SPORT EN WEDSTRIJDEN. DE COMPETITIE BEGINT OVERAL! .58UumdcuuL De eerste serie ontmoetingen. Moeilijke wedstrijden voor vele clubs. Alkmaarsche clubs in actie. DE EERSTE KLASSERS Hoe noemt men het ook weer: de glorieuze onzekerheid, die er ligt in de voetbalwedstrijden Gelukkig, dat het zoo is, want anders zou Het Leven het niet wagen, om week in week uit de gelegenheid open te stel len om mee te dingen naar belangrijke prijzen. Het zou weldra een faillissement moeten aanvragen, want binnen enkele weken wist iedereen vooruit, hoe het af zou loopen. Gelukkig, dat het zoo is, want waar bleven anders de duizenden bezoekers? Zij zouden misschien komen, als het een Zondag van winnen was; ze bleven weg, als „hun club" toch verloor! Gelukkig, dat het zoo is, want wat zouden wij verslaggevers moeten beginnen, als alles steeds in kannen en kruiken was? Geen overzichten meer des Zaterdags; alleen maar een pro gramma neerschrijven en sterretjes plaat sen achter de a.s. winnaars. En uitslagen plaatsen op de Maandagen. Meer niet. Zoo is het echter niet. Nooit kan men vooruit zeggen, hoe een wedstrijd zal verloopen; altijd zal men in de prachtige onzekerheid blijven, de onzekerheid, die het spel boeiend maakt. Morgen wordt het voetbalseizoen dan of ficieel geopend, tot groot genoegen van hen, die hun hart verpand hebben aan den voetbal. De clubs hebben een vrij lange rust gehad en hebben daarvan geprofiteerd om serieus te trainen en om ernstige proefnemingen te doen. Ze komen nu frisch aan den start, allen bezield met één gedachte: wedstrijden, zoo veel mogelijk wedstrijden te winnen. En thans is het dan zoover, om te kunnen zien, of oefeningen en training succes hebben gehad. O zeker, wij weten wel, dat de eerste uitslagen nog weinig zeggen; wij weten wel, dat de winnaar van morger best in de onderste helft kan belanden en omge keerd. Maar wij weten ook, dat de eerste klap een daalder waard is. Winnen beteekent altijd: twee punten veroveren. En punten tellen, tellen van den 15den September tot het einde van het seizoen. Wij weten nog meer: wij weten dat het voorspellen nimmer zoo moeilijk is dan in het begin van het seizoen. Er is n.1. geen enkel houvast. Op de verrichtingen van een jaar geleden mogen wij niet bouwen; op successen in beker- en dergelijke wedstrijden nog veel minder. En dus is het thans vooral gissen" en vooral niet meer. Ja, toch is er wel iets! Er zijn clubs, die absolute versterking hebben gekregen; dlat is een feit, dat mee telt. Er zijn clubs, die pas gepromoveerd zijn; dat is een zeer belang rijke factor; want die elftallen zetten alles op alles en zijn in staat de eerste maanden boven hun stand te leven. Maar overigens heerscht er een onbekendheid en een on zekerheid van je reinste water. En nu de wedstrijden! Afdeeling I. Vier wedstrijden in de eerste klasse. En interessante wedstrijden. Daar is allereerst AjaxK. F. C. Kijk eens, hoe veel belang stelling die wedstrijd zal trekken. K. F. C. is voor Ajax altijd een lastige tegenstander ge weest en als wij de berichten mogen geloo- yen, zou Ajax met moeilijkheden te kampen hebben en zou K. F. C. dit iaar een bijzonder goed elftal op de been kunnen brengen met een jongen, maar uiterst gevaarlijken mid- voor. Het Ajax-publiek ziet dezen wedstrijd met angst en beven tegemoet en is er in zich zelf van overtuigd, dat de wedstrijd nog lang niet gewonnen is. Zoo denken wij er ook over! Dan is er een plaatselijke ontmoeting: HaarlemR. C. H De roodbroeken hebben het vorig jaar getoond tot de allersterkste ploegen te behooren, terwijl R. C. H. al een paar jaar met moeilijkheden te kampen had. Er is dus meer kans op een Haarlem-zege dan op een R. C H.