Ect tweetal naturalisatie-ontwerpen wordt hedenmiddag z. h. s. aangenomen. REDE VAN HOARE. Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. BRUILOFT, ONBETAALDE REKENINGEN EN MEINEED. Mijnheer de redacteur, vn«K* J u voor de opname. P- taaiste betichten (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER. Rood licht ol wit spatbord? Aan de orde is het wetsontwerp houden de regelen nopens het verkeer op de we gen De heer Jansen de Lirapens zegt, dat het van de uitvoeringsmaatregelen zal afhan gen in hoeverre met deze wet een alge- meene verkeerswet wordt benaderd. De heer ter Haar merkt hetzelfde op. Spr. wil streng doen tegengaan, dat er op een verkeersweg gereden wordt met rijwielen als er een rijwielpad is. Spr. wil de ver plichting van een rood achterlicht voor rij wielen voorschrijven. De heer Kolff dringt aan op opvoeding der jeugd voor het gebruik van den weg. Het aantal verkeersfouten door alle weg gebruikers is ontstellend groot. De heer Gelderman verwacht niet, dat door deze wet het aantal verkeersongeluk ken spoedig zal afnemen. Hij vraagt spoe dig resultaat van het overleg tusschen de departementen van waterstaat en justitie over het al of niet verleenen van voorrang aan verkeer van rechts of hoofdwegen. De heer van Sasse van IJsselt betoogt, dat de practijk het nut van de bestaande regeling van den bewijslast bij verkeerson gevallen heeft bewezen. - De minister van waterstaat betoogt, dat gebleken is, dat bepalingen betreffende maximum-snelheden nog niet gemist kun nen worden. Hij zegt, dat vooralsnog aan een wit spatbord met reflector voor rij- w'elen de voorkeur is te geven boven een rood achterlicht. Alleen als er een rijwiel pad is, ware van den wielrijder te verwach ten dat hij den weg zal mijden. Het Kon. besluit betreffende de uitvoe ringsmaatregelen ingevolge deze wet zeer spoedig te verwachten. Het wetsontwerp inzake wettelijke aan sprakelijkheid is weldra gereed. Zoo noodig za' spreker niet schromen veranderingen ten aanzien van den bewijslast bij ongeval len voor te stellen. Het wetsontwerp wordt z. h. s. aange nomen. Aan de orde is het wetsontwerp inzake rentelooze voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart. De heer Wibaut is van oordeel, dat de regeering te behoedzaam is. De scheep vaart moet met spoed geholpen worden. Spr. bepleit den bouw van een tweede „Statendam" in eigen land. is DE TILBURGSCHE STAKING Het aantal stakers iets gestegen. In den stand van de staking in de Wollen Stoffenindustrie te Tilburg is vandaag weinig verandering gekomen. Het aantal stakers is iets gestegen en bedraagt thans 4273, tegen 969 werk willigen. Het stakingscomité heeft in de gister avond gehouden vergadering nogmaals verklaard tot onderhandelen bereid te zijn. Het is zeer klam ii de stad. SPANNING IN GENEVE. In afwachting van de rede van Hoare. Onder buitengewoon groote belangstel- li.' is heden de zitting van ae Assemblée te Genève geopend. Met groote spanning verwacht een ieder de aangekondigde rede voering vai Sir Samuel Hoare. Na de opening bracht de voorzitter, de Tsjechoslowaaksche minister van buiten- landsche zaken Benesj een reeks besluiten van het buret-u ter kennis, o.m. een be sluit, waarbij Litwinof uitgenoodigd wordt toe te treden tot het Volkenbondsbureau. Stilzwijgend stemde de vergadering hierin toe. Verder werd besloten de derde com missie die ontwapeningsproblemen behan delt, slechts bijeen te roepen, wanneer dit in den loop van de zitting noodig mocht blij ken. De kwesti*. van levering van munitie en wapenen aan oorlogvoerende staten werd vervolgens verdaagd tot de eerstvol gende zitting. Onder doodsche stilte van het voltallige Assemblée sprak Hoare de volgende rede uit: Ik wil op dit oogenblik in het bijzonder spreken over de oprechtheid van onze adealen. Ik geef toe dat deze oprechtheid haar oorsprong vindt in eigen belang, maar zij vindt tevens haar oorzaak