Voor 100 jaar. INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN VOOR DE GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS MET VOORTGEZETTE KLASSEN TE ALKMAAR. voorm. van 912, 's nam. van 24 en 's avonds van 6^—9 nnr ln het gebouw der AmbachtsschooL De leerlingen moeten minstens 12 jaar ou:j zijn en voldoende lager onderwijs hebben genoten. Leerlingen die een dag school bezoeken worden niet toegelaten. Laatste RAPPORTCIJFERS moeten voor nieuwe leerlingen worden mede gebracht. Leerlingen met einddiploma Am bachtsschool kunnen tot de 5e klasse worden toegelaten. Leerlingen met eind diploma Gem. Avondschool voor lager Nijverheidsonderwijs kunnen toegelaten worden tot de voortgezette klassen. De school duurt 5 jaar. De voortgezette klassen duren 2 jaar. Het schoolgeld, ge regeld naar financieele draagkracht der ouders en grootte van het gezin, is zeer laag gesteld. De leermiddelen worden door de school verstrekt. De cursus vangt aan DINSDAG 1 OCTOBER, 's avonds 6% uur. Inlichtingen bij den directeur A. FLEDDERUS. Alle leerlingen moeten zich opnieuw laten Inschrijven. VEREEN. „VOLKSHUISVESTING" Algemeene jaarvergadering. Maandagavond vergaderden in café „Cen tral'' aan het Hofplein de leden en aandeel houders van de Vereeniging voor Volkshuis vesting. Daar de voorzitter, de heer P. A. de Lange, wegens een sterfgeval niet aanwezig kon zijn, opende de vice-voorzitter, de heer r Ringers, de vergadering met woorden van welkom. Vertegenwoordigd was een kapitaal van 570, reent gevend op 18 stemmen. Nadat de notulen waren voorgelezen, ble ken er geen ingekomen stukken en geen mede- deelingen te zijn. Aan het jaarverslag en de jaarrekening met rapport van commissarissen en accoun tant ontleenen wij het volgende: In de 12 Sept. 1934 gehouden vergadering werd de aftredende heer P. J. C. van Toor- nenburgh als commissaris herkozen en de heer W. Kerkmeer als bestuurslid, die beide hun benoeming aannamen. Tot ons groot leedwezen moeten wij hier melding maken van het overlijden van ons bestuurslid, den heer J. Cloeck, die van de oprichting af, met slechts een onderbreking tijdens zijn wethouderschap, de belangen onzer vereeniging met al zijn kunnen en vooral niet minder met zijn goede hart, ge diend heeft. De exploitatie van het tehuis gaf ook in het afgeloopen jaar reden tot tevredenheid. Behalve de leden-aandeelhouders telde onze vereeniging op 31 Dec. 1935 nog 2 leden als bedoeld in art. 12 sub. c der statu ten. (Zij, die bij de oprichting als zoodanig deelnamen, zoolang zij een jaarlijksche con tributie van 1 betalen.) De eigendommen bestaat uit: groep I: 40 woningen aan de Uitenboschstraat Noord zijde groep 1140 woningen aan de Uiten boschstraat Zuidzijde en zijstraten; groep III 32 woningen aan het Zeglis en de De Ruyter- en de Trompstraat; groep IV; 30 éénkamer-woningen aan de Visscherslaan, Zocherstraat en de Tweede Landwarsstraat groep V: 9b woningen nabij den Westerweg Eikelebergstraat; groep VI: 47 woningen aan de eerste en tweede Landdwarsstraat groep VII: 44 woningen in het Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Krelagestraat; groep VIII: 79 woningen nabH den Wester weg (Boomkampstr. tot W.C. Bruinvisstr. en zijstraten; groep IX: 30 woningen aan de Uitenboschstraat en le en 2e Kanaalstr.; groep X: 2b woningen aan de Uitenbosch straat, (die aan het ein dvan dit jaar gereed kwamen. Totaal 4b4 woningen. Behalve voormelde woningen is de vereeni ging nog in het bezit van een drietal oude, voor afbraak bestemde woningen gelegen aan de Zocherstraat en de Hoeverkade. Tot 31 December 1934 zijn voor ae voor melde woningen in totaal 1.911.466,36 voorschotten opgenoemn, waarvan werd af gelost totaal 176.223,61, zoodat verschul digd blijft per 31-12-34 f 1.735.242,75. Huurderving wegens onverhuurd zijn, kon dit