-succes, maar R. C. H. schijnt goed getraind te hebben en dus Daar is V. S. V., altijd een zeer lastige tegenstander op eigen terrein. Ze ontvangt H. D, V. S. en ondanks de sterke verdediging der Schiedammers gelooven wij, dat V. S. V. zal winnen. XerxesA. D. O. zou op een zege van A. D. O. moeten uitdraaien, als de verrich tingen van den laatsten tijd tenminste be trouwbaar zijn, wat de werkelijke sterkte be treft. En waar Xerxes een Lagendaal moet missen, vreezen wij voor de Rotterdammers. Afdeeling II. Ook afdeeling II telt slechts vier wed strijden. De nieuweling Blauw-Wit start thuis met een wedstrijd tegen Feijenoord, het sterke Feijenoord, dat dit jaar met het oog op den stadionbouw kampioen moet worden! Zal Blauw-Wit sterk genoeg zijn voor de eerste klasse? En sterk genoeg tegen een ka mpioenscandidaa t Afwachten Zeer belangrijk lijkt ons de ontmoeting D. F. C.D. H. C. Beide ploegen kunnen uitstekend werk doen, maar beiden zijn soms heel zwak. Tot nog toe zochten ze hun heil meestal in de thuiswedstrijden en dus moet D. F. C. winnen. Z. F. C. ontvangt de Stormvogels. Ook hier komen twee der sterkste ploegen tegen elkaar, ploegen, die misschien een woordje kunnen meespreken in den strijd om de eerste plaats. Zal terreinvoordeel hier den doorslag geven? Tenslotte hebben wij dan nog Excelsior V. U. C„ twee ploegen, die geregeld net nog in veilige haven belanden, maar altijd tot de zwakkere zusjes behooren. Zoo zal het ook nu wel weer zijn. Misschien, dat de thuisclub een kleine zege kan boeken. Afdeeling III. Z. A. C., zonder Bakhuijs, ontvangt Go ahead. Houdt de Deventer club zich aan de traditie, dan verliest ze! Maar tradities zijn er, om er mee te breken en dus kan Z. A. C. nog lang niet zeggen, dat de puntjes binnen zijn. Een puntenverdeeling zou intusschen geen verrassing zijn. Een soort „plaatselijke" is HeraclesEn schede! Men moet de situatie in Twente ken nen om te weten, wat Twentsche wedstrijden beteekenen. Elke uitslag is dan mogelijk. Zoo ook hier, vooral nu, waar van beide clubs weinig bekend is. Precies hetzelfde is het geval met Ensch. BoysTubantia. Ook hier zal er spanning heerschen. Maar hier durven wij een over winnaar aanwijzen: de Boys. Zij hebben een sterke voorhoede en weliswaar een zwakke verdediging, maar de Tubantianen zijn mis schien de zwakste der Twentsche clubs en daarvan moeten de Boys profiteeren. Wageningen nog altijd op den berg ontvangt P. E. C., de jubilaresse. Maar wij vreezen, dat Wageningen alleen maar bloe- mentjes aanbiedt en verder niets cadeau geeft. Waarmee wij maar willen zeggen, dat P. E. C. nog lang niet gewonnen heeft. A. G. O. V. V. thans eindelijk ver sterkt met Weber! krijgt bezoek van de nieuwelingen, S. C. H. Wij zijn zeer be nieuwd naar de verrichtingen der Nijmeeg- sche club, maar gelooven, dat ze voorloopig nog geen kans hebben. Afdeeling IV. In het Zuiden belooft het een spannende competitie te worden. P. S. V., N A. C. en anderen zullen vechten om de eerste plaats en veel verschil in kracht schijnt er niet te zijn. De kampioenen gaan naar B. V. V., dat thuis heel erg lastig is. Dat zal P. S. V ondervinden! N. A. C., haar gevaarlijkste concurrent, heeft eveneens een uitwedstrijd en wel tegen Bleyerheide, dat thuis ook niet voor de poes is. Al weer afwachten. Bijzonder spannend wordt o.i. Longa Roermond. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn en dus een uitslag in de buurt van een gelijk spel? Eindhoven ontvangt Juliana en waar de thuisclub op eigen veld bijna onverslaanbaar is, gelooven wij, dat Juliana een dure, maar vruchtenlooze reis moet maken. Laat dus M. V. V. de Limburgsche kleu ren hoog houden en al vast Noad kloppen. Dat kan! Afdeeling V. Afdeeling V telt drie stad-Groningsche clubs: Velocitas, Be Quick en G. V. A. V. Ze zijn ook de drie sterksten der afdeeling en dus rekenen wij er maar op, dat de wed strijden Be QuickLeeuwarden, Velocitas Sneek en H. S. C.—G. V. A. V. door de Groningers gewonnen worden. Wel zullen Be Quick en G. V. A. V. het moeilijk krij gen, maar het krachtsverschil is groot ge noeg, om bovenstaande voorspelling te mo gen doen. Friesland ontvangt Hoogezand en hoewel wij Hoogezand niet kennen, moeten wij toch haar de zege toekennen. Friesland maakte laatst in Alkmaar een te zwakken indruk, om op het elftal te kunnen bouwen. En tenslotte zal Achilles goed doen, om den thuiswedstrijd tegen Veendam te win nen. Maar dan moet er heel wat gebeuren, omdat Veendam groote plannen schijnt te hebben. DE TWEEDE KLASSERS Alcmaria—Bloemendaal Eens even kijken: Alcmaria heeft nu twee jaar achter elkaar geworsteld om het behoud van het tweedeklasserschap. Beide keeren is dat gelukt, zij het op het nippertje. En hoewel de penningmeester er wel bij voer, pretttig was dat toch niet. Toen is dezen zomer de trainer geko men. En men heeft de organisatie inner lijk wat gemoderniseerd. Dat beteekent: een goed voorbereid elftal, dat tactisch en technisch vooruitgegaan is sedert een half jaar. En dat beteekenteen elf tal, waarin de geest perfect is bij allemaal. Op het oogenblik is de situatie dus zoo: Alcmaria heeft een elftal, dat wil winnen en dat kan winnen. En daarom zien wij den toestand hoopvol in, al weten wij maar al te goed, dat het sei zoen zwaar zal worden. 8 Hftal is niet veel veranderd v m hetDvori«e schoen- Wel spelen v d. VaU en Burger niet meer, maar Rootring is terug en de Grand heeft gelukkig zeer se rieus getraind, zoodat de middenlinie be staande uit Rootring—de Grand—Lengers een sterke kern is, die een belangrijke rol zai kunnen spelen in de komende wedstrijden De achterhoede is dezelfde gebleven en al hadden wij liever wat meer eenheid tusschen het trio onderling, gemakkelijk te passeeren is dit drietal niet. Dat zullen de aanstaande aanvallers ondervinden. De voorhoede is licht, maar vlug. Wel missen wij helaas Hamstra (die juist bij de zen oetenmeester ongetwijfeld prettig ge traind zou hebben), maar opk de nieuwe vijl kan voetballen Als ze allemaal in een hoog tempo spelen, kan elke tegenpartij er van lusten. Homan mid-voor! De eenige veteraan, maar dan een veteraan, die ilog best meekan Wij meenen,, dat Homan op dit oogenblik sterker, sneller en gevaarlijker is dan een jaar geleden, en dat hij zijn oude plaats vol komen waard is. Hij beschikt over een goed schot, kan passeeren en kan kansen geven. En de vleugels naast hem moeten voor de rest zorgen. En nu komt morgen de ernst! Bloemen daal is de eerste tegenstander. En geen zwakke ook. Want de in het wit spelende gasten komen eveneens goed voorbereid in het veld. Het zal dus spannend worden en al hopen wij op een Alcmaria-zege, elke uitslag lijkt ons hier mogelijk. Aan Alcmaria de taak om te toonen, waartoe ze in staat is! Vecht tot de laatste minuut, speelt in een hoog tempo en wint! De tweede Noordhollandsche club boven het IJ, Kinheim, maakt een dagreis naar Kuilenburg, om Vriendenschaar te bekam pen. Dat wordt voor de pontmenschen een lastig uitstapje, want de nieuwste tweede klasser is tot veel goeds in staat. Enfin, Kin heim kent het klappen van de zweep! D.O.S. ontvangt het sterke, maar onbere kenbare A.F.C. Kan D.O.S. den aanval van A F.C. in bedwang houden, dan rekenen wij op een Utrechtsere zege, maar anders 't Gooi zal opnieuw een poging