in het belang Samuel Hoare dat naar wij gelooven, het beste is voor al- len. De economische hulpbronnen der wereld en de mogelijkheid van een beter gebruik daarvan besprekende, zeide Hoare, dat de Britsche regeering van meening is, dat het onderhavige probleem veel meer economisch is dan politiek en territoriaal. Het is het ver langen naar een waarborg, dat de verdee ling der grondstoffen niet op onrechtvaar dige wijzen kan worden gehinderd, die den eisch naar een nieuw onderzoek prikkelen. Voorzoover dit de Britsche regeering aan gaat ben ik er zeker van, dat wij bereid zou den zijn ons deel bij te dragen tot een on derzoek naar deze problemen. Dit onderzoek zou zich in dit geval moe ten beperken tot de grondstoffen uit de ko loniale gebieden met inbegrip van de pro tectoraten en mandaten. Ik stel een vrije verdeeling voor van de grondstoffen onder de industrieële volkeren die er behoefte aan hebben. De vraag naar een wijziging moet worden gerechtvaardigd door feiten en door een vrije bespreking van die feiten. De recht vaardigheid van een eisch is niet noodzake lijk evenredig met de nationale hartstochten die te zijner ondersteuning zijn opgewekt Al te vaak dient een kunstmatige overprik keling van het nationaal gevoel tot veront schuldiging voor het verwerven van een ver plichting of het dreigen met geweld, en toch moeten van tijd tot tijd veranderingen wor den aangebracht. Het volkenbondspact geeft zelf deze moge lijkheid toe. Maar deze wijzigingen moeten worden aangebracht wanneer zij werkelijk noodza kelijk zijn en wanneer de tijd gunstig is en niet eerder. Zij moeten worden aangebracht door toestemming en zij mogen niet worden gedicteerd. Zij moeten aangebracht door overeenstemming en niet door een éénzijdig optreden, door vreedzame middelen en niet door een oorlog of door bedreiging met een oorlog. De leden van den Volkenbond moeten hun aandacht hierop coneentreeren evenals op de andere aspecten van de veiligheid, wanneer de heerschappij van de wet in internationale zaken wil gevestigd en bevestigd worden. UiidseAcifteti Panorama heeft deze week een interessan te beschouwing over het uitsterven van den bison en wat daartegen op het oogenblik ge daan wordt. Rudolf van Weert vervolgt de geschiedenis van de oorspronkelijke Siamee- sche tweelingen en in dit nummer treft men ook het slot van het verslag aan van twee jonge dames, die per vouwboot van Passau naar Buda trokken. Bij vele afbeeldingen wordt getoond hoe men in Utrecht „warmte aan huis" levert, een toekomstbeeld, dat daar ter stede al werkelijkheid is geworden. Aan den tragischen dood van koningin Astrid is natuurlijk menige foto gewijd. De filmrecensent bespreekt „Een vrouw, die weet wat zij wil". Aan sport en mode zijn weer vele pagina's gewijd. Verhalen en no vellen zijn ii ditmaal van Ferry Latimer, van Axel Rudolph. van Johan Peerdeman en van Percy Hendon. ^Rechtszaken Strafzitting van Maandag 9 Sept. De Hoeksche en Cabeljauwsche twisten. Eindelijk, nadat een dreigend meineed zaakje uit den weg was geruimd, kregen we voortzetting van het heibeltje in de Kabel- jouwstraat. De politierechter spoorde den verdachte aan ruiterlijk met de waarheid voor den dag te komen. Het betrof hier een vechtpartijtje met een inmiddels verhuisden buurman De heer Willem B. bleek echter nog steeds op het standpunt te staan, dat gezegde buurman de aanleiding van het gebeurde was geweest, doch gaf toe ook in eenigszins opgewonden toestand te hebben verkeerd. Aan rechercheur v d. Valk had verdachte erkend de eerste klap te hebben uitgedeeld. De monteur T. J. Hink, een nieuwe getui ge, was ook weer tamelijk vaag in zijn ver klaringen. Bij den rechter-commissaris was hij veel uitvoeriger geweest. De officier vond ten slot te, dat dit eenvoudige zaakje er niet prettiger op was geworden door de tegenstrijdigheden in de getuigen-verklaringen, doch vermeende te kunnen