JSxyekm Jladiatiieuws £ucfUvaact Sport VAN LANGELOT koningin en prinses terug. Aankomst in Den Haag. Na een afwezigheid van vijf weken, is gis teravond de koningin, vergezeld van prinses Juliana uit Schotland in de residentie terug gekeerd. GROOTE DIEFSTAL IN DEN TREIN. Nederlandsche dame berooid van haar tasch met eiiecten en sieraden. piet almelo'sche arbeids- CONLF'ct. AFSCHUWELIJKE MOORD TE DEN HAAG. Moeder met haar kindje van drie weken vermoord. DE TWEEDE STATENDAM. Mededeeling van minister Gelissen in de Eerste Kamer. UITZENDINGEN OP DEN VERSTERKTEN KORTE GOLF-ZENDER. BEGRAFENIS JHR. SANDBERG. ONZE POSTVLUCHTEN. DE DRAGON-RAPIDE VLIEGTUIGEN TE BELGRADO. Hartelijke onvangst hier te lande. Terwijl een groote, hartelijk gestemde menigte den walkant bezette, liep gisteravond de „Prinses Juliana" van ae Maatschappij Zeeland aan boord waarvan zich H. M. Ko ningin Wilhelmina en H.K.H. Prinses juliana bevonden, de haven van Vlissingen binnen. Om tien miuten voor zes legde de l^ot, waarmede de vorstelijke personen van bun vacantie in Schotland naar het vader land terugkeerden aan. Kapitein Ree had met zijn schip weer een voorspoedige overtocht gehad. Op de ponton waren ter begroeting van het hooge gezelschap bijeengekomen de Commis saris van de Koningin in de provincie Zee land, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, de burgemeester van Vlissingen C. A. van Woel- deren, de kapitein-districtscommandant van de Kon' Marechaussee H. A. J. G. Kaas jager, de president-commissaris van de Maatschappij „Zeeland"' de heer De Meester en de directeur van deze maatschappij Ben- ,ink die de reis van Harwich naar Vlis6in- meemaakte. Een groote witte bontmantel beschermde m. de Koningin, die haar reis wegens een liciite ongesteldheid een dag had moeten uit stellen, tegen de koude Oostenwind. Prinses juliana was gekleed in een donkerblauw com plet met zwarten hoed en droeg een groote ruiker mooie bloemen. fot vijf minuten voor half zeven bleven de vorstelijke personen aan boord. Daarna begaf mea zich, zonder van de wachtkamer gebruik te maken rechtstreeks naar den trein, waar aan het Koninklijk rijtuig was gehaakt, ter wijl vele honderden belangstellenden geest driftig groetten. Precies op tijd, om drie minuten over haif zeven vertrok de trein naar de residentie. Reeds geruimen tijd voor het uur van aan komst hadden honderden belangstellenden zich op het Stationsplein opgesteld en ook op de perrons was de belangstelling zeer groot. Naar mate het oogenblik van aan komst naderde, groeide de menigte nog aan en de politie had moeite om ruim baan te houden. Op het perron waren ter verwelkoming aanwezig fuit.-generaal jhr. W Röell, com mandant van het veldleger en gouverneur van de residentie, alsmede de burgemeester mr. S. J R de Monchy en de stationschef de heer J. A. Breekpot. Precies op het aangegeven tijdstip reed het koninklijke salonrijtuig, dat aan den gewo nen Parijschen trein was gehaakt, voor de koninklijke wachtkamer. De koningin steeg uit, gevolgd door prinses Juliana. Met de vorstelijke personen kwamen nog mede R. A baron van Hardenbroek van Hardenbroek, kamerheer-ceremoniemeester van de koningin en jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, H.M.'s adjudant. Een luid gejuich steeg op, dat door de koningin en de prinses met een vriendelijk hoofdknikken en handwuiven beantwoord werd Na zich eenige oogenblikken met de ont vangende autoriteiten onderhouden te heb ben, begaven de vorstelijke personen zich langs den specialen uitgang naar buiten al waar een storm van toejuichingen uitbarstte. Na zich in de gereedstaande auto's te heb ben begeven, reden de koningin en de prinses langs de dicht opgepakte enthousiaste menig te naar den Ruigenjioek. Tegen half tien gisteravond zijn de konink