willen doen, om het eersteklasseschap te heroveren en dus probeeren, om al vast den eersten thuiswedstrijd te vinnen. Óf E.D.O. dat zal toestaan, is een andere kwestie Wij meenen, dat het krachtsverschil garing is. En U.V.V. en Zeeburgia, die ook al in Utrecht spelen, geven elkaar zeker ook heel weinig toe. Een puntenverdeeling zou werke lijk niet zoo gek zijn. Tweede klasse B. De B-klasse, waartoe de meeste oud tegenstanders van Alcmaria behooren, treden morgen eveneens in 't veld. Hier lijken ons een paar zwakkere zusjes in te zitten: Spar taan, B.F.C., Hercules en misschien W FC. En hier zijn als de sterkste te noemen Z V.V., Hilversum, Velox, O.V.V.O. en West-Frisia Daar is nu allereerst West-Frisia—ZV V Wie moet dat winnen? Wtj weten het niet, maar de zege zal in elk geval wel klein zijn Op grond van het bovengenoemde moeten wij in den wedstrijd Spartaan—Hilversum aan Hilversum de beste kansen geven en precies hetzelfde geldt met de ontmoeting B.F.C.—Velox, waar Velox favoriet is. Moeilijker krijgt O.V.V.O. het, dat in de Zaan O.S.V. moet bekampen. Beide ploegen zijn echter thuis op slechte velden, zoodat de terreinhandicap voor de gasten niet al te groot is. Rest dan nog W.F.C.—Hercules. Wij reke nen op een Wormerveersche zege, doch ba seeren dit alleen op het terreinvoordeel. DE DERDE KLASSERS De Bóys naar Hoilandia. Ook de derde klasse-afdeeling geniet bij den eersten competitiewMjstrijd een volle be zetting. "Allereersf valbnaftiurlijk in het oog de ontmoeting HollandiS—A!km. Boys, die ongetwijfeld de belangstelling van de kaas- stadbewoners trekt Een merkwaardig feit is het tevens, dat de rood-wit-geblokten hun vorig seizoen be sloten met de ontmoeting tegen Hoilandia, en wel in Hoorn, terwijt-nu de competitie ge opend zal worden met een dergelijk treffen Als we die vorige ontmoeting nog eens even in onze gedachten mogen terugvoeren, dan kunnen we gevoegelijk zeggen, dat dit een van de beste ontmoetingen was, die we destijds van de Boys zagen en het behaalde gelijke spel was tevens een verdienstelijke prestatie. Sindsdien is er iets veranderd. Hoi landia is aan het proefstoomen gegaan met een ietwat gewijzigde opstelling, zulks in verband met de schorsing van hun lid en ongetwijfeld verdienstelijke back v. d. Rol, voor den tijd van een jaar, alsmede het pas seeren van een enkelen speler. En de BoysOok zij hebben proefne mingen gedaan en gezien de verrichtingen van de laatste weken, moet dat in den ioop van de competitie zeker van veel nut zijn De aanval lijkt ons een ietsje sterker dan ooit te voren en ook de halfl-inie is stellig in kracht toegenomen en als de verdediging zich dan eens ten volle geeft, dan kan het niet anders, of ook de resultaten moeten beter zijn. On getwijfeld is de ontmoeting van morgen zeer zwaar, doch waar de rood-witten nu een jaartje derde klas-routine achter den rug hebben en wij de verrichtingen tegen de Hoornschen van het vorige seizoen bezien, dan kan het vrijwel niet anders, of we durven zeker een gelijk spel Voorspellen, iets, wat ons onder de gegeven omstandigheden een mooi succes toelijkt, want we twijfelen er niet aan, of de Hollandianen zullen ook dit seizoen wel een nieuwe kans willen wagen. Kom aan Boys! geeft u van de eerste tot de laatste minuut ten volle, mogelijk krijgen we dan nog een grootere winst in de kaas stad te noteeren. De afdeelingskampioenen Volewijckers brengen een bezoek aan Helder en komen ook al voor geen gemakkelijke taak te staan, daar de withemden vooral op eigen terrein lastige tegenstanders zijn en er bij voorbaat niet tegen opzien een flinken achterstand in te loopen. Het zou ons dan ook niets