aantoonen, dat er wel een mis handeling had plaats gegrepen. Gevorderd werd 30 boete of 15 dagen. Vonnis 40 boete of 20 dagen. Het ging, hoewel niet glad. De arbeider Hendrik Sch. te Bergen, die onder invloed van alcohol allerlei buiten wettelijke streken had vertoond en zich ver zet had tegen veldwachter Boltjes, had uit stel van excecutie gekregen om alsnog te kunnen aantoonen, dat hij óók de matigheid en desnoods geheel onthouding kon beoefe nen met als belooning 'n voorw. veroordee ling. Hoewei met niet veel animo werd ge- requireerd een voorw. straf en verdachte ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf voor waardelijk met 2 proefjaren. Zedendelict. De 51-jarige opperman Willem R. te Alk- maar had zich volgens dagvaarding in den Hout zeer onvoegzaam gedragen, wat door den agent v. d- Valk was geconstateerd. Hij stond voor dit feit met gesloten deuren te recht en werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Een reclameschilder wiens bloed karnemelk werd. De 41-jarige schilder Pieter K. te St. Maartensbrug, die bezig was een reclame op ee nruit te scliildreen, werd door den 6-jan- gen Evert Kooij zoo'n beetje in het ootje ge nomen en deze kleine booswicht bedriet zijn cunst vol schilderwer. Hij was zoo onverstan dig zich kwaad te maken en het kind een kastijding toe te dien en op den grond te werpen. De ouders namen daar geen genoe gen mede en het resultaat was, dat de recla meschilder thans terecht stond De kleine getuige stond nu voor den politierechter te Srienen en zijn vandalen werk te erkennen straf was dan ook licht 1 boete of 1 dag Een politiek relletje op de Zater- daémorgenmarkt. Een 35-jarig koopman en hulpbesteller bmij de posterijen, Jacob T., zou op Zater dag 22 Juni de heeren G. en C. H. Hölzel, sigarenmakers te Alkmaar, hebben uitge maakt voor kooplieden in morfine. Bedoel de gebroeders zijn marktkooplieden en N. S. B.-ers en nu verlangde verdachte dat de heeren H. een door hen gedragen N. S. B. speldje van hun jas zouden verwijderen. Toen zij zulks niet deden, kwalificeerde verdachte deze gebroeders op bovenom schreven wijze. Terecht staande ter zake eenv. beleediging had verdachte T, niet minder dan 4 getuigen k decharge mede ge nomen, op wier verhoor hij bleef aandrin gen. Gister diende de zaak in hooger beroep en gewezen vonnis (vier maanden gevangenis- Nadat 3 getuigen hadden bevestigd dat verdachte gemelde scheldwoorden had gebe zigd, kwamen de 4 getuigen a décharge mededeelen, dat zij bedoelde krenkende woorden niet hadden gehoord, waarna bleek dat de officier zich maar a?n de officeele getuigen hield en vermeende te kunnen re- quireeren 15 boete of 10 dagen hechtenis Uitspraak 10 boete of 7 dagen hechtenis. 'n Losbandige Harenkarspeler ontsprong den dans. De 16-jarige tuinder Jan Bruin te Haren karspel werd op 30 Juli aldaar onthaald op een klap, hem toegediend door zekere Theo Br., 'n vischventer met veel temperament en harde knuisten. Dit cadeauxtje smaakte niet bijzonder en hij deed aangifte met gevolg, dat de dader heden wegens bewijsgebrek werd vrijgesproken. (Wordt rsrvoljd). Alle eendjes zwemmen niet in 't water. De 31-jarige beroepslooze heer Willem Br., een ingezetene van Egmond aan den Hoef, had zich op 22 Mei vergrepen aan een tamme eend, eigendom van den heer N. Kap- tein, die zijn eendenharem had toevertrouwd aan de eerlijkheid van Jan Publiek, waaron der zich echter blijkbaar leden bevonden, die dit vertrouwen niet verdienden, althar» zeer zeker niet genoemde heer Willem B., getui de zijn verschijning op de zondaarsbank. Iet bleek dat Willem de gestolen eend, nog wel 'n moeder met vele kleintjes, een plaatsje had gegeven als duorijdster op zijn fiets. Aangezien de heer Kaptein reeds een dozijn eenden miste, mag verondersteld worden, dat het niet de eerste watervogel was die door verdachte werd ingepikt. Volgens opgaaf van dezen had zijn hond de eend gegTepen