lijke auto's op het landgoed de Ruigenhoek gearriveerd. Ook hier stonden vele belang stelenden om de thuiskomst van de koningin gade te slaan, en luid gejuich steeg op, toen de koningin en prinses Juliana passeerden. ONGELUK OP EEN TORPEDO JAGER. Man met zijn arm tusschen machine bekneld. Aan boord van de Amerikaansche torpe dojager Mac Donough, welke ligplaats heeft aan den steiger van de Holland-Ame- rika-lijn te Amsterdam is gisteravond een der opvarenden met zijn arm tusschen den machine bekneld geraaid. Hij is in het bin- nen-gasthuis verbonden, waarna hij zich ^eer naar het schip kon begeven. ZAKKENROLLERS GEKNIPT Te Zwolle. De rijkspolitie en de gemeente-politie te Ommen hebben op den weg tusschen Zwol le en Ommen de gebr. B. uit Zwolle aange houden, die ervan verdacht worden, op de Varkensmarkt te Ommen den landbouwer Kragt uit Arriarveld een portemonnaie, in houdende 91 te hebben ontfutseld. Op een der aangehoudenen is een bedrag van 66 gevonden. De mannen zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Politie en justitie houden zich, zoo meldt de Tel., reeds eenige weken bezig met een belangrijken diefstal die o-nlangs in een trem bisschen Bazel en Bern is gepleegd ten na- deele van een alleen naar Zwitserland rei zende Nederlandsche dame. De diefstal be loopt ettelijke duizenden guldens aan enec- ten en sieraden. De dame was op weg naar Bern, waa ach ij ii lijk met de bedoeling zich daar te ves tigen. Zij had een groot deel van haar encc- tenbezit alsmede een collectie kostbare sieia- <ten in een tasch bij zich. Tusschen Bazel en Bern viel zij even in slaap Toen zij ontwaa te kwam zij tot de ontstellende ontdekking, dat haar tasch gestolen was. Zij deedl v het gebeurde terstond aangifte bij de - «ersche politie die de politie van verschillen de landen van den diefstal in kennis s Eenige weken na den diefstal zijn m schillende steden, o.a. bij een bank te I anjBj «enige der gestolen effecten ter verzi aangeboden De Parijsche politie is hierop onmiddellijk op zoek gegaan naar den aan bieder. Deze is echter nog met gevonden In toen onder prof. van gen Nog geen overeenstemming. lo -JSUSST1 2emeentehuize te Alme- trokken b!i hpi°H ent'jVan de Partilen, be- dreigend conflict bij de ka- iü?H app,] v h" ^broeders Scholten, mr v?n den rijksbemiddelaar, mr. a. l. Josephus Jitta werd reen overeenstemming bereikt. -Nheste,mJTla^e conferentie, verklaarden dracht organisaties, De Een- rpirl nio m Sint Lambertus, zich be- „ed' 3"Wfe .y^tellen van de directie der STvSÊfabnek met hun 'eden te bespre- voLn? bereid het ultimatum, iïSrJSr* andaK a.8. de Staking gaan, een week op te schorten. JONGETJE DOOR MOTOR AANGEREDEN. Zwaar gewond. Door onoplettendheid bij het oversteken den drukken rijksweg Arnhem-Nijme- is gistermiddag te Eist het zeven-jarig Knaapje L. A door een motor, welke be stuurd werd door den controleur bij de landbouw-crisisorganisaties C. W. K uit Groesbeek, aangereden. Het knaapje werd over den weg geslingerd en in ernstigen toestand, met bloedende ver kondingen en een zware hersenschudding, door een passeerende auto naar huis ver voerd. K. wiens motorrijwiel danig gehavend was bekwam bij den val eenige schaafwon den. EFFICIENCY-TENTOONSTELLING. Te \msterdam gehouden. Door de Neder.