listerine tandpasta! DE LAATSTE LES VAM LANGELOT' 'JUooinciaai Hieuws jBimtmtand HOORDSCHARWOUDE Uitstapje U.L.O. KOEDIJK HEILOO EMIGRATIE VAN JOODSCHE JEUGD NAAR PALESTINA. Voornamelijk van Duitsche Israëlieten. Met slechte tanden heeft Uw jeugd spoedig afgedaan DE MISDADEN TE WILDERVANK EN OMGEVING. Er is nog één en ander losge komen. BRUTAAL EN WREED. Drama op de rivier. KIND IN TOBBE MET KOKEND WATER GEVALLEN. DOODELIJK ONGELUK TE DORDRECHT. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN VRACHTAUTO. Motorrijder gewond. WIELRIJDER DOODGEREDEN. De lieer Jb. Kloosterboer werd aangewezen om deze zaak te regelen, rjoor het hoofdbestuur zijn stappen gedaan om oen eenheidsfront in den tuinbouw te vormen. Alle organisaties werken daaraan ede. Het doel is, dat iedereen bij den tuin bouw betrokken in het bedrijf wordt opgeno- m Onderhandelingen zijn gepleegd met mi nister Deckers, wat tot gevolg heeft gehau, dat een proef wordt genomen te Hoogezand Kleine tuinders en zoons komen dan ook in aanmerking voor loontoeslag, thans alleen ar^gC'heer Schuit meende, dat daardoor de de landhonger zal ontstaan. Iemand met hv drie zoons zal meer land noodig hebben «i opdrijving is het gevolg van de landhuren. rv voorzitter bestreed dit. Besloten werd thans de protestvergade- nIL)e vrouwen zullen worden aangespoord de vergadering te bezoeken. De luizenplaag in het Ambacht werd naar „nren gebracht, wat tot gevolg had, dat ge «S*erd zal worden om een kringvergade- P Tin Concordia te N.-Scharwoude te orgv niseeren om deze zaak te bespreken. OUDKARSPEL. Neutrale Tuindersbond vergaderde Zaterdagavond in het lokaal van den heer V'Ingekomen was een schrijven waarbij de vereniging uitgenoodigd wordt tot een con- l* met de leuze: Voor werk en welvaart, fniên schrijven van de V.VS.U. of de ver- eeniging een gedelegeerde wil aanwijzen als Afgevaardigde voor een excursie naar Sovjet- ^Het"bestuur zal deze zaak verder behan- Betreffende de protestvergadering in Alk maar, deelde de voorzitter mede, dat het be stuur het om practische redenen beter vond deze vergadering te verstellen tot September Er is uit den treure steeds weer geprobeerd om voor den tuinder iets te bereiken, ter ver krijging van betere levensomstandigheden. Laten alle tuinders met hun vrouwen in Alk maar aanwezig zijn. Bespreking gemeentelijke steunregeling De voorzitter zeide, dat er nog geen gemeen telijke steunregeling is, maar dit betreft een bespreking hierover. Er is al reeds eerder een steunregeling geweest, maar deze is on tijdig afgebroken. Wanneer wij het land in gaan, zien wij dat ook dezen winter geen 2«id in de kas der tuinders komt en zonder geld gaat het niet. Het is beter dat het geul uit Den Haag komt, want zoo is het stuiver tje wisselen. Wij zullen echter wat moeten doen Gelukkig is de gemeente nog niet nood lijdend al zal zij het wel worden. De heer C. Hink zeide, dat als wij in de werkverschaffing komen, de gemeente dit toch ook betaalt. Betreffende de niet uitbetaalde gelden van de vorige steunregeling deelde men mede, dat deze ter beschikking van het crisiscomité zijn gesteld. De heer W. Jonker meende, dat elke kleine tuinder het recht heeft op denzelfden steun als de gemeente uitbetaalt aan de arbeiders die onder de rijkssteunregeling vallen. De voorzitter zeide, dat de regeering hier nog niet aan wil voor de menscnen die nog op eigen bedrijf zitten. Willen de bedrijven echter in stand blijven, dan is dit beslist noodig. De behandeling van de tuinders 'S dezelfde als bij vorige crises. Maar hier moeten wij ons tegen verzetten. Wij zullen dezen winter toestanden krijgen, die wij ons een paar jaar terug, toen het ook al heel slecht