£ucfUoü4ict Onze Jiolotüën Amstetdamsche !Beucs lOl'/.-i Vorig* OFFICIEEL Ate assistenten fungeerden hierbij ad cande- lam pastoor A. van Eeden, ad Hbrum, pas toor P. Roovers, beiden uit Haarlem, terwijl de Scola Cantorum de Liturgische gezangen uitvoert. Het oogenblik is thans aangebroken, waarop de bisschop voor goed zijn kathe draal gaat verlaten. Ontroerend, maar vooral troostvol klinkt het van de zangtribune In Paradisum deducant te Angeli: Het Paradijs leiden U de Engelen binnen, wanneer het stoffelijk hulsel van Haarlem's achtsten bis schop langzaam wordt weggedragen. De tocht naar het graf. Buiten wacht een duizendkoppige menigte, die den bisschop een laatsten groet ten af scheid wil brengen op zijn tocht naar het graf. Eerbiedige stilte heerscht wanneer de kist in den ouwwagen wordt geplaatst, hoe den en petten gaan af, ingetogen en deemoe dig volgen de duizenden oogen den zwarten wagen met den kostbaren last. Een lange stoet van rijtuigen volgt. Lang zaam, door een dikke haag van zwijgenden belangstellenden gaat het langs Leidsche- vaart, Wilsonplein, Wilhelminastraat, en Zijl vest naar den Zijlweg en dan linksaf naar Overveen, waar de bisschoppelijke grafkelder opnieuw geopend is moeten worden. De mannelijke jeugdorganisatie, die mgr. Aenge- nent zoo na aan het hart lag, vormt van de Kathedraal af tot bij Overveen een afzetting. Zij is in alle geledingen vertegenwoordigd en brengt met haar 12 a 15.000 jongens uit alle oorden van het bisdom, doch vooral uit Haarlem een indrukwekkend afscheid aan den jeugd-bisschop. Bij Overveen zet de afzooming van den weg zich voort in de meisjes van „De Graal", waarvan mgr. Aengenent zelf de eerste di recteur wilde zijn. Tot het kleine intieme kerkhof worden al leen de genoodigden toegelaten. Hier wordt de plechtigheid verricht door den vicaris- feneraal van den overleden bisschop, mgr. h. W. Pichot, met assistentie van de secre tarissen van het Bisdom, de Zeereerw. Heeren H. W. Agterof en F. Bank. De zesde klasse van het Klein seminarie Hageveld voerde de gezangen uit onder leiding van den Zeer eerw. Heer A. Vollaerts, leeraar aan dit semi narie. Traag schuift de kist dan den graf kelder in waar Haarlem's bisschoppen den jongsten dag verbeiden. ONZE KONINGIN IN ENGELAND. Uit St. Fillans vertrokken. Na autotocht door Engeland naar de Athlone's in Sussex H. M. Koningin Wilhelmina is gister met haar gevolg uit St. Fillans, waar zij eenige weken van haar zomervacantie heeft doorgebracht, per auto naar Edin- burgh vertrokken. Gisteravond vertrok H M. van daar per trein via Aberdeen en Peterborough naar het Zuiden. Van Cambridge uit zal de koningin een auto tocht door dit gedeelte van Engeland maken en zich dan naar Sussex begeven, waar zij ten huize van den Earl en de Gravin van Ath/one prinses Juliana zal ontmoeten, die daar sedert eenige dagen als gast vertoeft. DE MAHARADJA VAN PATIALA. In den Haag. In het Hotel des Indes te 's-Graven- hage is gisteren de Maharadja van Pa- tiala afgestapt, met groot gevolg. Men zal zich herinneren, dat de heer en me vrouw Visser't Hooft in hun vernalen over hun expedities in het gebied van den Karakorum dezen Britsch-Indischen heerscher, wiens gebied behoort tot het gewest van de Puntsjaab, meer dan eens hebben vermeld, r.aar aanleiding van de gastvrijheid, die zij in zijn palei6 hadden genoten en dat zij een hond van hem hebben gekregen, dien zij den naam van Patiala hebben gegeven. De Maharadja i6 voornemens tot Maandag hier te lande te blijven en o.a. ook Amsterdam en den afsluitdijk te be zoeken. Hij is van Parijs gekomen en reist Maandag door naar Berlijn. HET ONGELUK TE MEGEN. Deelneming van de koningin. Uit naam van de