ïBuUetUaitd Drie Dragon-Rapide vliegtuigen staan gereed Jjufezmdm StuAken TILBURO BLIJFT RUSTIG. Noch communistische, noch N.S.B.-inmenging. AUTO RIJDT OP EEN DRAAIORGEL Doodelijk ongeluk te Laren. NOODLOTTIG MISVERSTAND. Ernstig verkeers-ongeluk Amersfoort. te DE BRANDSTICHITNG TE APELDOORN. ZOLDERSCHUIT GEZONKEN. DE WAALBRUG BIJ NIJMEGEN. De verwijdering van de hulpbrug. OPENSTELLING JULIANAKANAAL. VAN RIJWIELPAD OP DEN WEG GEVALLEN. Meisje overreden en gedood- INTERNATIONAAL INBREKER DOODGESCHOTEN. Nachtelijk drama te Tegelen. GEEN REPORTAGE UIT DE RIDDERZAAL. Tijdens openings-plechtigheid Staten-Generaal. MAATSCHAPPIJ TOT NUT DER ISRAËLIETEN. BLOEDIGE BOTSINGEN IN ZUID-SLAVIE. Tusschen Kroatische boeren en gendarmerie. MINDER WERKLOOSHEID IN ENGELAND. CRITIEK OP SCHACHT GESTRAFT. S.S.-Ieider van zijn functie ont- heven. EXTRA-NUMMER VAN DE STURMER. EDWARD DOHENNY. t VLOOTUITBREIDING IN AMERIKA. AUTOBUS-ONGELUK IN MEXICO. Vijf dooden. EEN DOODENDE STRAAL. Menschenverdelger, SENSATICNEELE JACHT OP SMOKKELAUTO. Aai. de Belgische grens. Luchtvaart Voor een tocht van Schiphol naar \ieuw-Guinea. Onderhoud met Jhr. Rendorp. Grootsche onderneming. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. TWEE DOODEN BIJ ENGELSCH VLIEG-ONGELUK. VAN EEN ONTSPOORDEN REGEERINGSCOMMISSARIS In de gistermiddag op de Tilburgsche Wielerbaan gehouden zeer druk bezochte vergadering van de stakers werd door het stakingscomité o.a. medegedeeld, dat van de „contactcommissie'' te Amsterdam een be drag van 1850 als steun aan de stakers is ingekomen. Medegedeeld werd voorts, dat mr. P. Arts zijn medewerking heeft aangeboden om te trachten langs juridischén weg de stakings kassen der organisaties open te krijgen. De vereeniging van georganiseerde slagers te Tilburg heeft ter leniging van den nood in de stakersgezinnen schriftelijk bericht, dat zij gratis vet, spek en vleesch voor deze gezinnen zal beschikbaar stellen. Tenslotte werd medegedeeld, dat het sta kingscomité zich wederom schriftelijk tot de fabrikantenvereniging heeft gewend met een hernieuwd verzoek om een onderhoud tot op lossing van het conflict. Het comité nam krachtig stelling tegen de beweringen in propagandageschriften van de N. S. B. De N. S. B. had gisteravond een vergade ring willen beleggen om de staking en wat daarmee verband houdt, te bespreken, doch deze bijeenkomst was door den burgemeester van Tilburg verboden. In een tweetal bioscopen zullen in den loop dezer week bioscoopvoorstellingen voor de stakers worden gehouden. Gisteravond is op den rijksweg Amster dam— Baarn nabij den watertoren te Laren een draaiorgel van achteren aangereden door 'n luxe auto, die uit de richting Baarn kwam De twee jonge mannen, die voor op het orgel zaten, werden tegen den grond geslingerd Dr. Steenman uit Laren verleende de eerste hulp en liet beide slachtoffers naar het St. Jansziekenhuis vervoeren, waar een hunner, de 19-jarige Ph. Wiesenekker uit Bussum, kort na aankomst overleed. Zijn metgezel, de 20-jarige Rakere, even eens uit Bussum, had zijn linkerarm gebro ken en een ernstige hoofdwond opgeloopen Het orgel, dat door een paard werd ge trokken, is grootendeels vernield. De bestuurder van de auto, de heer C. v L. uit Haarlem, deelde mede, dat hij door een tegenligger verblind werd, waardoor hij hei orgel, dat geen achterlicht had, niet heeft ge- zien. Op het kruispunt Laan 1914Daam Fockemalaan-Utrechtscheweg te Amersfoort had gisteravond een aanrijding plaats tus- schen een motorfiets en een