jaar nog weer in veel minder mate worden ontgaan (al was het dan bovendien zooals gebruikelijk ook nog dikwijls door te late opzegging van vertrekkende of spoorloos verdwenen huurders, en noodzakelijke op knapping voor nieuwe huurders). De huurderving bereikte het ontstellend hooge totaal van 1807,80, waaraan maar direct ter geruststelling zij toegevoegd, dat in den loop van de eerste maand van het nieuwe jaar 1935, de huurderving scherp gedaald is. Daar kwam toen nog bij, de einde-Januari ingevoerde huurverlaging, zoodat wij begin Maart gelukkig eindelijk weer een paar we ken zonder huurderving meemaakten. Als huurverlies, ontstaan door vertrek van huurders zonder betaling van hun ach terstand, van wie bovendien toch geen beta ling meer te verkrijgen is, werd in 1934 188.55 15.75 is 172.80 (vorig jaar 201.65) afgeschreven. De huurachterstand voor alle woningen tezamen 2170.05 (en incl. 2045.80) sedert 1924 afgeboekt huurverlies totaal 4215.85, aan het einde van het jaar bedroegen die cij fers 2445.06 plus 2218.60 is 4663.66. In den loop van het jaar hebben wij aan de Uitenboschstraat nog 26 woningen (Groep X) aan de ten vorigen jare gebouwde Groep IX toegevoegd. Deze huizen kwamen begin December ge reed. In de woningen van de groepen I. II, HL IV en VI is voortgegaan met den aanleg van electrische lichtleidingen, waardoor gaande weg al onze woningen van die leidingen voorzien zullen zijn. Zooals bekend hebben wij gemeend, de huurders die met hun huur achterstallig zijn. niet in deze gunst te moeten doen doelen (waarvan eenig gunstig gevolg in zake dien achterstand het gevolg was, al hield die toestand ook lang niet in al die gevallen stand), terwijl van de huurdère, die nog steeds niet de voor hunne woningen vastgestelde huur betalen, de huur met hoogstens 0.20 per week verhoogd wordt, waardoor de onbillijkheid', die nog steeds in die huurverschillen ligt, weer eenigszins verder verminderd wordt. De balans en winst- en verliesrekening sluit met: a. een voordeelig saldo van 6971.60 voor de woningen in exploitatie voor eigen reke ning (Groepen I, II en III); b. een nadeelig saldo van 21791.46 voor de woningen waarvan de tekorten door Rijk en gemeente gedragen worden (Groepen IV tot en met Vin; c. een voordeelig saldo van 4543.47 voor de woningen van Groep VII (in exploitatie met een event. Gemeentelijke bijdrage in een event. tekort, groot in max. 1/40 der lasten dier Groep) d. een voordeelig saldo van 2747.78 voor d. woningen van Groep IX (in exploitatie voor eigen rekening); Aan het onderhoud der woningen is over 1934 besteed totaal 13840.54 (vorig jaar 15318.12). Het jaarverslag werd goedgekeurd. De heer J. v. Reyendam werd bij acclama tie tot commissaris herkozen. De heer J. Schoorl moest als bestuurslid periodiek aftreden, doch ook zijn herbenoe ming geschiedde bij acclamatie. Daar niemand van de rondvraag gebruik maakte, sloot de heer Ringers de vergade ring. GEHEIME OPDRACHT. Roxy. Een wat vreemd gekozen titel, want veel geheimzinnigs bevat de opdracht, die John Wayne als vertegenwoordiger van het Ameri- kaansche staatsdepartement in de woelige tijden van circa 1850, kreeg niet. Maar de noodige spanning is aan een en ander zeker niet vreemd. De geschiedenis verplaatst ons naar den tijd, toen het nieuwe werelddeel nóg vrijwel in de kinderschoenen stond. Een dankbaar object voor alle Wild-West-histories! En zoo vonden we ons terug in een oude ranche te midden van het nog wilde Californische landschap. Don José, de eigenaar van de ranche, voelt zijn eer aangetast, wanneer hij het door de Spaansche koning aan zijn voor vaderen geschonken land zal moeten doen registreeren voor de Amerikaansche regee ring. Dit dient binnen 6 dagen geschied te zijn, aangezien anders zijn rancho publiek eigendom wordt. In dit geval van