koningin heeft bur gemeester Van Vlokhoven. van Megen, gisteren een btzoek gebracht aan de nabestaanden van de drie arbeiders uit Horssen en 06S, die gedood zijn bij het inslaan van den bliksem te Megen. Voorts heeft hij gistermiddag de vijf ge wonden in het St. Anna-ziekenhuis te Oss bezocht. VOORMALIGE „KLIPFONTEIN" VERTROKKEN. Onder Italiaansche vlag. Het stoomschip „Gloria Star", de voorma lige „Klipfontein" van de Vereenigde Neder- landsche Scheepvaart Maatschappij, is gis teren onder Italiaansche vlag en met een Ita liaansche bemanning naar zee vertrokken. Voor de reis naar Italië wordt voortgezet zal het schip te Rotterdam bunkeren. DE VERKEERSREGELS. Minister beveelt politiecursus- sen aan. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de commissarissen der koningin verzocht te willen bevorderen, dat de plaat selijke politie meer aandacht besteedt aan het handhaven van de verkeersregelen. Tevens wordt daarbij aangedrongen op het geven van verkeersonderwij6 op verschillende plaatsen voor gemeenteveldwachters en rijks veldwachters ten plattelande. Naar het den minister voorkomt dringt het middel van de politiecursussen zich hier welhaast vanzelf naar voren. MR. MARCHANTS OVERGANG. Zondagavond a s. te 19 uur Belgischen tijd (19.20 N.T.) zal de heer Vieujean, pro fessor aan het Groot-Seminarie te Luik, op de Fransche golflengte van het N.I.R., een voordracht houden ovei den over gang van oud-minister Marchant tot het katholicisme, - DE NIEUWE PHILIPS TOESTELLEN. De directe hoogfrequentversferking verlaten voor de superheterodyne. Beperkt Ultrakortegolfbereik. De nieuwe Philipstoestellen, die dit jaar op de markt gebracht zullen worden zijn volgens een andere principe gebouwd, dan het van 1030 af gebruikelijke. De Super Inductietoestellen, aie in dat jaar voor het eerst werden gebouwd, zullen niet langer worden gemaakt, maar de hiermee verkregen ervaring is aangewend om than6 toestellen *e bouwen, volgens het Super heterodyne prin cipe. Het verschil tusschen de beide principes is als volgt te formuleeren: Bij de Super Inductie toestellen worden de h.f. trillingen uit den antennekring door nauwkeurig afgestemde kringen direct ver sterkt en daarna in l.f. trillingen omgezet. Bij Superheterodyne toestellen worden de h.f. trillingen daarentegen eerst nog gemengd met een hulptrilling, die in het toestel zelf wordt opgewekt. Daaruit ontstaat een nieuwe trilling, de z.g. middelfrequent-trilling, die weer versterkt en vervolgens ook in l.f. tril lingen wordt omgezet. De laatste methode biedt vooral voordeden bij kortegolfontvangst en de constructie van goedkoope omroep-ontvangers. Buitengewoon compacte en verliesvrije spoelen, die ook voor het vervaardigen van goede superheterodynes van zeer veel belang zijn en de octode-menglamp vormen het fun dament van de nieuwe „octodyne"-apparaten- sere van dit jaar. Een tweede nieuwigheid is een kortegolf- gedeelte, waarmen het mogelijk is stations in het „ultrakortegolfgebied van 15 tot 50 Meter te ontvangen. De nieuwe serie. Als eerste toestel van de nieuwe serie noe- wen wij de 519 U, het eenvoudigste apparaat zonder ingebouwde luidspreker dat zoo wel voor gelijkstroom- als voor wisselstroom- netten met een spanning van 220 Volt en voor wisselstroomnetten van 127 Volt gebruikt kan worden. Voor dit toestel werd een afzon derlijke permanent-dynamische luidspreker (No. 2131) geconstrueerd, hoewel een andere goede luidspreker de kwaliteiten van dit ap paraat ook tot uitdrukking kan brengen De 529 U komt in constructie overeen met het eerste toestel; het bezit evenwel een spe- cialen, ingebouwden luidspreker en is de een voudigste complete ontvanginstallatie. Het