vrachtauto. De motorrijder kwam met snelle vaart van den Utrechtschenweg in de richting Utrecht gereden, de vrachtauto kwam van Laan 1914 en wilde den Utrechtschenweg oversteken. De motorrijder was van meening, dat de auto zou doorrijden en week naar links uit. De chauffeur stopte echter, met het gevolg, dat de motor op den wagen botste Zeer ernstig fewond is de motorrijder, de 22-jarige v. o. i. uit Wassenaar, naar het ziekenhuis De Lichtenberg overgebracht. Naar de schuld vraag wordt een onderzoek ingesteld. G. G. en W. A. B., beiden uit Laren, door de politie te Apeldoorn aangehouden, ver- dacnt van brandstichting in den nacht van Zondag op Maandag in een leegstaand huis aan den Morellenlaan te Apeldoorn, hebben bekend zich daaraan te hebben schuldig ge maakt. Gistermiddag is op het meer Flevo, onge veer 500 M. ten oosten van het einde van de vaargeul, een met hout geladen 50 ton me tende zolderschuit gezonken, die onderweg ■was van Amsterdam naar Ketel bij Kam pen, gesleept door de sleepboot Alwi. De schipper van den bak is te Harderwijs aan wal gezet. De scheepvaart op de Waal bij Nijmegen was gisteren geheel gestremd tot 1 uur na zonsondergang of zooveel langer of korter als noodig zou blijken. Dit staat in verband met het verwijderen van het tweede gedeelte van de hulpbrug, welke heeft gediend bij het imonteeren van den grooten boog over de ruimte tusschen 2 stroompijlers. Het werk had gistermorgen een vlot verloop. Precies op het middaguur had men bedoeld gedeelte het grootste op eenige bokken ge plaatst. Het is gesleept naar het montage terrein aan den linkeroever ongeveer 800 meter voor de stad, waar de hulpbrug, als brug voor Dordrecht bestemd voorloopig blijft liggen. Nu zal het eerste werk zijn het verwijderen onder den boog van de hulppij lers waarop het tweede gedeelte van de mon- tagebrug heeft gerust. De minister van waterstaat brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat het Juliana- kanaal van Maasbracht tot Maastricht met ingang van 16 September 1935 voor het openbaar verkeer zal worden opengesteld. Gisteravond reed het 14-jarig dochtertje van de familie T. v. Spriel uit Ermelo per rijwiel met haar vader op het rijwielpad. Het meisje kwam plotseling te vallen en werd door een naderende auto gegrepen. Zwaar gewond werd het kind naar het ziekenhuis te Ermelo overgebracht, waar het aan de opgeloopen verwondingen is overle es»» In den afgeloopen nacht zag een nacht waker in de Spoorstraat te Tegelen (L.) een verdacht persoon. Het bleek, dat hij van het huis van den heer Din ges een ruit had ingedrukt. De waker waarschuwde onmiddellijk de politie, die den man nazette. In de nabijheid van den Nachtegaalweg kon de vluchte ling niet verder, daar hij voor een sloot met prikkeldraad-versperring kwam te staan. De politie sommeerde hem te blijven staan en de handen op te steken. Toen de man hieraan niet voldeed, werden eenige schoten gelost, één daarvan trof hem onder de ribben. Hij was bijna op slag dood. Het bleek, dat men een berucht inbre ker onschadelijk had gemaakt, n.1. den Pooi Frans Pommeren, die als interna tionaal inbreker bekend staat en reeds verschillende vonnissen achter den rug heeft. Naar wij vernemen had de AVRO het voornemen dit jaar de radio-uitzending van de openingsplechtigheid der Staten Generaal aldus te regelen, dat er een dubbele reportage zou plaats hebben, een van de plechtigheid buiten de ridder zaal, te berichten door den heer W. G. de Bas en een van de plechtigheid bin nen de Ridderzaal