Aqmda KIJKEN is KOPEN bij CLOECK Stad «h Omgeving. £aatste betichten WeecAedcht Woensdagmiddag matinee. BEELD VAN DEN TIJD. Sollicitanten voor de overdekte. NIEUWE BEZUINIGINGEN BIJ DE NED. SPOORWEGEN. AANKOMST STOFFELIJK OVER SCHOT JHR. SANDBERG. Op het vliegveld te Eindhoven. VILLA TE HUIZEN AFGEBRAND. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Ge heime Opdracht (sens.), hoofdrol John Way ne. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Duivels der lucht (sens hoofdrollen James Cagney en Pat OBrien. Toegang alle leeftijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Al leen op de wereld (rom.), hoofdrollen Ro- bert Lynen en Pau'ette Elambert. Extra nummer De filmster (kom.) hoofdrollen Marion Davies en Bing Crosby. Toegang boven 14 jaar. Woensdag, half 3, middagvoorstelling, hoofdnummer Alleen op de wereld. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, half 8, hoofdnummer Voor eeuwig de jouwe (rom.), hoofdrol Barbara Stanwyck. Toegang boven 18 jaar. PRINSES JULIANA IN ALKMAAR. Naar wij vernemen heeft H. K. H. Prinses Juliana, beschermvrouwe der Ned. Ver. voor Armenzorg en Weldadigheid, het voornemen te kennen gegeven Vrijdag het hier ter stede te houden driedaagsch congres dier Vereeni- ging bij te wonen. Dan zal het onderwerp: „Steunverlening aan sieuwe groepen van behoeftigen'' behan deld worden waarover verschillende prae- adviezen zijn uitgebracht. Wij komen morgen hierop terug. „ALKMAAR ONTZET". Ledenvergadering 8 Oct.-vereeni- ging. In de bovenzaal van het gebouw De Unie had gisteravond de jaarlijksche ledenverga dering plaats van de 8 October-vereeniging Alkmaar Ontzet. Aanwezig waren het volledig bestuur en 16 leden. De voorzitter, de heer mr. C. J. de Lange, opende met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en gaf direct daarop het woord aan den secretaris, die de notulen van de vorige jaarvergadering voorlas, welke zonder op- of aanmerkingen onder dankzeg ging gearresteerd werden. Het als altijd keurig verzorgde jaarverslag van den heer P. Termaat ontlokte een ver diend luid applaus. Aan het financieel ver slag van den penningmeester ontleenen wij, dat het jaar 1934 een voordeelig saldo op bracht van 239.26. Het ledental is 1075. Hierna werd overgegaan tot een wijziging van het huishoudelijk reglement, welke in hoofdzaak hierop neerkomt, dat de uitvoeren de macht van het bestuur wat meer op den voorgrond zal treden en dat het niet zoo als gemeend wordt de feestcommissie al leen is, die voor de festiviteiten zorgdraagt Aldus werd besloten. Aan de beurt van aftreden waren de heeren Grondsma, Kater en de Lange, die op voor stel van den heer J. v. Dijk bij acclamatie werden herkozen. Wat er op 8 Oct. zooal te doen is. Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van de a.s. feestviering. Het is de bedoeling van het bestuur en de feestcommissie, dat er, na de reveille, een ballonnenwedstrijd voor de jeugd zal worden georganiseerd op het Waagplein. Om niet de jeugd alleen iets te kunnen geven, zijn alle postduivenveree- nigingen uitgenoodigd om op dien ochtend de duiven op het Waagplein los te laten. Om den optocht naar het beeld een leven dig aanzien te geven, zullen alle vereenigin- gen welke een vaandel hebben, uitgenoodigd worden om achter het bestuur en de feest commissie, aan den optocht deel te nemen, terwijl tevens de route zal worden uitge breid. De optocht. De