is in een notenhouten kast gemonteerd. Het standaardtoestel voor dit seizoen is de 525 A voor wisselstroom, resp. de 525 U voor gelijkstroom. Het toestel bezit automa tische sluieringscompensatie en een toonregt- lara. In het nieuwe Philips apparaat 535 A (535 U voor gelijkstroom) is een kortegolf- bereik van 15—50 M. aangebracht. Het apparaat bezit verder zichtbare af stemming. Een vertraagde automatische volumeregeling zorgt bij dit toestel voor een gelijkmatige ontvangst. Met de ingebouwde antenne is het mogelijk om de voornaamste stations op volle sterkte te kunnen hooren zonder gebruik van buitenantenne en aardleiding, hetgeen vooral voor demonstratieve doeleinden waarde heeft. Het laatste toestel van de nieuwe serie is „de aristocraat onder de apparaten" van dit seizoen. Uiterlijk onderscheidt het zich ge heel van de andere modellen en het bezit ter weerszijden van de luidsprekeropening een langwerpige stationsnamenschaal. Het instellen op een bepaald sfcition ge schiedt geheel door middel van lichtsigna len. Het toestel 536 A bezit drie golf bereiken; korte golf van 1550 meter, het middelgolf- en het langegolfgebied. Het bezit een instel bare storingsvergrendeling en variabele bandbreedte. Verder is bij dit apparaat een automati sche toonregelaar ingebouwd, die bij instel ling van den volumeregelaar op zwakke weergave, versterking der lage frequenties bevordert. Nieuwe lampen Van de nieuwe Philips-lampen van dit seizoen noemen wij de volgende typen: De nieuwe octode AK 2, een menglamp, twee nieuwe hoogfrequentpenthoden AF 7 en AF 3, een nieuwe duodiode AB 2 en een duo- dio-triode ABC 1, een indirect verhitte 9 Watt eindpenthode AL 2, en een gelijkrich- terlamp AZ 1. Deze lampen bezitten een huls, waarbij de contactpennen vervallen zijn en in de plaats hiervan metalen nopjes aangebracht werden, die even buiten den rand van de huls uitstekend. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS VOOR HET KIND. Ruim f 122.000 uitgekeerd. De Centrale Propaganda Commissie heeft dezer dagen aan de instellingen, dio misdeelde kinderen verzorgen, de opbrengst van de postzegels, briefkaar ten en kalenders verzonden, welke van 10 December tot 10 Januari j.1. werden verkocht. Uitgekeerd werd: aan 21 instellingen voor achterlijken samen 72.113.84; aan 78 instellingen voor zieken en zwakken (vacantiekolonies) samen 27.044.57; aan 238 instellingen voor verwaarloos den, samen 76.296.37; aan 12 instellin gen voor doofstommen, blinden en ge- brekkigen samen 6.661.67. Aan 349 instellingen in totaal 122.116.45. EXAMENSPELLING INGETROKKEN. Hilversumsche Kamer v. K- zal weer de oude spelling volgen. In Januari van dit jaar voerde 1e Ka mer van Koophandel en F"abrieken voor Gooiland de examenspelling in op aan drang van den secretaris der Kamer mr. P. Groote. In de gisteren gehouden vergadering doolde mr. Groote mee, dat hij besloten had de oude spelling weer op het bureau der Kamer in te voeren. Als reden gaf hij op, zich niet te kunner vereenigen met de houding der regeoring in de spel lingskwestie. Zijn persoonlijke inzichten met betrekking tot de spelling waren echter onveranderd gebleven. De inededecling werd door de leden der Kamer met applaus ontvangen, en de voorzitter, de heer G. van Mesdag, merkte op, dat dit besluit ongetwijfeld de vergadering zou verheugen. AUTO GEDREVEN DOOR GAS UIT HOUTSKOOL. Een bijzonder belangwekkend bezoek is uit Italië aangekondigd ter gelegenheid van de Utrechtsche Jaarbeurs. De bekende Italiaansche pionier welke zich schuil houdt achter het pseudoniem van prof. X, komt voor de eerste maal naar Nederland met zijn nieuwste vinding, de automobiel welke door gas, ontwikkeld uit