-andsche Vereeniging van importeurs en fabr.kanten van kantoor- machines woidt in Bellcvue te Amsterdam een efficiency"-tentoonstelling gehouden van administratieve hulpmiddelen voor fabriek en kantoororganisaties. De tentoonstelling beoogt de verschil'erde soorten van deze machines meer populair te maken. Waren dezt ingewikkelde administratieve machines vroeger alleen dot- de hooge prijzen te be trekken voor j;°°e -alen, thans zijn zij ook bereikbaar voo. de eigenaars va*» meer be- cheiden zaken. Deze tentoonstelling geeft een volledig beeld, wat de industrie op dit gebied heeft gewrocht. De boekhoudmachines, die hier in werking zijn te zien, zijn zoo vernuftig samengesteld, dat'zij allicht het denkbeeld wekken, dat boekhouden geen wetenschap meer is. Reke nen wordt, naar het schijnt ook een over bodige kunst, want de nieuwe modellen tel-, deel- en vermenigvuldigingsmachines, doen aii werk in zulk een korten tijd en met zulk een onfeilbaarheid, dat de vlugste rekenaar het moet afleggen hiertegen. Adresseer- machines, vanaf de zeer eenvoudige tot die met zeer ver doorgevoerde selectie zijn er te kust en te keur. Stenografie zal spoedig gaan behooren tot d? doode vakken. Voor het opnemen van gesprekken en dic taten is de stenograaf niet meer noodig De hier aanwezige machines nemen alles zonder een fout te maken op. Zulk een machine is de ideale secretaresse. Door het toepassen van de ingewikkelde, maar ook voor meer eenvoudige machines kan elke zaak komen tot meer „efficiency" in zijn bedrijf. Er kan door gebruik te maken van machi nes tijd bespaard worden. De geheele ten toonstelling geeft weer de behoeften, die het moderne bedrijfsleven vraagt. Niet echter alleen machines, waaronder ook de eenvou dige schrijfmachine, maar ook andere hulp middelen, zooals archiefinrichtingen, kasten, meubelen worden geëxposeerd. Het wordt hier wel duidelijk, hoe men vaak door toe passing van een eenvoudige vernuftfig uitge dachte werkwijze meer en beter werk kan verrichten in minder tijd. Deze tentoonstelling vormt een volledig studieterrein voor ieder, die administratief werk verricht of laat verrichten. Morgen heeft de officieele opening plaats door ir. M. H. Damme, directeur-generaal van het Staatsbedrijf der P.T.T. te 's-Gra- venhage. AUTO GRIJPT FIETSEND MEISJE. Slachtoffei krijgt vele kwetsuren. Op den Rijksstraatweg te Haarlem, ko mende uit de richting Santpoort, reed met groote snelheid een auto, bestuurd door een fabrikant uit Delft. Ter hoogte van de Haas straat moest de autobestuurder remmen voor een motorbakfiets, die uit de Haasstr. kwam, en voorrrang had. De auto schoof ge heel naar links over den weg en botste te gen een 15-jarige wielrijdster, mej. G. Dui- vendijk uit Santpoort, die geheel rechts fiet ste Het meisje brak haar neusbeen en liep een hoofdwonde, verschillende schaafwonden en een lichte hersenschudding op. Een toe vallig passeerende dokter verleende eerste hulp en liet het slachtoffer naar het St. Eli- sabeths-gasthuis transporteeren. Het rijwiel was geheel vernield. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. STUCADOORS-PATROONS BIJEEN. Alkmaarder in het bestuur Onder voorzitterschap van den heer W A. de Moet te 's-Gravenhage is gisteren te Nijmegen de 33ste algemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Stuca- doors-patroonsbond. In zijn openingsrede zeide de voorzitter, dat het stucadoorsvak in zeer ernstige mate de gevolgen ondervindt van de moeilijke tijdsomstandigheden en de moordende con currentie. Teneinde hierin verandering te brengen achtte spreker het noodzakelijk, dat zoo spoedig mogelijk het arbeidscontract in het bedrijf bindend wordt verklaard. Na afhandeling der jaarverslagen werden in het bestuur gekozen de heeren J. Rabius, te Leeuwarden, F. A Hilger te Zwolle en J H. W. Lütjeharms te Alkmaar. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Leiden aangewezen. dou' yav de voor VIJF wasschen f6 eè H»Kd«lio"d' «•mk»* ApaJdosrn BURGEMEESTER VAN VELSEN ANTI-MARXISTISCH? Scheroe vragen aan den minister gesteld. Het S. D.