was, niet konden indenken. Dat er groote moeilijkbeden aan een ge meentelijke steunregeling zitten ontvijnzen wij ons niet. De heer C. Borst zeide, dat wij niet te veel bezwaren naar voren moeten brengen. Als 't noodig is dan moet het er komen. Spreker stelde voor een steunregeling aan te vragen, zooals die een paar jaar geleden was. De voorzitter stelde voor een schrijven te richten aan B. en W om een onderhoud De heer W. Bakker wilde geen onderhoud aanvragen, maar een steunregeling. De voorzitter achtte het beter eerst een en ander te bespreken en toe te lichten. Besloten werd direct een steunregeling aan te vragen. STOMPETOREN De boerenbruiloft wordt weer opgevoerd. Zaterdagavond kwamen in café Kam steeg bijeen de luidjes, die tijdens de feesten in de Schermer de boerenbruiloft hadden op gevoerd. De heer Ridderikhof van Hoorn leidde de besprekingen, welke tot resultaat hadden, dat de club den 26en September tijdens de landbouwfeesten dit historische tafreel wederom zal opvoeren in Purmerend De Floralia- en Huisvlijt-tentoonstel- 'ing in café Renses trok veler aandacht. Den geheel en dag was er een gezellige drukte. v°°ral de handwerken wekten bewondering, ?ok de teekeningen en geschilderde stukjes, 'ngezonden door jongens, werden door velen geprezen. Den eersten prijs met een zelfgeschik'e "land bloemen verwierf mej. G. Schreuder, den tweeden Jan Bruin, den 3cfen Anneke de Jong. Mej. Diet Glijnis won de prachtige sprei, [Jet juiste lichaamsgewicht van de gezanten- hjke bestuursleden 1600 pond en 1 ons rieden ®eyr. MulderBlom en de heer J- Jansen. ~e fam. W. Buis von den groepsprijs voor de '"gezonden planten. »an de groote verloting viel de eerste prijs ^no. 472, de 2e op no. 96 en de 3e op no De oudste leerlingen van de u.l.o. school ["oen bun tweejaarlijksch schoolreisje weer 1'ter den rug Dezen keer ging de tocht naar t, "g en Dal. Op de heenreis ging men in n^ht aan, waar de Dom beklommen werd /\®rna ging de reis naar Arnhem, waar het Ptnlucht-Museum bezocht werd. Het was zeer leerzaam bezoek. Nu ging de tocht ®erg en Dal, waar van het koste- ijk uitzicht genoten werd. Voor hét naar bed gaan was er nog een kleine marsch, waarop rin/eZ° slaap volgde. Dien anderen dag VairsT11 1?® wn Bezoek brengen aan het Fr e" da5Ta naar Burgers Dierenpark wIJT "w Beschikbaar, die gebruikt] n"1 kasteel Doorwerth te bezichti-5 g Daarna ging men dankbaar en zeer vol- naar Langendijk terug. Geen g n, tenminste niet van beteekenis, nu en ,ee" SeP[enjber-zonnetje droegen het hun- ei toe bij dit uitstapje volkomen te doen 'gen. Lang zal het in de herinnering der leerlingen Wijven. Zondag te 2 uur werd ten huize van den heer Vt. Butter de floralia- en huisvlijt- tentoonstelling, namens de commissie, door. aen neer C. Stuffers geopend die zijn groo te voldoening uitsprak over t ingezondene, li ij bracht dank aan de keurings-commissie, vooi de planten den heeren Groen uit Sint ancras en Schut van den proeftuin Alk maar, en tevens aan hen, die de handwer ken hadden gekeurd en die de prijzen aan de huisvlijt toekenden. Verder dankte hij de ne ringdoenden voor het beschikbaar stellen van prijzen, en hun die bloemen en iplanten ter opluistering hadden gezonden, speciaal memoreerde hij den plantenstand van mej. MolOver. Spreker eindigde met de hoop, ten eerste, dat de liefde voor het kweeken van planten grooter wordt en ten tweede dat door het drukke bezoek gelden beschikbaar komen voor het uitzenden van het zwakke kind, en verklaarde hiermede de tentoonstelling voor geopend. De keurings-commissie huisvlijt, de heeren G. Sietsma, M. Molenaar en J. Molenaar, kende de volgende prijzen toe: Voor figuurzagen le prijs Jn. de Maijer, 2e pr. M. Esseveld, 3e pr. W. Baldewijn, 4e pr. K. Ridder, 5e pr. J. Muis, 6e pr. C. Ploeger; voor constructiewerk, le prijs. H. Otto; voor teekening, le prijs Nel Hartland Commissie voor handwerken de dames Janssonius, Buisman—Vethaak, Zwetsman- de Geus, Molenaar, Grim: handwerken, meisjes 3, 4, 5 klas, le prijs Marie Zwets- man, 2e pr. Annie Barsingerhorn, 3e ipr. Hannie de Waal, 4e pr. Trijnie Klomp, leuk ste idee Nellie Schaak. Meisjes 6. 