houtskool, gedre ven wordt. De wagen is een Alfa Romeo van het ge wone model, welke door de toepassing van houtskool inplaats van benzine, niets verlo ren heeft aan elegance van bouw en lijn. Deze 6 cylinder Alfa Romeo heeft reeds meer dan 70 duizend kilometer afgelegd, met een snelheid welke tot 135 K. M. per uur kan worden opgevoerd. Prof. E. welke zich reeds jarenlang bezig heeft gehouden met experimenten op dit ge bied, neeft reeds in 1932 de eerste succes volle proeven genomen met dit type ont brandingsmotoren bij de ontginning van de Agro Romano. Het daarop volgende jaar heeft hij deelgenomen aan wedstrijden, o.a. de „Mille Miglia" en de zeer zware tocht van de „Targa Abrzzi". Een Balilla, even eens gedreven door houtskoolgas, heeft on der weersomstandigheden waarbij de publie ke vervoermiddelen moesten stilstaan, de Raid Rome-Weenen-Boedapest, in 36 uur tijds volbracht De president van de konink lijke Italiaansche Academie, Z. Exc Guglielmo Marconi, was een der eersten om, in een voltallige zitting van het Consiglio Nazionale delle Ricerche, de overtuiging uit te spreken, dat de algemeene toepassing van dit systeem niet ver meer zou zijn. Z. Exc. Aeerbo, de toenmalige minister van land bouw, bevestigde tijdens een interview, dat, zooals Italië zich onafhankelijk heeft weten te maken van het buitenland door haar eigen graanproductie, hetzelfde zou kunnen wor den bereikt op industrieel gebied door de verbreiding van dit nieuwe systeem, daar binnen de eigen grenzen de grondstoffen daarvoor worden gevonden. Prof. X. maakt op het oogenblik een reis door Europa, onder auspiciën van de konink lijke Italiaansche automobiel club, welke de controle van machine en materiaal op zich genomen heeft. Door herhaalde proefnemingen i6 men tot het resultaat weten te komen, dat met één K. G. houtskool hetzelfde effect wordt ver kregen als bij het gebruik van één liter ben zine. Wanneer men bedenkt, dat de bosch- bedrijven in Italië in staat zijn per jaar meer dan 100 duizend quintalen houtafval te leveren, wat gelijk komt te staan met een productie van 15 millioen hectoliter benzine ziet men duidelijk het groote voordeel van dit nieuwe systeem. Het gebruik van houtskool levert geener lei bezwaren op, integendeel: het onderhoud van den wagen en de bediening der motoren wordt hierdoor verlicht. Van bijzondere beteekenis is ook het feit, dat de wagen voorzien' is van een accu-in stallatie en van een speciale compressor, die het tevens mogelijk maakt te starten door middel van hetzelfde gas. Prof. „E." zal in den loop van de volgen de week op een nader te bepalen dag met zijn Alfa Romeo in Utrecht op het Vreden- burgh terrein aanwezig zijn. Motor en voor- neemste onderdeelen zijn verzegeld ter con trole op de capaciteiten der machine. De Italiaansche gezant Z. Exc. F. M. Taliani zal bij gelegenheid van dit bezoek in Utrecht aanwezig zijn. OPDRACHT TOT DEN BOUW VAN 4 MIJNVEGERS. Twee voor P. Smit Jr. te Rotter dam en twee voor de Werf Gnsto te Schiedam. Het departement van defensie heeft den bouw opgedragen van vier mijnvegers en wel van twee stuks aan de Machinefabriek Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam pn van twee stuks aan de Werf Gusto te Schie dam. De machine- en ketelinstallaties zullen ver vaardigd worden in de fabrieken van J. K. Smit's Scheepswerven te Kinderdijk en van de Machinefabriek Gebr. Stork Co. te Hengelo. De aanleg van het electrisch gedeelte ge schiedt door de firma Rietschoten en Hou- wens en de firma A. de Hoop te Rotterdam AUTO-ONGELUK BIJ UDEN. Twee gewonden. Gisteren reed de heer J., uit Nijmegen, m?t zijn neef per luxe auto op den Veghelschedijk te Uden in de richting Veghel. Bij de