opstandig heid wordt hij dapper gesteund door zijn be dknde, die een zeer goede kennis blijkt te zijn van een zekere Don Louis. Deze Don Louis is min of meer een berooide figuur en doet als zoodanig vrijwel hooelooze pogingen de dochter van Don José, die eigenaar van de ranche is, voor zich te winnen. Gezien zijn pover resultaat op dit laatste gebied zal het voor hem alleen voordeel kunnen hebben, wanneer de uitgestrekte bezitting door domme koppigheid van de eigenaar gemeen goed zou worden Onze held (alias John Wayne) is er nu op uitgestuurd om den landheer tot andere ge dachte te brengen, en begeeft zich te dien einde te paard naar de rancho van Don José. Een streek van Don Louis, die zichzelf door middel van een trucje in de oogen van Don José's dochter tot held wil verheffen, mislukt, aangezien juist op dat moment John ten tooneele verschijnt en geheel onbewust de rol van „de redder" overneemt, natuurlijk zeer ten ongerieve van Don Louis, die verder telkens de vele malen verwenschte ver tegenwoordiger van het staatsdepartement tegenover zich blijkt te vinden. Hun belangen staan dan ook lijnrecht tegenover elkaar, immers de een komt om den landeigenaar te bewegen diens land te laten inschrijven, ter wijl de andere in het bezit van dat land wenscht te komen, hetzij door middel van eer huwelijk met diens dochter Dolores, hetzij door hem te bewegen het land niet te doen registreeren. Ziedaar het strijdpunt! Wie hierbij uiteindelijk als overwinnaar uit het strijdperk zal terugkeeren, is niet twijfel achtig! Een en ander is een goed stukje Wilé- West-film, waarin ook de komische noot nier ontbreekt. Prachtige staaltjes rijkunst worden afgewisseld door spannende jachten en ge vechten. In het voorprogramma gaan behalve een teekenfilmpje en het journaal nog een paar aardige voorfilms mee. DUIVELS DER LUCHT. In Bioscoop Harmonie. 't Is al weer heel wat jaren geleden, dat de Belg Jan Olieslagers in ons land den naam kreeg van „luchtduivel", omdat hij het be stond onderstboven te vliegen en loopings te maken, iets wat in die dagen ongehoord was. Thans durven de vliegeniers nog wel meer, ook onze eigen landgenooten wel, al halen ze zulke kunststukjes niet zóó maar uit. Maar wat we nu op het witte doek in de Bioscoop Harmonie zien, is toch heelemaal niet alledaagsch, verre van dat: eei. jong mensch, solliciteerende voor plaatsing op oe opleidingsschool voor marine-officieren, ver richt zulke waaghalzerijen in zijn vliegtuig, dat andere menschen, ervaren vliegers, mee- nen een krankzinnige in een vliegtuig te zien en den ambulance-wagen uitsturen om de brokken bij elkaar te zoeken, die stellig zul len komen naar hun meening. Discipline lapt deze jongeman aan zijn laars, theorie wekt zijn slaap op vliegen wil hij en kan hij, maar hij wéét dat ook en is wel wat ver waand en eigendunkelijk. Maar hoe ook, Ja- i .cs Cagney laat ons in de rol van Tommy 0'Too!e zien wat vliegen (kunstvliegen) is. Maar hij kan méér: hij verovert niet alleen de lucht, maar wint ook 't hart van Betty Ro berts (Margaret Lindsay) uit het café Happy Landing, hoewel zij bevriend was met lui tenant Brannigan (Pat O'Brien), zijn oude ren stadgenoot en eigenlijk ook zijn bescher mer. Hoe hij dit klaar speelt en hoe Branni gan als een ridderlijke medeminnaar het veld ruimt, wij zullen het niet allemaal vertellen men ga het zelf zien en men zal genieten, zooals gisteren bij de eerste vertooning reeds velen deden, zóó, dat herhaaldelijk een har telijke lach opklonk. Van het voorprogramma noemen wij' in de eerste plaats ae film In töemoriam Astrid, die aanvangt met een serie foto's in een berglandschap waar de jonge koning zich in gezelschap van zijn gemalin vermaakt met ski-loopen. En dan komen vele mooie, duide lijke kieken van den laatsten gang der sym pathieke