-Tweede Kamerlid, de heer Her mans heeft aan den minister van binnen- landsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van een redevoering uitgesproken door den heer Kwint, burgemeester van Velsen, tijdens het koninginnefeest aldaar en waarbij Zijn Edelachtbare, volgens het verslag van de IJmuider Courant, o.m. het volgende ge zegd heeft: „Er zijn groepen in onze samenleving, wier politieke opvatting zich verzet tegen het monarchaal beginsel, die begrippen als Vorstenhuis, als Vaderland, als nationale zelfstandigheid, als verouderd en afgedaan beschouwen en zich overgeven aan een weeë verheerlijking van een internationale broe derschapgedachte en een geest van rugge- graatloos-defaitisme hebben opgeroepen. Wij wijzen hun Marxistische leerstellingen af als principieel onjuist en principieel on-Ne- derlands"? 2. Zoo ja, is de minister dan niet van mee ning dat deze woorden, die hoogst krenkend en beleedigend zijn voor tal van ingezetenen der gemeente Velsen, al zeer ongelukkig ge kozen zijn? 3. En zoo ja, wil dan de minister den be doelden burgemeester duidelijk te kennen ge ven, dat hij zich voortaan van dergelijke exclamaties heeft te onthouden? Hedenochtend werd de Haagsche politie gewaarschuwd, dat reeds eenige dagen geleden een moord zou zijn gepleegd in het pand Geest 17a te Den Haag. Dit bleek bij onderzoek inderdaad het geval te zijn. In genoemd perceel werd een handel in tweedehandsch goederen gedreven door den 26-jarigen H. G. Olierook, die gehuwd was met de 23-jarige E. M. O. Het huwelijk was zéér slecht, doch er waren twee kin deren, een schoolgaand jongetje en een meisje van 3 weken. Dinsdag j.1. ontvingen de ouders van de vrouw een verzoek van O. om den jongen van school te halen, aangezien naar O. me dedeelde, zijn vrouw was weggeloopen. Het jongetje is toen bij de schoonouders onder- getracht Hedenochtend werd ten huize van O.'s schoonouders een brief van O. bezorgd. De ze hield in de ontstellende mededeeling, dat hij zijn vrouw had doodgeslagen. Als reden gaf hij op, dat zij het meisje van 3 weken gedood had. De reden daarvan lag heden ochtend nog in het duister. Wel is komen vast te staan, dat de man zijn vrouw verweet, dat zij meer hield van haar jongste kind dan van den iongen. Na ontvangst van dezen brief hebben O.'s schoonouders de politie gewaarschuwd, die bij haar onderzoek in genoemd perceel het lijk van de vrouw vonden, badende in bloed op een matras liggend in een kelderput Bij het eerste politie-onderzoek werd het lijk van het kindje niet gevonden. Verder constateerde de politie, die haar onderzoek instelde onder leiding van den waarnemend commissaris, dat gisteren de geheele inboe del uit het huis was weggehaald door iemand aan wien deze inboedel blijkbaar verkocht was door O. Ook het parket van den officier van justitie is vanochtend ter plaatse geweest. De dader is voortvluchtig. Zijn opsporing is verzocht. In den loop van den ochtend heeft de poli tie bij haar onderzoek ook het lijk van het kindje van drie weken gevonden. Het lag in een deken gewikkeld in de put onder den win kelvloer, waarin ook het lijk van de vrouw was aangetroffen. De minister van handel, nijverheid en scheepvaart, prof. ir. Gelissen, heeft gister middag in de Eerste Kamer bij de behande ling van dë wet inzake het verstrekken van rentelooze voorschotten ten behoeve van de zeescheepvaart, waarvan elders in dit num mer een verslag is opgenomen, medegedeeld, dat de regeer ing aan de Hol land-Amerika- Lijn de toezegging heeft gedaan, dat bij be stelling in Nederland' van de zoogenaamde tweede Statendam een zeker deel van de be- noodigde gelden a fonds perdu en een ander tegen bijzonder lage rente beschikbaar zal worden gesteld. Ook indien het schip in het buitenland wordt besteld, aldus verklaarde de minister, is er een mogelijkheid om deze te betalen voor een deel met de opbrengst van in Ne derland geproduceerde goederen. De burgemeester van Rotterdam, de heer Droogleever Fortuyn, achtte het, zoo eenigs- zins