brug over de Leygraaf sprong plotseling een band van den auto met het gevolg, dat de au'o slipte en door de ijzeren brugleuning reed. De auto bleef boven de brug hangen Een achteropkomende personenauto, bestuurd door den burgemeester van Oss, kon niet meert tot stilstand worden gebracht en botste met kracht tegen het vehikel op. De inzittenden van den Nijmeegschen auto, die zwaar gehavend was, hebben vrij ernstige verwondingen aan het hoofd opgeloopen en zijn naar het ziekenhuis te Uden vervoerd. Ook de auto uit Oss was beschadigd. De bur gemeester en een medepassagier bleven onge deerd. COLPORTAGEPERIKELEN TE AMSTERDAM. Na afloop van colportage in de Marnix- straat bij de Willemstraat en Westerstraat te Amsterdam is het gisteravond tot incidenten gekomen, toen tegenstanders zch trachtten te dringen in de riien van de propagandisten van de N.S.B. Ongeveer 10 uur vormden zich groepen met spreekkoren in de Jordaan Een overvalauto en motorfietsen met politie rukte uit. Men trof in deze straten de demonstreerende communisten aan Er werd met steenen naar de politie gegooid. In de Madelievenstraat werden eenige charges uit gevoerd en een paar schoten in de lucht ge- m .Evenz0° geschiedde in de Tuinstraat. Met lampen werden de daken beschenen om de steenengooiers te ontdekken. EEN TWEEDE STATENDAM. De besprekingen in verband met den bouw van een tweede Statendam rijn in voller, gang. Mocht tot aanbouw van een tweede schip van het type Statendam in Nederland worden besloten, dan zal bii eventuee'e samenwerking tusschen verschillende werven alleen een zoodanige uitvoering van het werk in aanmerking komen als technisch verant woord is. RAZZIA ONDER WILDSTROOPERS. In het gehucht Boekend te Blerik heb ben rijks- en gemeentepolitie een razzia gehouden onder de daar wonende wild- st-oopers. Er zijn tal van huiszoekingen gehouden, met het resultaat dat zeven dubbelloopsgeweren en een groote partij munitie in bes'ag zijn genomen. Tegen tal van personen, die in overtreding wa ren, is procesverbaal opgemaakt. FIETSER BH HET OVERSTEKEN GEDOOD. Gistermiddag is op den nieuwen rijksweg tusschen Rijkswijk en Delft ter hoogte van het Shell-station de 60-jarige heer Vogel, wonende te Delft, die op zijn fiets den weg overstak, door een auto uit Rotterdam aan gereden. Korten tijd later is hij overleden. DE VALSCHE RIJWIELPLAATJES- AFFAIRE. Naar wij thans vernemen heeft de Hilver sumsche recherche in samenwerking met de Larensche politie gistermiddag nog twee personen gearresteerd, die verdacht worden betrokken te zijn bij de behandeling van de valsche rijwielplaatjesbende, welke in het Gooi opereerde. Het zijn L. G. Z. en J. H., beiden wonende te Laren (N.-H.), die in hun woonplaats werden aangehouden. De politie heeft nog niet kunnen ontdekken op welke wijze de plaatjes zijn vervaardigd, ter wijl men tevens het fabriekje nog niet heeft opgespoord. WWW WWW» W W DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Kievit (heenreis) vertrokken van Bagdad aangekomen te Jodhpoer. Lijster (terugreis) vertrokken van Rangoon aangekomen te Jodhipoer. Vanochtend vroeg is de Koetilang met 5 passagiers aan boord van Schiphol naar Indië vertrokken. DE NIEUWE DUITSCHE ZEPPELIN NADERT ZIJN VOLTOOIING. De Lz. 129 maakt mogelijk 15 Dec. een eerste proefvlucht. Het Duitsche luchtschip L.z. 129, dat te Friedrichshafen gebouwd wordt, nadert zijn voltooiing. Men hoopt 15 December a* eerste proefvlucht te kunnen maken V*5 datum staat echter nog niet geheel J vast, aangezien de proefvlucht afhankcL*1 van de weersomstandigheden, die bii eerste vlucht natuurlijk ideaal moeten DE JACHT OP FOKKER K OEEINDIOD. Havas meldt nog uit Washington dat in tegenstelling met N-paalde gerucht geen sprake van is, dat men Fokker gearn* teerd heeft. Men verwacht hem slechts Washington, om gehoord te worden doV Nye, den voorzitter van de commissie I den Senaat, tot onderzoek naar den hanai uionMiAti Hoor Srnator i - in wapenen, en door Senator Bone, lid v, genoemde commissie.