verba zen, indien de Amsterdammers een veer zou den laten. Succes—H.R.C. belooft eveneens een pit tige partij te worden en we zijn zeer be nieuwd hoe de Benjamins het er in deze com petitie zullen afbrengen. Met alle respect voor de goede bedoelingen van de Wierin- gers, maar we gelooven, dat de bedoelingen van de Racers nog beter zijn, n.1. het doel: afdeelingskampioen, zoodat we ze dan mo menteel ook de beste kans geven. In het treffen Zaandijk—Beverwijk geven we Benjamin nummer twee meer kans tot slagen, hoewel de Zaandijkers hun hache lijke positie op de ranglijst van het vorige seizoen wel niet uit het oog verloren zullen hebben, zoodat we eerder op. winst voor de thuisclub rekenen. cvf/o te J?eg8en van Purinersteijn— K. y.v.i De Purmerenders eindigden het \ong seizoen in de B-klasse op de tweede plaats en K.V V. was in deze afdeeling even- dicht bij de onderste plflatsbezetting- 1 kunnen er echter aan toevoegen, dat de mersteijn-afdecling van het vorige jaar m der zwaar was, zoodat we nu wel een l' merender, maar geen groote zege verwaci tèn. DE VIERDE KLASSERS Alkmaar krijgt het al direct lastig. De vierde klasse laat een drietal wedstrij den zien, waarvan de ontmoeting Nieuwe NiedorpAlkmaar allereerst onze aandacht trekt, wat we van de Boys zeiden, kunnen we gevoegelijk ook van de groen-witte Alk- maarders zeggen. Ook Alkmaar bracht het er 't vorige jaar in Nieuwe Niedorp zeer goed af, maar de Alkmaarders zullen onge twijfeld nu op meerderen tegenstand struik^ len. Dat ondervond nog vorige week „Helder in den bekerwedsrijd, toen de Niedorpers met 4—3 wisten te winnen. En dan is er nog een andere, echter voor Alkmaar geen onbekende „grootheid" in de Niedorper gelederen, n.1. de ex-Alcmariaan Peereboom. We twijfelen er niet aan, of hij zal in menige overwinning een zeer groot aandeel hebben. Heeft dit laatstgenoemde Nieuwe Nie dorp ongetwijfeld sterker gemaakt, ook Alk maar liet in haar laatste ontmoetingen ver dienstelijk werk zien en maakte een serieuze training door, zoodat we in onze groen witte kazsmenschen voldoende vertrouwen hebben, om een puntenverdeeling te durven voorspel len. Alkmaar, play up! De ontmoeting Texel—B.K.C. kan een pit tige strijd worden, waarbij we de eilanders, gezien hun verrichtingen van vorige week bij de Boys, de meeste kans geven. We houden het dan ook op een Texel-zege. Het treffen Andiik—Schagen staat vrijwel in dezelfde verhoudingen, zoodat we het ook hier op de thuisclub houden. ALKMAAR 00 AHEAD! Als wij dit kopje plaatsen boven onder staand artikeltje, dan treft het, dat het veel- beteekenende zinnetje „Alkmaar Go ahead!" juist die twee woorden bevat, waaronder onze vierdeklasser bekend staat Het oude Go ahead heeft indertijd haar naam moeten wijzigen in Alkmaar, maar dat beteekent natuurlijk niet, dat het „go ahead" geen devies moet blijven. Het zal rok het devies blijven. Dat is ons gisteravond gebleken, toen wij een bezoek brachten aan een drietal bestuursleden der vereeniging. Het bestuur had ons n.1 uitge- nocdigd, om een praatje te komen maken en dat kon pas gisteravond gebeuren. De ontvangst was allervriendelijkst en na een kort algemeen praatje begon het. Nee, 't vorige jaar lukte 't niet. Toen bleven we juist onder Succes, dat met een punt méér kampioen werd! En later prom> veerde. Maar wij gaan opnieuw met vollen moed aan het werk, om te probeeren We praatten nog even door over het vorige seizoen, waarin Alkmaar een leidende rol heeft gespeeld en met Succes, Texel en Nieu we Niedorp steeds het leidende peleton heeft gevormd. Zouden wij daaruit moeten opmaken, dat Alkmaar dit keer kampioen wordt? Sougé trok zijn wenkbrauwen