middagoptocht zal een uitbeelding vormen van „De landen van Europa". De re geling van het kerkconcert, dat 's avonds gegeven zal worden, is opgedragen aan den neer Corn. Jonker. Om den verkoop van de programma's meer te bevorderen, zullen de programma's voorzien worden van een nummer, op één waarvan een geldprijs(zen) gewonnen kan worden. Op 't oude ziekenhuis ter rein zullen, in te genstelling met andere jaren, alle kermis attracties bijeen gebrhcht worden, terwijl dan de staangelden ten bate van de vereeniging zullen komen. Op een verzoek om van de Korenbeurs een overdekt feestterrein te maken, hadden B. en W. niet goedgunstig beschikt. De exploitanten van de kermis-attracties behoeven voor dien dag geen stedelijke be lasting te betalen. De programma's met num mers zijn niet in strijd met de loterijwet. Van de rondvraag maakte geen der aan wezigen gebruik. De voorzitter sloot hierop de vergadering LANDBOUWTENTOONSTELLING 1936 AFD. KORENBEURS. Bij de commissie van voorbereiding afd Korenbeurs zijn nog de volgende eereprijzen binnengekomen: 1 zilveren medaille van de Ver. v Volks tuinders; 1 zilveren medaille van de ia. Spruit, Houttil; 1 lauwertak van de Tuinders vereeniging „Algemeen Belang"; 1 lauwer tak van de Korenbeurscommissie; 1 gouden legpenning van de N.V. Alkm. Export- veiling. Deze fraaie legpenning echter heeft reeds een bestemming, en moet worden toegewe zen aan dien beroepskweeker of die gezamen lijke beroepskweekers van groenten en (of) fruit, die de grootste verscheidenheid lste kwaliteit groenten en (of) fruit ter expositie brengt(en). Natuurlijk afkomstig van eigen teelt. De inschrijvingen voor deze nummers kunnen nog geschieden tot Zaterdagavond Beroepskweekers, laat dus eens zien, wat U kunt en tracht de fraaie penning tot Uw eigendom te maken. Schrijft eens in op No. 110, 113, 115 of 118 van 't Vraag programma. Ook de afd. Bloemen en planten voor amateurs is nog niet geheel bezet en ook hierop kunnen één of meer eereprijzen toege kend worden. Iedereen kan in deze rubriek nog inschrijven 25 ct. per nummer tot a.s Zaterdagavond. Daarna onherroepelijk ge sloten. Overigens is de geheele Korenbeurs oezet De toegezegde eereprijzen zullen voor zoover mogelijk is, vanaf Donderdag a.s. worden geëtaleerd bij den heer C. A. Ruygh, Schoutenstraat 11. AANSLAG OP ZWOLSCHEN INSPECTEUR. Vermoedelijke dader te Alkmaar gevat. De vermoedelijke hoofddader van den aanslag op den inspecteur van politie H. G. W. Bannink, te Zwolle welke aanslag, naar men weet, werd gepleegd op den avond van 11 Augustus j.L, toen de kermisgasten onderling oneenigheia hadden gehad, zoo dat de politie tusschenbeide moest komen, en die tengevolge had, dat de politie-inspecteur bloedend aan het hoofd verwond, bewuste loos ineen gezakt is is, naar wordt ver nomen, thans in het huis van bewaring op gesloten. De man, een employé van een auto-onderneming, is te Alkmaar gearres teerd en naar Zwolle overgebracht. Nadere bijzonderheden. Omtrent deze arrestatie vernemen wij na der, dat op Dinsdag 7 Augustus j.1. het spoor van de Zwolsche recherche leidde naar de Alkmaarsche kermis. Met behulp van de Alkmaarsche recherche slaagde men erin den 23-jarigen J. K. Strammer, arbeider bij de auto-skooter van Hommerson, als verdacht van genoemden aanslag, te arres teeren op grond van artikel 141 wetboek v. strafrecht (het gezamenlijk of in vereeni ging openlijk