te verrichten door den heer D. Hans. Beide heeren hadden zich voor deze reportage bereid verklaard. De voorzitter van de vereenigde ver gadering der Stater Generaal heeft ech ter voor een reportage binnen de Rid derzaal geen toestemming kunnen ver kenen. Als gevolg hiervan komt dit deel van het verslag te vervallen en heeft alleen de uitzending van de reportage van den heer de Bas plaats. De heer D. Hans zal Dinsdagavond van 10.15 u. tot 10.45 u. voor de AVRO een over zicht geven van den inhoud der mil- lioenennota. Onder voorzitterschap van prof. dr. J- L. Palache is Zondag in Hotel Keiji te Scheve- ningen de jaarlijksche vergadering gehouden van de maatschappij tot nut der Israeheten in Nederland. De voorzitter opende de vergade ring met een rede, waarin hij het probleem van de vakopleiding behandelde. De aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren D. M. Keizer, dr. S. M. Kropveld, dr. J. Lankhout en A. J. Mendes da Costa, werden herkozen. De penningmeester van het hoofdbestuur, de heer E. van Dien, hield daarna een inlei ding over het stelsel waarnaar de subsi- dieering dient te geschieden. De spreker zette uiteen aan welke bepalingen het hoofdbe stuur gebonden is naar aanleiding van het testament van mr. Jacobson, die zijn vermo gen aan de maatschappij naliet. Niet alle afgevaardigden waren even tevre den over de wijze van subsidieverleening. De middelen zijn niet toereikend om aan alle aanvragen te kunnen voldoen. In het Kroatische dorp Taborsko ontston den bloedige botsingen tusschen gendarmerie en boeren. De boeren hadden een vergade ring belegd, waarvoor niet van te voren bij de autoriteiten vergunning was gevraagd. De vergadering was uitgeschreven door den op de lijst van den Kroatischen leider Mats- iek gekozen afgevaardigde Domovic. Volgens de officieele lezing werden de gendarmes, toen zij er de aandacht op ves tigden dat niet aangevraagde vergaderin gen verboden waren, door de boeren met steenen bekogeld, waardoor zes gendarmes gewond werden, en wel een hunner ernstig. Toen uit de menigte bovendien nog vier re volverschoten gelost werden, hadden de gendarmes eerst waarschuwingsschoten ge lost, waarna toen de menigte bleef opdrin gen, op haar geschoten werd. In totaal zou den acht schoten gelost zijn, waardoor drie boeren op slag werden gedood, terwijl een vierde boer zoo hevig gewond werd, dat hij korten tijd Iater stierf. Sedert Januari j.1. is het aantal werkloozen in het Vereenigd Koninkrijk afgenomen met 377.000. Volgens ramingen van het ministerie van Arbeid waren op 26 Augustus 10.424.000 personen tusschen 16 en 64 jaar tegen ar- beidsrisko verzekerd, d.i. 43.000 meer dan op 22 Juli en 244.000 meer dan verleden jaar Per zelfden datum waren in Groot Brjt- tannië in het geheel 1.947.964 personen als werkloos ingeschreven, van wie 1.533.259 geheel werkloos waren, dit was 24.977 min der dan op 22 Juli en 188.614 minder dan verleden jaar. In Augustus waren 22.000 jongelieden, die pas de school hebben verla ten, voor het eerst ingeschreven in de regis ters der werkzoekenden. Een nieuwe krachtproef is minister Schacht gelukt, schrijft de Berlijnsche cor respondent van de „Zürch. Zeitung". Tijden% Schacht's bekende rede in Koningsbergen, waarbij hij critiek oefende op de actie der ex tremisten tegen de Joden, stond de S S.-groe- penleider der provincie Oost-Pruisen op en verliet demonstratief de zaal, terwijl hij met halfluide stem zijn misnoegen over Schacht's woorden te kennen gaf. In Berlijn teruggekeerd zette Schacht door dat deze S.S.