vorstin Verder bevat het voorprogramma nog een weergave van 'n vaux de vilfe uit 't laatst der 18e eeuw (schitterend danspaar, vuur-eter, etc.); een komisch nummer waarin op zeer bijzondere manier bankzaken worden ge daan, en een heel aardige teekenfi'lm, die ons brengt in een wonderland met wonderlijke dieren en een dito menschenras. Het jour naal geeft o.m. den brand op de radio-ten toonstelling te Berlijn, den watersnood in China, de verscheping van Italiaansche sol daten naar Abessinië, nieuwe damesmode, roe:°n en zwemmen. ALLEEN OP DE WERELD. Victoria-théater. Het Victoria-Theater geeft deze week twee films, die bijzonder de aandacht zullen trek ken. De eerste is „De Filmster", een alleraar digste film, die ae toeschouwers in Holly wood brengt en een duidelijk beeld geeft van wat daar alzoo gepresteerd wordt. Er ko men schitterende tooneeltjes piet zang en dans op het witte doek en Marion Davies en Bing Crosby, die hier de hoofdrollen vervul len, houden de toeschouwers van begin tot eind in prettige spanning. Het beste hoofdnummer is evenwel „Alleen op de wereld", naar het bekende kinderboek van Hector Mallot. Er zullen weinig meisjes en jongens zijn, die in huri jeugd dit pracht werk niet gelezen hebben. Het is een boek, dat generaties lang de jeugd steeds opnieuw in groote spanning de avonturen van den ouderloozen knaap doet volgen. Wie kent niet Rémy, die bij moeder Barbarin woont en een gelukkig leven heeft totdat Barbarin, de dronkenlap, thuiskomt en den jongen naar het vondelingengesticht wil brengen. Op het juiste oogenblik verschijnt Vitalis, de zwervende directeur van een hon den- en apentroepje, die zich over den jongen ontfermt en hem meeneemt op zijn eindelooze' voetreizen. Rémy voelt zich al spoedig thuis in dit bonte gezelschap, maar eens komt de dag dat Vitalis ruzie krijgt met een politie agent en tot twee maanden .gevangenisstraf wordt veroordeeld. Rémynfwerft met de;, die ren doelloos rond totdat hij op een schip komt waar hij een ziek jongetje-moet verma ken. Hij blijft op dat scnip totdat Vitalis uit de gevangenis komt en trekt dan weer met den man, die eens een beroemd zanger was, door de wereld totdat nadat men eerst het aapje Jolie Coeur verloren heeft Vita lis van ouderdom sterft en Rémy met een vriendje in het dievengezin van de familie Driscoll terecht komt. Alle kinderen in dit gezin zijn op stelen en zakkenrollen afge richt en Rémy voelt er zich dood-ongelukkig. Het blijkt, dat Driscoll de man is, die Rémy, toen deze nog een baby was, heeft ge stolen en dank zij een overval in den huize Driscoll en dank zij niet minder de activiteit van Rémy's vriendje, komt de verloren zoon weer bij zijn moeder, die niemand anders dan de vriendelijke dame van het schip Wijkt te zijn. De film begint in tegenstelling met het boek met den diefstal van de baby, maar dit heeft het voordeel, dat het verhaal op het projectiedoek beter te volgen is. Robert Lynen de beroemde „Peenhaar" speelt de rol van Rémy en weet van den knaap een prachtig type van een zwervers jongen te maken. Vitalis is Vanni Marcoux, een heerlijke vagebond, wiens gelaat toch zijn goedheid verraadt en die over een mach tig geluid beschikt. Laten we verder alleen nog maar Driscoll (Dorville) en zijn vrouw (Madeleine Guitty) noemen. Het is zoo'n heerlijk Fransch dievenstel, dat de toeschou wers er allerhartelijkst om moeten lachen. Voornamelijk de scènes waarin de familie Driscoll op den voorgrond treedt zijn juweel tjes van cinematographische kunst. Wij verwachten dat zeer velen Malot's meesterwerk deze week zullen gaan bewon deren. Een uitgebreide serie binnen- en buiten- landsch nieuws vult dit rijke programma aa^ VOOR EEUWIG DE JOUWE. City Theater. Als hoofdnummer brengt het City Theater deze week een boeiend dramatisch filmwerk, dat de