3binneuCand _£uchUxaact Sport DE LAATSTE LES VAN LANOELOT hevige brand bij de firma lampe te rotterdam. doodelijk verkeersongeval te wassenaar. De motorrijder, die gewond werd, is naar |w r.k. Ziekenhuis te Den Haag overge bracht. Zij toestand is naar omstandigheden Vrij goed. betrekking aangeboden. Maar de waarborgsommen ten de postvluchten. Schfphof^S iS giSter,n te 16 53 ':ur op DE D. H. DRAGONS TE ATHENE. b^disXwe,.* Athe0e gdaTld' WATERVLIEGTUIGEN VOOR DE K. L. M.? de teraardebestelling van jhr. mr. g. sandberg te eindhoven. Voetbal. VOETBALWEDSTRIJDEN OP 'T SPORTPARK. Zondag a.s. 12 uur: Alcmaria Yictrix II. West-Frisia II. 2 uur: Alcmaria Yictrix I. Bloemendaal I. D. A. W.'S AFSCHEID VAN PESIE'S BAD. Schoolslag-prestaties besluiten zwemseizoen 1935. KORTEBAANDRAVERIJ TE WARMOND. armenzorg in zit, zullen de particuliere in stellingen zich kunnen vervoegen tot de bur gerlijke armenzorg. De pot voor het fonds ter voorziening in de behoeften der nieuwe armen dient te worden gevormd door de gezamenlijke ge meenten in samenwerking met de als midden standsorganisaties erkende vereen igingen. De minister van financiën zou daarin steun kunnen verleenen. Jhr. mr. dr. R e 11 getuigde van zijn groote belangstelling, waarmee hij de bespre kingen had gevolgd Hij bracht dank voor het vriendelijke begroetingswoord, door den voorzitter tot hem gericht. Hij volgde, net als vroeger ook reeds, belangstellend de vraagstukken van armenzorg en weldadig heid en hoopte dat de vereeniging aan de oplossing van de ten deze bestaande moei lijkheden zou kunnen meewerken. Hierna werd de vergadering geschorst tot 2 uur. prinses Juliana, die de heele vergadering had bijgewoond, verliet de zaal, waarbij alle aanwezigen zich van hun zetels verhieven. Daarna vertrokken zij naar het gebouw De Unie, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt. Zeer moeilijk blussrhingswerk. Twee brandweerlieden licht gewond. Gisteravond omstreeks half elf is te Rotter dam brand ontdekt door een nachtwaker in het groote modemagazijn van de firma Lam- pe, gevestigd Hoogstraat, hoek Spui. 'De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting in de Neon-verlichting geweest. Het vuur woedde tusschen het plafond boven de etalagekasten en den vloer van de eerste etage. De brandweer stond voor een lastige taak, omdat men deze ruimte zeer moeilijk kon be reiken. Er moest een groot aantal gaten m den muur en in het plafond gehakt worden, waar door de slangen geleid werden. Ook ontwik kelde zich zeer veel rook, waardoor de brand weer in haar blusschingswerkzaamheden ten zeerste werd belemmerd. Met veel en zeer groot blusschingsmateriaal verscheen de brandweer ter plaatse, daar de brand aan vankelijk een uitermate gevaarlijk karakter had. Men is er echter in geslaagd het vuur te beperken tot de ruimte tusschen het pla fond van de etalages en den vloer van de eerste verdieping. Tijdens het blusschingswerk is een gedeelte van het plafond in één der etalagekasten in gestort. Hier waren twee spuitgasten bezig, die door het neerstortende puin aan hoofd en handen werden gewond. Bovendien waren zij onwel geworden door den rook. De geneeskun dige dienst heeft hen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Later bleek, dat hun toestand niet van ernstigen aard was. De brandweer heeft nog geruimen tijd moe ten werken, alvorens iren den brand geheel onder de knie had. Het blusschingswerk werd bijgewoond door tal van hoofdlieden en door den hoofdcommissaris van politie Mr. Eint- hoven. Met het nablusschen is men nog langen tijd na middernacht bezig geweest. Het drukke verkeer op den Rijksstraatweg te Wassenaar heeft gistermiddag omstreeks drie uur wederom een menschenleven ge- eischt. Omstreeks drie uur reed ter hoogte van de Eikenlaan de motorrijder C. Ouds hoorn uit Den Haag, met op de duo zijn broer j. Oudshoorn in de richting Den Deyl achter een trailer. Juist toen