-Ieider van zijn post bij de S.S. werd ontheven. Dezelfde correspondent weet ook mede te deelen, dat ten gevolge van een geheime aan wijzing van minister Frick om alle op zich zelf staande acties tegen de Joden achterwe ge te laten, de Jodenvervolging in de provin cie eenigszins verminderd is. Van regeeringswege aanbevolen. In de laatst verschenen editie van de Duitsche Stürmer wordt de verschijning van een nieuw extra-nummer van dit b'ad ter gelegenheid van den Rijkspartij dag te Neurenberg aangekondigd, onder aanbeveling van dr. Ley, den leider van het Arbeidsfront, wiens handteekening onder deze aankondiging is afgedrukt. Zij luidt: Aan de dienstinrichtingen van het Duitsche Arbeidsfront. De Stürmer geeft ter gelegenheid van den Rijkspartijdag 'n extra-nummer uit, getiteld: „Menschen- moordenaars van den beginne af". In deze editie zijn de Joodsche revoluties van de oudheid tot het heden en in het bijzonder het marxisme vun Karl Marx tot aan de „Komintern" (Communisti sche internationale) volledig behandeld. Dit extra-nummer moet zoo mogelijk in het bezit komen van ieder lid van het Duitsche Arbeidsfront. De dienstinrich tingen van het Duitsche Arbeidsfront worden daarom aangewezen ter grootst mogelijke verspreiding van dit extra nummer. i- Te Los Angelos is gestorven de petroleum- magnaat Edward Dohenny, wiens eigendom men aan petroleumvelden te Tampico in Me xico de grootste ter wereld waren. Dohenny is ook betrokken geweest bij het bekende „teapot dome"-schandaaI. Het Amerikaansche departement van ma rine heeft eenige particuliere firma's op dracht gegeven voor den bouw van een vliegtuigmoederschip, drie torpedojagers van 1500 ton en drie duikbooten. Verder heeft het ministerie gelden beschikbaar ge steld voor den bouw van een lichten kruiser, zeven torpedojagers van 1500 ton en drie duikbooten op de regeeringswerven. Ongeveer 75 mijl ten Zuiden van Mexi coCity kwam gistermiddag een dicht be zette autobus, die met groote snelheid reed, te slippen, waardoor de zware wagen in een ravijn langs den weg terecht kwam. Vijf personen, n.1. een man, twee vrouwen en twee kinderen, werden gedood, terwijl vijf tien andere passagiers ernstig gewond wer den. Reuter meldt uit Londen: Een Engelsch uitvinder heeft een nieuwen doodenden straal „Straal Z" uitgevonden en aan de regeering aange boden. Het blad People, dat dit bericht publi ceerde, schrijft, dat deze uitvinder mis schien uitging van hetze'fde principe als een Italiaansch uitvinder, wiens dooden- de straal in het geheim in Italië wordt beproefd. „Straal Z" zou boven steden op vijan delijk gebied een dergelijken atmosferi- schen toestand kunnen scheppen, dat alle inwoners omkomen. Zondagmorgen om half acht stoof een zwaar gepantserde smokkelauto te Bu- de! uit België over de greriS. Aan een sommatie der ambtenaren om te stoppen werd geen gehoor gegeven weshalve de ambtenaren den wagen per motorfiets achterna eingen. De smokkelauto, die de Zandstraat d or het gehucht Eroekkant was inge slagen. werd onder Maarheeze door de achtervolgers tot stilstand gebracht na- da hij door de ambtenaren van hun mo torfiets danig was bekogeld. De smok kelaars slaagden erin te ontkomen; bij onderzoek bleek de auto, die zwaar rond om de cabine was gepantserd, 450 K.G. Belgische margarine te bevatten. De drie Dragon-Rapide vliegtuigen, welke door de De Havillandfabriek in Engeland zijn gebouwd en gebruikt zul len worden bij de karteering van Nieuw- Guinea, bevinden