op,< trok daarna aan zijn half uitgedoofde 6igaar en zei: Als je maar niet vergeet, dat er kapers op de kust zijn. Vroeger, ja toen was het anders. Toen trainden de clubjes niet zoo. Maar nou? Wij weten maar al te goed, da: een Texel een Schagen, een D.T.S. en een Nieuwe Niedorp de zomermaanden net zoo goed besteed hebben als wij en morgen ook goed voorbereid aan den start komen. En daarom aldus Sougé ben ik er van overtuigd, dat de strijd om den ti'el uiterst zwaar zal zijn, al meen ik wel, dat Alkmaar dit jaar opnieuw bij de kopgroep zal kernen en een hartig woordje zal mee spreken Want de training Stop! riepen wij. Die training, hoe is dat gegaan? En enthousiast klonk het: Ongelooflijk goed. Wij waren het vorige jaar al best te vreden over de opkomst, maar Meinders kreeg dezen zomer zooveel spelers op het veld, dat het werkelijk verbluffend was. En de animo tijdens die trainingsuren was ook al zeer groot. Er is gewerkt, heel hard gewerkt en wij hebben kunnen zien, dat er vorderin gen zijn, zoowel in de techniek als in de taktiek Dat is trouwens de vorige week wel geb'e- ken bij den bekerwedstrijd tegen Electra, een Amsterdamsche vierdeklasser. Het positie spel was zeer goed en de aanvallen werden steed vlug opgezet en behoorlijk afgewerkt. Daar is ook gebleken, dat de veranderingen in het elftal goed geweest zijn. Want onze halflinie aldus een der bestuursleden is totaal veranderd en thans beschikken wij over een trio, dat een ruggegraat is voor de rest, dat opent op de vleugels en dat een wed strijd geheel kan uitspelen. En wij hopen, dat deze linie van 't jaar een werkelijke kern zal zijn. Dat hopen wij ook van de club, die thans met 3 elftallen en een adspirantenploeg in competitieverband uitkomt. Wij hopen het vooral, omdat Alkmaar zoo'n prettige ver eeniging is. Kijk maar eens! Het veld werd dezen zomer geheel nage zien en de doelgebieden werden nieuw oe- zood. Door de leden zelf. Toen is een wals gemaakt van vele hon derden ponden! Gemaakt door de leden zelf. Daarna is een voorraad grint aangeschaft om de toegangswegen te verbeteren, "t Grint kreeg men van een bevriende mogendheid en de verwerking geschiedde door de leden zelf Men ziet, de leden doen veel voor hun club. Dat kan ook niet anders, want in den regei is de penningmeester heel erg „court d'ar- gent" en moet hij elk dubbeltje drie keer om- keeren, om het daarna nog maar het liefst in kas te houden. Want wel i6 er een trainingsfonds (doot de leden zelf uit vrijwillige bijdragen ge vormd en in stand gehouden) maar al de andere onkosten en die zijn er heel wat, ook bij een vierdeklasser moeten betaald worden uit de contributies en de entrées. En uit de donaties! En daarom aldus de penningmeester zou ik zoo heel erg graag wat meer dona teurs hebben. Als dat eens in de krant kwam Alkmaarsche clubs, (Schija Alcmaria: Jong mans Bijlsma Ooms Rootring de Grand Lengers Plas v. Wieringen Homan de Jong Gerrltj, 3de klasse A: Hollandia-Alkm. Boy* (Mol 5 A1 km. Boys: Keesen Koster Houtkooper Akkerman Kwadijk Weel Brouwer v. d. Hilst Goudsblom Ir,dl*i oramf 4de klasse A: N. Niedorp—Alkmaar r^ndarn) Alkmaar: Duivenman Dingerdis Ooms Huiberts Swaan Corbie Kranenburg Kuis y Os Schoonhoven v> »t Ho{ Res. 2de klasse A: Alcmaria 2-W Fristo 2 - A lcmana 2: Rampen Schokker Jonker Meyer Charlewie Hoorn Keppel ifiemstra v.d. Pol Kaptein p&j 1 Enfin, men weet het dus! Alkmaar wil graag nog wat donateurs hebben, omdat ze deze zoo heel goed gebruiken kan. En overigens geldt het hier. wat wij In he( begin schreven: Alkmaar wil vooruit; dus: Alkmaar, go ahead! Korfbal. DE COMPETITIE NEEMT EEN AANVANO. K.V.K.V. I speelt tegen