zij deze wilden passeeren, kwam van de andere zijde een per sonenauto. De motorrijder hield in doch kwam daarbij in aanraking met een achter wiel van de trailer, waardoor het motorrij wiel over den kop sloeg en beide berijders te gen de straat werden geworpen. De duorijder werd door de personenauto gegrepen en op slag gedood. De bestuurder van de aanrij dende auto is doorgereden en tot dusverre onbekend gebleven. Een ander verkeersongeval had om kwarl ï°°r zevenen op het rijw ielpad plaats. Hier k*amen een wielrijder en een wielrijdster in botsing. De wielrijder liep hierbij een zware hersenschudding op. eigen bate aangewend. Aan het bureau Singel te Amsterdam is een chauffeur in arrest gesteld, die verschil- J5"de menschen, onder aanbieding van een P^rrekking bij een taxi-onderneming, heeft beogen tot het storten van kleine waarborg sommen, die tezamen waren opgeloopen tot *en bedrag van f 100. Aangezien de chauf- eur geen enj(eje van dg verplichtingen, welke "'J op Zich had genomen, nakwam, wero ap?.lfle gedaan. BlJ het onderzoek der politie bleek, dat de de gestorte bedragen ten eigen bate e't aangewend. Hij zal wegens verduiste- gqrtejter beschikking van de Justitie worden STAKING TAXI-CHAUFFEURS OPGEHEVEN. Va„ Jistermiddag door den Centralen Bond jjJ! Transportarbeiders in samenwerking J? den Katholieken Bond en de Amsterdam- e Federatie geproclameerde staking voor (j.?Larages van de Econoom-taxi aan het Fre- p/Jksplein en de De Clerqstraat en voor de /^"Jfumtaxi in de Reguliersdwarsstraat, ren onder dezelfde directie staat, is giste- na een bespreking van vijf uur tusschen j organisaties en de directie van het be- rhl tt°Pgeh.ev€n Fiet ontslag van een der 's opgeheven, terwijl inzake de jptelling een regeling is getroffen. 1 iw aa"gelt°ndigde loonsverlaging is voor- 10oPig ingetrokken. - MetónSn-mrRlngMneis) Vl°°g Va" At£neKnaakr Ba® Vl°°g Dond€rda« van "1 Wfcdle van Mit'uw.Gumca, drie The Haviland Dragon Rapide Aih™e'^e°trokiienetleIlni0r^en Marine-commissie met Plesman naar Amerika. Een Marine-commissie onder leiding van kapitein ter zee H. Ferwerda, laatstelijk com mandant van Hr. Ms. vliegkamp De Kooy, en verder bestaande uit den officier M.S.D. Ie klasse J. N. Kramer en den officier-vlie ger 2e kl. P. Vroon, zal zich per s.s. Staten dam op 14 September a.s. voor een verblijf van plm. 4 weken naar de V.S. van Noord- Amerika begeven ter uitvoering van een haar verstrekte Regeermgsopdtaeht. Genoemde commissie reist samen met den directeur der K.L.M., den heer Plesman, en zal o.m. van advies moeten dienen bij de eventueele aanschaffing van zeevliegtuigma- teriaal voor die luchtvaartmaatschappij. Verder zal een bezoek worden gebracht aan den Atnerikaanschen Marine-Lucht vaartdienst die evenals in Nederland en Ja pan, geheel gescheiden is van den vlieg- dienst van het leger. Op het rustige kerkhof bij den Ouden To ren Kwam omstreeks kwart over 1 gister cte stoet aan. Een enorme pracht van kransen en bloemstukken werd binnengedragen en rondom de groeve neergelegd. Daarna werd onder doodsche stilte de lijk kist naar de groeve gedragen, door een twaalftal Soesterbergsche makkers van Ger- hard Sandberg. Het was een ontroerend moment, toen voorzichtig de kist, met de Nederlandsche kleuren b«iekt op het graf werd neergezet. Nu stelden de Soesterbergsche vliegers en al de andere militairen zich in carré rondom het graf op. Eenige oogenblikken later trad de vader van Gerhard Sandberg naar voren en sprak de eerste woorden, het laatste afscheid aan zijn zoon. Gerhard Sandberg had gedurende zijn al te korte leven veel belangstelling en waar deering ondervonden en daarvoor waren zijn nabestaanden erkentelijk. De schoonvader van luitenant Sandberg, dr. A F. Philips, sprak dan de ontroerende woorden tot hem, die een ware zoon voor hem is geweest en nu is heengegaan. Spr. getuigde van wederzijdsche waardeering, daarbij prijzende