7, 8ste klas, le prijs Guurtje Barsingerhorn, 2e pr. Trien Slooten, 3e pr Annie Koning. 4e pr. Trien Visser, eerv verm. Corn. Wallaart. Mooie vazen met bloemen, le pr Alie Regter, 2e pr. Truus Haringhuizen, 3e pr. Nel Hartland, 4e pr. Riek Hartland, 5e pr. Kees Stuffens, 6de pr. Louw Hartland. Floralia lobelia, 1—2 klas meisjes, le pr Krijn-Kooy, 2e Willy Barsingerhorn, 3e pr. Ali Koger; meisjes 3, 4, 5 klas, geraniums, le pr. Marie Zwetsman, 2e pr. Dikkie Bak ker, 3e pr. Lientje Dekker, 4e pr. Trien Sloo ten, 5e pr. Nellie Schaak; meisjes 6, 7, 8 klas: le pr. Nel dé Geus, 2e pr. Klazien de Geus, 3e pr. Corrie Wallaart, 4e pr Aafje van Twuiver. Jongens 1ste—2de klas: Afrikaan, 1ste prijs Klaas de Geus, 2de Kees Schekkerman, 3de J. Kramer, 4de Jaap de Goede, 5de Cor Barsingerhorn. Jongens 3de, 4de, 5de klas- Coleus, 1ste prijs Machiel Esseveld, 2de Maarten Mulder, 3de Simon Bakker, 4de Jacob Beets, 5de Kees Stuffers, 6de Jan Jaap IJfs. 6de, 7de. 8ste klas: Bloembegonia, 1ste prijs Cornelis zan 't Veer, 2de Simon Klomp, 3de Bertus Pander, 4de Jo Otto, 5de Jaap de Graaf. Floralia voor volwassenen: Coleus, 1ste prijs Gerrit Hart. 2de Jan Otto, 3de P.et Mulder Mz., 4de Klaas Stam Mz., 5de Dirk Kramer. Witte Ster: 1ste prijs Jan Molenaar Mz, 2de Arie Schipper, 3de Teun Visser, 4de Ja cob Zwetsman 5de D. Buisman—Vethaak. Bladbegonia: 1ste prijs Willem Wagen maker, 2de Piet Lammerschaag, 3de Anna Wortel, 4de Wed Kok, 5de Arie Coevert. Bloemoegonia: 1ste prijs Moeder Grolle- man, 2de Jan Molenaar Mz., 3de Alb. But ter, 4de D BuismanVethaak, 5de Simon Klomp. Blauwe Ster: 2de prijs Klaas Stam Mz. Totaal aantal inzendingen ruim 200 stuks Mej. Mol—Over stelde 16 planten als prij zen beschikbaar. De attractie van draaibord en ringen- werpen hadden groote belangstelling van de talrijk opgekomen bezc-ekers, daar er mooie prijzen beschikbaar waren. Na afloop ging de heer Stuffers over tot het sluiten der tentoonstelling en bracht dank aan allen, die medegewerkt hebben aan het weteiagen, daar de baten ten gunste zijn van het zw kke kind. Na het uitreiken der prijzen riep de voor zitter allen een tot weerziens toe. De com missie kan met voldoening op haar goed geslaagde werkzaamheden terug zien. Opbrengst tentoonstelling. De zuivere bate van de floralia- en huis- vlijt-tentoonstelling van Zondag is 15, wat afgedragen is aan de penningmeesteres mej. David—Wortel ten bate van de kinderuitzeri- ding. Verkozen verklaard. De heer G. Slotemaker is bij enkele candidaat-stelling verkozen als lid van het bestuur der banne Koedijk van het Geest- meerambacht. Bencemd *Onze plaatsgenoot de heer T. Kostelijk, die jaren lang hier de administratie en het toezicht op de werkverschaffing had, is door B. en W. van Wormer benoemd tot opzichter van de Gemeentelijke werkverschaffing al daar. Een productief dier. De eenjarige geit Alberta van den heer Th. B. Brand alhier is door den Prov. Bond van geitenfokver. als .de beste geit erkend. Het dier gaf in 305 melkdagen 800 k.g. melk met een vetgehalte van 4,67 met 33,44 melk vet. Alberia's mannelijke afstammeling is voor het buitenland aangekocht Het concert. Zondagavond heeft de V.V.V. zijn reeks concerten afgesloten met een groot