zich sinds enkele da gen op Schiphol, waar nog eenige in strumenten worden ingebouwd. De vlucht naar Indië van deze machines zal Woensdag a.s. te negen uur aanvangen. Als een der bestuurders treedt op de chef vlieger van de werkexpeditie, kapitein C. A. Koppen; de overige vliegerdeelnemers, de luitenant-vliegers P. G. Tideman, J. V. Mei- ningen en J. Vonk maken de vlucht naar Indië als 2de piloot mede, aangezien de bei de andere toestellen bestuurd zullen worden door de Engelsche vliegers captain Fullford en captain Cox. Laatstgenoemde heeft voor de De Havellandfabriek de verantwoordelijk heid van de vlucht, omdat de drie vliegtuigen eerst te Bandoeng aan de Kon. Ned. Ind Luchtvaart Mij., welke de karteeringsop- dracht gekregen heeft van de Nederlandsche Nieuw Guinea Petroleum Mij., waarvan deel uitmaken de B.P.M., een Amerikaansche en een Engelsche maatschappij, worden ge leverd. Met deze vliegtuigen gaan ook mede de heeren P. G. L. Hegener, chef-radio-dienst van de expeditie en fr J. Brink, mecanicien De algemeene leider van de expeditie, de kapitein der Artillerie mr. R. N. de Ruyter van Stevenick, is reeds 14 Augustus 1.1. per KLM. naar Indië vertrokken; ook de eerste Geodeeth C. Roggeveen en de navigator-foto graaf F. W. J. Surink hebben de reis naar Irdië per K.L.M.-vliegtuig gemaakt. Wat de overige deelnemers betreft, is 5 Juli 1.1 per mailschip „Johan van Olden- barneveltnaar Indië vertrokken de admi nistrateur E. L. J. Haak en per „J.P.Coen" op 14 Juni de kampmeester S. Disse. Per mailschip „Baloeran" vertrokken op 14 Augustus de laborant A. C. Brand, de twee de Geodeeth D. E. Hannema, de navigator fotografen B. J. A. Herweyer, IJ. Iwema, F C: M. Loven en F H M. Rotteveel; de hel- per-Geodeeth W. A. Leijenaar, alsmede de hoofdlaborant C. J. Weers Als arts van de expeditie zal optreden dr. Schröder, terwijl in Indië zijn aangewezen de heeren F Fisscher, chef technische dienst, in dienst der K.N I L M. J. v, d. Putten, mecanicien, Brittijn en de Bruin, radio-telegrafisten. Met een der directeuren van de K N 1 L.M., den gep. kapitein ter zee jhr. H. K. B Rtndorp, heeft een verslaggever van het A.N.P. Maandagmorgen met betrekking tot deze opdracht een onderhoud gehad, waar aan nog de volgende bijzonderheden zijn ont leend: De drie Dragon-Rapide vliegtuigen, welke voor de karteering worden gebezigd, zijn ge wone twee-motorige verkeersmachines (twee dekkers) van de De Havillandfabriek. welke plaats bieden aan acht passagiers. De K.N. I.L.B. heeft deze toestellen kunnen koopen, terwijl ze in aanbouw waren en nadat geble ken was, dat het reeds geruimen tijd gebruik te Ford-vliegtuig, dat men voor een geringen prijs uit Amerika had laten komen, voor kar- teeringsdoeleinden minder geschikt was. Ge tracht zal worden, dit vliegtuig te verkoopen en als dit niet lukt, zal het naar Indië wor den overgebracht om voor de expeditie com municatie-diensten te verrichten en eventueel als invaller te fungeeren. De drie Dragon-Rapide vliegtuigen zijn aan den onderkant eenigszins gewijzigd, zoo dat het oog van de camera's, welke op deze plaats worden bevestigd, naar alle kanten een vrij veld heeft. Het geheele gebied, dat in kaart moet wor den gebracht, beslaat de geweldige opper vlakte van tien millioen hectaren, tezamen echter nog niet de helft van het Nederlandsch bezit op Nieuw-Guinea vormend en hoofd zakelijk bestaande uit laag terrein, dat een lengte heeft van ongeveer 800 kilometer. De duur van het werk wordt op tenminste een jaar geschat