het scherpe verstand, de sterke wil, het open karakter en de gemakke lijke omgang, die Sandberg in alle omstan digheden aan den dag heeft gelegd. Zijn groote persoonlijke charme, was 't, die allen voor hem innam Met nauw bedwongen ont roering riep dr. Philips hem een laatste af scheidsgroet toe. Als zwagers van den overledene spraken E. C. baron van Pallandt en ir. P. F. Otten Namens den minister van defensie was he' reserve-luitenant-generaal Raymakers, die de gevoelens van de Nederlandsche weermacht vertolkte. Sandberg werd beschouwd als een der beste krachten van de militaire lucht vaart. In zijn loopbaan als militair vlieger bleek hoezeer Sandberg voor dit beroep ge schikt was door zijn hoogstaande karakter eigenschappen. Ook was hij een goede kracht voor de opleiding van de "jachtvliegers, ook wel de militaire kunstvliegers genoemd. Deze tak van de luchtvaart heeft hij op een zeer hoog peil gebracht. Evenzeer had hij tijd voor zijn rechtskundige studies, doch Sand berg wilde meer dan dat en daarom koos hij een ruimer arbeidsveld, dat hij meende te vinden in de Nederlandsche vliegtuigenfa- briek. Hij heeft het bewijs gegeven, dat hij in staat was het verband te leggen tusschen de militaire luchtvaart en de industrie. De oud-minister van defensie, thans minis ter van landbouw en visscherij, mr. dr L. N. Deckers, zeide Sandberg met warme be langstelling gevolgd te hebben in zijn mili taire carriere. Spr.'s waardeering voor hem was zeer groot, vooral door zijn doorzet tingsvermogen, zijn energie, zijn moed en zijn beleid. Overmoedig is jhr. Sandberg nooit geweest en de gevaren onderschatten deed hij evenmin. Hij was de allerbeste van onze terecht befaamde militaire vliegers. Sandberg heeft niet zonder zorgen door het leven willen gaan, wat hem mogelijk zou zijn geweest. Geheel vrijwillig aanvaardde hij zijn zware beroep, den medemensch tot heil en voorbeeld. Wij hopen, aldus besloot minister Deckers, dat God het offer van zijn jonge leven genadig zal hebben aanvaard. Als inspecteur van het wapen der caval- lerie. waaronder jhr. Sandberg ook nog eeni- gen tijd als huzaar gediend had, sprak gen.- majoor Fabius. Namens de Fokkerfabrieken trad dT. Rut- gers naar voren en wijdde enkele woorden aan Gerhard Sandberg, wonderlijike combi natie van alle goede gaven, die noodig zijn om een belangrijke plaats in deze industrie te kunnen innemen. Een deputatie van de Fokkerfabrieken en van de K.L.M., waaronder ook de heer Vb ruly, droeg daarna een twaalftal kransen en bloemstukken aan, welke om de groeve ge rangschikt werden. De volgende spr.'s waren ir. Stephan, even eens namens de Fokkerfabrieken, kolonel Best, commandant van de Luchtvaartafdee- ling Soesterberg en kolonel Versteegh, com mandant van de Vliegschool. Voor de direc tie van de N V. Philips sprak de heer P Staal, onder-directeur, waarna burgemeester Verdijk enkele woorden aan de nagedachte nis van jhr. Sandberg wijdde. Eten spraken nog ds. Ter Haar Romeny, de heer Linthorst Homan, voor de K.N.A.C., C. Kolff, namens de Nationale Luehtvaartschool en majoor Blusset als oud-commandant van de R.G.C. Ir. F. J. Philips sprak namens de familie een dankwoord. SCHIPHOLL WACHT VERGEEFS OP RICKETT. Schijnbewegingen van den geheim- zinnigen man der Abessinische petrolenm-concessies. Uit de maalstroom der wereldgebeurtenis sen, die naar het schijnt vaak buiten ons rustige landje omgaan, verschijnt soms plot seling een der hoofdpersonen, op het oogen- b 1 ik dat de belangstelling der geheele we reld op hem is gericht, in ons midden. Meest al is dat slechts voor een oogenblik en louter een kwestie van toevallig gekozen reisroute, en het groote publiek weet nauwelijks, dat een stukje wereldgeschiedenis over ons heen- vaagt, tenzij men de aankondiging ervan in de pers heeft kunnen lezen of de kranten achteraf er mededeeling van doen. Zoo had zich ook gistermiddag weer een gezelschap