concert van het Fanfarecorps „Concordia" te Oost- zaan, directeur de heer A. Meijns. Omstreeks 7 uur werd een muzikale rondgang door het dorp gemaakt, welke honderden op de been bracht. In het Gem. Muziekpark werd door 52 werkende leden een concert gegeven, be staande uit 8 nummers met als toegift de Jubileummarsch. Bij ontstentenis van den voorzitter heeft de heer J. van Gemeren dank gebracht. Het concert was goed bezocht. WKRINGERWAARO Hazardspel. Zondag voor de harddraverij zijn drie heeren uit Amsterdam (bookmakers) in het lokaal van den heer H. v. d. Woude op heeterdaad betrapt op hazardspel Men kon 5 kwartjes winnen door één kwartje te zetten op een bepaald nummer, wat door een tolletje uitgemaakt moest worden. De rijksveldwachter Samplonius had het genoegen de heeren op heeterdaad te be trappen. Het op tafel aanwezige geld, enz werd in beslag genomen. In overleg met den heer H. K. Koster, loco-burgemeester, zijn de heeren buiten de gemeente gebracht, ter wijl natuurlijk proces-verbaal werd opge maakt. In het Amstel-hotel te Amsterdam is gisteravond een internationale conferentie van afgevaardigden van z.g Jeugd-Alivah Comité's aange vangen, welke er o.m. over zullen beraadslagen, hoe het mogelijk zal zijn om in Palestina de maatregelen te treffen, die het overbrengen naar dit land van een zoo groot mogelijk aantal Joodsche kinderen, die in Duitschland geen toekomst meer hebben, mogelijk zullen maken. Men stelt zich voor, elk jaar duizend kin deren in de Palestijnsche opleidings kolonies te kunnen opnemen. Aan de conferentie nemen deel afge vaardigden van Engeland, Duitschland, Frankrijk, Palestina, de Scandinavische landen en Nederland; zij 6tond dézen avond onder leiding van mevr. C. Wijsen beekFranken, na wie nog het woord voerden de heer S. Adler Rudel uit Berlijn, namens de Reichsvertretung der deutschen Juden, mevr. Eichholz na mens de Women's ApperCommittee for GermanJewish Women and Chil- dren, alsmede door mej. H. Szold, die rapjjort uitbracht over het werk in Pa lestina. Laatstgenoemde is wel de belangrijk ste figuur ter conferentie. Het practisch werk in Palestina staat onder haar lei ding en ondanks haar 75 jaren is miss Szold bezield met een jeugdige voort- val endheid en activiteit. Zij controleert elke kolonie en haalt persoonlijk elke groep kinderen van de boot en zij on derzoekt elk geval nauwkeurig alvorens zij een immigratie-certificaat aan de Engelsche regeering aanvraagt of daar over advies uitbrengt. In een gesprek, dat wij met miss Szold en mei mevr. Wijsenbeek—Franken over deze menschlievende beweging hadden, vernamen wij, dat zij ontstaan is voor ongeveer twee jaren, toen zich in Duitschland de noodzakelijkheid voor deed, een groot deel van de Joodsche jeugd, voor wie er geen mogelijkheid meer was een beroep te leeren of uit te oefenen, dit land te doen verlaten. Aanstonds gaf mer er zich rekenschap van, dat daarvoor alleen Palestina in aanmerking kwam, het nieuwe land, dat eigenlijk het eenige is dat in dezen tijd staed6 toevloed van arbeidskrachten ge bruiken kan en vooral van jeugdige men- schen, omdat deze zich het best en het snelst kunnen aanpassen. Zoodoende is de beweging voor Joodsche jeugd-emi- gratie (jeugd-Aliyah) naar Palestina ont staan. In Duitschland sloten zich daar toe verschillende Joodsche organisaties voor jeugdzorg aaneen et de z.g. ,.Ar- beitsgemeinschaft für Kinder- und Ju- gend-Aliyah". Tegelijkertijd zijn in an dere landen comité's opgericht met het doel gelden te verzamelen om dezen uittocht van jongeren uit Duitschland financieel mogelijk te maken. Het resul taat van het werk gedurende anderhalf jaar is zeer bevredigend; reeds zijn ruim 