bezoekers tevens de gelegenheid biedt de uitnemende speelkwaliteiten te bewonde ren van Barbara Stanwyck en Otto Krüger. Het verhaal speelt grootendeels in Amerika, waar Mary Archer haar vriend Fenn ver wacht, die naar Duitschland is 'geweest. Deze brengt een vriend mee, Hugo wilbrandt ge- heeten, een Duitscher, die dadelijk op Marv grooten indruk maakt, 't Wordt een liefde op het eerste gezicht. Fenn ziet in, dat Mary en Hugo recht gelukkig zullen worden en het huwelijk van dé twee jonge menschen wordt voltrokken. Hugo wordt assistent van prof. Hofman en Mary is zoo gelukkig als zij maar wenschen kan. Een kind, een aanvallig knaapje, komt hun geluk vergrooten. Hugo wordt genaturaliseerd, wat een groot feest voor hem en zijn vrienden geeft. Doch dan komt plotseling de fatale groote wereldoor log en dan kan men in Mar/s omgeving maar niet vergeten, dat Hugo toch eigenlijk e Duitscher is. Alles keert zich van hem af. 1 lugo wordt zelfs ontslagen. Bovendien wordt hun zoontje ernstig ziek en sterft, Maar Mary en Hugo zijn elkaar tot steun in alles. Doch de toestand wordt zoo erg, dat Mary ten slotte naar haar familie terug keert. Hugo zal over een week weer bij haar zijn. Doch hij komt niet. Hij neemt de vlucht naar Duitschland om daar in 't leger te strij den. Mary is zeer teleurgesteld en wijdt zich ater aan cantinewerk in Frankrijk, waar zij plotseling Hugo weer terugziet, zooals wel dra blijkt als Duitsche spion. Zij blijft in hem haar echtgenoot zien, doch om hem te belet ten haar broer en vrienden in den dood te drijven, laat zij het vergif zijn werk doen en de twee die zoo geheel bij elkaar hoorden, gaan samen den dood in. Barbara Stanwyck als Mary en Otto Krü ger als Hugo hebben uitmuntend gespeeld en gemaakt, dat men in diepe stilte dit dra matische werk tot het einde volgde. Het voorprogramma was uitgebreid en af wisselend. Een interessant Ufa-journaal, een muzikale film van een beroemde Amerikaan sche Band, een Rijnreis per boot van Mainz naar Koblenz, een aardige teekenfilm. een klucht van Fatty en een In Memoriam en de plechtige bijzetting van koningin Astrid. Dit laatste een indrukwekkende opname. Als geheel een welverzorgd programma. CINEMA EN THEATER. Het nummer van heden bevat o.m.: Op bezoek bij Igor Schwezoff (Russische dan ser). Geïllustreerd filmnieuws van de week, een artikel over den Negus van Abessinie. iet tooneelseizoen begint (Nieuw-Schouw- tooneel, centraal tooneel, de Hagheapelers), een artikel over: verdienen onze tooneelkun- stenaars hun levensonderhoud?, een afbeel ding van Renate Müller in „Vrouwen om den Zonnekoning", enz. ONTSMETTING VAN TARWE, GERST EN ROGGE. Ter verbetering van de opkomst en ter bestrijding van de ziekten, die met het zaai zaad worden overgebracht, wordt ontsmet ting van alle uit te zaaien tarwe, gerst en rogge dringend aanbevolen. Geen korrel worde onontsmet uitgezaaid, dus ook niet van te velde en op partij goedgekeurde tar we, gerst of rogge. De voorschriften voor de ontsmetting, waarbij de middelen in alphabetische volg orde worden genoemd, luiden: Natonsmetting. Tarwe en Gerst. Afdoende bestrijding van steenbrand en kiemschimmels bij tarwe en gerst en van de strepenziekte van de gerst wordt verkregen door het zaad om te schep pen met een oplossing van Ceresan natont- smetter, of van Germisan ter sterkte van 3 Per h.I. (bij tarwe pl.m. 80 kg, bij gerst pl.m. 65 k.g.) wordt van deze oplos sing 3 liter gebruikt, wat dus ongeveer over eenkomt met 100 gram (1 ons) van de ont- smettingsstof op 3 liter water. Abavit nat- ontsmetter heeft buj de genoemde proeven zoodanig resultaat opgeleverd, dat het voor verdere proefnemingen ter ontsmetting van tarwe en gerst in aanmerking komt. Het omscheppen moet met de uiterste zorg ge schieden zoodat men er van verzekera kan zijii, dat