journalisten en persfotografen op Schiphol verzameld, in afwachting van het Indië-vliegtuig de „Nachtegaal", waar mee de geheimzinnige man van de petroleum- concessies in Abessinië, F. W. Rickett uit Cairo moest aankomen, op doorreis naar Londen. Wie en wat is Rickett, sedert eenige weken in de geheele wereldpers „de Geheimzinmi- S'' genoemd, de man, die temidden van oor- jsdreiging en diplomatieke spanning plot seling de groote sensatie van de Abessinische petroleumconcessies de wereld inslingerde, d het Staatsdepartement te Washington en het Foreign Office te Londen in beweging bracht en de woedende verontwaardiging van regeering en pers van Italië op zijn hals haalde? Niet alleen de kwestie der cor.cessies zelf was geheimzinnig, doch vooral ook al les, wat men om deze kwestie heen en om den man, die er de hoofdpersoon van was, kon fantaseeren. Men voelde iets in zijn op treden van de geheimzinnige machten ,ran geld en petroleum, die volgens sommigen achter de schermen beschikken over oorlog en vrede, het wel en wee der volkeren. En deze man zou op Schiphol aankomen, en er eenige uren moeten doorbrengen alvo rens zijn reis naar Londen te kunnen vervol ge. Was het niet aanlokkelijk, te trachten hem ertoe te bewegen, althans iets te onthul len van de wereld-beroerende geheimen, die hij met zich droeg, zijn meening te vragen omtrent de jongste ontwikkeling dér gebeur tenissen sedert de ondernemingen, in wier naam hij heette te handelen, reeds vijf dagen na de totstandkoming der concessie-overeen komst, de contracten weer opzegden onder druk der Engelsche en vooral Amerikaansche regeering? Rickett heeft echter zijn roep van geheim zinnigheid vandaag op ondubbelzinnige wijze bevestigt. Reeds voor de aankomst van de Nachtegaal werd bekend, dat hij het vliegtu'f te Boedapest zou hebben verlaten. Was diT een schijnbeweging? De pers, wan trouwig als altijd, bleef. En toen te kwart over vijf de Douglas-machine op Schiphol daalde, keek men met spanning naar de pas sagiers, die uit het toestel stapten. Inder daad, Rickett was er niet bij. Gezagvoerder Duimelaar, ondanks zijn 5'A dag Indië-reis bereidwillig als altijd, beves tigde ons, dat de geruchtmakende passagier te Boedapest het toestel had verlaten, naar hij zeide om morgenochtend per vliegtuig van de Imperial Airways zijn reis naar Lon den voort te zetten. Maar er waren verschil lende redenen om aan de juistheid hiervan te twijfelen. Was ook de landing te Boedapest niet op geheimzinnige wijze tot stand geko men? Te Cairo had Rickett, die door niemand vergezeld werd, passage genomen tot Am sterdam. De K.L.M.-agent was er toen ech ter vertrouwelijk van op de hoogte gesteld, dat Rickett voornemens was, te Bratislava 't toestel te verlaten. Gistermorgen echter, na het vertrek uit Athene, toen waarschijnlijk talrijke journalisten reeds op het vliegveld van Bratislava verzameld waren, verzocht Rickett Duimelaar dringend, hem te Boeda pest te willen afzetten. Hetgeen geschiedde. De heer Rickett wenscht blijkbaar alle op zien en vooral alle journalisten te vermijden. Want vanavond bereikte ons het bericht, dat hij nog vanmiddag met een speciaal gechar terd extra-vliegtuig zijn reis naar Londen zou hebben voortgezet om onopgemerkt op een der vele vliegvelden nabij de Engelsche hoofdstad te kunnen landen. Gf het waar is konden we niet meer controleeren. De wereld blijft gevangen in angstige afwachting van oorlog of vrede. En Rickett, de geheimzinni ge, vliegt over Europa. Morgenmiddag wordt op 't Sportpark weer de sportdag gehouden van afd. IV van den Chr. Ned. Voetbalbond. Aan Jong Holland werd evenals verleden jaar opgedragen de organisatie te regelen. Vijftien elftallen zullen den strijd tegen el kaar aanbinden. Het programma belooft in teressante ontmoetingen, waarvan we o.a. noemen: Dindua I (kampioen zomercomp.) tegen Jong Holland I (idem wintercomp.) A.D.O. I (Breezand) tegen Vlug en