doenlijk, noodzakelijk dat het schip in Nederland wordt gebouwd. Voor wat betreft de vaart op Zuid-Ameri- ka en de Kon. Holl. Lloyd, waarover ook ge sproken is, verwijzen wij naar het Kamer overzicht en het verslag van de zitting. VALSCHE RIJWIELBELASTING- MERKEN. Bij een bewoner van de Acaciastraat te IJmuiden heeft de politie een inval gedaan, op het vermoeden dat er valsche rijwiel- belastingmerken werden vervaardigd. Een pers werd in beslag genomen. De bewoner is aangehouden. Bij Andries BUtz te Amsterdam verscheen Abessiniï, Land en Volk door Kurt Lubins- ki. De schrijver heeft met zijn vrouw een karavaantocht door de vaak onherbergzame streken van dit thans zoo veelbesproken land gemaakt en hij heeft later van zijn vele no tities en dagboekbladen dit werkje opge bouwd, waarbij een schat van foto's en een terreinkaart den tekst nog illustreeren. Lu- binski bespreekt o.a. de hoofdstad Addis Abeba, den keizer, de slavernij, het huwe lijksleven, de kerkelijke feesten, de volksont wikkeling, de rechtspraak, de weermacht en vele andere bijzonderheden waarvoor men zich vooral nu zal interesseeren. Naar men ons mededeelt zal door de Omroepvereenigingen vanaf Zondag 15 Sep tember a.s. des namidags te 18 uur Amster- damsche Zomertijd, (17 uur Amsterdamsche Wintertijd) gedurende de avonduren van den versterkten kortegolf-zender gebruik gemaakt worden. Overdag zal worden uitgezonden met een antenne-energie van 15 kw. en gedurende de avonduren met tenminste 60 kw. an tenne-energie. De uitzendingen met den versterkten zen der zullen geschieden in Januari vanaf 15 uur Amsterdamsche Wintertijd; in Februari vanaf 16 uur A.W.T., in Maart vanaf 17 uur A.W.T., in April vanaf 18 uur A.W.T., in Mei vanaf 19 uur A.W.T., in Juni vanaf 20 uur A.W.T., in Juli vanaf 20 uur A.W.T., in Augustus vanaf 19 uur A.W.T., in Septem ber vanaf 17 uur A.W.T., in October vanaf 16 uur A.W.T., in November vanaf 15 uur A.W.T. en in December vanaf 15 uur A.W.T. Ont merende plechtigheid. Zelden of nooit is bij de begrafenis van een nog jeugdig man zulk een deelnemende belangstelling aan den dag gelegd als dit maal bij de begrafenis van den jongen luite nant-vlieger Jhr. mr. G. Sandberg, die de vorige week ais slachtoffer van zijn beroep in Angora was gevallen. Honderden waren er die in den stoet den droeven tocht naar den doodenakker medegingen; langs den weg stond een menigte van duizenden, eer biedig het hoofd ontblootend, wanneer de doodenwagen langzaam voorbijreed. De vlaggen op de Fhilipsfabrieken hingen half stok en een diep stilzwijgen langs den gan- schen weg in acht genomen. Voor huize „de Laak", het woonhuis van dr. A. F. Fhilips, waar gedurende twee da gen het stoffelijk overschot van jhr. Gerhard Sandberg was opgebaard, was de Parklaan door de politie afgezet, terwijl onder leiding van den politie-commissaris Brinkman het verkeer gedurende enkele uren werd omge legd. Omstreeks half twaalf droegen vrienden van den verongelukten vlieger, leerlingen, die hij in zijn Soesterbergschen tijd had op geleid, de kist met het stoffelijk overschot naar buiten. Kort daarop zette de lange stoet zich in beweging, voorafgegaan door enkele auto's, waarin de tallooze bloemstukken werden medegevoerd. Achter den lijkwagen volgde een twintigtal auto's met de naaste familieleden en de medewerkers van jhr. Sandberg. Daarin hadden o.m. plaats geno men jhr. ir. F. E. P. Sandberg, vader van den overledene, dr. A. F. Philips, C. baron van Pallandt en baronesse van Pallandt; dan volgden jhr. Th. Sandberg, ir. F. J Philips, ir. P. F. S. Otten en Dr. B. ter Haar Rome- ny, jhr. van Suchtelen van de Haere, jhr. mr. P. Sandberg, broeder van den overledene, mr. van Weideren, baron Rengers, jhr. D, Mollerus, mevr Mollerus Sandberg; jhr E. W. von Wrangel auf