ïan BABY IN HET WATER GEWORPEN Nabij Indrapoera in Laboean Roekoe heelt zich in den nacht van Woensdag 21 4,^ H» j.1. een afschuwelijk drama afgespeeld Aldaar wierp een inlander van circa 2n jaar, een inlandsche vrouw en haar éénjarig kindje m de rivier Nadat de vrouw zich had kunnen redden, wist het beestmensch haar het kind te ontrukken en dit weder in de rivier te werpen, waarin het is verdronken. De dader bevindt zich in arrest. Over het drama vernam de Sum. Poe< no„ het volgende: 8 In een kampong nabij Indrapoera woonde een inlandsche vrouw van circa 45 jaar m?t een éénjarig kindje. Zij was reeds eenigen tijd van haar man gescheiden, die met mede neming van twee kinderen uit den kampong was getrokken. De vrouw had kennis gemaakt met een In landschen jongeling van circa 30 jaar, die vrouw op alle mogelijke manieren uitbuitte In den loop van eenigen tijd verkocht h£ al haar bezittingen en maakte van dit goede sier. Den avond voor het drama stelde hij vrouw voor hem te volgen naar zijn pong, waar zij haar intrek kon nemen bij m moeder. De vrouw stemde er In toe en zoo trok^op zij in gezelschap van een anderen chca 20. jarigen jongeman weg. Onderweg stelde de jongeman de vnwv voor, eerst te gaan baden in de rivier. Men ging naar den kali-kant, waar de man plotseling de vrouw, die haar kindje op den arm droeg, in de rivier duwde. De vrouw wst zich boven water te houden en het gelukte haar weer oo den kant te komen. Daar wacntte de onverlaat haar weer op, rukte haar het kind van den arm en wierp dit in de rivier. De kali zat daar vol krokodillen, zoodat men vermoedt, dat het slachtoffertje is weg gesleept door een kaaiman. van Zaterdag 7 September 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Ir.dië 4 5H Duitschland Ideir met kettingverklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 250 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank a INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie y. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever a INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comui U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unia a J g,3/ Vorstenlanden j^34 Dito actions a 11 qn8 MIJNBOUW. Alg Explor Mij. 1691/. Kedjang Lebong •t««Vat 152 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Per lak «Vw 94'/,, 92'w 92VW 17'V„ 21'/« IO6V4 110'/, 365, 75»/. 104 29 523/4 5'V. 265V, 243'/, 97 27»/w 11 "A, 2 "A, 17* 26i-Vls 4% 168'/, 91 pl.m. 10.30 9'i V. 213/4 36V, 75ik 29 266 242-4 99V, V« 27l/, lWifi-2 233/4 '73/4 47/» 170 90 88 170 152 pl.m. 10.46 pl.m. 11.00 pl.at 11.11 2437,-4 99. V* 242)-3} 243) 4) 99'/4 99 12-Vw 23j.li/,, 23J.UA, 25i-% 2727%-i 27|-% 41%. 4% 174 r.r.** ,907/l« PhliHps od Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber 190V, i 190»/,-! 190-y4 190)Vi 6Vw 101 oostkust. Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. PROLONGATIE VMi,. New-York Londen Berlijn Psri»» Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Ueliê 29 57 1'/M 4V. 36'/. 141 150V, 156 32 5»A. 601/, 16»/, 6 1011/, 85 28 37 142 152 156 60 6-i/ia 643/4 5 pCt Heden 574 pCL Wisselkoersen amsterdam. Koert op koort heden 2 0 0 0 1.48 148 i 7.30V4 730 t 59.471/, 59 471/4 9.75 9 75'/4 t 1 24.86 24.92 0 48,10 48 127. t 0 32 60 32 60 0 37 65 37 60 36 65 36 70 t 0 0 20 25 20 25 -Vt 12.05 12.06

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8