Vaardig uit Amsterdam (bekerhoudster). De entree is zeer laag gesteld. Wil men dus genieten van vele en goede voetbalwedstrijden voor weinig geld, dan morgenmiddag naar 't Sportpark. Verder commentaar is overbodig. Van onze plaatselijke vereeniging Jong Holland verwachten we veel goeds. Enkele maanden van serieus trainen onder leiding van den heer Meinders liggen achter haar. Het spelpeil, de techniek, de tactiek en 't po sitiespel zijn aanmerkelijk verbeterd. En wij voor ons geloven dan ook, alhoe wel Jong Holland in de zwaarste afd. speelt, succes geenszins is uitgesloten. Als alle elf spelers zich alle wedstrijden volledig geven en met enthousiasme den strijd ingaan, dan moeten er goede resutaten te boeken zijn. De opstelling der elftallen is: Jong Holland I: H. de Waard B. Tenkink F. G. ter Horst J. Half B. Verhoeve C. v. Westrienen J. Bliekendaal G. Oldebroek W. H. Jansen J. Kuiper J. Schut Jong Holland II: P. Haytema A. Eendebak R. Marbus W. Eendebak N. Half H. v. Westrienen A. Modder G. Teitsma P. Kuiper A. v. d. Hof J. Tesselaar Aan allen, die aan de gedane verwachtin gen voldeden, werd bij monde van den secre taris met welgekozen woorden een diploma uitgereikt, waarna men nog langen tijd ge zellig bijeen bleef. Op het maan-overgoten, mysterieus-aan doende terrein, waar de verlaten vijver scheen te treuren over vergane glorie, werd als waardig slot een vuurwerkje afgestoken. En zoo gaan, althans voor enkele maanden, de zwemmers hun winterslaap beginnen, laten we hopen, dat het met den bouw van de Overdekte gunstig zal verloopen ojxiat nog vóór 1936 zijn intiede zal doen, begon nen kan worden met het winterzwemmen, dat voor de D. A. W.-ers bijna onontbeerlijk is geworden. Zwemmen. Aan het verzoek van het bestuur van D. A. W., om deel te nemen aan de slui- tings-wedstrijden in Pesie's familiebad, was Woensdagavond door zeer veel leden ge hoor gegeven. Want ondanks de koude temperatuur van het water gaven niet minder dan 40 leden acte de présence. Het was als wilden zij nog éénmaal gezamenlijk sportieve vreugde be leven, welke het Pesie-bad hen in de af- geloopen zwemseizoenen heeft verschaft. Partir, c' est un peu mourir; zoo is het eigenlijk het meest sprekend gezegde: er zit ieder jaar weer, als het zwemseizoen is aigeloopen en wij ons opmaken om ons met het denkbeeld van de warme kachel en de lange winteravonden te vereenigen, een zekere droefheid in om officieel afscheid te nemen van iets, wat men in den loop der tijden lief heeft gekregen. Ziedaar de waar schijnlijke reden, waarom zoovele D. A. W.- ers zich Woensdagavond spontaan om den heer v d. Linden schaarden, die als altijd de touwtjes in handen had, met het be kende gevolg, dat alles op rolletjes liep. Voor deze feestelijke gelegenneid was uit geschreven een schoolslag-prestatie, 400 M. voor heeren, 250 M. voor dames en adsp.- heeren en 150 M. voor adsp.-daines. Het ws niet zoozeer de bedoeling te zien wie op deze banen de snelste was, dan wel wie van de deelnemers over de meeste Ausdauer be schikte. Natuurlijk bleef ook de spanning niet uit, het ging er immers om, wie van de deelnemers zich tot de beste zwemmers(sters) kan rekenen? Zoo zagen wij b v. dat op de 250 M dames Jo Boulonais onbedreigd de beste schoolslagzwemster werd. De 15- jarige Jopie Oostwouder toonde zich een uitstekende tweede, waar D. A. W trotsch op kan zijn en wier zwemmen een belofte voor de toekomst inhoudt. Willy Pezie werd in deze race derde. Van haar was echter meer verwacht, omdat zij ongetwijfeld behoort tot de damescracks van D. A. W. Van de adsp. dames (150 Mzwom Tine Sluys een uitstekende baan, door als eerste de finish te bereiken. De zusjes Paping wer den hier respectievelijk 2e en 3e. Dat Dicky Imhülsen eveneens een veelbe lovende kracht in de zwemwereld is, was reeds een bekend feit. doch dat hij na zijn goede crawl-slag een prima schoolslag de monstreerde en als eerste