en om zijn hond te be schermen tegen de woede van het publiek, had hij de eend in een zak meegenomen. Ook was hn in 't bezit geweest van een knuppel, doch deze wandelstok had met eendenmep- perij niets te maken. De rijksveldwachter loerde echter reeds op hem en had een tip gekregen, dat hij weer op het oorlogspad was en zoo men ziet, niet zonder succes. De gedragingen van Willem, die zich ontdekt zag en deed alsof hij aan 't gras plukken was, waren méér dan ver dacht. Een zoogenaamd foefje, zei de presi dent smalend, doelende op het grasplukken. „Als je konijnen heb, mot je grasplukken'*, zei de lang niet op z'n mondje gevallen ver dachte. De officier vond dat het geen normale uit rusting is als men gaat fietsen met een hond, een stok en een zak en distilleerde daaruit, dat verdachte het wel degelijk had voorzien op de tamme eenden in den Lammerpolder. let mocht dezen echter niet gelukken aan de vervolging van Minnee en Kramer te ontko men. De officier verdacht hem ook van meer dere vermissingen en achtte althans dezen diefstal wettig en overtuigend bewezen. Ver dachte werd reeds drie maal veroordeeld, dus oordeelde de officier een eisch tot veroor deeling in casu: 6 maanden gevangenisstraf op zijn plaats. De heer Willem Br. decreteerde dat het onzinnig was op al die argumenten in te gaan en scheen zich zeer verongelijkt te achten. Het is van buiten niet te zien wat er innerlijk te koop is. De 23-jarige Pietje Cornelia Sch lijkt zoo op het oog een keurig net meisje, doch het bleek na haar verschijning als verdachte al zeer spoedig, dat haar gedragingen niet aan dit nette uiterlijk bteantwoordden. Althans werden haar verschillende diel- staffen tenlaste gelegd, gepleegd op 2 Juni in het danslokaal van den heer Homan te St Vtaartensvlotbrug. De portemonnaie zou zijn hebben ont vreemd uit de tasch van een andere danseuse, mcj. T. Broekhuyzen, en deze portemonnaie kwam op aandringen van de benadeelde ut: haar eigen tasch te voorschijn. Ook de 14-jarige S. Lourens uit Schagen had zich gewijd aan de danskunst bij Homan en had de mysterieuze geschiedenis met het taschje gezien, dat onder andere damesklee- dingstukken verborgen was. Bovendien had dit meisje gezien, dat Pietje in het bezit was van een shawl en dat zij uit een fietstasch buiten een alpino wegnam. De heer W. Zuidscharwoude, bakker en ge- Iegenheidskellner, legde verklaringen af, die de verdenking tegen Pietje bezwaarden. Het pleitte vooral tegen haar, dat zij den kellncr niet toestond in haar taschje te kijken. De in het bezit van Pietje gevonden alpino en grijze shawl waren het eigendom van mej. C. Gel der. De zaak was te ingewikkeld om door den politierechter te worden behandeld, dus daar om had de officier de zaak aangebracht bij de meerv, strafkamer. Door haar onverstandige houding had het meisje verschillende goede kansen verspeeld en had zij ook de sympathie van den officier wel voor 100 procent verloren. Het gebeurde werd nog eens meer uitvoerig gereleveerd en de officier eindigde met tegen het onverstan dige kind met misdadigen aanleg, gemis aan eerlijkheid en openhartigheid 3 maanden gev. eischen. De president werkte nog eer» op haar ge moed, doch vergeefs, het meisje bleef halstar rig voIhouden^^^^^^^^^^^^^M Mischien zat nog een tusschenvonis wor den gewezen. Art. 244 wetb. v. strafr. De 23-jarige Jb. H. te Helder, die reeds op 27 April terecht stond ter zake misdr. art. 244 compareerde heden nog eens met geste ten deuren. Eisch 10 maanden gev. voorwaar delijk met 3 proefjaren. Ernstige aanrijding op den Ken- nemerstraatweg. Op den 15den Januari had op den Kenne merstraatweg een tamelijk ernstige aanrij ding plaats. De 22-jarige reiziger James La ming uit Bloemendaa! kwam aldaar het ge beurde ter hoogte van de Vierstaten, met zijn luxe wagen in aanraking met een hon denkar, waarmede de 15-jarige loopjongen der firma Meyer, Corn. Molenbroek, geheel