700 kinderen van 15 tot 17-jarigen leef tijd in Palestina gebracht, waar zij voor verreweg het grootste gedeelte in den landbouw er voor het overige ge deelte in verschillende ambachten wor den opgeleid. Verlengt Vic jeugdige bekoring door het uiterlijk van Utc tanden Tweemaal per dag Luterine gebruiken i» een geu>< a borgde verzorging Groote tube 50 cents Kleine tube 25 cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de geheele wereld Het vooruitzicht, dat zij na volbren ging van hun leertijd in de Joodsch- Palestijnsche samenleving opgenomen zullen worden, is zeer gunstig. Ook kin deren van Joodsche emigranten uit Duitschland in andere landen, in het bijzonder in Nederland en Frankrijk, komen voor uitzending naar Palestina ln aanmerking. De Engelsche mandaatregeering ver leent haar vole. medewerking in den vorm van het verstrekken van bijzonde re emigratie-certificaten. Nog dit jaar uit Nederland zijn reeds 80 kinderen naar Palestina uitgezonden hoopt men tot een gezamenlijk aantal van duizend kir deren in de koloniën van de Aliyah te komen. De opleidingstijd duurt onge veer twee jaar; de kinderen hebben een soort zelfbestuur onder toezicht van de leiders, die uit Duitschland meegekomen zijn. De dag wordt in de verschillende tehuizen verdeeld tusscher arbeid en studie Wat de studie betreft, geldt voor al het leeren van Hebreeuwsch, met wel ke taal de jeugdige immigranten spoedig vertrouwd zijn. Zooveel mogelijk worden de jongelui met Joodsche kinderen van het land zelf samengebracht, om de aan passing te bevorderen. Er i6 een huis houdschool voor de meisjes en er zijn ook al verschillende tehuizen voor kin- de-en onder de 14 jaar; zoo is het „Kin- derheim Achawah" van Berlijn naar Haifa verplaatst. Het totaal aantal kolo nies bedraagt thans 15; in al deze in richtingen heerscht een uitmuntende geest, werkt de jeugd met groote opge wektheid, nu zij betere vooruitzichten heeft en laat de zoo noodzakelijke aan passing niets te wenschen over. De kos ten worden gedeeltelijk door giften en inzamelingen en gedeeltelijk door bij- di gen van de ouders bestreden. De conferentie, waaraan mede een ten toonstelling is verbonden, duurt tot en met Donderdag a.s. Laatstgenoemde dag is er te Den Haag een ontvangst van af gevaardigden en gasten door het Neder- landsehe Jeugd-Aliyah Comité. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Dezer dagen hebben we kunnen me- dedeelen dat gebleken is dat de hoofd dader in de moordzaak-Kroeze te Wil dervank, de gedetineerde B BI., ook ed hand gehad heeft in het slachten van een koe in de weide, met behulp van den arbeider KL K. te Stadskanaal; thans schijnt de medeverdachte in dit drama, dt 32-jarige Klaas St. van Wildervank iets te hebben losgelaten over een geval van vermoedelijke brandstichting, vier jaren geleden in het café Klinkhamer te Kielwindeweer. Klinkhamer zelf zou van het geval niets afweten, maar zijn vrouw zou aan een driemanschap 100 hebben geboden voor het in brand steken van het ge bouw. De eigenlijke brandstichter, die in de naburige gemeente Anloo woonde, leeft niet meer en schijnt bij het wildstroopen te zijn doodgeschoten De tweede, die in het geval betrokken was, woont te Stadskanaal, terwijl de gearresteerde mededader in de moordzaak-Kroeze, de door ons reeds genoemde K'aas St., c"e derde in den bond was. De uiarechaus- sée's te Bareveld hebben op last van de justitie te Groningen genoemde vrouw toen naar Groningen overge- braht. Het vermoeden bestond dat ze misschien na verhoor weder op vrije voeten zou komen, daar betwijfeld we>-d of de aanwijzingen tegen haar wel vol doende sterk waren om opsluiting te motiveeren. Thans is gebleken, dat