van de adsp i ra n- ten op handslag van A. Booy wist te winnen, had wel niemand gedacht en het stemt tot groote vreugde, dat zijn zwemprestaties zoo veelzijdig zijn. In dezen strijd werd Piet Cloeck derde met ruim 14 sec achter den eersten prijswinnaar. De groote strijd was die der heeren. Hier immers zou het spannen tusschen Dolf Imhülsen en den schoolslag- coming-man Jan Koel. Direct na de start voor de 400 M. baan lagen deze rivalen aan den kop en onverstoorbaar vormden zij het hoofdpeleton. Langen tijd wist Jan Groet het tempo bij te houden, doch na 180 M zakte deze ver af en bleven Dolf en Jan over om elkaar in een nek-aan-nek-race te bekampen. De schoolslag van Koel is gemakkelijk en minder zwaar dan die van Imhülsen Sr. Vrijwel tegelijk namen zij hun keerpunten, zelfs nog het laatste keerpunt. Onder luid klinkend enthousiasme trokken zij in verwoeden strijY het laatste baantje. Zou Koel zijn vriend Imhülsen er uit zwemmen? Maar nee, Dolf had nog net genoeg kracht om zich een voorsprong van 4/5 sec te verzekeren en volkomen verdiend tikte hij als eerste aan. Paarden. Ingeschreven 19 paarden; opgekomen 14 paardën. De uitslag is: 1. Johanna M (eigenaar en berijder J. v. Leeuwen Jr.), Heemstede; 2. Rolls Royd (eig. B. de Vries, ber. H. de Vries), Heerenveen; 3. Trotteur (eig. K. Taams, ber. F. Broers), Amsterdam; 4. Weid- looper (eig. J. Sormanië, ber. J. de Vlieger), Nieuw-Vennep. :3K Automolibisme. DE HERFSTTOCHT DER K.N.AC. OP 19 EN 20 OCTOBER a.s. Verschenen is het reglement voor den Herfsttocht der Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, welke ditmaal in den nacht van 19 op 20 October e.k. zal worden gehou den. In groote lijnen komt dit reglement volko men overeen met dat van den vorigen Herfst tocht. Gok nu weer zullen er twee afdeelingen worden gevormd, n.1. een nieuwelingen klasse waarvan de route korter en eenvoudiger is dan die voor de z.g. Senioresklasse; de nieu welingen klasse is bestemd voor die rijders, die de noodige routine willen opdoen. Zij die dus nog nooit aan den Herfsttocht hebben deelgenomen of zich nog niet geroutineerd genoeg achten om in de klasse der oude rot ten uit te komen, vinden hierdoor een uitge zochte gelegenheid om toch van de partij te kunnen zijn. De onbekende route zal weer in drie deelen zijn gesplitst en elke onderdeel zal pas be kend worden gemaakt na het volbrengen van het voorafgaande. Het eenige wat de a.s. deelnemers mogen weten, is dat de start te Breda zal zijn gevestigd en de eindcontrole te 's-Hertogenbosch. Wat daartusschen ligt blijft een diep geheim. Wellicht het belangrijkste is, dat in totaal niet meer dan 150 rijders van de partij zullen kunnen zijn. Dat wil dus zeggen dat men, evenals vorig jaar goed zal doen, ook nu weer zoo spoedig mogelijk in te schrijven. Men weet, dat de belangstelling voor den Herfst tocht in de laatste jaren steeds grooter is ge worden en dat de kans dus niet uitgesloten moet worden geacht, dat ook thans zooveel animo voor het sportieve gebeuren bij de K.N. A.C.leden zal bestaan, dat de inschrijving nog voor den officieel vastgestelden datum van 10 Gctober e.k. zal moeten worden ge sloten. Wie dus de zekerheid wil hebben, dat hij van de partij zal kunnen zijn, haaste zich. met de toezending van zijn of haar inschrijf- biljet aan het Secretariaat der K.N.AC., Lange Vijverberg 10 te 's-Gravenhage. Iedere dag verzuim kan teleurstelling brengen. iMël—fcafca. i_^ 171. V anaf de antenne keek de bal op een markt neer. Een marktvrouw met potten en pannen stond hard te schreeuwen: koopjes! koopjes! Ze zag niet dat de ba! van Langelot naar beneden wipte en in een pan kroop. 172. Grootmoeder had juist een nieuwe pan noodig en ze ging naar de markt om er een te koopen. Ze kocht juist de pan waar de bal in zat en toen ze thuis kwam en de pan op tafel zette, kwam de bal te voor schijn.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11