geweldplegen tegen een of meerdere personen). Deze Strammer werd naar Zwolle ver voerd. Hij was gedomicileerd te Weynands- rade. Na verhoor werd op Woensdag 18 Augustus overgegaan tot de arrestatie van den Duitscher H. W. Phiel, eveneens ar beider in dienst bij Hommerson, die ver dacht werd van medeplichtigheid Beiden verdachten werd een verhoor afge nomen, zij ontkenden evenwel het hun ten laste gelegde, doch men heeft gegronde re denen om aan te nemen dat zij de daders zijn. Zij bevinden zich tHans in het huis van bewaring te Zwolle. AUTO VERDUISTERD P. L., voorheen caféhouder te Alkmaar, is door de Arr. Rechtbank alhier tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. HET VUUR NOG NIET BEDWONGEN. Hoelang vuur verscholen kan blijven is Zaterdag gebleken, toen men met de opruimingswerkzaamheden bezig was van den brand, die 26 Augustus 1.1. heeft plaats gehad bij den brandstoffenhande- laar D. Zutt. Toen men de overblijfselen van de turf uit elkaar haalde, begon het nog maar weer flink te brr nden. Dat is dU6 na een tijdsverloop van 12 dagen. Bovendien er er in die dagen tamelijk veel watei gevallen Naar wij vernemen, hebben zich voor de betrekking van adjunct-directeur aan de overdekte zweminrichting alhier niet minder dan 180 sollicitanten aangemeld, voor die van instructrice 140 en voor die van kantoorjuffrouw 110. Tot lsten instructeur aan de inrichting is benoemd de heer W. Roggeveen uit Schagen, die in het bezit is van M. O. Lich. oef. en het diploma van den N. Z. B. behaald heeft. Tot len machinist is benoemd de heer Joh. de Wit te Alkmaar en tot 2en machi nist de heer C. Kokkes, eveneens te Alk- m, ar. De spoorwegmedewerker van het Leidsch Dagblad meldt: Naar wij vernemen zal op sommige groote stations der Ned. Spoorwegen de stations chef (bij pensionneering) vervangen worden door een bedrijfsleider. Amersfoort zal het eerste station in Ne derland zijn, waar zulks -zal plaats vinden De stationschef lste kl. de heer C. W. Putto, die met 1 October a.s. den dienst der Ned Spoorwegen met pensioen zal verlaten, zal vervangen worden door een inspecteur van het vervoer van het opgeheven inspectiebu reau te Alkmaar, die te Amersfoort als be drijfsleider zal optreden. De nieuwe functionnarissen krijgen geen uniformen, maar zijn gewoon in burger ge kleed. EEN ARBEIDERSAVOND SCHOOL TE ALKMAAR. Een tiental jaren geleden richtte de moder ne arbeidersbeweging het Instituut voor Ar beidersontwikkeling op met het doel de ont wikkeling van de arbeiders te leiden. Voor vele arbeiders toch is het lager on derwijs alle onderwijs, dat zij genoten heb ben en velen hebben nog school gegaan in die periode, dat dit onderwijs nog niet op de hoogte stond van tegenwoordig. Daarnaast leert de praktijk, dat zelfs nu, als er na de lagere school geen onderwijs meer genoten wordt, de kennis heel spoedig slechts vervluchtigt minimale resten en al vlug daarvan overblijven. Met het instellen van arbeidsavondscholen tracht bovengenoemd Instituut deze kennis weer bij te brengen, opdat inderdaad ieder kan beschikken over een voldoende basis, waarop verder gestudeerd kan worden. Er zijn voor deze arbeidersavondscholen aparte boeken geschreven voor Ned. taal, re kenen en sociale (maatschappij)kennis. De arbeidersavondscholen duren twee jaar. De leerling verplicht zich echter slechts voor één jaar en teekent dus ieder jaar op nieuw in. Les wordt