en is uitsluitend afhankelijk van de gelegenheid tot fotografeeren. Met bewol king en andere factoren rekening houdend, rekent men er op dat per dag hoogstens ge durende een uur opnamen zullen kunnen worden gemaakt De regeling is zoodanig, dat bij aankomst op Nieuw Guinea der vliegtuigen deze zullen na aankomst te Bandoeng in de werk plaatsen van de K N.I.L.M. duchtig onder handen worden genomen, waarmede tien dagen gemoeid zullen zijn al het overige personeel en al het benoodigde materiaal reeds in het tevoren geheel gemonteerde kamp te Babo, aan de Zuidkunst van de Mac Cluer Golf, aanwezig is, zoodat de karteering onmiddellijk kan beginnen. Vier kampementen. Er komen in het geheel vier kampementen, waarvoor de vestiging zorgvuldig is uitge kozen. Voor het transport van het materiaal is o.a. een lichter van de K.P.M. gecharterd. Terwijl het terrein rondom Babo gekar teerd wordt, wordt door de zorg van de op drachtgeefster een ander vliegveld gereed ge maakt en een kampement aldaar gebouwd, zoodat onmiddellijk nadat de karteering te Babo beëindigd is, alles naar het nieuwe kampement kan worden overgebracht. Terwijl dit in gebruik is, wrodt het kampement, dat e Babo stond, weder naar een derde plaats overgebracht en zoo vervolgens Kampementen en vliegvelden komen be halve te Babo, op het eiland Efman nabij Sorong, te Seroei op het eiland Japon en te Mimika op de Zuidkust van Nieuw Guinea De afstand tusschen de beide uiterste kampe menten, Sorong en Mimika, bedraagt niet minder dan 600 kilometer Ofschoon de expeditie uiteraard behoorlijk gewapend is en de regeering een wakend oog in het zeil houdt, worden geen vijandelijke overvallen gevreesd. De kannibalen op Nieuw Guinea hebben liever te doen met een zende ling, die in z'n eentje aan het baden is Als alles naar wensch gaat, zal begin October met deze grootsche onderneming want deze kwalificatie komt de karteerings- opdracht ongetwijfeld toe een aanvang worden gemaakt. De „Koetilang" is gistereen op ujtrei. van Bagdad in Jodhipur aangekomen. De „Nachtegaal" (thuisreis) vloog tereen van Rangoon naar Jodhpur. De „Lijster" is gisteravond om 18.47 uur op Schiphol aangekomen. Gisteren is in de nabijheid van Redfieto (Engel.) een vliegtuig op een boerderij neer gestort. Beide inzittenden werden gedood Men kan veilig aannemen, dat de heer Voute, als gemeentelijk commissaris belast met de controle op de gedragingen van de Berger Sportvereeniging (B.S.V.) Maande 2 September, tijdens de zitting van den g£ meenteraad, onaangename, ja, moeiljij™ oogenblikken heeft doorgemaakt, toen de door zijne vereeniging georganiseerde kermis in bespreking kwam. De wel zeer povere resultaten, bereikt met de zoo luidruchtig aangekondigde reorgani. satie, verwekten in den raad hilariteit en dé critiek is hem niet gespaard. De geheele kermisopzet is een mislukking geworden. Bracht deze opzet eenerzijcfe gro<> te ontstemming bij de neringdoende burgerij anderzijds is die vereeniging er geen stap vepi der mee gekomen. Twee duizend centen, zie daar de geheele winst met dezen roofbouw op Bergens za kenleven gemaakt. Te midden van deze debacle verrijst onze gemeentelijke regeeringscommissaris vve! eenigszins als ridder van de droevige figuur. 