B E3. II. Zondag a.s. zal K. V. K. V. I haar eer sten competitie-wedstrijd spelen tegen B. E. P. II uit Purmerend. De wedstrijd tegen de sympathieke Jrorf. ballers uit Purmerend kenmerkei zich altijd door 'n bijzondere sportieven geest, en er zal dan ook van mooi korfbalspel te genieten zijn. Wat de kansen betreft? We weten het niet, maar de veronderstelling, dat het krachtsverschil heel gering zal zijn, zal wel niet ver naast de waarheid zijn. Wanneer K. V. K. V. I, dat op de serie wedstrijden zoo teleurstelde, een snel open spel speelt, meer van geboden doelkansen profiteert, en dan ook wat gelukkiger is met doelen dan de vorige week t geval was, ge- vén we haar toch een kans op de overwin ning, al zal het dan geen groote zijn. Laat het begin goed zijn! Good luck. Van de overige 12-tallen uit afdeeling E., zijnde Z. K. V. 2 (Zaandam), K. VTd. 2, Concordia, Blauw-Wit, District V, Allen Weerbaar 2, allen Amsterdam, spelen Zon dag a.s.: Blauw-Wit 3Z. K. V. 2 en District V- K. V. D. 2. M o t ore-B. v DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Een „moordpartij". Twee dagen geleden wezen we er op, dat verschillende renners klaagden over de veel te zware rit, die door sommigen zelfc onmo gelijk zwaar genoemd werd. Dat is nadien nogmaals gebleken. De vter- de dag bracht opnieuw een aantal slachtof fers, waaronder Hoogeveen. een B-rijder, die den wedstrijd moest opgeven, zoodat ook ons B-team thans uit den strijd is geraakt. Gisteren was het nog erger. Het regende strafpunten en het regende uitvallers. De Engelschen verloren weer twee van hun beste rijders, n.1. MacGregor en Williams. Nederland noteerde gisteren zijn elfden uit valler, n.1. Roëll. De situatie is thans, dat op het oogenblik 116 renners hebben opgegeven. Verder zijn er nog 55 renners zonder strafpunten, wO< de Hollanders Vermaak, Timmer, v. d. Voort en Teeken. 77 deelnemers hebben strafpun ten. Tenslote zijn er drie dooden te betreuren: de Engelsche renner Allen reed n.1. in volle vaart op een zijspan, waarin de gebroeders Wechs zaten. Alle drie werden gedood. EEN JUBILEUM VAN DEN HEER D. HANS. 2de klasse A: Alcmaria--Bloemend*»! Het zal a.s. Dinsdag, 17 September, 30 jaar geleden zijn, dat de heer D. Hans, thans hoofdredacteur van De Avondpost, zitting nam op de perstribune van de beide Ka mers der Staten-Generaal. De heer Hans kwam in 1905 op de pers tribune en is daar, behoudens een periode in het zittingsjaar 1922/23, doorloopend zijn journalistieken arbeid blijven verrichten, ee-st gedurende 18 jaren voor De Tele graaf, daarna voor andere bladen. Tegen* woordig is hij de overzichtschrijver van De Avondpost en van het Leidsch Dagblad Zijn parlementaire schetsen zijn in tal van bladen in Nederland en Indië verschenen. (Hij schrijft deze o.a. voor de Alkmaarsche Courant. Red. A. C.) In zijn boek „Het Nederlandsche Parle ment" gaf hij destijds een beschrijving van ons parlementaire stelsel, en in het „Ge denkboek", dat verscheen bij het zilveren regeeringsfeest onzer koningin, schreef h«) het hoofdstuk over ons parlement. Op een desbetreffende vraag verklaarde de heer Hans ons, dat hij 10 kabinetten zeg optreden en dat van de 150 afgevaardigden, die deel uitmaakten van de Staten-Gene raal toen hij op de perstribune kwam, er nog maar 3 over zijn, die doorloopend zit ting hebben gehad, namelijk de heer®» Ketelaar, Duymaer van Twist en K. ter Laan. Hij heeft in dlt 30 jaar in de Tweede Kamer 9, doch in de Eerste Kamer slec^ 3 verschillende voorzitters in functie ge zien De heer Hans is naar anciënniteit d® oudste der parlementaire journalisten. P

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10