gegeven één avond per week gedurende twee uur. Vooral in dezen tijd, waarin de ontwikke lingsmogelijkheden van overheidswege steeds meer beperkt worden en de scholen voor niet meer leerplichtige jeugd zelfs vaak opgeheven zijn, zullen deze onderwijsinrichtingen aan een sterke behoefte blijken te voldoen. Bij de bepaling van het schoolgeld wordt rekening gehouden met het inkomen van de cursisten. Ook hier ter plaatse zal een dergelijke school worden opgericht. Men kan zich als leerling aanmelden of inlichtingen verkrijgen bij den heer P. van Zon, Rochdalestraat 13. AANBESTEDING BOERDERIJEN WIERINGE'RMEER. De directie van den Wieringermeerpolder alhier heeft hedenmorgen aanbesteed den bouw van acht boerderijen in de Wieringer- meer, waarbij 36 biljetten waren ingeleverd. Ingeschreven werd o.a. door: J. Geuse broek te Medemblik 48.320; W. Uitterdijk te Wieringerwaard 50.332; fa. A. Kingnia Zoon te Slootdorp 52.200; J. Kingma te Middenmeer 52.700; Koorn de Jong te Medemblik 52.900; C. Rutsen te Nieuwe N'iedorp 54.000; fa. Doedens Schilder te 't Zand 54.100; E. Boekei te Medemblik 57.601fa. M. Kleyn Zoon te Assen delft 58.800; Gebr. Botman te Wervershoof 58.987; B. Wassink te Middenmeer 59.614; A. C. van Oeveren te Midden-meer 60.640; J. P. Grimm te Zaandam 62.000; S Kuit te Amsterdam 64.880; C. Kos te Huizen 66.395. Het werk is aan J. Geusebroek te Medem blik als laagste inschrijver gegund. BEZOEK VAN ESPERANTISTEN. Zondag was de beurt aan de Alkmaarsche leden van de Noord-Holl. Esperantoclub „La Norda Stelo" om de clubgenooten te ontvan gen. De bijeenkomst werd door bijna 100 per sonen bezocht. Om 11 uur verzamelden zch de esperantisten in de Esperantolunchroom „Valk", waar de eigenlijke vergadering plaats had. Evenals de vorige maal in Cal- lantsoog was de Fransch Cseh-methode- leeraar Roland Dupuis onze gast. Deze hield 's middags een zeer interessante lezing over zijn bezoek aan het 27ste Internationale Es- peranto-Congres in Rome in Aug. van dit jaar. Ruim 1600 esperantisten van ongeveer 32 verschillende nationaliteiten bezochten dit congres. Wel een bewijs, dat reeds in vele landen door de menschen het nut van Espe ranto wordt ingezien. Dezen winter geeft de Franschman Roland Duquis den zoo zeer bekenden Cseh-cursus. MATINEE VICTORIA-THEATER. Alleen op de wereld. Woensdagmiddag zal het Victoria-Thea- ter een matiné geven, waarin de film „Alleen op de wereld'' geprojecteerd wordt. Daar thans de tweede film, die des avonds vertoond wordt, namelijk „De Filmster", door een an dere vervangen is, kunnen niet aNeen de veer tienjarigen maar ook jongeren van de beken de en alom geliefde jeugdfilm genieten. Wij verwachten, dat het Victoria-Theater niet alleen de belangstelling van jeugdige enthousiasten maar ook van vele volwasse nen zal trekken. De film is het zeker waard ARBEIDSCONFLICT. Een 30-tal transportarbeiders in staking. Hedenmorgen zijn bij Haytema kunstmest handel N.V. aan de Zaadmarkt alhier 'n 10- tal georganiseerde transportarbeiders in sta- king gegaan, omdat zij 10 pCt. loonsverhoo- ging wenschten. Deze staking heeft een voorgeschiedenis, welke in het kort hierop neerkomt, dat in 1933 een tarief-overeenkomst was gesloten tusschen georganiseerde transportarbeiders en georganiseerde werkgevers. Nu is echter de werkgever Haytema niet georganiseerd en eenige maanden geleden was onderling be sloten, zonder overleg