r.k.) Middenbeemster: Herkozen de aftred«wu heeren J. IJff (v.d.) en C. D. Hartog (lib.) Nibbixwoud: Herbenoemd de heeren r Vriend (r.k.) er A. Wit (vrijz.) J' Purmercnd: Benoemd de heeren A Vla,. (r.k.) en H. v. d Berg (s.d) Wijdenes: Benoemd de heeren A Luut (v.d.) en C. Ham (s.dDe beide ari wethouders Bruyn en Haring-huizen als raadslid bedankt. """oen Zoo ongeveer zal om de 2 uur buiten en om de 2 uur door de Dorpsstr. worden «C reden, zoodat zij ruimschoots voorziet in de behoeften van de bewoners. Werd z. h. s. goedgevonden. Hierna werden aangeboden de gar enfe. rekening, dfe van het Burg. Armbest (.n van het G. E. B. allen dienst 1934. Zullen cW de raadsleden worden nagezien. Rondvraag. De heer Plugboer vroeg waarvan d paratie aan de straat aan het ZukJeindè wordt betaald. Hij had beter geoordee' i dat dit door vakmenschen geschiedde. De voorzitter antwoordde dat hiervoor op de begrooting een post staat van 2500 hij acht den gemeente-werkman wel geschikt die straat te repareeren. De heer Oostwouder zou in deze moeilijken tijd het Burg. Armbest. willen aanvullen met 2 leden, wegens de uitgebreide werk zaamheden, en den naam van dit colkge doen veranderen in die van Maatschanpelllr Hulpbetoon. De voorzitter gevoelde niets voor die «ft. breiding, daar de werkzaamheden goed worden verricht. De heer Barendrecht zou er voor r$n bestrating te doen verrichten in werkver schaffing. Wanneer uit het wegenfond een toelage komt en deze wordt besteed aan de school, zou nog 'n rijkssubsidie kunnen wor. den gekregen van 90 De voorzitter zeide nier rrfet veef mee Ie kunnen bereiken, daar het grootste bedrag wordt besteed aan steen en. De heer Brouwer vroeg of B. en V. de noodige aandacht zullen schenken aan het Zuideinde, vooral aan een in die straat voorkomende gevaarlijke bocht. De voorzitter antwoordde dat bij een ge vaarlijken hoek langzaam moet worden gere den en signaal worden gegeven;' de meeste ongelukken gebeuren op g-roote wegen. Hierna sluiting. ALKMAAR. GETROUWD: Nicolaas Hes en Maria Woutering. Ar- nold Flink en Maria Tool. - Willem Colijn en Antje Teitsma. GEBOREN: Jacob, z. van Barend Schoen en Marie Fischer Nelly, d. van Willem Renooy en Pietje Blauw. OVERLEDEN: Tobias Peereboom 44 jaar. "»*- Voetbal. BERGER SPORT-VEREENIGINO. Beker-seriewedstriiden en adspiranten- tournooi ter gelegenheid van het 15-jarig be staan. De eerste dag der seriewedstrijden had een zeer prettig verloop. Na afloop had de loting plaats voor de demi-finales te houden op Zondag 8 September. UITSLAG VEILING. De gehouden veiling bij opbod, op Woens dag 4 September 1935 ten overstaan van den notaris Mr. C. J. de Lange van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Heerenhuis met erf, aan den Kennen#- straatweg No. 154, groot 3 aren, 300®^ 2. Huis en erf, aan de Oudegracht No. 172, groot 1 aré 56 centiaren, 2o80.— De afslag en combinatiën blijven bepaald op Woensdag 11 September a.s. des avonds 6 uur, in het hotel Het Gulden Vlies, aan de Koorstraat te Alkmaar. >f, dat we die twee giraffen n, Karei. We hadden nooit be „Bof, hebben, Karei, we tiaoaen nw Kootwijk kunnen kriigen zonder een antenne", (Passing SM»'-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8