de justitie na verhoor aanleiding heeft gehad de gedoemde vrouw vast te houden in het hxe van bewaring te Groningen Nu de zekerheid verkregen werd dat Klaas St. reeds verscheidene jaren duis tere wegen heeft bewandeld, onderzoekt de gemeentepolitie te Wildervank, die de moordzaak zoo mooi tot klaarheid heeft kunnen brengen, oi men in St. ook niet den dader kan zien van een in braak enkele jaren geleden gepleegd in een manufacturenwinkel van de weduwe Kloppenborg aldaar. Toen werden diver se kleedingstukken gestolen, maar de dader(s) werden nimmer gevonden. Een paar jaar geleden brandde te Wil dervank onder verdachte omstandig heden een kapitale boerderij bij de 18de laan af, zonder dat ooit de daders kon den worden gevonden. Over een tweetal andere gevallen van brandstichting gepleegd door ?en tweetal jonge men- schen uit Veendam ging het volle licht op. Is het de politie mogelijk, ook deze zaak tot klaarheid te brengen, dan is te Wildervank de achterstand volledig ingehaald In den nacht van Zaterdag op Zondag hoorde de kapitein van het schip Concor dia, dat aan de Oosterkade te Rotterdam lag, gestommel aan dek. Hij verliet zijn hut en ging kijken. Twee mannen, die met een roeiboot langszij gekomen wa ren, hadden juist een levend schaap, dat in een hok op het dek van het schip hadi gestaan, weggehaald en in de roeiboot gebracht, waarna zij er mee wilden weg varen. De kapitein begon te roepen, waarna de twee mannen, die al een eind je weg \yaren gevaren, het schaap te wa, ter wierpen. Het dier hield zich even zwemmende boven, waarna het den ka pitein, met eenige moeite, gelukte het schaap te redden. De twee mannen wis ten inmiddels in de duisternis met de rotiboot te ontkomen. Het drie-jarig dochtertje van de familie Spakman te Slochteren, is bij het spelen in een tobbe met kokend water geraakt. Met brandwonden overdekt werd het meisje uit het water gehaald. Dr. Wester verleende de eerste hulp, waarna het kind in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Groningen is vervoerd. Oip de werf van de machinefabriek der firma Penn en Bauduin is gisteren de 42-ja- rige arbeider G. Florusse van een in aan bouw zijnde spanning voor de nieuwe Moer- dijksche brug gestort. De man was op slag dood. Hij laat een vrouw en een kind ach ter. Op het kruispunt Utrechtscheweg laan 1914 te Amersfoort is gisteravond de 22- jarige W. J. B. uit Wassenaar met zijn motorfiets in botsing gekomen met een vrachtauto uit Tiel, welke den Utrechtsche weg overstak. B. is in zorgwekkenden .toe stand in het ziekenhuis de Lichtenberg op genomen. Gistermorgen is op den Arnhemscheweg te Apeldoorn ter hoogte van het klein semi narie zekere Holtman, die zonder een teeken te geven den weg overfietste, door een hem achteroprijdenden auto, gestuurd door den heer B. uit Voorburg, aangereden. In zorg wekkenden toestand is de man naar het r. k. ziekenhuis te Apeldoorn gebracht, waar hij in den loop van den middag aan de gevolgen is overleden. Een kind, dat achterop de fiets zat, kreeg geen noemenswaardig letsel. KORTE BERICHTEN. De tiende Monumentendag zal op 28 dezer te Enschedé worden gehouden. Voor de vergadering zullen de deelne mers door het gemeentebestuur ten staihuize worden ontvangen. 165. Den volgenden morgen begaf Langelot zich naar den rivierdijk om daar een beetje met zijn bal te spelen. Maar, zooals te voorzien was, het duurde niet lang of de mooie nieuwe bal lag in het water. 166. „Weet je wat", dacht Langelot, ik zal die twee palen daar levend maken, dan kunnen ze de bal voor ine uit het water halen. Maar de twee palen zeiden, dat ze het lekker niet deden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7