rechts van den rijweg reed. met het gevolg, dat Molenbroek tegen het wegdek werd ge slingerd en een door dr. van Dam geconsta teerde lichte hersenschudding bekwam. In het centraal ziekenhuis kwam de jonge ling weer bij kennis en is daar eenige weioen door den chirurg behandeld, ook voor twee bekomen beenbreuken, waarvan hii geheel hersteld is. In deze zaak trad op als pleiter de welbekende mr. de Vrieze uit Amsterdam Mej. Annie Evers had gezien, dat de be hanger met 'n met beddegoed beladen kar ge heel rechts reed; toen zij voorbij was, hoor de zij een slag en zag den iongen. die de kar bestuurde, op den rijweg liggen Motoragent Webster had met een inspec teur een onderzoek ingesteld, ook wat betrot de verlichting van den wagen en gaf omtrent een en ander verslag. De booglampen ter plaatse geven behoor lijk licht; de handkar had echter geen licht alleen de voorgeschreven reflector. De eerste luitenant bij de mil. motor- dienst W. v. Hulst, één bekend deskundige op dit gebied, werd ook in dit geval als des kundige gehoord. De reflector aan de kar had, volgens den luitenant, geen effect kunnen sorteeren. Over het geheel genomen was het zeer emotielooze zaak. De Engelsche ver dachte zat op zijn primitieven zetei te geeuwen. Desgevraagd gaf hij te kennen op eenige meters afstand een voorwerp voor zich op den rijweg te hebben gezien. Hij remde direct doch kon een aanrijding niet voorkomen. Volgens Webster was de door verdachte gevoerde verlichting voldoende, aangezien nog werd gereden binnen de bebouwde kom. De officier releveerde dat de straatver lichting z.i. niet onvoldoende was om met stadslicht te rijden. De aanrijding was on begrijpelijk, aangezien er ook zoo goed als geen verkeer was. Alleen bleef dus de mogelijkheid dat de verdachte niet voldoen de had opgelet. De jongen deed zijn ver- keersplicht en reed normaal op den rijweg. De handeling van verdachte is niet te ver klaren, doch de jongen werd er de dupe van. Hij bekwam zwaar lichamelijk letsel, althans was hij 3 maanden niet in staat zijn bezigheden te verrichten en is inmiddels ontslagen. Summa summarum was de offi cier overtuigd dat hier grove onoplettend heid bestond en werd gerequireerd f 300 boete of 60 dagen hechtenis. Intrekking van het rijbewijs wilde de offi cier niet vorderen. Mr. de Vrieze noemde het gebeurde een verkeersongeval en besloot zijn uitvoerig levendigen, vaak geestig pleidooi met vrij' Wie muet dat betalen...?» getrouwd echtpaar een schitterend huwelii'' diner in een restaurant te Arnhem. De maaltijd verliep tot ieders genoegen en in Cu beste verstandhouding, i - een Lang zou dit echter niet duren; het jonge huwelijk zou weldr bedreigd worden door ernstige familif twisten. De vader en de schoonvader van dwi bruigom konden het niet eens worden over de betaling. Toen de hotelier zijn rekening aanbood werd hij van het kastje naar den muur gestuurd. De vader van de bruid was vlak na het huwelijksfeest van zijn dochter gescheiden, de kinderen kozen de zijee van de moeder en dit wekte zoozeer het misnóe! gen van papa op, 'at hij over betaling van een gedeelte van fe kosten zelfs niet meer dacht. Een civiele procedure voor de rechtbank te Utrecht de gedaagde schoonvader woont te Doorn was het gevo.g van de vroo lijke bruiloft. Bij het verhoor van p?rtij« hield de vader van het meisje vol, d r ha géén opdracht voor den feestmaaltijd had gegeven. De civiele procedure werd re schorst en tegen den onwil'igen betale; zette het O.M. een vervolging wegens meinc d jn De rechtbank veroordeelde den man toi vier maanden gevangenisstraf. Ook voor dit college hield hij zijn onschuld vol. Heden diende de zaak in hooger beroepen al de bruiloftsgasten benevens de hotclhou. der, diens vrouw en de ceremoniemeester na* radeerden gister voor het Hof, om hetzij a charge, hetzij a décharge hun verklaringen af te leggen. Een getuige wist te vertellen, dat hij vod