met de hoofdbesturen van de vakvereenigingen van transportarbei ders, tot een loonsverlaging van 10 pCt Hiermee waren toen de arbeiders accoord gegaan. Zaterdag j.1. nu besteedde de heer Hayte ma een schuit aan van 500 ton kalizout te gen den loonprijs van 1.93 per last van 2000 K.G. Hiervoor trad een ploeg van 10 arbeiders in dienst, die deze loonregeling accepteerde. Zondag echter ontving de heer Haytema een brief, welke geadresseerd was aan den secretaris van den bond van Alk maarsche werkgevers (waarbij de heer Hay tema niet georganiseerd is) en in dit schrij ven werd den werkgever min of meer gesom meerd een conferentie met de besturen van de vakvereenigingen te houden, waarin een nadere loonregeling zou besproken worden. De heer Haytema wenschten hierop niet in te gaan en eerst dan te confereeren als het aangenomen werk volbracht was. De vier besturen van de vakvereenigingen eischten toen het loon te verhoogen van 1.93 op 2.14 per last en hierop wenschte de werkgever niet in te gaan. De arbeiders hervatten evenwel toch he denmorgen het werk, tot zij omstreeks half tien den arbeid staakten. Een solidariteitsstaking van transportar beiders uit andere bedrijven uit Alkmaar was hiervan het gevolg. Een twintigtal arbejders van de firma Krol en een viertal arbeiders van de bouw-mij. ,,'t Eiland" gingen hierbij mede in staking, zoodat vanmorgen een 34- tal transporiarbeiders in staking waren Toen de heer H. met eigen personeel de schuit wilde lossen, namen de arbeiders een provoceerende houding aan. Politioneel in grijpen was evenwel niet noodig. Naar wij nader vernemen ,is hedenmiddag dcor de arbeiders in overleg met den werk- geven een bemiddelingsvoorstel, door de fir ma H. gedaan, geaccepteerd en zullen de arbeiders weer aan het werk gaan, INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 3-10 SEPT. 1935. Nieuwe zaken: Den Helder, Woningbureau „De Speurder" (eig. J. Dik Jr.), Boerhaavestraat 50. Wijzigingen: Alkmaar, De Graaf's Levensmiddelenbe- drijf, Appelsteeg 6. Overgegaan aan: C. N. de Graaf N.V. Woningmaatschaippij „Alkmaar", Vogelenzang 18. Bestuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar, H. Heertjes, Rochdalestraat 37, schilder en behanger. Den Helder, Stichting „De Katholieke Pers", Keizerstraat 85-89. (Ongecorrigeerd.) H. M. DE KONINGIN LICHT ONGESTELD. Vertrek uit Engeland 1 dag uitgesteld. Naar wij vernemep, ia H. M. de koningin wegens lichte onge steldheid verplicht haar terug keer 1 dag uit te6tellen. H. M. en H K. H. prinses Juliana zullen Woensdagavond 11 September op denzelfden tijd in den Haag aankomen. SEIN TOT DEN OORLOG 24 SEPT. A.S.? Een opgevangen draadloos telegram. Verschillende Engelsche bla den melden dat het begin van den Italiaanschen aanval vast gesteld is op 24 September. Dit zou blijken uit een opgevangen draadloos bericht, dat van Rome naar Asmara is gezonden. De laatste officieele berichten van de grens van Erithrea be vestigen, naar do News Chroni- cle uit Addis Abeba meldt, dat groote Italiaansche troepen- afdeelingen van Asmara onder-e weg zijn naar de grens. In Adi Oegri an Adi Kajo zijn infanterie-afdeelingen, zwart- hemden en inboorlir g-troepen met artillerie en tanks samen getrokken. DE MAHARADJA IS BIJ HITLER. Hitier heeft heden den Maharadja van Patiala, die voor een kort verblijf in Berlijn is aangekomen, in particuliere audiëntie ontvangen. DE ..GELRIA" TE