alle korrels voldoende bevochtigd zijn. In de meeste gevallen wordt ook reeds af doende resultaat bereikt bij aanwending van bovengenoemde middelen ter halve sterkte, dus 1 eveneens bij gebruik van 3 liter per h.1. Voor tarwe en gerst, die ter keuring te velde wordt aangegeven, wordt echter aan geraden zekerheidshalve steeds de sterkere oplossing te nemen. Voor zwakke partijen zaaizaad, die er dit jaar niet of slechts in geringe mate zullen zijn, kan men een oplossing gebruiken van 2 terwijl alsdan de hoeveelheid vloeistof per h.1. beperkt wordt tot 2 liter. Bij ge bruik van meer oplossing wordt n.1. de kans op kiembeschadiging grootér, daar de ont smettingsvloeistof dan gemakkelijk tot de kiem doordringt. Rogge wordt tegen kiemschimmel ontsmet door omscheppen met een oplossing van Abavit natontsmetter, Cerensannatontsmet- ter of Germisan ter sterkte van 1 Per h.1. (pl.m. 70 k.g.) wordt 3 liter van deze oplossing gebruikt. Voor zwakke partijen zaaizaad wordt niet meer dan 2—2% liter per h.I. van deze één procentige oplossing aangewend. Stuifbrand in tarwe en gerst kan alleen bestreden worden door toepassing van de warmwaterbehandeling Het zaad wordt eerst 1 uur in water te weeken gezet, daarna blijft het 4% uur buiten water na weeken en ten slotte wordt het gedurende 10 minuten in warmwater waaraan per 1000 liter 1 k.g. Ceresan natontsmetter of Germi san is toegevoegd, ondergedompeld. Door toevoeging van deze middelen wordt tevens bereikt dat ook de steenbrand wordt bestreden. Alleen voor die partijen zaaizaad, waarvan de gewassen ter keuring worden aangegeven, raden we thans nog aan deze zekerheidshalve enkele dagen vooraf te be handelen op de wijze als boven aangegeven. Verdere proefnemingen zullen moeten uit wijzen of dit al of niet noodzakelijk is Voor tarwe moet de temperatuur bedra gen 53 o C, vgor gerst 51 o C. Zwak zaad verdraagt de warmwater-be handeling niet zonder groote vermindering van kiemkracht. Ook bij normaal zaad kan dit eenigszins het geval zijn. De aandacht wordt gevestigd on een door het Instituut voor landbouwwerktuigen ontworpen instal latie. Beschrijving hiervan en werkteekening zijn op aanvrage bij genoemd Instituut gra tis verkrijgbaar. Machinale omschepmethodeDe aandacht wordt gevestigd op de mogelijkheid het zaad op een goede wijze met de ontsmet tingsoplossing te mengen, door gebruik te maken van zoogenaamde droogontsmettings- trommels. De verdeeling van de vloeistof heeft in de ze apparaten vlug en goed plaats. Men ne me echter steeds een trommel, waarbij de toevoer van de oplossing tot het zaad gedu rende het ronddraaien plaats heeft if dit niet het geval, dan heeft men groote kans op ongelijkmatige verdeeling van de vloei stof over het zaad en op samenkoeken Bij toqpassing van de machinale omschep- Vit de Alkmaarsche Courant van 7 Sept. 1835. Zij noodigen allen, welke ge negenheid mogten hebben, om die plaats te vervullen, en welke voldoende bewijzen rullen kun nen geven van hare geschikt heid en bekwaamheid, om alles wat tot de opvoeding van Juf vrouwen van den fatzoenlijken stand behoort, te kunnen onder wijzen, zoo wel als van hare goede zeden en goed humeur, bij dezen uit, om, met overlegging van die bewijzen, zich schrifte lijk aan te melden ter Secretarie van hunne Stad voor den 15den September eerstkomende, ten einde zich daarna aan zoodanig nader examen te onderwerpen als zal worden verstaan te be- hooren. Burgemeester en Wethouders brengen daarbij ter kennie van de belanghebbenden, dat aan deze plaats van Directrice van het Jufvrouwen Kostschool is gehecht, een Honoraire van 500.