'rj Wij voor ons hadden geen reden gehad deze zaak nog eens naar voren te brengen wanneer de heler Voute, om zich een houding te geven, zich niet had laten verleiden tot het geven van een onjuiste voorstelling van za ken, wat betreft de beweerde noodzakelijk- heid der reorganisatie. Hij doet het n.1. voorkomen alsof hq be langrijke mutaties in het bestuur had door gedreven in verband met de geheele gestie der vereeniging, waaronder dan het z.g. zor- gelooze financieele beleid. „Verschillende bestuursfuncties", aldus ongeveer de heer Voute, „werden waargeno men door jonge menschen, wel vol ijver, maar zonder noodige geschiktheid". Maar wat zijn de feiten? In 1932, dus drie jaar geleden, werd het bekend, dat de r.k. leden uit de vereeniging zouden treden. Ondanks deze wetenschap ging B.S.V., op voordracht van het toenmalige bestuur, on der voorzitterschap van den heer Onrust, over tot het doen maken van een kleedge bouw, dat 25 Sept. van dat jaar feestelijk werd ingewijd. De kosten bedroegen 1800. De betaling zou, bij gebrek aan baten, in jaarlijksche termijnen van 100 geschieden, terwijl na tuurlijk rente werd betaald. Waar armoede binnen treedt, vliegt de Ik' de het venster urt. Zoo ook in het bestuur. Het begon te ontbreken aan de noodige sa menwerking, met het gevolg, dat 5 Novem ber 1934 een groot deel van het voor den ongunstigen toestand der financiën verant woordelijke bestuurverdween. Van de oude garde bleef alleen de heer Onrust. Voor hen die heen gingen kwamen onder- feteekenden in de plaats. De onderlinge ver- ouding werd een andere, gezien de verkla ring van den heer Onrust, dat hij het nog nooit zoo rustig en gemakkelijk had gehad. Enfin, het bekende adres aan de gemeen te werd verzonden, want dit zagen onderge- teekenden wel in, dat er in verband met de ongunstige financiën iets moest geschieden. Het resultaat was de regeeringscommissaris. Wat de man heeft uitgevoerd? Niets! Geen onderzoek naar den werkelijken toe stand, geen bespreking hoegenaamd met het bestuur. Letterlijk niets. Dadelijk reeds kwam zijn eisch tot aftre den van ondergeteekenden ter tafel, wat wel het beste bewijs is, dat hij van de geheele situatie niets wist. „Het was in het belang der vereeniging" beweerde hij. Enfin, wij werden vervangen door een meester in de rechten en een ingenieur. Had er nu slechts een schijn van onder* zoek plaats gehad maar zelfs in de raads zitting van 2 Sept. bleek de heer Voute toeten noch blazen te weten dan was^l er mee bekend geweest, dat ondergeteekeW»1 slechts een paar maanden nog maar be stuurslid waren en dus onmogelijk verant woordelijk konden zijn voor de situatie. had hij ook geweten, dat het een grove o11' waarheid was, dat alle werkjes voor de ver eeniging werden betaald, dat geen der w stuursleden ook maar een cent ontving, belangeloos verrichtten, zooals het trouwe» ook behoort. Maar een onderzoek was immers niet noo dig. Naar buiten moest de indruk gewoft dat snel en krachtig werd ingegrepen- Nu, er is ingegrepen. Het was in de vow beteeken is van het woord: God zegd greep Het werd helaas een misgreep. j Wel moet de heer Voute zich Dinstw? lendig hebben gevoeld. Wie zou anders naar middelen hebp»' grepen, als de heer Voute deed? En dit om de aandacht van eigen onmogelijk v tie af te leiden? j. Th. Jansen, voorheen le seC^tarjj. C. Dubbeld, voorheen 2e sec W. Dames, voorheen le pent»w~ (De inzenders mogen niet uit het oog liezen, dat de heer Voute, die juis terugge- buitenlandsche vacantiereis wasR^v. keerd en van het kermisgedoe van Zirae\tl>^> op de hoogte was, slechts heeft v g.S.V- wat het tegenwoordige bestuur hem verstrekt had. Men mag het hij Voute dus niet te zeer kwalijk nci t te sterk in zijn beweringerMS STcrtJ

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8