had hooren zeggen, dat wanneer z'n cenjg-e dochter trouwde, ij een diner zou gevós dat wel duizend gulden mocht kosten. ander daarentegen was er bij geweest, toen de beide vaders over de rekening spraken, die nogal mee was gevallen De vader van den bruigom had bij dat gesprek heelenjaal nitt op betaling aangedrongen, maar had den schijn gewekt of alles voor zijn rekenh^ was geweest. Uit het getuigenverhoor kwam niet vast te staan, wie de uitnoodigingen had ventu^d om mee aan te zitten aan den diach. De mee ningen hierover waren verdeeld. Na het uitvoerige g. tuigen verhoor reti reerde de procureur-generaal mr. D. Rei- lingh bevestiging van het door de rechtbank gewezen vonnisc (vier maanden gevangenis straf). Arrest 24 September. Jnqzzonden Slakke* DE PENSIOENKWESTIK Mijnheer de Redacteur, In de gezamenlijke beschikking van de mi nisters van binnenlandsche zaken, ftnandïl en defensie d d. 12-29 April j.1., wordt onder punt 1 het volgende bepaald: De commissie, die door den minister va# binnenlandsche zaken is geïnstalleerd voer het adviseeren, betreffende pensioenkortlr* krijgt tot opdracht: a. reeds ver lede pensioenen dienen te wor den herzien om deze pensioenen in redelijk» verhouding te doen blijven met de salarissea of met het salarispeil van de in dienot zij» de ambtenaren, met dien verstande, dat: b. verhooging van reeds toegekende pen sioenen in verband met de huidige tijdsoi» standigheden is uitgesloten; c de herziening moet, voor wat betreft de wijze van uitvoering, zoo rechtvaardig billijk mogelijk zijn. Punt a van deze beschikking gaat te ver. Uoor reeds verleende pensioenen te herzien, worden verkregen rechten aangetast, wat nu. in strijd is met art. 122 laatste lid der Grondwet, dat luidt: De wetten zijn on schendbaar. Als bijlage is aan de grondwet toegevoegd, men leze art. 4, dat luidt: De wet verbindt alleen voor het toekomende en heeft geen te rugwerkende 1: acht. Terecht zijn dan ook de uitspraken van den Central en raad van beroep tn verschil lende gerechtshoven n.1.: le. Pensioen is qitgeeteld loon, waarop men een verkregen redit heeft, dat noch ge heel, noch ten deele ontnomen kan worden. 2e. Een ambtshalve herziening van p®- sioen met terugwerkend' kracht is mogelijk, wanneer zij ten voordeele (dus niet ten ns- deele) van den betrokkene strekt. De Hooge Raad besliste in het geNW Monkhorst d.d. U Nov. 1927 in denzeutfcn geest. Met deze wetenschap bezield, zou een even- tueele korting op de reeds verleende P®1' sioenen inbreuk maken op de grondwet en het fatsoen en het recht in hooge mate kren ken in den rechtstaat: Koninkrijk der Neder landen. Indien de pensioenen zoodanig herzi® zonder ooit een aanrijding te hebben oorzaakt. ver- Glimlachje ssaffiss: jgereden ven met de salarissen of met het salansp" der in dienst zijnde ambtenaren, dan zulten de oud-gepensionneerden, zoowel burger militair in eene gunstiger positie W®®*; V ooral de gepensionneerde oud-mild»"™ die 30 pC. minder pensioen genieten oud-burger ambtenaren van ongeveer ken rang. Om hen tegemoet te komen werd *n een onwaardige steun in het leven waardoor rangverschil werd ommcvw. een adj.-ond.-off. minder inkomsten s*1 dan een matroos of soldaat. x -too Wil de commissie krachtens punt 1 -j. rechtvaardig en billijk mogelijk een ning der pensioenwet tot stand brenff^Yj^, zal zij toch wel niet andere kunnen n danygj- Ie. Krachtens de grondwet de re*" leende peneioenen niet aantasten^ 2e. Een eventueele herziening dei r wet in ieder geval alléén doen gT I de toekomst. roofnede jit. v v i. jh A|4* J' ..Ik geloof dat le eigenlijk heel vriendelijk is, Hendrik. Kijk maar. hij kwispelt met zijn staart." (Humorist). 3e. De oud-gepensionncerden, - uitren weduwen van vóór 1909 F'pens .|jjk«trl- eindelijk de door hen ling geven, instede van de onb' 'L>. dige en onvoldoende „séeunre^re )k

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10