— 's jaars, met het gebruik van een zeer goed en geschikt huis. Alkmaar, den 22sten Augustus 1835. Burgemeester en Wethouders voornoemd, FONTEIN VERSCHUIR. Ter Ordonnantie van Denzelven, Bij afwezen van den Secretaris S. C. S. HOLLAND. methode kan de hoeveelheid vloeistof per h.1. iets geringer genomen worden, b v. H a 1 L. Men ga hiermede echter niet te ver. Voor zaad bestemd voor bezaaiing van perceelen, die ter keuring zullen worden aan gegeven, gebruike men, ook bij de machinale omschep-methode, zekerheidshalve de gewo ne bij de omschepmethode opgegeven hoe veelheid vloeistof. Droogontsmetting. De droogontsmetting moet beslist geschie den in een hiervoor goed ingericht appa raat. Hoewel de nieuwere middelen niet sterk stuiven, moeten toch steeds de noodi ge voorzorgsmaatregelen genomen worden, waardoor inademen van de ontsmettingsstof voorkomen wordt. Deze kunnen bestaan in het gebruik van stofmaskers of in het bin den van een doek voor neus en mond. Tarwe bestemd voor bezaaiing van per ceelen, die ter keuring te velde worden op# gegeven, behandele men zekerheidshalve met 3 gram per k.g. Ceresandroogontsmetter of Tutan. Overigens kan worden volstaan met 2 gram per k.g. zaad. Evenals Abavit natontsmetter heeft het nieuwe droogontsmettings-middel Abavit universal bij de genomen proeven zoodanig resultaat opgeleverd, dat het voor verdere proefnemingen ter ontsmetting van tarwe en gerst in aanmerking komt. Gerst wordt behandeld met 3 gram Ceresandroogontsmetter per k.g. Rogge wordt ontsmet met Abavit Univer sal, Ceresan droogontsmetter of Tutan en wel met 2 gram per k.g. zaad. Algemeene opmerkingen: Er moet voor gewaakt worden, dat het nat ontsmette zaad niet opnieuw besmet wordt, wat o.a. kan plaats vinden, wanneer het behandelde zaad uitgespreid wordt op een dorschvloer, die niet vooraf met een oplossing van de ontsmettingsstof is schoongemaakt, of in: dien het ontsmette zaad gestort wordt in de- z°lfde zakken, waaruit het gekomen is. Ook de zaaimachihne kan 'n bron van nieuwe be smetting zijn. Verder houde men zich strikt aan de op gegeven hoeveelheid ontsmettingsstof en ook van te aan te wenden hoeveelheden vloei stof. De teleurstellingen, die niettegenstaands ontsmet zaad is gebezigd, toch worden ver kregen, moeten in hoofdzaak aan het 4# juist toepassen van de voorschriften worden toegeschreven. Ontsmet telken jare al het zaaizaad, maar, doe het goed! Nadere inlichtingen worden verschaft door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de bij dezen Dienst werkzame ambtenaren, zoomede door de Rijkslandbouwconsulenten. WIERINGERWAARD. Afd. Holl. Mtp. v. Landbouw* "Dinsdagavond vergaderde de afdee- ling Wieringerwaard van de H. M. van Landbouw in het lokaal van den heer H v. d. Woude. Aanwezig 21 leden. De heer P. Visser Az. heette allen wel kom en deelde mede dat van den b««r C. Rezelman een verzoek was ingekomen om hem te steunen bij zijn verzoek aan de tarweorganisatie dat ook ingezetsnen van Wieringerwaard gebruik mogen mft ken van zijn reinigingeinrichting. De heer Rezelman mag wel de t»r uit de Wieringermeer behandelen, <»ocb tot dusver nog niet uit deze gemeen Het be6tuur wilde gaarne daartoe n deerken, waarmede de vergaden accoord ging. t. Van het polderbestuur was ais woord op een verzoek van de afdee om het waterpeil tot 280 te brengen, richt ontvangen dat met de thans volgde wijze zal worden doorgegaa jftg. Van den inspecteur der directe o« tingen te den Helder is bericht 0,1 gen dat de waarde der landerijen hem gewaardeerd is al6 volgt- JUi&iicaües De Inschrijving van leerlingen zal plaats hebben van MAANDAG 9 tot en met ZATERDAG 14 SEPTEMBER, des Stad en Omgeving Bestuur. De exploitatie. Aanleg van electrische leidingen. SiÉmmeuws £cuid= en JuiH&euw Burgemeester en Wethou ders der Stad Alkmaar maken bij dezen bekend, dat de plaats van DIRECTRICE van het Juf vrouwen KOSTSCHOOL binnen hunne Stad met de maand October van dit Jaar vacant zal zijn.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6