Lindenberg, jnr. J. van Harinxma thoe Slooten en echtgenoote, jhr. W. van Sminia. Als vertegenwoordiger van den minister van defensie fungeerde res.lt.gen. Raymakers. Ook de commandant van de luchtvaart- afdeeling Soesterberg kolonel Best en diens adjudant kapt. van Voorthuijzen volgden in den stoet. E>e Nederlandsche vliegtuigfabriek: was vertegenwoordigd door de heeren Gi G. Vattier Kraane, president-commissaris, dr. A. A. L. Rutgers, commissaris en ir. B. Step- han, onderdirecteur. Kapitein van Lent, die jhr G. Sandberg op zijn vlucht naar Angora had vergezeld', vertegenwoordigde de Nederlandsen-Indi sche luchtmacht. Voorts zagen wij in den stoet den inspecteur der cavallerie, generaal Fabius, den commandant van het eerste re giment huzaren. Kolonel Diemont, den mi nister van landbouw en visscherij, mr. dr, L. N. Deckers, den directeur van het lucht vaartbedrijf Soesterberg, kol. K. E. Ouden dijk, den commandant van de vliegerschool, kapt. Versteegh en verder majoor van Heijst, kapitein Tielens, die een maand geleden nog met een sportvliegtuig een vacantietrip met jhr. G. Sandberg had gemaakt, kapt. dr, Brouwer van den vliegmedischen dienst, dr. Jongbloed, jhr. O. Witters van Hoogland van het Bureau voor Luchttoerisme van dem A.N.W.B., en de K.N V.L., jhr. R. Witterd van Hoogland, kapt. van de Abeelen en en kele anderen, die met Gerhard Sandberg vroeger hadden samengewerkt. E>e stoet bewoog zich van de parklaan', langs den „IJzeren man" en den Kouden- hovenschen weg, door de buitenwijken van Eindhoven, naar de algemeene begraaf plaats aan de Ouden Toren te Woensel. waar zij omstreeks twaalf uur aan kwam. Ook daar was de belangstelling ongemeen groot De Koeti lang is heden te Bandoeng geland. De Nachtegaal (thuisreis) vloog Woens dag van Bagdad naar Athene. De Kwak (uitreis) vloog gisteren van Am sterdam naar Athene. De Drie De Havilland Dragon-Rapide- vliegtuigen PH-AKU, PH-AKV en PH-AKW van de K.N.I.L.M., welke op weg zijn naar Indië en gebruikt zullen worden bij de kar teering van een gedeelte van N'ieuw-Guinea, zijn gisteravond te zes uur plaatselijken tijd te Belgrado geland. Aan boord is alles wel. Voetbal. VOETBAL VARIA. Een nieuw boekje van Dobbelman opgeluisterd door Cocheret. De N.V. Louis Dobbelmann te Rotterdam heeft evenals verleden jaar een boekje, Voet bal Varia genaamd, doen verschijnen, een boekje, dat voor alle menschen, die er prijs op stellen, de competities der le en 2e klas bij te houden en aan het eind van het seizoen een volledig overzicht te hebben, zoodat zij de resultaten van alle wedstrijden kunnen na slaan, onmisbaar is geworden. Cr. A. Coche ret heeft er een artikel voor geschreven naar. aanleiding van een gesprek met Karei Lotsy, zoomede een stuk onder het voor dit boekje van Dobbelmann wel zeer passende op schrift: Voetbalman lekker man!, en ach terin is een geestige carricatuur van „Karei Lotsy bij Holland-Engeland", ook van Coche- ret's hand opgenomen. Op aanvraag bij Dobbelmann wordt Voet bal Varia K.N.V.B. of R.K. Voetbalbond, gratis en franco toegezonden. Motoren. INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De derde dag: ons B-team nog zonder strafpunten. De derde dag van de Internationale Zes- daagsche was weer buitengewoon zwaar cn het regende dan ook slachtoffers. Verschil lende renners klaagden over de zwaarte van 169. Langelot holde den bal achterna. „Ik bedank er voor, om nog langei met me te laten gooien", riep de bal en met deze woorden sprong hij met zijn hoofd heel hard op de keien en wipte zoo op het dak van een huis. 170. Langelot wist geen raad. Hij zag hoe de bal vlie gensvlug langs den schoorsteen omhoog kroop en zoo in een antennepaal klom, waarna hij langs de antenne draad verder huppelde.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7