GENUA. In koortsachtig tempo veranderd in troepentransportschip. Reeds Donderdag naar Oost-Afrika? De bemanning, die het oude, maar in goeden staat verkeerende Nederlandsche passagiersschip Gel- ria naar Italië heeft gebracht en vrijwel geheel was gerequireerd uit personeel van den Koninklijken Hol- landschen Lloyd, is in de hoofdstad teruggekeerd. Na een vlotte reis is de Gelria Vrijdag avond te Genua de overtocht ging niet, zooals oorspronkelijk de bedoeling was, naar Triëstaangekomen en toen bleek al spoedig dat de Italianen het schip hard noo dig hebben. Reeds onderweg werden zoo vernamen wij door de groep Italianen, die aan boord waren, voorbereidingen getroffen voor een snelle metamorphose van de Gelria in troepentransportschip. In Genua werd het echter pas ernst en was het op het schip weldra een gekrioel van werklieden, die on der leiding van hun chefs in de salons en andere verblijven volgens een vast plan met hun gereedschappen aan den arbeid togen. Naar men ons mededeelde werden o.a. in de salon tweede klasse een reeks kooien van drie boven elkander getimmerd. Verscheidene luxe-hutten, welke bestemd zouden zijn voor leger-officieren, werden intact gelaten; an dere echter weer niet en zoo veranderde zien- deroogen het aspect van het schip. Wij vernamen tenslotte, dat de Gelria reeds Donderdag a.s. met drieduizend man troepen van Genua naar Oost-Afrika zal ver trekken. DE STAKING IN DE WOLLENSTOFFEN-INDUSTRIE. Wederom uitbreiding. Hedenochtend heeft <je staking in de wol- lenstoffen-industrie te Tilburg zich weder om uitgebreid. Het aantal stakers bedraagt nu volgens de opgave van de werkgevers 4179. Bij de firma P. van Dooren, waar giste ren het werk werd hervat, zijn hedenmorgen 58 man niet aan het werk gegaan Bij de firma Brands en Zn. zijn 40 man en bij de firma Staeter zijn 20 man buiten de fa briek gebleven. Bij de Tilburgsche kamga- ren- en wollenstoffenfabriek zijn 30 arbei ders weer aan het werk gegaan. Het stakingscomite deelt mede, dat heden wordt voortgegaan met de steunuitkeering Hedenmiddag was er in de Stadsschouw burg een bioscoopvoorstelling voor de jeug dige stakers. Ook is begonnen met brood- uitdeeling aan de gezinnen der stakers Vanavond om 7 uur wordt er wederom een groote vergadering gehouden op den wielerbaan. Het stakingscomité heeft nogmaals een bespreking aangevraagd bij de fabrikanten. EEN MERKWAARDIG SPOORWEG ONGEVAL. Een merkwaardig spoorwegongeval vond gistermiddag in Zwitserland plaats nabii Rappertswil. Een personentrein van RaD pertswil naar Zürich bleef plotsleing midden op het traject staan, kort voor het station naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 10 September, Medegedeeld door het Kon. NederL Met Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag, 11 September: Meest zwakke oostelijke tot zuidelijke wind- helder tot licht of half bewolkt; droog; be-' houdens dauw; vrij warm overdag. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied strekt zich nog steeds van de Poolzee tot centraal- en west- Europa uit. In onze omgeving steeg de baro- meter, terwijl deze in het noordelijk gebied wat daalde, zoodat zich het centrum van den hoogen druk thans over ons land ontwikkelt Over Duitschland gaat de barometer »nei hooger, zoodat de wind ten onzent van oost naar zuid zal ruimen en aanhouden van het fraaie weer met verdere temperatuursstijging waarschijnlijk is. In het grootste gedeelte van het hoog? drukgebied was de nacht zeer koud, zoodat de ochtendtemperaturen weer iets lager zijn dan gisteren. Over Duitschland viel nog matige regen- veroorzaakt door de oostwaarts treldcende del pressie. Over Lapland heelt zich de depressie weer wat uitgediept. Langs de Noorsche kust viel nogal wat neerslag. Abisko meldde hedenmorgen sneeuw. De oceaan-depressie beweegt zich noord waarts. Over Finland daalt de barometer langzaam verder. De temperatuur is er gt- stegen, evenals over het noorden van de Brit. sche eilanden, waar de depressie-invloed ook langzaam doordrong. Ruetl. Een hulplocomotief werd naar de plaats van den stilstaanden trein gediri geerd, om dezen weg te sleepen, doch terwijl deze nulplocomotief onderweg was, werd de panne ontdekt en kon de personentrein zijn reis voortzetten. Het gevolg was, dat de per sonentrein in botsing kwam met de hulp locomotief, die ontspoorde. De machinisten van beide locomotieven en negen passagiers werden licht gewond. TREINONGELUK IN ITALIË. Vijl dooden, 40 tot 50 gewonden. Gisteravond laat zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen nabij Noventa in de Italiaansche provincie Padua. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werden vijf personen gedood en 40 tot 50 gewond. Na dere bijzonderheden omtrent de ramp zijn nog niet bekend. Hedenmorgen is het vliegtuig „Emil Schafer" van de Deutsche Lufthansa met het stoffelijk over schot van mr. jhr. Sandberg, die in Ankara bij een demonstratie om het leven kwam, op het Eindhovensche vliegveld Welschap geland. Jagers verkenners uit Soesterberg had den zich voor do hangars en carré opge steld, terwijl twee jagers het Dultsche vliegtuig tot Venk waren tegemoet ge vlogen Een daarvan was een C 5-toestel, waarmede jhr. Sandberg vroeger had gevlogen. Onder doodsche stilte werd, nadat ir. St ohan, dir. van de N.V. Ned. vliegtui- genfabriek, uit het toestel was gestapt, de kist met het stoffelijk overschot van den zoo noodlottig om het leven geko men vlieger naar buiten gedragen. D« bemanning van de Soesterbergsche mi litaire vliegtuigen, het personeel van de K. L M. en van de gemeente Eindhoven op Welschap namen de houding aan met militair saluut. Spoedig hierop vertrok een lijkauto met het stoffelijk overschot naar huize „de Laak". Hedenmorgen is door onbekende oor zaak een hevige brand uitgebroken in het pand Zusterlaan 2 te Huizep. b®" woond door den heer Hoogenkamp villa, eigendom van den heer Benjamins te Hollandsche Rading, brandde met haar kostbaren inboedel, waaronder schilderijen, geheel uit. De inboedel was vrij hoog verzekerd^ Publicaties HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter KJ" zage gelegd een verzoek met bijlagen vap o heer P. VELTHUIS, alhier, om vergnnnWk tot het oprichten van een opslagplaats v petroleum, in het perceel Dr. §chaep®*B straat nr. 5. Bezwaren tegen deze oprichting kul worden ingediend ten Staahuize dezer JL meente, mondeling op DINSDAG «4 - o TEMBER 84., voormiddags te ELF en schriftelijk vóór of op dien tijd Gedu yer. drie dagen vóór gemelden dag kunnen Jr aCbt zoeker en hij, die bezwaren neeft inge0 (ef, op de secretarie dezer gemeente van d zake ingekomen schrifturen kennis neme Alkmaar, 10 SeOptember 1935 AM.maar, Burgemeester en Wethouders van a ^cr F H VAN KINSCHOT. Burgcmte* A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2